Cebeco heeft voortreffelijke tam in de agrarische wereld' Gescheiden ophalen afval moet zo spoedig mogelijk SPANJE NU VOOR F 1,45. BRAZILIË NU VOOR F 5,85. Nieuwbouw basisschool De Zeevlam in Noordwijk gaat in januari van start TONGA NU VOOR F 5,85. fpEN OMGEVING eid&iQowtant DONDERDAG 8 NOVEMBER 1990 PAGINA 13 gen mishandeld r groep jongens EN AAN DEN RIJN -jarige jongen uit Ter Aar rmorgen in de Dillenburg en door een groep van onge- I3(jwintig jongeren in ell&ar in. h *ièen WerC^ met een meS ^e" en met een stok geslagen, kreeg hij enkele schop- 8t«n raakte even buiten be- -3Chn. Met verwondingen aan arm en benen moest hij jgle dokter. De politie be tover enkele namen van de leden maar het is niet be- f het om leerlingen van de gelegen school Bospark Bestuur Wassenaarse Jeugdraad stapt op WASSENAAR De Stichting Wassenaarse Raad voor Jeugd en Jongeren (WRJJ) zoekt dringend nieuwe bestuurders. Het huidige be stuur is demissionair en handelt nog uitsluitend de lopende zaken af. Per 1 januari leggen alle bestuurders hun functie neer. Dat zal echter niet het einde zijn van deze overkoepelende or ganisatie in het jeugd- en jongerenwerk. De aangesloten verenigingen die gisteravond in raadhuis De Paauw vergaderden, waren una niem van mening dat de WRJJ moet blijven be staan. Echter wel met een nieuw bestuur. De oorzaak van het aftreden van het huidige Stich tingsbestuur is het gebrek aan vertrouwen tus sen de bestuursleden onderling en tussen het be stuur en de in de stichting deelnemende vereni gingen over de juiste invulling en uitoefening van de toekomstige taak van de WRJJ. Voorschoten verdeeld over voort zetting jeugd- en jongerenwerk VOORSCHOTEN CDA en VVD willen dat het open jeugd- en jongerenwerk wordt voortgezet. PvdA, Groen Links en D66 menen echter dat het project niet is aangesla gen en vinden dat het moet worden stopgezet. Dit bleek gis teren in een vergadering van de commissie welzijn. Uit de rapportage blijkt dat de discoavonden goed bezocht worden en van de kleinere activiteiten wordt de cursus zelfverdedi ging voor meisjes druk bezocht. Het sooswerk telde gemid deld tien tot vijftien deelnemers. Er is wel een team vrijwil ligers, maar tot nu toe is nog geen oudere bereid gevonden een bestuursfunctie op zich te nemen. Het CDA was er voor stander van het jongerenwerk zeker twee jaar voort te zet ten. De VVD was niet echt onder de indruk van de toeloop van de jongeren, maar achtte voortzetting toch wel een goe de zaak. PvdA, D66 en Groen Links menen echter dat de activiteiten ook verricht kunnen worden door het buurt huiswerk of door een professionele instantie. Nieuwveen neemt geen besluit over milieupark NIEUWVEEN De nieuwe gemeen teraad van de combinatie Zevenho- ven-Nieuwveen zal na 1 januari 1991 beslissen of al dan niet wordt overge gaan tot de aanleg van een milieu park. Zo besloot de commissie openbare werken van Nieuwveen gisteravond. De bedoeling van dit park is dat op één plek papier, ijzer, glas en kunst stof en andere materialen gescheiden kunnen worden ingeleverd. De be doeling is dat er acht containers op één plek komen te staan. Tilburg is één van de voorlopers in Nederland met een dergelijke park. Nieuwveen heeft bij deze gemeente dan ook in formatie ingewonnen. H. Swart (GB) toonde zich sterk voor stander van een dergelijk park: „Hoge kosten mogen geen argument zijn om er vanaf te zien. Als je plastic, blik, Aextiel op deze manier gescheiden op kunt halen, is dat nooit te duur. Bo vendien heb ik een tijdje terug van de firma Vos vernomen dat als zij een complete set zouden leveren, het kos tendekkend moet zijn. De tijd is rijp om het nu te doen. De glascontainer kwam met veel moeite naar Nieuw veen, maar blijkt uiteindelijk een groot succes te zijn. Hetzelfde is het geval met de chemokar. De bereid heid bij de Nieuwveners om afval ge scheiden op te halen, is er zeker". Ook CDA toonde zich voorstander van het bevorderen van het scheiden van afval. "REDENHEID ALOM OVER OVERNAME VAN ABM EN 1 van de 400):r Ha?il Over de overna- ABM door Cebeco heerst tevre- id bij alle partijen. Personeel heeft zich £m achter de over- irtner geschaard en ït Produktschap van rassen laat, min of ïamens de kwekers, gelukkig met de* 1Mng te zijn. „Het be- B ?ft een voortreffe- lam in de agrari- rereld", klinkt uit mond. dl ON I 18.4 thu S Handelsraad is een 36^ieraat van onderne- J in de agrarische sec- rÜDiit bedrijf heeft honder- 00. IStigingen in binnen en HAA^nd: veevoederfabrie- 20th .groothandels, pluim- """kerijen, gewasbescher- igpddelenfabrieken, I9;tra, machinefabrieken ört. Onder andere Avi- 45- rdappelprodukten, ge- en d< Luxan, conservenfa- ME STUC briek Ruiten Troef en Delta Daily Food kant-en-klaar- maaltijden maken onderdeel uit van het bedrijf. De totale omzet van Cebeco Handels- raad bedraagt zes miljard gul den, waarvan vier miljard in de agrarische sector. Initiatief Het contact tussen ABM en Cebeco is op initiatief van de beide bewindvoerders, Van der Haven en Heidinga, ont staan. Van der Haven: „Aan vankelijk wilde men er bij Ce beco niets van weten. Later bleek dat men wel geïnteres seerd was in ABM maar niet in de oude formule. Cebeco is een solide bedrijf dat niet zo maar een gok waagt. Toen bleek dat er toch interesse voor overname was, hebben we het contact geïntensiveerd en zijn we tot een akkoord kunnen komen". De gekozen constructie houdt in dat een nieuwe vennoot schap is opgericht die de acti viteiten van ABM voortzet. Al het personeel, 37 mensen, gaat over. De personeelsleden hoor den het nieuws van de overna me gisteravond. Volgens Van der Haven werd enthousiast gereageerd. „Iedereen was ge lukkig met deze oplossing en men verklaarde unaniem bij het nieuwe bedrijf in dienst te willen komen. Met name'voor de vertegenwoordigers was dat ook zeer belangrijk en een van de voorwaarden voor Cebeco".' Van de 30 vertegenwoordigers die ABM in dienst had zijn er, na de faillissementsaanvraag twee weken geleden, vijf over gestapt naar Hobaho of CNB. De 25 vertegenwoordigers die over zijn hebben verklaard graag te willen blijven. Van der Haven: „En ongetwijfeld zullen er in de toekomst weer vanzelf vertegenwoordigers bijkomen, want Cebeco heeft immers een bijzonder goede naam". Vorderingen Het onroerend goed van ABM, het wagenpark en de inboedel gaat eveneens naar Cebeco over. De schulden en vorde ringen van het bemiddelings bureau zijn echter buiten de overname gehouden. De be windvoerders gaan proberen de vorderingen die ABM onder andere op voormalige dochterondernemingen heeft binnen te halen, waarna de schuldeisers van ABM zul len worden betaald. Daarnaast wordt een deel van het geld dat Cebeco voor ABM betaalt, gebruikt om schulden van het bemiddelingsbureau te beta len. Hoeveel Cebeco betaalt is nog niet precies bekend omdat taxaties van onroerend goed en dergelijke nog moeten plaats vinden. Bewindvoerder Van der Haven schat het be drag rond de één miljoen gul den. Secretaris C. Kuy venhoven van het Produktschap van Siergewassen (PVS), dat twee weken geleden het faillisse ment van ABM aanvroeg, is zeer tevreden met het resul taat dat de bewindvoerders hebben bereikt. „Het is uiter mate plezierig dat een bedrijf dat in naam en faam zeer goed bekend staat in de agrarische wereld ABM overneemt. Met de andere optie die we de laat ste dagen nogal eens hoorden, dat Hobaho of CNB de activi teiten van ABM zouden over nemen, waren we minder ge lukkig geweest. Niet dat dat direct een prijsopdrijvende werking gehad zou hebben, maar het is altijd beter dat er drie in plaats van twee bloem bollenbemiddelingsbureaus zijn". Burgemeester bezoekt diamanten bruidspaar Burgemeester P. Cannegieter van Voorschoten bracht gisteren een bezoek aan B.J.M. Ammerlaan en A. E. M. H. Ammerlaan-Hendriks ter gelegenheid van hun 60-jarig huwelijksfeest. Het echtpaar startte zijn huwelijksleven in Den Haag. De econoom Ammerlaan werkte vier jaar bij Philips aan de Fruitweg. Daarna stichtte hij een eigen bedrijf. De Verenigde Schroevenfabriek (VSH) te Hilversum. Ammerlaan was tijdens de tweede wereldoorlog organisator van de produktie van auto-houtgasge neratoren bij de Nederlandsche Electrolasch Maatschappij (NEM) in Leiden. Het bruidspaar heeft vier kinderen, die weer gezorgd hebben voor acht kleinkinderen. De 92-jarige Ammerlaan en zijn 85-jarige bruid wonen sinds twee jaar in de Rossiniflat 210 aan de Rossinidreef in Voorschoten. FOTO: MILAN KONVALINKA Inbreker is speurhond van politie te slim af LEIMUIDEN Een patrouille van de politie heeft vanmorgen om half vier vergeefs met een speurhond de jacht ingezet op de bestuurder van een verdachte auto. Tijdens de surveillance in de Beukenlaan zagen agenten een gestolen Passat rijden met de nummerplaat van weer een andere gestolen auto. Die bleek in Rotter dam te zijn ontvreemd. Bij het zien van de poli tie gaf de bestuurder vol gas, maar hij kwam na een korte achtervolging via de provinciale weg en de Burgemeester Bakhuizenlaan niet verder dan de Herenweg. Daar zette hij zijn auto in de kant en sprintte weg. In de rietlanden langs de Westeinderplassen raakte de politie het spoor bijster. In de auto werden inbrekerswerktuigen aangetroffen. Peuterspeelzaal Harlekijn wordt voor een jaar gehuisvest in noodlokalen NOORDWIJK Peuter- speelzaal Harlekijn wordt voor een jaar gehuisvest in noodlokalen op het ter rein van basisschool De Zeevlam in Noordwijk aan Zee. Enkele maanden geleden nam de peuter speelzaal haar intrek in leegstaande lokalen van De Zeevlam, omdat haar eigen onderkomen, een oud schoolgebouw aan de Hoofdstraat, gesloopt moest worden. Ook de Zeevlam moet nu te gen de vlakte om plaats te ma ken voor een gloednieuw schoolgebouw en een aantal woningen. Als de nieuwe school klaar is zal Harlekijn haar intrek kunnen nemen in de dependance van De Zee vlam, kleuterschool de Kwet- terhof. De Branding Voorlopig heeft De Zeevlam het gebouwtje echter zelf nog nodig. Een tijdelijke oplossing in een andere school in Noord- wijk aan Zee was niet vinden. De gemeente is in onderhan deling over de aankoop van schoolgebouw De Branding, maar de huidige eigenaar, de Dienst Domeinen, voert vol gens de gemeente een harde en zakelijke lijn. Overeen stemming op korte termijn valt dan ook niet te verwach ten en het gebouw is dus niet beschikbaar voor de huisves ting van Harlekijn. Tijdelijk onderbrengen van de peuter speelzaal in mobiele units bleek de enige mogelijkheid. Volgens de gemeentelijke af deling onderwijs is dit een dure oplossing. De kosten be dragen voor één jaar 60.000 gulden. De Stichting Peuter speelzalen zal de helft bijdra gen. De commissie onderwijs kon zich gisteren vinden in dit plan. E. Bovenkerk (CDA) vond de kosten niet gering, maar zei verheugd te zijn dat Harlekijn op het Zeevlam-ter- rein kan blijven en niet - zoals een ander voorstel luidde - naar het voormalige Beukter- rein nabij het Jan Kroonsplein hoeft uit te wijken. %'euwe prins carnaval 'ioordwijkerhout (Ka- \atenrijk) treedt zon- 'ond in De Schelft voor 'oetlicht. Dat gebeurt een feestavond die 1 uur begint. blijven lachen". Dat is Qotto waaronder de car- oongiIsvereniging De Dam- fcers in Leidschendam lent£ag voor zestiende 6aan fret feest van de zotten ifsprabeginnen. Het Prinsen- AMEk Het Zwabberpaleis, de ining Uaj aan ge Zaagmolen- oSn. te/'"' om half negen 071-4 elf voor elf uur wordt EN -idieke wijze de nieuwe 3171 I carnaval binnenge- n '-in cl'- W;e kennis wil ma- jjnet het Leidschendam- den. Fnaval en Damzwabber i en Vorden kan voor intro- irzorgi ^kaarten terecht aan .14944laan 47, Sluiskant 19 of Hendriklaan 53. fri (3) weri® Hank in Noordwijk Werfee wordt zondagavond ur mteuwe prins carnaval ge- ns afs\pteerd. De feestavond 5Ciein,0rJ( om negen uur. Mede- 2-\2\twnë wordt verleend \Imca Marina. 3115 53- Is (4) tf 1 7 Bg 83,p/euwe prins carnaval en ©e Saksen uit Sassen- J wordt niet vrijdag-, gPpeno,zaterdagavond aan den leekeirf getoond. Dat gebeurt 06-82S een feestavond vanaf IE EN uur in Kasanova. ALITEIT Strandloop Ter hoogte van de vuurtoren gaat zondagochtend om tien uur op het strand van Noordwijk een prestatie loop van start. Gekozen kan worden uit drie afstanden: 2'/2, 5 en 10 kilometer. In schrijven in restaurant De Wulk aan de Koningin Wil- helmina Boulevard. De kos ten bedragen f3,50, kinderen tot en met 14 jaar moeten f2,50 betalen. IJspegeltrofee De Ter Aarse surfclub sluit het seizoen zondag af met de traditionele strijd om de IJ spegeltrofee. Aan deze open wedstrijd kan iedereen mee doen. Vanaf half elf kan men zich in het clubhuis aan de Geerweg inschrijven. Om twaalf uur wordt het start schot gelost. De wedstrijd wordt gevaren op de tweede Langeraarseplas. Meer in lichtingen bij Ad Otto, tele foon 01722-2876 of -5087. Open deur In de hervormde dorpskerk in Sassenheim wordt zon dagavond een open deur- dienst uitgaande van de ge zamenlijke reformatorische kerken gehouden. Voorgan ger is ds. J. van Mulligen uit Lelystad, medewerking wordt verleend door het In terkerkelijk Jeugdkoor Cari tas uit Aalsmeer. Aanvang zeven uur. Carnaval Carnavalsvereniging De Piasduikers houdt zondag middag een presentatiefeest in Het Dorpshuis in Ter Aar. Aanwezig is onder an dere Boerenkapel De gebar sten ketel, een discotheek en de nieuwe Prins en Page en de raad van elf. Ook de ei gen dansgarde van de vere niging, De Spettertjes, treedt op. De toegang is gratis. Aanvang twee uur. (ADVERTENTIE) 3 Op l oktober heeft PTT Telecom weer een groot aantal inter vale telefoontarieven verlaagd. Zo kost bellen naar Spanje, #enland of Portugal voortaan geen f 1,80 maar circa f 1,45 per pt Alle informatie over onze nieuwe tariefveranderingen krtigt lis als u 06-0228809 belt. Nieuwkoop krijgt extra geld voor kinderopvang NIEUWKOOP De gemeen- te Nieuwkoop krijgt van het Rijk 78.000 gulden extra voor kinderopvang. Wethouder A.H.M. de Brouwer (PvdA) maakte dit gisteren bekend in een vergadering van de com missie welzijn. Het gaat om een eenmalige subsidie. Het extra bedrag is mogelijk omdat een aantal gemeenten niet tot rea lisering van kinderopvang is gekomen. Thans wordt onder handeld over de wijze waarop dit extra geld bedrag wordt be steed. Mogelijk zal in plaats van een huurwoning, gelegen in de Verdistraat, een ander onderkomen voor de kinderop vang worden gevonden. ADVERTENTIE Op 1 oktober heeft PTT Telecom weer een groot aantal internationale telefoontarieven verlaagd. Zo kost bellen naar Zuid-Amerika voortaan geen f6,70 maar circa f5,85 per minuut. Alle exacte informatie over onze nieuwe tariefveranderingen krijgt u gratis als u 06 - 0228809 belt. Ouders bekeken gisteravond de nieuwbouwplannen van De Zeevlam. FOTO: HENK VAN DEN ENDE NOORDWIJK Basis school De Zeevlam aan de Hoogwakersbosstraat in Noordwijk aan Zee intro duceerde gisteren haar nieuwbouwplan aan ou ders en buurtbewoners. Verwacht wordt dat de bouw in januari van start kan gaan. De nieuwbouw voorziet in een achtklassige basisschool die ge situeerd wordt rond de gym nastiekzaal. Het gebouw wordt uitgevoerd in een lichte steen soort. De entree komt aan de Hoogwakersbosstraat. De oude school gaat, in fases, geheel te gen de vlakte. Een gedeelte van de grond waarop de school nu staat wordt bestemd voor woningbouw. Volgens directeur R. Fafié kan de hele nieuwbouw-operatie, als alles meeziet, dan ook bud gettair neutraal verlopen. Na voltooiing van de bouw in sep tember of oktober 1991 zal de kleuterafdeling van De Zee vlam voor het eerst geïnte greerd zijn in het hoofdge bouw. In de huidige situatie zijn de kleuters en groep drie gehuis vest in een dependance. In de klaslokalen wordt in de nieu we situatie een ruimtewinst geboekt van 12 vierkante me ter. De klassen worden ook voorzien van verplaatsbare wanden zodat de ruimte aan gepast kan worden aan het aantal leerlingen. Tijdens de sloop van het uit 1952 stam mende oude gebouw zal een aantal klassen van De Zee vlam gastvrijheid genieten bij de buren, de Wakersduin- school. Het ontwerp van de nieuwe Zeevlam is van de hand van architectenbureau van Rijzen, Verbeek en Roos endaal uit Leiden. KATWIJK De gemeen te Katwijk moet meer vaart zetten achter de in voering van gescheiden ophalen van huisvuil. Dat stelden bijna alle fracties in de Katwijkse gemeen teraad vanmorgen tijdens de algemene beschouwin gen naar aanleiding van de gemeentebegroting voor 1991. „De mensen doen al veel op dit gebied. Ze gaan naar de glasbak, brengen chemisch af val en plastic naar de School straat en kranten naar de ver eniging. Ruim zeventig pro cent van de bevolking wil het afval graag scheiden aan de bron. De politiek is nu aan zet. Zij moet doen wat in de ver kiezingstijd is beloofd", aldus de fractie van de PvdA. Van de overige partijen hoor den burgemeester en wethou ders woorden van gelijke strekking: de gemeente moet haast maken met het apart in zamelen van zowel klein che misch afval als het „groene af val". Groen Links deed in dit ver band het voorstel de burgers sterk gesubsidieerde compost- vaten te verstrekken waarin groente- fruit- en tuinafval door de Katwijkers met een ei gen tuin zelf tot compost kan worden verwerkt. GL vindt dat de gemeente 95 gulden per compostsilo moet subsidiëren. Voor de burgers zelf blijft dan nog een investering van 25 gulden over. De voorgenomen verhoging van de onroerend goedbelas- ting met twee procent kan niet rekenen op instemming van de gemeenteraad. Waar het CDA en VVD de verhoging „onlogisch" vinden en eerst uitleg wensen van het college van burgemeester en wethou ders over het waarom van de maatregel, zijn andere partijen stelliger. RPF, PvdA en SGP/GPV wijzen de verho ging af om dat naar de mening van deze partijen de financiële noodzaak voor een dergelijke maatregel ontbreekt. Alleen Gemeentebelangen/D66 stemt met de verhoging van twee procent in. Meer verdeeldheid is er over het streven van het college om de Laan van Nieuw Zuid door te trekken. Het CDA is voor. „Zolang het openbaar vervoer niet kan worden gekwalifi ceerd als een redelijk alterna tief voor de auto is aanleg van de Laan van Nieuw Zuid als derde zaak" van de christendemocraten vanmorgen. De RPF ziet meer in een noordelijker gelegen aansluiting van de doorgetrok ken Laan van Nieuw Zuid, bij voorbeeld op de Molentuin- weg. Het effect op de drukte op de Hoorneslaan zou volgens deze partij bij deze oplossing groter zijn. IB/D66 en PvdA zien de npodzaak van een derde ont- sluitingsweg naar Katwijk aan Zee niet in. „De verlenging van de laan wordt door het provinciaal bestuur terecht af gewezen", stelde GB/D66 van morgen. De democraten zei den van mening te zijn dat door aanpassingen van de Zee weg en de Hoorneslaan het toenemend verkeer op die we gen kan worden opgevangen. De PvdA zei in doortrekking geen bijdrage tot de oplossing van het autoprobleem te zien, terwijl het bovendien „een enorme aanslag op een natuur gebied is en voor vijf miljoen gulden beslag op onze reserves legt". Woningbouw Met het al dan niet doortrek ken van de Laan van Nieuw Zuid heeft de mogelijke be bouwing van het gebied Zan derij Westerbaan alles te ma ken. Nu het er naar uitziet dat de gemeente van de provincie veel minder mag bouwen dan aanvankelijk de bedoeling was, moet Katwijk op zoek naar nieuwe bouwlocaties. In dit verband werd vanmorgen de omgeving van het Prins Hendrikkanaal meer dan eens genoemd. Over de mogelijkheden die dat terrein biedt, vroeg het CDA meer concrete gegevens van burgemeester en wethouders. GB/D66 toonde zich een warm voorstander van woonbebou wing aldaar. „Aan woonbe stemming in dit gebied dient een belangrijke rol te worden toebedeeld. Hoewel het niet gemakkelijk zal zijn industrië le bedrijven naar elders te ver huizen, dienen daartoe de mo gelijkheden worden onder zocht. Onze fractie pleit voor woonmogelijkheden in deze omgeving omdat dit gebied vrij centraal is gelegen. Alge meen bekend is dat de Kat wijkse bevolking graag zoveel mogelijk in de buurt van oude kernen woont", aldus GB/D66. Aanrijding in Voorschoten VOORSCHOTEN Een 48- jarige Delftenaar is gisteroch tend gewond geraakt na een aanrijding met een 24-jarige man uit Voorschoten. De Voorschotenaar wilde van uit de Zwaluwlaan oversteken naar het Zeemanplantsoen, maar verleende geen voorrang aan de uit de Fabritiuslaan ko mende Delftenaar. De Voor schotenaar ramde vervolgens een in de Molenlaan gepar keerde auto. De man uit Delft is met rug klachten opgenomen in het AZL. ADVERTENTIE Op 1 oktober jongstleden heeft PTT Telecom weer een groot aantal internationale telefoontarieven verlaagd. Zo kost telefoneren met landen buiten Europa, die u nog uitsluitend via de internationale telefonist(e) kunt bellen, voortaan geen f 10,00 per minuut, maar f 5,85 per minuut. Alle informatie over onze tariefveranderingen krijgt u gratis als u 06 - 0228809 belt.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13