1 Vierentwintig hectare Rode lolenpolder wordt sportpark Gezondheidscentrum Wantveld opent deuren na verbouwing 1 NAAL Bewoners maken plan voor Julianastraat PEN OMGEVING QeidóaQowuvnt VRIJDAG 2 NOVEMBER 1990 PAGINA 13 uw fotoboek over Oegstgeest van toen iTGEEST Burgemeester leenstra en de gemeente nen vhn Oegstgeest hebben (vond de eerste exemplaren en van het fotoboek [geest van toen". Dat werd jgaand aan de raadsvergade- jepresenteerd door J. Ter- an de monumentencommis- gstgeest. lekje is samengesteld uit de illectie van fotograaf Loek pt. Daarnaast bevat het re gies van prentbriefkaarten, uit particulier bezit en ma- afkomstig uit het gemeen- jief. Ook zijn in het boekje te vinden van Oegstgeest- W.J. van Varik die zijn ttectie naliet aan De Groot. O noemde gisteravond het afbeelden van de omgeving „een oude liefhebberij en de mensen maken daarmee die omgeving als het ware tot hun eigendom", Hij merkte op dat er op het gebied van monumentenzorg in Oegst geest nog veel moet gebeuren. „Het boek Oegstgeest van toen" komt nu op tijd. Het houdt een waarschuwing in dat er niet altijd veranderingen ten goede zijn ge weest". Het fotoboekje Oegstgeest van toen is uitgegeven door L.H. Los bij boekhandel De Kier te Leiden. Het bevat ongeveer 125 afbeeldin gen. Het wordt ingeleid door Riet van Dort. Van haar hand zijn ook de onderschriften. Het boekje is vanaf vandaag in de boekhandel verkrijgbaar. Prijs 29,90 gulden. Tweede speelzaal in de Poelpolder LISSE Peuterspeelzaal De To verfluit opent op 3 janurai 1991 zijn deuren. De speelzaal is onder gebracht in een lokaal van basis school De Klarinet aan de Han- delstraat. Op dit moment is er voor de hele Poelpolder alleen peuter speelzaal 't Poeltje. Er zijn twee leidsters aangetrokken: Madigna Verschuren en Anja de Klerk. Zij zijn beiden moeder en onderwijze res en volgen momenteel een aan vullende opleiding. Ouders kun nen hun kinderen aanmelden bij: Anja de Klerk, Frans Halsstraat 25, telefoon 11062, Madigna Ver schuren, Bachstraat 32, telefoon 14770 of Peter Bongaerts, directeur van De Klarinet, telefoon 14408. Inbreker overlopen ALPHEN AAN DEN RIJN Een inbreker die zijn slag wilde slaan in een woning aan Groe- noord in Alphen aan den Rijn is daarbij betrapt. De bewoners hoorden om half twee vannnacht ge stommel. Toen zij pools hoogte namen ontdekten de bewoners een vreem de man^ in de keuken met de handtas van de vrouw des huizes in zijn hand. De dief ging er ogenblikkelijk vandoor op een gereedstaande „opoefiets". De man had nog wel kans gezien uit de tas vijftig gulden mee te nemen. Wereldwinkel Noordwijk heeft veel meer ruimte NOORDWIJK De Wereldwinkel Noordwijk wordt zaterdag feestelijk heropend. De winkel, ge vestigd aan de Schoolstraat 31 in Noordwijk aan Zee, heeft meer ruimte gekregen dankzij het ver trek van Fair Price naar de Kerkstraat. Fair Price was ook gevestigd aan de Schoolstraat 37 en handel de daar in tweedehands witgoed. Vanaf elf uur kunnen belangstellenden terecht. Snelheidscontrole KATWIJK De Katwijkse politie heeft gisteren tijdens een snelheidscontrole 145 bekeuringen uitge deeld. Vanaf een uurtje of vier 's middags tot tien uur 's avonds werd op de Valkenburgseweg en de Industrieweg gepost. In totaal werden 1345 bestuur ders gecontroleerd. De hoogste snelheid die werd gemeten was 96 kilometer, terwijl er maximaal 50 kilometer per uur mag worden gereden. Getuige van tasjesroof vat dader in zijn kraag ALPHEN AAN DEN RIJN Een 40-jarige inwoner van Alphen heeft gistermiddag een tasjesdief ingere kend in het Burgemeester Visser park. De man was er getuige van dat een 56-jarige vrouw die in het park liep te wandelen de tas uit haar han den werd gerukt. De Alphenaar zette ogenblikkelijk de achtevolgmg in, achterhaalde de dief en droeg hem over aan de politie. Het bleek om een 23-jarige Alphenaar te gaan. Tijdens zijn vlucht had hij nog kans gezien vijftig gulden vanuit de tas naar zijn broekzak over te brengen. Tas en geld zijn echter weer terug naar de eigenaresse. Aanrijding na voorrangfout LEIDEDORP Twee 16-ja- rige Leidenaars hebben gis termiddag lichte verwonin gen opgelopen bij een aanrij ding in Leiderdorp. De jon gens reden tezamen op een bromfiets over de Muzenlaan en verleenden geen voorrang aan een auto die uit de Harry Mulischstraat kwam en werd bestuurd door een 40-jarige Leiderdorpse. De ambulance werd gewaarschuwd maar het personeel van de zieken wagen oordeelde dat het niet nogig was de Leidenaars naar het 'ziekenhuis over te brengen. )RTPARK MENNEWEG BIEDT PLAATS AAN 80 WONINGEN ENHEIM De ge- te Sassenheim gaat gebied Rode Molen- r 24 hectare grond voor de aanleg van ieuw sportpark. Het ex moet ruimte bie- an de voetbalvereni- Ter Leede en Tey- Of ook korfbalver ing TOP en rugby- The Bassets naar het e complex verhui- nog niet duidelijk, grond van het hui- portcomplex aan de eweg kunnen tach- woningwetwoningen ;n gebouwd. ander blijkt uit de nota tiding/verplaatsing mplex Sassenheim". ag wórdt dit rapport be- in een raadscommis- adering. Het gebied /lolenpolder dat de ge- op het oog heeft wordt oostzijde begrensd door demolenpoldersloot en deelte Hoofdstraat. Aan izijde grenst het gebied Oosthoutlaan en aan de ijde aan de wijk Post je westgrens tenslotte, gevormd door de ge- grenssloot. De grond is irnamelijk als grasland uik. ^^e voetbalclubs tezamen gemeente zeven speel- en drie trainingsvelden i. Verhuizen ook The Bassets dan ko- nog tenminste twee De plannen voor een nieuw Sassenheims sportcomplex in kaart. Rode Molenpolder, rechts sportpark Menneweg. korfbalspeelvelden, twee korf- baloefenvelden en een rugby- veld bij. Verder worden uiter aard nieuwe clubhuizen ge bouwd en moet een parkeer voorziening worden aangelegd die ruimte biedt aan maximaal 400 auto's. 7 miljoen De grond in de Rode Molen polder is nu nog van zes ver schillende eigenaren. De aan- koopkosten van het totale ge bied taxeert de gemeente op zeven miljoen gulden. De bij het sportcomplex beho rende bebouwing zal zoveel mogelijk moeten worden gere aliseerd nabij de Rodemolen- poldersloot. De grond leent zich op die plaats het best voor bebouwing omdat daar de laag veen het dunst is. Voor de ontsluiting van het nieuwe sportpark wordt ge dacht aan een toegangsweg die zo noordelijk mogelijk uitkomt op de Hoofdstraat, in de zone tussen Huis ter Wege en de woning aan de Hoofdstraat 53. Voor verkeer dat vanaf de Hoofdstraat linksaf het sport park binnen wil rijden, moet een linksaf-vak worden gerea liseerd. Daarbij moet een bre de middenberm worden aan gelegd die fietsers en voetgan gers de mogelijkheid biedt in twee keer de Hoofdstraat over te steken. Voor langzaam ver keer kan bovendien een extra toegangsweg naar het sportpark vanuit Postwijk worden gerealiseerd. Menneweg Als de sportverenigingen een maal zijn verhuisd dan is vol gens de opstellers van het rap port „Uitbreiding/verplaatsing sportcomplex Sassenheim" de vrijkomende grond aan de Menneweg geschikt voor wo ningbouw. Wordt er gebouwd zoals op het voormalige Poly- vroomterrein dan kan de grond plaats bieden aan tach tig woningwetwoningen. De nieuw te realiseren bebouwing zal bij het centrum van Sas senheim worden betrokken. Ontsluiting van de wijk kan plaatsvinden via de huidige toegangsweg van het sport complex en de ten noorden van deze toegang gelegen zij weg van de Menneweg. Een ontsluiting naar de Tulpenweg en de Vijf mei weg behoort eveneens tot de mogelijkhe den. Om de relatie met het centrum te versterken kan bo vendien voor langzaam ver keer een ontsluiting op de Parklaan worden gemaakt. De besluitvorming rond de verhuizing van het sportcom plex er de invulling van de vrijkomende grond bevinden zich nog in een beginstadium. Maandagavond vanaf acht uur zijn de plannen onderwerp van discussie in een gezamen lijke vergadering van de com missies volkshuisvesting, ruimtelijke ordening, econmi- sche aangelegenheden, milieu, openbare werken, financiën, welzijn en volksgezondheid. nuari uit over emmingsplan Endgeest 'GEEST Het mingsplan voor Ende- 'ordt in januari behan- >or de raad van Oegst- 4iettemin kan bouwbe- 5B -Kondor nadat de 'an State de schorsing heeft opgeheven wel aeginnen met de bouw villa's op het terrein, e opbrengst daarvan de restauratie van kas- ïdegeest gefinancierd, ictievoorzitter van D66 jelmans vroeg gister tijdens de raadsverga- hoe de procedure voor ontwikkelde bestem- llan verloopt. „De nor- veg", liet wethouder H. vraag van Poelmans eventueel zou gebeuren nzien van de villabouw raad het bestemmings- straks niet goedkeurt burgemeester S. stra op niet van voor tellingen te kunnen uit diende raadsleden kritisch tegenover de Van Eisen (Groen „Ik ben ervan over- lat ten aanzien van de [atie van het Kasteel [liet alle alternatieven pnderzocht". D66 en [Links noemde het „een dag voor Oegstgeest" schorsing van de bouw ipgeheven. ing in Oud Ade \DE Twee bro~mfiet- in gistermorgen met on- 1 letsel overgebracht let Academisch Zieken- n Leiden nadat zij in ide frontaal op elkaar gereden. Het ongeval de nabij de oversteek- voor fietsers bij de )rsterweg. Een van de etsers haalde een groep- ers in en zag daarbij de Dver het hoofd. sieraden eques buit WETERING Inbre- lijn er gisteravond in Wetering vandoor ge net een onbekend be an geld, cheques, siera- n munten. De daders in een huis aan de Aak I via het openstaande 'an de slaapkamer. NOORDWIJK In tien maanden tijd heeft het ge zondheidscentrum Want veld in Noordwijk een ri goureuze verbouwing on dergaan. Een gedeelte van het oude gebouw is volle dig tegen de vlakte ge gaan en weer opnieuw op gebouwd. In totaal is 550 vierkante meter aan ruim te gewonnen. Maandag kunnen de patiënten weer in het vernieuwde ge zondheidscentrum terecht. Tijdens de verbouwing vonden artsen, assistentes en fysiothe rapeuten onderdak in het te genover gelegen Dorpshuis De Rank. Volgens de coördinator van het gezondheidscentrum, Trudy van Raalte, was dat een prima tijdelijke oplossing. „Na tuurlijk was het wel eens be helpen, maar over het alge meen is het uitstekend ge- Alle medewerkers zijn volgens haar over hun nieuwe werk plek zeer tevreden. „Alles oogt veel lichter, vriendelijker en natuurlijk veel ruimer'1. Direct bij binnenkomst via de auto matische deuren is de meest in het oog springende verande ring de ruime balie met rechts een fraaie halfronde wachtka mer met uitzicht richting het Vuurtorenplein. Alle spreek kamers zijn aan één lange gang gesitueerd. Nieuw is de lift. Een uitkomst voor mensen die slecht ter been zijn en voor ouderen die op de eerste etage bij de fysiotherapie of het maatschappelijk werk moeten zijn. Balzaal Met name de fysiotherapeuten hebben, vergeleken met de oude situatie, zeeën van ruim te gewonnen. Waar voorheen zeer kleine behandelkamers waren zijn nu spreekkamers gekomen met aparte behan delruimtes. Ook is er een inva lidentoilet en een oefenlokaal zo groot als een balzaal met een enorme spiegelwand om houdingscorrecties te oefenen. Ook boven is een riante wachtkamer met uitzicht naar Het nieuwe gezondheidscentrum aan het Wantveld in Noordwijk aan Zee. buiten. In de oude situatie ble ven wachtende patiënten van buitenlicht verstoken. In de kelder beschikt het ge zondheidscentrum nu over op slagruimte, een extra spreek kamer voor een arts-assistent en een vergaderzaal die door middel van een schuifwand in tweeën kan worden verdeeld. Ook de met de artsen van het gezondheidscentrum samen werkende wijkverpleegkundi gen krijgen in het nieuwe ge bouw een eigen stek. Om orga nisatorische redenen trekken zij daar pas per 1 januari 1991 in. Vandaag is de grote verhui zing begonnen. Een verhuizing die naar verwachting het hele weekeinde in beslag zal ne men. De collega-artsen in de badplaats zijn zo vriendelijk de dienst waar te nemen. Maan dag vanaf 8 uur kunnen pa tiënten zich weer aan de balie van het gezondheidscentrum melden in plaats van in De Rank. Om de feestvreugde te verhogen zal er koffie worden geschonken met iets lekkers erbij. De bedoeling is binnen kort in de gangen van het ge bouw wisselexposities te orga niseren. Contacten met kunstenaars zijn al gelegd. Telefooncentrale De PTT is inmiddels druk be zig de telefooncentrale aan te passen aan de eisen des tijd. Trudy van Raalte: „Er komen meer telefoonlijnen voor het afsprakennummer en het tele fonisch spreekuur. Voorheen kon het nog wel eens gebeu ren dat bellers constant de in gesprekstoon kregen. Het foto: henk van den ende nieuwe nummer krijgt als ex tra service een wachtfunctie, zodat als er meerdere mensen tegelijkertijd bellen, iedereen hoort hoe lang de gemiddelde wachttijd is. Over het nieuwe nummer krijgen alle patiënten thuis bericht. Het algemene nummer 19300 blijft ongewij zigd". De officiële opening van het gezondheidscentrum is pas op 26 januari 1991 gepland, ge koppeld aan een open huis. „Dan moeten alle kinderziek tes zijn opgelost", lacht van Raalte. Zoals het uitblijven van de levering van nieuwe stoelen voor de wachtkamer. Voorlopig zullen de patiënten het nog met de „ouwetjes" moeten doen. MARIJKE DEN HOLLAN DER Pamela Teves, Wim Serlie, Tingue Dongelmans. Joop Doderer, Bart Braat, Diana Dobbelman en Gertain Maassen spelen „Op glad ijs". foto: pr Concert Docenten van de streekmu ziekschool Rijnakkoord ge ven morgenavond een con cert in Muzenhof Leider dorp. Medewerking wordt verleend door: Marjan Jap- sers Fay er (dwarsfluit), Mari anne te Voorde (harp), Els den Duik (zang), Konstanze Scheers (piano), Lietsbeth Boerden (blokfluit), Ton van Noord (klarinet), Johannes Eisenmeier (cello) en Ben Hurrelbrinck (piano). Zij spe len werken van onder ande ren Bonsel, Rossini en Ver haar. aanvang acht uur, toegang is gratis. Cabaret Cabaretier Jaap Mulder komt morgen met zijn programma „Groene Vingers" naar het multifunctioneel centrum in Haas wijk in Oegstgeest. Via een bonte collage van absur de verhalen, dwaze en kriti sche grappen en tragikomi sche liedjes toont Mulder het nut van een levendige ver beeldingswereld. Aanvang half negen, toegang kost f 10. Poppentheater Poppentheater De Rarekiek speelt morgenmiddag het stuk „De dans om tantes stoel" in Muzenhof Leider dorp. De voorstelling, die ge schikt is voor kinderen van 4 tot 8 jaar, begint om half drie. Entree kost f5 Buffet-dansant Een bijzonder buffet-dansant wordt morgen gehouden in het Zoeterwoudse Don Bos- co. De 80 genodigden hebben namelijk hun entreebewijs gekocht tijdens de missievei ling in september. Er was toen veel belangstelling voor de bonnen die recht geven op deelname aan het buffet dansant. „Er zijn 40 bonnen, elk goed voor twee personen, geveild. Meer mensen komen niet binnen. Dit keer heben we gekozen voor een buffet dansant. De mensen zitten dus niet de hele avond stil. Met koude en warme lekker nijen belooft het een gezelli ge avond te worden", aldus Jac. Paardekooper die al sinds jaar en dag voorzitter is van de werkgroep missie- en ontwikkeling. Het buffet dansant begint om zeven uur. De veiling was dit jaar een ongekend succes. In twee avonden brachten de vele honderden artikelen 88.000 gulden op, een recordbedrag. Het geld gaat naar zestien missiegebieden Schilderijen In Muzenhof Leiderdorp wordt morgen een verkoop tentoonstelling van schilde rijen gehouden. Belangstel lenden kunnen van tien tot vijf uur terecht. Kaarten Muziekvereniging „Door Kunst Verkregen" uit Nieu we Wetering houdt morgen avond vanaf 20.15 uur een klaverjasfeest voor leden en donateurs. De kaartavond vindt plaats in het clubhuis van DGV aan de Achterweg nabij het Cultureel Centrum. Teken wedstrijd De prijswinnaars van de te kenwedstrijd in het kader van Monumentendag kregen gisteren hun prijzen uit han den van burgemeester A. De winnaars waren Corné Wesselius, Simone van Klink, Ruud Hoogenboom en Marloes Anne de Kok. Zij hadden de mooiste ansicht kaarten met getekende mo numenten gemaakt. Koffieconcert De Zoeterwoudse Sint Jan's fanfare heeft zondag fanfare Crescendo uit Nieuw veen te gast bij het koffieconcert. Dat concert heeft plaats in het Muziekcentrum aan de Schenkeiweg. Het begint om 12.15 uur en de entree is gra tis. Island De formatie Island treedt zondagavond op in bar-dan- cing Blues Brothers aan het Henri Dunantplein in Hille- gom. De band bestaat uit een vijftal heren, die hun sporen in de muziekwereld ruim schoots hebben verdiend. Blues Brothers opent om ne gen uur. Concert Het Nicolaas Blaaskwintet geeft zondagmidag een con cert in Muzenhof Leider dorp. Gespeeld worden on der meer „De fabel van de schildpad en de haas" van Don Gilles, „Jeux d'enfants" van George Bizet en „Dolly Suite" van Gabriël Fauvé. Aanvang half een, toegang kost f5. Glad ijs De komedie „Op 'glad ijs" wordt maandagavond op de planken van theater Ware- nar aan de Kerkstraat 75 in Wassenaar gebracht. Hoofd rolspeler is Joop Doderer die dit seizoen zijn 50-jarig to neeljubileum viert. Hij is een bankovervaller die op slinkse wijze in het beizt is gekomen van geld en diamanten. Met zijn medeplichtige tracht hij zijn achtervolgers zand in de ogen te strooien en dit leidt tot allerlei komische situaties. De voorstelling begint om kwart over acht. Toegang kost f22,50. Houders van een Pas 65 of CJP en K O-le den moeten f20 betalen. Noorderbrink In de raadzaal van het stads kantoor in Alphen aan den Rijn is maandag een voor lichtingsbijeenkomst over het nieuwe woon- en zorgcen trum Noorderbrink dat wordt gebouwd aan de Klompenmaker in Alphen. De bijeenkomst is georgani seerd door de Stichting Zorg centrum, WBV Alphen aan den Rijn en de indicatiecom missies. De middag is vooral bedoeld voor ouderen die de afgelopen tijd belangstelling hebben getoond voor woon ruimte in een appartement of aanleunwoning. Inlichtingen bij L. Dresselaars van de ge meente, telefoon 01720-81552. Israël De stichting Sjofar houdt twee Israël-avonden in Kat wijk. Belangstellenden kun nen maandag- en dinsdag- a vond vanaf half ach t terech t in het restaurant van sport hal Cleijn Duin aan de Stad- houdersdreef 1. Mevrouw H. Stranders spreekt over de wederkomst van Jezus Chris tus. Men wordt verzocht een bijbel mee te nemen. Zwangerschap De afdeling Voorschoten van het Kruiswerk Rijn en Duin organiseert maandag een kraammarkt in het gezond heidscentrum aan de Prof. Van der Waalslaan 25 in Voorschoten. Daar is infor matie over zwangerschap, be valling en de tijd daarna te verkrijgen. Ook wordt een videofilm vertoond. Belang stellenden kunnen van zeven uur tot half tien terecht. Markt Wie wil deelnemen aan de Sint Nicolaasmarkt, die op 24 en 25 november wordt ge houden in Warmond, kan zich 's avonds tussen half ze ven en half acht aanmelden bij Clara Sikking, telefoon 11109. Gezocht wordt naar mensen die zelfgemaakte ca deautjes en andere creatieve produkten aan de man willen brengen. LISSE De plannen voor de reconstructie van de Juliana straat tussen Nassaustraat en Kanaalstraat in Lisse krijgen langzaamaan vorm. De reconstructie is nodig omdat de bestra ting slecht is en er parkeerproblemen zijn. Bovendien wordt de straat gebruikt door sluipverkeer. Reden voor de bewoners om aan de bel te trekken bij de gemeente. Inmiddels is overleg gevoerd door de bewoners. Zij hebben een schetsontwerp naar de gemeente gestuurd. In het nieuwe plan zijn lage drempels opgenomen, evenals bomen en beplantingen. In het ontwerp wordt uitgegaan van parkeermogelijkheden aan beide zijden van de straat. De parkeerstroken moeten met rood witte afbakeningen worden gemarkeerd. In de straat moet een maximumsnelheid van 30 kilometer gelden. Bovendien moet er een inrijnverbod komen voor vrachtverkeer. De bewoners schrijven het gemeentebestuur dat dit voorstel er toe bijdraagt dat het sluipverkeer wordt teruggedrongen, er minder overlast zal zijn van vrachtverkeer, de veiligheid in de straat wordt verhoogd en er op normale wijze in de straat gepar keerd kan worden. Het voorstal van de bewoners wordt nu door de gemeente betrokken bij het maken van het uiteindelijke plan. Snel sloop Brinkman- lokatie op Geversstraat OEGSTGEEST „Het is iets bijzonder aardigs". Zo typeer de de Oegstgeestse wethouder van openbare werken, H. Rijks, gisteravond tijdens de raadsvergadering de schetsont werpen voor de „Brinkman- locatie" aan de Geversstraat. Op het punt waar de Leidse Straatweg in genoemde straat overgaat staat een aantal bouwvallige woningen. Pro jectontwikkelaar Erica heeft over de bouwplannen overleg gevoerd met de bewoners aan het eerste deel van de Terwee- weg. Volgens de wethouder is dat „vruchtbaar" verlopen. In tussen is naar zijn zeggen de sloopvergunning aangevraagd. „Het concept van Erica past binnen de stedebouwkundige visie van het stedebouwkundig bureau STAD", aldus Rijks.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13