barmond moet zich uitspreken egen bebouwen Boterhuispolder 30-kilometerzone in Valkenburg [HAUFFEUR ZOEKT SNELLE LENING FNV: Meer rechten voor werknemers met los dienstverband R. Smit benoemd tot directeur ITC ÏDEN& OMGEVING EcidócSomotit DONDERDAG 1 NOVEMBER 1990 PAGINA 11 Jphen opnieuw getroffen l»or grote stroomstoring (StePREN AAN DEN RIJN Een grote stroomsto- ™ed. heeft gisteren voor grote overlast gezorgd in »bocien> Aarlanderveen en Zwammerdam. )st toring ontstond toen op het terrein van chocola- liuiu briek Baronie bij het rooien van bomen een t enjtriciteitskabel kapot werd getrokken. Dat ge- de om half twee, drie kwartier later had Al- ii weer elektriciteit. De brandweer heeft op di- Be plaatsen mensen uit liften moeten halen. De hield winkelcentrum de Aarhof extra in de Sw4n en moest op kruispunten het verkeer regelen lat de verkeerslichten niet meer werkten. Per- ongelukken hebben zich door de stroom- 6, ting niet voorgedaan. Het is de tweede keer in ire (te tijd dat Alphen wordt getroffen door een ^jpbmstoring. Op 11 oktober was dat ook al het ge il; d Wassenaar voor twee ton op micro-fiche WASSENAAR Omdat door de samen voeging van de Wassenaarse secretarie met de technische dienst (in 1985) de gemeente kampt met een gebrek aan bergruimte wil het college van Ben W dossiers op micro fiche zetten. Daarmee is een bedrag ge moeid van 193.000 gulden. Het voorstel wordt binnenkort behandeld in de raads commissie algemeen bestuur en financiën. Micro-fiches hebben als voordeel dat ze weinig ruimte nodig hebben. Het ligt in de bedoeling, dat zodra de dossiers op fiche staan, de originele stukken te verhuizen naar De Paauw. Afdrukken van stukken kunnen worden gemaakt met een zogehe ten reader-printer. Het op micro-fiche zet ten van de stukken duurt drie jaar, zo ver wachten burgemeester en wethouders. Bromfietsster raakt bekneld tussen auto en lichtmast VOORHOUT Een 61-jarige vrouw uit Leiden is gisteren ernstig gewond geraakt toen zij op de Leidsevaart be kneld raakte tussert een lichtmast en een auto. De vrouw reed op haar brommer op het fietspad ter hoogte van het recreatieterrein toen zij werd geraakt door de auto van een 31-jarige Noordwijkse. Deze was de macht over het stuur kwijtgeraakt bij het zoeken naar een bril. Zij kwam eerst in de berm terecht, raakte een lichtmast, kwam weer op de weg en slipte het fietspad op. De Leidse is met een ge broken been en bekken en ander on bekend letsel naar het AZL gebracht. Voorschotenaar zonder rijbewijs blijkt hardleers VOORSCHOTEN Een 40-ja- rige Voorschotenaar die vorige week werd aangehouden toen hij zonder rijbewijs in een on verzekerde auto reed, heeft gis teren wederom een proces-ver baal gekregen omdat hij achter het stuur zat. De man kwam in de auto van zijn vriendin naar het politiebureau om ^uit zijn oude wagen, waarvan hij af stand had moeten doen, nog wat waardevolle spullen te halen. „Sommige mensen leren het nooit", aldus de Voorschotense politie vanmorgen. Wassenaar aan nieuwe luchtfoto's toe WASSENAAR In Wassenaar is vanaf 1984 zoveel veranderd, dat de gemeente aan nieuwe luchtfoto's toe is. Daarvoor wil het college van burgemeester en wethouders een bedrag van 73.000 gulden beschikbaar stellen. De foto's van '86 zijn hopeloos ver ouderd, aldus het college. De luchtfoto's worden gebruikt door de gemeentelijke af delingen bouw- en woningtoezicht, próiect- voorbereiding, milieuzaken en ruimtelijke ordening. De oudere exemplaren blijven be waard en spelen volgens het college een steeds belangrijker rol op het gebied van be wijsvoering (illegale zwembaden, garages en dergelijke). De fotovlucht kost 29 mille. De overige 45.000 gulden moet worden neerge teld voor contactafdrukken, rasters en bege leiding van het project. Hongaarse week in zwembad van Lisse LISSE Sportfondsenbad De Lis in Lisse staat vanaf maandag 5 tot en met zaterdag 10 november in het teken van Hongarije. Gedurende deze week is het zwembad aan de Sportlaan op zijn Hongaars aangekleed met vlaggen en spandoeken en er wordt Hongaarse muziek ten gehore gebracht. Verder krijgen alle gebruikelijke activitei ten in het bad een Hongaars tintje. Maan dagavond vanaf acht uur treedt tijdens het sfeerzwemmen de Hongaarse lolkloristi- sche dans- en muziekgroep Buzavirag op. Elke bezoeker krijgt bovendiei een glaasje Hongaarse wijn. Woensdagmiddag en za terdag is er Hongaars diplomazwemmen in De Lis. Deelname kost 1,50 gulden en le vert de geslaagde kandidaten een Hon gaars zwemdiploma op. "EWONERS VAN HET LAGE LAND: Ju 17, t| 14.0 (ARMOND Bewoners ys het Lage Land in cjrmond zien eventuele co>uwing van Boter- 2i.aspolder die tot dat ge- (J!d hoort als een drei- iarrfg- Ze willen dat de ge- 'NE^ente zich daar duidelijk 2{^en uitspreekt. De pol- Mr die op Warmonds en ;t .jderdorps grondgebied >pot wordt door de provin- 18-4 cie gezien als een van de belangrijkste locaties om de ruimtenood van Leiden in de toekomst op te los sen. De contactcommissie lage Land drong gisteravond aan op overleg met de gemeente raad daarover. Dat heeft vol gende week achter gesloten deuren plaats. Het Warmondse nog niet tegen de plannen van de provincie willen uitspre ken. Burgemeester G. van der Wel hoopt dat er na het over leg een een mening over ge formuleerd kan worden. „Het moet meegewogen worden in het totaal van wat we met het dorp willen", aldus de burge meester. De bewoners van het Lage Land, waar ook de Boterhuis- college van B en W heeft zich 'polder onder valt, waren daar niet gelukkig mee. A. van Cra- nenburgh: „Het groene hart moet overeind blijven. Als er één schaap over de dam is dan wordt het groene hart verder betreden", aldus de bewoners van de Watertuinen. Van de zijde van de aanwezige agra riërs werd gesteld dat hun standpunt, tegen bebouwing, genoegzaam bekend was bij het gemeentebestuur. Burge meester Van der Wel bevestig de dat en beloofde het stand- C. van der Zalm sprak zijn verbazing uit over de gemeen telijke handelswijze. „Het is een bestuurlijk zwaktebod dat er nog geen signaal aan de provincie is gegeven", vond het statenlid. Maar ook hij kon het gemeentebestuur niet overhalen eerder dan volgen de week met een standpunt te komen. uziek 19 $The good, the bad and the 3: Tkt" is de titel van de muzi- 5- R[ale toneelproduktie die za- ^dagavond op de planken Tripcdia in katwijk Aanvang tien uur. Cinfordt gebracht. De zangeres- keten Astrid Seriese, Floor van Fantrutphen en Margrith Vene- ochaken aan de Haven in Sassen- heim. De formatie brengt stevige rock, ballades en co vers ten gehore. Aanvag half drie, toegang is gratis. Zangdienst In de Hulp en Heilkerk van de Robèrt-Fleurystichting (Schakenbosch) aan de Veur- sestraatweg in Leidschen- dam wordt zondag een zang/ oogstdankdienst gehouden. Voorganger is dominee 'C.J. Honig. Medewerkenden zijn Dirk Out (orgel), Aleida van Dongen (alt) en Willem Lek- kerkerker (trompet). worden begeleid door jn bibliotheek van Noord- lenk van Dijk. Het verhaal teelt zich af in het verval en hotel Slendid dat wordt Jedreigd door het moeras. wijk aan de Weteringkade wordt deze maand een ten toonstelling over schaken ge- houden. De geschiedenis van yrie zusters gaan de strijd tiet schaken wordt verteld en met het moeras. [anvang kwart over acht. 3ken]'oegang kost 15houders an een CJP en Pas 65 ïï"ioe[e"/10 en K&°- geven. Op woensdag gebeurt dat 's avonds van half zeven tot acht uur en op zaterdag 's er zijn schaakspellen te zien. Voorts worden op woensdag 7 en zaterdag 17 november snelschaakdemonstraties p schrijvers '12,50 Koffieconcert u tte V°orh°utse muziekvere- ekelgiog St. Cecilia geeft zon- \agmiddag in Noordwijk koffieconcert in samen met de Noordwijkse 'n muziekvereniging Crescendo. oflaats van handeling is De ing tuip. Aanvang twaalf uur. >rtschool Aarts de ochtends van half elf tot half een. Op woensdagmiddag 14 november wordt van twee uur tot half vijf een schaaksi- multaan gehouden. Speelgoed In de Alkeburcht in Roelof- arendsveen wordt zaterdag weer een speelgoedbeurs ge houden. Wie speelgoed te N een demonstratieles basic-training". Dit gebeurt Nijnc/er leiding van ex-wereld- ati ët]ampioen karate Kenneth n me,eeuwin. Basic-training is jj?n bepaald vorm van aero- t kujic. De introductieles, waar- j gratis met deze vrij nieu- ve^e vorm van sportbeoefe- Bar-dancing Blues Brothers •s'viP^ Lan worden kennisge- 'oQ%aakt, is van twaalf tot een bieden. Tussen half twee en half vier is de verkoop. Ook tweedehands sportkleding is te koop. Meer informatie: 01713-15930 of -16485. Show in Hillegom is morgen decor van de travestieshow van Rachel Carroll. Hij hoort met -16.0 Madame Gisela tot de absolu- t v|r(j te top in ziin vak binnen de aderflUZWK Benelux. Op zijn repertoire l4Q^e Zaanse groep Two Dogs staat een groot aantal komi- Intekven Legs speelt zondag- sche creaties. Aanvang 21.00 14.0biddag in De Twee Wezen uur. Elisl hformatie-avond ver bolbloemen j FNSBURG „Kansen en bedreigingen van de bolbloemen" _jë iet thema van een informatie-avond die vrijdag 23 november iëzordt gehouden in Rijnsburg. Plaats van handeling is De Voor aan de Vliet, aanvang acht uur. De bijeenkomst is georgani- rd door de Rabobank Rijnsburg en de Koninklijke Algemene reniging voor Bloembollen cultuur afdeling Rijnsburg. Na het iwi, [komstwoord van W.L. van der Gugten, voorzitter van de ninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollen cultuur af ar ing Rijnsburg, houdt J.H.J. Carlier, directeur van bloemen- ling Flora een inleiding over de bijzondere positie van de bol- em: „een gezamenlijke uitdaging". J.C.A. Veldman, kredie- viseur bij Rabobank Nederland met als specialisatie de ïmbollen en bolbloementeelt spreekt over het onderwerp: s bolbloementeler verder". Vervolgens is er een forumdiscus- met Carlier, Veldman, Van der Gugten en J. Rietmeyer, fg embollenvertegenwoordiger van de CNB in Lisse. VALKENBURG Als de be woners van de Joghtwijk in Valkenburg tijdens een nog te houden voorlichtingsavond akkoord gaan met de plannen van de gemeente, komt er in de wijk een 30-kilometerzone. De commissie openbare wer ken en verkeer besprak giste ren het plan dat door bureay Oranjewoud is opgesteld. Het voorziet er in dat in de wijk op de meeste straathoeken ver hoogde kruisingvlakken wor den aangebracht. Aan de hoofdstraten Joghtlaan en Middenjoght wordt met bor den kenbaar gemaakt dat men een 30 km-gebied is binnenge- De commissie drong er bij wethouder H. van der Nagel op aan om „als een speer" een subsidie-aanvraag bij de pro vincie in te dienen, omdat de subsidiemogelijkheden nu be perkt zijn. De totale kosten van het plan voor de Jogh twijk bedragen 144.000 gulden. Hummelkom krijgt sleutel Kinderopvang Hummelkom in Lisse is verhuisd van de Hyacintenstraat naar de Ooievaarstraat. Gisteren vond de officiële sleuteloverdracht van het nieuwe onderkomen plaats. Wethouder Th. Meijer overhandigde de sleutel aan voorzitter van de Stichting Kinderopvang Lisse (SKOL), mevrouw Van Bochove. De kinderopvang in de voormalige kleuterschool 't Kwakelnest gaat aan het einde van de maand officieel van start. De kinderen worden er echter nu al opgevangen. In tussen wordt zowel buiten als binnen de laatse hand aan het gebouw gelegd. Hummelkom telt 36 kindplaatsen. In de praktijk betekent dit dat zeker rond de 75 kinderen voor opvang terecht kunnen omdat geen enkel kind een volledige kindplaats bezet. foto: henk van den ende Scholen in de prijzen Alle vijf Noordwijkerhoutse basisscholen in aanmerking kwamen voor de eerste overigens meer kinderen gelukt, maar na zijn in de prijzen gevallen bij de wedstrijd prijs. Elke school kreeg daarom gisteren loting bleek Chantal de gelukkige te zijn. boekenleggers en -omslagen maken. De van C. Maas, bestuurslid van de biblio- Prijzen waren er ook voor Kim van de wedstrijd werd gehouden in het kader van theek, een boek voor de schoolbiblio- Berg (7), Marlies van Noort (10) en Yvonne de kinderboekenweek en ter gelegenheid theek. Voorts was er een prijs voor Chan- van der Drift (11). Zij losten een kruis- van het twintigjarig bestaan van de biblio- tal Rhijnsburger (11) die erin was geslaagd woordpuzzel goed op. foto: henk van den theek. De jury oordeelde dat alle scholen vijf verborgen boektitels te raden. Dat was ende Ravage na inbraak in Kasteel Endegeest OEGSTGEEST Inbrekers zijn voor niets binnengedron gen bij Kasteel Endegeest in Oegstgeest, maar richtten wel grote schade aan. In totaal vijf deuren werden op grove wije ingetrapt om binnen te komen. Ook een groot aantal kasten werd opengebroken. Er wordt echter niets vermist. Inbrekers stelen radio-apparatuur VOORSCHOTEN Bij een inbraak in een woning aan de Zwaluw weg in Voorschoten is gisteravond radio-apparatuur ontvreemd. De inbrekers kwa men binnen door de voordeur te forceren. Ze moeten tussen half tien 's avonds en midder nacht zijn binnengeweest. (ADVERTENTIE) -oioor ij naar de Gemeentelijke redietbank Leiden, ie biedt de beste oplossing persoonlijke leningen tot 30.000,-. Vlot in orde smaakt en geheel op de [persoonlijke situatie lestemd. Bovendien is de en zijn de Bent ook op zoek naar zo'n plezierige lening? Kom gewoon even praten. Op werkdagen van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 17.30-19.30 uur. Bellen voor nadere informatie kan natuurlijk ook. lossingsvoorwaarden GOED VOOR UW LENING Gemeentelijke Kredietbank Leiden Breestraat 24, Postbus 11300, 2301 EH Leiden tel. 071-254145 Opbrengst van Corsofestival overgedragen De samenwerkende Lions-en Rotaryclubs uit de duin-en bollenstreek hebben gistermiddag de opbrengst van het in april gehouden Corsofesti val overgedragen. In Dienstencentrum De Beu kenhof overhandigde K. Koster een cheque van 35.000 gulden aan directeur patiëntenzorg Van der Blink van de Rotterdamse Dr. Daniel den Hoed kliniek en aan voorzitter mevrouw Wigmo re van de Commissie Fondsenwerving. De op brengst van het Corsofestival was bijna twee keer zoveel als vorig jaar. Het geld is bestemd als bijdrage voor de bouw van een familiehuis bij Dr. Daniel den Hoed Kliniek. Dat ziekenhuis is gespecialiseerd in de behandeling van kan ker. Patiënten kunnen daarbij veel steun onder vinden van de aanwezigheid van familieleden die in de toekomst kunnen verblijven in het te realiseren familiehuis, foto: henk van den ende BOLLENSTREEK Werknemers met een los dienstverband moeten meer rechten krijgen. Met name moet worden voor komen dat zij niet in aan merking komen voor de VUT-regeling. Dit zegt de voedingsbond FNV. De vakbond wil deze proble matiek zwaar laten wegen tijdens de komende CAO- onderhandelingen. Volgens de FNV zijn vooral vrouwen vaak de dupe. Het zijn juist vrouwen die een los dienstverband hebben en zij lopen volgens de FNV daarom „van alles mis". Volgens de FNV gelden deze problemen zeker voor de Bollenstreek waar veel vrouwen bloembol len verpakken. Het gaat om seizoenswerk dat ongeveer ze ven maandén van het jaar be slaat. Om in aanmerking te komen voor VUT is het nood zakelijk dat de werknemer kan wijzen op een regelmatig arbeidspatroon. Het komt voor dat vrouwen tien jaar of langer bij één werkgever bollen verpakken en vervolgens te hóren krijgen dat ze niet meer welkom zijn omdat de werkgever iemand heeft gevonden die het werk voor minder geld wil doen. Dit betekent een verstoring van het regelmatige arbeidspatroon met als gevolg verlies van het recht op VUT. De FNV wil minister De Vries van Sociale Zaken op deze problemen wijzen. De bond heeft kritiek op de minister dat hij 300 Polen toestemming heeft gegeven om in de bollen te werken. Volgens de FNV heeft De Vries met die maat regel de deur opengezet voor illegale Poolse arbeiders. SASSENHEIM Het be stuur van werkvoorzie ningsschap Het Spektrum volgt in grote lijnen de adviezen op die staan in het onderzoeksrapport over de problemen bij Het Spektrum. Dat blijkt uit de voorstellen die het da gelijks bestuur van het werkvoorzieningsschap de leden van het algemeen bestuur doet. Maandag vergadert het algemeen bestuur over de voorstel len. In juli van dit jaar verscheen van de hand van het Rotter damse organisatiebureau Kre kel. Van Woerd, Wouters (KWW) een rapport over Het Spektrum. KWW had op ver zoek van het bestuur de situa tie bij het werkvoorzienings schap onder de loupe geno men. Aanleiding voor het on derzoek was een vernietigend rapport van het Sociaal Advies Centrum over Het Spektrum, dat in januari van dit jaar ver scheen. Het door KWW gehouden on derzoek spitste zich vooral toe op het ITC, een van de drie af delingen van Het Spektrum. Volgens de onderzoekers was deze afdeling door allerlei oor zaken stuurloos geworden. KWW adviseerde onder ande re een nieuwe directeur voor het ITC aan te trekken en om te zien naar de mogelijkheden voor nieuwbouw van het hele Spektrum. Beide adviezen worden opge volgd. Met de gemeente Voor hout is inmiddels overeen stemming bereikt over een nieuw te bouwen kantoren en bedrijfsgebouwen voor het werkvoorzieningsschap op een locatie langs de Oosthoutlaan. R. Smit uit Kamerik gaat per 1 januari van het volgend jaar aan de slag als directeur van de ITC. Smit is benoemd door het dagelijks bestuur van Het Spektrum en niet, zoals in het verleden gebruikelijk was, door de algemeen directeur. Besloten is de bevoegdheid tot het benoemen, schorsen en ontslaan van bedrijfdsdirec- teuren en hoofden van stafaf delingen voortaan in handen van dit dagelijks bestuur te ge ven. Een wijziging in de taakstel ling van de algemeen direc teur betreft verder de beëindi ging van de combinatie alge meen directeur/secretaris van het bestuur. Ook dit werd aan bevolen door KWW. Voorschotenaar op de vuist met politie VOORSCHOTEN De politie van Voorschoten kreeg het gis teravond aan de stok met een 32-jarige inwoner van die plaats. De man gooide rond elf uur 's avonds de ruiten van de woning van zijn buurman in en ging vervolgens met de gewaarschuwde politie op de vuist. De Voorschotenaar is aangehouden en vast gezet. Volgens de politie is de man een bekende die de laatste tijd wel vaker agressief gedrag vertoont.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11