Judobondscoach Wim Visser kritiseert Japanse aanpak Koeman binnen vier maanden weer in actie Spoedvergadering rugbybond na ernstig ongeval KOERSEN .onder loep Veel roeiers naar herkansingen Karpov staat beter in afgebroken partij Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! ORT £eidóe@oma*it DINSDAG 30 OKTOBER 1990 PAGINA 7 berg betaalt se boete toch [DEN Stefan Edberg heeft eieren zijn geld gekozen. De Zweedse top- isser verklaarde gisteren de boete 250.000 gulden, opgelegd door de nisatie van profspelers (ATP), te n betalen. Zijn deelneming aan het ers-toernooi half november in ikfurt komt daardoor niet in ge- De nummer één van de wereld- lijst had vorige week tijdens het looi in Stockholm laten doorsche en, dat hij de forse geldstraf niet zou pteren. De Zweedse multi-miljonair gezondigd tegen de nieuwe regels, een speler van zijn kaliber verplich- tot deelneming aan minimaal elf '-toernooien in een jaar. Edberg de een blessure aan als excuus voor overtreding. Top 200 telt zeven Nederlandse tennissers DEN HAAG Op de maandelijks uitgebrachte in ternationale tennisranglijst bezetten zeven Neder landers een plaats jn de top 200. Mark Koevermans uit Bergschenhoek staat van hen als 54e het dichtst in de buurt van lijstaanvoerder Stefan Edberg. Ha genaar Richard Krajicek is opgeklommen naar de 148e stek, Michiel Schapers is afgzakt naar de 197e plaats. De ATP-wereldranglijst ziet er als volgt uit: 1. Edberg (Zwe), 2. Becker (Dui), 3. Lendl (Tsj), 4. Agassi (VSt), 5. Sampras (VSt), 6. Gomez (Ecu), 7. Muster (Oos), 8. Emilio Sanchez (Spa), 9. Gilbert (VSt), 10. Ivanisevic (Joe), 11. McEnroe (VSt), 12. Tsjesnokov (Sov), 13. Chang (VSt), 14. Forget (Fra), 15. Perez-Roldan (Arg). Nederlanders: 54. Koe vermans, 57. Haarhuis, 125. Eltingh, 142. Siemerink, 148. Kra jicek, 197. Schapers, 198. Nijssen. Politie voorkomt dood van boksarbiter TITOGRAD Ingrijpen van de politie met een heli copter heeft een Joegoslavische boksarbiter waarschijn lijk van de dood gered. Miodrag Bozjak dacht tijdens een nationale competitie wedstrijd in Titograd een normale beslissing te hebben genomen toen hij een bokser uit plaatselijke team op punten liet verliezen. Het publiek dacht er heel anders over. Vlak nadat Bozjak de in hun ogen verkeerde arm omhoog had gestoken, bestormden de fans de ring. De stomverbaasde arbiter werd meege nomen naar buiten en kreeg daar een touw om zijn nek. Net toen de andere zijde van het touw om de tak van een boom werd geworpen, arriveerde de politie en werd Bozajk bevrijd. Vier mensen werden aangehoouden maar later weer op vrije voeten gezet. Volgens een woordvoerder van de politie zou er namelijk niet serieus zijn overwogen Bozjak op te hangen maar was het de bedoeling hem angst aan te jagen. Volgens de arbiter was dat gelukt. BUSSUM Het hoofdbestuur van de Nederlandse Rugby Bond komt morgen in Bussum in spoedvergade ring bijeen naar aanleiding van een ongeval, waarbij de 20-jarige Til- burgse speler Maurice van den Hout afgelopen zondag een nekwervel heeft gebroken. Van den Hout liep de breuk op tijdens een scrum in de competitiewedstrijd (tweede klasse)_ van zijn ploeg, RC Tilburg, tegen Ducks in Boxtel. De speler is in een ziekenhuis in zijn woonplaats Tilburg opgenomen met ernsti ge verlammingsverschijnselen. Alle be trokkenen wijten het ongeval in Boxtel aan een ongelukkige samenloop van om standigheden. Het ongeval in Boxtel is het derde in vier jaar tijd, waarbij een Neder landse speler een ernstig nek-kwetsuur heeft opgelopen. De rugbybond beraadt zich morgen over eventueel te nemen maatregelen, om dergelijke ongevallen in de toekomst te voorkomen. Na de vorige voorvallen is alle clubs en coaches in Ne derland verzocht de spelers nog eens te wijzen op de mogelijke risico's tijdens een Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 19.20 uur: Vero nica Sport. BBC 1, 21.30 uur: Sportquiz. Eurosport, 18.00- 02.30 uur: Sport. Super Channel, 20.00 en 22.15 uur: Ultra Sport. Sportnet, 18.00- 02.00 uur: Sport. MORGEN Eurosport, 10.00- 18.00 uur: Sport. Sportnet, 08.00- 18.00 uur: Sport. DUBROVNIK Wim Visser stond bekend als lands meest kritische judoleraar. Omdat de Ju- dobond Nederland hem „werkbare voorwaar den" bood, werd de Nij- megenaar in jüni vorig jaar coach van de natio nale mannenploeg. Hij is er niet minder kritisch op geworden. „Mijn nauwlettendheid op de discipline is onvermin derd. Ik heb de zaak nu meer in eigen hand". Onder leiding van Visser be ll haalde de Nederlandse ploeg het afgelopen weekeinde in Dubrovnik brons tijdens de Europese titelstrijd. Zondag treedt zijn selectie in Den Bosch aan voor het toernooi om de nationale titels. Met vijf toppers vertrekt Visser daarna voor een trainingssta- naar Japan. Japan blijft het beloofde land voor judoka's. Al maakt Vis ser kan..ekeningen bij de manier van trainen. „Op het gebied van trainingsleer en - opbouw kunnen ze veel van ons leren. Ook op het vlak van periodisering, wat ze nauwelijks doen. Ze gooien duizend man in het diepe. Wie zijn kop het langste bo ven water houdt, mag naar een WK". Blijkens de resultaten van de laatste wereldtitelstrijd (vorig jaar in Belgrado) is Europa momenteel het leidende con tinent in deze tak van sport. „Ik zou niemand willen advi seren daar een aantal maan den van dojo naar dojo in Ja pan te reizen. Sinds de Euro pese Judo Unie verschillende keren per jaar trainingsstages organiseert, is dat zinloos. Be ter twee weken een EJU-sta- ge dan vier weken Japan. Al blijft een bezoek interessant omdat er zo ontzettend veel kwalitatief goede judoka's zijn". Politie Als clubcoach van Ben Spij kers en Hans Buiting ver wierf Visser bekendheid. Hij is eigenaar van sportschool Judo Ryu in Nijmegen. Het werk van bonds- en club- coach combineert hij met een volledige baan als docent op de politie-academie in Apel doorn. „Als je leiding wilt ge ven aan een ander, moet je eerst leren leiding te geven aan je zelf. Dat is een van de kernzinnen van mijn werk daar". „Natuurlijk lopen er nog mensen bij die hebben geko zen voor de academie omdat ze een despotische ziel in hun lijf hebben. Daarmee heb ik de meeste moeite. Ze zijn er uit te pikken aan de hand van bewegingsanalyses. Ik probeer hun bewegingen uit te leggen als de meest pure vorm van gedrag. Het liefst hebben we mensen die weten in te spelen op snel wisselen de situaties. Dat zijn de beste leiders". Dat zijn ook de bete re judoka's. Visser, die in zijn jeugd bokste en judode: „Bij vechtsporten ontwikkel je het vermogen snel te reage ren op wisselende situaties. Bij een spel als tennis is dat al veel minder. Dat ontwik kel je in het geheel niet bij iemand die heel goed tien ki lometer kan lopen". Visser gruwt van het geweld dat volgens sommigen onlosma kelijk verbonden is met vechtsporten. „Afgezien van het voetbal lijkt me dat de agressie bij handbal en wa terpolo groter is dan bij kampsporten, - waar de kans op blessures veel groter is. Op grond daarvan geloof ik dat de judoka of bokser een betere mentaliteit heeft. Hij realiseert zich wat je door een wilde charge bij een an der kan uitrichten. Termen als schop 'm kapot, heb ik nog nooit langs de judomat gehoord". Niet lui In tegenstelling tot lichtere judoka's komen zwaarge wichten doorgaans aanzien lijk goedmoediger over. „Ze zijn vaak flegmatiek, meestal heel sensibel en zeker niet lui zoals wel wordt gedacht. Er moet fijnzinnig gewerkt wor den. De middelpuntvliedende krachten zijn groter. Wie lichter is beweegt zich ge makkelijker en kan zich ge makkelijk door middel van snelheid herstellen. Als een zwaargewicht een centimeter verkeerd pakt, moet hij een rollend vermogen van 140 kilo weerstaan. Ben je enig zins uit balans, dan krijg je je eigen gewicht ook nog tegen. Dat kan dus letterlijk een vernietigende uitslag tot ge volg hebben". Volgens Visser is Nederland rijk gezegend met judotalent. Wim Visser: „Ik zou niemand willen adviseren daar een aantal maanden van dojo naar dojo in Japan te reizen". FOTO: ANP In zijn ambtsperiode heeft hij nationale jeugdtoernooien al een forse nota laten ver- veertien prijzen werden be schijnen om de opleiding van haald, tegen vorig jaar drie, jonge judoka's te structure- beschouwt hij als een eerste ren. Dat er dit jaar bij inter- stap. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Duindigt (woensdag aanvang 12.30 uur) luiden: le koers: 1 White Ink, 2. Don Vo lante, 3 Elle va Vite (9-6-3). 2e koers: 1. Fideel des Amis, 2. Our Big Boy, 3. Fulmar Jet (2-7-4). 3e koers: 1. Dolf Wielinga, 2 I Mo ney Galore, 3. Easy Wesuand (4-9-5). 4e koers: 1. Mings Way, 2. Why Da ros, 3. Staten Nikita (2-1-3). 5e koers: 1 JJ's Joel. 2. D'Avril de Noot. 3. Dee Schermer (7-8-6). 6e koers: 1. Draver Boszorg, 2. En tertainer W, 3. Euro Oldeson (5-10-9). 7e koers: 1. Champion's, 2. Zebrano du Bois. 3. Channa Hanover (4-10-6). 8e koers: 1. Lets be Great. 2. Fire Moon, 3. Vagely Raaphorst (8-5-2). 9e koers: 1. Berhold H, 2. Commer cie, 3. Dean Boszorg (3-12-2). 10e koers: 1. Carelyn Space, 2. Carlo Buitenlust, 3. D'Ouragan (1-4-2). Sportprijsvragen DEN HAAG De prijsverdeling van de sportprijsvragen van het afge lopen weekeinde is als volgt: Lotto 43: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: lx/ 300.000,00; 3e prijs; 76 x 2452,00; 4e prijs: 3983 x 46,70; 5e prijs: 64451 x 5,00. Cijferspel 43: le prijs: 1 winnaar; 2e 1 3g prjjs; £1 Toto-gelijk 43: le prijs: geen win naar; 2e prijs: 2 x 178,10; 3e prijs: 35 x 51,00; 4e prijs: 622 x 4,50. Lnald Koeman (links) stapt opgewekt rond door het Asepeyo- Ikenhuis in Barcelona. foto: ap (Van onze correspondent Ed win Winkels) BARCELONA Ronald Koeman heeft zich giste ren in Barcelona laten opereren aan zijn ge scheurde achillespees. Volgens een woordvoer der van het Asepeyo-zie- kenhuis zal Koeman zeker binnen vier maanden weer kunnen voetballen. Na een uur durende en geslaagde operatie werd gemeld dat hij vier tot zes dagen in het ziekenhuis moet blijven. Het duurt vier tot zes weken voordat hij met krachttrainingen aan zijn herstel kan gaan werken. Koeman werd geopereerd door de clubarts van Barcelo na, Josep Borrell met assisten tie van dokter Gonsalez Adrio, de vertrouwensarts van Johan Cruijff, die de oud-Ajacied in zijn Barcelona-tijd onder be handeling had. Het was vooral op aandringen van Cruijff dat Koeman besloot zich niet in Nederland of België te laten behandelen. Koeman heeft bij talloze (oud- )collega's, onder wie Ruud Gullit, Frank Arnesen en Pim van Dord, informatie inge wonnen. „Ik ben in mijn tien jaar als profvoetballer nooit ernstig geblesseerd geweest, dus ik heb nauwelijks enige ervaring met artsen. Daarom ben ik op de mening van an deren afgegaan". Johan Cruijff is niet van plan een vervanger voor Koeman aan te trekken. Cruijff zoekt in eigen gelederen naar een al ternatief. „Ik wil het huidige spelsysteem aanhouden. Amor lijkt me een goede vervanger. Alesanco en Sergi zijn ook mo gelijke alternatieven", aldus de coach. NBB ontslaat de directeur NIEUWEGEIN De Neder landse Badminton Bond moet andermaal op zoek naar een directeur voor het bondsbu- reau in Nieuwegin. Voor de tweede keer in iets meer dan drie jaar is de desbetreffende functionaris vroegtijdig van zijn functie ontheven. Betrof het in maart 1987 Koos Rade- makers, dit keer is Lex Herre- brugh het slachtoffer. Met de in agustus 1987 aangestelde di recteur zijn volgens het be stuur van de badmintonbond in een uitgegeven persbericht 'fundamentele meningsver schillen over het te voeren be leid'. Op 'korte termijn' zal de arbeidsovereenkomst worden beëindigd. Geen Grand Prix op Francorchamps GENEVE De Grote Prijs van België voor wegracers wordt volgend jaar niet gehou den. De FIM (Internationale Motorsport Federatie) schrapte de Belgische Grand Prix, evenals de Hongaarse. De ci- cuits, respectievelijk Francor champs en Hungaroring, vol doen al jaren niet aan de eisen. De opengevallen plaatsen wor den ingenomen door Malaysia en San Marino. .Misschien moeten we wel toestaan dat een achterspeler fan het net mee mag blokke len. Volleybal dreigt nu een port uitsluitend voor lange ingens te worden. Dat is niet (oed. Toen ik twaalf jaar was, ^ag ik op school voor het eerst een volleybalnet. Ik kon daar c zo onderdoor lopen. Ik snapte niets van het spel. Tot een an- derg jongen mij leerde spel- verdelen. Volleybal is meer. dan welke sport ook een teamsport. Ik ben jaloers op het succes van voetbal, tennis en andere sporten. Wij kun nen beter. Ik weet hoe won- Jderschoon volleybal is, dat 1 mogen wij niet voor onszelf lS houden". Voorzitter Ruben Acosta van de internationale vol leybalfederatie in Het Pa rool ..Bovendien is het toch een vi- sitekaartje voor de universi teiten. Misschien is het wish- !ful thinking, maar er komt gegarandeerd een tijd dat de universiteiten om studenten zullen knokken. Dan kunnen ze het zoeken in de kwaliteit van het onderwijs, maar ook in faciliteiten voor topspor ters. Maar ook dat zou de bond niet ontslaan van de plicht om te professionalise ren. Een bond die niet mid den in de maatschappij staat, legt het loodje". Voorzitter Jan Steinhouser van de Koninklijke Neder landse Roeibond in de Volkskrant „Post is vreselijk onvoorspel baar. De éne keer krijg je een schouderklop en de volgende keer scheldt hij je verrot zon der dat je weet waarom. Tij dens de hele Tour de France heeft hij geen enkel bemoedi- gend woord tegen Steven Rooks gesproken. Post reed alleen maar in die ploeglei derswagen achter Rooks en zat voortdurend met zijn hoofd van nee te schudden. Als Post echt die fantastische ploegleider is waarvoor hij doorgaat, had ik dit jaar de Amstel Gold Race gewonnen. In het zicht van de finish word ik teruggepakt. Waarom heeft hij de rest van de ploeg niet laten afstoppen? Bij Jan Raas was me dat nooit over komen". Wielrenner Gert-Jan Theu- nisse in Nieuwe Revu „En voor wat mezelf betreft: ik ben een diepgelovig mens en daarnaast sociaal-demo craat. Radicalisme in welke vorm dan ook is me vreemd. Ik houd van alle mensen en de Brazilianen in het bijzon der. Ik wil dat die mensen, in alle lagen van de bevolking, een menswaardiger bestaan krijgen. Als ik daar op welke manier dan ook iets toe kan bijdragen, zal ik 't zeker niet laten. En als president kun je nu eenmaal het meeste doen voor je land". Pele in Panorama „Van de zomer vroeg Fred Oster me of ik zin had in de marathon van New York te starten. Hij beloofde me voor de trainingsschema's met Wim Verhoorn in contact te brengen. Ik heb eerst de rege ring, mijn vrouw Gre dus, toestemming gevraagd om wekelijks negentig kilometer te kunnen lopen. Ik kreeg die toestemming pas, toen ik ook had verteld dat ik op mijn shirt reclame zou maken voor de Stichting Blijfhuis van het Anthonie van Leeuwenhoek ziekenhuis in Amsterdam. Ik heb de laatste jaren verschei dene familieleden door kan ker verloren, en vind dat lo geeradres voor familie en kennissen van kankerpatiën ten een fantastisch initiatief". Oud-wielrenner Gerrie Kne- temann in Aktueel „De nul moet worden vastge houden en wat je scoort is meegenomen. Ik word er moedeloos van. Ik betrap me er zelfs al op dat ik tegen woordig zit te praten als er voetbal op tv is. Nou, dat deed ik vroeger dus nooit". Voetballer Sjaak Swart in Trouw „Nou ze komen je als wereld kampioen veldrijden mooi niets brengen. Ik heb zelf al les en iedereen moeten aflo pen om ook maar iets gere geld te kunnen krijgen. Ik heb, een mooi voorbeeld, een fabrikant van brillen opge beld met de vraag of er mis schien voor mij zo n snel race brilletje af kon. Dat kon. En die bril was ook nog eens ge heel gratis". Wereldkampioen veldrijden Henk Baars in het Alge meen Dagblad „De prestaties die ik moet le veren, lever ik niet - dat irri teert mezelf nog het meest. Het is heel gek. Ik weet FOTO: SP meestal meteen of ik goed of slecht heb gespeeld. En als we verliezen weet ik altijd met een wat er gebeurd is en waarom we hebben verloren. Maar dat is met het Neder lands elftal de laatste tijd niet meer het geval. Zoals tegen Portugal. Je bent in het veld, wordt weinig in het spel be trokken, op een gegeven mo ment kreeg ik het idee: wat gebeurt hier allemaal. Ik had amper nog het idee dat ik in een wedstrijd aan het spe len was. Het ging compleet langs me heen. Dan denk je: het is misschien makkelij ker niet meer voor het Neder lands elftal te spelen. Dan speel ik altijd goed. Want bij AC Milan gaat alles wel ge woon zijn gangetje". Marco van Basten in Vrij Nederland LAKE BARRINGTON De Nederlandse dubbel-vier heeft zich v vandaag met de grootste moeite gekwalificeerd voor de halve finales bij het wereld kampioenschap roeien op Lake Barrington in Tasmanië. In een serie van vier ploegen was de derde positie goed ge- j. Hans Kelderman, Koos Maasdijk, Herman van den Eerenbeemt en Rutger Arisz moesten zich letterlijk leeg 'en om het Noorse kwartet naar de herkansing te verwij zen. Zweden en de Bondsrepu bliek bleven buiten bereik. De vier-zonder-stuurman, be staande uit Bart Peters, Niels van der Zwan, Jaap Krijten- burg en Sven Schwarz kon ook niet imponeren. De vier kon zich met een serie-zege rechtstreeks kwalificeren voor de finale. Het werd de derde plaats en dat betekende over roeien in de herkansing van morgen. Skiffeuze Harriet van Ettekoven werd eveneens naar de herkansing verwezen. Zij trof in haar serie titelver dedigster Elisabeta Lipa. De Roemeense nam direct vier lengten voorsprong. Van Ette koven, geducht sprintster, haalde Lipa op 1750 meter wel bij, maar kwam er net niet langs. Lipa had te lang op haar gemak geroeid om er niet een eindsprintje uit te kunnen per sen. De gelegenheids lichte dubbel-vier, die langdurig ter discussie stond, voer in de och tendsessie van de tweede wed strijddag naar een indrukwek kende overwinning in de se rie. De derde plaats was ge noeg geweest voor de halve fi nale, maar Hanning, Boddeke, Van Bekkum en Göbel ge bruikten de schifting als test; De lichte dubbel-twee vrou wen van Cindy Rip en Eveline Schot voer technisch uitste kend, maar het tempo lag veel te laag. De dubbel-twee finish te ver achter Verenigde Staten als vierde. Debutanten bij Azzurri ROME De Italiaanse bondscoach Azeglio Vicini heeft twee debutanten opgenomen in de selectie voor het Europese kwalifi catie-duel van zaterdag 3 november in Rome tegen de Sovjetu nie. Het betreft in beide gevallen verdedigers: Moreno Mannini, van lijstaanvoerder Sampdoria, en Angelo-Adamo Gregucci van Lazio Roma. Bij de Italianen ontbreekt middenvelder Roberto Donadoni. De vedette van AC Milan ondervindt te veel hinder van een blessure die hem al geruime tijd parten speelt. Ook rou tinier Pietro Vierchowod (Sampdoria) is nog niet speelklaar. Italië opende in groep 3 met een teleurstellend gelijkspel van 1-1 tegen Hongarije. De Sovjetunie won met 2-0 van Noorwegen. Cyprus is het vijfde land in de groep. De Italiaanse selectie ziet er als volgt uit: Doel: Zenga, Tacconi; verdediging: Bergomi, Ferri, Baresi, Mal- dini, De Agostini, Ferrara, Gregucci, Mannini; middenveld: De Napoli, Crippa, Berti, Marocchi, Giannini; aanval: Mancini, Bag- gio, Schillaci, Serena. NEW YORK De winst in de zevende partij in de schaak tweekamp om de wereldtitel tegen zijn landgenoot Gari Kasparov, heeft uitdager Ana toli Karpov goed gedaan. In de achtste ontmoeting in de match in New York kwam Karpov zonder problemen de opening van de met wit spe lende Kasparov door. Hij zorg de op de veertiende zet zelfs even voor opschudding met een afwijking van de theo rieën en bleek in hevige tijd nood de perfecte oplossingen voor de problemen waar Kas parov hem voor stelde te heb ben gevonden. Winnend voordeel voor de uit dager kunnen, of durven, de kenners in het Hudson-theater niet aan te geven. Maar beter is de positie van Karpov in de afgebroken partij in elk geval. Dat lijkt vast te staan. Van avond wordt de parij hervat. De stand bleef door het afbre ken voorlopig 3 1/2-3 1/2. Wat de verzamelde grootmees ters nog het meest verbaasde, was dat Karpov niet alleen de perfecte verdediging vond, maar ook nog eens een psy chologisch oorlogje in zijn voordeel besliste. „Het is onge looflijk hoe Karpov er ander maal in is geslaagd de perfecte zetten op de juiste momenten te vinden", stelde de Ameri kaanse grootmeestter Michael Wilder. „Maar tevens is duide lijk dat er maar weinig we reldkampioenen zo slecht heb ben gespeeld in een match te gen de uitdager als nu Gari". Het zetten verloop, Kasparov (wit) en Karpov (zwart): 1. e2-e4 e7-e5, 2. Pgl-f3 Pb8- c6, 3. Lfl-b5 a7-a6, 4. Lb5-a4 Pg8-f6, 5. 0-0 Lf8-e7, 6. Tfl-el b7-b5, 7. La4-b3 d7-d6, 8. c2-c3 0-0, 9. h2-h3 Pf6-d7, 10. d2-d4 Le7-f6, 11. a2-a4 Lc8-b7, 12. Lcl-e3 Pc6-a5, 13. Lb3-c2 Pa5- c4, 14. Le3-cl d6-d5, 15. d4xe5 Pd7xe5, 16. Pf3xe5 Pc4xe5, 17. a4xb5 a6xb5, 18. Talxa8 Dd8xa8, 19. f2-f4 Pe5-g6, 20. e4-e5 Lf6-h4, 21. Tel-fl Lh4- e7, 22. Pbl-d2 Le7-c5 23. Kgl-h2 d5-d4, 24. Ddl-e2 d4xc3, 25. b2xc3 Tf8-d8, 26. Pd2-e4 Lc5-a3, 27. Lclxa3 Lb2xe4, 28. De2xe4 Da8xa3, 29. f4-f5 Pg6-e7, 30. De4-h4 f7- f6, 31. Dh4-g3 Kg8-f8, 32. Kh2- hl Da3-c5, 33. e5xf6 g7xf6, 34. Lc2-b3 Pe7-d5, 35. Dg3-h4 Kf8-g7, 36. Tfl-dl c7-c6, 37. Tdl-d4 Dc5xc3, 38. Td4-g4+ Kg7-h8, 39. Lb3xd5 Dc3-al+, 40. Khl-h2 Dal-e5+. Afgebroken stand: Wit: Kh2, Dh4, Ld5, Tg4, pion nen f5, g2, h3. Zwart: Kh8, De5, Td8, pionnen b5, c6, f6, h7. Duitsers zonder Reuter en Möller FRANKFURT De Duitse bondscoach Berti Vogts heeft gisteren twee wijzigingen moeten aanbrenger! in zijn se lectie voor het kwalificatie duel voor de Europese titel strijd, morgen tegen Luxem burg. Stefan Reuter (Bayern Milnchen) en Andreas Möller (Eintracht Frankfurt) meldden zich geblesseerd af. Vogts nam daarop Michael Zore van Bo- russia Dortmund op in de groep die nu weer uit achttien spelers bestaat. ROEIEN WK Lake Barrington Vrouwen, open klasse: Skiff, winnaressen naar finale, overi gen naar herkansingen. Eerste serie 1. Laumann (Can) 7.22,12, 2. Petei (DDR) 7.26,14, 3. Marden (VSt 7.36,36. Tweede serie: 1. Lipa (Roe 7.27,56, 2. Van Ettekoven (Ned 7.29,73, 3. Sarlos (Hon) 7.40,06, 4 Kang (ZKo) 8.13,70, 5. Standlsh (Zlm 8.23,10. Mannen, open klasse: Vier-zonder-stuurman, winnaars naa finale, overigen naar herkansingen Eerste serie: 1. DDR (Lüdecke, Grel ner, Brudel, Förster) 5.59,35, 2. Vere nigde Staten 6.04,80, 3. Sov)etunl< 6.06,91. Tweede serie: 1. Australii (Green, McKay, Patten, Tomkins 5.55,72, 2. Nieuw-Zeeland 5.59,92, 3 Nederland (Peters, Van der Zwan Krijtenburg, Schwarz) 6.01,42, 4 Groot-Brlttannlë 6.01,83, 5. Bondsre publiek 6.03,55, 6. Frankrijk 6.06,75 Dubbel-vier, eerste drie naar halve fl nale overigen naar herkanslnger Eerste serie: 1. Sovjetunie (Vilks, Ki niakin, Skoeprina, Dosenko) 5.42,9* 2. Zwitserland 5.43,42, 3. Denemai ken 5.43,80. Tweede serie: 1. Zwede (Claesson, Svensson, Osterlund, Hul ten) 5.42,79, 2. Bondsrepublle 5.53,81, 3. Nederland (Keldermar Maasdl|k, Van den Eerenbeem Arisz) 5.44,09, 4. Noorwegen 5.46,2; Derde serie: 1. Polen (Gawkowsk Swiatek, Cieslakowskl, Krzepinsk 5.50,86, 2. Frankrijk 5.54,19, 1 Groot-Brittannië 6.00,40. TENNIS Vrouwentoernooi 255.000 guide Nashville Eerste ronde: Ferrando (Ita) - Smyli (Aus/7) 6-4 6-3, Sloane (VSt/5) Pampoulova (Bul) 6-3 6-2, Vis (Ned) Savtsjenko (Sov/6) 6-3 7-6. ZAALVOETBAL 1e divisie A: Dordrecht-FV Snoekl 1-1. C: Geleen-Tllburg 9-0, Heerlen Geldrop 3-6, Weert-Brunssum 4-4.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 7