besluit over ABM alt nog deze week Vrije busbaan wellicht op Rijksstraatweg zelf CcidócSomunt nderhandelingen over overname gaande T, Eerste paal voor politiebureau en brandweerkazerne halvering aantal rijbanen voor auto's Noordwijk gaat door met vandalisme- registratie Voorhout geeft beperkt subsidie voor compostvaten IDEN OMGEVING DINSDAG 30 OKTOBER 1990 PAGINA 15 oede start van seizoen or bloembollenexport SE De uitvoer van bloembollen is dit jaar g van start gegaan. Het exportvolume tot en augustus is vergeleken met dezelfde periode het vorig seizoen gestegen met 300 miljoen s tot 2,26 miljard bollen, een stijging met vijf procent. belangrijkste najaarsartikelen tulp, iris, kro- narcis en hyacint realiseerden stijgingsper- ages van negen tot 24 procent. Maar ook de ten die voor een belangrijk deel in het voor- verhandeld worden zoals gladiool, lelie ane- jn zijn het seizoen goed begonnen. Een van de >nen van de stijging in volume is de vroege ■t van bloembollen dit jaar. Naar vrijwel alle ien afzetlanden van de exportstatistiek nam litvoer toe. Alleen Frankrijk bleef gelijk. In tieve zin vallen vooral Zwitserland, Denemar en de categorie overige landen op. Portier slaat cafébezoeker NOORDWIJK Een 29-jarige Noordwijker- houter heeft gisteren aangifte gedaan van mis handeling. De man zegt dat hij in het weekeinde door een portier van een bar aan De Grent in Noordwijk bewusteloos is geslagen. Getuigen zeg gen dat de portier zonder enige aanleiding heeft geslagen. De Noordwij- kerhouter liep beschadi gingen aan zijn lip en ge bit op. De portier moet nog worden gehoord door de politie. Van Bergen plaatsvervangend groepscommandant Nieuwkoop NIEUWKOOP/ALKEMADE Adju- dant M. van Bergen wordt de nieuwe plaatsvervangend commandant van de groep Nieuwkoop van de rijkspolitie. Van Bergen is met ingang van 1 november be noemd. Van Bergen vervult momenteel dezelfde functie in de groep Alkemade sinds 1983. De adjudant is 38 jaar oud, gehuwd en heeft twee kinderen. Van Bergen heeft zich in Roelofarendsveen onder meer be zig gehouden met het project buurtpre ventie. Van Bergen yolgt in Nieuwkoop adjudant M. van Deventer op, die om ge zondheidsredenen zijn functie heeft neer gelegd. Van Deventer blijft wel werk zaam in de groep Nieuwkoop. Hij wordt speciaal belast met verkeersvoorlichting en personeelswerving. Lisse wil herenhuizen langs Heereweg slopen LISSE De drie herenhuizen aan de Heereweg 25, 27 en 29 in Lisse-Noord moeten plaats maken voor nieuwe woningbouw. Dat althans is het voorstel dat burgemeester en wethouders van Lisse de raadscommissie ruimtelijke ordening voorleggen. De oude, in slechte staat verkerende villa's staan direct ten noorden van de woonbebouwing aan het Zuiderkruis. De grond waarop de panden staan heeft nu nog een bedrijfsbestemming. Burge meester en wethouders van Lisse zijn echter van mening zijn dat woonbebouwing op die plek de voorkeur heeft. Door te bou wen op de grond kan de noordwijzde van het Lissese woonbe- bouwingsgebied op een aantrekkelijke wijze worden afgerond. Als bijkomend voordeel wordt genoemd dat geluids- en verkeer soverlast die bedrijven met zich meebrengen achterwege blijft. De gemeente wil de aanwezige bomen, als uit onderzoek blijkt dat deze nog gezond zijn, in elk geval behouden. Bij het ontwer pen van het nieuwe bouwplan zal daar dan ook rekening gehou den moeten worden. De comisssie ruimtelijke ordening be spreekt maandag 5 november de voorstellen van B en W. Kerkeveiling: 58.000 gulden NOORDWIJK De ker- keveiling van de Noord- wijkse parochie Sint Je roen werd gisteravond voor de 36ste keer gehou den en werd weer druk bezocht. De opbrengst schommelt de laatste ja ren zo rond de 60.000 gul den en ook de veiling van gisteren vormde daar geen uitzondering op: 58 mille. De tienduizend gul- den-grens werd volgens traditie rond half tien ge passeerd. Het diner voor twee met de pastoor droeg daaraan het recordbedrag van 600 gulden bij. Botsing óp Yiaductweg NOORDWIJKERHOUT Een 29- en een 17-jarige Noordwijkerhouter kwamen gister avond met elkaar in botsing op de kruising Viaductweg/Duin en Dal in hun woonplaats. De eerste stuurde zijn auto vanaf de Viua- ductweg Duin en Dal in en zag daarbij een tegemoetkomende bromfietser over het hoofd. De bestuurder van de brommer liep door de klap lichte verwondingen op. De au- tomobislist bleek iets te diep in het glaasje te hebben gekeken. Weer inbraak in De Tweesprong ROELOFARENDSVEEN Tweehonderd pakjes sigaretten zijn in de nacht van zondag op maandag gestolen uit de kantine van sporthal De Tweesprong. De dieven sloegen een ruit in en forceerden de sigarettenauto maat. Kort geleden werd ook al ingebroken in De Tweesprong. SE Uiterlijk deze ek moet er een besluit ilen over de toekomst het in moeilijkheden kerende bollenbemid- ngsbureau ABM. Dat ■klaart J. van der Ha- een van de bewind- irders van het bedrijf, collega-bewindvoerder H. dinga, ABM-directie en an- en voert Van der Haven rtdurend overleg over de atie die is ontstaan nadat bedrijf afgelopen woens- surséance van betaling is leend. Ook een eventuele rname van ABM door „een :ner" is onderwerp van be- -eking. (elopen vrijdag maakten de 'indvoerders bekend een rlopige oplossing te hebben r de kwekers die hun bol- voornamelijk lelies en r' aryllissen nu klaar heb- staan voor levering. Gead- :erd werd de bollen in op- te geven bij de exporteurs, bollen blijven dan wel in indom van de kwekers tot moment dat van de ABM- yindvoerders het sein gege- wordt dat zonder risico in indom aan de exporteurs worden geleverd, e zijn met deze tijdelijk op- sing gekomen omdat veel ekers met schuren vol bol- zaten en geen kant uit nden. Maar de tijd dringt, exporteurs willen ook aan met inpakken en ver- maar kunnen uiter- 11 rd niets beginnen zolang de e len nog eigendom van de ekers zijn", aldus Van der ven. Het overleg over ABM stopt volgens de bewindvoerder geen moment. „Het hele weekeinde en ook 's nachts zijn de onderhandelingen doorgegaan". De eerste optie in het zoeken naar een oplos sing is volgens de bewindvoer der dat ABM, wellicht onder een iets andere naam, de acti viteiten blijft voortzetten. „Een andere mogelijkheid is een partner te vinden die de activiteiten van het bedrijf overneemt", aldus Van der Haven, die wel wil zeggen dèt er met gegadigden wordt ge praat, maar niet bereid is na men te noemen. „Daarvoor is het te vroeg", alaus de Haar lemse jurist. „Maar voor het einde van de week willen we wel duidelijkheid hebben kun nen verschaffen". De circa duizend kwekers die met ABM een contract hebben over de levering van bollen zullen derhalve nog op zijn minst enige dagen in spanning moeten zitten over de afloop van de zaak. Dat velen de tele foon grijpen om zelf bij de be windvoerders naar de stand van zaken te informeren, heeft Van der Haven de laat ste dagen ondervonden. „Ik zal niet zeggen dat ik ze alle maal gesproken heb, maar tien procent toch zeker. Ik heb al bij mezelf gedacht dat ik beter zondag de kerk in Lisse had kunnen bezoeken. Dan had ik ze allemaal tegelijk kunnen informeren". Dat de kwekers niet voor niets reikhalzend naar duidelijkheid uitzien, blijkt wel uit de bedra gen waar het om draait. Voor de valutadatum 1 november gaat het om 25 miljoen gulden die aan de kwekers moet wor den uitbetaald. Zoals bekend hebben de bewindvoerders al laten weten dat de kwekers dit geld zeker zullen ontvangen. Voor de leveringen die nu plaats vinden en waarvan de financiële afwikkeling in janu ari en maart 1991 ligt, gaat het om een bedrag van 30 40 miljoen. „Nee" Hobaho en CNB, de twee con currenten/collega's van ABM ontkennen in onderhandeling te zijn over eventuele overna me van de activiteiten van ABM. „Op alle verwikkelin gen rond ABM reageer ik lie ver nu niet", aldus directeur van het in- en verkoopbureau van Hobaho J.W. Plug. „Ik heb begrepen dat er hard aan een oplossing wordt gewerkt. Laten we eerst maar eens af wachten wat er aan het einde van de week tevoorschijn komt. Of Hobaho een kandi daat voor overname is? Nee", aldus Plug. Ook CNB wil geen reactie op de gang van zaken rond ABM geven. Persvoorlichter W. Ci- gaar: „Van onderhandelingen over overname is mij niets be kend. Het lijkt me ook on waarschijnlijk. Bovendien is overname van een concurrent niet zomaar mogelijk. Je bent in zo'n geval afhankelijk van vertegenwoordigers die eigen lijk een aantal klanten min of meer 'bezitten'. Toen BSF door CNB werd overgenomen heb ben we dat bijvoorbeeld mee gemaakt. Een aantal vertegen woordigers was toen niet be reid naar CNB over te gaan en koos voor Hobaho". Waarnemend burgemeester Van der Sluijs sloeg gisteren de eerste paal voor de combinatie politiebureau/brandweerkazerne in Noordwijk. fok* henk van den ende NOORDWIJK Gehuld in oliejas en laarzen, met op het hoofd een helm, heeft waarnemend burge meester J. van der Sluijs van Noordwijk gisteren aan de Duinwetering de eerste paal geslagen voor de nieuwbouw van de vrijwillige brandweer en het gemeentelijk politie korps. Van der Sluijs memoreerde dat met name korpschef E. Wegman van de politie veel werk heeft verzet om Noord- wijk mee te kunnen laten doen aan een bouwstroom van vijf politiebureaus. Door deel name aan die bouwstroom kon flink op kosten worden ge spaard. Noordwijk is het vier de bureau dat wordt gebouwd na Haarlemmermeer, Naarden en Schiedam. De laatste plaats die meedoet is Laren. Archi tect A. Leesberg tekent voor de ontwerpen, wat volgens Wegman echter niet betekent dat de vijf bureaus kopieën van elkaar zijn. De huidige be huizing van de Noordwijkse Hermandad, een villa aan de Oude Zeeweg, voldoet niet meer aan de eisen van deze tijd. De brandweer is al jaren te krap en slecht behuisd in een smal straatje in Noordwijk- Binnen. Volgens brandweer commandant J. Peschierda teert het sanitair van voor de oorlog, is er te weinig opslag ruimte en moet een van de ladderwagens, wegens gebrek aan garageruimte, gestald wor den op het terrein van Open bare Werken, wat de snelheid van het uitrukken niet bevor dert. Het nieuwe pand wordt opge trokken uit witte betonsteen en voorzien van getint glas. De entree wordt automatisch be veiligd zodat niet gewenste be zoekers buiten de deur kun nen worden gehouden. Het ge bouw telt drie bouwlagen. De kosten van de nieuwbouw be lopen ruim twee miljoen gul den. oorhout mag ontract VAM erlengen IORHOUT De gemeente orhout mag het kontrakt de VAM voor de afvoer huisvuil verlengen. Gede- eerde J. van de Vlist heeft gezegd in een gesprek met thouder B. Joon. Gister1 md deelde Joon dat de le de commissie ruimte- e ordening mee. contract met de VAM ipt af in het jaar 2003 Voor 6 moet de gemeente weten het verlengd mag worden, ar omdat de nieuwe wetge- ig bepaald dat straks iedere ivincie zijn vuil binnen de .en grenzen moet gaan ver- 8 irken heeft Joon provinciale :en gevraagd of het kon- kt met de VAM nog wel rlengd kon worden, gedeputeerde stelde wel als orwaarde dat als Drente het il uit Zuid-Holland- niet wil verwerken mdat lfl oningen en Friesland vóór-" an, andere mogelijkheden leten worden gezocht. Daar- e ie doelt Van de Vlist vol- ns Joon op een aansluiting de SAVA, het samenwer- ngsverband dat een vuilo- wil bouwen bij Ypenburg. nbrekers nemen «20 vijfjes mee 5SE - Bij een inbraak in woning aan de Van eijkstraat in Lisse zijn gis- avond 120 muntstukken m vijf gulden weggenomen. inbrekers kwamen het huis inen door de achterdeur en té breken. Behalve de inten, die in een „piekpijp" irden gespaard, wordt niets rmist. De inbraak heeft tus- half vijf 's middags en vart over negen 's avonds lats gehad. omputers stolen 10RDWIJK Inbrekers bben j het Zilveren Kruis de Van de Mortelstraat minstens 50.000 gulden computerapparatuur ge- olen. Gestolen werden enke computers, een laserprinter een fax. De inbraak is in weekeinde gepleegd en srd gisterochtend ontdekt, eigens de politie werd een et goed beveiligde deur ge beerd. Discrimina tie Over het onderwerp „homo seksualiteit en discriminatie" houdt Peter Capel van de FNV' morgenavond een le zing in het gebouw van de SHA aan de Marijkestraat 71 in Alphen aan den Rijn. Aanvang acht uur. SJZ De Zoeterwoudse voetbalver eniging SJZ houdt morgen haar jaarvergadering. Die be gint om 20.00 uur in het club huis op sportpark Haasbroek. Traditiegetrouw heeft SJZ een 'Jaarboek' uitgegeven. Het 42 pagina 's tellende boekwerkje geeft een goed beeld van het reilen en zeilen van de club in het vorige sei- Kleding Mensen in Nood houdt mor gen en .7 november weer een kledinginzamelingsactie in Zevenhoven. Tussen 19 en 20 uur kan men bij de voet balkantine aan de Stations weg en bij P. Vianen aan het Noordeinde 59 weer kleding inleveren. Mensen in Nood vraagt goede, nog draagbare kleding alsmede schoeisel, dekens, lakens en gordijn stoffen. Expositie De 17-jarige Liselotte Dessau- vagie uit Noordwijkerhout exposeert tot eind november foto's in de Twee Wezen aan de Oude Haven in Sassen- heim. De VWO-scholiere zoekt haar onderwerpen vooral in de natuur, maar ook het fotograferen van mensen in alledaagse situa ties vindt zij boeiend. De ex positie is dagelijks te zien. Klassiek Leden van het Nieuw Neder lands Strijkkwartet geven donderdag een concert in de Oudshoornse Kerk in Al phen aan den Rijn. Er wordt geconcerteerd op harp, contrabas, piano en op blaas instrumenten door het bla zersensemble Fodor Kwintet. De schoonheid van de Hollandse meeuw, een van de foto's van Liselotte Dessauvagie. foto: liselotte dessavaugie op het filmfestival van Can nes. De impasse in het yup pie-huwelijk van Ann en John wordt doorbroken wan neer een oude vriend van John op bezoek komt. Deze Graham interviewt vrouwen op video over hun sexleven. Aanvang kwart over aqht. Een kaartje /5. De zang wordt verzorgd door alt Margareth Beunders en tenor Howard Crook. Diri gent is Marien van Staalen. Entree kost f15, CJP/Pas65 12,50; kinderen 7,50. Aanvang kwart over acht. Exultate Deo De christelijke oratoriumver eniging Exultate Deo uit Voorschoten werkt donder dag mee aan een grote zanga vond die wordt gehouden in de Gereformeerde Kerk het Kruispunt aan de School straat in Voorschoten. Ver der zal Kolonel Bosshardt van het Leger des Heils een meditatie houden. De bijeen komst, met samenzang van geestelijke liederen, wordt gepresenteerd door Sipke van der Land. De entree is gratis. Wel wordt er gecollec teerd voor de Stichting Ver volgd Christendom. Aanvang acht uur. Robert Paul Cabaratier Robert Paul staat vrijdag op de planken in Noordwijk. In De Rank brengt hij zijn programma „Ruimtevrees" waarin hij een andere planeet bezoekt. Paul danst, zingt, speelt en geeft uiteraard veel van zijn befaamde imitaties weg. Het optreden begint om kwart over acht. Kaarten kosten /17,50, f15, en 10 en zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij kantoorboekhandel Papy rus aan de Kerkstraat en de Noordwijkse VVV. Pop Dropping Nobody his business geeft vrijdagavond een popconcert in jongerencentrum Het Kas teel aan de Concertweg in Alphen aan den Rijn. Ste vige en swingende rhythm and blues. Aanvang half tien, entree /5. Seks In dorpshuis De Alkeburcht in Roelofarendsveen draait vrijdagavond de film „Sex, Lies and Videotape" van Ste ven Soderbergh, die daarmee een gouden palm veroverde Speeltuinvereniging Kinder vreugd in Lisse houdt vrij dagavond een dropping. De jeugd die wil meedoen moet zich opgeven bij de beheer der van de speeltuin. De dropping begint om half ze ven in de speeltuin. Zanger De zanger Eric Goulden treedt donderdagavond op in muziekcafé De Voogd aan de Hoofdstraat in Sassenheim. Hij wordt begeleid door de muzikant Martin Stone. Aanvang negen uur. WASSENAAR Door' Rijkswaterstaat, het open baar-vervoerbedrijf NZH en de gemeente Wasse naar wordt bestudeerd of er in Wassenaar een vrije busbaan kan komen op de Rijksstraatweg zelf. Dat zei burgemeester P. Schoute gisteren tijdens de behandeling van de Wassenaarse begroting voor volgend jaar in de gemeenteraad. Aanleiding voor die medede ling was het dringende ver zoek van de raad op de Rijks straatweg ter hoogte van Ker- kehout ook een maximumsnel heid van 70 kilometer in te stellen. Onderhandelingen hierover met Rijkswaterstaat zijn gaande, aldus Schoute. Gekeken wordt hoe zo'n veer tig in- en uitritten kunnen worden veranderd zodat 70 ki lometer op dat deel van de Rijksstraatweg geen gevaar oplèvert voor de mensen die aan de weg wonen. Volgens Schoute is een vrije busbaan in het midden van de Rijksstraat weg, waar nu de stalen mid denberm ligt, een al lang ach terhaald plan. Ook een vrije busbaan direct naast de Rijks straatweg, waarvoor vijftig bo men zouden moeten sneuve len, is niet aanvaardbaar. Wel wordt nu door het openbaar vervoerbedrijf NZH, de ge meente Wassenaar en Rijks- Burgemeester Schoute: ,,We doen hier niets geheimzinnigs of eigenmachtig". foto: sp waterstaat gestudeerd op een vrije busbaan op de Rijks straatweg zelf, zonder- dat er bomen hoeven te worden om gehakt of extra asfalt hoeft te worden gelegd. Maar dat zou dan wel een halvering beteke nen van het aantal rijbanen voor autoverkeer. Uit door de burgemeester ge noemde cijfers over ongeval len en verkeersintensiteit moest blijken dat de verkeers maatregelen die de laatste ja ren in Wassenaar zijn geno men, effect hebben. Zo zou het vrachtverkeer op de Cranen- burgerlaan met meer dan vijf tig procent zijn teruggelopen. Op de Katwijkseweg en de Kokshoornlaan zou het ver keer ook flink zijn afgenomen. De begroting en beleidsvoor nemens voor 1991 van het Wassenaarse college van bur gemeester en wethouders zijn gisteren ongeschonden door de gemeenteraad aangenomen. Een amendement en twee mo ties van de PvdA alsmede een motie van D66 werden ver worpen. Nadat D66-voorzitter Nieu- wenhoven het college van burgemeester en wethouders had bestempeld als een aquari um vol vissen die kriskras door elkaar zwemmen, verge leek zijn PvdA-collega Van Noort het college met artsen; door sommigen van hen zou hij zich zeker niet laten be handelen. Burgemeester Schoute rea geerde op deze kritiek met de opmerking dat het college zich zo gezond voelt als een vis in het water. „Laat ons maar zwemmen". Over de hoofden van de raadsleden heen wees hij de burgers erop dat maat regelen, genomen in het kader van zijn takenpakket, niet hem persoonlijk mogen wor den toegeschreven. „Het is het college als collectief dat voor stellen doet en de raad die daarover een besluit neemt. Nu wordt er te veel toegedicht aan de individuele leden van het college. Soms lijkt het wel alsof de burgers denken dat de burgemeester de baas is. Dat is niet zo. Deze burgemeester voert een beleid en legt daar voor regelmatig verantwoor ding af. We doen hier niets ge heimzinnigs of eigenmachtig". NOORDWIJK De ko mende wintermaanden wordt het vandalisme-re- gistratieproject in Noord wijk voortgezet. L. Coen- raads-Nederveen - houdt vanaf aanstaande maan dag weer wekelijks spreekuur in Dienstencen trum 't Trefpunt aan de Schoolstraat. Ook in de maanden juli' en au gustus konden Noord wijkers al in 't Trefpunt terecht met mel dingen over vandalisme en overlast van barbezoekers. Naar aanleiding van die mel dingen worden de komende winter al maatregelen ter voorkoming van vandalisme genomen. Welke maatregelen dat zijn wilde korpschef E. F. Wegman van de Noordwijkse politie gis teren nog niet zeggen. In de commissie algemene bestuurs zaken worden de komende maand waarschijnlijk beslui ten genomen. Volgens Weg man ligt het in ieder geval in de bedoeling nog dit jaar een begin te maken met het ver wijderen van „graffity". In de toekomst zal, in overleg met de politie van Katwijk en grootwinkelbedrijven naar een oplossing gezocht om diefstal van verfspuitbussen tegen te gaan. Over het onderzoeksrapport van Advies- en Onderzoeks groep Beke uit Arnhem over recreatiecriminaliteit in de badplaats zegt Wegman: „Te gen alle aanbevelingen van Beke is inmiddels ja gezegd". Die aanbevelingen behelzen onder meer het registreren van vandalisme, het aanpak ken van de parkeerproblema- tiek in de badplaats en een al- coholmatigingsbeleid. Belang rijk punt is ook de bestrijding van de overlast van het uit gaande publiek voor de bewo ners van Noordijk aan Zee. Commissaris Wegman liet we ten dat er ook voorstellen zijn voor maatregelen die meer voorbereidingstijd en investe ring vergen. Deze worden waarschijnlijk begin volgend jaar in de planning worden op genomen. Het vandalisme-te- lefoonnummer is de afgelopen maanden doorlopend bereik baar geweest. Na het wegval len van het wekelijkse spreek uur ging het aantal meldingen drastisch omlaag. Het „gat van twee maanden was vol gens Coenraad-Nederveen echter toch erg functioneel. „Die tijd was nodig om knel punten aan te kunnen geen en de financiële kant van de zaak te kunnen bekijken." Meldingen kunnen, eventueel anoniem, telefonisch worden gedaan op telefoonnummer (01719) 49155 of persoonlijk op het spreekuur in 't Trefpunt op maandag van 19.00 tot 20.00 Caravan van kwart miljoen weggehaald OEGSTGEEST Onbeken- den hebben zondagavond tus sen zeven en acht uur een 9,5 meter lange als woonhuis in gerichte caravan weggehaald van het parkeerterrein bij het zwembad Poelmeer in Oegst- geest. De 48-jarige eigenaar, afkomstig uit Amstelveen, had de caravan daar geparkeerd om een hapje te gaan eten. Bij terugkomst was hij verdwe nen. De politie vermoedt dat de daders het juiste moment hebben afgewacht. De caravan met inboedel had een waarde van een kwart miljoen. Het gaat om een zilverkleurige ca ravan met blauwe strepen, met drie assen. Het merk is niet bekend. De politie ver zoekt eventuele getuigen te bellen: 071-155440. VOORHOUT De gemeente Voorhout vindt dat de vervui ler moet betalen. Daarom geeft de gemeente niet meer dan 30 gulden subside op compostva ten voor de bevolking. Dat bleek gisteravond tijdens de raadscommissie ruimtelijke ordening. Burgemeester en wethouders willen in eerste instantie 50 compostvaten aan schaffen die respectievelijk 125.- en 90.- kosten met in houden van van 240 en 180 li ter. De gemeentelijke bijdrage is 22,50 oor de kleine vaten en ƒ30,- voor de grote vaten. Voor de burgers betekent dit dat de vaten 90,- of 67,50 moeten kosten. Astrid de Scheemaker, van de Milieudefensiegroep Voorhout, maakte gebruik van het in- spreekrecht. Zij vindt het sub sidiebedrag te laag. Ze noemde een korting van50,- tot 95,- normaal. „Door het gebruik van compostvaten bespaart de gemeente ƒ30,- per gebruiker op de inzamelingskosten dus heeft de gemeente die 30.- te rugverdiend die zij nu aan subsidie geeft". P. Jochemsz (PvdA) deelde die mening en kreeg daarbij steun van A. Wijling van Groen Links die de subsidie „een schijntje" vond. Zij rekende uit dat drie jaar besparingen van ƒ30,- per gebruiker een voor deel van ƒ90,- oplevert. „Ie dereen is er best voor in, maar het moet wel waarneembaar zijn", zo vond Wijling. CDA'er D. IJdo pleitte even eens voor het „wat meer ver gulden" van het projekt, ook hij vond alleen maar 30.- niet juist. „Als je een vat voor bij voorbeeld 25,- verkoopt en het werkt dan moet je dét doen", meende de voormalige wethouder van milieuzaken. Alleen J. Warmenhoven van Gemeentebelangen was tevre den over het voorstel zoals het was. Wethouder B. Joon wilde niettemin niet aan een hogere bijdrage denken. „Wij vinden dat in eerste instantie de ver vuiler moet betalen. En bij meer belangstelling bestellen we gewoon nog méér vaten. Dat is geen enkel probleem".

Leidse Courant | 1990 | | pagina 15