Brilmij heeft nu een wereldnaam: OPTICIENS Voetpad langs Westmeerlaan wordt domein voor fietsers Begrotingsbehandeling ii Alkemade matte vertonii u Zevenhoven maakt potje leeg voor de herindeling Boskoop knapt centrum o voor 12 miljoen gulden Buren maken bezwaar tegen bouw van brug LEIDEN OMGEVING £eidóe<3ou*ont DINSDAG 30 OKTOBER 1990 PAGINI WETHOUDER NUGTEREN: COLLEGE HEEFT WEL VISIE ALKEMADE De ruim te voor het aanleggen van een fietspad over de kruin van de Zuidkade in Roe- lofarendsveen is aanwe zig. Dat liet wethouder W. Nugteren gisteravond tij dens de laatste begrotings behandeling weten aan de CDA-fractie. Die had gevraagd of van het huidige voetpad een fietspad kan worden gemaakt. Ook pleitte het CDA toen voor het weghalen van de „obstakels" (voetgangerssluizen) op het pad ter hoogte van de West meerlaan. Nugteren antwoord de gisteravond dat de opbouw van de fundering en de lava- liet-afwerklaag van de Zuid kade zijn afgestemd op voet gangersverkeer. Om er een tweerichtingsfietspad van te maken zal een aanzienlijke kruinverbreding moeten plaatsvinden. Hiervoor zou een grote hoeveelheid grond aan de binnenzijde op het ta lud van de Zuidkade moeten worden aangebracht. Dit brengt het risico met zich mee van aantasting van de water kering als gevolg van druk van het extra grondpakket. De wethouder zegde een onder zoek naar de mogelijkheden toe. De renovatie van de brug aan de Kerkweg in Roelof- arendsveen kan tot 1994 wor den uitgesteld, omdat de brug onlangs een extra onderhouds beurt heeft gekregen. Vor de aanleg van een trottoir lans de Plantage in Oude Wetering blijkt de gemeente slechts heel weinig grond te hoeven aan kopen. Uit een inventarisatie bij het kadaster is gebleken dat een aantal inwoners aan de Plantage ten onrechte ge meentegrond bij hun voortui nen hebben getrokken. Veenderveld Wethouder Nugteren gaat er van uit dat het Veenderveld (Land van Bontje) beschikbaar komt voor bedrijventerrein. De kans dat het terrein alsnog wordt aangewezen voor de op slag van zuiveringsslib acht de wethouder heel klein. Volgens Nugteren is overeenstemming tussen provinciebestuur en de gemeente Dordrecht over de aanleg van een groot slibstort- terrein nabij de Merwedeha- ven nabij. De provincie geeft de voorkeur aan dit terrein boven een relatief kleine stort- locatie als het Veenderveld of de Bospolder. De kostbare mi lieu effect rapportage over de alternatieve stortlocatie in de Rode en Bospolder is door mi lieu-gedeputeerde Van der Vlist opgeschort. Hij wil eerst zekerheid over het wel of niet doorgaan van de Merwedeha- ven als stortplaats. Visie Op de beschuldiging van PvdA/PPR als zou het college geen visie op het ruimtelijke ordeningsbeleid antwoordde Nugteren dat de beide linkse partijen de vergissing maken dat zij de linkse visie als de enig juiste beschouwen. De wethouder benadrukte in be langrijke mate afhankelijk te zijn van het provinciebestuur die het Groene Hart van Zuid- Holland steeds nadrukkelijker in stand wil houden. Wethou der Nugteren is verder het niet eens met zijn eigen CDA- fractie voor wat betreft het bouwen van vrije sectorwo ningen. De fractie meent dat in de komende jaren nog slechts zeer beperkt in de duurdere sector zal mogen worden gebouwd. Nugteren wil niet dat Alkemadenaren, die een duurder huis willen, noodgedwongen moeten uit wijken naar andere gemeen ten. „In een evenwichtig wo ningbestand dient ook voor deze categorie ruimte te zijn. Dat bevordert ook de doorstro ming". Nugteren zei verder in bespre king te zijn met de Vereniging Vluchtelingenwek Nederland om te komen tot een plaatse lijk vrijwilligerskorps. Dat ter ondersteuning van zich tezij- nertijd ook in Alkemade vesti gende asielzoekers. Wethouder L. Beelen (VVD) gebruikte zijn aandeel in de memorie van antwoord onder meer om raadslid A. Spring in 't Veld (PPR) terecht te wij zen. Zij had gezegd dat Alke made „stinkend rijk" is met 25 miljoen gulden aan reserves. Deze sluis op het voetpad langs de Westmeerlaan wordt mogelijk na jaren weer verwijderd om fietsers vrije doortocht te bieden. FOTO: WIM VAN NOORT ALKEMADE „Ik ga het college niet over de bol aaien, dat doet de PvdA al", A. Spring in 't Veld (PPR) gister avond tijdens de algemene be schouwingen op de begroting van Alkemade. Ze gaf met haar opmerking aan dat de be grotingsbehandeling in Alke made was verworden tot een matte vertoning. CDA en VVD waren het op wat details na roerend eens met het college en de PvdA was terughoudend in haar oppositie-rol. Reden voor de PPR om het college gisteravond zo nu en dan op ironisch getinte wijze aan te vallen. Alle begrotingsvoorstel len werden door de meerder heid van de raad aanvaard. Dat ging onder meer om aan wending van een kwart mil joen gulden uit de algemene reserves voor vervroegd af schrijven. Een miljoen gulden uit de algemene reserves wordt gebruikt voor de aanleg van' een voetpad tussen Rijpwete- ring en Oud-Ade 15.000,-), de reconstructie» van de Veer- straat en de Kerkstraat (J 390.000,-) en de reconstructie van het Noordeinde (J 485.000,- Met dit laatste waren PvdA en PPR het niet eens. Zij wil len dat de reconstructie wordt uitgebreid met de aanslag van een „beugelweg" tussen win kelcentrum Noordplein en de Lange weg. Wel ging de raad unaniem akkoord met het stor ten van een bedrag van 960.000 gulden uit de algemene i ves naar een in te stellen voor groot onderhoud aan leringen. Het restant vai boekwaarde van de voorm kleuterschool „Mariëngi aan de Schoolbaan zal wc gedekt uit de te verwaï meeropbrengst uit van de koop van dit gebouw. Hie waren alleen CDA en het eens. De twee progres partijen pleitten voor vei van Mariëngaard. De heeft er in meerderheid ingestemd, dat voorlopig nieuwe investeringen worden gedaan. Eerst mo meer bekend zijn over df mende milieu-uitgaven over de onderhoudsplan van wegen en riolen. PvdA-motie gericht tegen beperkte bezuiniging op zwemonderwijs aan schoolleerlingen kree steun van de PPR en dei CDA'ers, J. Kret en P. var. .Meer. De steun voor de n was echter onvoldoende o worden aangenomen. O gens zegde het college toe, de bezuiniging niet wordt uitgevoerd dan wan een op te stellen rapporti over positief wordt beoord door de gemeenteraad, voorhand liet CDA'er D. tegaal weten, dat alle schoolleerlingen in moeten worden gesteld zwemdiploma op school te len. Pearle Als grootste opticien van Nederland werken we al jaren internationaal samen met ruim 1300 collega's in de Verenigde Staten van Amerika, Canada, België, lapan, Puerto Rico en sinds kort ook in Duitsland. Dat is één van de redenen waarom onze brillencol- lectie zo onbegrensd is. En waarom al onze monturen; ondanks exclusiviteit en modellering, toch zo typisch Hollands voordelig geprijsd zijn. Nu hebben we onze naam veranderd in Pearle (uit te spreken als "Purl"). Een wereldnaam, want al onze internatio nale collega-opticiens noemen hun optiekwinkels ook Pearle Voor de rest blijven we wie we zijn: de opticien met gratis oogmeting een vol jaar garantie op breuk of I" beschadiging van glazen en montuur gratis montuur reparatie gratis 6-punts controle gratis ultrasoon reini ging contactlenzen 2 maanden op zicht enorme keuze in vele prijsklassen wereldberoemde merken. En in de speciale Pearle Express winkels is uw nieuwe bril meestal al in één uur klaar. U vindt deze Pearle Express winkels al in Utrecht, Rotterdam, Dordrecht, Leeuwarden en Eindhoven Kom eens langs voor een (hernieuwde) kennis making. We doen u een feestelijk aanbod Zie de bon voor I Dt alle informatie. I FEESTAANBIEDING Twee brillen halen, één betalen. Tegen inlevering van deze bon! (Geldig t/m 9 februari 1991) De gratis bril is bestemd voor dezelfde persoon die ook de eerste (betaalde) bril gaat dragen. Het montuur van de bril die u wel betaalt mag niet goed koper zijn dan f 100.- Het montuur van de gratis bril komt uit de collectie monturen met het rode driehoekie In de gratis bril gaan normale, blanke glazen in dezelfde sterkte als in de eerste (betaal de) bril Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, anti-kras, kleur, dan geldt een toeslag Geen andere kortingen der ti|d Op beide brillen 1 |aar garantie -\|/ Deze bon is geldig bij alle Pearle en Pearle Express winkels in heel Nederland Alphen a/d Rijn Van Mandersloostraat 9. Leiden Haarlemmerstraat 107 (t.o. C8.A). ZEVENHOVEN Het heeft er veel van weg dat Zevenhoven nog net voor de komende her indeling een aantal „potjes" wil leegmaken. De gemeenteraad van Zevenhoven heeft in haar een na laatste vergadering een flink aantal kredieten beschik baar gesteld. Zo is 14.000 gulden beschikbaar ge steld voor een in te richten mortuari um in de gemeentetoren. De raad had geen moeite dit bedrag goed te keuren. Over de noodzaak van de voorziening was al eerder gesproken. Bovendien is het bedrag aan de lage kant doordat de werkzaamheden zo veel mogelijk in eigen beheer worden uitgevoerd. Een bedrag van 17.500 gulden is be groot voor het hertegelen van het fietspad tussen de Noordse Dorpsweg en de Veenweg, het zogenaamde Ploegpaadje. Bovendien komt langs dit fietspad verlichting. Verlichting komt er ook langs het pad tussen de woningen aan de Schoterstraat en de Vrijenhoek. Al jarenlang dringen de fracties van CDA en GBZ aan op het aanbrengen van oriëntatie-verlich ting in de zogenaamde 'achterom tjes'. Drie lichtmasten, kosten gulden, zullen de donkere plas gaan verlichten. Het pad wordt d naast ook nog be- en hertegeld. vendien komen er van vier straal ken. Kosten: 31.500 gulden. Het Zuideinde wordt voorzien parkeervakken (26.000 gulden), n in het kader van de renovatie woningwetwoningen. Voor ven reconstructie van het Zuideinde men na de herindeling plannen tafel. „Het Zuideinde moet een gangersvriendelijk gebied waar de auto niet mag dominer aldus wethouder J. Aartman (GI Géén geld was er voor sportvei ging Zevenhoven. Die had een si die van 36.000 gulden aangevn voor de uitbreiding/aanbouw een bestuurskamer. Het college s de raad voor afwijzend op deze: vraag de reageren gezien de al 1 kosten voor onderhoud van de sp velden. „We moeten met deze i ve, al of niet noodzakelijk, pas o plaats maken. We kunnen ons het nieuwe gemeentebestuur in vooruitzicht, geen grote finam handstandjes veroorloven", i burgemeester J. Huigsloot op. BOSKOOP Nieuwe panden voor winkels, 100 extra parkeerplaatsen, De Koninginneweg als wandelpro menade en de vestiging van een gro te supermarkt. Het zijn de hoofdpun ten van een 12 miljoen gulden kos- 'tend, omvangrijk project dat het cen trum van Boskoop een heel nieuw gezicht moet geven. Burgemeester J. Spros van Boskoop slaat volgende week dinsdag de offi ciële eerste paal voor het nieuwe cen trum. Op de Zijde komen voorzienin gen waardoor het verkeer gedwon gen wordt langzaam te rijden, op de Koninginneweg wordt eenrichtings verkeer ingesteld en alle nieuwe winkels krijgen hun entree aan deze weg. Een nieuw aan te leggen wan delpassage moet de Bootweg met de Koninginneweg verbinden, waarJ het rondlopen in het centrum wj vergemakkelijkt. De grote face-lift van het Boskoi centrum is het gevolg van snelle a van de gemeente, nadat garagebc Hooftman te kennen gaf te verti ken. Besloten werd het 'gat' Hooftman niet alleen op te vul met een supermarkt, maar het I centrum onder handen te neu Problemen die lange tijd waren I ven liggen, konden dan meteen den meegenomen. Ook woniq maken deel uit van de centrump! nen, waaronder 28 woningwetwa gen voor 50-plussers en 8 koopap) tementen boven de winkels, grond is al deels bouwrijp gemai Het project wordt grotendeels opg verd in oktober volgend jaar. Zevenhoven en Nieuw veen passen voor herindeling belastingtarieven aa ZEVENHOVEN Een aantal belas tingtarieven in de gemeenten Nieuw- veen en Zevenhoven zullen in ver band met de herindeling worden aangepast. De beide gemeenten han teren voor een aantal belastingen en heffingen verschillende tarieven. Om te voorkomen dat in de nieuwe ge meente straks twee verschillende verordeningen gaan gelden is aanpas sing noodzakelijk. Per belasting worden voorlopig de hoogste tarieven gehanteerd. Hier door is het mogelijk dat de nieuwe raad achteraf de tarieven verlaagt. Een tarief achteraf verhogen is niet toegestaan. De kosten voor honden belasting, afvalstoffenheffing en de kosten voor rijbewijs- en paspoort- verschillen in beide gemeentes wei nig en de prijzen blijven nager gelijk. Het rioolafvoerrecht wordt 134 den per aansluiting (was voor Nie veen 110 gulden), het rioolaam recht wordt 350 gulden (was in venhoven 225 gulden). Het ri gingsrecht voor bedrijven zullen gulden exclusief btw bedragen I in Nieuwveen 128 en in Zevenhc 270 gulden). Zevenhoven legt bij drijven alleen reinigingsrecht o| Nieuwveen legt tevens een aan afvalstoffenheffing op. Het n gingsrecht voor containers komi 700 gulden (was 700 gulden Nieuwveen en 1263 gulden in Ze' hoven). Zevenhoven stelt nu de' tainers beschikbaar en in Nieuw dient men zelf voor een contain! zorgen. LEIMUIDEN Enkele bewoners aan de Nokweg in Leimuiden maken bezwaar tegen het bouwplan van R. Bolhuis om een brug naar zijn huis te bouwen. Ze vinden het in strijd met het bestemmingsplan. Bovendiens. Bovendien zou de huidige brug nog goed te gebruiken zijn en zou een nieuwe brug naar de woning van Bolhuis hun privacy aantasten. Door de recente reconstructie van de Nokweg is een voor Bolhuis onge wenste situatie ontstaan. Doordat er aan één kant een parkeerverbod is ingesteld heeft Bolhuis veel last van geparkeerde auto's en kan hij slechts met veel moeite van zijn inrit bruik maken. Reden voor Bolhui! een nieuwe brug over het w naast zijn pand aan te willen leg maar dat gaat ten koste van gr<X De bezwaarmakers stellen dat i jaar en dag dat groen onderhou In het verleden hebben zij eve Bolhuis B en W verzocht deze gr strook te mogen aankopen. Het c ge heeft dit toen geweigerd. Een eerder verzoek van Bolhuis, tien jaar geleden, zijn brug vai voorkant naar de zijkant te mi verplaatsen werd toen door de meente afgewezen.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 14