Herfstbeurs is publiekstrekker CDA Wassenaar wil sluipverkeer weren Rijnoord: gebrek aan personeel en specialismen LEIDEN OMGEVING CeidócSomxmt MAANDAG 29 OKTOBER 1990 PAGIlr- Nieuwbouw Andreasschool Voorhout nu al te klein VOORHOUT De nieuwe Andreasschool, die in augustus 1991 in gebruik wordt genomen, is nu al te klein. Daarom zullen drie lokalen in de oude Andreasschool tijdelijk worden aangehou den. De nieuwbouw telt zeven lokalen, maar volgens prognoses zijn er per 1 september vol gend jaar tien lokalen nodig. Diezelfde progno ses wijzen uit dat het leerlingenaantal in de daarop volgende jaren zal dalen. De gemeente Voorhout, die eigenaar wordt van de oude school, is bereid de drie lokalen voor één jaar in bruikleen te geven. De gemeente heft geen huur omdat het gebouw volledig is afgeschre ven. Wel moet het schoolbestuur andere kosten voor zijn rekening nemen. Het gaat om onder houd en brandverzekering. De commissie wel zijn bespreekt morgenavond dit voorstel van burgemeester en wethouders. Voorhout subsidieert aankoop compostvaten VOORHOUT Inwoners van Voorhout kunnen binnenkort met steun van de gemeente een com- postvat kopen. Voor een "klein vat geldt een subsidie van 22,50 gulden en voor een groot vat 30 gulden. Dit betekent dat een klein vat de inwoners van Voorhout 67,50 gul den kost en een groot compostvat 95 gulden. De gemeente Voorhout is van plan in eerste instantie een partij van 50 vaten aan te schaffen. In hun voorstel aan de gemeente raad wijzen burgemeester en wet houders erop dat in Noordwijker- hout inmiddels 200 vaten zijn afge zet en in Sassenheim 275. De com missie ruimtelijke ordening spreekt vanavond over deze zaak. Gedeputeerde heropent dagbehandeling Overduin KATWIJK W. Alberts, gedeputeerde volksgezond heid van Zuid-Holland, heeft vanmiddag de vernieuwde en gemoderniseerde afdeling dagbehandeling in psycho geriatrisch centrum Overduin in Katwijk geopend. Van daag werd ook het 12'/2-jarig bestaan van deze afdeling gevierd. De psychogeriatrische dagbehandeling is be stemd voor mensen die nog thuis of in een bejaardente huis wonen en die verschijnselen van dementie verto nen. De dagbehandling vermindert de draaglast voor de verzorgers thuis door de zorg voor de patiënt een of meer dagen per week over te nemen. In Overduin ging de dagbehandeling in 1978 van start met vijftien plaat sen Afgelopen jaar werd in Leiden een tien plaatsen tellende dependance geopend, die werd ondergebracht in verzorgingscentrum Van der Willigenhof. De vesti ging in Katwijk is nu verbouwd en aangepast aan de huidige inzichten. Bollenmarkt levert ruim 1500 gulden op ZOETERWOUDE De bloembollenmarkt in Zoeter- woude heeft afgelopen week einde 1.569 gulden netto opge bracht. Het geld komt ten goe de aan het tbc- en lepraproject in het ziekenhuis van Uburu in Nigeria. De bloembollen- markt is gehouden door de zendingscommissie van de hervormde gemeente in Zoe- terwoude. Het motto van de markt was „Nieuw" en daar mee werd aangegeven dat het project in Nigeria nieuw is voor de zendingscommissie. Drukke jubileumreceptie bij sjoelvereniging Lisserbroek LISSERBROEK Bestuur en leden van sjoelver eniging Lisserbroek hadden het zaterdagmiddag druk met het schudden van handen. In De Meer koet in werd de receptie gehouden vanwege het 25-jarige bestaan van de vereniging. Het was druk, onder anderen burgemeester Van Duist van Haar lemmermeer kwam de jubilerende club feliciteren, en natuurlijk werden er herinneringen opgehaald. Over de oprichting in januari 1965 in het voormali ge café Faas bijvoorbeeld. Drie van de vijf oprich ters hebben nog altijd zitting in het bestuur. Ook voorzitter A. Imanse en de bestuursleden J. van Breugel en mevrouw T. Glas vierden derhalve za terdag een jubileum. In de 25 jaren dat sjoelvereniging Lisserbroek be staat had de club ook een primeur. De eerste Euro pese sjoelkampioenschappen werd door Lisser broek georganiseerd. Opbrengst kerkeveiling Victorparochie is boven verwachting NOORDWIJKERHOUT De kerkeveiling van de Victorparochie in Noord- wijkerhout heeft afgelo pen weekeinde 116.000 gulden opgebracht. „Bo ven verwachting", was dan ook de reactie van veilingmeester Louis Oostdam. „Vorig jaar schoten we met de op brengst omhoog naar 120.000 gulden, maar je rekent er niet op dat je ook dit jaar weer zoveel binnenkrijgt". De opbrengst was voor die tijd gemiddeld een ton. Dat de veiling ook dit jaar weer een succes zou worden, bleek al uit de verkoop van de lo ten. Er moest zelfs „nee" worden verkocht. „Met de advertenties mee hadden we al 24.000 gulden en dan moet de veiling nog beginnen", al dus Oostdam. Samen met Kees de Klerk veilde hij onder andere twee kaartjes voor een concert van Pavarotti voor 1.150 gul den en een houten tuinbank voor 1.350 gulden. Een schil derij van de kerk bracht 1.000 gulden op. „Een lekker koperspubliek", was dan ook de conclusie van Oostdam, „en er waren heel wat jonge ren bij". De jeugdveiling aan het be gin van de avond was ook een succes. Oostdam: „We zorgden dat de prijzen niet te hoog opliepen maar dan heb je er wel eens een ventje bij lopen met tranen want het duurde daardoor nogal lang voor hij een tractortje had kunnen kopen. Die trekker- tjes wilden ze allemaal heb ben". De opbrengst van de veiling gaat voor de helft naar Vic- torianen die in de missie werkzaam zijn, de andere helft is voor de Victorkerk zelf. Scoutinggroep viert 45ste verjaardag VOORSCHOTEN Met een door de scoutinggroep zelf samengestelde eucharistie viering in de Moeder Gods- kerk werd gisteren het 45-ja- rig bestaan van de scouting groep Impeesa gevierd. In de ontmoetingsruimte van de Moeder Godskerk vond daarna een zeer druk be zochte receptie plaats, waar bij grote aandacht was voor de vele foto's, die het wel en wee van 45 jaar padvinders beweging toonden. De groep werd in 1945 opgericht als St. Irmagroep. In 1975 werd de naam veranderd in Impeesa en kwamen er ook jongens bij. Impeesa telt thans 120 jongens en meisjes, verdeeld over drie speleenheden: de welpen, de gidsen en de ver kenners en wordt begeleid door een staf van 25 ouderen. Onder de vele belangstellen den bevonden zich ook wet houder Mieke Breunesse en wethouder Frank ten Have, de laatste kwam nog even kijken naar zijn jeugdherine- ringen. BIJNA 10.000 BEZOEKERS IN VEILING EMM ROELOFARENDSVEEN De jaarlijkse Herfst- beurs in de EMM-veiling trok dit weekeinde bijna 10.000 bezoekers. Vooral gistermiddag was het, mede door het afgelasten van het voetbal, stampvol. De organisatoren van het evenement toonden zich gisteravond dan ook laai end enthousiast. Toppers op de beurs waren de kramen van de stichting Oud- Alkemade, de Lionsclub, de rijkspolitie, de kwekerij-pro- dukten en het horeca-terras. De winkeliers waren tevreden over de behaalde omzet. Oud-Alkemade had de twaalf gigantisch grote kruiswegsta ties uit de bijna twintig jaar geleden gesloopte kerk van Petrus Banden voor de dag ge haald. De huidige eigenaar, de heer Rodewijk, had toestem ming verleend om de schilde rijen van de beroemde kunst schilder Jan Dunselman een malig tentoon te stellen. De schitterende schilderijen oogst ten alom bewondering. Velen raakten er niet op uitgekeken. Heel veel belangstelling trok ken de oude schoolfoto's uit alle dorpen van Alkemade. Bijzonder waren voorts de mi niatuur tuindersschuur en de miniatuurpramen van de hand van de heer N. Loos. De Lions Club had een dertig meter lange sjoelbak uit het Twentse dorpje Losser naar Roelofarendsveen gehaald. Maar liefst 472 mensen gooi den in totaal 2360 sjoelschui vers. De hoogste score was van J. Hillebrand uit Roelof arendsveen met 1300 punten. Hij won een vierdaagse reis naar Parijs voor twee perso nen. De tweede en derde prijs, een draagbare cd-speler en een sjoelbak, worden verloot onder vier sjoelers die ieder twaalfhonderd punten behaal den. Dat waren Nico Bakker, Peter van Rijn, Piet Heems kerk en Theo Meyer. De op brengst laat de Lions Club ten goede komen aan het Foster Parends Plan en jeugdvereni ging Ranonkel. Een verkoopstand van derde wereldgoederen bracht netto 3500 gulden op, hetgeen ten Sjoelen op een bak met een lengte van 30 meter vereist niet alleen precisie, maar ook de nodige spierkracht, goede komt aan Foster Pa rents. De Lions Club maakte voorts' de winnaars bekend van een kleurwedstrijd. De kleurplaten daarvoor waren tijdens het Veense corso uitge reikt. In totaal 213 kinderen kleurden de tekeningen. Eer ste prijswinnaars werden Léon van Klink, Linda van der Tang en Mandy Zeil. Zij en de overige prijswinnaars gaan ge zamenlijk op een woensdag middag naar de speelgoedzaak van Ruud Pauw om een prijs uit te zoeken. Het liep twee dagen storm bij de stand „Voorkomen van misdrijven" van de Alkemade- se Rijkspolitie. De politie toon de zich gisteravond dan ook heel enthousiast over de enor me belangstelling, die nog nooit zo groot was geweest. Dit FOTO: WIM VAN NOORT had ongetwijfeld te maken met het feit dat de laatste twee maanden veertig maal is inge broken in Alkemade, Leimui- den en Rijnsaterwoude. „De mensen zijn weer eens met hun neus op de feiten gedrukt. Ze realiseren zich ineens dat de criminaliteit op het platte land verhoudingsgewijs net zo groot is als in de stadzo liet de politie gisteren weten. Dia's Voor de Voorhoutse ouderen staat morgenmiddag een dia middag op het programma. Plaats van handeling is het parochiehuis, aanvang twee uur. Getoond worden dia's van Voorhout en omgeving. Soos In De Schelft in Noordwij- kerhout wordt morgen van half twee tot vijf uur een soosmiddag gehouden voor ouderen. De bijeenkomst is georganiseerd door de KBO, maar ook niet-georganiseerde ouderen zijn welkom. Zangavond In de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat in Katwijk wordt woensdag een zangavond ge houden in het kader van de reformatieherdenking. The ma is „Sola Scriptura- De Schrift alleenJaap van Rijn bespeelt het orgel. Do minee Mink heeft de leiding en medewerking wordt ver leend door het Evangelisatie koor. Aanvang acht uur. Ouderavond De jaarlijkse ouderavond van openbare basisschool De Val kenhorst in Valkenburg wordt woensdag gehouden. Aanvang acht uur. Prijzen In de bibliotheek van Noord- wijkerhout worden woens dag de prijzen uitgereikt van de werkstukken wedstrijd die onder de basisschoolleerlin gen is gehouden. Deze wed strijd werd georganiseerd ter gelegenheid van de kinder boekenweek en het 20-jarig bestaan van de Noordwijker- houtse bibliotheek. Bestuurs lid C. Maas reikt de prijzen om drie uur uit. Boonaken De jaarlijkse ontmoeting tus sen de beste boonakers van Zoeterwoude en Waddinx- veen is opnieuw gewonnen door de Zoeterwoudenaren. De drie ereplaatsen werden bezet door achtereenvolgens Piet Opdam, Jaap Paarde- kooper en Jan Berg. Het ini tiatief voor de jaarlijkse tweekamp is- enkele jaren ge leden genomen door Jan van der Geest en Ton Berg en nog altijd wordt de traditie in ere gehouden. Wethouder Van der Laar opent kinderdagverblijf Met het onhullen van een kom met twee goudvissen opende wethouder E.R.F. van der Laar afgelopen zaterdag kinderdag verblijf De Bolderberg in Voorhout. „Uw stichting voelt zich in het Voorhoutse als een vis in het water", zo stelde de wethou der. De Bolderberg is ondergebracht in twee lokalen van openbare basisschool De Boekhorst aan de Beukenrode. Het kin derdagverblijf telt 18 kindplaatsen die alle maal bezet zijn. „Tot 1 april 1991 kunnen we al niemand meer plaatsen. Op die da tum starten we met een wachtlijst", vertelt M. Sips, directeur van stichting De Bolder berg. Wethouder Van der Laar kondigde aan dat een onderzoek naar buitenschool se opvang begin volgend jaar start. „Daar na zullen we als gemeente moeten bezien of een reductieregeling voor twee of meer kinderen uit èén gezin mogelijk is". Op dit moment geldt voor De Bolderberg een eenheidstarief. Wel zijn er vier kindplaat sen „om niet", voor bijstandmoeders en minder-draagkrachtigen. Vorige week werd bekend dat Voorhout 30.000 gulden extra krijgt voor kinderopvang, een zoge heten „premie voor slagvaardig beleid". Dit geld wordt gebruikt voor isolatie om ervoor te zorgen dat de leerlingen van De Boekhorst geen geluidshinder van de kin deren van De Bolderberg ondervinden. Op de foto onthult Van der Laar de vissen kom. Naast hem mevrouw Sips. FOTO: HENK VAN DEN ENDE WASSENAAR Het sluipverkeer moet worden geweerd uit Wassenaar. Dit betoogde CDA'er Schelhaas vandaag tijdens de algemene beschouwin gen op de begroting voor volgend jaar. Ook moeten maatregelen worden ge nomen om het verkeer op andere wegen in Wasse naar minder snel te laten rijden, zo meent het CDA. „Nog steeds zijn de lange la nen door Wassenaar raceba nen voor het verkeer. Het kan niet zo zijn dat alleen aan de rand van het dorp rigoureuze maatregelen worden genomen, vooral tegen niet-Wassenaar- ders, en dat wij in ons dorp zelf naar hartelust kunnen blijven racen", aldus Schel haas. Hij was het eens met „het nog meer knijpen van de verkeerslichten en het nemen van andere maatregelen aan de rand van Wassenaar of bui ten de bebouwde kom" wan neer de S 4 (de weg tussen Katwijk en Leiden) klaar is. Daarmee moet het sluipver keer door Wassenaar worden geweerd. Schelhaas pleitte voor bevordering van het openbaar vervoer en de aanleg van meer fietspaden. Om ken baar te maken dat de ver keerssituatie een „nijpend pro bleem" is, kwam de gehele CDA-fractie vanochtend op de fiets naar raadhuis De Paauw. „Een echte oplossing voor de verkeersproblematiek komt pas in zicht als de ruit van randwegen om Wassenaar ge realiseerd is", meende VVD- fractievoorzitter Zeven-Post- ma. Zij vond dat ingrijpende verkeersmaatregelen in Was senaar moeten wachten tot on geveer een jaar na het gereed komen van de S 4. Pas als be kend is wat het effect van die weg zal zijn op het verkeer door Wassenaar mag er vol gens haar weer gesleuteld worden aan de wegen binnen Wassenaar. Pvd A-fractie voorzitter Van Noort constateerde bij burge meester Schoute, verantwoor delijk voor het verkeersbeleid, een „soort moedeloosheid als burgers weer ergens een drempeltje willen hebben". „Toch moet u bereid zijn hier over te praten en u niet te star opstellen. De burgers moeten het gevoel hebben dat ze be trokken zijn bij het verkeers beleid. Nu lijkt vaak van het tegendeel sprake te zijn en ontstaat de indruk dat u niet aanspreekbaar bent". Woordvoerder ,Nieuwenhoven van D66 stelde voor een spe ciaal spreekuur voor verkeers zaken in te stellen. Evenals de VVD wilde hij weten hoe de stand van zaken is rond het invoeren van een maximum snelheid van 70 kilometer op de gehele Rijksstraatweg. Ver der wilde hij veel meer snel heidscontroles op andere we gen in Wassenaar. Nieuwen- hoven sprak ook zijn vrees uit over de gevolgen van de aan leg van een dubbelbaans Ver lengde Landscheidingsweg (VLW) die voor Wassenaar veel extra verkeer zal aan trekken als niet gelijktijdig de A 11-West (de dwarsverbin ding tussen de S 4 en de snel weg Rijswijk-Ainsterdam) wordt aangelegd. „Alles bij el kaar ziet het er naar uit dat Wassenaar meer nadelen dan voordelen van de VLW zal hebben". ALPHEN AAN DEN RIJN De acute zorg in het Rijnoord Ziekenhuis in Alphen staat onder hoogspanning door per soneelsgebrek. Vanaf vandaag zouden er geen dienstroosters meer kunnen worden ge maakt. Actie is onmiddellijk nodig. Met dat bericht sloeg VVD- raadslid Van Ewijk vrijdaga vond tijdens de gemeenteraad alarm. Zij ondermijnde met haar opmerkingen het betoog van haar partijgenote, wethou der A. Hommes (volksgezond heid). Volgens Hommes is er geen sprake van een panieksi tuatie maar wel van een pro blematische ontwikkeling sinds de fusie met het Leider- dorpse Elisabeth Ziekenhuis op 1 januari van dit jaar. Waar de verontrustende verhalen precies vandaan komen wilde Van Ewijk niet zeggen. Zij vindt dat vertegenwoordigers van alle betrokken personeels groepen van Rijnoord de te genstrijdige verklaringen snel voor een gemeentelijke com missie moeten komen uitleg gen. Hommes beloofde wel erop toe te zien dat Alphen de bij de fusie toegezegde specialismen daadwerkelijk in huis haalt of houdt. Verschillende raadsle den maken zich grote zorgen over berichten als zou de zie kenhuiszorg in Alphen een af lopende zaak zijn. D66-fractie- voorzitter A. van Geest sprak van een „beangstigende stilte op bestuurlijk niveau". Zo rij den ambulances na vijf uur 's middags niet meer naar Rij noord omdat de voorzieningen daar dan onvoldoende bemand zouden zijn. Reinigingsrecht stijgt zeer fors ALPHEN AAN DEN RIJN De reinigingsrechten in Alphen gaan volgend jaar met 41,40 gulden per huishouden omhoog. Dat is vrijdag door de gemeenteraad besloten. De verhoging geldt voor alle huishoudens. Er wordt wel gestudeerd op een regeling om de minima te ontzien. Die wordt in de loop van volgend jaar verwacht. RPF wil zwembad verkopen om Coupépolder te kunnen saneren ALPHEN AAN DEN RIJN De verkoop van het noodlij dende zwembad De Hoorn in Alphen aan den Rijn is een van de manieren om aan geld te komen voor de sanering van de vervuilde Coupépolder. Een ander is de ontmanteling van kunstzinnig centrum Ex pressie 70. „Dat zijn luxevoorzieningen die in stand worden gehouden met subsidies. Het is een ver velende afweging, maar we moeten durven kiezen voor wat écht belangrijk is", zo ver woordde RPF-raadlid Viezee tijdens de behandeling van de begroting het milieustandpunt van zijn partij. Viezee wil het geld gebruiken voor het sane ren van de Coupépolder. De enorme milieuproblemen in Alphen verdienen volgens hem de hoogste prioriteit. Verkoop van het zwembad biedt volgens wethouder K. Mollema (CDA) van financiën echter zelfs geen druppel op de gloeiende plaat, omdat de enig geïnteresseerde koper, vogelpark Avifauna, de trans actie „om niet" wil afhande len. De gemeente wordt zo verlost van de jaarlijkse tekor ten, en- het Van der Valk-con cern krijgt goedkoop een zwembad. Viezee drong ook aan op een warmhartiger be leid ten aanzien van asielzoe kers. Het feit dat Alphen met 50 asielzoekers en 15 beschik baar gestelde woningen aan de wettelijke norm voldoet, zegt het raadslid niets. Viezee: „Als een mens in nood bij je aan de deur klopt, stuur je nem toch niet weg omdat je aan de norm voldoet". Proef met autovrij centrum in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense Brug wordt binnen kort voor een korte periode op vrijdagavond (koopavond) en za terdag afgesloten voor autoverkeer. Steeds meer politieke partij en in de gemeenteraad steunen intiatieven in die richting. Wet houder W. de Jong ijvert al langer voor een proef. Ook de VVD- fractie is nu voorstander van het experiment, maar blijft mordi cus tegen een definitieve afsluiting van het Alphense stadscen trum voor auto's. Werkloosheid Alphen stabiel door sterke groei bedrijfsleven ALPHEN AAN DEN RIJN De forse uitbreiding van het bedrijfsleven in Alphen heeft geleid tot een stabilisatie van de werloosheid. Vooral de laatste vier jaar hebben zich veel nieuwe bedrijven in Al phen gevestigd. Ondanks de sterke groei van het inwoner tal kon Alphen daardoor de werkloosheid in de hand hou den. Met die mededeling ver weerde wethouder K. Mollema (CDA) van economische zaken zich tijdens de behandeling van de begroting tegen aantij gingen van de fractie van Groen Links. Volgens fractie voorzitter J. Bosman is Alphen wel volgebouwd met nieuwe bedrijfspanden en kantoren, maar heeft dat slechts geleid tot nog meer gependel op de wegen. „We komen Alphen 's morgens niet meer in of uit", aldus Bosmén. Voor een uitgebreide agenö voor de komende dagen, raj men „UIT", de gratis wekelijkjjfH ge van deze krant. LEIDEN LUXOR (Station*»* tel. 071-121239): Die hard II; 21.15. LIDO en STUDIO straat 39, tel. 124130): nocent (12); Pretty 18.45, 21.15, ma.ook 14.30. R< «1 II (12); 14.15, 18.45 21.15. Ghehti 14.30, 18.45, 21.15. Days of t».f (al); 14.30, 19.00,21.15. Asterii e knallende ketel (al); wo 14.3 c Tracy (al); wo 14.15. TF de (Breestraat 31, tel.071-12387 ge bulous Baker Boys (al): 19,( venge (12): 21.15. REX (H au merstraat 52, tel. 071-125414) aa' thearts (16); 21.15. ALPHEN AAN DEN RIJN c NEMA I (Van Boetzelaerstraai '8 01720-20800): Back to the ful ee dag 18.45,21.15, EUROCIN Ghost (al); dag 18.30, 21.30.»1- CINEMA III: Robocop II (1L. 18.45, 21.30. EUROCINB J Pretty Woman (al); dag 21.15.Reddertjes (al); wo 14.0 VOORSCHOTEN GREt (Schoolstraat 69, tel. 01711 Another 48 hours (12); 19.00, Al 15.45. The hunt lor Red C lf' (12); ma. t/m do. 20.15. My li tb (al); zo. t/m do. 20.45. KINDERVOORSTELLINGEN: den gaan ook naar de hemt glebook. wo. 14.00. WASSENAAR ASTRA: Bir&d wire (al); vr. 20.00. Music Bapr ma. t/m wo. 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN: Frey; wo. 14.00. DEN HAAG ASTA: 1 (Spui tr 3463500): Robocop 2 (16); iei 18.45, 21.30. ASTA 2: Gh< ee 14.00, 18.45, 21.30. ASTA1 on a wire (al); 14.00, 18.45, BABYLON 1 (naast Den Ha; traal tel. 3471656): Ghost (al) 19 00, 21.45. BABYLON 2: de Ville (al); 14.00, 19.00, BABYLON 3: Wild at hev," 14.00, 19.00, 21.30. CINEAC K' tenhof 20, tel. 3630637): Dis (12); 14.00, 18.45, 21.30. f 2; Total recall (16); 18.45, ma.ook 14.00. CINEAC I Tracy (12) 14.00, 18.45, 21.30 TROPOLE 1 (Carnegielaai 3456756): Presumed innoct 14.00, 18.45, 21.30.* METRil] 2: Pretty woman (al); 14.00, 21.30. METROPOLE 3: Thn for red October (al); 18.45, METROPOLE 4: (al); Back future deel 3 (al); 14.00, 18.45, n METROPOLE 5: Dick Tra< ls 14.00, 18.45, 21.30. ODEONke rengracht 13, tel. 3462400): D» j 2(12); 13.45, 18.45, 21.30. <u 2: Another 48 hours (12); 18.45, 21.30. ODEON 3: Warrant (16); 13.45, 18.45, ODEON 4: Days of thund 13.45, 18.45, 21.30. (Kettingstraat 12b, tel. 36564 petite voleuse (al); 19.00, STUDIO 2: Taxi blues (16); y 21.30. STUDIO 3: Mo' better1 (12); 19.00. Un monde sam I 21.45. HAAGS FILMHUIS: De lijkenverbrander; 19.30, Zaal 2: Cyrano de Bergerac, Alissa in concert; 22.00. Zaal country girl; ma. 19.30, 21.< becca; di. 19.30, 22.00. Don't V to knock; wo. 19.30, 21.45. gers-do. 19.30, 21.45. KINDERVOORSTELLINGEN: AC 2: Asterix en de knallende' i. 14.00. METROPOLE 3: sia; 14.00. STUDIO: Kuifje n zonnetempel; Sjakie en de c p, defabriek; wo. 14.30. APOTHEKEN De avond diensten van de apotheken gio Leiden worden waargefci door de apotheken die ook w< dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEK ZEN LEIDEN OngevalK elke dag Academisch Ziekenh halve van dinsdag 13.00 u. tot dag 13.00 u. (Diaconessenhuis nieken tel 155543, afdeling S.( 175639) en van vrijdag 13.00 v zaterdag 13.00 u. (Elisabeth- huis). De Geneeskundige Dienst L< verhuisd van de Roodenburge in Leiden naar de Croneste 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMINI GEBOREN KIND Hulpverlei I ongewenste zwangerschap voo der en kind. Bel tel. 071-89630 897762; 033-620244 (dit laatst mer is dag en nacht bereikba BEZOEKUREN ZIEKENHUIZ Diaconessenhuis: Bezoekuur lijks van 14.30 tot 15.15 19.00 tot 19.45 uur. Kinder! dagelijks van 10.30 tot 19.0, meer dan twee bezoekers per Op de afdeling special care k terecht van 10.30 tot 11.00 van 19.00 tot 19.30 uur. Vooi j laatste twee afdelingen bezod' nen worden dient eerst te overlegd met de dienstdoen! pleegkundige.* Sint Elizabr kenhuis: Volwassenen dagelij 14.00-14.45 u. en van 18.30-1!, klasse-afdelingen ook 11.15-1 Kraamafdeling: dag. van 15.1 u. en van 18.30-19.30 u. 19.30-21.00 u. alleen voor Kinderafdeling dag. 15.00-18; CCU (hartbewaking) dag. vs 14.30 u. en van 19.00-19.30 sieve verpleging: dag. vai 14.30 u. en van 18.30-19.00 Medisch Adviescentrum: Spr ma. 19.30-20.30 u. in het St. beth-ziekenhuis. Endegeest: vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00* en 14.00-15.00 u.; eerste klas gehele dag. Jetgersmaklinie gerenteam: za. en zo. 14.00-1 Opname: werkdagen 16.45-17 za. zo en feestdag. 10.00-11 14.00-16.30 u. Team A. C en tot 21.00 u. met uitzondering handeltijden en etenstijden. misch Ziekenhuis: Voor alle ten (behalve kinderen) zijn de kuren als volgt: Dagelijks 14.1 u. en 18.30-19.30 u. Avondbez afdeling verloskunde: 18.00-1! De Praematurenafdeling: voor en familie is na overleg met pi doorlopend bezoek mogelijk, aan ernstige patiënten: ernstige patiënten doorlopei zoek wordt toegestaan kan de verpleegkundige hiervoor kaarten verstrekken. Kindei zalen voor peuters, kleuters kinderen 15.15-17.00, babyz boxenafdeling: volgens afspra het verpleegkundig hoofd. Be den kinderafdelingen: voor van opgenomen kinderen na met verpleegkundig hoofd. Vc dere bezoekers van kinderen neus- en oorheelkunde 14.15-15.00 en 18.30-19.30. 0< kunde en heelkunde: 14.15-1! 18.30-19.00. Rijnoordzieki 15.15 u. en Extra bezoek hartbei 11.00-11.30 u. Extra bezoek kraamafdeling: 19.30-20.30 u. afdeling 15.00-15.30 u. allee ouders 18.00-18.30 u. VRIJWILLIGERS CENTRALE gegracht 246a, Leiden. Tel. 1 Dagelijks bereikbaar van 9.(X u. voor informatie over vrijwl werk en cursussen of een pers gesprek. MEIDENTELEFOON Tel: 141616, bereikbaar maandag 20.00, donderdag 19.00-22.00.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 6