Foreholte kansloos tegen Aalsmeer Saturnus overtuigentf Strandrace trekt weinig publiek Gehavend DIOK toont mentaliteit TOP krijgt middenmoot in zie Gelijkspel LMHC en Aleeto SPORT EeidócSouocuvt MAANDAG 29 OKTOBER 1990 PA VALSE START DE SLEUTELS LEIDEN De goalballers van De Sleutels hebben het nieuwe competitieseizoen bijna tradtitiegetfouw slecht gestart. Om diverse redenen waren een aantal spelers niet inzetbaar zodat teamleider Marcel Schaay met een veredeld tweede team naar de cen trale ontmoetingsplaats Utrecht moest. Cees Smit, Hans Koek, Ton van Kesteren en Anita Nieuwest deden wat ze konden maar tegen het als een stoom wals optredende eerste team van Haag 88 werd al di rect fors geincasseerd: 6-0. De tweede wedstrijd tegen Het Zuiden uit Heerlen gaf de burger weer moed door een 9-6 overwinning met onder andere vijf tref fers van Smit. In de derde wedstrijd tegen de reser ves van Peperbus uit Zwolle herstelde Cees Smit een eerder door hem gemaakte fout en bracht hij de stand vlak voor rust op 1-1. In een zinderende twee de helft kwam Peperbus tenslotte op 2-1. De laatste wedstrijd tegen de reserves van Haag 88 ging tot aan de rust gelijk op, maar daarna gaf de conditionele achterstand van de Sleutels de doorslag: 7-3. LEIDEN De Leidse rugbyclub DIOK heeft giste ren de uitwedstrijd tegen het Amsterdamse AAC met 19-40 gewonnen. De gehavende Leidse ploeg had het tegen de Amsterdammers gedurende de hele eerste helft behoorlijk moeilijk. Dit was voornamelijk het geval in de voorwaartsen waar het sterke en zware AAC DIOK onder enorm veel druk zette, wat leidde tot veel fouten aan Leidse zijde. DIOK trainer Dick Altink had voor de wedstrijd duidelijk gemaakt dat hij contact in de voorwaartsen tot een minimum wil de beperken en de bal zoveel mogelijk in de Leidse driekwartlijn wilde spelen waar de Morschbewoners duidelijk beter behoorden te zijn dan hun directe te genstanders. Dit leek aanvankelijk goed te werken want Gottfried Bos bracht al na vijf minuten de stand op 0-6. Het was echter al snel duidelijk dat de driekwarters van de Leidse ploeg het onder druk moeilijk hadden. Het was dan ook door een fout van de driekwartlijn dat AAC langszij kwam en ondanks verdere tries van Ronald Vermeulen en Remco Roest stond DIOK voor het eerst dit seizoen aan het einde van de eerste helft met 15-14 achter. De twee de helft kende een omkeer. Gelegenheids aanvoer der Erik-Jan Berendsen had zijn voorwaartsen tij dens de rust gevraagd om meer agressie in hun spel te leggen. De Leidse equipe voldeed aan de wensen van de aanvoerder. Door hun opponenten veel feller te attaqueren en sneller de bal beschikbaar te ma ken, zorgden de DIOK voorwaartsen ervoor dat hun driekwarters de ruimte kregen om te scoren. Bert Wisse, Marcel Chaudron, Marcel van Loon en weer Remco Roest bepaalden de stand uiteindelijk op 19- 40. The Bassets kreeg gisteren bij Castricum een bit tere pil te slikken. Hoewel de Sassenheimers vaak het betere van het spel hadden en in de voorwaart sen zelfs sterker waren verloren ze toch met 54-9. LEIDEN - TOP heeft op de valreep van de eerste veldhelft de aansluiting met de midden moot hersteld. De korfbalclub uit Sassenheim boekte tegen Sparta met 12-15 haar tweede overwinning en raakte zo de laatste plaats kwijt aan VEO. Crescendo was in haar inhaal- duel tegen Vitesse minder suc cesvol. De derdeklasser moest net als een week geleden (5-6 verlies) koploper Vitesse net voor laten gaan: 9-7. „Deze overwinning was hard nodig en we hebben hem ook volledig verdiend", keek trainer Thoe Korporaal van TOP te vreden terug op de 12-15 zege bij Sparta. Hij had Frank Nijen- huis in de basis opgenomen voor Jan de Vroomen om zijn selectie meer aanvalskracht te geven en deze maakte in de eer ste helft gelijk 1-2 en 5-5. Na de paalwisseling (5-6) brachten Barbara Romsom, Jacqueline Winter, Ron van der Willik en Anne van der Zaag in amper vijf minuten de stand van 8-8 op 9-12 uit aanvallen, waarin geduldig op de beste schotkans werd gewacht. Daarmee was het gat geslagen en met goals van Lisette van der Kraan en op nieuw Nijenhuis en Van der Zaag bleef het tot het gehandhaafd. Bijna de gehele wedstriji Crescendo tegen een stand aankijken, omdat iets beter met de kans sprong om via 4-2 (ru met 9-7 te verliezen. Dj naars raakten in het een van de tweede helft 8-4 tl waarna zij via John Hu| goed op dreef met een Debbie Blog en Arno 1 nog sterk terug kwamei De gelijkmaker leek ei binnen handbereik, maa laatste minuut viel het d 1 juist door de eigen maninl VOORHOUT Fore holte verloor thuis van het voor de landstitel fa voriete Aalsmeer met duidelijke cijfers; 17-23. Met drie punten uit vijf wedstrijden, staat de am bitieuze Voorhoutse ploeg in de onderste re gionen. De door vele blessures ge plaagde selectie van Jan Kec- seméthy had het in de begin fase erg moeilijk tegen het sterke Aalsmeer. Foreholte speelde nonchalant en leek het eenvoudige gooien en vangen zelfs verleerd. Het kreeg na een doelpunt van de, door haar inzet uitblin kende Lonneke Cornelisz, vijf tegentreffers op rij te slikken. Onder aanvoering van Nicoleta Boriceneau, de tegenwoordig vaste rechte- ropbouwster, kwam de Voor houtse ploeg wéér in de wed strijd. Door zelfs twee keer in ondertal te scoren werd de marge verkleind tot twee (7- 9). Maar Aalsmeer liep kort voor rust uit naar (7-10). In de tweede helft werd de beginfase gedomineerd door de zusjes Georgina en Sandra van Iersel. De beide interna tionals scoorden er lustig op los en wierpen Foreholte verder terug in de strijd. De door hen toegebrachte ach terstand van 8-14 werd zelfs vergroot naar 10-17. In de slotfase strooiden de scheids rechters met straf worpen (ze ven maal voor de thuisploeg) en gaven daarmee de Voor houtse ploeg de kans tot 13- 17 terug te komen. Maar het veel fellere Aalsmeer liet zich de kaas niet van het brood eten. Ondanks dat het zelf niet denderend acteerde bepaalde het de eindstand via 16-20 op 17-23. Spelmoment uit de wedstrijd LMHC-Schaerweide, die de Oegstgeester ploeg de halve winst ople verde. FOTO: HENK SNATERSE LEIDEN De twee hoogstspelende 'Leidse' hockeyformaties, de heren van LMHC en Alecto, hebben hun wedstrijd te gen de koploper met een gelijkspel afgesloten. De dames van Alecto klopten met moeite het onderaan- staande Alkmaar. De heren van LMHC hebben het sterke Zeister Schaerweide in de overgangsklasse B een 2- 2 gelijkspel afgedwongen: De Oegstgeester ploeg startte op eigen grond duidelijk te mat, hetgeen Schaerwijde na vijf tien minuten een voorsprong opleverde. Door Friso van Deursen in te zetten op de plaats van Martijn Haks werd de pressie vergroot. Vier mi nuten voor rust resulteerde dit in een benutte strafcorner van Harmen Jansen Schoonhoven. Schaerweide nam in de twee de helft door het goed opko men van de laatste man op nieuw een verdiende voor sprong. Peter van der Meer verving Tjebbe Zijlstra, waar na de wedstrijd een meer open karakter kreeg. Tien minuten voor tijd zorgde Eelco Leeu wenburg uit een rebound na eenn strafcorner voor de 2-2 eindstand. In de eerste klasse B bestreed Alecto het technisch betere Laren met taktisch spel vanuit de verdediging. Koploper La ren zocht frequent de aanval, maar was niet gevaarlijk. In de tweede helft onderschepte Maurits Huigen op fraaie wijze een Larense aanval, begon een solo, passeerde twee man en bracht de Noorlanderformatie op een 1-0 voorsprong. Vijf minuten later scoorde Laren uit een strafcorner de gelijk maker, waarna uitblinker doelman Boudewijn van Dui ker het doel verder schoon hield. Roomburg-HBS werd afgelast. Forescate en Noordwijk kwa men in de tweede klasse A tot royale overwinningen. De Voorschotenaren hakten in een beladen wedstrijd het be zoekende Rijswijk met 6-0 in de pan. Noordwijk revan cheerde zich knap voor een met dezelfde cijfers geleden nederlaag tegen diezelfde Rijs- wijkers. Bij Forescate opende Gert-Jan Egberink de score. Veldspeler Erik Kruismulder verving bij een strafcorner van Rijswijk bekwaam de met vijf minuten verwijdering be strafte keeper Wouter Reijn- dorp, waarmee de 1-0 stand tot de rust werd gehandhaafd. Na de rust kwam de doelpunten- machine op gang. Achtereen volgens scoorden Bernard Thieme middels een afgescho ven strafcorner, de ook sterk tennissende topscorer Gert- Jan Egberink uit een strafbal, Erik Kruismulder via twee strafcorners, waartussen Jan- Geert Vink wel een velddoel- punt liet aantekenen. Noordwijk nam tegen Alphen in de eerste helft reeds een 3-0 voorsprong doordat David Ko ningsveld een strafcorner be nutte, Fred Beuk een straf- push goed nam en een knappe combinatie van Thomas Aten en David Koningsveld door de laatste opnieuw werd verzil verd. De thuisspelende Alphe- naren kwameri in de tweede helft tot 3-2 terug, maar tien minuten voor tijd besliste Coen Keizer op aangeven van Thomas Ater» met een fraai doelpunt de wedstrijd. De Alecto-dames kenden in de le klasse B grote problemen met het onderaanstaande Alk maar. In de 'natte' bedoening van de eerste helft scoorde Tessa van Pijl de 1-0. Marit Engel zorgde, dat de Noorlan derformatie in de tweede helft de voorsprong vergrootte. Alk maar scoorde in een vaak hec tisch slot nog één maal tegen. Alecto behoudt met twee pun ten voorsprong de koppositie. In de tweede klasse B werd Haarlem-Roomburg wegens het te natte veld uitgesteld tot 25 november. LMHC bleef te gen het Beverwijkse Eechtrop heel lang op een wat magere 2-0 voorsprong staan. Eugenie Dumoulin en spits Caroline de Boer tekende voor de doelpun ten. Tot acht minuten voor tijd bleef LMHC vechten tegen het feitelijk niet te verwachten te gendoelpunt. Karin Melzer voorkwam met het vierde doelpunt, dat Caroline de Boer met de treffers drie en vijf een hattrick scoorde. De dames van Noordwijk toonden wel de progressie in het spel, maar doelpunten leverde dit te toch te weinig op. Opponent De Waelle uit Ridderkerk nam in de eerste helft twee maal een voorsprong, die in de tweede helft tot een 3-1 zege werd uit gebouwd. Marianne Gnirrep scoorde de enige Noordwijkse treffer. SCHEVENINGEN De tiende Veronica Strand race, die gisteren in Sche- veningen werd verreden, kon maar weinig mensen naar het strand trekken. Slechts 25.000 mensen kwamen naar de bad plaats om het schouwspel van dichtbij mee te ma ken. Het tegenvallende weer gistermorgen was daar waarschijnlijk debet aan. „.Bijna meer deelne mers dan toeschouwers", schertste presentator Bob de Jong. Tot een uur of één werd het publiek getracteerd op herftse buien. Ook de voorspelde wind deed van zich spreken en verplichtte menigeen de paraplu met beide handen vast te houden. De meeste kijkers zaten thuis voor de buis: het spektakel was in twaalf lan den live op televisie te zien. Vanuit de luie stoel zagen zij hoe, als op bevel, bij de aan kondiging van de eerste race regen ophield. Het zand was nat, maar te droog voor een modderbad voor de cros sers. Met een oorverdovend la waai verzamelden zij zich aan de start. In totaal passeerden 1200 deel nemers het starthek. Nog nooit was het zo druk op het par cours. Het grote aantal deelne mers kon Edwin Evertsen niet beletten een unieke prestatie te leveren door de drie races in zijn categorie (125 en 250 cc) te winnen. Hierdoor mocht hij voor de tweede keer in de ge schiedenis van de strandrace de hoogste trede op het erepo dium beklimmen. Tot drie keer toe nam de coureur uit Duiven een ruime voorsprong op de rest, de laatste manche bevoordeeld door de val van Gerard Koning, die op kop lag. Achter Evertsen eindigden Gerard Koning en Pedro Tragter, eveneens Nederlan ders. Dave Strijbos eindigde op een gedeelde vierde plaats met Jan van Oorschot. Strijbos had wel last van het grote aantal medestrijders: „Ik kwam maar niet langs de achterblijvers en stuitte steeds op valpartijen. Hierdoor ben ik erg achterop gebleven. Pas in de laatste manche kon ik beslag leggen op een goede klassering". Hij ging als tweede over de finish. Het einde van het seizoen na dert, maar voor de crosser uit Oss staat nog een race in To kyo op het programma. Deze race, maakt net als de Veroni ca Strandrace deel uit van de Masters of Motorcross, een competitie tussen de beste mo torcrossers ter wereld. John van den Berk kwam gis teren geen enkele keer tot aan de finishlijn: een paar honderd meter na de start van de eerste manche kwam hij ten val en moest met een zware hersen schudding in het Rode Kruis- ziekenhuis worden opgeno men. Op het lange rechte stuk, waar soms snelheden van 150 kilometer per uur werden ge haald, raakte de als winnaar getipte Van der Berk de motor van Klaas Hofstede en ging onderuit. Onderzoek toonde aan dat hij bij de val niets brak, toch mocht hij pas van daag het ziekenhuis verlaten. Wereldkampioen Donny Schmit blesseerde eergisteren tijdens de trainingen zijn knie. De Amerikaan bereikte in de eerste manche nog een zeven de plaats, maar verdween daarna definitief uit beeld. In de zijspanrace - na twee jaar afwezigheid terug op het parcours van Scheveningen - sleepte Jan Bakens voor de zesde achtereenvolgende keer de overwinning in de wacht. Zijn geheim: „Ik heb enkele minuten voor de wedstrijd de monteur opdracht gegeven de voorplaat van de zijspan te verwijderen. Zo vingen we minder wind, wat op het rechte stuk ruim tien kilome ter op de teller scheelde". De Zweed Petterson gaf vol gens de Nederlander goed par tij, maar moest het tot twee maal toe tegen de senior afleg gen. Petterson werd tweede voor het Nederlandse duo Timmermans/Verhagen. De zijspanrace kenmerkte zich ook dit jaar door filerijden in de diepe sporen, waarbij de bak vaak over het zand sleep te. De trike, in populariteit al lang de zijspan voorbij ge streefd, werd het snelst over de baan gestuurd door Hans Chielen. De Nederlander pro longeerde zijn titel. Op een tweede en derde plaats eindig den de Nederlander Wil van der Laan en de Belg Dirk Ley- sen. HENK SWAGER pistool, maar gaven het motorrijders plaats voorin bij de eerste Joke Kleijweg derde in Frank! LEIDEN Joke Kleij» Leidse atlete in Haagse dienst, is gisteren in de editie van de marathoi Frankfurt als derde geëi A AV-er Aart Stigter wei de. De wedstrijd in Duit werd onder slechte wei standigheden gelopen. Kleijweg leverde een vo felijke prestatie. De atle het Haagse Sparta liej 2.38.36 tien minuten s dan ooit. Op de halve thon kwam zij in 1 uur minuten door. In de t helft verloor Kleijweg n lijks. De atlete verwad de limiet van 2 uur 35 ten, die de atletiek unii uitzending naar de stri de wereldtitel volgend ja gustus in Tokyo heeft gi bij een wat gedurfder van lopen haalbaar is. W res werde Duitse K Pressler (Dui) in 2.34.1 voor de Belgische Linda die 2.35.09 uur nodig hai Bij de mannen zegevier Duitser Konrad Dobler de Tanzaniaan Julius Sa (2.15.26) en de Nederl Jos Sasse (2.16.23 uur) Stigter, in naam nog li< AAV'36, maar volledig standig bezig ondervon als bijna alle 8000 deelen forse problemen van het te weer en finishte in e zien de regenbuien nog tijd van 2.17.40 op de plaats. In de marathon van Leur kwam Bataaf Ben vliet niet verder dan e leurstellende achttiende met zoals hij het zelf uil „een tijd van even in d uur". Vooral in de laats kilometer verloor de „V veel: „Ik liep zo rond 33e kilometer nog neger als je dan ziet dat numni gen tenslotte 2.34.05 uur tel dan maar uit." In Roermond sloot BS Astrid Weynen het s< eindelijk af. Bij het spei pen reikte ze naar een a van 37.16 meter, waar r haar coach Karin Bakkt recht zeer tevreden over In Amsterdam won N Willem Boon een wei over 10 engelse mijlen meter). Met 52.23 minute hij een klasse apart. Mirjam Collart benut haar zesde strafworp voor Foreholte. ie Peter-Paul Scheerder nationaal kampioen LEIDEN Peter-Paul Scheerder heeft bij het Rotter damse Victoria de nationale squashtitel bij de jeugd tot en met twintig jaar op zijn naam geschreven. In een eindstrijd met wisselende kansen bleef de zeventienjarige Alphenaar de baas over de bijna drie jaar oudere Rolf Willemsen uit Westervoort. Gamestanden 5- 9, 9-3, 9-7, 2-9 en 9-6. Bij de meisjes ging de titel naar Hes- kia Dil uit Leusden. In het gelijktijdig verspeelde kampioenschap voor de senio ren boven 35 jaar bereikte An- ton-Will van Zoelen de van hem ook verwachte finale. De Noordwijker had in de halve finale afgerekend met Frits de Leeuw uit Wijk bij Duurstede. In de eindstrijd was Amster dammer Carl Waldron in drie games een maatje te groot voor de Casino-speler. LSRC-speelster Jana van Duyn ging bij de dames 35+ in de halve finale ten onder te gen Diel Monsma uit Amstel veen, 7-9, 9-6, 9-4, 1-9 en 6-9. LEIDEN De heren van Saturnus haalden gister middag uit in hun eerste indoor competitiewed strijd. In Rijswijk won de Leidse formatie afgete kend met 10-18 van het normaliter lastige Animo. Ook de dames van HVS behaalden met 9-5 tegen het tegenvallende Actief, de volle buit. Saturnus liet Animo, de eerste twintig minuten, alle hoeken van het veld zien. Verdedi gend ging Animo hardhandig te werk waardoor verscheide ne Leidse spelers al snel ken nis maakten met hun nieuwe verzorger. Saturnus deerde dit niet en nam een verdiende 1-5 voorsprong. De Leidse ploeg verdedigde afwisselend 4-2 en 3-2-1, waardoor een verward Animo geen moment in haar spel kwam. De Leidenaars vergrootten daarna de marge naar 2-8. Vlak voor rust miste Saturnus echter verschillende vrije doelkansen en konden de Rijswijkers de schade tot 5-10 beperkt houden. In de tweede helft probeerde Animo nog wel terug te komen, maar het klasseverschil was te groot. Bij 7-11 zette Saturnus weer even de motor aan en liep door mid del van lange aanvallen, afge wisseld met snelle breaks uit naar 8-16. De eindstand werd uiteindelijk 10-18 en Saturnus kon, twee punten rijker, de thuisreis aanvangen. HVS, eveneens tweede divisie, begon het nieuwe seizoen met een 9-5 overwinning tegen het Rotterdamse Actief. Na een kwartier spelen was de mage re 3-2 ruststand al bereikt. Het lage aantal doelpunten was volgens trainer/coach Henk van Nieuwenhuis te wijten aan het door nervositeit laten liggen van vrije kansen. De verdediging daare werkte perfect. In de helft gingen de vrouv dezelfde voet verder van de Bosch vergroe voorsprong met twee waardoor de strijd eigi beslist was. Het matige pakte hierna haar doe mee (5-3), maar dron verder aan. HVS was middag ongeïnspireei miste gewoonweg de tratie om de kansen te ten. Ondanks dat liep h uit naar 8-3 en begroett eerste zaaloverwinning. De dames van Olympia divisie) waren gisteren1 regio-vertegenwoordigei enige met puntverlie deelden de punten m Zoeterwoudse DSO strafworprijk duel Aanvankelijk ging de gelijk op, maar bij 3-3 I de Wassenaarsen met c stelling. Ze namen de 1 en liepen uit naar 3-6 di benutten van onder twee strafworpen. DSO de tegen en bepaalde di stand op 4-6. Het jeugdig Diana van Rooden schoo na snoeihard raak voor pia, maar daarna zak ploeg ineen. De Zoeter sen herstelden het evei (7-7). In een spannende se scoorden de f beurten en verspeeldi Wassenaarsen een punt De heren van Rijnstreel nen verdiend met 25- het Rotterdamse De T In het begin ging de st lijk op, wat ook bleek 10-10 ruststand. Daarna de de Alphense ploeg zi ononderbroken op rij i De Treffers gebroken. 1 offensieve dekking doel Rijnstreek veelvuldig i digde met een knallende overwinning. De broertj rard en Wim van Rijn den met achttien het leeuwendeel van de

Leidse Courant | 1990 | | pagina 18