'outen treken 1ZC op Eerste punt voor LZ '86 Dames Lisse figurant af Eenvoudige overwinning Leython Meren wiek winnaar derby met Lisse )RT QeidóaQowumt MAANDAG 29 OKTOBER 1990 PAGINA 17 l - EN De Leidse ntonclub Meren- heeft de derby tegen net 6-2 winnend af- Vlietwijk kon )ciet treffen met het o ;damse Metro weer een punt overhou- winst op streekgenoot behoudt Merenwiek |r' leidende positie in de !I- klasse, afdeling 5. jurgerjon opende de met een regelmatige 5-6 zege op zijn Lissese voornaamgenoot Put. Edwin Both had alleen in de eerste game (17-14) problemen met Ron Kolmus. De nog onge slagen Marianne Veeren blesseerde zich in het eigen Hutspottoernooi en speelde alleen de single. Zonder suc ces overigens, want Christien van Santen tekende met 11-4 en 11-7 voor het eerste Lisse se punt. Na de 11-1 opening van Angela Conijn leek de gelijke stand na de enkelspe len reëel. De zus van de in middels naar het WK-junio- ren in Djakarta vertrokken Brenda Conijn had geen weerwoord' op het taktisch andere spel, dat Ilse Spie- rings ging spelen (11-7, 11-5). Het herendubbel werd een snelle Merenwijkse zege, maar het damesdubbel was bloedspannend, 17-14, 12-15, 18-17 voor Lisse tegen Ilse Spierings en Sandrina Lee mans, die daarmee haar ren tree in de Leidse ploeg maakte. De mixen gingen in drie wisselvallige games naar Merenwiek. Vlietwijk miste autorallyrij- der Henk Westerbeek. Daar naast gingen drie van de vier herensingles op de bekende nipper verloren. Erik Bok horst ging met 13-15 in het laatste deel ten onder, Allan Mens kwam in die game tot een punt minder en de vier klassen hoger spelende in valler Remco Romeijn ver loor met 13-15 en 15-17. Rick Pielaat en tweede dame Son- ja Groeneveld zorgden voor twee Voorschotense punten. Het eerste HD werd met twee maal 9 knap gewonnen, maar dubbel twee ging met 18-15, 14-18 en 14-17 verlo ren. Sonja Groeneveld en Erik Bokhorst wonnen de eerste mixed, waarmee Vliet wijk met vier zeges net geen winstpunt kon boeken. Tegen koploper Culemborg heeft het Alphense Flair weinig echte kansen gehad. Paula Moraal zorgde met ze ges in het enkelspel en het damesdubbel voor twee pun ten. Drie partijen gingen in drie games verloren. Flair 2 haalde met liefst 7-1 uit te gen het Leiderdorpse Spot vogels, terwijl team drie aan de streekderby tegen het Roelofarendsveense Apollo eveneens een overwinning (met 5-3) overhield. GRADO AZC Al- staat voor een kans- opgave in de return finale van de Eu- Cup waterpolo voor ;rwinnaars. De Alphe- n verloren in Belgra- le eerste wedstrijd te- Partizan met het ver van zes doelpunten ioge- foutenlast werd de nale bekerhouder fataal, loerder Noordegraaf, Ver en Bontje werden met persoonlijke fouten uitge- Dat verlies was vooral ifensief opzicht merkbaar. I der die uitsluitingen", al- coach De Vogel, „verlie- met twee of drie doel- Dat was voor de wed- Amersfoort een leuke geweest". maakte in Belgrado een e indruk. ,,In vergelijking Duisburg en Barcelona ien wij goed gepresteerd. in het licht dat de score Partizan geflatteerd is •vallen", zei De Vogel, iburg verloor in de halve s in de Joegoslavische itad met 21-6, Barcelona kwart-eindstrijd met 12- In de eerste periode hield AZC de thuisclub goed in bedwang (1-1). Daarna maakten de Joe- goslaven gebruik van hun gro tere fysieke mogelijkheden. „Ze hadden twee, drie man van rond de twee meter in het water liggen. Die konden zich lekker afzetten van de bodem. Het bad was slechts een meter tachtig diep. Dat werkte ook in hun voordeel". Bij AZC waren doelman Ver meulen en Van der Leden de uitblinkers. Vermeulen, die in de training een blessure aan de duim opliep, sprong als een dolfijn van de ene naar de an dere hoek. Van der Leden was verdedigend en aanvallend de beste man. Hij werd topscorer in de Alphense ploeg met drie treffers. De overige doelpun ten kwamen op naam van de Hongaar Gyori (2), Brebde en Thomas. Van der Leden, die de voor keur gaf aan de wedstrijd te gen Partizan boven het mis lukte kwalificatietoernooi van het nationale zevental in Drachten, kreeg aanvallend te weinig steun van afstands- schutters Pielstroom en Noor degraaf. Het duo kreeg geen ruimte aan te leggen voor een schot. Daarmee was het gif uit de Alphense aanval gehaald. Jan Langerhorst van LZ '86 waagt een schot op het doel van ZFB/Profus. LZ pakte zaterdag het eerste punt. foto: henk snaterse rinkhuizen evenaart clubrecord DEN Robin Sprinkhuizen evenaarde tijdens de clubkam- nschappen van De Zijl/LGB het dertien jaar oude aspiran- ringrecord van Edward, Maasdijk. De 16-jarige pupil van rge Sieverding zwom de 100 meter vrije slag in 53.6. Tijdens peedo-wedstrijden voor de jeugd was het Jorien Kleywegt Zijl/LGB die voor het eerst Natasja Sierag van LZ '86 g op de 100 meter vrije slag, respectievelijk 1.09.1 om )p de andere slagen wint Natasja het nog steeds, ran de 100 meter rugslag in 1.19.4, Jorien werd tweede in t. Stefan Iterson van LZ zwom bij de jongens '79 een schit- nde 400 meter vrije slag 5.13.9. LEIDEN LZ '86 be haalde zaterdagavond het eerste punt in de eerste klasse. Tegen kampioens kandidaat ZPB/Profus werden de punten ge deeld. Vivax verloor zijn eerste wedstrijd in de tweede klasse met 8-4 van het Dolfijn uit Amster dam. De dames van de Zijl/LGB moesten in het team van de Gouwe haar meerdere erkennen. LZ '86 kreeg zaterdagavond opnieuw te weinig. Het 5-5 ge lijkspel is het zoveelste punt dat de Leidenaars laten liggen. De Leidse ploeg staat nu in de onderste regionen met een punt uit drie wedstrijden. ZPB/Profus, vorig jaar ook ge degradeerd uit de hoofdklasse, behaalde de volle winst uit de eerste twee wedstrijden. De Barendrechters willen dan ook zo snel mogelijk terug naar de hoofdklasse. Erg overtuigend werd er inhet Vijf-Meibad echter niet gespeeld. LZ, dat nog steeds Frans Langerhorst moet missen vanwege een ge scheurd trommelvlies, bood goed tegenstand en liet zich niet onder de voet lopen. De jeugdige ploeg weet alleen niet om te gaan met de overtal-si- tuaties. Deze man-meer situa ties liepen evenals de eerste twee wedstrijden en het hele vorige seizoen niet zo als het moet. Dit yoor het waterpolo zo essentiele onderdeel van het spel kunnen de mannen van Hans Parrel maar niet on der de knie krijgen. Uitblinker Rene van der Zeeuw kreeg vier man uit het water. De scheidsrechters kunnen hem echter beter door laten spelen op de midvoor omdat de man- meer situaties toch niet wor den afgemaakt. Wordt de overtal-situatie binnenkort verbeterd dan zal LZ '86 een rol kunnen spelen in de top van de eerste klasse. Periodes tanden (1-1,3-3,4-4,5-5). Doel puntenmakers; Aarjan Mei rink, Rene van der Zeeuw, Hans van Hees, Jan Langer horst en Niels Zuid weg allen 1. Vivax verloor gisteren de las tige uitwedstrijd tegen Dolfijn uit Amsterdam onnodig met 8- 4. De eerste twee perioden had de ploeg van Frits Welling, die Ed Hoek miste, de wedstrijd onder controle: 2-4. In de der de periode werd Hans Trijs burg niet in stelling gebracht eri grossierden de Oegstgeeste- naren in aanvallende fouten waardoor de snelle Amster dammers het initiatief namen en niet meer uit handen gaven 8-4. Trainer Frits Welling: „We konden het de laatste twee periodes niet meer bol werken, er werd zonder over leg en onbeheerst gespeeld waardoor wë de wedstriid on nodig uit handen gaven Pe riodestanden (1-1,2-4,6-4,8-4). Doelpuntenmakers; Hans Trijsburg 2, Jack Frauenfelder en Serge Dietz 1. De dames van de Zijl/LGB konden het zonder keepster Elise Kortekaas, langdurig ge blesseerd vanwege angina, niet bolwerken tegen de Gou we uit Waddinxveen 15-9. De ploeg is teveel afhankelijk van Kortekaas waardoor coach Krik Parrel voor een moeilij ke keuze komt te staan; of kie zen voor de press, wat de Leidse dames nogal moeilijk afgaat, of kiezen voor de zone, wat een ramp is met een zwakke keepster in het doel. Met vier punten uit drie wed strijden hebben de dames toch een goede start als nieuwko mer in de eerste klasse. Tops-, coorster: Laura Westdijk 3. GUNCO VERRAST LUBA LEIDEN LEIDEN In de damese redivisie basketbal heeft Lisse in eigen huis op nieuw voor een verrassing gezorgd. Op pure inzet werd het sterke Luba RZ verslagen (65-58). Luba Leiden kreeg in Rotter dam een flinke tik uitge deeld van het tot dan nog puntloze Gunco (110-82). Leiderdorp kreeg even eens een flink pak slaag. In Voorburg gingen de mannen van Campbell met 109-62 over de knie. De dames van Lisse hebben de figurantenrol die hen werd toegedicht in de dameseredivi sie zaterdag definitief van zich afgeschud in de wedstrijd te gen Luba RZ. Op pure wils kracht bezorgde Lisse de Rot terdamse vrouwen een pijnlij ke nederlaag. Ondanks de winst een week eerder op Grasshoppers is dat zonder- meer verrassend te noemen. RZ bekleedde tot zaterdag een gedeelde derde plaats in de competitie het leek daarmee een maatje te groot voor Lisse. Maar de moraal bij Lisse is uit stekend, en het respect voor de tegenstanders neemt zien derogen af. Basketbaltechnisch mag het dan weinig opzienbarend zijn wat Lisse laat zien, qua inzet kunnen alle teams een voor beeld nemen aan de Lissese vrouwen. RZ ondervond dat zaterdag aan den lijve, met name in het rebounden waar het kleinere Lisse de basis voor de overwinning legde (50 tegen 36). Via 10-6 en 19-26 veerde Lisse naar 32-32 met de rust. Na de pauze ging Lisse onverdroten voort. De maxi male voorsprong bedroeg 9 punten (62-51). Marjo Fijma (14 punten) en Marjolein Kete laars (11 punten) waren samen het meest verantwoordelijk voor de 65-58 eindstand. In Katwijk echode de 77-75 nederlaag tegen Lisse nog be hoorlijk na, maar volgens coach Han Wallaart op een manier die heeft bijgedragen aan de goede prestatie die zijn team tegen Tonego in Haaks bergen neerzette. Tonego dat evenveel verliespunten (twee) incasseerde als leider Den Hel der, had het bijzonder moeilijk met de hardnekkige Katwijkse ploeg. Grasshoppers slaagde er zelfs in lange tijd het spel te domineren (8-13 en 18-25) eri het moest pas vlak voor rust een minimale achterstand in casseren. Ook de tweede helft bleef Grasshoppers het goed doen. Tot aan de negentiende minuut (73-71) was er nog een mogelijkheid op winst. Twee snelle scores van Tonego maakten aan alle twijfel een einde (78-73). Ondanks de ne derlaag vond Han Wallaart dat zijn team redelijk gepresteerd had: „De afgelopen weken hebben wij veel moeten incas seren (Den Helder en Lisse). Dat lijken wij nu te boven te komen, wij zijn op de weg te rug"- In de heren promotiedivisie reisde Luba Leiden naar Rot terdam om aartsrivaal Gunco een draai om de oren te gaan geven. Gunco dat een groot deel van het team aan het eind van vorig seizoen zag vertrek ken, stond puntloos onderaan de ranglijst met nul punten uit vijf wedstrijden. Dé mogelijk heid voor Leiden om zijn gram te gaan halen. Leiden's onder schatting bleek zaterdag mis plaatst. Gunco startte met 5-0 voor en dat gaf de ploeg moed. Met de rust was de schade nog beperkt (38-28), maar na de pauze verliep het voor Leiden desastreus. Maar liefst 72 pun ten kreeg Leiden tegen in die tweede twintig minuten, en de woorden van coach Ben Ponsi- oen: „verdedigend was het niet zo best", lijken daarmee de werkelijkheid niet goed weer te geven. Gunco dat nog niet over de 60 punten kwam in zijn voorgaande wedstrijden kreeg vrije doorgang naar de Leidse basket. Van Mare (34 punten) en Antal (27 punten) leefden zich uit aan Rotter damse zijde. Ponsioen voerde als excuus aan voor deze wan prestatie dat hij veel nieuwe mensen heeft in te passen: „Als het even tegen zit, gaan allerlei mensen op de solotour, en dan gaat het fout". Toch kan men vraagtekens stellen bij de aanpak van Ponsioen die er nu na ruim twee maan den nog steeds niet in is ge slaagd een team op te bouwen. Gunco's coach Jan Sikking lijkt daar nu wel succesvol in te zijn. Eindstand 110-82. Zo mogelijk nog groter was de nederlaag van Leiderdorp in Voorburg tegen Festo BW. Een snelle achterstand (27-17) kon aanvankelijk door Maar ten Wals met vier driepunters nog ongedaan worden ge maakt (34-34), maar Festo stel de voor rust nog orde op zaken (47-38 rust). De Canadees Hag- gie (39 punten) leidde zijn team de tweede helft naar de monsterzege van 109-62. Cij fers die reden tot nadenken geven, alhoewel de Leiderdorp spelers het uiterst laconiek op vatten: „Dit is ieder geval een duidelijke nederlaag en dat kan je wanneer je met één punt verschil verliest niet al tijd zeggen". Wat de overeen komst en het verschil is tussen 109-62 en 63-62 mag speler- coach Campbell dit seizoen aan zijn pupillen duidelijk pro beren te maken. De heren van BVO en Lisse kwamen evenmin tot winst. BVO verloor in Waalwijk van Molen WSC met 85-74. Lisse verloor in en tegen Weert met 90-78. Het begint er een beetje somber uit te zien voor Lisse dat in de eerste van vier com- petiteronden al drie nederla gen heeft moeten slikken. Fes to en Weert leiden de eerste divisie B met tien punten uit zes wedstrijden. n der Veer wint ihense veldloop DEN Theo van der heeft de Alphen Noord gewonnen, eigenlijk er zich echt druk te ma- Laura Bosman won de esrace. Bij de mannen het zeker voor Alphense ïppen kleine veld in eerste sntie aangevoerd door Fer- Hove, met Theo van der Fred van Zoest (AV'47), hel Barth (Sliedrecht Fred Sluys (NSL) op vinketouw. Na twee van zes ronden vond Van der het genoeg en zette een telling in die de groep uit ir. deed vallen. Van der won tenslotte in 30.04 luten voor Van Zoest en lh. Ferry ten Hove bleef ndelijk Fred Sluys (die een uiterste poging waag- voor in de strijd om de de plaats. Van een Bata- trein zoals die jaren de di- ie (vooral regionale) veld- en beheerste, was weinig te ken. Henk Ravensbergen in 32.06), Vincent van (18e in 32.14) en Nico atzer (19e in 32.16 minuten) dificeerden zich als enige iven bij de besten. Bij de uwen wel een rode Bataaf- rein met in eerste instantie Groen in't Woud als loco-' lief. Laura Bosman van V'36 hield het overzicht en haar uitrazen om in® de kilometer fors toe te Ook Leontien Boom Groen in't Woud nog ffbij en pakte de tweede ats. Tineke van Gerven, ke van Kempen en Ada ntink werden vier, zes en fn. Slechts Liesbeth Ver van de NSL nestelde zich *n de roodhemden. Bij de gd was er winst voor Basti- Heus van AAV'36 die de gens B cross op zijn naam cht, Liselore Zeelenberg id tweede bij de meisjes B, dien Drolinga en Ron de pakten bij de junioren D een derde plaats. AAV- Coen Nijsen (zes), Bataaf hem Meyer (zeven) en 'soeverman Fred Venniks 't) kwamen in de sterkst lette jongens C klasse goed de dag. LEIDEN Eerste-divi- sionist Leython herstelde zich van het 3-2 verlies van vorige week bij Tor nado. De ploeg van John Groen won vrij gemakke lijk met 3-0 van BCS Computerservice DS uit Den Dungen. In de tweede divisie 'had NOVO geen moeite met het verzwakte Volendam. Binnen een uur hadden de Noordwij- kers drie punten op zak. Ge- mini/Kangeroes is na de 3-0 winst op het Rijswijkse Ri- va/Rwk koploper in de derde divisie. De streekderby in de promotieklasse dames tussen NOVO en Leython was een gemakkelijke prooi voor de Leiderdorpse dames. Na het 3-2 verlies van vorige' week tegen Tornado kwamen de volleyballers van Leython zaterdag tot een eenvoudige winst. De Leiderdorpers Start ten met het vaste basiszestal rond spelverdeler Derek de Saeger. Tegenstander BCS/Computerservice/DS had weinig in de brengen. Leython was blokkerend en aanvallend te sterk voor de Dungse oppo nent. Aan het begin van iede re set nam de ploeg van John Groen een voorsprong, die niet meer uit handen werd ge geven. Rick Uiterwijk en in valler Bert-Jan Janse vielen op door een sterke aanval en verdediging. Via 15-12, 15-10 •en 15-7 manifesteert Leython zich in de kop van de eerste divisie. NOVO had geen enke le moeite met het kleine Vo lendam. Vooral aan het net waren de Noord wijkers door het lengteverschil oppermach tig. Na twee gemakkelijk ge wonnen sets (6-15, 3-15), ging NOVO iets nonchalanter spe len. Nog ruim op tijd maakten de Noordwiikers de set uit (8- 15). Gemim/Kangeroes won nen de vierde wedstrijd op rij in de derde divisie. Tegenstan der Riva/Rwk vocht ervoor, maar de Voorschotenaren be schikten over de betere ploeg. De zes van coach Leon Jungs- lager begonnen mat aan de strijd. Door een goede verdedi ging en blokkering werd de Rijswijkse opponent in ruim een uur volleybal bedwongen via 12-15, 7-15 en 9-15 (0-3). Leython 2 moest op bezoek bij het ongeslagen Haarlemse Al- lides. De eerste en tweede set gingen ruim verloren door een slechte pass en aanval. Via 15- 0 en 15-4 kwamen de Leider dorpse volleyballers op een 2-0 achterstand. De derde set ging mede door goed spel van Mels Hoogendoorn gelijkop tot 9-9. Allides kon vervolgens door drukken naar 15-9 (3-0). RVV boekte in de promotieklasse de vierde overwinning op rij. De Rijnsburgers startten door het ontbreken van Onno Pirreus en Alex de Haas met routinier Bart Kruisen op de middenpo sitie. Nadat de eerste set met de duidelijke cijfers 15-3 ge wonnen was, ging coach Mar tin Broere experimenteren met de jèugdtalenten Ronald Verhey en Taman Saab. Het spel werd hierdoor rommeli ger. Door het vele wisselen ging alleen de derde set verlo ren. Tegenstander VOY wass echter te zwak om RVV in de problemen te brengen (3-1). Graficon/Donar speelde vrij dagavond tegen het Goudse Netwerk. Het feit dat de wed strijd op vrijdagavond plaats vond, brak de Meren wijkers op. In de eerste set ging de strijd tot 10-10 gelijk op. De sterkere Goudse blokkering gaf de doorslag (15-10). In de tweede set nam de ploeg rond routinier Ron Groen een rui me 3-11 voorsprong. De pass viel daarna weg, maar de mar ge bleek voldoende (12-15). De derde set ging door het ontbre ken van en goede stop (15-5). In de vierde set werd een 11-3 achterstand mede door de in zet van Fred Wessels voor Kees de Bok omgebogen in een 11-13 voorsprong. Net Leython-spelverdeler Derek de Saeqer (tweede van rechts) neemt na de 15-12 winst in de eerste set de felicitaties in ontva -st van zijn teamgenoot Bert-Jan Janse (1). Robert Maasen (midden) en Rik Uiterwijk (10) vieren hun eigen feestje. foto: andré van haasteren werk beschikte in de spannen de slotfase over de sterkste ze nuwen (3-1). Ook VCS had moeite met het op vrijdaga vond afwerken van de wed strijd tegen Skania 2. De eerste twee sets stonden de Sassen- heimer nog te slapen. In de derde set ontwaakte het zestal. De derde en vierde sets waren dan ook ruim voor de ploeg van coach Rob Meyer. De lote rij gingen net verloren (3-2). Het Waddinzveense Be Fair was te sterk voor Leython 3. Toch waren de Leiderdorpers niet ontevreden over hun spel. Richard Scholten stond goed te stoppen, terijl Mark Schrij vers aanvallend van zich deed spreken. Dirk-J An Kwestro viel niet onverdienstelijk in. Ondanks deze positieve pun ten gingen de Leiderdorpers ruim met 3-0 ten onder. Gemi- ni/Kangeroes 2 moest de meerdere erkennen in de Goudse kampioen Jodan Boys. Op een kromgetrokken vloer werden de Voorschotenaren bij vlagen overspeeld. De blok kering en verdediging waren niet bij de les. Vooral de Goudse middenaanvallen kon den gemakkelijk doorkomen (3-0). Dames De streekderby tussen de da mesvolley balsters van NOVO en Leython was een gemak kelijke overwinning voor de Leiderdorpse dames. De eerste set was door veel persoonlijke fouten aan Noordwijkse kant een ruime 4-15 winst voor Leython. In de tweede set ging de strijd gelijk op tot 12-12. Enkele slimme prikballen in het centrum van de NOVO- defensie brachten Leython op een 0-2 setvoorsprong. De goedspelende Saskia Coenen en Maria de Groot leidden de Leiderdorpse dames naar een ruime 6-15 winst in de derde set. NOVO-coach Pieter van de Brink was niet ontevreden over het spel van zijn Noord wijkse dames. „Leython was gewoon te sterk" gaf de Noordwijkse oefen meester eerlijk toe. Bij het tweede team van Leython loopt het nog niet helemaal goed. De aanval van de Leiderdorpse dames mist de kracht om tot scoren te komen. In de wed strijd tegen het Delftse Skania werd alleen de derde set ge wonnen door hard werken. De overige sets gingen ruim ver loren (1-3). In een slechte wed strijd won het derde team van Gemini/Kangeroes van het Alphense DAC. De Voorscho tense dames wonnen de eerste set met 3-15 door een goede service. In de tweede set gin gen ze er te gemakkelijk over denken. DAC profiteerde dankbaar (15-6). Gemini/Kan- geroes herstelde zich. Met de service als belangrijkste aan valswapen wonnen de Voor schotense dames vrij eenvou dig met 1-3. Van Wijk in halve finale LEIDEN Jacqueline van Wijk heeft in het bij Bern ge legen Lyss met haar Amster damse partner Susan Gadroen ook in het tweede 10.000 dol- lartoernooi van het Zwitsers circuit de halve finale bereikt. Tegen de favorieten, Ilana Berger en Rhona Mayer uit Is raël, werd na een 5-2 voor sprong in de derde set alsnog verloren. De Leidse jeugdtennisselectie heeft in het eerste toernooi van het nationale wintercir- cuit geen potten kunnen bre ken. De twaalfjarige Martijn van den Berg, Martin Verkerk en Jolanda Mens slikten in de eerste ronde van de voor hen nieuwe leeftijdsgroep tot en met veertien jaar een ver wachte nederlaag. De één jaar oudere Jasper van Ingen moest dit voorbeeld volgen. Mens was,met een halve finale in de 'consolation' toch weer beste Leidse. Dammers RDC delen punten LEIDEN Het eerste tiental van de Rijnsburgse Dam Club heeft de vierde ronde van de landelijke competitie met een gelukspel tegen het IJmuiden- se Cote d'Or afgesloten. Een bijzonder fraai gewonnen eindspel van Ton Noort aan bord twee bracht voor de Rijnsburgers de gelijke stand op het scoreformulier. De RDC-voorzitter scoorde daar mee, vier uur nadat secretaris Cees van den Bosch aan bord zes het eerste punt had laten aantekenen, de benodigde laatste twee punten. Van den Bosch had het remiseaanbod van IJmuidens sterke man, Cees van Duivenbode met graagte geaccepteerd. Cor van Dusseldorp overwon aan bord 1 de inmiddels zeventigjarige Henk Smit. Zes partijen ein digden in remise, waarmee met name Jan Schijf zichzelf tekort deed. Gert Cederhout en Rien Kromhout slikten een nederlaag.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 17