katwijk komt tegen LRC goed weg: 2-2 )uick Boys eelt bij Urk Rijnsburgse Boys bewijst zichzelf een slechte dienst Ter Leede vernedert Oegstgeest RCL heeft eerste titel binnen Terecht verlies zwak Leiden 3RT Cetcbe Qowumt MAANDAG 29 OKTOBER 1990 PAGINA 15 11e buit FC Lisse j FC Lisse heeft in Nijkerk de eerste zege iet seizoen behaald. Een belangrijke morele leer voor de ploeg van Wim Eilander. FC begon tegen Sparta Nijkerk erg sterk. Bin- ivintig minuten stonden de Lissenaren al op .0 voorsprong, negen minuten kon Rob Vermeulen het doelpunt op het scorebord laten aanteke- Marc Ens was tien minuten later eveneens jvol. Hij reageerde adequaat op een fout van )elman van Sparta Nijkerk. Nog voor rust i Sparta terug in de wedstrijd. Een kopbal mhoudbaar voor de 42-jarige Nico Groene- In het tweede bedrijf kwam de verdediging 'C Lisse onder grote druk te staan. De Lisse- fensie hield evenwel knap stand. Rob Ver- ■n besliste vervolgens de wedstrijd definitief, eulen benutte een strafschop wegens hands LEIDEN RCL heeft de eerste periodetitel binnen. De derdeklasser uit Lei derdorp won met 2-1 van BVCB en is nu met drie punten voorsprong lijst aanvoerder. Voorschoten won na een matige wed strijd van Hazerswoudse Boys. RCL - BVCB 2-1 (1-1) Na twintig minuten spelen kwam RCL op achterstand door een fout in de verdedi ging. De Leiderdorpers kre gen het hierna wat moeilijk, maar nog voor rust maakte Marcel van der Blom de ge lijkmaker. Na de thee speel de RCL sterker en dit resul teerde in de 65e minuut in een doelpunt van Edwin Grootendorst. Na deze tref fer onstond er onenigheid tussen de keeper van BVCB en Marcel van der Blom, waarna beiden uit het veld werden gezonden. De scheidsrechter besloot de wedstrijd tien minuten te staken. Na deze afkoelings periode werd de wedstrijd zonder verdere incidenten uitgespeeld. Voorschoten - Hazerswoud se Boys 2-0 (0-0) Direct in de eerste minuut kreeg Voorschoten een enor me kans. Koen Dekker kwam alleen voor keeper Hans van der Zwan, maar deze stopte de bal prima. De strijd ging gelijk op. Hans van der Horst verscheen na mens Hazerswoudse Boys al leen voor de keeper, maar dit leverde niets op. Een kwartier voor het eindsig naal kwam de thuisploeg op voorsprong middels een leu ke goal van invaller André Bol. In de blessuretijd be paalde Hein de Graaff uit een voorzet van Paul van Paasen de eindstand op 2-0. DORDRECHT Tweedeklasser Leiden verloor zaterdag met 3-0 van Oranje-Wit. „Het was eigenlijk geen voetbal waarnaar ik heb zitten kijken. Het was een slechte wed strijd en Leiden speelde zo mogelijk nog slechter", aldus Leiden-trainer Peter Ciere. In de eerste helft speel de Oranje-Wit niet agressief genoeg, waardoor de ploeg veel balverlies leed en slechts mondjesmaat voor het doel van Leiden kwam. Ook de ploeg van Peter Ciere kreeg een mi nimaal aantal kansjes. Pedro Hille- gers en Rob Bink kwamen in de buurt van een doelpunt. In de twee de helft kreeg Oranje-Wit iets meer vat op het spel. Dit resulteerde na twintig minuten in een doelpunt van Patrick Mijnhart-Van Schoort. Leiden kwam er nog nauwelijks aan te pas en vormde geen gevaar meer voor de gastheren. Vijf minu ten voor tijd bouwde de thuisploeg de voorsprong uit middels een doel punt van Henk van Westen. Kort daarop kreeg Oranje-Wit een straf schop, nadat dezelfde Van Westen in het strafschopgebied onderuit was gehaald. Erwin Lauman schoot echter vanaf elf meter naast. Vlak voor het eindsignaal maakte Marcel Baars alsnog de derde treffer voor Oranje-Wit, waardoor de wedstrijd eindigde in een terechte 3-0 neder laag voor Leiden. 'WIJK De aanval- e speelwijze waarmee •ijk zich een kopposi- ïad verworven in de e klasse A, lijkt elke meer ontmanteld te len. Vervelend voor ranjehemden, temeer ze nog volop in de zijn voor het eerste idekampioenschap. rans daarop is echter lenlijk verkleind na ,2-2 gelijkspel tegen lijk begon de wedstrijd doelman Teun van -enbode (vakantie), Pim eveld (geschorst), Gijs (spierblessure) en Piet Duyn (gepasseerd). Een ilige aderlating die geen zich kan veroorloven in lasse waar de krachtsver en miniem zijn. Vooral in reede helft viel de ploeg van Arie Lagendijk ver terug. Het mocht in die fase blij zijn dat het zelfvertrouwen van de Alphenaren door drie opeen volgende nederlagen flink was aangetast. Vooral spits Jacques Key liet bij een drietal kansen zien meer moeite te hebben met scoren dan vorig seizoen. ARC-trainer Bert Jansen was er niet echt rouwig om. „Zeker na drie nederlagen ben ik niet ontevreden met dit punt. Het is toch perfect dat de ploeg tot tweemaal toe vanuit achter stand terug komt". De eerste keer dat de Alphenaren op achterstand kwamen was al na zes minuten. Op aangeven van Dennis Jan Mieras verraste Marco van der Plas ARC-doel- man René dë Graaf met een droge knal. Lang duurde de Katwijkse vreugde niet. Tien minuten later leek een hoek schop van Johan Boer een simpele vangbal te worden voor invaller doelman Henk van Voorbergen. De door een gebrek aan wedstrijdritme ge- De makers van programmablad van vedstrijd Urk -Quick hadden aan de twee spelers een duidelij- boodschap meegege- „Nor vuren, nor fo- Vrij vertaald bete- dit gewoon aanval- Deze oproep is echter js de spelers heen ge- deze manier naar zijn eind. De thuisclub gokte vooral op de counter via de behendige spitsen Jan Kramer en Jelle Loosman maar de verdedi ging van Quick Boys vormde een niet te nemen obstakel. Na rust wisselde Van der Werf Jaap van Duyn voor Leonard Pluimgraaff. „Ik wilde wat meer agressie op het middenveld". Deze opzet leek direct al succesvol want er ontstonden wat kleine kansen voor Arie van Duyn en Fred Kanbier. De tweede helft werd toch wat aantrek kelijker omdat Urk de schroom van zich afwierp en wat meer de aanval zocht. Vooral Klaas Wakker (Spar ta heeft hem een contract aangeboden) zorgde voor het nodige gevaar. Het doelpunt, wat de wedstrijd open zou breken, viel pas twintig mi nuten voor tijd. Edwin Otte knalde een vrije trap vanaf twintig meter onhoudbaar achter keeper De Boer. Het aangeslagen Urk leek deze tegenslag niet te boven te komen. Quick Boys zette de thuisclub de duimschroe ven aan en kreeg diverse kansen om de winst veilig te stellen. Hans van der Plas was met een kopbal op de lat bijna succesvol. Maar omdat het doelpunt uitbleef kregen de Urkers weer de kans om in de wedstrijd te komen. Vijf minuten voor tijd werd deze instelling beloond. Jan Kramer dolde zijn tegenstan der Kees Haasnoot en be diende Klaas Wakker op maat. Zijn inzet verdween met het nodige geluk achter Tom van der Niet. Een zie dend schot in de slotminuut van Leonard Pluimgraaff leek Quick Boys alsnog beide punten op te leveren. Maar een formidabele reflex van Peter de Boer verstoorde het Katwijkse feest. KEES VAN KESTEREN Scoreverloop: 65. Edwin Otte 0-1, 85. Klaas Wakker 1-1. Quick Boys: Van der Niet, Haasnoot, Hoogervorst, Aandewiel, Hans van der Plas, Floor van Duyn, Otte, Arie van Duyn, Jaap van Duyn (Pluim graaf), Leen van der Plas (Van der Kley), Kanbier. ELKE DONDERDAG DE hinderde Van Voorbergen zag echter op het laatste moment Dennis Krijgsman voor zich opduiken die de bal vervol gens simpel het doel inliep. Niet alleen de doelman, maar ook de andere Katwijkse in vallers konden niet impone ren. Jan Stel (voor Langeveld) en André de Best (voor Van Duyn) toonden zich zeer ijver ig, maar kwamen voetballend nog duidelijk tekort. Van de Best moet echter gesteld wor den dat hij dankzij zijn postuur in het strafschopgebied voor flink wat gevaar kan zorgen. „We scoren veel te weinig, dan ga je wat zoeken", ver klaarde hulptrainer Cees Guyt de wissel Van Duyn - De Best. De Katwijkse stormram be schaamde wat dat betreft het in hem gestelde vertrouwen niet. Na een half uur spelen bracht Kees Kraayenoord kop pend de bal voor het doel waar De Best ook al met een kopbal De Graaf in de korte hoek verraste. Vlak daarvoor had Jan Wouters al een bal van de doellijn moeten halen nadat de Best in een luchtduel hoger dan De Graaf reikte. Over de grond kon Katwijk geen vuist maken (Stel raakte koppend nog wel een keer de lat). Ze ker niet in de tweede helft waarin ARC Katwijk ver van het doel hield. Eenmaal in bal bezit werd door ARC direct het spitsentrio Wilco van Leeuwen, Dennis Krijgsman en Jacques Key opgezocht. Een door Katwijk gehaat spel type, want hiermee verliest het opschuiven van laatste' man Henri Pouw een hoop van zijn waarde. Zonder dat er sprake was van een belege ring, kregen de bezoekers en kele goede kansen. Tussen de missers van Key door leverde dit de uiteindelijke gelijkma ker op. Een door Henk Lange- maat weggekopte bal werd door Johan Boer diagonaal achter de aan de grond gena gelde Van Voorbergen gescho- Dennis Jan Mieras loopt zich vast in het treffen met ARC. De streekderby eindigde in een 2-2 gelijkspel. foto: henk snaterse ten: 2-2. Daarmee kwam een Bert Jansen. „We blijven dus eind aan de nederlaagserie onze blik op de top van de van ARC. „Het ergste blessu- ranglijst richten", releed is ook geleden", aldus YVAN HERMANS Scoreverloop: 6. Marco van der Plas 1-0, 15. Krijgsman 1-1, 31. De Best 2- 1, 70 Boer 2-2. Katwijk: Van Voorbergen, Meijs, Pouw, Langemaat, De Kroon, Stel, Mieras, Scholte, Van der Plas, De Best, Kraayenoord ARC: De Graaf, Lammers, Bonefaas, Wouters, Valk, Boer, Lancel, Van der Laan, Van Leeuwen, Key, Krijgsman. BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS, MUZIEK THEATER, RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Erwin Hermes beproeft de defensie van Flevo Boys. Rijnsburgse Boys kwam zaterdag niet verder dan een 1- 1 gelijkspel. foto: andré van haasteren Noordwijk kansloos bij DOSK NOORD WIJK Noordwijk heeft zich in Kampen ver keken op de kracht van de thuisclub. De ploeg van John Eelman liep bij DOSK tegen een kansloze 3-1 ne derlaag op. De Noordwijkers zijn door twee verliespartijen op rij de aanslui ting met de top kwijt geraakt. Noordwijk kwam tegen DOSK met technisch verzorgd voetbal niet verder dan het vastzetten van de tegenpartij. Aan het creër en van kansen kwam de ploeg, die voor aanvang van de wed strijd op gelijke hoogte stond met de Kampenaren echter niet toe. Door twee snelle counters keek Noordwijk bij rust zelfs te gen een 2-0 aëhterstand aan. Na de thee gaf de fysiek sterke DOSK-verdediging opnieuw maar weinig kansen weg. Pas vijf minuten voor tijd viel de aansluitingstreffer: Kees Smit tekende voor die goal. Het hierop volgende wanhoopsoffensief van Noordwijkse zijde werd echter door DOSK profesioneel afge straft. Noordwijk-keeper Rob van Dijk moest een derde treffer na weer een snelle uitval van de thuisclub. RIJNSBURG Rijns burgse Boys heeft zichzelf een slechte dienst bewe zen. Op eigen veld kwam de geelzwarte brigade van trainer Arie Kurver niet verder dan een 1-1 gelijk spel tegen Flevo Boys. Door dit resultaat kan Rijnsburgse Boys de ko mend weekeinde te ver geven eerste periodetitel wel vergeten, terwijl het verliespunt in de strijd om de enige echte titel na tuurlijk ook zwaar door- telt. Het is nu eenmaal een aloude voetbalwet dat kampioenschappen vrij wel altijd worden veilig gesteld door de punten te pakken in de duels met „de kleintjes". En Flevo Boys is op dit moment, hoe je het ook wendt of keert, geen hoogvlieger in die sterke eerste klasse A. Dat de tegenstander uit Em- meloord datwinstpunt zater dag ook nog eens dubbel en dwars verdiende, maakt de prestatie van Rijnsburgse Boys er alleen nog maar bedenkelij ker op. Wist oók Kurver, later: „Flevo Boys deed vandaag goed op ons niveau mee. Dat zegt alles over ons spel. Het was gewoon puur slecht". De trainer uit Bergschenhoek wenste na afloop geen excuses voor het magere schouwspel aan te voeren. Hij constateerde slechts dat de wil om te win nen grotendeels bij zijn ploeg had ontbroken. „Tegen een beetje topper ga je er gewoon af als je zo speelt. Wat dat be treft hadden we vandaag ge woon geluk dat de tegenstan der Flevo Boys heette". Kurver (het is nog niet zeker of hij zich voor nog eens twee jaar aan Rijnsburgse Boys ver bindt) had in zijn nabeschou wing overigens met enig recht van spreken „personele pro blemen" als excuses mogen op voeren. Zo kon hij voor dit treffen niet beschikken over Fred Bodaan en Jaco van Delft (geblesseerd) en Piet Janmaat en Leon Vonk (bei den voor een duel geschorst). Daarbij waren Fred Arroyo en Margin de Louw nog niet fit genoeg bevonden -voor een hele wedstrijd, terwijl Hennie Koet ook al op de bank zat. Dat laatste om disciplinaire re denen: hij had zich weer eens een keer te weinig op de trai ning gemeld. Het elftal dat Kurver zaterdag in het veld stuurde telde derhalve een aantal minder gelouterde ge zichten (Gert van Beelen, Pe ter van Duyn en de debute rende Henk Star), terwijl van de oudere garde ook nog eens vrijwel niemand op de eigen positie speelde. Zo viel Ron Carli als linkerspits op de plek van doorgeschoven Erwin Hermes te bewonderen, speel de Wim Hooymans centrale middenvelder en liep Nico Oosterlee op links rond. Het leverde al met al weinig hoog standjes op, al kwam de thuis club na ruim twintig minuten spelen wel aan de leiding. De butant Henk Star knalde van afstand subliem in, nadat doel man Henk Boer de bal na een voorzet van Hermes op het oog vrij betrouwbaar had wegge- stompt. Een kwartier later stond Flevo Boys weer op ge lijke hoogte. Wim Beerman profiteerde van het gegeven dat Rijnsburgse Boys achterin slechts in Dick Heemskerk nog een echte mandekker telt en scoorde beheerst. Leon Pot ters, diezelfde Beerman en Steven Korf verzuimden in die periode voor de thee de kwetsbare geelzwarte verdedi ging nogmaals te kloppen, waardoor Kurver in de pauze tenminste enigszins orde op zaken kon stellen. De trainer, die Koet al na een half uur had moeten brengen voor ge blesseerd geraakte Van Duyn, besloot Star tegen De Louw in te wisselen en zette eveneens de pionnen op het midden veld, inclusief Carli, weer op de vertrouwde plaatsen terug. Omzettingen die het spel van Rijnsburgse Boys ten goede kwamen. Maar de balans toch niet definitief in het voordeel van de thuisclub deed door slaan. Terecht. Daarvoor was het krachtsverschil tussen ti telkandidaat Rijnsburgse Boys en „kleintje" Flevo Boys zater dag echt te gering. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 22. Star 1-0, 38. Beer man 1-1. Rijnsburgse Boys: Blankespoor, Van Beelen, Van Duyn (Koet), Wendt, Heemskerk, Star (De Louw), Hooy mans, Oosterlee, Hermes, Zwaan, Carli. LEIDEN In de vierde klasse vernederde Ter Leede Oegstgeest: 7-0. Ze venhoven won de topper tegen Soccer Boys, waar door beide ploegen nu met een gelijk aantal pun ten aan kop gaan. Zowel TAVV als KRV speelde gelijk; Kagia won van Floreant. Oegstgeest - Ter Leede 0-7 (0- 4) Een zeer sportieve wedstrijd waarin Ter Leede duidelijk de betere ploeg was. Na tien mi nuten werd het doelpuntenfes- tijn geopend door Mario Faber, gevolgd door een treffer van Erik Grossman. Na een half uur schoot Emiel Waaijer een vrije trap van 25 meter snoei hard in het Oegstgeester doel. Nog voor rust maakte Hans Verkuilen de vierde goal. Na de thee maakten Ronald Vonk, Rocky Pitti en Eric Grossman de laatste drie tref fers voor Ter Leede. Zevenhoven - Soccer Boys 3- 0 (1-0) „Het collectief heeft door ka rakter te tonen, gewonnen", aldus Zevenhoven-trainer Arie van der Laan. In de eer ste helft was de thuisploeg meer in balbezit, maar dit le verde weinig kansen op. Ook Soccer Boys was nauwelijks gevaarlijk. Na een half uur scoorde Tom Roovers vanaf de elf-meterstip de eerste goal voor Zevenhoven. Binnen vijf minuten in de tweede helft breidde Zevenhoven de voor sprong uit tot 3-0 middels doelpunten van Leo Lipps en Gert-Jan Pellegrom. Kagia - Floreant 3-1 (1-0) Kagia had in de eerste 45 mi nuten het betere van het spel, maar pas op slag van rust kwam de thuisploeg op voor sprong door een doelpunt van Ron Kattenberg. Na de thee kreeg Kagia twee enorme kansen om de voorsprong uit te bouwen, maar het was Flo reant dat scoorde uit een du bieuze strafschop. Halverwege de tweede helft kwam Kagia wederom op voorsprong door een goal van Frank van der Ham. Richard Trompert schoot de derde treffer schitte rend in de kruising. Oudewater/OVS - TAVV 0-0 TAVV was duidelijk de betere van de twee. De ploeg liet goed voetbal zien en kreeg vele schitterende kansen, maar de bal wilde er niet in. Oudewater had weinig te ver tellen tegen TAVV. Vooral in de tweede helft kwam de for matie er niet aan te pas. De gastheren speelden hard, waardoor enkele spelers tegen een boeking aanliepen. In de tweede helft moest Oudewater zelfs met tien man verder, maar ook hiervan kon TAVV niet profiteren. KRV - Be Fair 2-2 ((H)) De eerste helft liet een gelijk opgaande strijd zien, met aan beide zijden weinig kansen. Na rust keek KRV binnen twintig minuten tegen een 0-2 achter stand aan door foutjes in de verdediging. Be Fair had op dat moment de wedstrijd in handen, maar kon ondanks de vele kansen de voorsprong niet verder uitbouwen. Tien minuten voor het eindsignaal maakte Gerben Vogelaar de eerste treffer voor de Katwijk se formatie. Even later scoorde Daan Noteboom de gelijkma ker.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 15