tVs Clubs terughoudend in kritiek op Van Rooi jen Angelique Seriese terug na vijf knie-operaties sportuitslagen Ferrari dreigt met terugtrekken formule 1 Alphen Noord Cross eerste veldloop van seizoen >RT EcidócSomcmt VRIJDAG 26 OKTOBER 1990 PAGINA 7 tes voor tennissers l VEDRA De toptennissers Edberg, Ivan Lendl en André moeten forse boetes betalen aan ociatie van Tennis Profs (ATP), o heeft niet voldaan aan de eis in ste jaar van het onafhankelijke rcuit een vooraf bepaald mini- antal toernooien te spelen. ,s de reglementen riskeren ten- die niet aan hun verplichtingen n, een boete van tien procent van aarinkomen per toernooi. De Slam toernooien die onder super- aan van de Internationale Tennis itie (ITF) worden buiten beschou- elaten. In het geval van Edberg is 'dracht' 115.496 dollar (circa gulden), Lendl moet circa gulden betalen en bij Agassi je schade 'beperkt' tot circa gulden. Costa Pereira overleden LISSABON De voormalige doelman van Benfica, Costa Pe reira, is gisteren overleden. Hij was zestig jaar. De doelverdedi- ger stierf in een ziekenhuis in Lissabon, waar hij drie weken geleden was opgenomen wegens een leverkwaal. Pereira maakte in het begin van de jaren zestig deel uit van het roemruchte Benfica met onder andere Euse- bio, Coluna, Jose Aguas, Ger- mano en Jose Augusto. Met deze spelers won Costa Pereira, die ook het doel van het Portu gese nationale team meerdere malen verdedigde, in 1961 en 1962 de Europese beker voor landskampioenen. Gerechtelijk vooronderzoek FC Groningen afgesloten GRONINGEN - Het gerechtelijk vooronderzoek van het Openbaar Mi nisterie naar de financiële manipula ties bij FC Groningen is afgesloten. Het door rechter commissaris mr. F.M. Wieland samengestelde rapport is aan de officier van justitie, mr. Se- verein, overhandigd. Aan hem is de taak binnen dertig dagen bekend te maken of tegen de eredivisieclub een vervolging zal worden ingesteld. FC Groningen en NEC zijn tot een akkoord gekomen omtrent de ver huur van Erik Groeleken. De Nij meegse eredivisieclub zal tot het ein de van het seizoen van zijn diensten gebruik kunnen maken. Erik Gouda rest seizoen uitgeschakeld WAALWIJK Voorstoppei Erik Gouda van RKC is vooi de rest van het seizoen uitge schakeld. De 23-jarige voetbal ler werd in het duel met PSV per brancard het veld afgedra gen. Onderzoek wees uit dal zowel de voorste als de achter ste kruisband van zijn linker knie is afgescheurd. Gouda zal op zo kort mogelijk termijn worden geopereerd. De blessu re is zo ernstig dat bij de ope ratie gebruik dient te worden gemaakt van plastic-banden en pezen. Korea's willen meedoen aan Spelen 1992 SEOUL Zuid- en Noord-Korea willen met een gezamenlijke ploeg deelnemen aan de Olympische Spe len van 1992 in Barcelona. Onder handelingen die dat moeten be werkstelligen gaan eind volgende maand van start in het- bestands dorp Panmunjom. Dat heeft de Zuidkoreaanse minister van sport Chung Dong-sung donderdag ge zegd aan het eind van een vijfdaags bezoek van 76 Noordkoreaanse sportautoriteiten en voetballers aan Zuid-Korea. Behalve aan de Olym pische Spelen willen de twee lan den ook samen meedoen aan de wereldkampioenschappen tafelten nis van 1991 in Japan en andere in ternationale sportevenementen. Titel zwaargewicht Evander Holyfield LAS VEGAS Evander Holyfield, de 28-jarige ongeslagen uitdager, heeft de afgelopen nacht in Las vegas met een k.o. zege na 1 minuut 10 se conden in de derde ronde de wereldtitel zwaarge wicht van alle drie de boksorganisaties (WBA„ WBC en IBF) overgenomen van titelhouder Ja mes „Buster" Douglas. Sportprijsvragen DEN HAAG De resultaten van de sportprijs vragen van gisteren zijn: Mid-lotto: le prijs: geen winnaar. 2e prijs: 1 x ƒ300.000. 3e prijs: 41 x ƒ2712,10. 4e prijs: 2536 x ƒ43,80. 5e prijs: 46.373 x ƒ5. Cijferspel: Zes cijfers goed: geen winnaar. Vijf: 1 winnaar. Vier: 21 winnaars. Drie: 209 win naars. Twee: 2064 winnaars. Vaste prijzen. Sport op televisie VANDAAG Nederland 3, 20.20 uur: Sport Studio; 22.45 uur: Voetbal, volleybal Neder- land-Cuba en World Cup Turnen.. RTL 4, 23.25 uur: Boksen. Duitsland 1, 23.25 uur: Sportschau. Duitsland 2, 22.50 uur: Die Sport-Re portage. Eurosport, 18.00- 01.30 uur: Sport. Sportnet, 18.00- 05.00 uur: Sport. jnise zonder der spelen YORK Het is in ide partij voor de amp om de wereld- haken in New York ieer tot een tweede gekomen. Nachte- inalyses van de se- ïten van de wereld oen Gari Kasparov n uitdager Anatoli v hadden uitgewe- it niets meer te ha- >1 dan remise. Daar- eidt Kasparov in de laai 24 partijen om- tweekamp, die we ge naar Lyon st, met 3 1/2-2 1/2. il was woensdag in het theater na de 41ste zet rpov afgebroken in een die veelbelovend uit- r de met wit spelende dediger. Maar na enige waren de deskundigen t in de avond al snel at dat maar schijn was. rspelden toen al dat het zou worden. :htend liet Kasparov dat hij deling van het oorstelde. Enkele uren zijn grote rivaal via ngaarse secondant La- tisch te kennen daar- koord te gaan. ïme zege >r Hermes 1AAG Zonder de ge spelmaker Patrick phen hadden de hand van Hermes gister geen enkele moeite om npetitiewedstrijd tegen msterdamse OSC met ime overwinning af te In sporthal Ocken- Jverd het 25-17 voor de Jlmrs na een ruststand oor de overwin- taat Hermes tweede in livisie met tien punten ren wedstrijden achter er EenO. De 25 doel- kwamen op naam van pelers. Bart Engelvaart f treffers voor zijn re- Edwin Schop scoorde keer. Hans Valk trof ïer doel en Hans van en liet de Amsterdamse n twee keer vissen. DERSEN AAG Onze tips voor en van Wolvega (za- invang 18.00 uur) lui- 1. En tete, 2. Eliazar, 3. Eloi (3, 1, 2) |/s: 1. Diamond Tonka 2. Lune, 3. Dini Tonka (3, 1, 3/fc 1. Boy S., 2. Bosvink T., 3. ilinga (4, 5, 3). 3/1. Action Skoatter, 2. Velo- 51 3. Alfa Nora. (9, 1, 4). 7«: 1. Ed Robel, 2. Esther Vic- lligito. (7, 6, 3). 1. Desperado, 2. Disiree K., Gay. (3, 6, 5). 1. Flaming Crown, 2. Don 3. Chino W (6, 4, 1). 1. Double Dutch, 2. Elain 3. Dave Shoeing. (2, 3, 5). 1. Alice van Altena, 2. De- 3. Ziny B. (5, 1, 4). 1. finale koersen drie en VOORZITTER KRIJGT VOORALSNOG VOORDEEL VAN DE TWIJFEL INZAKE NIEUWE SPONSORCONTRACT VAN KNVB (Van onze verslaggevers) DEN HAAG Voorzit ters van een aantal Neder landse betaald-voetbal clubs reageren vooralsnog niet volstrekt negatief op het feit dat de firma van voorzitter Martin van Rooijen hoofdsponsor van het Nederlands elftal is geworden. Toch zetten clubleiders kritische kant tekeningen bij het feit dat Van Rooijen hoe dan ook met twee petten opereert in deze affaire, die de KNVB een bedrag van vele tonnen (mogelijk zelfs tegen een miljoen gulden) aan inkomsten zou kunnen hebben ge scheeld. Het merendeel van de voorzit ters wil eerst nadere informa tie over de verschillende be dragen, die inmiddels zijn ge noemd. Gerard Slager, direc teur van de FBO, neemt het overigens nadrukkelijk op voor Van Rooijen. Martin Snoeck, als secretaris/ penningmeester zakelijk en commercieel leider bij Feye- noord, zegt op basis van wat tot dusver is bekend geworden geen moeite te hebben met de situatie. „Ik lees er veel verha len over, maar de meeste, gaan om de zaak er omheen", zegt Snoeck. „Ik ga er van uit dat de transactie correct is afge wikkeld. Dat er eerlijk en open is onderhandeld. Je praat natuurlijk niet over Van Rooijen alleen, maar over een grote 'company' met 250 ven noten. Natuurlijk heeft Van Rooijen de schijn op zich gela den dat er sprake is van enige betrokkenheid. Maar ik ken Van Hilten (de penningmees ter van het sectiebestuur; red.) als een correcte onderhande laar. Ik kan me bovendien niet voorstellen dat juist bij zo'n gevoelig liggende situatie, waarbij de firma van de sectie voorzitter is betrokken, niet uiterst voorzichtig en zorgvul- Martin van Rooijen is werkzaam bij de firma, die tevens hoofd sponsor van de KNVB is geworden. De voorzitter van de sectie betaald voetbal is naar zijn zeggen niet bij de onderhandelingen betrokken geweest. foto: sp' dig zal zijn gehandeld. Ik kan me ook niet indenken dat de KNVB zich voor dit soort ge suggereerde spelletjes leent". Clubgebonden Voorzitter Henk Werkhoven van FC Den Haag roept spon taan in herinnering waarom het vorige bestuur is afgetre den. „We hebben bij de KNVB een crisis gehad, waarna er geen clubgebonden bestuur meer mocht komen. Maar nu blijkt er een stevige zakelijke band te bestaan tussen bestuur en commercie. Dat is in mijn ogen veel gevaarlijker en dus onjuist. Als, het zo is dat Van Rooijen zijn bedrijf heeft ge tipt, dan had hij dat nooit mo gen doen. Maar ik heb hem op tv horen zeggen dat hij zich er met mee heeft bemoeid. Dat zou dus betekenen dat zijn be drijf buiten hem om heeft ge handeld. Dat zou voor hem een reden moeten zijn om te rug te treden; anders kan ik het niet interpreteren. Hij functioneert nu met twee pet ten op en dat vind ik absoluut onaanvaardbaar", aldus Werk hoven. Die vervolgens bena drukt dat het hier zijn privé- mening betreft. „Binnen het bestuur van FC Den Haag (waarin ook mensen met een zakelijke achtergrond zitten; red.) wordt er genuanceerder over gedacht". Tijdens het ko mende voorzittersoverleg zal Werkhoven dan ook niet „na mens FC Den Haag" kunnen aandringen op het aftreden van Van Rooijen. „Als het goed is krijgen we daar com pleet opening van zaken, dus dat wachten we maar even af. Maar ik vind de situatie zoals die nu is onaanvaardbaar. Dat geldt trouwens ook voor de si tuatie rond Michels. Het is ge heel onjuist dat hij zichzelf weer tot bondscoach heeft be noemd. Een grove diskwalifi catie van het Nederlandse trai- Gerard Slager, directeur van de Federatie Betaaldvoetbal Organisaties (FBO) neemt het op voor Van Rooijen. „De zaak wordt schromelijk overdre ven", vindt hij. „Er is kenne lijk sprake van een geschil tus sen de diverse bemiddelings bureaus en het sectiebestuur betaald voetbal. Terwijl dat bestuur juist doet waar al jaren geleden op werd aangedron gen: de zaak in eigen beheer nemen". „Door publicaties over dit on derwerp", vervolgt Slager, „komt er wel een andere rela tie naar voren: de lijn tussen een aantal van dat soort bu reaus en sommige media. Blijkt een bepaalde nijd waar door sommige mensen worden beschadigd. Als de KNVB niet met Coopers in zee was gegaan zou wel iemand anders zijn ge vonden om aan te pakken". „Ik ken Van Rooijen", besluit Slager. „Ik heb vijf jaar met hem in het BBI (budgetbewa kingsinstituut; red.) gezeten. Hij stapt onmiddellijk ter zijde als er ook maar de geringste aanleiding is om belangenver strengeling te veronderstellen. Daar heeft hij een speciale an tenne voor. Het geheel dat nu is gaan spelen maakt op mij een hypocriete indruk. In de journalistiek is het goed ge bruik om bronnen te gebrui ken en te beschermen; de pers gaat er dan meteen van uit dat de hele wereld zo in elkaar steekt Angelique Seriese. DUBROVNIK Menig een zou de tel zijn kwijt geraakt en de moed heb ben opgegeven. Na vijf knie-operaties denkt An gelique Seriese echter nog steeds de eerste olympi sche judokampioene in het zwaargewicht te worden. Twee jaar geleden verzekerde de administratief medewerk ster uit Zevenbergen zich in Seoul al van het demonstratie goud, een ernstige knieblesssu- re riep twijfels op of het ver antwoord was haar sportloop- baan voort te zetten. Buigen en strekken van de linkerknie gaat nog steeds niet optimaal, maar na een lijdensweg van veertien maanden taxeert Se riese weinig terrein te hebben verloren. „Achterstand op wat mijn mogelijkheden zijn. Geen achterstand ten opzichte van mijn tegenstanders". Het gebeurde op 2 juli 1989 in Leonding, Oostenrijk. De Rus sin Stesjenko, 120 kilo zwaar, kwam ongelukig terecht op de Serieses knie. „Mijn onderbeen bleef staan, waardoor mijn knie verdraaide", herinnert ze zich. Een Oostenrijkse arts achtte onderzoek in een ziekenhuis niet nodig. Zelf ging ze enige weken later, tegen het advies van haar clubcoach Chris de Korte, op trainingskamp. Een balansverstoring was voldoen de de voorste kruisband te scheuren. Na een kijkoperatie waren de medici pas overtuigd dat het goed fout zat. Een lange tocht langs ziekenhuizen en re validatiecentra volgde. Sinds half juli is de knie weer geheel in orde. Een toernooi in het Belgische plaatsje Gits was een aardige opwarmer, een week later was Leqnding op nieuw het decor. Seriese dacht aan een rustige rentree. Haar eerste tegenstander was de zwaarwichtige Westduitse Re- gina Sigmund. „Het resultaat viel niet tegen". In de finale was Sigmunds landgenote Ka rin Kutz evenmin tegen de herstelde Nederlandse opge wassen. In Berlijn was Seriese vervolgens opnieuw winnares. Dit weekeinde stapt zij in Du- brovnik de mat op voor haar eerste titel toernooi, het EK voor landenteams. Dat gebeurt iets anders dan voorheen. Vroeger wilde ze de perfecte partij vechten, nu neemt ze minder risico. „Een koka (klein verschil) is voldoende. Vroeger mikte ik op een ippon (vol punt)". Seriese (22) is niet bereid haar onzekere tocht door medisch Nederland op al te negatieve toon te beschrijven. „Gewoon een periode van pech", stelt ze nuchter vast. Zoals het ook toe val was dat op een stormachti ge januari-avond op Papendal een ijzeren paal op haar hoofd viel. „Kijk naar mijn knie", in strueerde ze de verbaasd reage rende arts. Met het omstreden gewricht was nu eens niets loos, wel mocht ze na dertien hechtingen in het hoofd het hospitaal verlaten. Na dit weekeinde houdt de tweevoudige Europese kampi oene van 1989 (zwaargewicht en open klasse) de wedstrijd- mat voor de rest van het jaar voor gezien. „Dat is een ander verschil met vroeger. Ik was gewend maar door te gaan. Ju doka's twijfelen altijd of ze wel genoeg trainen. Nu besef ik dat het lichaam rust nodig heeft. Ik wil komende jaar een volledig seizoen draaien". Al in maart hervatte Seriese, na twee maanden afwezigheid, haar dagelijkse werkzaamhe den bij het GAK in Breda. Met ingang van het volgend jaar gaat Seriese halve dagen wer ken. Over krap een jaar wordt in Barcelona het wereldkampi oenschap gehouden. Het vorig WK miste ze vanwege de bles sure, twee jaar daarvoor (1987) moest ze met een troostprijs ge noegen nemen. LEIDEN In de vierde competitieronde wonnen de squashers van Deta ch/Alphen op punten van Burgsquash. Dekker liep tegen Rhijenhof tegen een 4-1 nederlaag op. Drie „Leidse" spelers zijn favo riet bij de nationale titel strijd. Tegen het bij Ockenburg spe lende Burgsquash werden alle partijen in drie games beslist. Omdat Detach/Alphen na drie partijen al op punten voorstond, had het verlies van kopman Petef-Paul Scheerder tegen de Engelsman Keith Bullen geen invloed op het bo- nuspunt. Si Tung Koo kon als woordvoerder van Burgsquash Nipte zege SRC Alphen melden, dat Raymond van Ka- strop een sterke progressie had doorgemaakt en zich met het afstaan van totaal tien punten sterk voor een eerder geleden nederlaag had gerevancheerd. Jan-Willem Scheerder stond de helft van Van Kastrops aantal aan Peter van der Stap toe. In de eerste partij was Hans Doderer goed geweest voor 18 punten. Carel de Bruijn redde tegen Rhijenhof voor Dekker War mond de squash-eer. Briël van der Poel leed de kleinst moge lijke nederlaag, -maar Frits Luijcks en Harm-Jan Kits konden tegen hun Wateringse opponenten niet tot gamewinst komen. Rhijenhof ëloot daar mee het treffen bij Warmond met een 4-1 overwinning af. Nationales Bij de nationale kampioen schappen voor jeugd boven twintig jaar en senioren boven 35 en 55 jaar behoren drie „Leidse" spelers tot de favorie ten. Meervoudig juniorenkam pioen Peter-Paul Scheerder uit Alphen bezet de eerste plaats bij de twintigjarigen. Eenzelfde stek is LSRC-speel- ster Jana van Duijn bij de da mes boven 35 jaar toegewezen. Bij de heren in dezelfde leef tijdscategorie wordt van An ton-Will van Zoelen van Casi- no-Noordwijk een finaleplaats verwacht. LEIDEN De regionale atleten starten morgen in Alphen met de eerste veldloop van het seizoen. De organisator, AAV'36, heeft dit jaar voor het eerst een korte cross (2 ki lometer) op het program ma staan. De Alphen Noord Cross is de eerste van lange rij veldlopen in de regio. Bijzondere da tum op de agenda is de eerste open Duinrell cross op 16 februari. De Alphen Noord Cross is een veldloop met een zeer lange traditie. Deze door AAV '36 goed georganiseerde veldloop heeft inmiddels landelijke be kendheid. De korte cross van twee kilometer, die dit jaar voor het eerst in Alphen van start gaat, is door de organisa tie op het programma gezet op aandrang van de atleten die een korte cross in onze regio miste. Bram Wassenaar, toenmalig bondscoach haalde de korte int cross weer van stal omdat hij van menig was dat wed strijden van 10 tot 12 kilome ter door de blubber niet echt bevorderlijke zijn voor 800 en 1500 meter lopers. „Ook de overstap van de junioren naar de senioren, van zeg maar vijf naar twaalf kilometer is te groot, zo'n korte cross is ook voor de eerste en tweede jaars senioren van groot belang", al dus Wassenaar. Het gelijk van Wassenaar blijkt uit het grote aantal inschrijvingen voor de korte cross. Voor de regionale crossers was er ieder jaar een korte serie van veldlopen in de buurt. Na Alphen volgde de Flora cross van Boskoop (dit jaar 3 no vember), daarna Gouda (24 november) en dan Duindigt (9 december). In de maanden ja nuari en februari stonden nooit regionale veldlopen op het programma. Daar komt dit jaar een wijziging in. De Leidse atletiekclub Bata ven wil op 16 februari 1991 in het attraktiepark Duinrell in Wassenaar een wedstrijd orga niseren. Twee weken voor het Nationaal Kampioenschap veldlopen (dit jaar in Deurne op 3 maart) is een wedstrijd als in Duinrell een prima voorbe reiding voor'de regionale atle ten in de strijd om de nationa le titel. ton V leena© kampioenschappen, e, onde Skeby (Den)-Pelupessy (Ned) 1115-12, Michels (Ned)-Madsen 'i-6 15-3. Vrouwen: Van der FC Jed)-Kirkegaard (Den) 11-6 11- e (Ned/6)-Dössing (Den) 11-3 n der Knaap (Ned/7)-thomsen VI2 11-8 11-1, Zhou Lei (Chi/2)- Ned) 11-1 11-4. IBAL den, tweede ronde Europese be te landskampioenen, eerste wed- v(8n Helder (Ned) - Cesena (Ita) M1). Jiteurs in Dordrecht l' tales: Weltergewicht: Vos (Am- Ie') w.o.p (3-2) van Van der Hoek 'i rden). Hofman (Landgraaf) n] -1) van Plaggenburg (Purmer- erkenburg (Nieuwegein) w.o.p. j Verhaegen (Maastricht), Arik rd lam) wint door opgeven in de rfonde van Van Egmond (Hoog- a ddengewicht: Van Delden (Den ~.p (3-2) van Dlllewaard (Den i Veen (Den Haag) w.o.p (5-0) (Den Haag). Larry Sedney .p (5-0) van Krijnen (Tilburg), gewicht: Van Kollenburg (Tilburg) wint van Van Berkel. Partij in de tweede ronde op medisch advies gestaakt, Bouley (Den Bosch) wint door opgeven in de tweede ronde van Renfurm (Zeist), Weygerse (Nieuwegein) w.o.p (4-1) van Nevez (Rotterdam). PAARDESPORT Koersen van Wolvega 1e koers, 1900 m: 1. Ed Hollyrood (C. Imming) 2.37,2 - 1.22,7, 2. D'Day Detvil- le, 3. Eres van Barke. Toto: winnend 3,10 plaats 2,00 1,20 koppel 3,40 trio 21,50. 2e koers, 1900 m: 1. Dandy Loo (Ao. de Wrede) 2.32,9 - 1.20,5, 2. Dunor Ha nover, 3. Escape B. Toto: winnend 1,20 plaats 1,30 3,50 koppel 3,10 trio 20,60. 3e koers, 1900 m: 1. Brenda Volo (J. Pool) 2.35,4 - 1.21,80, 2. Ebely W, 3. Bas Nebit, 4. Corry Belwin. Niet gestart: Carel Buitenzorg. Toto: winnend 1,50 plaats 1,80 2,40 koppel 7,20 trio 18,10 kwartet 62,00. 4e koers, 1900 m: 1. Elegant D (H. Schoonhoven) 2.36,00 - 1.22,1, 2. Erik Belwin, 3. Danielle. Niet gestart: Cor Speed. Toto: winnend 4,40 plaats 2,20 2,70 koppel 18,40 trio 160,00. 5e koers, 1609 m: 1. Fandango Che (C. Kamminga) 2.11,9 - 1.22,00, 2. Frella Steenwijk, 3. Farao Kievitshof. Toto: winnend 5,90 plaats 2,30 1,80 koppel 9,60 trio 153,70. 6e koers, 1900 m: 1. Doortje Scimitar (A.Bakker jr.) 2.34,2 - 1.21,2, 2. Cha Cha Marco, 3. Awilka, 4. Ciska H. Toto: winnend 1,60 plaats 1,30 19,60 koppel 12,60 trio 111,40 kwartel 457,60. 7e koers, 1900 m: 1. Carlqvist Haule (J.Pool) 2.36,9 - 1.22,6, 2. Demetrius, 3. Dianne. Niet gestart: Entertainer. Toto: winnend 34,00 plaats 16,60 4,60 koppel 71,10 trio 662,50. 8e koers, 2600 m: 1. Duco W (J. Pool) 3.39,7 - 1.24,5, 2. Bermuda S, 3. Cas par di Robles. Toto: winnend 2,80 plaats 1,50 2,40 koppel 13,20 trio 116,50. 9e koers, 2240 m: 1. Zoef Uithuizen (W. Hamming) 3.05,5 - 1.22,8, 2. Zep Star Last, 3. William, 4. Clay Dirt. Toto: win nend 5,90 plaats 6,50 3,00 koppel 56,80 trio 1284,70 kwartet 3466,40. 10e koers, 1900 m: 1. Zorba ter Lune (C. Kamminga) 2.32,8 - 1.20,4, 2. Benny Jeanet, 3. Yrus du Bois. Toto: winnend 1,70 plaats 1,30 2,70 koppel 10,90 trio VOETBAL Europa Cup II Lech Poznan (Pol)-Olympique Marseille (Fra) 3-2 (2-1). 8. Fournier 0-1, 32. Lu- kasik 1-1, 37. Pachelskl 2-1, 59. Jusko- wiak 3-1, 65. Waddie 3-2. Scheidsrech ter: Aass (Noo). Toeschouwers: 38.000. ZAALHANDBAL Eredivisie mannen Hermes-OSC 25-17 MILAAN Ferrari heeft gisteren de FISA (Interna tionale Auto Sport Fede ratie) schriftelijk gevraagd „gepaste maatregelen te nemen om de veiligheid van de coureurs in de toe komst te waarborgen". De brief was ondertekend door de voorzitter van de raad van bestuur van Ferrari, Piero Fusaro. Een andere kopstuk van de legendarische race-stal, Cesare Romiti, dreigde in een interview met Gazzetta dello Sport met terugtrekking van Ferrari uit de formule 1. „Ferrari is bereid drastische maatregelen te nemen. Zelfs een terugtrekking uit de for mule 1 behoort tot de moge lijkheden", verklaarde Romiti. Aanleiding tot de dreigende woorden en de brief is het roe keloze optreden van Ayrton Senna zondag tijdens de Grote Prijs van Japan op het circuit van Suzuka. De Braziliaan reed Alain Prost tien seconden na de start van de baan. De Fransman zag zijn laatste kans op de wereldtitel letterlijk in het stof van de zandbak op gaan. Senna pakte door zijn kamikaze-actie wel zijn twee de wereldkampioenschap. „We willen geen deel uitma ken van een wereld waar re gels met de voeten worden ge treden. We investeren per slot van rekening geen kapitalen in materiaal en mensen om in de eerste de beste bocht door een waanzinnige afgeschoten te worden", meent Romiti, tweede man achter Gianni Ag nelli. Prost Romiti is er zeker van dat Senna Prost opzettelijk van de weg heeft geschoven. Ferrari verlangt van Balestre, voorzit ter van de FISA, drastische maatregelen. „Om te voorko men dat in de toekomst cow boy's als Senna ongehinderd hun gang kunnen gaan. Ver beten duels horen bij de for mule 1, maar geen krankzinni ge en risicivolle manoeuvres zoals Senna denkt zich te kun nen permitteren", aldus Romi ti.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 7