Sturing wijst Vitesse de weg Real Madrid breekt record Cuba in loting onontkoombaar Messen weer scherp bij schakers (OERSEN Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! ORT CeidócSoivtaTit DONDERDAG 25 OKTOBER 1990 PAGINA 7 tingh schakelt >evermans uit PAULO Jacco El- heeft zich gisteren tij- het met 250.000 gulden iteerde tennistoernooi in Paulo bij de laatste acht laard. Dat ging ten koste Mark Koevermans, die in ireede ronde zijn meerdere it erkennen in zijn landge- Koevermans, ruim twee en geleden de trotse win- van het toernooi in Athe- bracht de eerste set op zijn n door de tiebreak met 7-4 rinnen. Ook in de twee ende sets was het verschil ng. Eltingh was echter bei- ialen net de gelukkige (6-7 5). NEW YORK Vier dagen rust waren voor Gari Kasparov en Ana toli Karpov niet genoeg de strijd in hun tweekamp om de wereldtitel schaken weer op te pakken, zes et malen bleken dat wel. Na de bloe deloze remise in de vijfde partij in de match in het Hudson-theater in New York, werden in de zesde ont moeting de messen weer geslepen. Tot een beslissing kwam het niet. -Na 41 zetten werd de partij afgebro ken in een stand die voor de tekst en uitleg gevende grootmeesters in het theater onduidelijk is. De één, Dzjindzihasvili, spreekt over een 'absoluut' gewonnen positie voor ti telverdediger Kasparov, de ander, Ljubojevic, denkt dat de twee niet eens meer voor een tweede zitting komen opdagen: remise. De stand bleef daardoor voorlopig 3-2 in het voordeel van de wereldkampioen. Karpovs 35ste zet: Ta8-a7, gaf aan dat hij een ruil wilde van de zwarte dame tegen een toren en de loper op d5. Kasparov weigerde op het voor stel in te gaan. Hij zag, net als Dzjindzihasvili, winstkansen. Na 41 zetten werd de partij afgebroken nadat Kasparov zijn 42ste zet onder couvert had afgegeven. Voordat dat zo ver was voltrok zich een vreem de situatie op het podium. De uitda ger bleef een half uur, vaak hoofd schuddend, zitten voordat hij met zijn zet kwam. Karpov en de toe schouwers keken het met verbazing aan. Zo lang had de wereldkam pioen bijna nooit over een zet nage dacht. Als de partij wordt hervat is dat vanavond. De zevende partij staat in elk geval voor morgenmid dag op het programma. Zétten verloop, wit: Gari Kasparov, zwart: Anatoli Karpov. 1. e2-e4 e7-e5, 2. Pgl-f3 Pb8-c6, 3. Lfl-b5 a7-a6, 4. Lb5-a4 Pg8-f6, 5. 0-0 Lf8-e7, 6. Tfl-el b7-b5, 7. La4-b3 d7-d6, 8. c2-c3 0-0, 9. h2-h3 Pf6-d7, 10. d2-d4 Le7-f6, 11. a2-a4 Lc8-b7, 12. a4xb5 a6xb5, 13. Talxa8 Dd8xa8, 14. d4-d5 Pc6-a5, 15. Lb3-c2 Pa5-c4, 16. b2-b3 Pc4-b6, 17. Pbl-a3 Lb7-a6, 18. Pf3-h2 c7-c6, 19. d5xc6 Da8xc6, 20. Lcl-d2 Lf6-e7, 21. Ph2-g4 Tf8- a8, 22. Pg4-e3 Pd7-f6, 23. Pe3-f5 Le7-f8, 24. Ld2-g5 Pb6-d7, 25. c3-c4 b5xc4, 26. b3xc4 La6xc4, 27. Pa3xc4 Dc6xc4, 28. Lc2-b3 Dc4-c3, 29. Kgl- h2 h7-h6, 30. Lg5xf6 Pd7xf6, 31. Tel-e3 Dc3-c7, 32. Te3-f3 Kg8-h7, 33. Pf5-e3 Dc7-e7, 34. Pe3-d5 Pf6xd5, 35. Lb3xd5 Ta8-a7, 36. Ddl- b3 f7-f6, 37. Db3-b8 g7-g6, 38. Tf3-c3 h6-h5, 39. g2-g4 Kh7-h6, 40. g4xh5 Kh6xh5, 41. Tc3-c8 Lf8-g7. Afgebro ken. Stand op het bord: Wit: Kh2, Db8, Ld5, Tc8, e4, f2, h3. Zwart: Kh5, De7, Lg7, Ta7, d6, e5, f6, g6. Jonk verlengt contract AMSTERDAM Wim Jonk heeft zijn con tract bij Ajax met drie jaar verlengd. De mid denvelder, oorspronkelijk afkomstig van Vo- lendam, had nog een verbintenis tot het einde van dit seizoen. Speler en club legden enkele weken geleden een intentie-verklaring af om met elkaar verder te gaan. Woensdagavond werd overeenstemming bereikt over de finan ciële invulling van het nieuwe contract. Sportprijsvragen i de sportprijsvragen DEN HAAG De resultaten van gisteren zijn: Midlotto: 21-22-24-32-39-41. Reserve: 20. Deelnemers: 459.621. Prijzen: ƒ795.640,20. Cijferspel: 24 43 36. Extra prijs: 6574. Deelnemers: 228.480 Prijzen: 137.088. Duitse lotto: Trekking A: 4-12-14-17-25-27. Reserve- 31. B: 10-11-17-26-41-46. Reserve: 8. Spel 77: 06 85 769. Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 19.20 uur De heilige koe. RTL 4, 23.00 uur: Match Ba rend Van Dorp; 00.35 uur: Honkbal. Duitsland 2, 23.30 uur: Bas ketbal. BBC 2, 20.30 uur Auto- Eurosport, 18.00-01.30 uur: Sport. Sportnet, 18.00-02.00 uur Sport. MORGEN BBC 2, 14.15 uur: Sport on Eurosport, 08.30-18.00 uur Sport. Sportnet, 07.00-18.00 uur Sport. ARNHEM Bert Ja- :obs merkte het tussen neus en lippen door op. ,Die jongens hadden een nieuw spelletje ont dekt. Zes op een rij. Dat heb ik laatst geloof ik eens cadeau gedaan". De Vitesse-trainer be doelde het bepaald niet complimenteus. Tegen stander Dundee United had zich in zijn ogen wel erg defensief opge steld. Zelfs naar de maatstaven van Euro pees voetbal. „Je zou je mogen afvragen of we vaker hadden moeten scoren", wikte de oe- ienmeester na de be haalde winst van 1-0 ,Maar ach, die nul is nu eenmaal heilig. Te veel risico's wilde ik niet ne- Eigenlijk kon niemand gis teravond op Monnikenhuize een zinnig antwoord geven op de vraag welke ploeg nu de beste papieren heeft. „Ik denk dat we een redelijk uitzicht hebben", stelde Ja cobs. Zijn Schotse collega Jim McLean: „We hebben geen fouten gemaakt en een edelijk resultaat neergezet, k denk dat er nog even- zicht is als je moet afwegen wie er doorgaat". Dundee- libero Fred van der Hoorn: „Voor ons is 1-0 niet slecht. Dat biedt pèrspectieven. Vi tesse heeft best goed gevoet bald, maar wij hebben Eu ropees gevoetbald. Met een flinke rij verdedigers ja, lo gisch! Moeten we soms in de lichtmasten gaan hangen zodat Vitesse gemakkelijk naar ons doel kan wande len?" En Vitesse-libero Frans Thijssen: „Die nul houden was voor ons het belangrijkst. Voor ons is de uitgangspositie nu het gun stigst". Meer reden Beide partijen waren dus te vreden, na de eerste wed strijd van de tweede UEFA- Cupronde. Toch hadden de Arnhemmers daar iets meer reden toe dan de Schotten. Niet zozeer vanwege een gi gantische schat aan ge creëerde kansen. Want op de openingstreffer na wist Vitesse doelman Alan Main eigenlijk maar één keer in verlegenheid te brengen (perfect keerde hij een af standsschot van René Eijer). Het was vooral de manier waarop de Arnhemmers zich konden presenteren. Zo zette Frans Thijssen weer als vanouds de lijnen uit; wankelde de Arnhemse defensie geen ogenblik. En kon de ploeg een kwartier voor tijd plotseling weer be schikken over spits Rick Hilgers, die> als duiveltje in een doosje de Schotse de fensie over twee weken wel eens in verlegenheid zou kunnen brengen. Maar bleek vooral weer wat Ed ward Sturing, voor de eredi- visionist kan betekenen. Meneer Michels zat er bij en keek er naar. En moet het dus wel gezien hebben: Ed ward Sturing was helemaal terug. De drievoudige inter national speelde na een pe riode van afwezigheid (knieblessure) als nóóit te voren. Na een halfuur spe len was het Sturing per soonlijk die de enige treffer van de wedstrijd inleidde. Snel speelde hij vanuit een vrije trap Bart Latuheru aan, sprintte om de achter lijn te bereiken, ontving het leer terug en kon de bal perfect inbrengen. René Eijer had de bal simpel voor het intikken. Pij n Dat was echter tevens één van zijn laatste wapenfei ten. Zes minuten voor rust gleed hij kermend van de pijn onderuit. „Ik speelde de bal breed", vertelde Stu ring, „en wist dat ik het bo venbeen telkens goed moest spannen om mijn knie te ontlasten. Net tijdens het neerkomen ontspande ik het been echter en had ik weer veel pijn aan mijn knie. Tijdens de training had ik dat ook twee keer gehad. Een botje aan de knie was toen losgeschoten wat erg pijnlijk was". Sturing strompelde naar de dug out. Met Huub Loeffen warmlopend langs de zijlijn besloot het Arnhemse pu bliek (dat tegen Derry City de ploeg nog had uitgejoeld) hem met een warm gal mend 'Edward' uit te lui den. Tot ieders verbazing sprong hij echter weer uit de dug out en hervatte het spel. „Ik had namelijk minder last dan tijdens de training, het botje zat waarschijnlijk nog op zijn plaats", speculeerde de voetballer. „Ik probeerde de rust gewoon te halen". Zelfs na de hervatting draafde hij op, beseffend dat zijn aanwezigheid voor de ploeg mentaal van groot belang was. „Maar we spra ken af dat ik me mocht la ten wisselen wanneer ik het te erg vond worden. Euro pees voetballen is dan wel schitterend, maar ik moet nog langer mee, weet je. Met bijvoorbeeld een spuit spelen, wilde ik zelfs niet overwegen". Zeven minuten na de her vatting was het moment ge komen om zich te laten wis selen. „Ik wilde gewoon niet teveel risico lopen. Over twee weken er weer bij zijn?", klonk het laco niek. „Zelf denk ik aan een heel wat kortere termijn". GEP LEEFLANG Martin Laamers (links) schiet op het doel van Dundee United. Ook deze actie van Ruud Gullit tegenover verdediger Pascal Plovic van Club Brugge zal geen rendement opleveren. FOTO: AP DEN HAAG De Itali aanse favorieten in het Europese toernooi voor de landskampioenen hebben in de eerste wedstrijd van de tweede ronde teleurge steld. Zowel AC Milan als Napoli speelden thuis 0-0, respectievelijk tegen Club Brugge en Spartak Mos kou. Real Madrid haalde ongekend uit. Tegen FC Tirol won de ploeg van de omstredentrai ner Toshack met 9-1. Hugo Sanchez scoorde vier keer, Bu- tragueno nam drie doelpunten voor zijn rekening. De forma tie van Happel had voor ruim 25.000 toeschouwers geen schijn van kans. Nooit eerder in voorbije 37 Eu ropese jaren maakte Real in' een internationaal toernooi zo veel doelpunten. Twee keer eerder scoorde de ploeg acht keer, in 1957 tegen Sevilla (8- 0), in 1969 tegen Nicosia (8-0). AC Milan, koploper in de Se rie A, had meer verdiend. De titelverdediger in het belang rijkste Europese toernooi gaf vrijwel geen kans weg, maar creëerde er vele. Een actie van Van Basten werd van de lijn gehaald, Rijkaard trof de lat. Napoli speelde tegen Spartak Moskou naar zijn mogelijkhe den. Die zijn bij de landskam pioen van Italië momenteel beperkt. Met Maradona, maar zonder aanvaller Careca, slaagde de ploeg er niet in een kans te benutten. Uit counters was Spartak minstens zo ge vaarlijk. Rode Ster Belgrado won met bijna ideale cijfers van Glas gow Rangers. In Belgrado werd het 3-0. De ontmoeting tussen Dinamo Bukarest en FC Porto stelde weinig voor. Het foutenfesti- val eindigde zonder doelpun ten. Porto, getraind door de Portugese bondscoach Artur Jorge, beperkte zich als altijd tot verdedigen. De laatste kampioen van de DDR, Dina mo Dresden, speelde voor ei gen publiek teleurstellend ge lijk tegen Malmö, 1-1. Europa Cup II Montpellier heeft Steaua Bu karest gedeklasseerd, 5-0. Het doelpuntenfestival ging ge paard met een kaartenfestijn. De Portugese arbiter Silva Va- lente trok acht gele en twee rode kaarten. Montpellier en de Nederlander Wilbert Su- vrijn zijn zeker van de kwart finales van het Europees toer nooi voor bekerwinnaars. Ju- ventus en Manchester United zijn vrijwel ook verzekerd van voortzetting van Europees voetbal na de winterstop. De Italianen maalden in Wenen Austria Wien tot gehakt, 0-4. Manchester United versloeg dinsdag Wrexham al met 3-0. Bekerhouder Sampdoria had tot winst te komen. Het team van Vujadin Boskov kwam te gen Olympiakos in Athene niet verder dan een overwin ning van 1-0 door een treffer van Katanec in de 53e minuut. Club Luik verwierf zich ook goede vooruitzichten op een kwalificatie voor de laatste acht. De Belgen waren te sterk voor Estrela Amadora, 2-0. Di namo Kiev behaalde een nipte overwinning van 1-0 op Dukla Praag. Litovtsjenko schoot de landskampioen van de Sovjet unie, waar de competitie afge lopen weekeinde werd beëin digd, na ruim een uur naar de kleine winst. Aberdeen, met de Nederlan ders Van de Ven en Gillhaus, kwam in eigen huis niet ver der dan een gelijkspel van 0-0 tegen Legia Warschau. UEFA CUP De dik betaalde vedetten van Anderlecht konden op Cyprus geen afstand nemen van Omo- nia, dat de ploeg van Aad de Mos op 1-1 hield. Omonia had in de eerste ronde de Bulgaar se ploeg Slavia Sofia uitge schakeld. Het had voor de An- derlecht-vedetten een waar schuwing moeten zijn. De amateurs hielden het even wicht tot de 50ste minuut in stand. Een bal van De Gryse werd aangeraakt door een Cy prioot: 0-1. De minimale mar ge bleek voor Anderlecht niet voldoende. Zes minuten voor het einde hielp Mavroftis Om onia aan een verrassend ge lijkspel. Een andere Nederlandse trai ner verging het eveneens slecht. Guus Hiddink zag voor eigen publiek Fenerbahce op nieuw verliezen. De Turkse ploeg verloor met 0-1 van Ata lanta uit Italië. Van de doorgaans sterk spe lende Bundesligaclubs viel al leen FC Köln door de mand, nog wel voor eigen publiek. Inter Bratislava trok een muur van verdedigers op. De aan vallers van FC Köln slaagden niet in hun sloopwerk. Na ruim een uur nam de veertien van de Tsjechoslowaakse com petitie zelfs een voorsprong door Obsitnik. Bratislava gaf de voorsprong niet meer uit handen. Doelman Ilgner ont snapte aan een rode kaart, toen hij vlak voor de tegen treffer de doorgebroken Stojka net buiten het strafschopge bied probeerde te onthoofden. Bröndby deed het voor eigen publiek opnieuw verrassend goed. De ploeg van oud-inter national Morten Olsen ver sloeg Ferencvaros uit Honga rije met 3-0 en mag rekenen op een plaats bij de laatste zes tien. 1 HAAG De tipfe voor koersen van Schaesberg, gen aanvang 19.00 uur <ers: 1. Edelwindboy, 2. Darling Emos Torpedo (3-8-6), loers: 1. Ebony Dakota, 2. Evert, toile D'once (4-10-11), 1. Elfje van Troje, 2. Eyan itenberg, 3. Eef Hazelaar (6-8-9), toers: Elisabeth Boko, 2. Dollar- R., 3. Bianea Petrosia (8-5-3), koers: 1. Early B., 2. Antilope* 1 in, 3. Eeasy Come Easygo (4-7- koers: 1. New Yorker, 2. Dragon wn, 3. Edeltrout G. (5-4-2). koers: 1. Chess Darby, 2 Sea Of ilei, 3. Duke Hanover (5-8-7), koers: 1. Arndon One, 2. Charly dwig, 3. Brigitta R. (1-8-4), koers: 1. Delgadotranss R, 2. De- dertranss R., 3. Alain B. (5-3-7). RIO DE JANEIRO Na de indrukwekkende zege op Japan in de tussenron- de en de hoogst dubieuze vijfsetters, die de poule winnaars Argentinië, Sov jet-Unie, Brazilië en Cuba met elkaar uitvochten, was het Nederlandse vol leybalteam eigenlijk al bij voorbaat vastgeklonken aan Cuba. Met artikel 7.2.2 van het WK- handboek als dreigend wapen op tafel, moest ook wereld bondvoorzitter Ruben Acosta gisteren die conclusie trekken. Omdat namelijk in de kwartfi nales teams niet mogen uitko men tegen een vorige poule opponent, was van een loting in het peperdure Sheratonho- tel eigenlijk, helemaal geen sprake. Wel doken de kop stukken van organisatie, jury en FIVB zich nog evén terug om met de juiste interpretatie van de regels op de proppen te komen. „Niets aan deze loting is dan ook buiten de regels", verdedigde Acosta zich al bij voorbaat. „Niemand krijgt een voorkeurspositie, zelfs het thuisland Brazilië niet". De enige echte loting die plaatsvond, het verdelen van Italië en Frankrijk over de groepshoofden Argentinië en Brazilië, leverde echter wel het meest gunstige resultaat op voor de Brazilianen. De naam van het zwakke Frankrijk kwam namelijk tevoorschijn uit het gele eitje in de glim mende champagnekoeler van de Sovjet-bobo Tchesnokov. De verzamelde Nederlandse journalisten zagen hun vooraf gemaakte en meteen gevrees de 'goklijstje' bewaarheid. Ne derland dus morgen al vroeg in de middag (13.00 uur) tegen titelkandidaat nummer één, Cuba. Niet leuk „En dat is niet leuk", moest ook Piet de Bruin constateren. De vice-voorzitter van de FIVB had dus in de beroemde lobby geen potten kunnen bre-» ken. Wat hij ook liever niet doet. „Want als de regels juist worden gehanteerd, dan mag ik geen bezwaren hebben. Als er maar niet gemanipuleerd wordt, want dan moet ik als chef van de controlecommissie direct ingrijpen". Het onheil van de paring met Cuba geschiedde eigenlijk al dinsdagavond in Rio. Daar speelden de poule-winnaars voor spek en bonen een potje om de plaatsing in de kwartfi nales. Vier toplanden hadden maar één doel, een halve fina le met Italië ontlopen. Daarom liet Brazilië de wedstrijd tegen Cuba vanaf een 2-0 voor sprong langzaam wegkabbelen en verloor met 3-2. Ook de Sovjet-Unie maakte het tegen Argentinië wat al te bont. In de beslissende vijfde set haalde coach Platonov zijn volledige basis van het veld. De reserves gingen met 11-15 ten onder te gen de Argentijnen, die nu no- tabene aan het sterke Italië zijn gekoppeld: Brokking wilde onder- geen beding al praten over een rangschikking tussen de plaat sen 5 en 8 maar weet uiteraard ook wel dat Cuba op dit mo ment in een haast buitenaard se vorm steekt. De poule-wed strijd tegen Italië (3-0) bewees dat op ondubbelzinnige wijze. Superster Joel Despaigne is "bijna ongrijpbaar. Op aange ven van de oerdegelijke spel verdeler Raul Diago wordt 's werelds meest dynamische aanvaller keer op keer letter lijk gelanceerd. Middenspelers Valdes en Millan stralen louter zekerheid uit, terwijl aan de buitenkant stopper Beltran in de aanval wel altijd inspire rend en brullend tekeer gaat, maar samen met team-oudste Abel Sarmientos nog wel eens wat steekjes laat vallen in het stoppen van de opslag. En daar moet Oranje zich morgen dus op gaan richten. Niet voor niets oefenden de Nederlan ders gisteravond en vanmor gen een uitzonderlijk groot ge deelte van hun trainingen op het onderdeel serveren. RONALD WOUDENBERG EUROPACUP DEN HAAG De karakteristieken van de wedstrijden gisteren gespeeld in de diverse Europa Cuptoernooien zijn als volgt: EUROPA CUP I Dinamo Bukarest (Roe)-FC Porto (Por) 0-0. Scheidsrechter: Kohl (Oos). Toeschouwers: 10.000. Rode kaart: Selyemesi (Dinamo Bukarest), Paillet (FC Porto). Gele kaart: Timofte, Cher- egl (beiden Dinamo Bukarest), Coutu, Magalhaes, Kiki en Pereira (allen FC Porto). Rode Ster Belgrado (Joe)-Glasgow Rangers (Sch) 3-0 (1-0). 8. Brown 1-0 (eigen doel), 65. Prosinecki 2-0, 74. Pancev 3-0. Scheidsrechter: Quiniou (Fra). Toeschouwers: 82.000. Gele kaart: Najdovski, Pancev (beiden Rode Ster). Dinamo Dresden (Dui)-Malmö FF (Zwe) 1-1 (1-1). 18. Enquist 0-1, 45. Gütschow 1-1. Scheidsrechter: McKnight (Nle). Toeschouwers: 7000. Gele kaart: Wagenhaus (Dresden). Napoli (Ita)-Spartak Moskou (Sov) 0- 0. Scheidsrechter: Schmidhüber (Dui). Toeschouwers: 65.000. Gele kaart: Kulkov (Spartak). AC Milan (ItapClüb Brugge (Bel) 0-0. Scheidsrechter: Forstinger (Oos). Gele kaart: Costacurta (AC Milan), Beyens, Janevski, Qreve (Club Brug ge). Real Madrid (Spa)-FC Tirol (Oos) 9-1 (5-1). 4. Butragueno 1-0, 7. Sanchez 2-0, 12. Sanchez 3-0, 15. Pascult 3-1, 31. Butragueno 4-1, 37. Hierro 5-1, 48. Butragueno 6-1, 72. Sanchez 7-1, 79. Tendillo 8-1, 85. Sanchez 9-1. Scheidsrechter: Backett (Eng). Toe schouwers: 25.000. EUROPA CUP II Dinamo Kiev (Sov)-Dukla Praag (Tsj) 1-0 (0-0). 65. Litovtsjenko 1-0. Scheidsrechter: Alexandrov (Bul). Toeschouwers: 42.500. 'Club Luik (Bel)-Estrela Amadora (Por) 2-0 (1-0). 7. Malbasa 1-0, 86. Milose vic 2-0. Scheidsrechter: Ziller (Dui). Toeschouwers: 7000. Aberdeen (Sch)-Legla Warschau (Pol) 0-0. Scheidsrechter: Silva. Toeschou wers: 16.000. Olympiakos (Grl)-Sampdoria (Ita) 0-1 (0-0). 53. Katanec 0-1. Scheidsrech ter: Courtney (Eng). Toeschouwers: 13.000. Gele kaart: Mancini (Sampdo ria). Austria Wien (Oos)-Juventus (Ita) 9-4 (0-2). 31.Casiraghi 1-0, 45. Casiraghi 2-0, 49. Baggio 3-0, 70. Schillaci 4-0 (strafschop). Scheidsrechter: Goet- hals (Bel). Toeschouwers: 10.000. Gele kaart. Pfeffer (Austria Wien). Montpellier (Fra)-Steaua Bukarest (Roe) 5-0 (1-0). 26. Ziober 1-0, 52. Xuereb 2-0, Ziober 3-0, 55. Blanc 4-0 (strafschop), 80. Castro 5-0. Scheids rechter: Silva Valente (Por). Toe schouwers: 19.000. Rode kaart: Popa, Petrescu (belden Steaua Buka rest). Gele kaart: Lemoult, Castro (beiden Montpellier), Bumbescu, Stan, Popa en Petrescu (allen Steaua Bukarest). UEFA CUP Vitesse (Ned)-Dundee United (Scho) 1-0 (1-0). 30. Eijer 1-0. Scheidsrech ter: Salomir (Roe). Toeschouwers: 8331. Gele kaart: Welsh (Dundee). Vitesse: Van der Gouw; Sturing (52. Loeffen), Thijssen, Bos, Straal en Ver meulen; Laamers, Van den Brom en Eijer; Latuheru en Van Arum (77. Hil gers). Dundee United: Main; Narey, Cleland, Van der Hoorn, Welsh en Malpas; McKinlay, Mclnally en Bowman; Jack son (65. Paatelalnen) en French. Bröndby (Den)-Ferencvaros (Hon) 3-0 (1-0). 29. Christofte 1-0, 80. Okechuk- wu 2-0, 90. Vllfort 3-0. Scheidsrech ter: Cooper (Wal). Toeschouwers: 14.100. Gele kaarten: Limperger, Szenes (beiden Ferencvaros) Real Sociedad (Spa)-Partizan Belgra do (Joe) 1-0 (0-0). 90. Larranaga 1-0. Scheidsrechter: Mikkelsen (Den). Toeschouwers: 21.600. Fenerbahce (Tur)-Atalanta (Ita) 0-1 (0- 1). 44. Bonacina 0-1. Scheidsrechter: Röthlisberger (Zwi). Toeschouwers: 30.000. Hearts (Scho)-Bologna (ita) 3-1 (3-0). Foster 1-0, 24. Foster 2-0, 38. Fergu son 3-0, 61. Notaristefano 3-1. Scheidsrechter: Negreira (Spa). Toe schouwers: 11.155. Rode kaart: Waas (Bologna). Aston Villa (Eng)-lnternazionale (Ita) 2-0 (1-0). 14. Nielsen 1-0, 67. Platt 2- 0. Scheidsrechter: Nemeth (Hon). Toeschouwers: 36.461. Luzern (Zwi)-Admira Wacker (Oos) 0- 1 (0-0). 71. Binder 0-1. Scheidsrech ter: Gregr (Tsj). Toeschouwers: 12.000. 1. FC Köln (Dui)-lnter Bratislava (Tsj) 0-1 (0-0). 64. Obsitnik 0-1. Scheids rechter: Litskiewlcz (Pol). Toeschou wers: 8000. Universitatea Craiova (Roe)-Borussia Dortmund (Dui) 0-3 (0-0). 59. Zore 0- 1, 68. Mill 0-2, 76. Mill 0-3. Scheids rechter: Longhl (Ita). Toeschouwers: 25.000. Tsjernomorets Odessa (S'ov)-AS Mo naco (Fra) 0-0. Scheidsrechter: Con- stantin (Bel). Toeschouwers: 25.000. Gele kaart: Boetsjkov (Odessa), Puel, Weah, Petit (allen Monaco). Sporting Lissabon (Por)-Politehnlca Timisoara (Roe) 7-0. 30. Cadete 1-0, 36. Gomez 2-0, 50. Cadete 3-0, 61. Gomez 4-0, 64. Cadete 5-0, 79. De Sousa 6-0, 89. Bozinoski 7-0. Scheidsrechter: Dellwlng (Dui). Toe schouwers: 55.000. Gele kaart: Fllipe (Sporting), Barbosu (Timisoara). Torpedo Moskou (Sov)-Sevilla (Spa) 3-1 (0-0). 58. Tisjkov 1-0, 71. Polster 1-1, 84. Zhoekov (strafschop) 2-1, 89. Sjirinbekov 3-1. Scheidsrechter: Lars- son (Zwe). Toeschouwers: 15.000. Katowice (Pol)-Leverkusen (Dui) 1-2 (0-1). 28. Thom 0-1, 47. Buncol 0-2, 85. Swlerczewskl 1-2. Scheidsrechter: Namoglo (Tur). Toeschouwers: 4834. Gele kaart: Rznlczek (Katowice). Omonia Nicosia (Cyp}-RSC Ander lecht (Bel) 1-1 (0-0). 51. Kalotheou 0- 1 (e.d.), 83. Mavroftis 1-1. Scheids rechter: Filippi (Lux). Toeschouwers 10.000 Bröndby (Den)-Ferencvaros (Hon) 3-C (1-0). 29. Christofte 1-0, 80. Okechuk- wu 2-0, 90. Vllfort 3-0. Scheidsrech ter: Cooper (Wal). Toeschouwers 14.100. Real Sociedad (Spa)-Partizan Belgra do (Joe) 1-0 (0-0). 90. Larranaga 1-0 Scheidsrechter: Mikkelsen (Den) Toeschouwers: 21.600.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 7