Bewoners Rode en Bospolder woedend over slibstortplaats Raad Ter Aar akkoord met verhoging van belastingen Nieuw veen krijgt zeker nieuw bedrijventerrein Stemgedrag CDA-wethouders ter discussie LEIDEN OMGEVING £etdóc6ou/temt ■it DONDERDAG 25 OKTOBER 1990 PAGINl TER AAR De belastin gen gaan in 1991 in Ter Aar fors omhoog. De poli tieke partijen bleken gis teren tijdens de algemene beschouwingen geen pro blemen te hebben met de voorstellen van burge meester en wethouders. Reinigingsrecht en rioo- lafvoerrecht gaan beide met 35 procent omhoog. De onroerend-goedbelas- ting stijgt met acht pro cent. De visie van het PAK over het gescheiden ophalen van het huisvuil ging verder dan de anderen. Het PAK wenst meer differentiatie in soorten afval en degene die het meest aan de weg zet, betaalt ook het meest. De VVD deed nog eens een beroep op de burgers om loyaal mee te werken aan een bewust milieubeheer via het scheiden van afval aan de bron. Het PAK en Gemeente belangen vroegen meer geld voor subsidiering van oud pa pier. „Als je 10 cent subsidie geeft per kilo dan hou je het oud papier uit het huisvuil en verwerking van huisvuil kost nog altijd 13 cent per kilo", al dus het PAK. De toenemende vraag naar se niorenwoningen baarde de partijen algemeen grote zor gen. Men verwacht van het college dat het zich blijft in spannen voor een extra con tingent, vooral bestemd voor het uitbreidingsplan Lange- raar-west. De raad vraagt wat betreft het ouderenbeleid een ruime subsidieregeling voor de service van Stichting Zorg, met name Tafeltje dekje en het in stand houden van het alarmeringssysteem. De uitbreiding van het ge meentehuis is een zaak waar de raad de noodzaak wel van in ziet. Over de manier van fi nanciering van dit project zijn de meningen echter verdeeld. Het PAK zette kanttekenin gen bij het feit dat er 1 miljoen gulden uit de saldireserves wordt geput. „Dan kunnen we volgend jaar dit gat weer op- vulen met een verhoging van vijf procent van de OGB", is het PAK van mening. In ant woord daarop zei burgemees ter P. Verhoef dat dit één mo gelijkheid was van vele, maar dat daarover via de commis sies nog beslist wordt en dat het wat prematuur is om dit zo te stellen. Alle partijen waren verheugd dat Ter Aar zelfstandig geble ven is na de gemeentelijke herindeling. Dat geeft voor de toekomst bestuurszekerheid, zo werd gesteld. Burgemeester Verhoef wees de raad er op dat Ter Aar nu wel behoort tot de kleinere gemeenten. Dat geeft consequenties voor sa menwerkingsverbanden met de regiogemeenten. „Het voor uitstrevende imago heeft Ter Aar gered voor de herinde ling", was zijn overtuiging. De algemene beschouwingen worden vanavond voortgezet. Don Bosco Zoeterwoude houdt geen disco meer ZOETERWOUDE Sinds het begin van de jaren zeventig draait iedere zondagavond in Don Bosco in Zoeterwoude de dis co. Daar komt nu een einde aan. Exploitant Jan van der Geest zoekt naar nieuwe wegen nu de belangstelling voor de disco sterk is teruggelopen. Een maal per maand komt een band naar Don Bosco. De komende weken staan ook andere activiteiten op het programma. Jan van der Geest: „Tijdens de oliecrisis in de jaren zeverjtig hadden we te maken njet de autoloze zondagen. De toenmalige gngerenvereniging KPJ (nu Utopia, red.) begon toen in Don osco met een disco. Er was erg veel animo want met de auto konden de jongelui niet te ver weg. Toen de auto weer gebruikt mocht worden was de loop naar de disco enorm en dat bleef ja renlang zo. Er is nu echter een verschuiving. De keuze is veel groter geworden terwijl de jeugd op zondagavond vaak pas na elf uur pas op pad gaat. Vroeger moest je om negen uur binnen zijn want anders hing het bordje „vol" op de deur. De animo is zo gering dat ik naar andere wegen zoek", aldus Van der Geest. Daarom is er vanaf komend weekeinde één maal per maand een band. Zondag 28 oktober is dat de Leidse Pupband die voorna melijk covers speelt. Ook Studio 17 is present. Aanvang negen, entree kost drie gulden. Het wordt een druk weekeinde in Don Bosco want morgenavond is er bingo vanaf half negen. Volgen de maand is er een vlooienmarkt (17 november) en een live op treden van Gruppo Sportivo (25 november). Tram naar centrum Leidschendam LEIDSCHENDAM In de binnenkort verschijnende centrumnota, die een reconstructie van het oude Leid schendam beoogt, is ook een tracé voor een tramlijn naar dit centrum en Leizo opgenomen. Dat heeft wethouder J.C. van Erp gisteravond tijdens de behandeling van de begroting meegedeeld. Dit naar aanleiding van een motie van de PvdA. Mevrouw M.T. Barensen (PvdA) had eerder gezegd zorg te hebben over de toekomst van het openbaar vervoer in Leidschendam. In de Startnotitie Sneltram Rijksweg 14 van Rijkswaterstaat is een tracé op genomen tussen Den Haag en Leizo dat geheel parallel loopt met het tracé van rijksweg 14, de Verlengde Land- scheidingsweg (VLW). Niet dus via het centrum van Leidschendam. De PvdA zegt dat Leizo een wijk van Leidschendam wordt en dat de bewoners zullen zijn aan gewezen op gemeentelijke voorzieningen als het raadhuis en dergelijke. Het centrumgebied moet volgens de PvdA een scharnierpunt van de delen vdn de gemeente worden, inclusief Leizo. De motie werd door de gehele raad aan vaard. Grote verontwaardiging over „golfbaan voor 105 yuppen" LEIDSCHENDAM Het feit dat B en W van Leidschendam 5,5 mil joen gulden beschikbaar willen stellen voor de aankoop van grond achter Park Leeuwenbergh voor de aanleg van een 18-holes golfbaan heeft volgens P. de Ruiter (Socialistiese Partij) geleid tot een Leid- schendamse golfoorlog. Bij de behandeling van de begroting zei het raadslid gisteren dat een half miljoen pachtsom per jaar voor 105 yup pen en een wethouder tot een golf van verontwaardiging heeft geleid. De Ruiter zei „de belangenverstrengeling tussen het gemeentebestuur en het bedrijfsleven" absoluut onaanvaardbaar te vinden. Wethouder F. IJmkers van Sportzaken (en enthousiast golfer) bleek niet onder de indruk. Het voorzitterschap van de Stichting Golfclub Leidschendam, dat hij volgens eerder berichten had aanvaard, had hij naar zijn zeg gen weer neergelegd. De aankoop van de grond komt overigens pas volgende maand aan de orde. B en W vragen dan eerst een voorberei dingskrediet van 100.000 gulden. IJmkers zei dat de golfbaan de ge meente niets zou kosten. Gewond bij aanrijding LEIDERDORP Een 55-jari- ge Leiderdorpse is gistermid dag gewond geraakt bij een aanrijding in haar woonplaats. De vrouw fietste vanaf de Lage Rijndijk over de Span- jaardsbrug en verleende geen voorrang aan een automobilist die over de Van der Valk Bou- manweg reed. Deze auto werd bestuurd door een 22-jarige Leiderdorper. De vrouw is ter observatie overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden. VAN DER VLIST ACHT KANS KLEIN ALKEMADE Het plan van de provincie Zuid- Holland om in de Rode en Bospolder een slibstort plaats in te richten stuit op veel weerstanden bij de bevolking van de pol der. Gisteravond kwamen meer dan honderd be langhebbenden uit Hoog- made, Woubrugge, Lei derdorp en Alkemade naar het tijdelijk gemeen tehuis van Alkemade in Oude Wetering. Daar leg den milieu-gedeputeerde J. van der Vlist en burge meester A. Meerburg aan de geëmotioneerde toe hoorders uit wat de slib- stortplannen precies be helzen. Op grond van een ministeriële beschikking moet de provincie Zuid-Holland alternatieve lo caties aandragen voor de stort van zuiveringsslib, kolkenslib en een reststof uit de drinkwa- terproduktie uit de provincie zelf. Een beschikking die geldt voor alle provinciebesturen in Nederland. Op grond daarvan heeft Zuid-Holland het oog la ten vallen op het Veenderveld (het land van Bontje) in Roe- lofarendsveen. Het gemeentebestuur had die grond juist aangekocht om er een bedrijventerrein te ont wikkelen. Daarom is aan Al kemade de mogelijkheid gebo den om binnen haar gemeen tegrenzen een alternatieve lo catie voor te stellen. Uit een zestal alternatieven is de Rode en Bospolder geselecteerd voor nader onderzoek. Deze polder valt overigens nu nog binnen de gemeentegrenzen van Wou brugge, maar wordt na de ge meentelijke herindeling op 1 januari grondgebied van Alke made. Het voor slibstort geselecteer de deel van de Rode en Bos polder ligt ingeklemd tussen de provinciale weg S6 en Rijksweg A4. Binnenkort wordt een milieu-onderzoek gestart. Op basis daarvan neemt de provincie uiteindelij- keen beslissing. Welkom Het gemeentebestuur van Al kemade maakt alleen bezwaar tegen de locatie Veenderveld als slibstortplaats. Tegen de al ternatieven zal zij geen be zwaar maken. De Rode en Bospolder wordt door de Alke- madese raad aanvaardbaar ge acht, omdat de polder een re creatieve bestemming heeft. Op de slibstort zou dan na ver loop van tijd een recreatieter rein kunnen worden aange legd. Burgemeester Meerburg trachtte duidelijk te maken dat de Rode en Bospolder al ja ren geleden is genoemd als mogelijke slibstortplaats. Dat had toen nog niets te maken met de gemeentelijke herinde ling. De bewoners van de pol der hebben daar echter hun twijfels over. In een open brief aan het collqge van B en W schrijven zij dat zij als nieuwe inwoners een ander welkom hadden verwacht. „Het is ons duidelijk geworden dat u in het geheel niet geïnteresseerd bent in ons als medeburgers, maar alleen in de uitbreiding van de gemeente. Het blijkt u goed uit te komen om er een stuk grondgebied bij te krijgen dat u dan tevens kunt aanwij zen als alternatieve slibstortlo- catie ver van uw eigen woon kern, in de uiterste uithoek van uw gemeente, tegen het grondgebied van uw buurge meente Leiderdorp. Uw werk wijze geeft ons geen vertrou wen in de toekomst. Immers wij behoren nog niet eens bij uw gemeente of u heeft ons gebied al als vuilnisvat aange wezen", zo schrijven de bewo ners van de Rode en Bospolder aan B en W. „Wij zullen als een gesloten blok al het moge lijke doen om slibstort in onze polder te verhinderen". Burgemeester Meerburg ver zekerde de aanwezigen gister avond dat niemand van hen in zijn belangen mag worden ge dupeerd. De bewoners krijgen dan ook vele mogelijkheden tot bezwaar maken. Ook mi lieu-gedeputeerde J. van der Vlist van Zuid-Holland stelde de aanwezigen gerust: schade vergoeding is logisch. Hij maakte bovendien duidelijk dat het nog lang niet zeker is dat de slibstortplaats in Alke made er echt komt. De provin ciale voorkeur gaat uit naar twee grote slibstortlocaties in Dordrecht (Merwedehaven) en in Vlaardingen (Likkebaard). De gemeentebesturen daar verlenen volop medewerking. De slibverbranding komt in Dordrecht. Zolang de groot schalige stortplaatsen er nog niet zijn wordt het slib tijdelijk opgeslagen in de buurt van Rotterdam. Als de stortplaat sen in Dordrecht en Vlaardin gen definitief doorgaan, hoe ven de kleinere stortplaatsen in Moordrecht en Alkemade niet door te gaan. In februari volgend jaar hoopt hij hierover zekerheid te hebben. Als de provincie echter wél de twee kleine stortplaatsen in Moordrecht en Alkemade blijkt nodig te hebben, dan moet een intensieve en zeer kostbare milieu effect rappor tage (mer) uitwijzen of de Rode en Bospolder een ge schikt alternatief is voor het door de provincie aangewezen Veenderveld. Twee kwaden Van der Vlist benadrukte dat de gemeente Alkemade geen enkele stortplaats ambieert. Ook niet die in de Rode en Bospolder. De afwegingen zijn op provinciaal niveau ge maakt. De burgemeester liet weten dat Alkemade slechts de keus heeft uit twee kwaden: het Veenderveld of de Rode en Bospolder. De laatste lijkt van een zestal alternatieve lo caties de minste bezwaren te geven. De bewoners van deze polder toonden zich gisteravond fu rieus. Zij meenden dat het Veenderveld een betere slib- stortlocatie is omdat het be drijventerrein naar hun me ning na de stort best bovenop het opgeslagen slib kan verrij zen. De burgemeester bestreed die visie. Hij voegde er aan toe dat ook de bewoners van het Venderveld tegen slibstort zijn. Het gemeentebestuur be seft „donders goed" dat het niet leuk is om een stortplaats naast je deur te krijgen. Hij be nadrukte dat de gemeente Al kemade er geen cent wijzer van wordt als er een stort plaats binnen de gemeente grenzen komt. Ge*emotioneerd Een geëmotioneerde campin geigenaar uit de Rode en Bos polder liet weten niet geïnte resseerd te zijn in „die stank troep" bij zijn bedrijf. Hij kon digde aan bezwaar te zullen maken tot bij de Hoge Raad. Van der Vlist liet weten dat de bewoners bewust van het be gin af aanbij de discussie wor den betrokken. De procedure- tijd die nodig is om tot een of ficiële stortplaats te komen, is gemiddeld tien jaar. Met de oprichting van vuilstortplaats De Does is ook tien jaar ge moeid geweest. Zoals bekend mag deze stortplaats ondanks miljoeneninvesteringen niet in gebruik worden genomen. Van der Vlist liet weten dat stortplaatsen bij voorkeur aan de randen van stedelijk gebied worden ingericht. „Het schaar se, waardevolle veenweidege- bied zullen we niet belasten met afval uit stedelijke gebie den", aldus Van der Vlist. Als in februari bekend is of de grootschalige stortplaatsen in Vlaardingen en Dordrecht er difinitief komen, vervalt de claim op Alkemade. Zo niet, dan kan het gevecht van de bewoners tegen de provinciale overheid in volle hevigheid losbarsten. -.G'/ FOTO'S: SP .t.'- iV J LEIDSCHENDAM Minderheidsstandpunten in het college van burge meester en wethouders dienen vooraf bekend te zijn en tot de uitzonderin gen te behoren. Wethou ders die menen dat zonder enige schroom in het col- legeberaad ingenomen standpunten tijdens een raadszitting verlaten kun nen worden zijn onzorg vuldig bezig en schaden het bestuur en het aanzien van de gemeente Leid schendam. Aldus D. Meul- dijk, fractievoorzitter van D66, gistermiddag bij de algemene beschouwingen in de Leidschendamse ge meenteraad. Eerder door hem geformuleer de opmerkingen over het in nemen van minderheidsstand punten van wethouder Van Erp zijn volgens hem afgedaan als incidenten. Het stemgedrag van twee leden van het colle ge, de wethouders Van Erp en Van Ewijk, in de zaak Zürich bewijst echter het tegendeel, aldus Meuldijk. Een voorstel akkoord te gaan met een grootscheepse nieuwbouw bij de Verzekeringsmaatschappij Zürich aan de Veursche Ach terweg werd uiteindelijk niet alleen door de raad maar ook door drie van de vier wethou ders verworpen. Volgens D66 een beschamende vertoning die volledig voor de verant woording komt van de CDA- wethouders. De nieuwe wethouder Van Ewijk zou, gezien zijn geble ken beperkte kennis van de lokale bestuurspraktijk, nog verontschuldigd kunnen wor den maar bij Van Erp zou vol gens D66 geen enkel excuus mogelijk zijn. „D66 is dit ge pruts meer dan zat, nog een maal zo'n blunder en de wet houder kon van ons een motie van afkeuring tegemoet zien". Meuldijk vroeg niet alleen de andere fracties maar ook de voorzitter van de raad om een oordeel. PvdA-woordvoerder M. van der Meule zei later dat het stemgedrag van een deel van het college over het bouwplan van Zürich de fractie „krom me tenen" heeft opgeleverd. VVD-fractievoorzitter Ch. Corver zag „de vertoning" in de raad als een hoogst onge lukkig incident waar hopelijk lering uit wordt uitgetrokken. Dat geldt volgens Corver ook voor het bij herhaling veran deren van stemgedrag door collegeleden omdat het niet bevorderlijk zou zijn voor de bestuurlijke geloofwaardig heid. Burgemeester De Vreeze ant woordde dat het allemaal om een reeks van misverstanden was gegaan. Hij had begrip voor mensen die het onbegrij pelijk hadden gevonden. Wat het alsnog tegenstemmen van de wethouders betrof zei hij dat het mogelijk moet blijven dat wethouders na overleg met hun fractie hun standpunt wij zigen. Het college moet daar van eigenlijk tevoren op de hoogte worden gesteld. De Vreeze zei dat in de toekomst meer moest worden gelet op de correcte toepassing van het regelement van orde. CDA-fractievoorzitter H. Bruijnzeel kon zich met deze verantwoording verenigen. Over „de regelrechte aanval" op Van Erp zei hij Meuldijk eerder te hebben gevraagd „de emmer voor de fractie neer te zetten zodat dan ook de drup pel zichtbaar zou worden die haar deed overlopen". Meul dijk zei de emmer te hebben neergezet, inclusief de drup pel. Wethouder Van Erp ont hield zich van commentaar. PROVINCIALE COMMISSIE AKKOORD NIEUWVEEN Nieuw- veen krijgt zo goed als ze ker een nieuw bedrijven terrein ten zuiden van de rioolwaterzuiveringsin stallatie aan de Schilker- weg. De voorkeur van het gemeentebestuur werd gistermiddag gedeeld door de Provinciaal Planologi sche Commissie, die een positief advies zal uitbren gen aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. GS beslissen binnenkort definitief. In een eerste reactie na afloop van de vergadering in het Haagse provinciehuis reageert C. van der Wilt van de ge meente Nieuwveen verheugd. „Vooral voor de bedrijven. En voor de dorpskernen van Nieuwveen en Zevenhoven die verlost worden van de overlast die de bedrijven toch veroorzaken". De leden van de PPC gingen gisteren zonder veel discussie aakkoord met het Nieuwveen- se voorstel, een van de vier varianten die door het ge meentebestuur op tafel waren gelegd. Het bedrijventerrein wordt aangelegd op twee hec tare poldergebied tussen de zuiveringsinstallatie en de grens met de gemeente Nieuwkoop. Dat terrein is nu nog eigendom van een inwo ner van Zevenhoven. Op het terrein moeten vijftien bedrij ven worden gehuisvest, waar onder twee uit Zevenhoven. Die bedrijven zijn nu nog ge vestigd in de dorpskern van Nieuwveen en Zevenhoven, maar gaven in een vorig jaar gehouden enquête al aan te willen verhuizen naar een an dere locatie. Van der Wilt sluit niet uit dat het bedrijventerrein later nog wordt uitgebreid. Om hoeveel hectare het gaat wil hij niet zeggen. „Dat is op dit moment niet aan de orde". De nieuwe locatie is overigens uitsluitend bedoeld voor bedrijven uit Nieuwveen en Zevenhoven zelf, bedrijven uit andere ge meenten zijn niet welkom. Die eis en de daarmee verboden kleinschaligheid van het be drijventerrein was een van de voorwaarden van de provincie om akkoord te kunnen gaan met de plannen. Enige discussiepunt is nu nog de ontsluiting van het bedrij venterrein. De leden van de PPC voelen het meest voor de Schilkerweg. De gemeente Nieuwveen heeft echter een voorkeur voor de parallelweg, waar ook veel fietsers en voet gangers gebruik van maken. Een definitieve beslissing daarover is nog niet gevallen. De gemeente krijgt nog de kans om een oplossing te be denken. PvdA Leiderdorp wil OGB met 11 procentverhogen LEIDERDORP De Leider- dorpse PvdA wil de lasten in de gemeente beter spreiden. De kostenstijgingen op het gebied van milieu en afvalverwerking zouden slechts voor 85 procent doorberekend moeten worden aan de Leiderdorpse burgers. Daar staat tegenover dat de on- roerend-goedbelasting met 11 procent zou moeten worden verhoogd. Deze alternatieve begroting wordt morgen gepre senteerd bij de begrotingsbe handeling als een amendent op de begroting van het Leider dorpse college. Volgens de socialisten worden de lasten van het milieu one venredig zwaar op de burgers afgewenteld. Kosten als gevolg van het niet doorgaan van stortplaats De Does zouden bij voorbeeld niet ten laste van de burger moeten komen. Daar voor zouden de reserves aange sproken moeten worden. De PvdA wil de bezuinigingen op kinderopvang, sociaal/cultureel centrum de Sjelter en de schoolbegeleidingsdienst terug draaien. De socialisten hebben ook ruimte gevonden voor nieuw beleid: voor een jeudpro- jpct, het extra schoonmaken van scholen en voor kunst en cultuur. Ook aan emancipatie en vluchtelingenwerk dient meer aandacht te worden be steed. Volgens de PvdA doet het college er verkeerd aan om de extra lasten die de groei van de gemeente met zich mee brengt uit het huidige budget te financieren. Verhoging van de onroerend goed-belasting ligt veel meer voor de hand. Die belasting is sinds 1985 niet meer verhoogd, zelfs niet op grond van inflatie. Volgens de socialisten is een verhoging met ruim 11 procent niet onre delijk, hetgeen dan een bedrag van ruim 460.000 gulden ople vert. Eigenaren/gebruikers gaan bijna 50 gulden meer be lasting betalen, huurders ruim 22 gulden. Die stijging wordt voor een belangrijk deel ge compenseerd door een lagere afvalstoffenheffing. voor een uitgebreide ag ook voor de komende d raadplege men „UIT", d< tis wekelijkse bijlage van krant. LEIDEN LUXOR (Stations* Fr tel. 071-121239): Die hard II; j, 21.15. LIDO en STUDIO ,rf straat 39, tel. 124130): Pretty] ,IL (al); 18.45, 21.15. Dick Tracy 1t bocop II (12); 14.15, 18.45.' Ghost (al); 14.30, 18.45, 21.1! of thunder (al); 14.30, 19.00, n, Asterix en de knallende kr1 14.30. TRIANON (Breesti tel.071-123875): Fabulous Boys (al): 19.00. Revenge (12)frvl REX (Haarlemmerstraat 071-125414): Sweetheart» 21.15. nk 01720-20800): Dick Tracy (al) J- 21.30. wo. ook 13.45. EUR MA II: Ghost (al); 18.30, 21. ook 13.30. EUROCINEMA of thunder (al); 18.45, 21.15. tjes (al); za. t/m do. 14.00. CINEMA IV: Pretty Womi 18.45, 21.30. wo. ook 13.45 VOORSCHOTEN GRB (Schoolstraat 69, tel. 0171! Hunt for Red October (1 15.45. My left foot (al); zo. 20.45. Bird on a wire (al); ma. 20.15. Ook honden gaan naai mei (al); wo. 14.00. Oliver 14.00. WASSENAAR ASTRA: F Baker Boys (al): ma. t/m wo, KINDERVOORSTELLINGEN De reddertjes; wo. 14.00. DEN HAAG ASTA: 1 (Spui 3463500): Robocop 2 (16); 18.45, 21.30. ASTA 2: Gh ei 14.00, 18.45, 21.30. ASTA on a wire (al); 14.00, 18.45 v BABYLON 1 (naast Den Ha 'e traal tel. 3471656): Ghost (all it 19.00, 21.45. BABYLON 2. 11 heart (16); 14.00, 19.00, 21.3C W BYLON 3: Mo' better blu hl 14.00, 19.00, 21.30. CINEAC tenhof 20. tel. 3630637): Di« r (12); 14.00, 18.45, 21.30. R 2; Total recall (16); 18.45, 21 dl. do. ook 14.00. CINEAC Tracy (12) 14.00, 18.45, 21.31 K TROPOLE 1 (Carnegielaa tI 3456756): Pretty woman (al 18.45, 21.30. METROPOLE Tracy (12); 14.00, 18.45, METROPOLE 3: The hunt October (al); 18.45, 21.30. POLE 4: (al); Back to the fut K' 3 (al); 14.00, 18.45, 21.30. POLE 5: Days of thunder (a 18.45, 21.30. ODEON 1 gracht 13. tel. 3462400): Die (12); 13.45, 18.45, 21.30. 2: Another 48 hours (12), 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00 21.30. ODEON 3: Death I (16); 13.45, 18.45, 21.30. Ol n, Wilt (al); 18.45, 21.30. ma. di. 13.45. STUDIO 1 (Kettli 12b, tel. 3656402): La petite (al); 19.00, 21.15. STUDIO blues (16); 19.15, 21.30. STl ig Trop belle pour toil (16); 19 monde sans pitié; 21.45. FILMHUIS: Zaal 1; De actrice fantoom; 19.30, 21.45. Zaal no de Bergerac; 19.30. Lub» Ir Zaal 3: 16.15. Sharkl; ma. 21.45 Fixed bayonets; d 21.45. China Gate; wo. 19. Verboten); do. 19.30, 21.45. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC 2: Asterix en de de ketel; wo.14.00. MET 3: Fantasia; 14.00. ODEO terix en de knallende k< 13.45 STUDIO; Kuifje en netempel; Sjakie en de ch( fabriek;, wo. 14.30. APOTHEKEN De avond- en diensten van de apotheken gio Leiden worden waargt Jj door de apotheken die ook we dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEK g ZEN LEIDEN Ongevalle t, elke dag Academisch Ziekenh halve van dinsdag 13.00 u. tot dag 13.00 u. (Dlaconessenhuis nieken tel 155543, afdeling S.l l' 175639) en van vrijdag 13.00 e zaterdag 13.00 u. (Elisabeth- 0 huis). De Geneeskundige Dienst L< verhuisd van de Roodenburgi!l in Leiden naar de Cronesti t, 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMINC GEBOREN KIND Hulpverlet ongewenste zwangerschap v der en kind. Bel tel. 071-8961 897762; 033-620244 (dit laatst II mer is dag en nacht bereikba -| CENTRALE REGISTRATIE OPVANG (Koornbrugsteeg J EK Leiden, tel 254810.) Inl over en aanmelden voor ki vang in Leiden. Geopend: ma dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CEI MELDPUNT LEIDEN Kett steeg 10. Ma. t/m vr. telefoni: reikbaar van 10.00 tot 16.00 I 120903. Spreekuur ma. 13.0i|i en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL - disch Adviesbureau, Ketelb steeg 10, tel. 130775; afdeling c tingen: alleen op afspraak, kil bureau: di. en do. 18.30-20.31 u ling vreemdelingenrecht: ma en do. 18.30-20.30, afdeling vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdien den e.o. Voor een gespi mens tot mens. Vertrouwelijk, nacht bereikbaar. Telefooni achterop de telefoongids 125202). BUREAU VOOR RECHTSHI Herengracht 50, Leiden tel. 01720-72611 Alphen aan dt Spreekuren volgens afspraak. DIERENHULP- EN AMBUU DIENST Hulpverlening in Leiderdorp, Oegstgeest, Rij Valkenburg, Voorschoten, W 1 en Zoeterwoude. Tel. 071-174 BURGERRAADSLIEDEN brugsteeg 2, tel. 143171 (ki ren). Spreekuren ma., di. 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.1 GEZINSVERZORGING S gezinsverzorging Leiden. Ai hulp voor bejaarden en lan zieken en gezinsverzorging, brandtstraat 17, tel. 149441 (r vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14. KINDER- EN JONGERENTEL Dagelijks geopend van 16 20.00 uur. Het nummer 120611. MAATSCHAPPELIJK WERK ting Maatschappelijk Werk, gracht 1b, spreekuur ma. 9.00-10.00 en volgens afspra 142144. Gezondheidscentrum wijk, spreekuur ma. 11.00-11 do. 14.00-15.00, tel. 212195. G heidscentrum Stevenshof, sp do. 10.00-11.00, tel. 311506. Noord: Herensingel 53, sp ma. t/m vr. 9.00-10.00, tel. Sector Zuid: Morsweg 83, sp ma. t/m vr. 9.00-10.00 en vol( -spraak, tel. 316167. Algemeen Maatschappelijk geval van directe noods 's nachts en In het weekeinde baar onder nummer: 06-8212 MELDLIJN AGRESSIE EN DIS NATIE HOMOSEXUALITEIT 221008. zo. 20-24. RAAD VAN ARBEID Hoge 306, Lefden. tel 071-899375.1 geopend ma. t/m vr. 9-12 u. 1 Telefonische informatie over bijslag: 8-12 u.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 12