ir Volleybalploeg wil ook Rio veroveren 5 Bayern jubileert met overwinning Casino en LSRC halen fors uit Sport op tv 7>- FIFA wil Irak niet uitsluiten Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! CeidócSoutmit WOENSDAG 24 OKTOBER 1990 PAGINA 9 Spelers Vitesse op tijd in bed ARNHEM Werden ze begin deze maand nog uitgejoeld door het Arnhemse publiek na een wan prestatie tegen Derry City, gisteravond kregen de spelers van Vitesse meer medewerking van de plaatselijke fans. Toen bleek dat het bezoek aan een Arnhemse bioscoop te lang zou duren om voor het door trainer Bert Jacobs bepaalde tijdstip terug te zijn op Papendal, zegde de bioscoop-exploitant zijn medewerking toe. De reclame zou uit „Die Hard 2" worden verwijderd, zodat de voetballers toch voor bedtijd weer in de thuisbasis konden zijn. Vitesse ontvangt vanavond het Schotse Dundee United voor de tweede ronde van de UEFA-Cup. Voorzitter Karei Aalbers verwacht dit keer een uitverkocht stadion Monnikenhuize te hebben, na een teleurstellend resultaat in de eerste ronde. Aal- j Vitesse tijdens de laatste training voor de wedstrijd tegen Dundee bers rekende op 500 Schotse fans, maar vond dit jd was gisteren perfect. Lachende gezichten derhalve bij Frans Thijssen geen aanleiding om van een risico-wedstrijd te trainer Bert Jacobs (midden) en aanvoerder Theo Bos (rechts), foto: anp spreken. HEERENVEEN TEST RUSSEN EMMEN De Friese eredivi sieclub Heerenveen heeft gis teravond in en tegen Emmen twee Russische voetballers een proefwedstrijd laten spelen. De Friezen wonnen dankzij de Russische inbreng met 2-1 van de eerste divisieclub. Bij de rust leidde Emmen nog met 1-0 door een treffer van De Jonge in de zeventiende minuut. Na precies een uur maakte de van Dynamo Tblisi afkomstige middenvelder Me- rab Tsjordanja gelijk. Via Hofstede pakte Heerenveen in de 72ste minuut de winst. De tweede Rus op proef was de aanvaller Vasja Tsjvanja. Arsenal legt forse boetes op LONDEN Het bestuur van de Londense voetbalvereni ging Arsenal heeft gisteren forse straffen uitgesproken te gen manager Graham en vijf spelers naar aanleiding van de vechtpartij afgelopen zaterdag in het duel tegen Manchester 'United. De zes werden boetes opgelegd ter waarde van het salaris van twee weken. Voor Graham betekent de straf dat hem een bedrag van 33.000 gulden wordt onthouden. De manager is met een geschat inkomen van 850.000 gulden één van de beter betaalde coaches in Groot-Brittannië. Voor de spelers Limpar, die de vechtpartij begon, Winter- burn, Thomas, Rocastle en Davis vielen de boetes iets lager uit. Zij zullen zo'n 18.000 gulden dienen te betalen aan de penningmeester van Arsenal. Volgens voorzitter Peter Hill-Wood hebben de incidenten op Old Trafford- de reputatie van Arsenal geen goed gedaan en zijn daarom forse boetes opgelegd. „En de eerste verant woordelijkheid voor het gedrag van het team ligt bij de ma nager. De heer Graham en ook de spelers weten dat zij zwaar fout zijn geweest". KNVB vraagt uitleg aan FC Groningen GRONINGEN De KNVB heeft FC Groningen per brief ophelde ring gevraagd over de huidige be- stuurstructuur. Sinds de financië le sanering van de Noordelijke eredivisieclub wordt de vereni ging geleid door een professioneel management-team onder leiding van voorzitter Everhards. De re glementen van de voetbalbond schrijven echter voor dat het be stuur van een betaalde voetbalor ganisatie uit amateurs moet be staan. De KNVB wenst nu nadere uitleg van FC Groningen, dat naast Everhards bestuurd wordt door algemeen manager Nienhuis, financieel manager Akker en technisch manager Koeman. - i ■ss 4* Jx RIO DE JANEIRO De nationale volleybalploeg vandaag uitermate fris jn Rio de Janeiro aange komen. „Het lijkt wel het WK voetbal, zoveel rustdagen", merkte Mar tin Teffer gisteren gek scherend op. Het WK is totnutoe namelijk verre slopend verlopen voor Nederland. De j grossierde in vlotte driesetters en liet de pijn tegen Argentinië ook maar kort duren. „Nu kunnen we hier aan de kust in Rio ook nog gaan profiteren van de hoog testage in Brasilia (zo'n 1100 meter)", putte ook Edwin Benne een bult extra energie uit de afge lopen dagen. Als vrijdag het WK echt van staFt voor de Nederlan ders, is het vooraf gestel- doel al bereikt: een plaats in de kwartfinales. .Inderdaad hebben we het doel van vorige week be reikt. Maar nu is er een nieu- ig, dus een nieuw doel", merkte aanvoerder Avital Selinger gisteren op na de slachtpartij tegen Japan. „Ik ga onszelf nu echt niet be schermen door te zeggen dat we er al zijn. We willen meer, dan kan de pers,ons straks tenminste weer op onze kop timmeren. We ne men de laatste drie WK-da- gen aan als een uitdaging. Het worden zware dagen, maar ik blijf lekker genieten van het lonende werk van de afgelopen weken. Gewoon er ontspannen tegenaan gaan, dan kan iedereen misschien nog wat extra's uit zijn moge lijkheden halen om boven ons niveau uit te stijgen". Verdienste Selinger, het kleine opper hoofd in de Oranje-clan, loopt echt over van de trots. Hij kwam woorden te kort om zijn medespelers te loven voor hun progressie in de af gelopen superzyvare periode. „We gunnen onszelf heel veel", meende hij genietend. „Voorlopig hebben we op dit WK al drie keer met 3-0 ge wonnen en dat is de verdien ste van het hele team. De jongeren vervullen voor hun doen een heel opmerkelijke rol. Ik had echt nooit ver wacht dat Martin van der Horst hier zo goed zou spe len. En ook een Martin Tef fer, die steeds prima komt in vallen en zichzelf nog altijd ontwikkelt. En dan Edwin Benne, die bijna alle serves van de Japanners moest ver werken. Eigenlijk verdient iedereen een compliment", mocht Selinger vooral ook zichzelf niet vergeten. De weerbaarheid van Benne werd gisteren zwaar op de proef gesteld. Zijn uitstraling, die normaal al beperkt blijft tot een aantal glimlachjes en een gebalde vuist, werd gere duceerd tot het nulpunt om vooral maar de concentratie en rust op te brengen voor het accurate stopwerk. „Ed win heeft zijn kop echt hele maal nodig in de pass", geeft Martin Teffer volleyballes. „En reken maar dat je dat koel moet doen. Daarna moet hij meteen omschakelen in de aanvallende agressie. Dat is echt niet gemakkelijk. Maar ik vind dat Edwin het waanzinnig goed doet. Hij staat er verdorie nog maar twee maanden". Juichpartijen In de hele taakverdeling bin nen de Nederlandse lijnen is weinig ruimte voor overbodi ge juichpartijen. Benne: „Te gen Japan heeft dat ook niet zoveel zin. Het zou toch een schande zijn als je van die jongens zou verliezen. Ik doe gewoon normaal en kan echt niet gaan staan juichen". Dat feest- en opjutwerk is exclu sief voorbehouden aan Mar tin Teffer, de superwissel van Harrie Brokking. „Als ik voor Boudrie in het veld kom, dan moet ik altijd de boel opjuinen. Op die diago naal-plaats is dat ook bij uit stek mogelijk, omdat je je ei genlijk alleen maar op het aanvallende blokkeren hoeft te concentreren". Tegen Japan zorgde Teffer eigenhandig in de tweede set voor de genadeklap. Glimla chend: „Dat was dus „knak- kie" bij de jongens". Voor de WK-eindsprint vanaf vrijdag zullen de opponenten niet meer zo broos omknakken. Dan wordt het menens. „Het klinkt wat gek, maar eigen lijk begint het WK nu pas echt", aldus Teffer. „Nu ko men we alleen nog maar goe de teams tegen en kunnen we ons geen slechte dag, nee, zelfs geen slecht kwartiertje meer veroorloven". De „Hollandse Nieuwe" komt intussen gevaarlijk dicht in de buurt bij een klas sering die eigenlijk was voor behouden aan de oude ploeg, waarin Zoodsma, Grabert en Blangé nog excelleerden. De waardering wordt er alleen maar groter op, terwijl de spelers zich gaan realiseren dat de vergelijking met de vorige ploeg niet meer op voorhand in hun nadeel uit valt. Japan werd bijvoor beeld met cijfers weggeknald, die overeenkwamen met de uitslagen van het hele laatste jaar. Teffer analyserend: „Dit team heeft gewoon een neus je voor het zoeken van oplos singen in moeilijke situaties. We kunnen heel gemakkelijk de serve terughalen, terwijl we middendoor gigantisch veel sterker zijn geworden, ook al met de aanvallen van uit het achterveld van Zwer ver ert Benne. Wij zijn flexi beler dan de vorige ploeg". En Avital Selinger droeg nog het laatste en misschien wel beslissende aspect aan, name lijk de hoge mate van hecht heid in de ploeg. „Wij accep teren erg veel van elkaar. Wij kennen al de voor- en nadelen van eikaars spel. Als het even mis gaat, dan is dat een hard gelag, want we blij ven wel gewone mensen". RONALD WOUDENBERG B loopt ijna miljoen ilden mis door nsorcontract HAAG Tijdens de aarsvergadering van betaalde voetbal vol le maand zal voorzit- Martin van Rooijen moeten verantwoor- voor het mislopen pr de KNVB van een van circa 600.000 |den per jaar. Dit is het schil tussen het con- :t dat Van Rooijen's ei- werkgever en nieuwe ifdsponsor Coopers I brand Dijker Van Dien levert en de som die via dere kanalen beschik- had kunnen komen. firma Coopers, waarvan Rooijen mede vennoot is, aalt voqr twee seizoenen 3 joen gulden, 1,5 miljoen per 1 derhalve. Andere kandi- t-sponsors waren, volgens erse woordvoerders, bereid 2 miljoen gulden per jaar te Dit verschil van een half n zou overigens worden leind door een provisie Ir hun bemiddelingsbureau, jmaal gesproken 15 procent, staat tegenover dat Coo- niet als bijvoorbeeld l-kledingsponsor Lotto bonus van 2 ton zou beta- als het Nederlands elftal ih zou plaatsen voor de EK- dronde. Op basis van een iode van 2 jaar zou de YVB zelfs 9 ton mislopen, bedrag komt tot stand door •visie en de gratis bordre- me, die Coopers contrac eel heeft bedongen. Door dat 'tste zou de KNVB in feite ir 1,35 miljoen gulden per van Coopers ontvangen. Stefan Reuter (links) scoort het eerste doelpunt voor Bayern München. MUNCHEN Trainei Jupp Heynckes had de ju bileumzege voorspeld. Zijn spelers hielden giste ren woord. In de eerste wedstrijd van de tweede ronde van het Europees toernooi voor landskampi oenen behaalde Bayern München met een over winning van 4-0 op CSKA Sofia zijn honderdste EC- winst. Voor de rust al had Bayern München zich een ideale uit gangspositie voor de kwartfi nale verworven. De Duitse landskampioen was al na drie minuten op voorsprong geko men door een treffer van Reu ter. Wohlfahrt trof 25 minuten later opnieuw doel, 2-0. Tien minuten na de pauze kopte Augenthaler de derde treffer in het Bulgaarse doel. Reuter velde even later definitief het vonnis over de Bulgaren. Hij benutte wel een strafschop en maakte zijn tweede doelpunt en bepaalde de eindstand op 4- 0. EC II In het toernooi voor beker winnaars heeft Barcelona in IJsland meer moeite gehad met Fram Reykjavik dan ver wacht. De koploper van de Spaanse competitie behaalde een nipte overwinning van 2-1 op het eiland. Pas drie minuten voor het ein de slaagde de Bulgaarse inter national Stojtskov erin de zege voor de Catalanen zeker te stellen. Salinas had de Span jaarden na ruim een half uur wedstrijd op voorsprong ge bracht. Twee minuten nadat Nando door de arbiter naar de kleedkamer was gestuurd had Dadason voor de gelijkmaker gezorgd. Manchester United heeft de eerste wedstrijd in de tweede ronde om de Europa Cup voor bekerwinnaars met 3-0 gewon nen van Wrexham. Wrexham, dat in Wales onderaan de vier de divisie bungelt, bood tot de 42ste minuut weerstand. Voor bijna 30.000 toeschouwers scoorden voor Manchester Bri an McClair, Steve Bruce en Gary Pallister. UEFA Cup Bordeaux, met een onopval lende Kieft, heeft goede voor uitzichten op de derde ronde van het UEFA-bekertoernooi. De Fransen zegevierden in Duitsland met 1-0 over FC Magdeburg. Het doelpunt werd op slag van rust gemaakt door Ferreri. De international benutte een strafschop, ver oorzaakt door Dobritz die Du- rand in het zestien meterge- bied onderuit had gelopen. ATWIJK WINT RUIM VAN RIJNSBURGSE BOYS 1IDEN Rijnsburgse Boys Katwijk hebben gister- j/tX ond tijdens het Zilveren Mo- ETlJ 'toernooi de 200 toeschou- j rs een doelpuntrijke avond torgd. Er vielen maar liefst Ben treffers op de Boshui- >kade. Katwijk won de boei- je^ confrontatie uiteindelijk de eerste helft waren de steklassers redelijk aan el- ir gewaagd. Beide ploegen 'hten de aanval op en dat lllll erde een aantrekkelijk kspel op. De Rijnsburgers opende de score via Leon Vonk. Piet van Duyn en Kees Kraayenoord bogen deze ach terstand binnen tien minuten weer om. Hans Zwaan bracht de ploeg van Arie Kurver vlak voor rust weer op gelijk hoog te. In de tweede rondgang kwam de kwetsbaarheid van de Rijnsburgse verdediging (spe lend zonder Henny Koet en Andries Wendt) aan het licht. André de Best, Pim Langeveld en Jan Stel verruimden voor de Katwiikers de marge. Tien minuten voor tijd kon Ronald van Delft nog iets voor de' geel-zwarten terug doen. Drie minuten voor het eindsignaal maakte Marco van der Plas het halve dozijn voor de kust bewoners vol. Bij Rijnsburgse Boys maakte Martin de Louw na een maandenlange blessure een geslaagde rentree. Fred Bodaan viel echter uit met zware blessure zodat de zie kenboeg in Rijnsburg voorlo pig vol blijft. EUROPA CUP I Bayern München (Dui) - CSKA So fia (Bul) 4-0 (2-0). 3. Reuter 1-0, 28. Wohlfarth 2-0, 54. Augenthaler 3-0, 62. Reuter 4-0 (strafschop). Scheids rechter: Halle (Noo). Toeschouwers: 12.000. Gele kaart: Stoyanov, Dont- scho, Donev, Pavlov, Mladenov (al len CSKA). EUROPA CUP II Fram Reykjavik (IJsl)-Barcelona (Spa) 1-2 (0-1). 36, Salinas 0-1, 54. Dadason 1-1, 87. Stojtskov 1-2. Toe schouwers: 1750. Rode kaart: 53. Nando (Barcelona). Manchester United (Eng)-Wrexham (Wal) 3-0 (2-0). 42. McClair 1-0, 44. Bruce 2-0, 59. Pallister 3-0. Toe schouwers: 29.405. UEFA CUP FC Magdeburg (Dui)-Bordeaux (Fra) 0-1 (0-1). 45. Ferreri (straf schop) 0-1. Scheidsrechter: Hol- zmann (Oos). Toeschouwers: 12.000. Rode kaart: 64. Plancque (Bor deaux) twee keer geel. Gele kaart: Dobritz, Cebulla, Mikwitz en Stah- man (allen Magdeburg), Plancque (2x) en Dogon (beiden Bordeaux). LEIDEN De heren van Casino en de dames van de Leidse SRC hebben in de vierde ronde van de nationale squashcompeti- tie fors uitgehaald. De he renreserves van Dekker en de dames van de SRC Alphen slikten een nipte nederlaag. Met de 4-0 zege op het Am sterdamse Squash City heeft Casino zich gevrijwaard van degradatie uit de tweede divi sie. Marcel Knijnenburg kwam ditmaal sterk terug, door na een met 10-8 verloren eerste game de tweede met 9-7 te winnen. Met één en één waren de volgende twee delen kin derspel. Anton-Will van Zoe- len stuurde Frank van der Woude met 3-0 het bos in. Ib- bel Ansink startte op 'love', verloor de tweede, maar pakte met 9-5 en 10-8 de winst. Jan van Duin veegde Frank Mira- ni. De Dekker-reserves spelen wekelijks letterlijk met eën re serve. Mary Gillies mocht zich op single vier voorbereiden op de volgende week van start gaande eredivisie dames. Het werd met 0-3 tegen Yung Lim een matige generale repetitie. Jaap de Zwart trok na een wisselvallige partij tegen Die- derik Hoorns van Heijningen, twee games vlot verloren, drie game ruim gewonnen, de stand in evenwicht. Luike Tjebbes slikte een 1-3 neder laag, waarmee het bonuspunt in ieder geval voor Victoria 3 was. Ton Creyghtons 9-2, 9-1, 9-1 maakte de nederlaag een nipte. Volgende week staat in Warmond de derby Dekker 2 - Casino op het programma. Voor Jaap de Zwart is Casino favoriet. In de tweede divisie bij de da mes handhaafde de Leidse SRC haar fiere koppositie. Elly Tuithof en Jana van Duin gingen in de eerste game nog ten onder, wonnen de tweede met veel moeite, maar kwa men verder niet meer in de problemen. Karin Swiers, met een regelmatige 3-0, en Claire Freling, met het verlies van maar vijf punten, pakten de zaken rigoureuzer aan. Een di visie hoger was het Utrechtse Kampong 2 met nipt verschil te sterk voor de dames van de SRC Alphen. Invaller Olga van den Berg blijft het goed doen, met een 3-1 zege op Eve lien van Loen. Angelique Ko men kon alleen in de tweede game (9-10) bijblijven bij ten- nislerares Thesy van den Meerendonk. Monique van de Belt was minder dan de derde tennisspeelster in het Utrecht se team, Hilda van Min. San nie Bombeeck was op de stand 8-8 in de vierde game dicht bi, een overwinning op Ingric van Duivenbode, maar verloor toch nog ruim, 9-7, 0-9, 9-7, 8- 10 en 0-9. PETER KLEIN Quick Boys klopt DOCOS LEIDEN DOCOS heeft gisteravond lang stand gehouden in een oefenwedstrijd tegen Quick Boys. De Katwijkers konden pas in de slotfase afstand nemen van Leidse derde klasser. De kust bewoners wonnen uiteindelijk met 3-0. Vooral in de eerste helft gaf DOCOS prima partij. De zaterdag eersteklasser speelde in een laag tempo om het de Morsbewoners lastig te maken. De beste kansen waren zelfs voor DOCOS. Rob Reizevoort was tweemaal dichtbij een doelpunt. Na rust schroefde de ploeg van Arjen van der Werf het tempo op. VANDAAG Nederland 3, 21.24 uur: Studio Sport. RTL 4, 20.25 uur: Voetbal: Vites se-Dundee United; 01.20 uur: Honkbal. België Nederlands 2, 20.00 uun Sportavond. Duitsland 1, 20.10 uur: FC Köln- Inter Bratislava. BBC 1, 22.00 uur: Sportsnight. Eurosport, 18.00-01.30 uur: Sport. Sportnet, 18.00-05.00 uur: Sport. Rai Uno, 20.40 uur: Voetbal; 22.50 uur: Sport. MORGEN BBC 1, 14.25 uur: Paardesport. BBC 2, 16.00 uur: Paardesport. Eurosport, 08.30-18.00 uur: Sport. Sportnet, 07.00-18.00 uur: Sport. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Wolvega (mor gen aanvang 18.45 uurT luiden: le koers: 1. Ed Hollyrood, 2. Evita Marshall, 3. D'day Detvile (1-8-2). 2e koers: 1. Dunor Hanover, 2. Exal ted R, 3. Dandy Loo (6-7-5). 3e koers: 1 Brenda Volo, 2. Carel Buitenzorg, 3. Cherie Norton (9-7-5). 4e koers: 1. Elegant D, 2. Erik Bel- win, 3.' Carmen Casindra (4-2-7). 5e koers: 1. Flair Zorgwijk, 2. Frella Steerïwijk, 3. Fried van Ranum (6-10- 6e koers: 1. Akka Tonnawerd, 2. Doortje Scimitar, 3. Cha Cha Marco (9-5-4). 7e koers: 1. Entertainer W, 2. Edy- cair S, 3. Desire Wogmeer (2-5-7). 8e koers: 1. Donna Berkum, 2. Don Corleone, 3. Dodo Buitenzorg (4-3-8). 9e koers: 1. Zinarro A, 2. Zazou Su preme, 3. Yckxs Di Robles (4-9-7). 10e koers: 1. Benny Jeanet, 2. Zorba Ter Lune, 3. Yrus Du Bois (7-5-4). sportuitslagen PAARDESPORT Koersen van Hilversum 1e koers, 2000 m: 1. Evergreen V (M. Bouwhuis) 2.41,6 - 1.20,8, 2. Flag Wa ver, 3. Dash of Scot. Toto: winnend 52,00 plaats 5,10 1,60 1,30 koppel 83,00 trio 2.767,60. 2e koers, 2000 m: 1. Foxie Burger- queen (MeJ. H. Paulusma) 2.39,2 - 1.19,6, 2. Exact Kievitshof, 3. Cesar Buitenzorg. Toto: winnend 4,10 plaats 2,00 1,60 3,10 koppel 13,10 trio 249,80. 3e koers, 2000 m: 1. Da Sllva Diep- now (R. Kromkamp) 2.39,6 - 1.19,8, 2. Dazraff B, 3. Easy Postille, 4. Expen sive Meadow. Toto: winnend 2,60 plaats 1,70 1,70 3,00, koppel 7,30 trio 116,90 kwartet 1.066,00. 4e koers, 1609 m: 1. Action Skoatter (A. Bosscha) 2.00,9 - 1.14,8, 2. Bren- dy, 3. Karajan. Toto: winnend 1,90 plaats 1,50 2,70 koppel 7,30 trio 100,50. 5e koers, 1609 m: 1. Friendly Face (P. Korpi) 2.05,8 - 1.13,3, 2. Yellowa, 3. Reado. Toto: winnend 1,40 plaats 1,40 1,70 koppel 3,70 trio 22,50. 6e koers, 1609 m: 1. Jungle Love (A. Mollema) 2.04,6 - 1.17,4, 2. Daronet, 3. Erik Tornado, 4. Dream's Crown. Toto: winnend 14,20 plaats 4,50 3,90 4,40 koppel 80,70 trio 1.381,30 kwar tet niet gespeeld. 7e koers, 2000 m: 1. Arndon One (M. Manninen) 2.39,0 - 1.19,5, 2. Dami- aannora, 3. Bernard d'lvens. Niet ge start: Boni en Creese K. Toto: win nend 1,60 plaats 1,70 3,30 koppel 8,80 trio 121,00. 8e koers, 2440 m: 1. Zora Volomon (J. Pool) 3.10,6 - 1.18,1, 2. Beloved Child, 3. Zonnestraaltje. Toto: win nend 2,00 plaats 1,50 2,50 koppel 6,90 trio 41,10. 9e koers, 2000 m: 1. Comtesse (R. Kromkamp) 2.35,5 - 1.17,8, 2. Bos- vink T, 3. Ciao Magnus, 4. Zita Mor gan. Toto: winnend 2,30 plaats 1,80 3,10 koppel 12,60 trio 64,10 kwartet 673,00. 10e koers, 1609 m: 1. Friendly Face (P. Korpi) 1.59,3 - 1.14,1, 2. Action Skoatter, 3. Yellowa. Toto: winnend 1,20 plaats 1,00 1,00 koppel 2,60 trio 6,60. 11e koers, 1609 m: 1. Duke of Wins- ser (R. Kromkamp) 2.05,5 - 1.18,0, 2. Bliksem V. 3. Chelsea Cede. Toto: winnend 2,40 plaats 1,80 2,90 koppel 7,20 trio 112,40. 12e koers, 2000 m: 1. Digitalis (R. Kromkamp) 2.37,3 - 1.18,7, 2. Carl Buitenzorg, 3. Anja B. Niet gestart: Amor van Zuilen. Toto: winnend 6,00 plaats 1,80 1,40 koppel 9,10, trio 236,20. W5: 6-11-4-5-5. Uitbetaling ƒ370,80. Omzet: 665.756. Nederland-Japan 3-0 (15-4 15-12 15- 3), Frankrijk - Canada 3-1 (15-3 12-15 17-15 15-9). Cuba-Brazlllë 3-2 (13-15 15-17 15-8 15-8 15-10). Cuba-Brazillë 3-2 (13-15 15-17 15-8 15-8 15-10). Eredivisie mannen ZVH-Martinus 3-0 (15-13 15-12 15-8) ZURICH De FIFA heeft gisteren laten weten dat het uiterst onwaarschijnlijk is dat Irak volledig uitgesloten wordt van internationaal voetbal. Een woordvoerder van de we reldvoetbalbond reageerde daarmee op een uitspraak van een bestuurslid van de Saudi- sche voetbalbond. Die ver klaarde maandag dat zijn land en een groot aantal andere bij de vergadering van 13 decem ber zullen voorstellen Irak te schorsen. „Wij hebben nog geen verzoek om stappen te ondernemen tegen Irak ont vangen", stelde woordvoerder Tognoni. „Het zou ook in te- gensraak met ons beleid zijn als wij Irak uitsloten. Wij wil len politiek en sport geschei den houden. Het verbod op het houden van internationale ontmoetingen in Irak was slechts om veiligheidsrede nen".

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9