Frans Thijssen kan sfeer nog niet missen HOTEL ijUC komt nog te vroeg voor volleyballers v?*» Vijfde partij levert de eerste salonremise op .onder lOM Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! ■<ORT £eidóc@oiuant DINSDAG 23 OKTOBER 1990 PAGINA 13 reukink, Talen en in der Poel in finale 1 tIJS Drie Nederlandse beroepswielren- hebben zich geplaatst voor de finale van trijd om de wereldbeker, een individuele it over 50 kilometer, die zaterdag in de rt van Lunel (Frankrijk) wordt gehouden, i van der Poel, Eric Breukink en John Ta il ontmoeten in de rit tegen de klok in 1 ïkrijk 20 coureurs. Bij de tijdrit in Lunel, »erste keer dat er een echte finale wordt eden in de strijd om de wereldbeker, be- •t Breukink tot de favorieten. De deelne- jlijst in Frankrijk bestaat uit de winnaars de elf wereldbeker-wedstrijden, de we- kampioen en de eerste üen van het we- beker-klassement. Van de gekwalificeerde irs hebben de Amerikaan Greg Lemond, panjaard Miguel Indurain en de Belg Eddy ckaert afgezegd. NEW YORK De vijfde partij uit de schaaktweekamp om de wereldtitel tussen ver dediger Gari Kasparov en uit dager Anatoli Karpov, heeft de eerste 'salon-remise' opge leverd. Beiden voelden er blijkbaar veel voor het aantal rustdagen, het duel stond eigenlijk al voor afgelopen vrijdag op het programma, met een dag te verlengen. Na de 36e zet, Kf3-e3, van de met wit spelen de Karpov, stelde de uitdager een deling van het punt voor. Kaspa rov hoefde eigenlijk geen seconde na te denken, de stand op het bord bood geen van beiden kansen op meer. De titelverdediger leidt nu in de tweekamp, over maximaal 24 partijen en verdeeld over New York en de Franse stad Lyon, met 3-2. De eerste vier zetten van de vijfde parij waren gelijk aan de eerste en derde partij. In de door Kasparov geliefde Konings Indisch wijkte Karpov op de vijfde zet af. In plaats van de f3 in de openingspar tij, liet hij nu Pgl-f3 noteren. De titelverdediger bracht op de ze vende zet zelf een 'nieuwtje'. In plaats van de De7 uit de derde partij, en die naar Kasparovs in zicht door Karpov werd verwacht, noteerde hij Pb8-a6. De 'provoca tie' zoals de grootmeesters het in New York noemden, kostte de uit dager zijn eerste denktijd. Pas na twintig minuten kwam hij met d4xe5. Hoewel de 13e zet van de kampioen, b7-b6, de wenkbrauwen van de grootmeesters nog even deed fronzen, Lc5 leek hun meer voor de hand te liggen, wikkelden beiden eigenlijk vrij snel af naar remise. Zettenverloop vijfde partij. Wit: Anatoli Karpov. Zwart: Gari Kasparov: 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. c2- c4 g7-g6, 3. Pbl-c3 Lf8-g7, 4. e2-e4 d7-d6, 5. Pgl-f3 0-0, 6. Lfl-e2 e7- e5, 7. Lcl-e3 Pb8-a6, 8. 0-0 c7-c6, 9. d4xe5 d6xe5, 10. Ddlxd8 Tf8xd8, 11. Tfl-dl Td8-e8, 12. h2-h3 Lg7- f8, 13. Pf3-d2 b7-b6, 14. a2-a3 Pa4- c5, 15. b2-b4 Pc5-e6, 16. Pd2-b3 Lc8-a6, 17. f2-f3 Pf6-h5, 18. Le3-f2 Te8-d8, 19. Le2-fl Ph5-f4, 20. g2-g3 Pf4-h5, 21. Kgl-g2 f7-f5, 22. Tal-bl Ta8-c8, 23. Tdlxd8 Tc8xd8, 24. Tbl-dl Td8xdl, 25. Pc3xdl f5xe4, 26. f3xe4 c6-c5, 27. b4xc5 Pe6xc5, 28. Pb3xc5 Lf8xc5, 29. Lf2xc5 b6xc5, 30. Pdl-c3 Ph5-f6, 31. Kg2- f3 La6-b7, 32. Lfl-d3 Kg8-f8, 33. h3-h4 h7-h6, 34. Ld3-c2 Kf8-e7, 35. Lc2-a4 a7-a6, 36. Kf3-e3. remise. Afgebroken stand: Wit: Ke3, La4, Pc3, a3, c4, e4, g3, h4. Zwart: Ke7, Lb7, Pf6, a6, c5, e5, g6, h6. Van Poppel dreigt Post APELDOORN Jean Paul van Poppel heeft via zijn zaak waarnemer een eis tot schade vergoeding ingediend bij zijn (voormalige) werkgever Peter Post. Het gaat om een bedrag tussen de 1,5 en 2 miljoen gul den voor geleden materiële en immateriële schade. Van Pop pel verwijt zijn ploegbaas een eerder toegezegde contract verlenging niet na te komen. Hij heeft de kantonrechter in Amsterdam nu gevraagd om ontbinding van dat „contract", om als die eis wordt toege wezen in juridisch opzicht verhaal te kunnen halen. uARNHEM Frans Thijssen lacht eens vriendelijk. Zucht dan, amper hoorbaar, als de avond voor de UEFA- Cupwedstrijd tegen Dun dee United ter sprake komt. „Bij elkaar zijn op e Papendal", legt hij uit 'ijwat er vanavond voor Vitesse op het program ma staat. „Een filmpje pakken mis schien. We zien wel. Dat be slist de trainer. Maar om eer lijk te zijn hoeft zo'n trai ningskampje voor mij niet. Het liefst blijf ik de nacht voor de wedstrijd gewoon thuis, om twee uur voor de wedstrijd bij de jongens te komen". „Opa" Thijssen, za- terdagavond maakte hij te gen FC Twente zijn rentree na wegens een achillespees blessure langs de kant te zijn gebleven, gaat er eens lekker voor zitten. De 38-jarige rou tinier heeft alles al meege maakt en begrijpt dat wan neer Vitesse als enige Neder landse ploeg nog Europees vertegenwoordigd is, heel het land geïnteresseerd is in de Arnhemse verrichtingen. Een paar interviews passen ook nog wel in de knapzak FOTO: DIJKSTRA met ervaringen, die tijdens zijn twintigjarige loopbaan in het betaalde voetbal al enor me afmetingen heeft aange nomen. Hoeveel interviews hij al gegeven heeft, een aan tal met twee, drie of. vier nul len? De techniek-voetballer glimlacht. „Als je me vraagt tegen wie ik drie weken ge leden heb gespeeld en wat de uitslag was, dan moet ik je het antwoord normaal ge sproken al schuldig blijven. Hoe vaak ik rood of geel heb gekregen... Al sla je me dood. Laat staan dat ik me in dit soort dingen verdiep". Dat verdiepen hoeft voor de Vitesse-verdediger sowieso niet. De routinier uit Malden doet het spelletje al die jaren al vanwege het plezier dat hij eraan beleeft („Anders zou ik als 38-jarige niet proberen om zo snel mogelijk van een blessure te herstellen") en wat dat betreft is er nog niets veranderd sinds hij bij het plaatselijke Juliana vertrok. „Ik leef zoals ik wil leven", klinkt het simpel. „In mijn Engelse tijd hield dat in op donderdagavond stappen, terwijl zaterdag moest wor den gevoetbald. Maar dat be tekent ook dat ik te maken heb met mijn gezin". Bier De avond samen met de ploeggenoten in afzondering is duidelijk een verplicht nummer voor de veertien- voudige international. „Iede re trainer heeft zo zijn eigen voorkeuren hè", klinkt het laconiek. „Ik heb wat dat be treft vreemde dingen meege maakt. In de zes maanden dat ik bij Nottingham Forest speelde, bijvoorbeeld. We speelden voor de Europa Cup, in Oostenrijk, tegen welke club dat was zou ik absoluut niet meer weten. De avond voor de wedstrijd liepen we wat rond, toen manager Bri an Clough een pub signaleer de. Iedereen moest naar bin nen, bier drinken! Een aantal jongens had daar helemaal geen problemen mee, maar anderen dronken helemaal geen bier. Zo wilde Hans van Breukelen een cassis bestel len. Clough wilde daar echter niet van weten. Bier zou er gedronken worden!" Thijssen besloot om zich er maar niet te veel aan te sto ren. „Die man was nu een maal zo. Compleet maf! Als niemand ergens op rekende, dan deed hij het. Zei ieder een ja, dan besloot hij nee. Zoals hij tegen spelers tekeer ging, deed hij dat ook tegen de voorzitter. Een vreemde man". Sfeer Er lopen meer vreemde figu ren rond in de voetballerij, heeft Frans Thijssen gemerkt in een rondzwerving via NEC, FC Twente, Ipswich Town, Vancouver White Caps, Nottingham Forest, weer Vancouver White Caps, Fortuna Sittard, FC Gronin gen en Vitesse. Dat is tegelij kertijd ook één van de char mes van het vak. Want wat maakt voetbal eigenlijk leuk om er je beroep van te ma ken? „De sfeer eromheen", klinkt het zonder aarzelen. De tegenstander van Vitesse, Dundee United, kwam gisteren in Cupduel morgen in Arnhem. De Nederlanders Gijs Steinmann (links) en Fred van der Hoorn „Ik zit al zo lang in dit we reldje, dat ik het moeilijk vind om uit te leggen wat de voetballerij zo mooi maakt", aarzelt de libero van Vitesse. „Aan het spelletje heb ik zo ongelooflijk veel te danken, ik heb er zoveel van de we reld door gezien, zoveel hoogtepunten meegemaakt... Het was mijn hobby en daar m'n beroep van maken was een kans die ik direct kreeg toen ik van de Mulo kwam. Bezig zijn met een wedstrijd heb ik altijd heerlijk gevon den. Maar eigenlijk is het ook altijd zo geweest dat ik de uren na de wedstrijd nog veel leuker vind". „Ik had al een paar keer overwogen te stoppen", ver volgt de veelvuldig door spier- en peesblessures ge plaagde voetballer, „maar telkens toen Vitesse het zo goed deed, eerst naar de ere divisie toe, toen Europees voetbal veilig stellen, vond ik het toch een uitdaging om er nog een jaartje bij aan te plakken." Hij is even stil. „Misschien is het ook wel dat sfeertje geweest, waarom ik er tegenop zag te stoppen". „Dat na de wedstrijd nage nieten", glundert hij, „dat pilsje na afloop in een heer lijke onderlinge sfeer, dat Nederland aan voor het UEFA- maken deel uit van de Schotse kan ik nog niet missen. Denk ook maar niet dat ik meteen na de wedstrijd naar huis vertrek en daar de rest van de avond op de bank ga zit ten. Volgend seizoen ben ik 39 en dat vind ik toch echt wel een leeftijd waarop het te gek wordt om nog eens een jaartje door te gaan. Geen probleem voor Vitesse, want ik mag stoppen wanneer ik wil en me met de jeugdtrai- ning bezighouden. Maar als jeugdtrainer zal het wel even wennen zijn. Dat sfeertje mis ik dan hè, ik weet niet hoe ik daarop reageer". GEP LEEFLANG Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 19.20 uur: Veronica Sport; 21.20 uur. Auto-Maten. Duitsland 1, 20.00 uur: Bayern München-CSKA Sofia. BBC 1, 20.30 uur: Sportquiz. Eurosport, 18.00-01.30 uur Sport. Super Channel, 20.00 en 22.15 uur: Ultra Sport. Sportnet, 18.00-02.00 uur: Sport. MORGEN BBC 2, 14.20 uur: Paardesport. Eurosport, 08.30-18.00 uur: Sport. Sportnet, 07.00-18.00 uur: Sport DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Duindigt (mor gen, aanvang 12.30 uur) lui den: le koers: 1. Earl Highland, 2. Excel lent M, 3. Don Gry Romano (8-4-7). 2e koers: 1. Elkeklus, 2. Eelke W, 3. Delazar Fibber (7-8-1). 3e koers: 1. Cindy Gerron, 2. Day- dreamer K, 3. I Money Galore (6-5- 1). 4e koers: 1. Shalimar, 2. Fantasy, 3. Wooing (1-6-2). 5e koers: 1. Briesly, 2. Ariba, 3. Ascot K (3-6-5). 6e koers: 1. Elias, 2. Everything, 3. Cartier Regina (2-6-5). 7e koers: 1. Game Off, 2. Eliza, 3. Watermill Olymp (4-5-3). 8e koers: 1. Duke of Thijssen, 2. Cis- ke Buitenzorg, 3. Cosmo M (2 1-5). 9e koers: 1. Zebrano Du Bois, 2. Breeze, 3. Champion's (10-4-2). 10e koers: 1 Dalida Belvedere, 2. Andries S, 3. Chris Victory (1-3-7). Sportprijsvragen DEN HAAG De resultaten van de sportprijsvragen van afgelopen weekeinde zijn als volgt: Lotto: le prijs: 2 x 205.986,60, 2e prijs: geen winnaar, 3e prijs: 123 x 1594,10, 4e prijs: 4501 winnaars x ƒ43,50, 5e prijs: 62.022 x 5. Toto 42: le priis: geen winnaar, 2e prijs: 2 x ƒ7565,20, 3e prijs: 45 x 850,40. Toto-gelijk 42: le en 2e prijs: geen winnaar, 3e prijs: 5 x ƒ363,90, 4e prijs: 257 x 10,90. Cijferspel 42: 6 cijfers goed: geen winnaar, 5 cijfers 4 winnaars, 4 cij fers 26 winnaars, 3 cijfers 250 win naars 2 cijfers 2486 winnaars. SVV naar de zondag SCHIEDAM SVV stopt voorlopig met het spelen van wedstrijden op de zaterdaga vond. De drie komende thuis wedstrijden, tegen achtereen volgens NEC op 28 oktober, PSV op 11 november en RKC op 2 december, worden alle op zondagmiddag in De Kuip ge speeld. ASILIA De bewe- l is simpel gemaakt: WK Volleybal komt ir de Nederlandse ie eg te vroeg. Het ge in ik aan rijpheid en rou- oie maakt van de ploeg Harrie Brokking nog jjji labiel presterend ge- I ;1|' Maar het zal de spe- p's zelf een zorg zijn. Ze- xptien interlands staan nu in een vreemde en 'e(vennige situatie, maar II nopper is uit den boze. e hebben toch nog alle voor de Olympische ;len", heeft ook Martin i der Horst het Barce- a-doel al in zijn reper- re opgenomen, der Horst is een van de ve exponenten in het vol- balteam. Zijn imposante gte (2,14 meter) is niet lou- van gemak, maar vergt op laaide onderdelen nogal wat aanpassingen. Van de 78 interlands die de Castricumer achter zijn naam heeft staan, heeft hij er nog maar zeven tien in de basis gestaan. Het „groentje" van Oranje dus. Het meest „belegen" is - na het af haken van record-internatio nal Teun Buys - de Amster dammer Ron Boudrie, het slaapje van Van der Horst. In Brazilië zal hij zijn totaal bren gen op driehonderd interlands. „Ik heb dan wel vaak langs de kant gestaan", meldt Boudrie, „maar ik heb wel altijd mijn ogen opengehouden. Ik weet exact wat er op dit niveau te koop is.". Harrie Brokking heeft Van der Horst en Boudrie bewust aan elkaar gekoppeld. In het veld heeft Boudrie de rol van souffleur, van regelaar van de Nederlandse netverdediging. Brokking: „Ik speel graag met Boudrie op de diagonaal, om dat hij erg veel rust uitstraalt en zo jongens als Benne, Zwer ver en Selinger wat kan ont lasten in de blok-organisatie". Het organiseren van een goede blokkering, het eerste middel om de offensieve klappen van de vijandelijke aanvallers te smoren, is normaal voorbe houden aan de middenspelers. De Amerikaan Buck is daarin een fraai voorbeeld, terwijl ook de Italiaan Lucchetta en de Bulgaar Tonev en de Ar gentijnen Conté én Uriarte er meesters in zijn. Slim, door dacht en anticiperend op be kende situaties; door hoort een midblokkeerder te werk te gaan. En daar is Martin van der Horst nog lang niet aan toe. „Ik moet daarin ontzet tend mijn best doen. Het is een kwestie van gevoel, zien en doorhebben. En ik ben vaak nog wat te onrustig", aldus de speler, die ook in Brazilië geen hotelbed van het juiste for maat heeft weten te vinden. Omdat Van der Horst een van de kwetsbare, maar tevens on misbare factoren in Oranje is geworden, springt ook Brok king voorzichtig met hem om. „Ik geef hem het liefst nauwe lijks opdrachten mee het veld in, zodat hij zich helemaal op zijn eigen spel kan concentre ren. Martin moet gewoon doen, en niet te veel gaan pie keren. Ik verlang ook niet te veel van hem. Als hij zijn ni veau maar haalt op de onder delen, die hij goed moet doen. In zijn hoofd is het al oké, nu moet het lichaam nog volgen. Het heeft z'n tijd nodig, dus moet ik er voorlopig vrede mee hebben". Oren open Intussen blijft Ron Boudrie zich onvermoeibaar bemoeien met de stevige „lantarenpaal". „Ik praat erg veel met Van der Horst. Ik heb de ervaring en Martin heeft z'n twee oren wagenwijd openstaan. Hij wil het verschrikkelijk graag le ren. Ook de drie andere nieu-, we jongens (Koek, De Reus en Van Ree; red.) kunnen mee profiteren. Ik weet zo langza merhand wel hoe toernooien gespeeld worden en hoe je je als ploeg moet gedragen in de vaste patronen. Zo gaat het al jaren en de nieuwelingen we ten al niet anders." Naast de technische en gevoelsmatige leiders Avital Selinger en Ron Zwerver kan Brokking op het WK volop terugvallen op het vaderlijke figuur Boudrie. En dat zal hij richting Barcelona vast en zeker ook blijven doen. De dertiger is nog ambitieus genoeg om eén tweede olym pisch toernooi mee te willen maken. Desnoods opnieuw vanaf de zijlijn, maar wel met gebruik van al zijne ervaring. Over de WK-eindsprint is Boudrie in ieder geval duide lijk: „Het is nu elke keer weer „Beng" ertegen aan. Want ook via het achterdeurtje kun je hier ver komen." En Brok king: „Het is nu een alles of niets toernooi geworden. Ei genlijk zijn we er nog niet klar voor en komen we zeker niet aan het niveau van Argenti nië, Italië en Cuba, maar tegen alle andere landen hebben we kansen, kunnen we knokken voor een goed resultaat". RONALD WOUDENBERG ,rj ïeleid is een strategie op ti >rte en langere termijn. J'e int nooit met een berg geld t n goede ploeg kopen. Ook in et met een budget van 7,5 e, iljoen, al kan dat voor dit ar een half miljoen hoger (jtvallen. Ik praat zeer na- t ukkelijk mee over het spor- S :ve gedeelte, Jan Gisbers hl'er het zakelijke. Hij zit het ,j ele jaar in de koers, dan ben van de wereld aifgesloten. oor deze splitsing wordt hij in jna helemaal ontlast van za- elen als organisatie, budget, w intracten enzovoorts. Kijk ia aar om je heen, veel proble- it en ontstaan doordat ploeg- 1' iders zich wél met andere ef ken moeten bezighouden". anfred Krikke, zakelijk nlrein PDM, in De Telegraaf Ie io iVe eindigden vorig jaar der- i 5, en nu moeten we zeker :e ^eede worden. Als dat niet ie kt, is dat de schuld van de d ainer. Zo ziet men dat hier. e r is geen voetballand waar *2 et zwaard van Damocles zo 1 erk boven het hoofd van m trainer hangt als Grie- Stefan Edberg. FOTO: AFP kenland. Ik kan daar heel goed mee leven. Ik heb geen slapeloze nachten van de stress". Rob Jacobs, trainer bij PAOK Saloniki, in Aktueel „Ajax kan het zich misschien veroorloven met drie of vier spitsen te spelen. In de Neder landse competitie kan dat, in ternationaal wordt het met een afgestraft. De ploegen die zich niet bekommeren om het rendement, maar puur spelen voor de punten, behalen suc ces. Zo negatief kan Neder land echter nooit spelen, want dan worden we door pers en publiek afgeslacht". Ruud Gullit in het Alge meen Dagblad „Sprinten in wedstrijden? Daar ben ik te oud voor. Ik zeg altijd: na je dertigste moet je niet meer sprinten. Of ik zeg: dat mag niet van mijn vrouw. Wat zal je sprinten als het niet nodig is? Ik heb wel eens wedstrijden, waarin ik derde lig en dan denk ik: dat vind ik een mooie plek. Ik kan mijn schouders ophalen als ik verlies. Met overwin ningen kan ik ook niet heel blij zijn, omdat ik het meestal logisch vind". Roeier Frans Göbel in Sport International „FC Utrecht een lastige club? Nou en? Wat denk je dat ik bij Feyenoord allemaal heb meegemaakt? En na een jaar Griekenland sta ik echt ner gens meer van te kijken. Wat hier bij Utrecht is gebeurd, vind ik triest voor de club en voor de trainer die er uit is gevlogen, maar ik heb geen moment geaarzeld toen ik werd benaderd. Nogal logisch, lijkt me. Ik heb twee jaar thuis op een club zitten wach ten". Trainer Ab Fafié in de Volkskrant „Het leukste van mijn huidige positie is dat ik nu niet meer de vraag hoef te beantwoor den wanneer ik de nummer één van de wereld zal zijn. Ach, het schept wat meer ver plichtingen, maar mijn leven is er niet dramatisch door veranderd. Ik voel me juist meer ontspannen dan ooit". Tennisser Stefan Edberg in Het Parool Gerald Vanenburg. FOTO: DIJKSTRA „Het is nü al moeilijk om van het midden van de goal naar de hoek te komen. Als ze er nou nog ik-weet-niet-wat aan vast gaan plakken, dan kan ik wel een paar springveren on der mijn schoenen stoppen. Of schoenen met hoge hak ken, wat dacht je daarvan?". En: „Eer dat plan er doorheen is, zijn we vier, vijf jaar ver der. Tegen die tijd zal ik toch wel met een pijp in mijn mond in een leunstoel zitten, niet?". Joop Hiele, doelman van SVV, in Panorama „We hebben Vanenburg vorig jaar opgezadeld met een hele boel kretologie. Dat is puur uit enthousiasme gebeurd. De ene topper na de andere ging weg. We waren zo blij dat we Vanenburg konden behouden. Hij heeft een aantal dingen te letterlijk genomen waardoor hij zich geforceerd is gaan ge dragen, maar daarmee zijn wij dus in de fout gegaan". PSV-manager Kees Ploegs- ma in Voetbal Internatio nal i Kieft, die hadden ze nooit mogen laten gaan. Er is vorig jaar veel over mij ge schreven, misschien had ik wel moeten reageren. Maar geloof me, ik was niet tegen Kieft. Wim was een fantasti sche speler voor ons en een wereldgozer voor de groep". PSV'er Gerald Vanenburg in Nieuwe Revu „Eerlijk gezegd voelde ik me in de achtste ronde tegen Mu- hammed Ali erg moe en vreemd. Ik was voor een kort ogenblik tot weinig meer in staat. Maar ik zei tegen me zelf: ik pak Ali gewoon, ik toon geen respect. Hij kan me geen pijn doen. En als hij me tracht te dwarsbomen, maak ik hem af. Ali sloeg me neer met een links-rechtse combi natie op het moment dat ik terug stuiterde vanuit de tou wen. Uit de hoek kreeg ik te horen, dat ik moest blijven liggen, dus ik wachtte. Toen Sadler me opdracht gaf om op te springen, deed ik dat. Maar het gevecht was al voorbij. Dat was de meest teleurstel lende ervaring. Ik wilde een gevecht op leven en dood tot het einde, maar ik kreeg het niet". Bokser George Foreman in De Krant op Zondag Carl Lewis op krukken Sprinter en verspringer Carl Lewis presenteerde gisteren in Londen zijn controversiële autobiografie. De Amerikaan, die zich na zijn knieoperatie voorlopig op krukken dient voort te bewegen beschuldigt in zijn boek olympisch kampioense Florence Griffith van dopinggebruik. FOTO: EPA PAARDESPORT Koersen van Alkmaar 1e koers, 2040 m: 1. Empress R (J.de Leeuw jr.) 2.53,2 - 1.24,9, 2. Empire Dream, 3. Early Bird. Toto: winnend 13,10 plaats 7,50 5,10 koppel 50,10 trio 673,10. 2e koers, 2040 m: 1. Diamond Tonka (A.Suykerbuyk) 2.52,4 - 1.24,5, 2. Ex- clusiv Victrlx, 3. Dundee Boshoeve. Niet gestart: Delightful Dream. Toto: winnend 2,50 plaats 1,20 1,40 koppel 2,80 trio 23,80. 3e koers, 2040 m: 1. Brenda Volo (J.Pool) 2.46,8 - 1.21,8, 2. Droom Westfrisla, 3. Boy Buitenzorg, 4. De- hoeve Princess. Toto: winnend 2,90 plaats 2,50 8,00 koppel 69,80 trio 524,90 kwartet 6267,90. 4e koers, 2040 m: 1. Ayres Promise (F.Handelaar) 2.51,6 - 1.24,1, 2. Val ley Cotillion, 3. Claudia. Niet gestart: Barry Victrlx. Toto: winnend 2,40 plaats 1,40 2,10 koppel 9,00 trio 42,50. 5e koers, 2380 m: 1. Diego Harvester (B.Dapper) 3.18,8 - 1.25,5, 2.Erlc Dean, 3. Dragon Crown. Toto: win nend 3,20 plaats 1,80 3,10 koppel 8,90 trio 162,10. 6e koers, 2040 m: 1. Domo Dutch (A.Suykerbuyk) 2.41,4 - 1.19,1, 2. Ca- simlr Durbin, 3. Cuddy Volann, 4, Corleone Star. Toto: winnend 1,50 plaats 1,40 2,30 koppel 6,40 trio 42,- kwartet 259,60. 7e koers, 2040 m: 1. Chanfal W (M.Hauber) 2.47,8 - 2.22,3, 2. Dream of Wiba, 3. Bryan Harvester. Toto: winnend 4,- plaats 16,70 3,10 koppel 75,90 trio 747,70. Be koers, 2040 m: 1. Dorothe Pluto (A.v.d.Blonk) 2.45,6 - 1.21,2, 2. Donna Dennehof, 3 Dex dl Tricia. Toto: win nend 9,- plaats 3,50 2,60 koppel 12,30 trio 59,10. 9e koers, 2700 m: 1. Ceder du Bois (B.Crebas) 3.41,3 - 1.22,-, 2. Blana- transs, 3. Arjan G.. 4.Bobby R. Niet gestart: Amiga. Toto: winnend 4,40 plaats 2,60 2,10 koppel 15,40 trio 105,30 kwartet 447,60. 10e koers, 2380 m: 1. Zoon van Jen sen (J.Bootsman) 3.18,9 - 1 23,6, 2. Zeb David, 3. Bardana. Toto: winnend 7,80 plaats 3,60 14,80 koppel 60,90 trio 1879,20. 11e koers, 2Ó40 m: 1. Arjen Steen- wijk (M.Huel) 2.43,3 - 1.20,-, 2 Wez Warber, 3. Super Explosive. Niet ge start: Ydra P Toto: winnend 5,80 plaats 2,40 5,50 koppel 34,- trio 170,80. 12e koers, 2040 m: 1. Carrera M (J.de Leeuw) 2.49,7 - 1.23,3, 2. Dean Hazelaar, 3. Damza Casindra. Niet gestart: Yargono. Toto: winnend 4,80 plaats 2,00 1,40 koppel 7,90 trio 84,60. W5: 3-4-9-5-2 Uitbetaling: 5249.30. Omzet: 283.376. ZEILEN WK Lechner-planken Buenos Aires Mannen, 4e race: 1. Quintin (Fra), 2. Lawrence (Aus), 3. Rebello (Bra). 4 Egeblad (Den), 5. Rülland (Fra); vijfde race: 1 David (Fra), 2. Quintin, 3. Garcia Velazco (Arg). 4 Kelbert (Fra), 5. Ouvrard (Fra). Stand: 1. Quintin 24,0, 2 Garcia Velazco 45,4, 3. Re bello 46,7, 4. Kelbert 65,0, 5. De Bo- badilla (Spa) 69,0. Vrouwen, 3e race: 1 Way (GBr), 2. Lellèvre (Fra). 3. Keijer (Ned). 4. Thomson (VSt), 5. Capart (Fra); vierde race: 1. Way, 2. Trepalner (Can), 3. Thomson, 4. Butler (VSt), 5. Chapln (VSt), 7 Keijer, 10. De Vries (Ned). Stand: 1. Way 0, 2. Chapln 36,0, 3. Thomson 37,7, 4 Trepalner 40,7, 5 Butler 45,0, 6. Keijer 52,4.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13