s §J 9 assenheim tevreden over jurering van Koningspark KOftTMC I0.-K0RTINC I IJ.-KORIIHC lO.-KORIIHt 1AA L Vreugde en zorgen bij heropening Adegeest Ringloop en Noord wijk nen nader tot elkaar D66 Leiderdorp wil reclamefolders weren b)EN& OMGEVING Ccidóc Somxmt dinsdag 23 oktober 1990 pagina 11 Gedeputeerde Brouwer onthult een paneel met daarop de namen van degenen die hebben meege werkt aan de reno vatie van Ade geest. Rechts voorzitter Stafleu. FOTO: STEPHEN EVENHUIS VOORSCHOTEN „De zorg verlening in de ouderenzorg dient flexibel te zijn. Samen werking op alle fronten is daarom noodzakelijk. Slechts een deel van de ouderen woont in een verzorgingste huis, maar alle ouderen heb ben recht op goede zorg". Dat stelde gedeputeerde G. Brou wer gisteren bij de heropening van Huize Adegeest, het ge heel gerenoveerde verzor gingshuis voor ouderen in Voorschoten. Brouwer haakte in op de ope ningstoespraak van de voorzit ter van de Stichting Bejaar denzorg Voorschoten, de heer C. L. Stafleu. Die sprak over dankbaarheid, maar ook over verbazing. Naast de dankbaar heid dat het 25 jaar oude ver zorgingstehuis weer geheel voldoet aan hedendaagse ei sen, blijft er de verbazing over de eis van de rijksoverheid dat de omvang van de opname wordt teruggebracht van 92 tot 60 bewoners. „En dat terwijl er op dit moment al een wachtlijst is van meer dan vijf procent van de opname-capa citeit. De teruggang van het aantal bewoners heeft ook ge volgen voor de omvang van het personeel". Hij wees er op dat directeur J. Groen slechts halve dagen be schikbaar is. Maar hij was er dankbaar voor dat de inn- krimping van het personeels bestand heeft kunnen plaats vinden zonder gedwongen ontslagen. De intensieve sa menwerking tussen Adegeest en 't Hofflants Huys is er, maar veelal ontbreekt het toch aan voldoende gediplomeerde hulp. Beide tehuizen hebben echter een grote kring van vrijwilligers, maar die kunnen niet alle zorg geven die vooral nodig is bij de vele hoogbejaar den in Voorschoten. Sieraden gestolen LEIDERDORP Een dief heeft in het weekeinde sie raden gestolen uit een woning aan de Splinterlaan in Lei derdorp. Het ging om een insluiping. De woning kan worden bereikt via een tussendeur van een kapsalon. De dief sloeg zijn slag zonder dat iemand het merkte. Het duurde geruime tijd voordat de vermis sing werd ontdekt. Politie zet Britten uit leegstaand pand SASSENHEIM Twee uit Engeland af komstige mannen zijn gistermorgen door de Sassenheimse politie uit een leeg staand pand aan de Hoofdstraat gezet. De Britten hadden een kamertje in het gebouw ingericht als woonkamer en hielden zich warm met een provisorisch kacheltje, 's Avonds zagen agenten een van de twee lopen naast een fiets. Omdat zij wisten dat de man geen fiets had ach tervolgden zij de Brit, die snel een steeg in ging, daar de fiets achterliet en de be nen nam. De politie besloot de man op te wachten in het lege pand aan de Hoofd straat, waar de mannen een paar uur la ter inderdaad wederom hun opwachting maakten, vermoedelijk om de nacht door te brengen. Een van de twee bekende de fiets te hebben gestolen. 'nHEIM De sa- van het Konings- heeft volgens de nij tot het gewenste at geleid. „De risi- inen het sanerings zijn weggenomen de doelstellingen, jjiorkomen - van een •4 jk verdergaande j iding van de ver- iging en het voor van conatactmoge- EAjen, is voldaan", inclusie staat in het tie rapport lokatie k van de NV Afdeling en Water. uniport werd gisteravond en vergadering van de 'u ie milieu, economische T enheden en .openbare goedgekeurd. Ruim geleden kwam bij bo- irzoek in het Konings park aan het licht dat de grond aan de zuid- en westzij de tot een maximale diepte van 1,6 meter sterk verontrei nigd was. Het betrof hier scha delijke stoffen zoals cadmium, koper, kwik en zink. Tevens werden bij een aantal borin gen sporen minerale olie aan getroffen. De verontreiniging was afkomstig van afval dat jaren geleden is gebruikt om het park op te hogen. Nadat de voorbereidende werkzaamhe den achter de rug waren waaronder het plaatsen van hekwerken rond het park en het kappen van een aantal bo men werd door aannemersbe drijf NBM Bodemsanering zo'n 9.700 ton verontreinigde grond afgevoerd naar de stortplaats VBM op de Maasvlakte. De saneringswerkzaamheden, die werden uitgevoerd in de periode van 3 tot 26 juli, deden heel wat stof opwaaien bij de omwonenden die vooral in het geweer kwamen tegen het al te voortvarend kappen van bomen aan de kant van het Koningshuys. De merktekens op een aantal imposante bo men aan de Wilhelminalaan zijn het zichtbare bewijs van het succes vol actievoeren door een aantal buurtbewo ners. Ook over de noodzaak van de sanering is het laatste woord in de omgeving van het Ko- ningsparl? nog niet gevallen. Inmiddels is de saneringsope ratie echter beëindigd en is er 8100 kubieke meter ophoog- zand en ongeveer 2.250 kubie ke meter teelaarde aange bracht. Dat de grond onder het Koningspark beslist nog niet vrij is van zware metalen blijkt uit de opmerking van de Grontmij dat analyses hebben uitgewezen dat ter plaatse van de zogenoemde putbodem en de wanden de gehalten van zware metalen in de grond rond of onder de respectieve lijke referentiewaarden zou den liggen. „Maar", zo besluit de rapportage: „Op basis van de beschikbare gegevens kan worden gesteld dat de uit te voeren nieuwbouwaktiviteiten zonder risico's kunnen worden gerealiseerd". De CDA'er P. Berg merkte gisteravond opdat er enige verwarring is ontstaan in de Sassenheimse samenleving. „Er werd schone grond aange bracht die later weer werd verwijderd". Hij doelde hierbij op de grote bergen schoon zand die naast de bouwput werden opgeslagen. „Iedereen lachtte zich krom", aldus Berg. Hoofd van de afdeling Open bare Werken D. Diekhuis gaf te kennen dat de vervuiling uitgebreider was dan aanvan kelijk werd aangenomen. En ook doorliep tot in het perceel van het nieuwe gemeentehuis, zodat het NBM bodemsane- ringsbedrijf de werkzaamhe den uit moest breiden. Toen het bouwbedrijf vervolgens de omtrek van het geprojecteerde gemeentehuis ging uitzetten moest een gedeelte van de aangebrachte grond er weer uit. Al hebben de buurt bewoners van het Koningspark dan niet bij de Raad van State kunnen bewerk stelligen dat de bouw van het nieuwe gemeentehuis vertraagd word, ze hebben toch voor elkaar gekregen dat een aantal voor de kap gemerkte bomen, bij het Koningshuys behouden konden blijven. FOTO: HENK VAN DEN EN DE lalWIJK De Stichting u jpprojecten en de ge- ™Noordwijk zijn in ge ver een vijfjarig con- :t betrekking tot het m ophalen van afval eineente. Vorige week jaarover een, door °®op als „positief en con- =0ervaren gesprek kihad tussen Kringloop ouder V. Salman, n vindt Kringloop dat ing in de richting van ente veel water bij de 'ft moeten doen. Een itaalplan dat door de was ingediend, is af- door de gemeente, die eigen milieubeleids- rkt. Dit gemeentelijk milieuplan zal echter nog ge ruime tijd op zich laten wach- De gemeente en niet Kring loop gaat in Noord wijk het groente-, fruit- en tuinafval ophalen. Kringloop conti nueert wel het ophalen van papier en kleding en als het aan de gemeente ligt komt daar plastic bij. Wethouder en stichting hebben ook over de mogelijkheid gesproken het gescheiden ophalen van afval in Noordwijk voortaan betaal de arbeid te laten zijn. Volgens Kringloop is dat nodig omdat het onmogelijk is de vrijwillig- gers nog meer werk te laten verrichten. ;enheimers dringen aan op leidsremmende maatregelen oei ourlHEIM Bij de gemeente Sassenheim zijn vijftien ver- neom snelheidsbeperkende maatregelen binnengekomen, nissie verkeersaangelegenheden buigt zich 21 november e verzoeken. Intussen worden snelheidsmetingen en tel- erricht. fgewezen omdat de straten vanwege hun huidige vorm anmerking komen voor de aanleg van bijvoorbeeld ver- ,lj impels. De bestaande vormgeving van de straten op dan zeventig meter van elkaar gelegen bochten en een van minder dan vijf meter staat aanvullende snel- ïmende maatregelen niet toe. De overige verzoeken zijn- ireekbaar. Folk The Folk Club Noordwij- kerhout komt donderdag avond bijeen in het Wapen van Noordwijkerhout aan de Dorpsstraat 14. Aanvang half negen. Meer inlichtingen: 02523-74466. Francaise De Alliance Frangaise-Lei- den houdt morgenavond een lezing over de Franse, im pressionistische schilder Mo net. De lezing wordt gegeven in de Franse taal. Aanvang acht uur in het Witte Huis, Wilhelminapark 13 in Oegst- geest. Voor informatie: 071- 155897. Concours Danielle Straathof uit Ter Aar is als beste uit de bus ge komen tijdens het solisten muziekconcours in Zoeter- woude. Zij behaalde de meeste punten en won daar mee de wisselbeker van de Zuid-Hollandse Bond van muziekverenigingen. Het so listenconcours werd gehou den in het Muziekcentrum in Zoeterwoude. De organisatie was in handen van de Sint Jan's fanfare. Uitslagen: der de afdeling: Bianca Egberts uit Nieuwveen op bugel; tweede afdeling: Corine Hoogervorst uit Nieuwveen op saxofoon; eerste afdeling: Irma Bouwmeester uit Roe- lofarendsveen op klarinet. Ere-afdeling: Danielle Straa thof uit Ter Aar op klarinet. Afscheid De Rabobank Katwijk aan den Rijn-Valkenburg heeft tijdens de algemene leden vergadering afscheid geno men van H. Noort. Valken burger Noort, maakte 16 jaar deel uit van de raad van toe zicht van de bank in Valken burg en na de fusie met de bank in Katwijk aan den Rijn was hij zes jaar bestuurs lid van de nieuwe combina tie. In aanwezigheid van echtgenote en kinderen kreeg Noort uit handen van de heer Jochemse, adjunct- regiodirecteur van Rabobank Nederland, een zilveren in signe opgespeld. Eerder had hij uit de handen van de voorzitter van de plaatselijke bank een horloge ontvangen. Film De film ,,A dry white season" wordt vrijdagavond vertoond in het Parkfilmhuis aan de Cornelis Geellaan 2 in Al phen aan den Rijn. Het ver haal speelt in Zuid-Afrika. Een zwarte tuinman wil we ten waarom en hoe zijn zoon is vermoord. Hij krijgt hulp van zijn blanke werkgever. Met onder anderen Donald Sutherland, Marlon Brando, Gerard Tholen, Janet Su- zman, Zakes Mokae, Susan Sarandon. Toegang kost f7,50, houders van een CJP of Pas 65 moeten f6 betalen. De voorstelling begint om half negen. Concert Het Symfonie Orkest Bloem bollenstreek geeft vrijdaga vond het jaarlijkse najaars concert in de hervormde kerk aan de Herenweg in Warmond. Dirigent is Wim van Duijn, als solist treedt Arie de Ru op. De Ru is wel iswaar cellist maar in zijn solo brengt hij op het orgel een concert van Hendel ten gehore. Ook het Jeugdsymfo- nieorkest speelt enkele com posities. Aanvang acht uur, toegang kost f7,50, houders van een CJP of Pas 65 moeten f5 betalen en kinde ren tot 12 jaar hebben gratis toegang. Lorodelba Op uitnodiging van de Vrien den van het Adema-orgel Lisse verzorgt het koor Loro delba vrijdag een concert in de Agathakerk in Lisse. Het koor, dat onder leiding staat van de Poolse dirigent Anna Zajac, treedt op in kleder dracht en zingt liederen uit Roemenië, Bulgarije, Joego slavië, Rusland en Polen. Dit gebeurt in de oorspronkelijke taal. Theo de Waal (panfluit) en Johan Paap (accordeon) zijn eveneens te gast bij dit concert. De aanvang is kwart over acht. De toegangsprijs bedraagt f10, kinderen tot 14 jaar hebben gratis toegang. Potatoes Potatoes treedt vrijdagavond op in jongerencentrum Ex Voto in Voorhout. Toegang kost f5. Aanvang half tien. Bloembollenmark t De zendingscommissie van de NH Kerk in Zoeterwoude houdt vrijdag en zaterdag de jaarlijkse bloembollenmarkt in Ons Huis aan het Koster spad. Vrijdag kan men daar van twee tot vijf uur terecht, zaterdag van negen tot twee uur. De opbrengst is bestemd voor tuberculose- en leprabe strijding in Nigeria. Jezus De Baptistengemeente Lei derdorp houdt vrijdag een bijeenkomst over Jezus Christus. Er wordt een film over het leven van Jezus ge draaid. Na afloop is er discus sie. Aanvang acht uur, entree gratis. Cherryll De zangeres Cherryll treedt vrijdagavond op in bar-dan- cing Blues Brothers aan het Henri Dunantplein in Hille- gom. Zij brengt een geva rieerd repertoire. De dancing gaat om negen uur open. LEIDERDORP De gemeen teraadsfractie van D66 van Leiderdorp wil dat er maatre gelen worden genomen tegen het ongewenst deponeren van reclamedrukwerk in de brie venbussen van de inwoners van Leiderdorp. D66-fractievoorzitter E. Groot aarts zei gisteravond in de commissie ruimtelijke orde ning, verkeer en milieu (ROVM), het subsidiëren van het inzamelen van oud papier slechts als symptoonbestrijding te zien. „Er moet iets aan de bron worden gedaan", aldus Grootaarts, waarbij hij ter be wijsvoering een flinke stapel papier toonde die hij de afgelo pen twee dagen had ontvan- clamedrukwerk moet kunnen weigeren. De beste methode daarvoor is volgens hem dat door middel van een sticker op de deur te laten weten. Groot aarts wil dat het gemeentebe stuur in eerste instantie met de producenten van reclame drukwerk gaat praten om op vrijwillige basis tot afspraken te komen. Een af te sluiten „convenant" moet er voor zor gen, dat mensen die geen han delsreclame in de bus willen, dat ook niet krijgen. Pas als het overleg met de producen ten van reclamedrukwerk niet tot resultaten leidt wil Groot aarts, dat de gemeente via de APV het verspreiden van on gewenst drukwerk strafbaar gaat stellen. De commissie ROVM is er een voorstander van, dat de inza meling van oud papier door sociaal-culturele instellingen en scholen van gemeentewe gen wordt gesubsidieerd. Als enige gemeente in de regio heeft Leiderdorp nog geen subsidieregeling voor oud pa pier. Doordat omliggende ge meenten wel een vergoedings regeling kennen, verdwijnt er papier naar de regiogemeen ten. Zelfs papier uit het ge- meenthuis van Leiderdorp wordt door een regiogemeente gesubsidieerd, zo wordt in de ambtelijke notitie geconsta teerd. Het wordt „merkwaar dig" genoemd, dat andere ge meenten voor een deel van de kosten van het Leiderdorpse afval opdraaien. Wethouder J. Veldstra-van Donk zei, dat er iets aan het „weglekeffect" wordt gedaan. In Gevulei-ver band wordt gestreeft naar een uniforme regeling voor de re giogemeenten. De inzameling van oud papier door middel van papierbak ken, waarmee de gemeente Leiderdorp in november 1989 is gestart, is overigens een suc- ces. De gemiddelde opbrengst per maand die in 1989 7,7 ton bedroeg is inmiddels opgelo pen tot 13,2 ton. Wethouder Veldstra kondigde aan, dat er op diverse plekken in Leider dorp zogenaamde milieucor ners zullen worden geplaatst. Zij beloofde de commissie bin nenkort met voorstellen te ko- SI 000 HERENOVERHEMDEN i OP 8.000 KINDERTRUIEN OP 5.000 HERENTRUIEN OP 10.000 DAMES- EN HERENBROEKEN DE KLAP OP DE VUURPIJL! DEZE VERRASSING MAKEN WE PAS 3 NOVEMBER IN DE WINKEL BEKEND. ZORG DAT U ER MIRAKELS SNEL BIJ BENT! Leiden: Hooigracht 89

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11