olleyballers snel ver zenuwen heen Van Basten een volgevreten spits" sportuitslagen AZC'ers vallen buiten selectie Wereldtitel Carlos Sainz )RT SaidóaQowuwt VRIJDAG 19 OKTOBER 1990 PAGINA 7 Ampler verlaat ploeg Gisbers [JN Uwe Ampler verlaat PDM, de fan Jan Gisbers. Hoewel de Oostduitser jaar onder contract staat, gaat hij een tenis aan met de Belgische wielerploeg Ook Rudy Dhaenens, de Belgische kampioen, vertrekt zo goed als zeker bers. PDM heeft Falk Boden, die vorig »el uitmaakte van de Oostduitse ploeg ■reldkampioen 100 km tijdrijden werd lambery, een contract aangeboden. Ballerini verbond gisteren in Novara a naam aan de 78e editie van de Ron- Piemont. De Italiaanse coureur won kilometer de sprint van een drietal duchters, onder wie Nederlander Je Koning, die als vierde eindigde. Het derde zege van formaat voor Ballerini oen. Eerder triomfeerde hij in Parijs - de Grote Prijs van de America's. Handbalsters blijven scoren SCHIEDAM Het Ne- derlands vrouwen-hand- balteam heeft verzuimd tijdens het Hollandtoer- nooi op records te mikken. Werd op de openingsdag het zwakke IJsland met een nog nimmer vertoon de score van 37-8 terugge wezen, gisteren was de se lectie van bondscoach Ton van Linder ruimschoots de betere over een plotseling bijeengeroepen Belgische nationale formatie: 27-10. Gezien het kwantiteitsver schil had een score van boven de dertig toch zeker haalbaar geweest. Kasparov aanvaardt remise vierde partij NEW YORK Karpov is nog lang niet groggy. Hij heeft harde klappen opgelopen in de beginfase, maar zijn incasseringsvermogen is opmerkelijk. In de vierde ronde ging de uitdager het gevecht om de wereldtitel weer aan. Hij weigerde zich in de touwen te laten dringen, veroverde zelfs het initiatief, maar miste de kans zijn te genstander voor acht tellen in de hoek te zetten. Na veertig zetten en vijf uur werd de partij afgebroken. Binnen drie uur gaf Karpov via be middeling van de Nederlandse scheidsrechter Gijssen de partij remi se. Kasparov nam het aanbod in be raad, sliep er een nachtje over en ac cepteerde het in de ochtend. Hij bleef op punten voor (2,5-1.5). Squashbond wil 100.000 leden WARMOND De nationale squash bond heeft ambitieuze plannen. Het streeft naar 100.000 leden, een verze- venvoudiging van het huidige aantal (15.000). De groei is mogelijk, denkt voorzitter Philip van der Ven, omdat een onderzoek heeft uitgewezen dat circa een kwart miljoen mensen de sport met enige regelmaat beoefent. De financiële basis voor de plannen is aanwezig. Op de speciale algemene ledenvergadering in Amsterdam zet te Van der Ven gisteren zijn handte kening onder negen sponsorcontrac ten. De voornaamste was die met de NCM, die de komende drie jaar zal optreden als hoofdsponsor van de Dutch Opert, het enige proftoernooi in Nederland. Politiek pakt military aan DEN HAAG Er komt binnenkort vrijwel ze ker een wetswijziging, die voorziet in een strak kere reglementering van evenementen waarbij dieren betrokken zijn. In de Tweede Kamer wordt binnenkort een wets voorstel met die intentie behandeld. Wordt dat aangenomen, dan zullen voortaan onder meer military's worden verboden, tenzij ze aan wette lijk vastgelegde voorwaarden voldoen. Staatsse cretaris drs. J.D.Gabor van Landbouw, Natuurbe heer en Visserij gaat er vanuit dat de overheid binnenkort de middelen zal hebben om wedstrij den te verbieden waarbij het welzijn van dieren in het geding is. „Op dit moment biedt de wet die mogelijkheid niet. Er is een wet Gezondheid en Welzijn Dieren in voorbereiding die erop neer komt dat alles verboden is, tenzij toegestaan. En dat zal dan alleen nog onder voorwaarden kun nen. Je moet niet iets van een dier verlangen wat hij niet kan". Ex-DDR heerst in schaatsploeg INZELL Petra Becker is de enige Westduitse in de nieuwe schaatsselectie van de Bonds republiek Duitsland. De groep van coördinator Gtinter Schu macher telt verder elf mannen en vrouwen uit de voormalige DDR. Op grond van haar ze vende plaats op de 3000 meter en haar zesde op de 5000 meter tijdens de Europese titelstrijd in Heerenveen werd Becker tot het zogeheten A-kader toe gelaten. Met prestaties tijdens wereldbekerwedstrijen werd geen rekening gehouden, waardoor Uwe Streb en Mar kus Tröger buiten de kern ploeg vielen. Sport op televisie VANDAAG Nederland 3, 20.20 uur: Sport Studio; 22.45 uur: Tennis en volleybal. België Nederlands 2, 20.00 uur: Tennis en turnen. Duitsland 1, 23.25 uur: Sportschau. Duitsland 2, 22.50 uur: Die Sport-Re portage. BBC 2, 23.20 uur: Snooker. Eurosport, 18.00- 02.30 uur: Sport. Sportnet, 18.00- 00.00 uur: Sport. 3ILIA „De kop is dat lucht heerlijk 'lo begroette de Vee- aler Henk-Jan Held jelopen nacht de ze- ichtige en krampach- tart met de goede af- yan de nationale vol- Iploeg. [-debutanten versloegen asilia de regerend we mpioen Verenigde Sta- eliswaar met 3-0 (15-7, 15-6), maar daarvoor n wel bleke bekjes en de knietjes voor worden onnen. „En nu op naar bondscoach Harrie uiting aan de hoop fs al op zondag als pou- ïaar de Zuidamerikaan- jle te verruilen voor de akkelijker stranden van abana. ad het de volleybalploeg rokking kwalijk kunnen dat het WK-avontuur van glanzend zou wor- ifge werkt? „Er staan melijk jongens in het ls Henk-Jan Held en van der Horst, die nog nkel groot toernooi heb- meegemaakt. Eigenlijk alleen Edwin Benne en iwerver hoe het is om peningswedstrijd aan te i", schetste Brokking na nog even het routinege brek in zijn ploeg. De Amstel- veense coach kon op de bank constateren dat Zwerver moei zaam startte en ook Van- der Horst even terugdeinsde voor zijn ervaren tegenstrever Craig Buck. „Van der Horst stond er gewoon met knikken de knieën, terwijl het ver schrikkelijke verantwoorde lijkheidsgevoel bij Ron Zwer ver bijna de keel dichtkneep", aldus Brokking, die verder in valler Martin Teffer roemde om zijn agressieve manier van spelen. „Hij zorgde namelijk voor het keerpunt. Gewoon door af en toe lekker gek te reageren en de ploeg bij elkaar te slepen voor het juichwerk. Dat enthousiasme werkte aan stekelijk". Knutselen Oranje trof zoals verwacht in de Verenigde Staten een opti male opponent voor zo'n ope ningsduel. Want ook coach Jim Coleman moest de afgelo pen maanden duchtig knutse len om een aanvaardbare ploeg op de been te krijgen. De sterren ontbreken en dus speelt het team geen rol van betekenis in Brazilië. „Wij zijn hier met een jonge ploeg, die nog in een ontwikkelingsfase zit", verontschuldigde vete raan Buck zich voor het pove re spel van zijn team. „Wij ho pen het komende jaar toch nog wat jongens, die nu in de Itali aanse competitie spelen, terug te halen, zodat we in Barcelo na weer echt voor het goud kunnen gaan. Er moet dus nog heel wat gebeuren, want dit team is de volledige reflex van de organisatorische problemen in onze bond". Buck haalde daarmee een item aan, dat ook ten grondslag ligt aan de nieuwe samenstelling van de Nederlandse ploeg. De Nederlandse volley balbond maakt zich hard voor het in middels heilig verklaarde sy steem zonder clubspelers. En wat overbleef is nog altijd hoopgevend. „Misschien had het vorige team wel veel meer problemen gehad om over die moeilijke fases in de eerste en tweede set te komen", maakte ook middenspeler Held nog even een korte vergelijking met het verleden. „Je moet zo'n slechte fase overbruggen met keihard werken en daar is dit team nu juist zo sterk in. Echt knalhard werken en geen moment meer verslap pen. Want ook deze Amerika nen waren verschrikkelijk t^ai. We moesten af en toe wel drie of vier keer per rally knallen om ze op de knieën te krijgen". Futloos Een verklaring voor de ge spannen start van zijn ploeg, Ron Zwerver (links) en Henk-Jan Held speelden een belangrijke rol bij de eerste winstpartij van de volleyballers bij het WK in Brazilië. FOTO: PR die op de toeschouwers over kwam als futloos en gereser veerd, kon Held met gemak verzinnen. „We leven hier nu al maanden naar toe. Logisch dat je dan even de kriebels krijgt als het ook echt gaat be ginnen. Je hoopt je zenuwen wel zo snel mogelijk kwijt te Zijn, maar dat lukt echt niet zo gemakkelijk. Ik had pas hal verwege de derde set het idee dat we er door heen waren. En dat was ook wel te merken". Aan de qua punten fraaie WK-start kleefde nog een pijnlijk incidentje. Op de stand 12-13 in de tweede set botsten Afital Selinger en Martin van der Horst in vliegende vaart op elkaar bij een verdedigende actie en ze bleven krimpend van de pijn op de vloer liggen. „Ik schrok me kapot en dacht dat bij Martin de arm uit de kom was geschoten", zei Held naderhand. Ook Brokking sprong uiteraard in paniek op. Het bleek ten onrechte, want beide spelers konden met een licht gekneusde schouder ver der spelen. Avital Selinger kon na de persconferentie zelfs nog grappig uit de .hoek komen: „Nu heeft Martin ook eens kunnen voelen hoe het is om tegen een tank te botsen. Ja, en ik weet nu hoe je tegen een F-16 opknalt RONALD WOUDENBERG ADRIAANSE DUIDELIJKER DAN COLLEGA'S HAAG De colle- van Rinus Michels en zich afzijdig van 'epeperde uitspraken de val die Oranje af- woensdagavond fde. Slechts de nim- om boude zinsneden jen zittende trainer FC Den Haag, Co anse, waagt de inter- ïals harder aan té Hij noemt Van n „volgevreten" en uldigt Michels ervan el aan het SVV-.con- |(van assistent Dick iaat) te hebben op- Igen. „Het produkt waardeloos", aldus fonische baas van PSV, Robson, die gisteren on- feld tot zijn genoegen :unnen vaststellen dat vorige werkgever in •kwalificatie heel wat merging dan Oranje - En- s klopte Polen met 2-0 - niet direct in een aligë ontwikkeling voor Nederlandse voetbal, heeft dit land veel te waliteit voor. Wie spe- s Gullit en Van Basten midden heeft, hoeft wanhopen. Of dit een nt is? Dat moeten we na- afwachten. Persoon- rwacht ik dat de kwali- van Nederland wel >oven komen drijven", de PSV-trainer. Vonk, technisch direc- j FC Twente, is allesbe- een zwartkijker waar huidige situatie van het lands elftal betreft. „We natuurlijk nog steeds «hikking over een ver- kelijk goede lichting. a! noet er natuurlijk een 'veer uitkomen, atste was in Porto echter ins het geval. Vonk dat van achter de tv ook j tateerd. „Ik heb met ing gekeken hoe Neder- heeft gespeeld. Ik denk e spelwijze afgestemd .Worden op het materiaal voorhanden is, maar uit 'tentieel wordt niet het "ale rendement gehaald, spijtig want Oranje be- zich nu natuurlijk in een situatie. Elke misstap is lelijk", weet Vonk, die min denkt dat het vader- voetbal op de goede S' Dat ondanks de vroeg- eliminatie van PSV, JC en FC Twente in de Europese toernooien, spelopvatting is echter aanvallend. Je ziet ook BOBBY ROBSON ...niet wanhopen... LEO BEENHAKKER ...goedenmiddag... CO ADRIAANSE ...SVV-uitslag... FOTO'S: DIJKSTRA Van Basten wil gesprek met Van Rooi jen DEN HAAG Marco van Basten wil op korte termijn een gesprek hebben met sectievoorzit ter Martin van Rooijen..De speler van AC Mi lan, die volgens onbevestigde berichten na af loop van het duel Nederland-Portugal tegen stander Veloso in de catacomben van het sta dion een kaakslag zou hebben toegediend, wil praten over de gang van zaken bij Oranje. Wat Van Basten, die woensdagavond direct na •afloop met ploeggenoot Ruud Gullit per auto naar het vliegveld in Porto werd gebracht om met een privé-jet naar Milaan te worden ver voerd, precies wil bespreken is bij de KNVB nog niet bekend. Maar aangenomen mag wor den dat de taktiek van het Nederlands elftal en de beslissing van Michels Ronald Koeman opzij te schuiven op de agenda zullen staan. Wan neer de gedachtenwisseling zal plaats vinden is evenmin bekend, maar het zal zeker voor Ne derland-Griekenland van 21 november gebeu ren. Van Rooijen, die inmiddels al heeft ange- kondigd dat die EK kwalifikatie-wedstrijd rechtstreeks op de televisie zal worden uitge zonden, heeft overigens klachten gekregen van sponsors van Oranje. Velen, onder wie oud-mi- nister Gerrit Braks, moesten woensdagavond in Porto in de stromende regen op de tribune plaatsnemen. Van Rooijen zelf ondernam in Porto de nodige bemiddelingspogingen, maar die leidden er pas in de pauze toe dat onder meer Braks de beschutting van de overdekte tribune konden opzoeken. Vele sponsors, voor duizend gulden voor een dagtrip in Portugal aanwezig, waren toen al terug naar het hotel. dat de mensen de weg naar de stadions langzamerhand weer weten te vinden. Dat is toch een positief aspect". Adriaanse Co Adriaanse, de vooruitstre vende trainer van FC Den Haag, zag al tijdens het volks lied dat het met een aantal spelers mis zou gaan. „Met name Van Basten maakt een volgevreten indruk. Dat droop er tijdens het Wilhelmus al bij hem vanaf. En het bleek tij dens de wedstrijd. Een cen trumspits moet voortdurend in beweging zijn, zeker bij een systeem zonder vleugelspitsen. Maar dat is hij kennelijk niet meer gewend of hij voelt zich er te goed voor. Gullit heeft wel gelopen wat hij kon, maar de andere zogenaamde vedet ten willen het liefst de bal in hun voeten". De vorig jaar naar Zeist ver huisde Adriaanse zag in het „systematische, plichtmatige" voetbal van Oranje duidelijk de hand van de Haagse assis- tent-bondscoach Dick Advo caat terug. „Het was een SVV- wedstrijd met een SVV-uit- slag", aldus Adriaanse over de 1-0. „Het product was waarde loos om te zien. Er kwam geen enkele lange hoge bal, hét wa pen tegen zo'n handbalverde diging, zéker op een nat veld. Er was op het middenveld nie mand die de ploeg op sleep touw nam. Cor Lems zou ie mand zijn die in dit team de bakens zou hebben verzet. Dat meen ik écht. Hij zou mis schien een aantal foute passes hebben gegeven, maar hij zou ook zo een spits vrij voor de keeper hebben gezet", meent Adriaanse. Die-zich overigens geheel kan vinden in de be slissing van Rinus Miéhels om Ronald Koeman buiten de ploeg te houden. „Vroeger had ik respect voor Michels, maar dat is na de affaire Libregts helemaal verdwenen. Hij had nooit meer trainer mogen wor den. Je zag hem over het veld lopen: een ouwe man". Toch meent Adriaanse dat Oranje nog wel degelijk het EK in Zweden kan halen. „We móeten meer kunnen dan we tegen Portugal hebben laten zien. Het enige positieve is dat we nu van de favorietenrol in de underdogrol terecht zijn ge komen. Daardoor wordt het misschien wat makkelijker". Beenhakker Leo Beenhakker heeft een korte en duidelijk mening over de verregende verrich tingen van het Nederlands elf tal in Portugal. „Laat mij daar maar buiten", luidt de alles zeggende reactie van de tech nisch directeur van Ajax/ex- bondscoach. Don Leo heeft de wedstrijd uiteraard wel gezien op de televisie, maar laat zich niet verleiden tot een uit spraak over het optreden van de ploeg, die hij op het WK nog onder zijn hoede had. „Oranje is en blijft een geslo ten boek voor mij. Daar heb ik niks meer mee te maken. Ver der krijg je niks te horen van mij. Goedenmiddag". Michels al snel af van tactische uitgangspunten AMSTERDAM Rinus Michels heeft een dag na de blamerende nederlaag van het Nederlands elftal tegen Portugal een ope ning geschapen naar een ander tactisch concept voor Oranje. Nadat de bondscoach kort voor het oefenduel met Italië (0-1) van vorige maand nogal pertinent had verklaard dat zijn ploeg in het ver volg met slechts één echte spits en „operationele ge bieden" op de vleugels zou gaan opereren, paste hij afgelopen woensdag in Porto dat concept al aan. Een tactiek, met Berg kamp als tweede spits, die overigens slechts in de aanvangsfase van de wed strijd enigszins zichtbaar was. Gisteravond wees Mi chels in het televisiepro gramma Match op die aan passing van zijn onlangs nog gepresenteerde tac tiek, waaruit kon worden afgeleid dat voor het eerst komende duel in de EK voorronde (21 november thuis tegen Griekenland) nog meer „concessies" kunnen worden verwacht. Daarbij moet vooral wor den gedacht aan het op stellen van minder verde digers en in elk geval twee echte vleugelaanvallers. Verbeek Ook Pim Verbeek voelt zich niet geroepen (veel) commen taar te geven op hetgeen hij eergisteren via de beeldbuis kreeg voorgeschoteld. „Dat het Nederlands elftal verloren heeft, vind ik heel vervelend. Dat kunnen we voor het Ne derlandse voetbal eigenlijk momenteel helemaal niet heb ben. Maar ik laat me er niet over uit of Oranje goed of slecht heeft gespeeld. Portugal deed er toch ook geen malle moer aan?", vraagt Verbeek retorisch, waarmee hij eigen lijk al genoeg zegt. „De jon gens van het Nederlands elftal zijn vast met de beste bedoe lingen het veld ingegaan. Als er mensen zijn die veronder stellen dat dat niet zo is, dan kan ik alleen maar zeggen dat ik dat absolute nonsens vind. Die mensen hebben geen weet van hoe het voetballen in el kaar zit", meent Verbeek. Onze tips voor de koersen van Wolvega, morgen aanvang 18.00 uur. Ie koers: 1. Exciting Crown, 2. Delea- zar Fibber, 3. Earl Princess (2-1-6); 2e koers: 1. Evita Kievitshof, 2. Eagle's Pride, 3. Dandy Loo (4-2-5); 3e koers: 1. Evert Jan, 2 Ed Robel, 3. Evita Steenwijk (3-8-6); 4e koers: 1. Channa Hanover, 2. Al ways Again, 3. Zetor D (6-5-3); 5e koers: 1. Don Trotteur, 2. Demis sionaire, 3. Chino W (10-3-6); 6e koers: 1. En Route Spin, 2. Foxie Burgerqueen, 3. Charly Chaplin (3-6- 10); 7e koers: 1. Doris Vrijenesse, 2. Cindy Yvoo, 3. Elton Prince (9-5-1); 8e koers: 1. Blits Hope, 2. Deventore B, 3. Bella V (2-5-7); 9e koers: 1. Balequina K, 2. Benny W, 3. Binky Gerron (6-3-9); 10e koers: 1. Massie's Prize, 2. Zozo Nevele, 3. Veloce Nora (5-7-2); lie koers: 1. Diamant C, 2. Bunzer Junge, 3 Clasien Westland (1-5-3). ÊLIN De winnaar in San Remo, Didier Auriol (links), viert op zijn wijze met co-piloot Occelli de zege. foto: epa SAN REMO De Spaanse rallycoureur Carlos Sainz is de Ita liaan Massimo Biasion gisteren opgevolgd als wereldkampioen. De 28-jarige Madrileen, aan het stuur van een Lancia Delta, had in de rally van San Remo aan de derde plaats genoeg om in de strijd om de wereldtitel onbereikbaar te worden. Het evenement leverde een zege op voor de Fransman Didier Auriol, die de Fin Juha Kankkunen 45 seconden te snel af was. DEN HAAG Bondscoach Rob Schouten kan voor het kwalificatietoernooitje in Drachten (26-28 oktober), waar deelneming aan het wereldkampioenschap wa terpolo moet worden afgedwongen tegen Canada en Mexico, niet beschikken over Gijsbert van der Leden. De Alphense international speelt te zelfdertijd in Joegoslavië de eerste wedstrijd tegen Partizan Belgrado. Zijn clubgenoot Bobbie Brebde, die ook deel uitmaakte van de voorlopige selectie, kan evenmin in Drachten van de partij zijn. Er worden nog wel po gingen ondernomen de EC-confrontatie voor AZC te verzetten, maar die lijken gedoemd te mislukken. De selectie voor Drachten is nu: Arnoud Posthuma (Polar Be- ars), Arie van de Bunt (AZ&PC), Stan van Belkum (Nereus), Mark van Belkum (Zijl/LGB), Jan Wagenaar (AZ&PC), Marko Kunz en Rob Rosner (beiden VZC), Hans Nieuwenburg, Robert Havekotte, Rob van de Blaak, John Scherrenburg en John Jan sen (allen Polar Bears), Koos Issard (De Robben). AUTOSPORT 10© WK-rally San Remo 2235 kilometer, 35 klassementsproe ven over 615 km, eindstand: 1. Aurio- l/Occelli (Fra) Lancia 7.30.38, 2. Kankkunen/Pilronen (Fin) Lancia op 0.45, 3. Sainz/Moya (Spa) Toyota 1.45, 4. Cerrato/Cerri (Ita) Lancia, 2.47, 5. Liatti/Tedeschinl (Ita) Lancia 6.14, 6. Erlcsson/Billstam (Zwe) 6.34, 7. Deila/Scalvlni (Ita) Lancia 7.11, 8. Fiorio/Pirollo (Ita) Lancia 7.45. Stand WK: 1. Sainz 132 punten (wereldkam pioen), 2. Auriol 87, 3. Kankkunen 85, 4. Biasion (Ita) 64, 5. Ericsson 34, 6. Cerrato 30. Stand merken: 1. Lancia 137 (wereldkampioen), 2. Toyota 128, 3?Subaru 43. BASKETBAL Eredivisie mannen Noordkop-Goba 93-72 GOLF WK Christchurch Vrouwenteams, 1e ronde: 1. Verenig de Staten 148 (Goetze 74, Hurst 74, Noble 77), 2. Denemarken en Duits land 150, 4. Nieuw-Zeeland 152, 5. Brazilië, Groot-Brittannië en Italië 153, 15. Nederland 158 (Hageman 75, Huygen 83, De Vries 85). HANDBAL Hollandtoernooi Vrouwen 2e speeldag: België-Neder- land 10-27 (6-14). 1. Nederland: De Kok 5/1, Klelntjens 5. Vonhof 4/2, Kossen 3. Tijsterman en Van de Vel den 2, Wouters 1/1, Van lersel, Van Velzen, Kossen, Thorsen, Kerssens 1. Noorwegen-IJsland 29-14 (13-9), Roemenlë-Polen 23-20 (11-9). Stand: Nederland 2-4 (64-18), Roemenië 2-4 (57-34), Noorwegen 2-2 (39-27), Po len (2-2) (33-33), België 2-0 (24-61), IJsland'2-0 (22-66). Oefenwedstrijd mannen Noorwegen-Nederland 20-18 (10-7): Scores Nederland: Robert Flege 6, Groener 3, Joop Fiege 3, Van Olphen 2, Schuurs, Hagreize 2, Berendsen. Topscorer Noorwegen: Erland 7. PAARDESPORT Koersen Wolvega 1e koers, 1900 m: 1. Ed Hollyrood (C. Hettellng) 2.39,5-1.23,9, 2. Elures Ha nover, 3. England S. Toto: winnend 2,30 plaats 1,70 1,60 koppel 6,40 trio 32,60. 2e koers, 1900 m: 1. Cindy Yvoo (D. Plantenga) 2.36,7-1.22,5, 2. Daisy Oostland, 3. Valley Cotillion. Toto: winnend 2,60 plaats 1,40 1,80 koppel 7,80 trio 66,70. 3e koers, 1900 m: 1. DAF's Oldeson (A. van de Wal) 2.35,7-1.21,8, 2. Elai ne Hanover, 3. Dancing Queen, 4. Caesar d'Heres. Toto: winnend 2,20 plaats 1,30 1,40 koppel 4,10 trio 46,90 kwartet 271,90. 4e koers, 2240 m: 1. Dalida Belvede re (S. Woudstra) 3.05,2-1.22,7, 2. Za- relli, 3. Boncoeur. Niet gestart: Cree se K. Toto: winnend 3,60 plaats 3,30 16,40 koppel 40,40 trio 867,30. 5e koers, 1900 m: 1. Emanza (A. Bos scha) 2.31,4-1.19,7, 2. Edon Prince, 3. Barletta Mendel. Toto: winnend 2,50 plaats 1,60 1,50 koppel 3,90 trio 53,40. 6e koers, 1609 m: 1. Desperado (R. De Vlieger) 2.10,7-1.21,2, 2. Anjo, 3. Clasien Westland, 4. Corleone Star. Toto: winnend 7,00 plaats 2,20 1,60 koppel 7,70 trio 83,60, kwartet 660,20. 7e koers, 1609 m: 1. Doortje Scimitar (H. Schoonhoven) 2.08,7-1.20,0, 2. Blue Night, 3. Cherubijn. Toto: win nend 4,30 plaats 2,60 9,00 koppel 80,80 trio 1021,40. 8e koers, 1900 m: 1. Boy S 2.29,8- 1.18,8, 2. Barry Quick, 3. Alpha Chra- nita. Toto: winnend 1,20 plaats 1,10 1,50 koppel 2,70, trio 10,30. 9e koers, 1900 m: 1. Danmark S (R. Maring) 2.35,4-1.21,8, 2. De Bles Princes. 3. Bermuda S, 4. Desire Wogmeer. Toto: winnend 2,20 plaats 1,70 2,40 koppel 5,90 trio 73,90 kwartet 219,50. 10e koers, 1900 m: 1. Cheetah Arlo (R. Kromkamp) 2.33,2-1.20,6, 2. Zetor D, 3. Brown Beauty. Toto: winnend 8,20 plaats 1,90 1,90 koppel 7,70 trio 93,90. W5: 4-1-7-8-8. Uitbetaling: 2041,80. Omzet: 148.406. Indoor Friesland Springconcours tabel A 1.40: 1. Sloothaak (BrD) Fortun 0-50.83, 2. Pollmann Schweckhorst (BrD) Wan derer 0-51.00, 3. Voorn (Ned) Combi 0-53.09, 4. Van der Vleuten (Ned) Baltazar 0-53.79, 5. Zoer (Ned) Befair 0-54.74, 6. Geeroms (Ned) Wincken- burg 0-59.13, 7. Piller (Zwl) 0-59.91, 8. Veronique Whitaker (GBr) Fol Amour 0-60.89, 9. Romp (Ned) Miss Universe 0-62.42, 10. Cervera (Spa) Smooth J 4-50.22, 12. Van der Schans (Ned) Dee Jay 4-52.77, 15. Helns (Ned) Santos 4-55.50. Springconcours tabel A 1.50: 1. Geeroms (Ned) Jonggor II 0-30.73, 2. Philippaerts (Bel) 0-30.97, 3. Fisher (GBr) Activate 0-31.36, 4. Cervera (Spa) Beleno 0-33.64, 5. Hlgashlra (Jap) Baltimor 0-35.40, 6. Bril (Ned) Bad Boy 0-37.94, 7. Helns (Ned) Olympic Panther 4-29.88, 8. Pollmann Schweckhorst (BrD) Gluletta 4-30.19, 9. Zoer (Ned) 4-31.27, 10. Wauters (Bel) Bolando 4-31.71, 12. Van der Schans (Ned) Argamendon 4-31.97. Springconcours tabel A 1.40: 1 Zoer (Ned) Wallbi 0-31.77, 2. Bllllngton (GBr) Wallonin 0-32.69, 3. Sloothaak (BrD) Fortun 0-33.39, 4. Melse (Ned) Coolcat 0-35.13, 5. Bril (Ned) Burg graaf 0-35.29, Springconcours tabel A 1.45: 1. Heins (Ned) Weratosthenes 62.14, 2. Voorn (Ned) Wembley 62.60, 3. Sloot haak, (BrD) Progress 62.86, 4. Geer oms (Ned) Winnetou 64.24, 5. Enge- mann (BrD) Chica W 64.69, 6. Billing- ton (GBr) 65.30, 7. Demeersman (Bel) 65.54, 8. Veronique Whitaker (GBr) Ozzy Blue 66.93, 9. Hendrix (Ned) La Paz 67.14, 10. Fourcade (Spa) Pale stro II 69.36, 12. Ehrens (Ned) Invest ment 70.19. TAEKWONDO Europese titelstrijd Aarhus (Den) Junioren, mannen: (tot 76 kg) 1. Schellens (Ned), 2. D'Alessio (Ita), 3. Meloui (Fra) en Barcia (Spa). Senioren, mannen: (tot 58 kg) 1. Oestergaard (Den), 2. D'Alise (Ita), 3. Klaber (Ned) en Alonso (Spa), (tot 70 kg) 1. Streif (BrD), 2. Glanias (Gri), 3. Mandaza (Spa) en Karjalalnen (Fin). Senioren, vrouwen: (tot 70 kg) 1. Pastorelle (Ita), 2. Wallden (Noo), 3. Liukkonen (Fin) en Yahsi (Tur). TAFELTENNIS Open Italiaanse kampioenschappen Verona Vrouwen, 1e ronde: Nederland-Noor- wegen 3-1: Noor-Rasmussen 2-1, Vriesekoop-Blikken 2-0, Noor/Vriese- koop-Rasmussen/Blikken 0-2, Vriese- koop-Rasmussen 2-0. Nederland in kwartfinales tegen Italië. Mannen, 1e ronde: Nederland-Zweden 0-4: Heis- ter-Carlsson 0-2, De Vrind-Lindh 0-2, Bouté-Von Scheele 1-2, Boute/Heis- ter-Lindh/Persson 1-2. TENNIS Toernooi in Wenen 2e ronde: Jaite (Arg/3)-Siemerink (Ned) 6-3 6-3. Toernooi in Antwerpen 2e ronde: Mansdorf (lsr)-Gomez (Ecu/2) 6-1 7-6, Courier (VSt/8)-Gus- tafsson (Zwe) 6-3 6-2, Ivanisevic (Joe/4)-Hlasek (Zwi) 6-4 7-6, Cash (Aus)-Perez-Roldan (Arg) 7-6 6-3. VOLLEYBAL WK mannen Brazilië Groep A (Rlo de Janeiro): Brazilië - Tsjechoslowakije 3-0 (15-7 15-7 15- 9), Zweden - Zuld-Korea 3-1 (15-8 15- 11 16-17 15-10) Groep B (Brasilia): Argentinië - Cana da 3-0 (15-9 15-11 15-13), Nederland - Verenigde Staten 3-0 (15-7 15-12 15-6) Groep C (Curibita): Japan - Venezuela 3-0 (15-6 15-4 15-8), Sovjetunie - Frankrijk 3-0 (15-6 15-10 15-6) Groep D (Brasilia): Italië - Cameroun 3-0 (15-4 15-3 15-10), Cuba - Bulga rije 3-2 (11-15 8-15 15-10 15-11 15- 10). WIELRENNEN Ronde van Piemonte (Ita) 1. Ballerini (Ita) 196 km in 4.22.40, 2. Rezze (Fra) z.t.. 3. Andersen (Den) z.t., 4 De Koning (Ned) op 0.07, 5. Kiefel (VSt) 2.33, 6. Van der Poel (Ned) z.t., 7. Bauer (Can) 4.16, 8. Krieger (BrD) 4.18, 9. Lietti (Ita) 4.26, 10. Rando (Ita) z.t.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 7