Debutant Leython geeft sterk Rijnmond geen kan herstelt zich VTL haalt uit tegen Warmunda Regionalen Noord wijk verslaan Quick Boy Ruime overwinning dames Ter Leede -sport eeidócsoivumlt maandag 15 oktober 1990 pagin LEIDEN De volleybal lers van Leython kwamen in de tweede competitie ronde wederom tot winst. Heren De Leiderdorpse eerste- divisionist versloeg het sterke Rijnmond met 3-1. thon de tweede overwin ning op rij. NOVO had na de overwinning van vorige week op VCW een com plete off-day. De Noord- wijkers gingen in Monnic- kendam met 3-1 ten on der. De heren van Gemi ni/Kangeroes draaien goed. De Voorschotenaren versloegen VS Haag met 3-0. De dames van Gemi ni/Kangeroes wonnen on danks problemen met het aantal spelers met ruime cijfers van Utrecht 2. In een rommelige wedstrijd pakten de dames van Ley- Het debuut van Leython in de eerste divisie verloopt tot nu toe zeer voorspoedig. Na de winst in de vorige wedstrijd was deze week het sterke Rijnmond het slachtoffer van de dadendrang van de plpeg van trainer John Groen. In een volle sportzaal Op Dreef startten de Leiderdorpers in dezelfde opstelling als vorige week. Na 15-6 en 15-11 wissel de John Groen Leon Heijting, Michel Smit en Frans Boeren- fijn. Ondanks goed spel van de invallers ging de derde set naar de Schiedammers. In de vierde set bewees routinier Rob Mudde zijn waarde weer voor Leython. Hij leidde de ploeg naar een 15-12 setwinst (3-1). NOVO had tegen VVM '63 en complete off-day. Op alle fronten faalden de Noord- wijkers. In de eerste set nam de ploeg van Sjaak de Jong nog een 2-6 voorsprong. Daar na was het een aflopende zaak. Er werd te gemakkelijk geser veerd, de spelverdeling was onzuiver en de buitenblokke ring zat constant fout. Aan het einde van de tweede set had den de Noordwijkers een klei ne opleving met de blokke ring. Verder dan winst ln de tweede set kwam NOVO niet (3-1). Gemini/Kangeroes walste de eerste set met 15-2 over VS Haag heen. Daarna namen de Voorschotenaren gas terug. De Haagse opponent kwam beter in het spel. Aan het einde van de tweede en derde set had de equipe van coach Leon Jungslager het ge luk aan de zijde. Via twee keer 16-14 stelde Gemini/Kange roes met uitblinker Ronald van Besuyen de 3-0 zege vei lig. Derde-divisionist Leython 2 werd in de eerste twee sets tegen het Schoonhovense DOS volledig van het veld gespeeld (15-4, 15-1). Enkele omzettin gen en aanwijzingen van 'vol leybalgoeroe' Willem Spierdijk wierpen zijn vruchten af. De Leiderdorpers gingen simpeler spelen. De derde set werd ge wonnen. Een 13-8 achterstand in de vierde set werd door een goede servicebeurt van Mels Hoogendoorn omgezet in een 13-15 winst. Door goed spel van met name Kasper van der Schaft was de tie-break een .gemakkelijke prooi voor Ley thon 2. RVV blijft het goed doen in de promotieklasse. Het derde team van Leython werd weggespeeld door de Rijnsbur-' gers. Ex-NOVO'er Jan Voort man viel op door sterk spel. Via de duidelijke cijfers 15-2, 15-9 en 15-4 pakte de ploeg van Martin Broere drie pun ten. VCS speelde collectief sterk tegen het aanvallend sterke Be Fair. Het begin ging nog stroef. De eerste set was nag voor de Waddinxveners. De Sassenheimers knokten zich terug; zelfs verdedigend werden de nodige ballen van de grond gehaald. Via twee keer 15-9 nam VCS een voor sprong. Door knullige fouten in de vierde set werd de winst uitgesteld. In de vijfde set werd dit hersteld (2-3). De al tijd leuke streekderby tussen Gemini/Kangeroes 2 en Gra ficon/Donar was voor de zo veelste keer een overwinning voor de geroutineerde Meren- wijkers. De jonge Voorschote naren namen elke set voor sprong. De youngsters hadden echter te veel dalen. Donar speelde constanter en zocht met de service slim de zwakste stoppers bij Gemini/Kange roes uit. In een aantrekkelijke pot volleybal trok de ploeg van Ron Groen met 2-3 aan het langste eind. Dames Ondanks een zeer smalle basis en enkele invallers pakten de dames van Gemini/Kange roes sterk uit. In de eerste set tegen Utrecht 2 werd er op een 14-9 stand een opstellings- fout bij de Utrechtse ploeg ge constateerd; dit betekende een reglementaire 15-0 setwinst voor de Voorschotense dames. Daarna waren dè pupillen van coach Casper Brusse te sterk. In een benauwde hal was Ge mini/Kangeroes conditioneel ook beter. Uitblinker Elsbeth van de Berg viel op door een goede service en aanval. Via twee keer 15-5 tekende Gemi ni/Kangeroes voor de tweede overwinning op rij. Ook Ley thon pakte de tweede winst. In een rommelige wedstrijd te gen het Zoetermeerse Zovoc 2 maakten de Leiderdorpse da mes met name in de ralley veel fouten. Op de beslissende momenten was met name de service van Leython beter. Saskia Coenen scoorde veel di recte punten uit de service. Na 8-15 en 13-15 won de Leider dorpse promotieklasser via een nipte 14-16 setwinst de strijd (0-3). NOVO ging ijzersterk van start tegen kampioenskan didaat Ridderveld. Geconcen treerd spelend wonnen de da mes van Pieter van den Brink de eerste set met 15-5. In de tweede set kwam de Alphense tegenstander aanvallend en verdedigend beter in het spel. Aan Noordwijkse kant ont stonden er te vèel misverstan den. Uitblinkster Mary Groe- nendaal kon een 1-3 winst voor Ridderveld niet voorko men. WW ging vechtend ten onder. Met een smalle basis van zes speelsters bond het team van coach Sieme Boom de strijd aan tegen het sterke Rentokil/ZVH 2. De Wasse- naarse dames i knokten voor elk punt. De taai verdedigende Zevenhuizense ploeg had ech ter geluk aan het einde van de tweede en vierde set (16-14). Alleen het derde bedrijf voor WW. Gemini/! roes 2 heeft zijn draai ge den. Met name de van d nioren overgekomen si gaan steeds beter spelen een goede wedstrijd were Goudse Radius 2 vei met 3-1. Het derde team de Voorschotense verei is het kind van de rekel Door het kleine spelersbes van de eerste twee da teams worden de invalstei het derde team van Leeuwen en Mieke per hadden reeds een strijd in de benen. De van Bernard van der Pols te daarnaast Jet van Masl Door deze samenloop van standiheden kon Gemini/1 geroes geen vuist maken het Boskoopse Agon Leython 2 behaalde de ei overwinning in de prom klasse. Thuis wonnen de derdorpse reserves met van Mov'over. LEIDEN De dames van Ter Leede hebben na de 4-0 overwinning op Vlis- singen aansluiting met de top van de regionale klas se gekregen. Het zicht op deelname aan de landelij ke klasse is daarmee toe genomen. Sleutels kampt met een smalle selectie waardoor blessures moei lijk kunnen worden opge vangen. In Pijnacker lie pen de Leidse dames te gen een 3-0 nederlaag op. Ter Leede - Vlissingen 4-0 (04)) De Sassenheimse dames had den vooral in de eerste helft veel moeite om de hechte verdediging van Vlissingen te doorbreken. Na rust werd het tempo echter opgevoerd en ging het beter lopen. Nat halie Geeris was met twee doelpunten verantwoordelijk voor de opleving van Ter Leede. Hierna was de ban gebroken* en liepen de Sas senheimers makkelijk uit. Bianca van Loon en Els Schoon waren de doelpun tenmakers. Oliveo - De Sleutels 3-0 (0- 0) De dames van De Sleutels kampen de laatste weken met een enorme schotloos heid. Vooral de eerste helft brak dat de Leidse dames in Pijnacker op. Oliveo speelde veel directer en had minder kansen nodig om te scoren. De drie doelpunten na rust waren dan ook verdiend te LEIDEN De regionale jeugdteams van Noord- wijk en Roodenburg heb ben zich in de midden moot gevestigd. Noord- wijk versloeg streekge noot Quick Boys met 1-3. Roodenburg speelde door twee doelpunten in de laatste tien minuten met 2-2 gelijk tegen het Haag se RVC. UVS had geen geluk tegen het sterke AFC en ging nipt met 1-2 ten onder. De streekderby tussen Quick Boys en Noordwijk is een 1-3 overwinning geworden voor de Noordwijkers. Noordwijk liet Quick Boys in de eerste helft het spel maken om ver volgens te loeren op een snelle uitval. De Katwijkers waren niet bij machte om het spel naar zich toe te trekken. De eerste helft bleef dan ook doelpuntloos. In de tweede helft gingen de pupillen van trainer Ruud Bröring aanval lender spelen. Dit wierp zijn vruchten af. Noordwijk-top- scorer Mark van Kesteren kopte een goed genomen cor ner van Mark Heemskerk in. Remco Martens scoorde uit buitenspel-positie; de scheids rechter keurde de treffer goed. Uit een van de vele Katwijkse hoge ballen verkleinde Jasper Verdoes de marge nog. De Noord wijkse verdediger Jos de Haas hield zijn verdediging verder dicht. Remco Martens bepaalde de eindstand op 1-3. Quick Boys krijgt morgen avond de kans om thuis tegen VVOG dit verlies te doen ver geten. In een gelijkopgaande strijd gingen de Leidse jeugde- lingen van UVS ongelukkig ten onder tegen het sterke AFC. De Amsterdammers be schikken weliswaar over een technisch betere ploeg. UVS knokte er voor. In de eerste helft werd deze werklust be loond met een doelpunt van ex-VVSB'er Jacco van Wierin- gen. In de tweede helft had de ploeg van trainer Fred Filippo de betere kansen; deze werden echter niet benut. Twee on oplettende momenten in de UVS-defensie bracht de om mekeer. De handige AFC-spits kon twee maal tot scoren ko men. Een voor de Leidenaars terecht gelijkspel bleef helaas uit. Met vier invallers toog Roodenburg naar het Haagse RVC. Vooral de afwezigheid van Patrick Heijmans en Ron van der Linde was een cap voor de ploeg van tr Bob van Bohemen. Na eet nuut keken de Leidenaa l1 tegen een 1-0 achterstand^ Tien minuten later verdi een Haagse vrije trap iie Roodenburg-doel. In de 1 e de helft werd aanvallende e speeld; de kansjes werden K benut. Zeven minuten tijd trapte Richard Itersoi vrije trap in het De Hagenaars kregen heei nauwd en trokken te vee h de noodrem, hetgeen leidt j vijf boekingen. Peter trok in de laatste minui stand gelijk. LEIDEN De Leidse Rugby Club DIOK heeft gisteren met 10-26 gewonnen bij het Am- stelveense ARC. Na een com petitie onderbreking van twee weken was dit voor de Leidse ploeg de minst overtuigende overwinning van het seizoen. De Leidenaars speelden bij vlagen redelijk maar het ni veau van de eerste paar we ken ontbrak. Dit is ook niet meer dan logisch gezien het feit dat de landskampioen op alle fronten ervaren krachten miste. Dit vooral in de driek- wartlijn waar DIOK het zon der vier basisspelers moest op nemen tegen een ARC dat be kend staat om haar goede driekwarters. Het povere spel- niveau was ook te wijten aan het feit dat DIOK, met acht man, hoofdleverancier is van het nationale team dat in de afgelopen weken trachtte zich te kwalificeren voor het WK rugby. De afwezigheid van deze spelers gedurende de laatste weken had als gevolg dat er bij DIOK niet getraind kon worden in ploegverband hetgeen duidelijk te merken was in Amstelveen. De Morschbewoners begonnen slecht en stonden vanwege de fensieve blunders na tien mi nuten al met 4-0 achter. Er werd niettemin goed terug ge vochten en met try's van Bert Wisse, Robert Broers en Pieter Corver werd de stand alsnog 10-14 aan het einde van de eerste helft. De stand had ho ger moeten zijn maar een try van Bert Wisse werd door scheidsrechter Evans onte recht afgekeurd. 10 In de tweede helft kwam ARC goed terug. De Amstelveners kwamen regelmatig in balbezit en hadden de Leidse formatie vaak onder druk maar konden hun overmacht niet in punten omzetten. Door try's van Mar cel van Loon en weer Corver werd de stand uiteindelijk op 10-26 bepaald. The Bassets blijft verliezen. Gisteren verloor de ploeg na een bijzonder goede eerste helft uit tegen het altijd sterke Roosendaal met 33-9. De Sas senheimers waren bijna op volledige sterkte maar er werd te tam gespeeld tegen een ploeg die alleen met agressie kan worden bestrijd. Aad de Jong en Perry Noordermeer scoorden de punten voor de ploeg uit de bollenstreek. Bax verliest LEIDEN De zaalvoetballers van Bax Zeefdruk hebben vrijdagavond in Hoorn weinig kans gehad om de punten mee naar Voorhout te nemen. Te genstander 't Hoornsche Veer- huys was vanaf het beginsig- naal de betere ploeg. De Voor- houters stonden vrijwel de ge hele wedstrijd met de rug te gen de muur. Bax verloor uit eindelijk met 2-1. In de eerste helft resulteerde het Hoornse overwicht slechts in twee doelpunten. Fred Berg en Perry Molleman waren verantwoordelijk voor de pro ductie van de thuisploeg. Na rust leek Bax weer even in de wedstrijd te komen door een dubieuze strafschop van Martin Bax. Maar deze ople ving was van korte duur want de Voorhoufprs waren niet bij machte om van deze mentale opsteker te profiteren, 't Hoornsche Veerhuys had dan ook weinig moeite om de beide punten binnen te halen. DIOK heeft moeite met ARC LEIDEN De balans ziet er op de helft van de veldcompetitie voor het Leidse korfbal niet on gunstig uit. Pernix en Fiks mogen zich nog altijd lijst aanvoerder noemen en De Danaïden, De Algemene en Tempo zijn evenzeer in de hoogste regionen te vinden. Alleen TOP en KNS staan op één van de degradatieplaatsen, maar zij herstelden dit weekein de met hun eerste over winningen wél de aanslui ting met de andere staart- clubs. De overige vier ver enigingen hebben zich min of meer riant in de middenmoot genesteld. Twee minuten voor tijd kwam TOP via Barbara Romsom op 10-8 tegen VEO en dat was de bevrijdende treffer, want voordien was de aanval heel geforceerd bezig geweest. De Sassenheimers hadden door Ron van der Willik, liefst vier maal trefzeker, Stella Tiggel- man en Jacqueline Winter vanaf 5-4 (rust) steeds een kleine voorsprong gehad en fi nishten via de derde treffer van Gerco Langelaan nog ruim met 11-8. Fides Pacta kwam op het gravelveld van Sporting West heel slecht voor de dag en stond na een uur liefst 7-1 ach ter. De fusieclub had door Henny Piket wel als eerste ge scoord, maar moest lang wach ten, voordat Peter Kuiper en René van der Vooren ook eens zuiver mikten, waardoor het 8-3 werd. De beginaanval van De Da naïden was tegen Diamco tweemaal voor nul aan de kant gegaan (0-2 en 2-6), zodat de situatie er bij 5-7 somber uitzag. Paul Hiisken doorbrak echter de impasse en met ver se krachten Bea Schrama en René de Louw kwam vlak voor tijd ook nog 7-7 tot stand en wel uit de handen van An- nemarie van Dijk. „Op het goede moment had den wij het geluk aan onze zij de," bekende Trainer Rob Sie- mer over Pernix, dat de top per tegen Animo nipt met 11- 10 won. Zijn selectie toonde grote veerkracht na 2-5 en 5-8 en passeerde dankzij topscorer Robin Arnoldus (3) en André de Winter op 9-10 in de laatste drie minuten nog haar oppo nent. De Algemene kende rondom de pauze haar beste periode bij De Bermen en kwam in die fase door Arnoud Lamboy, Ra mon Terwiel (2), Wilma Sin- teur, Saskia Teleng en Alfred Lambooy ookj van 6-5 op 8-12. De Leidenaars raakten na een gele kaart voor Diana Hoppen- brouwer uit goede doen en moesten uiteindelijk met een 13-13 gelijkspel genoegen ne men. Poulegenoot Zuiderkwartier behaalde met 17-10 op impone Adim Narim (midden) scoort voor VTL. Warmunda-keeper Abe van der Zwet is verslagen. foto: henk snaterse LEIDEN In de eerste klasse afdeling zondag wordt het steeds spannen der. Teylingen, dat vorige week de eerste periode binnensleepte, verspeelde gistermiddag een punt bij UDO. VTL haalde flink uit in Warmond en nestelt zich naast ASC op de tweede plaats. Stompwijk- se Boys vergat te scoren, tegenstander MMO deed dat wel. VNL en Bernar- dus hielden elkaar in evenwicht. ASC herstelde zich van het verlies van vorige week, VNA was hiervan het slachtoffer. FC Rijnland was deze week vrij. Warmunda - VTL 1-4 (1-1) VTL riep gisteren op Sport park Overbosch de steeds be ter spelende Warmonders een halt toe. De Leidse ploeg over heerste de gehele wedstrijd. In de eerste helft opende Meivin James de score. Middenvelder André van Velzen trok nog voor rust de stand gelijk. In de tweede helft drukten de Lei denaars het veldoverwicht uit in doelpunten. Adim Narim (tweemaal) en Mei vin James bepaalden de eindstand op 1-4. VTL-aanvoerder Ton van Ber- kel werd na een ongelukkige botsing met een gebroken been naar het ziekenhuis over gebracht. UDO - Teylingen 1-1 (0-1) Teylingen ging door het oog van de naald tegen de Oegst- geestenaren. UDO had in de persoon van spits René Fleur weinig geluk in de afwerking. Paul Haver profiteerde na een kwartier van een slecht gefor meerde UDO-muur en schoot een vrije trap goed in. Na rust had het elftal van trainer Hans Braat het overwicht. Het houtwerk stond succes van UDO in de weg. Uiteindelijk kregen de bezoekers toch loon naar werken. Carlo van de Broek scoorde de terechte ge lijkmaker. Stompwijkse Boys - MMO 0- 3 (0-1) De eerste vijf minuten hadden de Stompwijkers al vijf opge legde kansen gemist. Hans Versteeg maakte tegen de ver houding in 0-1. De Stompwijk se aanvallers verzaakten de kansen te benutten. De tw helft gaf eenzelfde beel zien. De Stompwijkse doel ten bleven uit. John Mey< Hans Dissèldorp scoorden voor de formatie uit Hoo de. VNL - Bernardus 2-2 (1- VNL had de gehele weds ondanks de vele blessure betere van het spel. De zerswoudenaren loerden 0 counter. De Leidenaars m in de eerste helft veel opg de kansen. André de opende de score. Voor counterde Marco Honders cesvol. Hennie van de Hog kende voor het tweede D doelpunt. John Morsch be de de eindstand op 2-2. ASC - VNA 2-1 (0-1) ASC blijft door deze over ning in de kop van het kl ment achter Teylingen. In rommelige wedstrijd teger Leidse VNA liep de ploeg trainer John Manuputti danks het veldoverwicht i eerste periode tegen een terstand aan. Doelpuntei ker was Hassan Mink. I tweede helft zetten Arjai Mooij en Bart Laurijssei achterstand om in een tere overwinning. rende wijze haar eerste thuis zege ten koste van Victoria, nadat het halverwege al 12-3 stond. Carla Akse, Kitty van der Mark, Sandra Markenie (allen tweemaal), Annelies van der Blom, Edith Hillebrand en Christa van der Mark namen het leeuwedeel van de pro- duktie voor hun rekening en het was gelijk ook de eerste keer dat alle dames scoorden. De ontmoeting tussen koplo per Fiks en hekkesluiter ONDO (M) was als wedstrijd voorbij, nadat Jeroen Huizing en Theo Vreeken in de eerste twee minuten van de tweede helft 6-1 en 7-1 maakten. De laatstgenoemde kwam nadien evenals Jacqueline Anholts (3) nog enige malen tot scoren en op die manier werd het standsverschil met 14-4 ook in de score heel duidelijk. Het grootste deel van de wed strijd speelde KNS met een dame meer dan Vrienden schaar (B) en opmerkelijk ge noeg scoorde dit driemansvak nog drie keer. Monique Kool- en, Carmen Zitman, Hendrik van Ruiten, Maarten Tideman, Edwin en Hans Kooien deden hetzelfde aan de andere kant, waardoor de eerste overwin ning na 3-3 met 9-4 vroegtijdig veilig werd gesteld: 9-6 eind stand. Halverwege de tweede periode raakten Crescendo achter op Phoenix, dat van 5-5 naar 8-5 uitliep. De groenhemden, die eerder Irene van Amsterdam met een enkelblessure verlo ren,. leken door Peter Baak, Henk en Wijnand Alberts als nog langszij te komen (9-8), maar toen bleven enige opge legde kansen onbenut en werd 11-8 verlies onvermijdelijk. Gedurende het vierde kwar tier verspeelde Tempo haar 8- 4 voorsprong op NIO, dat wei nig kansen nodig had om te doelpunten. De ploeg van Gé van der Water kwam via Mar griet Lemkens en Patrick Nie- meijer, goed voor drie en twee treffers, in de volgende vijf Karin (rechts) sa11 voor KNS v maal in me" gewonnen strijd van 1 denschaar (i minuten op 9-8 en 10-8 ei^ zich nu niet meer achterh i resulterend in 12-11 wins Voor Velocitas lijkt een pioenschap wel verkekei 1 er tegen koploper ÊxelsiorJ 13-8 werd verloren. J<s van Driel (2), Ron Goudl en Steven de Ronde ha r rond de paal wisseling (5-g van 5-1 tot 6-5, waarna o doelpunten op rij tegen iir per acht minuten een sloegen, die niet meer te bruggen was. I

Leidse Courant | 1990 | | pagina 16