ederland voor ons onvervangbaar" fS vallen ak aan l november Hongaarse premier wil westerse hulp Minder zweten door nieuwe verbinding tussen Lille en Lyon Eeuwige jeugd nu te koop 'ENLAND CeidocSowuvnt ZATERDAG 13 OKTOBER 1990 PAGINA 5 penakkoord nog geheel rond" AG James Woolsey, de leider van de anse delegatie in de onderhandelingen hindering van de conventionele bewape- [Midden-Europa (CFE), heeft gisteren in g gewaarschuwd dat een akkoord nog niet f kannen en kruiken is. [bedoeling dat de NAVO en het Warschau I akkoord over het verminderen van aan- ïks, artillerie, gepantserde personeelvoer- 'liegtuigen en helikopters ondertekenen lovember, wanneer in Parijs de top van de itie over Veiligheid en Samenwerking in CVSE) begint. Er moeten nog belangrijke !1*en worden genomen", aldus Woolsey. 'lische documenten schuilt de duivel altijd lils". Nederland zal op grond van het ak- Leopard-I-tanks kunnen afstoten. Dagen lijken geteld voor generaal Aoun BAYRUT Een moordaan slag op de christelijke generaal Michel Aoun is gisteren in Li banon mislukt. Toen Aoun voor zijn hoofdkwartier in Oost-Bayrut een toespraak hield tot aanhangers vuurde een man in het publiek twee schoten op hem af. Aoun werd niet geraakt, een lijfwacht van de christelijke bevelhebber echter wel. Militairen en om standers slaagden er in de aan valler te overmeesteren voor dat hij opnieuw kon schieten. Ongeveer 3000 aanhangers van Aoun hadden zich giste ren bij zijn hoofdkwartier ge meld in de hoop dat dit de Li banese regeringstroepen zal weerhouden van een beslis send militair offensief tegen Aoun. Het feit dat slechts een paar duizend mensen kwamen - tegen vorig jaar nog vaak het tienvoudige daarvan - wordt algemeen gezien als verder bewijs dat de steun voor Aoun ook onder het christelijke deel van de bevol king van Bayrut totaal is opge droogd. De laatste maanden zijn ook honderden militie aanhangers met hun wapens en tanks gedeserteerd of over gelopen naar Aouns rivaal Ge- agea. Het getal van 17.000 ge wapende mannen dat Aoun claimt te hebben, lijkt zwaar overdreven. Syrische troepen, in Libanon gestationeerd met een man daat van de Arabische Liga om de strijdende partijen uit elkaar te houden, zijn in de nacht van donderdag op vrij dag op verzoek van de Libane se president, Elias Hrawi, op gerukt naar de enclave om Aoun uit te schakelen. Zij heb ben ongeveer 50 tanks in stel ling gebracht, maar Aouns junta, die al maanden huist in een bunker onder het zwaar gehavende presidentiële Ba'abda-paleis, vreest vooral inzet van de Syrische lucht macht. Dat is niet waarschijn lijk aangezien de Libanese re gering een klein aantal oude legertoestellen heeft opgelapt. Melina Mercouri mikt op burgemeesterschap Athene (Van onze correspondent Ab Courant) ATHENE Morgen gaan de Grieken ter stembus om nieuwe burgemeesters en gemeenteraden te kiezen. Dat is in Griekenland niet zoals in andere landen een standaard-banale gebeurtenis van lokale betekenis, maar een evene ment van nationaal belang. Vooral wanneer - zoals dit jaar - voor het burgemeesterschap van Athene een internationaal bekend figuur als de voormalige actrice Melina Mercouri kandidaat staat. De socialistische partij die de vori ge verkiezingen heeft verloren en nu in de oppositie zit, hoopt hier mee zijn comeback te maken. Als Melina Mercouri de Griekse hoofdstad verovert, zal de leider van de Pasok-partij Papandreou niet nalaten opnieuw parlements verkiezingen te eisen onder het motto dat het bewijs geleverd is dat de meerderheid van het Griekse volk de socialistische Pa- sok-partij verkiest. Als men de opiniepeilingen mag geloven, maakt Melina Mercouri een grote kans om te winnen. De Pasok-par tij heeft daarom dit paradepaardje als troef gebruikt. Het is natuurlijk niet zo dat Melina Mercouri een ideale burgemeester zal zijn, want zij weet volgens insiders van toe ten noch blazen. De problemen van Athene zijn ontzagwekkend. De lucht in Athene is vaak zo zeer besmet, dat je die moet koken voordat je deJl(? kan inademen. Verder is er onontwarbare kluwen van het verkeer en het gevaar van terroristen. Heel wijselijk dus durft Melina Mercouri dan ook geen openbaar debat met haar te genkandidaten Aan- Melina zou, als ze eenmaal burgemeester is, na tuurlijk altijd een beroep kunnen doen op deskundigen. Maar een te rugblik op haar carrière als be stuurster is niet hoopgevend. Tij dens het zevenjarige socialistische regeringsintermezzo ('81-'89) was Melina Mercouri minister van cul tuur en als zodanig heeft ze er een perfecte puinhoop van gemaakt. 3 CITRON, DUITSLANDS NIEUWE AMBASSADEUR: •EN HAAG aiyeet het. Hoe goed ^houdingen en hoe 5? de betrekkingen ']JL Nederland en Jid op vele niveaus jij, er bestaan bijzon- ivoeligheden jegens frjid en de Duitsers herland. Natuurlijk Jet misdadige ge- de Duitse bezet- rlde nazi-tijd daarop gehad, maar ik ddat het dat niet al- ei ijd een spanningsveld Itussen het kleine Ne- het grote, machtige Duitsland", zegt de :ige dr. Klaus Jürgen t Bonn, die volgende Jaar Den Haag komt "kuwe Duitse ambassa- Ans land. gevoelens waarmee "I leren leven. Maar ^er het om vooroorde- *lhoop ik eraan te kun- tagen ze van de tafel iup", aldus de opvolger jptto von der Gablentz, ^bnoemd tot ambassa- 'Mlsraël. Opvolger zijn i vriend, dat wordt fJig geen gemakkelijke meent Citron. Want alle gevoeligheden, ^jen en vooroordelen 3 uiteers genoot de be fte Von der Gablentz een hoog aan- voortreffelijke be- ^fvan de Nederlandse ..ft hem daar goed bij ijl „Ik zou wensen dat ik het Nederlands zo goed be heerste als hij", verzucht Ci tron. „Maar ik heb goede moed. Ik ben inmiddels begon nen me de eerste beginselen van de taal eigen te maken". Het zal wel lukken. De ui, de Nederlandse g en de ij komen er al klokgaaf uit. Maar taalge voeligheid is Citron op het lijf geschreven. Hij heeft germa nistiek en romanistiek gestu deerd en is lector in de Duitse taal en literatuur geweest aan de Grande École Centrale in Parijs en de universiteit in Bo logna. Het Frans beheerst hij yrijwel net zo goed als zijn moedertaal. Moet eigenlijk ook wel, vindt hij, want hij heeft - zijn naam geeft dat al aan - Franse voorouders. „Ik stam uit een Hugenoten-familie die destijds de wijk naar Berlijn heeft genomen". Bijna automatisch komt het gesprek op de nazi-tijd. Vier jaar oud was Klaus Citron toen Hitler in 1933 aan de macht kwam. Een jaar voordat de Tweede Wereldoorlog uitbrak kwam Citron op het Franse gymnasium in Berlijn. „Daar waren natuurlijk de onvermij delijke nationaal-socialistisch denkende en handelende lera ren', maar gelukkig hadden we ook zeer veel werkelijk moedi ge en kritische docenten. Op school werd een constante dis cussie gevoerd tussen de nazi denkers en de anderen. Onze leraar Frans schreef in de nazi-tijd een boek onder de ti tel 'Resister'. Op het eerste ge zicht handelde dat over de Hu genoten in Frankrijk. De wer kelijke inhoud was natuurlijk het verzet tegèn de actuele dictatuur. Dat boek heeft ons leerlingen bijzonder geïnspi reerd". Aan militaire dienst kwam de jonge Citron net niet meer toe. Kort voor het eind van de oor log vluchtte hij met zijn ouders uit het zwaargeteisterde Ber lijn naar Schleswig-Holstein, waar hij als nog net geen zes tienjarige het eind van de oor log beleefde. Citron bleef ook na de oorlog in Schleswig-Holstein, voor studie aan de universiteit in Kiel. Verder studeerde hij in Lyon en Parijs, voor hij in 1954 in Kiel promoveerde in de wijsbegeerte. Het volgende jaar begon zijn lectoraat. „Ik had me helemaal ingesteld op een carrière als universi teitsman", zegt Citron, „maar in april 1959 werd het de bui tenlandse dienst. Daar ben ik sindsdien in gebleven". De wereld ging voor Citron open. Hij werd consul in San Francisco, cultureel attaché in New York, permanente verte genwoordiger van de ambassa deur in Kuala Lumpur en, van 1974 tot eind 1977, chef van dë politieke afdeling van de per manente vertegenwoordiging van de Bondsrepubliek bij de NAVO in Brussel. Sinds 1978 ontwikkelde Citron zich tot een ook in letterlijke zin ontwapenende persoonlijk heid. Hij kreeg de leiding van het zogenaamde Referat 220 van het ministerie van buiten landse zaken, de afdeling die zich wereldwijd met ontwape ning bezighoudt. In 1982 werd hij permanente vertegenwoor diger van de ontwapeningsge- volmóehtigde van de bondsre gering en in 1984 de Westduit- se delegatieleider bij de CVSE- conferentie in Stockholm. Van februari tot december 1987 was hij in Wenen delegatielei der bij de mandaatsgesprek- ken over onderhandelingen betreffende conventionele strijdkrachten in Europa. In januari 1988 kwam hij in zijn huidige functie van chef van de planningsstaf op het minis terie van buitenlandse zaken. Genscher Met zo'n carrière kan het nau welijks anders of je komt in het vizier van minister van buitenlandse zaken Genscher zelf. Dat bleek toen het om de opvolging van Von der Ga blentz in Nederland ging. „Onze planningsstaf doet voorstellen aan de minister voor het te voeren buitenland se beleid. Dat is een belangrij ke positie in het ministerie. Wij maken ook voor een be langrijk deel zijn redevoerin gen. Genscher ziet de betrek kingen met Nederland als zeer belangrijk. Hij wil daar ie mand als ambassadeur hebben die zijn politiek duidelijk kan maken. Ik voel me echt ver eerd dat hij mij voor deze post heeft gevraagd". Wanneer de Duitse minister van buitenlandse zaken de be trekkingen met Nederland zo belangrijk vindt, hoe komt het dan dat Nederland in Duits-, land zo weinig in de publiciteit komt en dat Duitse politici - ook bij de hereniging - het zo weinig over Nederland heb ben? „Wanneer de betrekking bij zonder goed is, wordt er wei nig over geschreven. Met Ne derland zijn de betrekkingen zo mogelijk nog beter dan met Groot-Brittannië. En daar hoor en lees je ook bijzonder weinig over, afgezien dan even die kwestie van die Brit se minister die in een dronken bui lelijke dingen over Duits land zei. Onze verhouding met Groot-Brittanniëwordt de 'stille alliantie' genoemd. Maar in de praktijk zijn de contac ten op zowel politiek als zake lijk niveau tussen Duitsland en Nederland zeer intensief. Dit jaar hebben bondskanselier Kohl en uw premier Lubbers elkaar al een keer of zes ont moet of langdurig aan de tele foon gehad. Wederzijds zijn ministers, staatssecretarissen en beleidsambtenaren veelvul dig bij elkaar. Het kleine Ne derland is na Frankrijk toch wel even de belangrijkste han delspartner van Duitsland. Maar de wederzijdse afhanke lijkheid gaat veel verder. In onze gemeenschappelijke op gave dit Europa als vredes-Eu- ropa gestalte te geven is Ne derland voor ons onvervang baar. Het is een netwerk. Een ambassadeur kan daaraan in een bescheiden mate een stuk je mee weven". Machtsfactor - Een deel van de anti-gevoe lens in Nederland heeft be trekking op de machtsfactor die Duitsland in Europa vormt. Hoe ziet u dat „Het begrip van naties en na tionale staten verandert sterk. Europa heeft een volledig an der gezicht gekregen. De be langen van de verschillende staten lopen parallel; steeds meer nationale bevoegdheden worden overgedragen aan Brussel. We zitten allemaal in een boot; uitstappen kan niet. In die ontwikkeling moet de zorg voor een te groot Duits land afnemen. Ik ben zeer op timistisch dat Europa samen groeien wil en kan. In dat Eu ropa mag geen land domine ren. Duitsland wil niet domi neren. Wij willen geen solo toer. Goed, in het Europese monetaire stelsel heeft Duits land een groot gewicht, maar door de toetreding van Groot- Brittannië is dat alweer afge nomen. Maar wanneer de Eu ropese munteenheid een feit is, kan de Deutsche Bundes bank zelfs voor het eigen land niet meer alleen beslissen". - Heeft of krijgt het nu met de DDR vergrote Duitsland niet ongewild een overwicht in Eu ropa? „Nee, in de toekomst kan geen nationale politiek meer be staan. Men kan slechts wat be reiken in nauwe samenwer king met andere staten. Geen staat, zelfs de zware as Duits- land-Frankrijk niet, kan zijn wil doorzetten wanneer de an dere of zelfs maar één andere staat remt. De twaalf staten van de EG hebben nu ook ver plichtingen staten te helpen die pas hun vrijheid hebben herwonnen. Nauwe samen werking is dringend noodza kelijk met de EFTA-landen. Ook door die groei van het ge zamenlijke Europa zal het re latieve gewicht van Duitsland afnemen". - En hoe denkt u de vooroor delen die in ons land jegens Duitsland en de Duitsers be staan te lijf te gaan? „Vijandigheden bestaan vooral omdat men elkaar niet kent. Duizend Duitsers op het Noordzeestrand komen na tuurlijk onsympathiek over. Die ene Duitse familie cjie je leert kennen geeft een veel beter inzicht in de werkelijk heid. Mijn wens is een sterke intensivering van de jeugduit wisselingen. De jonge genera ties hebben de toekomst. Zij moeten elkaar beter leren kennen. Dat wil ik graag be vorderen". De Hongaarse premier Antall (links) luistert in Den Haag met mi nister Van den Broek naar het Hongaarse volkslied. FOTO: ANP DEN HAAG Zonder econo mische hulp van het Westen zullen er in de Oosteuropese landen ernstige sociale proble men optreden die tot politieke spanningen kunnen leiden. Om aan de armoede te ont snappen zouden er wel eens zoveel Oosteuropeanen naar de westerse buurlanden kun nen trekken dat het Westen gaat terugverlangen naar de tijd van het IJzeren Gordijn, zo waarschuwde de Hongaarse premier Antall gisteren in Den Haag. Antall, leider van een centrum-rechtse regeringscoa litie, was samen met zijn mi nisters van handel en van wel zijn voor een kort officieel be zoek in Nederland. Hij gaat vandaag niet terug naar huis met concrete toezeggingen van Nederlandse kant op het ge bied van handel of financiële steun. {PRESS OVER jRATIE NACHTKAMEEL'; 'ervolg van de 3jJ voorpagina) Het Ameri- leger heeft een igesteld voor een [en durend offen- mee zij Kuwayt te bevrijden en Jjrpletterend te ver- nialdus het Frahse 4ft L'Express. tn Bk zei een plan voor -k Nachtkameel' te f'gekregen van een me- 7% van de Amerikaanse ™van defensie, Richard cDe aanval zou in een p novembernacht van- jlje en Saudi-Arabië en vliegdeksschip Inde- moeten worden in- ^or Amerikaanse oor- :uigen. De toestellen, ;r met kruisraketten 52's, moeten de 71 luchtmacht uitschake len door radar- en raketinstal laties en vliegvelden te bom barderen en te zorgen dat Irak geen kans krijgt vliegtuigen de 'lucht in te sturen. „Tegen de ochtend is Irak ieder vermo gen om te reageren al kwijt", aldus het blad. De eerste fase van de gevechten zou nog feen zes uur duren. roor de tweede fase zouden de VS gevechtsvliegtuigen en ra ketten inzetten om het -hele militair-industriële complex van Irak, waaronder ook de autoweg naar Kuwayt, te ver- nietige^ aldus L'Express. Te gelijk moet een luchtaanval worden uitgevoerd op de tanks die Irak bij de grens van Sau- di-Arabie heeft samengetrok ken. De derde fase behelst het uit schakelen van alle communi catie tussen Irak en Kuwayt, waarvoor onder meer com mando's van de CIA en mari ne achter Iraakse linies zou den worden gedropt. Vervol- Schietoefeningen in de Straat van Hormuz. gens zou de multinationale strijdmacht vanuit Saudi-Ara- bië met anti-tankvliegtuigen, gevechtshelikopters en tanks een grootscheepse aanval uit voeren op het grensgebied tus sen Kuwayt en Irak, met het doel de naar schatting 170.000 Iraakse troepen in Kuwayt af te snijden van het Iraakse moederland. Vierde en laatste fase zou vol gens L'Express een groots of fensief zijn om Kuwayt te her overen. Daartoe worden 11.000 Amerikaanse mariniers aan den noordkust van Kuwayt aan land gezet. Vanuit het zui den zullen dan 45.000 andere mariniers, drie Amerikaanse infanteriebataljons, 4000 Fran se soldaten, 6000 Britse solda ten en 50.000 soldaten van de Arabische troepenmacht op rukken om Kuwayt meter voor meter te bevrijden. Volgens L'Express houden de Amerikaanse militaire plan nenmakers rekening met 20.000 doden aan Amerikaanse zijde. Hoeveel slachtoffers de medespelers in het drama worden toebedacht werd in het midden gelaten. Het enige waar de Amerikanen zich zor gen over maken, aldus L'Ex press is de mogelijkheid dat Irak terugslaat met chemische wapens of kans ziet de Saudi- sche olievelden kapot te schie- Rob moet snel handelen, want de onderzeeboot zit de hielen. Hij springt bovenop de golfbreker en breekt emen die hij heeft meegenomen. Dan slaat hij die stuk- t muurvast tussen de electromotoren die de golfbreker ophijsen. Voorlopig zullen die motoren wel niet meer en dat is ook juist zijn bedoeling. Dan springt hij naar 1. rukt de klep van zijn pet, maakt gauw handen en ge^ I en neemt een stapel buizen op zijn schouder. Ziezo, nu ziet hij er uit als de arbeiders die hier aan het werk 2ijn. Ha, nu hoort hij ook het geschreeuw van de duikbootbemanning. Ja, dat geeft alles niets: de golfbreker zit muurvast en de boot kan niet doorvaren. Is dat niet de stem van Harries, die bevelen rond- schreeuwt? Rob trekt zich er niet veel van aan. Het voornaamste is dat de arbeiders hem blijkbaar niet als een indringer herken nen. Gorbatsjov beschermt partij - eigendom MOSKOU Sovjetpresident Michail Gorbatsjov heeft giste ren een decreet uitgevaardigd dat blijkbaar tot doel heeft de gigantische eigendommen van de communistische partij te beschermen. Het decreet is een antwoord óp de „illegale con fiscatie van eigendommen van de staat en openbare instellin gen en organisaties en op de toeëigeningen van het bezit van individuen". Onwettige confiscaties en schendingen van het eigendom doen zich steeds vaker voor, aldus Gor batsjov. De maatregel was dui delijk gericht aan de autoritei ten in de Baltische republie ken en de Oekraïne, die over wegen om gebouwen die ei gendom zijn van de commu nistische partij in beslag te ne men en over te dragen aan plaatselijke instellingen. CSU rekent weer op absolute meerderheid MÜNCHEN Tegelijk met de deelstaatverkiezingen op het gebied van de voormalige DDR zijn er morgen Landdag verkiezingen in Duitslands zuidelijke deelstaat Beieren. Voor het eerst sinds heugenis moet de hier oppermachtige conservatieve christelijke par tij CSU het stellen zonder het verbale geweld van Franz Jo sef Strauss. Twee jaar geleden overleed deze model-Beier, de populaire partijvoorzitter en minister-president. Niettemin rekent de CSU op eenprolon gatie van de absolute meerder heid. In 1986 leden de in Beie ren per definitie kwijnende so ciaaldemocraten een daveren de nederlaag. Met 27,5 procent van de stemmen bereikte de SPD het slechtste Landdag-re sultaat sinds 1945. Dat was niet zozeer de verdienste van de CSU als wel die van de Groe nen, die van 5 op 7,5 procent kwamen. De CSU had 2,5 pro cent verloren, maar zat met 55,8 procent nog comfortabel in het zadel. Zo groot was de feestvreugde in het 'zwarte' kamp, dat over het hoofd werd gezien dat de Republika- ner onder Strauss' vroegere kameraad Franz Schönhuber het tot 3 procent hadden ge schopt. Dat was bij de kies drempel van 5 procent te wei nig voor een intocht in de Landdag, maar het leverde een verkiezingskostenvergoe ding op die de basis legde voor een reeks van successen in de volgende jaren. (Van onze correspondent Bob van Huët) PARIJS Nederlandse automobilisten met Zuid franse reisdoelen hoeven voortaan niet meer te zweten op de peripheri- que, de voor sommigen zo zenuwslopende ringweg rond Parijs. Door de voltooiing van een nieuw stuk A 86, de toekomsti ge autoweg om de voorsteden, heeft de autoroute du Nord (Lille-Parijs) voortaan direct aansluiting op de autoroute du Soleil (Parijs-Lyon). Volgens Eric Clausen, tweede man op het ANWB-steunpunt in Lyon, is het sinds vorige week geo pende stuk A 86 alvast een hele verbetering voor Frank- rijk-gangers. „Er waren nogal wat mensen die verdwaalden op de peripherique en uitein delijk midden in Parijs beland den. Nu zullen dat er vast minder zijn". Maar helemaal gerust daarop is de ANWM- man niet. De richtingaandui ding voor de nieuwe weg, van af Roissy (A 1), laat volgens hem te wensen over. Een te stritje leert dat de nieuwe rou te in elk geval belangrijke tijd winst (ongeveer een half uur) oplevert. Maar daarbij is het wel goed opletten om niet verkeerd te rijden. Want een maal op de A 86 is de verlei ding groot de geruststellende blauwe borden met daarop 'Bordeaux-Lyon-Nantes' te volgen. Wie dat doet merkt echter al gauw dat hij met een fraaie boog, via de A 4, toch weer op de verafschuwde pe ripherique (porte de Bercy) be landt. En dat was nu net niet de bedoeling. Een woordvoer der van het landelijke ver keersinformatiecentrum in Rosny-sous-bois erkent dat het Franse gevoel voor logica hier te wensen overlaat en dat het „misschien" niet allemaal even duidelijk is. Daar tegenover staat dat vooralsnog geen tol geld wordt gevraagd voor de nieuwe weg, waarvan alleen al de laatste drie kilometer asfalt een slordige 350 miljoen gul den kostte. Vlak bij Orly sluit de A 86 tenslotte op de autoroute du Soleil aan. Komend vanaf Lil le ziet de weg er, na Roissy, als volgt uit; A 3 (Paris-Est), A 86 (Maisons Alfort-Creteil), N 186 tevens A 86 (Versailles), waar na de A 6 naar Lyon zich van zelf wijst. De afslag Maisons Alfort-Creteil is de sleutel van het succes! Wie die mist kan maar beter doorgaan tot aan de aansluiting op de peripheri que. Voor de terugweg van hetzelfde laken een pak. Wie vanaf Lyon komt moet aan houden: Paris-Est (A 6), N 186 (Lille-Metz-Nancy), A 86, rechterbaan, richting Fonte- nay-Bobigny-Lille. Daarna Lille aanhouden. De ontwarring van een ander, berucht, verkeersknooppunt komt er eveneens aan. Vanaf 1992 moet de tijdvretende pas sage door hartje Lyon en de tunnel de Fourvière verleden tijd zijn. Dank zij de nieuwe oostring van Lyon komen de Alpen en de Middellandse Zee weer een beetje dichterbij. (ADVERTENTIE) Recente ontdekkingen van onderzoekers NEW YORK - Massa hyslerie is ontslaan sinds de geleerden van Amerikaanse en Europese derma tologische onderzoekslaboratoria aangetoond hebben, dat de moder ne wetenschap nu in staat is de oor log tegen rimpels te winnen. In Europa, hebben onderzoeks teams van een beroemde multina tional een op Retinol gebaseerde cosmetische crème geperfectio neerd, (eeïiwige jeugd wordt nu be reikt door een paar gram crème) nadat het onderworpen is aan rigo- reuze testen. Prof. Puschmann van het expe rimenteel Dermatologisch Onder zoeksinstituut van Hamburg zegt: "De test resultaten hebben aange toond dat deze crème zichtbaar het aantal en de diepte van de rimpels vermindert en het geeft geen on plezierige bijwerkingen". Het rumoer verspreidt zich nu al enige tijd bij diegenenen die op zoek zijn naar de eeuw ige jeugd en veroorzaakt veel vraag bij apothe ken. "Ik heb nog nooit zoveel vraag van consumenten gehad naar 1 produkt. Op zyn minst 50% van mijn klanten hebben gevraagd naar deze crème, maar ik kan slecht en kele van hen voorzien, door de be perkte toelevering die ik ontvang. Mannen zijn de grootste aanhou ders van alle klanten", aldus een apotheker in Rome. De op Retinol gebaseerde crè me, die de rimpels vermindert en is getest door Prof. Puschmann, wordt gedistribueerd door de mul tinational Korff- vanuit New York, naar apotheken over de hele we reld. Het wordt verkocht onder de naam Anti-Age Retard en is afhan kelijk van de leeftijd, in verschil lende versies verkijgbaar: 25,35 en 45 jaar en ouder.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 5