Leven geblesseerde profs in het teken van onzekerheden f ans Brugman twijfelt over toekomst military oetballerlei Doel -RT Qmó-mOowuvnt ZATERDAG 13 OKTOBER 1990 PAGINA 11 zie "metsovnaar Glasgow Rangers *01\OW De Sovjetrus Olet Koeznetsov heeft een contract Q1d bij Glasgow Rangers. De 27-jarige international, hij j wijf tig keer uit voor de nationale ploeg, kwam een ver- )7fj voor de duur van vijf jaar overeen. Met de transfer van Qpov. die overkomt van de nieuwe landskampioen Dyna- v, is een bedrag van een miljoen pond sterling (circa 3,4 1'guldengemoeid. De verdediger zal vandaag met de 5I zijn debuut maken tegen St. Mirren. Koeznetsov stond ie belangstelling bij clubs uit Italië en Frankrijk. „Ik heb -7lbotland gekozen omdat het voetbal mij daar als verdedi- *7 staat. Ik heb het gevoel dat ik me hier beter kan aanpas- J in andere landen Sch uster kiest voor A tletico Madrid Stapleton bedankt voor Ierse team MADRID Bernd Schuster heeft een tweejarig contract bij At- letico Madrid getekend. De Duitser, die vorig seizoen nog actief was bij stadgenoot Real, zal een jaarsalaris van 120 miljoen pese ta's (ruim 2 miljoen gulden) ontvangen. Schuster is de opvolger van Baltazar M. de Morais jr, beter bekend als Baltazar, die dit weekeinde werd ontslagen. In Schuster zien trainer Tomaslav Ivic en voorzitter Jesus Gil de noodzakelijke organisator op het middenveld. Geen eigen sterren op feestje Pele RIO DE JANEIRO De Braziliaanse voetbalsterren zullen op 31 oktober, in de wedstrijd ter gelegenheid van de 50ste verjaar dag van Pele, niet schitteren. De Braziliaanse voetbalbond heeft namelijk besloten dat het Zuidamerikaanse team dat het dan in Milaan opneemt tegen een door Franz Beckenbauwer gecoacht 'rest-van-de-wereld-team', slechts mag bestaan uit Braziliaanse spelers die.nog in eigen land spelen. Dat betekent dat het feest rond 'Abraham' Pele het op het veld zal moeten stellen zonder bijvoorbeeld Romario, Careca, Taffarel, Gomes en Valdo. LONDEN Frank Stapleton heeft bedankt voor het Ierse elf tal. De 34-jarige ex-Ajacied maakte als international twintig doelpunten. Hij startte zijn loopbaan in het nationale elftal in 1976 en droeg zeventig keer het groene shirt. In dertig daarvan fungeerde hij als aanvoerder. Voor het toernooi om het wereld kampioenschap werd Stapleton door bondscoach Jack Charlton wel geselecteerd. Hij kwam in Italië echter niet meer in actie. Stapleton speelt momenteel voor de Engelse vierde-divisieclub Blackpool. Maradona ontslaat manager NAPELS Diego Maradona heeft zijn persoonlijk manager Guillermo Coppola ontslagen. De Argentijn zei dat strikt per soonlijke redenen ten grondslag lagen aan het vertrek van zijn landgenoot. Coppola heeft de zakelijke belangen van de interna tional vijf jaar behartigd. Volgens Maradona heeft hij zijn werk in die tijd goed gedaan. yAAG Wilco van h, Marco van Al- .;Rick Tjin-Asjoe en Post. Vier prof ilers van FC Den iralie hun geld wel erg n2|lijk lijken te ver- ,mI. Zij worden nog hoogst zelden in het m^park gesignaleerd 1 ;en tijdens wedstrij- ^borgaans prinsheer- j^e'l de tribune. Achter sniervoor als plausi be muses aangevoerde fes gaat echter een van onzekerheid „En wij werken LUiarder dan de jon- ïïölie fit zijn", bezwe- ij zo ongeveer in a Het kwartet doet van het lief en 951 de lappenmand. 1tv* 28-jarige Wilco van fcreeg een jaar geleden lstijding door. Na een competitiewedstrijden Den Haag was het uubrdeel onverbiddelijk: Tj^rd. Een jaar na dato is t stelijke pijn wat ver- n snede doordat de in het '$se Heesch wonende __j zich sinds kort „vader iuuren" mag noemen. =Nik ben nog steeds op =^ar een geschikte baan", '%ij al te optimistische )aties tegen. ïhiuren 1 nu nóg bezig admini- _e zaken te regelen. De es nemen er wel heel Z. Bid de tijd voor. Ik ben ^1 voor 50,75 procent af- LÉ. Dat betekent dat ik aricieel meer dan de helft geruit ga. Het valt flink m hier in de buurt een —te baan te vinden. Via 'E'.sors van FC Den Haag !e!oude club PEC, zou dat pijnlijk wel zijn gelukt, Elk was net verhuisd en "'t hier verder uitstekend '°fiijn zin. Een baan in _pag of Zwolle zou dus __pblemen geven. Boven lat er een aantal nulle- N de medische keurings- iHat wil zeggen dat ik jjan mag hebben waarbij Niporbeeld moeten draai- 3nbukken. Dat legt heel ^erkingen op", aldus de Din heupblessure uitge- Dojde voormalige Delfte- ie uitkwam voor DHC. [3 broer Marcel werd 5 5e eenzelfde kwetsuur hs met afkeuring be- Be) maar hij is inmiddels verklaard en wacht 3uproningen op z'n kans. ad van Buuren beperkt ^ijf wat wedstrijdjes in de I klasse zaterdag. „Ik -pan voetballen bij Ko- 1 Boys. Jan Everse, die bij Ajax en Feyenoord is trainer en ik speel ïan. Twee keer in de :rainen, dat is best te [aar in tegenstelling tot ichten die ik afgelopen hoorde, denk ik niet terugkeer in het be- ■oetbal. Dat heb ik uit lejoofd gezet nadat een ij krukken en een rol- het vooruitzicht had Maar als ik naar de te- dejzit te kijken, begint het el te kriebelen, hoor. Als ik zie wat voor fouten er worden gemaakt in de compe titie en zelfs in het Nederlands elftal, dan denk ik: dat kan ik zelfs met één been beter". Van Alphen De lijdensweg van Marco van Alphen kent inmiddels een zo mogelijk nog langere historie en net einde ervan is momen teel nog niet in zicht. „Ik weet nog steeds niet waar ik aan toe ben", rapporteert de verre van opgewekte Leidenaar. Aan het eind van het vorig jaar was er al sprake van zijn eventuele afkeuring voor het profvoet bal, maar aan het begin van de huidige „PTT Telecompetitie" maakte hij toch opnieuw zijn opwachting. „Ik heb de eerste twee competitiewedstrijden gespeeld, ook omdat Cor Lems geschorst was. Ik wilde per se meedoen, maar ik zat eigenlijk pas op zestig procent. Toen ik bij FC Twente in de tweede helft aan alle kanten voorbij werd gelopen, heb ik besloten voorlopig weer te stoppen. Ik moet per slot van rekening ook aan mijn eigen naam den ken". „Ik word er moedeloos van", verzucht Van Alphen, die met zijn 26 jaar eigenlijk nog een flinke loopbaan voor de boeg zou moeten hebben. „Maar daar ben ik toch nog wel een beetje pessimistisch over. Ik blijf maar rugklachten hou den, hoewel ik aan het begin van het seizoen wel veel baat had bij speciale zooltjes die voor mij in Loosduinen wor den gemaakt. De heer Schoon- es heeft ontdekt dat mijn voe tenstand helemaal verkeerd is, doordat mijn hielbenen zijn weggedraaid. Daardoor heb ik geen voorvoet-afdruk. Als ik nu ergens pijn voel, moet ik dat aangeven en dan worden de zooltjes weer wat aangepast. Dat proces is nog in gang en helaas is het aan het begin van het seizoen vertraagd doordat Schoones op vakantie was". Met behulp van een zoge naamde „biodecs" is ook de spierkracht van Van Alphen gemeten en binnenkort zal hij ook door een reumatoloog worden onderzocht op de Ziekte van Bechsterew (ver stijving vah de onderrug). Daarnaast is hij dagelijks te gast bij fysiotherapeut Van de Mey. „Er was sprake van een complete disbalance", weet de somber gestemde sporter. „Het gaat nog zeker drie maanden duren en dan zit ik elke dag in de sportzaal om aan mijn spierkracht te werken. Ik weet niet of ik dat allemaal nog wel zo lang volhoud. Binnenkort begin ik ook een looptraining Wilco van Buuren (foto rechtsboven), nog steeds op zoek naar een baan. Marco van Alphen (foto linksboven), looptraining met Yvonne van Dorp. Rick Tjin-Asjoe (foto rechts), pas na de winterstop terug in het eerste. Edwin Post (foto links), hoop gevestigd op dokter Martens. FOTO'S: MILAN KONVALINKA met de atlete Yvonne van Dorp, we zien wel wat dat op levert. Maar eigenlijk ben ik het spuugzat", aldus Van Al phen, die zich voor FC Den Haag (tegen de wil van trainer Adriaanse) ook bezighoudt met de werving van sponsors voor reclameborden. „Op dit moment heb ik daar echter niet al te veel tijd voor". Tjin-Asjoe Ogenschijnlijk rooskleuriger ziet de toekomst' eruit voor Rick Tjin-Asjoe (28), die aan het eind van het vorig, seizoen plotseling te maken kreeg met klachten in de liesstreek. „Dat was de eerste keer dat ik last kreeg van een blessure. Waar schijnlijk doordat ik veel va ker trainde dan bij de ama teurs. Bij FC Den Haag gaat het elke dag met honderd pro cent inzet en als je bij de ama teurs een avondje geen zin had, bleef je gewoon weg. Ik heb het seizoen met 'pijn uitge speeld en daarna is in juli ope ratief mijn pees verlengd. Na een paar weken ben ik weer begonnen met loopwerk, maar ik miste heel veel kracht. Ik hoop om en nabij de winter stop weer fit te zijn". Tjin-Asjoe, die een jaar gele den een waardig vervanger bleek van de gevelde verdedi ger Wilco van Buuren, speelde inmiddels alweer wat wed strijdjes in het tweede elftal. „Maar ik merk dat ik nog niet op het vereiste niveau zit voor het eerste. D'r zijn ook steeds supporters die aandringen op mijn terugkeer en dat geeft me goede moed. Maar ik wil echt volledig fit zijn als ik terug kom en ik wil niet lopen suk kelen. Na de winterstop, dus". Evenals de meeste andere slachtoffers uit de ziekenboeg bezoekt Tjin-Asjoe in elk geval alle thuiswedstrijden van FC Den Haag, al is dat voor hen soms een hard gelag. „Je wenst ze natuurlijk het beste", verwoordt de verdediger het algemene gevoel. '„Eerlijk, ik vind het een pluspunt dat die jongens van Vriesde zo goed naar voren zijn gekomen. Ja, als verdedigers, maar daardoor ben ik alleen maar extra ge motiveerd om terug te komen. Ik train momenteel bij de jon kies en dat valt soms bést te gen. Nee, ze noemen me nog net geen opa. Maar ook van hen probeer ik wat te leren", houdt Tjin-Asjoe de moed erin. Want met zijn collega's van het eerste elftal (waarin hij vo rig seizoen achttien wedstrij den speelde) heeft hij momen teel niet-bijster veel contact. „Er zijn wel een paar spelers die steeds vragen hoe het met me gaat. Schellevis, Purvis, Gentile en Adam. Inderdaad, toevallig vooral verdedigers. Maar verder val je er een beet je buiten. Dat is logisch. Dat is ook de visie van Adriaanse. Die houdt de geblesseerden buiten de groep. Als je aan het terugknokken bent, is dat soms wel moeilijk. Maar ik heb er best begrip voor". Post Amsterdammer Edwin Post, die in het Zuiderpark ruim twee jaar geleden als succes volle invaller het predikaat „pitbull" verwierf, neemt evenmin een prominente posi tie in in wat door Adriaanse kortweg „de zestien" wordt genoemd. Op de achtergrond werkt hij echter zwoegend aan zijn come-back. „Goh, jij bent de eerste journalist die ernaar vraagt", constateert hij met lichte verwondering. „Het be gon inmiddels alweer elf maanden geleden. Tijdens de warming-up van een wedstrijd met het tweede tegen SVV voelde ik iets knappen boven m'n linkerknie. Ik vond het wat lullig om toen nog af té haken en heb die wedstrijd toch maar gespeeld. In decem ber kreeg ik een rode kaart te gen Haarlem en ik dacht met rust en fysiotherapie na de winterstop wel weer gewoon terug te kunnen komen. Maar dat viel zwaar tegen. In janua ri ben ik weer gaan trainen, maar na een paar dagen werd die knie heel dik en moest het vocht eruit worden gehaald. In februari kreeg ik een pijnlijke cortisone-injectie en uit foto's bleek dat het probleem aan de buitenkant van de knie zat". Orthopeed Van der Wolk con stateerde in maart een waslijst aan gebreken aan het gewricht van de voormalige judoka., „Een scheur in een pees, een ontsteking „met vlokken", dood weefsel, een verkleving en problemen met de menis cus", somt het slachtoffer ge willig op. „In de revalidatie ging het afwisselend goed en slecht. Anderhalve maand ge leden heb ik een reuma-on derzoek gehad, maar daaruit is verder ook niks gebleken. Daarom ben ik nu in contact met dokter Martens in Leu ven. Als hij iemand als Gullit kan helpen, zou hij mij toch ook gezond moeten kunnen maken", veronderstelt Post. Post vergelijkt zichzelf verder in geen enkel opzicht met de Milanese superster. „Hij stond en staat dagelijks in de publici teit en ik natuurlijk niet. Er zijn alleen wat supporters die me af en toe aanspreken. Som migen zeggen: laat je toch af keuren. Die lui zijn helemaal gek. Ik ben pas 24, verdomme! De spelers en trainers van FC Den Haag tonen ook allemaal belangstelling. Maar er wordt vaak gedacht: o, die is gebles seerd, die komt de dagen mak kelijk door. Dus niet: ik ben door die blessure niet op va kantie geweest en ik ben de hele dag bezig. Van fysiothera pie naar de sportschool enzo voorts. Ik maak echt dagen van negen uur 's ochtends tot acht uur 's avonds. En elke weekeinddag ben ik ook aan het werk voor mijn herstel. En ik heb echt een bloedhekel aan die sportschool. Vanaf de eerste dag. Maar ja, het moet, want ik zól terugkomen". Over de financiële nadelen van zijn blessure maakt Post zich weinig zorgen. „Dat loopt gélukkig allemaal via het zie kenfonds, of het wordt onder ling geregeld. En Stoop heeft gezegd dat ik bij hem terecht kan, als ik zelf rekeningen ga krijgen". Ook bij Post werkt de lijdens weg zo af en toe op zijn hu meur. „Vooral in het begin was ik thuis nogal eens aange brand. Dan bracht ik 's zomers m'n vriendin naar het zwem bad en moest ik zelf weer naar die rotte sportschool. Doodziek word je ervan en je moet het toch vooral alleen doen. Ja, Gullit had zijn Ted Troost. Dat hoeft voor mij niet. Ik heb mijn hond en het lucht al aar dig op als ik dat beest uitlaat; het liefst tijdens een flinke re genbui". ROB LANGEVELD ELO Hans Brug- twijfelt. Moet hij aan of moet hij defi- een punt zetten ach- 1 carrière in de mili- iort. jaar wikt en weegt de loër over z'n toekomst, iftijd, 45 inmiddels, is de 8 Ik van de blijvende onze- |d. Ook het plan om in iber Nieuw-Zeeland af (pen voor nieuwe talent- ■aarden staat op losse en. Het ticket is inmid- gekocht, maar de kans it dat de reis naar de an- :ant van de aardkloot wordt geannuleerd. „Ik iet gewoon niet", zegt 'rugman aan de voora- 'an de twintigste Milita- Boekelo, alwaar hij na [vallen van Anchela Ro- enige regionale deelne- atg jaar geleden, toen de fy de pfemière beleefde ft Lankheet (cross) en de nen van Smelt, was Hans ban ook al van de partij. Vien kon het paardespor- fment bij uitstek zo'n ■eer („Ik weet het zelf niet eens precies", aldus Brug man) op hem rekenen. Met als positieve uitschieter de editie van 1986, toen de Hengeloër na de cross country de tweede plek innam achter Lucinda Green. Maar doordat zijn toen malige troef, Monte Carlo, één van de laatste hindernissen (de Teesinkhook) te hard raakte werd de viervoeter de volgen de zondagochtend afgekeurd. Waardoor Brugman zijn vrachtwagen nog vóór het af sluitende springconcours rij klaar kon maken voor de thuisreis. Negatieve uitschieter voor Brugman is nog altijd de editie van 1982, het jaar dat de klei ne ruiter werd beschuldigd van de meest angstaanjagende vorm van dierenmishandeling. Destijds ging de Hengeloër in een ongehoord tempo over de hindernissen, hetgeen z'n tol uiteindelijk eiste. Bij de voor laatste hindernis stapte hij uit de wedstrijd. Vooral de lande lijke pers viel in de dagen daarna letterlijk en figuurlijk over hem heen. Acht jaar later wil Brugman er het liefst niets over zeggen, maar hij ontkomt er niet aan. „Ik werd letterlijk een dierenbeul genoemd. Hans van de Kolk (journalist De Te legraaf; red.) en Hans Eysvo- gel (Studio Sport) hebben me met de grond gelijkgemaakt. Ik vind het echt ongelofelijk dat ze nog er nog steeds rond lopen, want die benaderen de paardesport zo ontzettend ne gatief. Die hebben de hippi sche sport in het verleden ze ker geen goed gedaan", uit de directeur van een radiatoren- fabriek z'n ongenoegen. Overtuiging Hans Brugman zal er dezer da gen weer met volle overtui ging staan in Boekelo, maar toch vindt hij 'het jammer dat de nieuwe talenten zich nog niet aan het front melden. „Het hele military-gebeuren stelt, in Nederland toch niets voor. Het geluk wil dat enkele ruiters getrouwd zijn met En gelse amazones, zoals Eddy Stibbe (met Mandy) en Ed ward Bleekman (met Clarissa Strachan), maar voor de rest is het niets. Het is toch ook te gek dat ik, Eddy Stibbe en An- dré van Spaendonck nog altijd meerijden. Kijk en dan kun nen ze wel zeggen dat we plaats moeten maken voor de jonge garde, maar ze rijden ons er nog steeds niet af. Het probleem is dat er wel goede talenten in Nederland rondlo pen, maar dat zij niet de be schikking hebben over een goed paard. Het één gaat nog steeds niet zonder het ander, hé". De geschetste situatie van de military in Nederland is mis schien wel typerend voor het deelnemersveld van Boekelo dit jaar. De Nederlanders mee gerekend (tien combinatiës) haalt het aantal inschrijvingen de zestig niet. Het is duidelijk: Boekelo heeft andere tijden gekend. Ook de toppers zijn deze week dun gezaaid in Twente vanwege een wed strijd in het Engelse Blenheim waar het prijzengeld minstens zo hoog is. Hans Brugman verschijnt in Boekelo aan de start met de bijna tienjarige volbloed May- fair, een paard dat hij drie ja- rën geleden uit Engeland liet overvliegen. „Ik heb destijds een - mijns inziens - een goed en een minder goed paard ge kocht. Achteraf bleek de goe de niet zo denderend te zijn, terwijl de 'minder goede' zich juist heel goed ontwikkelde. Ik heb er enkele wedstrijden mee gelopen, maar nog niet zo'n zware als Boekelo. Maar ik denk dat zij het nu aankan. Ik wil gewoon foutloos rondrij den en dan maar kijken waar het schip strandt". Blijft de toekomst. Zoals geme moreerd voor Brugman één en al onzekerheid. Het wordt weer een stuk stiller. „Kijk, wedstrijden zoals 'De Tol' kan ik nog heel lang blijven rijden. Maar een military als Boekelo, dat wordt een stukje moeilij ker, zit ook meer risico aan verbonden. Ik wilde inder daad naar Nieuw-Zeeland om goede paarden te kopen, maar ik weet het nog niet of dat wel doorgaat. Ik word straks 46 jaar, waarmee ik toch één van ben ik nu al aan het twijfeli stoppen of doorgaan. Het kost me gewoon veel moeite om een definitieve beslissing te nemen. Kijk, ik zal hoe dan ook in. de paardesport actief blijven, maar stoppen met het rijden van military-wedstrij den valt me erg zwaar. Want het blijft nu eenmaal de leuk ste tak van de paardesport". EGBERT HEIDEMAN Hans Brugman kreeg acht jaar geleden het predikaat dieren beul opgeplakt. FOTO: SP door Frank Werkman Het is goed om een doel in het leven te hebben. Je kunt je ergens op richten en als dat objectief nu maar goed is omschreven weet je ook aan welke criteria je moet beantwoorden om er te geraken. Een ambtenaar moet om een rang hoger te klimmen een zeker papiertje in zijn bezit zien te krijgen. Studeren in de avonduren derhalve. Mijn broer besloot ooit op een onzalig ogenblilf het bankwezen te kiezen als maatschappelijk werkterrein. Hij maakte zijn entree op pak weg negentienjarige leeftijd als jongste bediende en is nu ruim tien jaar later assistent rayonhoofd of zoiets. Tussen twee van zulke ijkpunten ligt uiteindelijk een hele ordner met diploma's, maar daarin belanden niet zelden ook de ech tscheidingspapieren. Het is, zoals bij mijn broer, natuurlijk uiterst aangenaam om de rekening van je eigen bank gaandeweg meer te plunderen ten behoeve van je eigen salaris. Maar als je nauwelijks tijd hebt om dat klimmende loon ook aangenaam te besteden, kun je je toch afvragen of je het loket niet een keer dicht had moeten doen. Het kan toch nooit de bedoeling van dit toch al zo korte verblijf in dit ondermaanse tranendal zijn datje vlak voor je vut al je fut hebt opgesoupeerd met studeren. Ik ken iemand in mijn onmiddellijke omgeving, die ooit in een zeldzame opwelling van verstandelijk vernuft besloot niet te kiezen voor een voortgezette opleiding na de middelbareschooltijd. Weliswaar lonkte het studentenleven met al haar genoegens en geneugten in alle hevigheid, maar toen al voorzag hij/zij dat boemelen zou prevaleren boven boeken en stappen boven studeren. Weliswaar had de hogeschool of universiteit kunnen worden bezocht in een tijd dat je nog moeiteloos tot je veertigste student kon blijven, het leek hem/haar raadzamer de ouderlijke portemonnee niet nog langer aan te spreken dan toch al noodzakelijk was geweest. Het doel was een zo plezierig mogelijk leven, een aardige baan en een redelijk inkomen. En daarin is hij/zij redelijk 1 Zwelgen in zelfgenoegzaamheid is des duivels oorkussen en elke situatie, hoe plezierig dan ook, kan altijd nog wat verder worden verbeterd. Vandaar dat het motto 'verbetering zij ons strevenook nog steeds op betrokkene van toepassing is. En hij/zij is niet de enige gelukkig, vandaar dat er nog wel wat leven in de brouwerij zit. Neem nu eens de FIFA, de wereldvoetbalbond. Die heeft ook een doel, zelfs twee. Het eerste is het staketsel-achtige ding dat in tweevoud op een sportveld staat. Het andere is verhevener, beoogt het spelletje in alle opzichten levendig te houden. Vandaar dat men in FIFA-kringen heeft bedacht dat het wellicht aanbeveling verdient om het doel te vergroten. Oogmerk is een wedstrijd te voorzien van meer doelpunten, het zout in de pap zoals al tientallen jaren door alle betrokkenen wordt beseft. Achterliggende gedachte is de lichamelijke groei die het menselijke ras heeft doorgemaakt sinds het edele voetbalspel werd geïntroduceerd. We zijn met z'n allen gemiddeld zo'n dertien centimeter langer geworden sinds het begin van deze eeuw.'Een doelman kan dus gemakkelijker bij de kruising om een bal uit zijn 'heiligdomte houden. Resultaat: minder doelpunten, saaier wedstrijden, wegblijvend publiek en ontevreden sponsors. Het doel moet, zo is de gedachte, twee baldikten (43 centimeter) breder worden dan de 7,32 meter van nu en één hand (16 centimeter) hoger en dan twee meter zestig moeten worden. Deze veranderingen zouden, volgens optimisten, 25 procent meer doelpunten moeten opleveren. Een kwart eeuw geleden opperde een toonaangevend figuur al een vergroting van het doelvlak als middel om onderhavige sport levend te houden. Het plan haalde het nooit. Zoals het ook nu waarschijnlijk de studeerkamer nooit zal verlaten. Al was het maar vanwege de financiële konsekwenties. Miljoenen doelen zouden immers op de brandstapel belanden. Ook zonder universitaire opleiding kun je voorspellen dat niet elk doel alle middelen heiligt.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11