K S 9 Belastingen fors omhoog in Ter Aar y lAfl iL Alkemade raakt grond kwijt door verjaring Pater R. van Lieshout blijft in Zoeterwoude Strontrace en Turfrace als vanouds Erik van der Laan (22) voert VVD Ter Aar aan LEIDEN OMGEVING CeidaeGommit DONDERDAG 11 OKTOBER 1990 PAG- Wopingïtiet Dekkers bewaakt na telefonische dreigementen LEIpERDÖRP Riet Dekkers van de Stichting Leefbaar leiderdorp is gisteren enkele malen telefo nisch bedreigfl. De anonieme bellers dreigden met hel ingooien van ruiten en het toebrengen-van lichamelijk letsel. Zij 'iverwijten haar een eventuele verhoging van de tarieven Voor de reinigingsresten ais djet gevolg van het niet doorgaan van de stpr^plafats in het Leider- dorpse Doesgebied. Riet Dekkers' heeft, zich krachtig verzet tegen de stortplaats, uiteindelijk -met resultaat. De rijkspolitie van Leiderdorp probeert achter de identiteit van de bellers te komen. Het huis van Riet Dekkers is onder politiebewaking geplaatst. Overigens is het niet de eerste keer dat de voorzitter van de Stichting Leefbaar Leiderdorp wordt bedreigd. Riet Dekkers wijt de huidige golf van telefonische bedrei gingen aan de recente publicaties over haar persoon in een huis-aan-huisblad. Inbrekers maken grote partij rookwaren buit ALPHEN AAN DEN RIJN Een grote partij rookwaren ter waarde van 3100 gulden is in de nacht van dinsdag op woensdag gestolen uit een winkel aan de Em- malaan in Alphen aan den Rijn. De dievèn gooi den rond drie uur een ruit van de zaak in en namen daarna onder an dere sigaretten, sigaren en een groot aantal aan stekers mee. Een aantal aanstekers is daarna nog in een tuin in de omge ving teruggevonden. Bromfietser breekt been bij aanrijding RIJNSBURG Een 17-jarige inwoner van Maassluis is gis termiddag rond tien voor twee gewond geraakt bij een aanrij ding in Rijnsburg. Hij is met een open beenbreuk naar het Academisch Ziekenhuis Leiden gebracht. De jongen reed met zijn brommer vanuit Rijnsburg op de Noordwijkerweg toen een vrachtauto rechtsaf wilde slaan naar de Trappenberglaan. Ken nelijk had de chauffeur, een 27- jarige man uit Dordrecht, hem niet gezien. De brommer botste tegen de vrachtauto en kwam ten val. SP Alphen wil oude muziekschool redden ALPHEN De Socialistische Partij Alphen is een actie gestart tegen de plannen van burgemeester en wethouders om de oude Bethlehemschool, het voormalige onderkomen van de Streekmuziekschool op het St. Jorisplein, te slopen. Het gebouw moet plaats maken voor een parkeerterrein. Gisteren werden in de commissie ruimtelijke ordening aan wethouder G. van As 2500 handtekeningen van ver ontruste Alphenaren overhandigd. Naast de handtekenin genactie heeft de SP speciale ansichtkaarten laten maken waarop kunstenaar Marianne Meesters de oude school ge tekend heeft. De inwoners van Alphen wordt gevraagd deze kaarten te sturen aan het college van burgemeester en wethouders zodat hen duidelijk wordt wat de kaart- schrijvers willen namelijk „Alphen wordt geen kille me tropool, behoud de karakteristieke muziekschool". Burge meester en wethouders vragen de raad in de vergadering van eind oktober om een sloopkrediet. Ton Deudekom lijst trekker PAK Ter Aar TER AAR Ton van Deudekom is bij de ge meenteraadsverkiezingen op 28 november lijst trekker van het PAK. Van Deudekom, die al 21 jaar in Ter Aar woont, maakt reeds Vele ja ren deel uit van de gemeenteraad met als speci alisatie openbare werken, commissie bezwaar en beroep, commissie beheer sportzalen, con tactman voor het IGOR, de monumentenwerk groep en bouwcommissie. Tweede op de lijst is Emma Kraak. Zij is drie jaar lid van de ge meenteraad en zit voor de fractie in de commis sies welzijn en onderwijs en financiën. Derde is Anton Visser, een man met vakbondservaring. Wim Paalman staat vierde op de lijst, Ruud Boelens vijfde, Hans van der Meulen zesde, In- grid Lagendaal zevende en Beer Heylinga acht ste. Het PAK rekent minstens op behoud van de huidige twee raadszetels. TER AAR De plaatse lijke belastingen gaan in 1991 in Ter Aar fors om hoog. Dit blijkt uit de gis teren gepresenteerde be groting. Meest sterk is de stijging van de reinigings rechten en het rioolaf- voerrecht. Die moeten beide met 35 procent om hoog, zo vinden burge meester en wethouders. Dit betekent dat een huishou den in 1991 195,60 gulden aan reinigingsrechten betaalt en 125,40 gulden aan rioolafvoer- recht. Voorts staat een verho ging met 15 procent van de hondenbelasting op stapel en dit houdt in dat per hond 62,40 gulden moet worden betaald. De onroerend-goedbelasting stijgt met acht procent. Andere verhogingen zijn: marktgelden (25 procent), secretarieleges (15 procent) en bpuwleges (25 pro cent. De tariefsverhogingen brengen in 1991 399.000 gulden extra in het laatje. Totaal brengen de belastingen vol gend jaar 472.000 gulden op. Volgens het college zijn de be lastingverhogingen onvermij delijk. Geschat wordt dat Ter Aar volgend jaar 370.000 gul den meer kwijt is aan uitgaven die te maken hebben met het milieu. Zo stijgen de kosten van vuilafvoer sterk, aan de AVR in Rijnmond moet 150.000 gulden meer worden betaald. Voorts moeten enkele grote projecten, renovatie van de riolering in Aardam-Oost en renovatie van sportzaal De Wip, worden gefinancierd. De personeelskosten worden in 1991 293.000 gulden hoger ge raamd dan dit jaar. Dit heeft mede te maken met.de aan stelling van een milieu-mede werker. Ook de bibliotheekabonne menten worden duurder. Om automatisering van de biblio theek te bekostigen gaan de abonnementen zowel in 1991 als in 1992 met één gulden om hoog. Ter Aar kiest overigens voor aansluiting op het net van de Provinciale Biblio theekcentrale nu een project met zeven andere kleine ge meenten niet haalbaar is ge bleken. Opnieuw 100-jarige in Aarhoeve Verzorgingstehuis de Aarhoeve aan de Halkesstraat in Ter Aar maakte gisteren een goede re clame voor zichzelf. Nadat de heer Kortekaas twee weken geleden 100 jaar werd in de Aarhoeve was het gisteren me vrouw I.S. Brand-Wedding die, mede dankzij de goede verzor ging, de eeuw volmaakte. Bur gemeester P. Verhoef kwam de 100-jarige gisteren felicite ren. Hij had een gelukstele gram van de koningin en een speciale munt meegebracht, alsmede bloemen, bonbons en een sjaaltje met het gemeente wapen. De bewonerscommis sie voegde er een plantenbak aan toe en het personeel schonk een „overlevingspak ket": een pakket vol lekkere, niet direct gezonde zaken. De 100-jarige is oorspronkelijk af komstig uit Amsterdam, maar woont al sinds 1973 in Ter Aar. Mevrouw Brand verkeert in een redelijke goede gezond heid. Alleen haar gehoor en gezichtsvermogen zijn niet best meer. De verjaardag werd eerst gevierd met een H. Mis, aansluitend was er koffie en een borrel voor de bewoners. FOTO: WIM VAN NOORT ZOETERWOUDE Pater dr R. van Lieshout o.f.m. blijft werkzaam als pastoor van de parochie Sint Jan in Zoeter woude. Op 1 oktober was hij precies één jaar actief voor de parochie. Bij zijn benoeming door de bis schop van Rotterdam werd be paald dat na een jaar een eva luatie zou plaatsvinden. Af hankelijk daarvan zou beslist worden over een eventuele voortzetting van zijn activitei ten. Het parochiebestuur, bij monde van vice-voorzitter Jac. van der Geest, heeft inmiddels met instemming kennis geno men van het aanblijven van pater Van Lieshout, die vorig jaar pater F. Buil opvolgde. Vrij snel na zijn komst zorgde pater Van Lieshout voor noval wat opschudding in kerkelijk Zoeterwoude. De oecumene - verregaande samenwerking tussen de katholieken en her vormden - werd door Van Lieshout wat afgeremd. Dit tot teleurstelling van de vooruit strevende gelovigen en tot op luchting van de meer behou dende christenen. Pater Van Lieshout stelde dat hij zich in tensief en diepgaand wilde be raden over de oecumenische toekomst in Zoeterwoude. In het parochieblad van de maand oktober heeft hij nu zijn defintief standpunt naar voren gebracht. „Ik neem geen verantwoording voor de Maal tijd des Heren met maximale gastvrijheid, zoals eens in Zoe terwoude gepraktiseerd. Ik zal er dus noch direct, noch indi rect aan meewerken. Wel no dig ik niet-katholieke Christe nen uit, om naar een eucharis tieviering bij ons te komen, om zo te zien en te voelen hoe ka tholieken het Laatste Avond maal van Jezus doen", aldus pater Van Lieshout. Hij vervolgt met: „Ik nodig hen niet uit om met de katho lieken te communiceren. Ik zal ook katholieken aansporen om vieringen bij protestantse de nominaties van de Christen heid te bezoeken en vieringen bij niet-Christelijke godsdien sten. We respecteren de gren zen die zij aan hun gastvrijheid stellen. Verder blijken er ge noeg oecumeniche kansen: kansen om gemeenschappelijk geloof te vieren, zonder dat er vergeten of ingeleverd moet worden". WARMOND De jaar lijkse Strontrace en de Turfrace zullen ook dit jaar weer aan het begin van de herfstvakantie worden afgewerkt in Warmond. Burgemeester mevrouw I. van der Wei- Markerink zal morgen ochtend vrijdagom tien uur het startsein geven voor de zevende Turfrace tussen Warmond en Vin- keveen. Vanaf Park Groot-Leerust zullen dan zestien kleine zei lende vrachtschepen, Westlan ders, Kagenaars en aakjes, richting Vinkeveen varen. De route van de Turfrace gaat over de Kagerplassen, de Ringvaart, het Braassemmer- meer, de Leidsevaart, het Aar kanaal en het Amstel-Drecht- kanaal. Op zaterdag worden de schepen bij jachthaven Om- zigt in Vinkeveen verwacht. Na een verplichte stop van een uur en een groots onthaal gaat het terug naar Warmond. De race vergt veel van de schip pers en de bemanningen. Bij ongunstige wind moet worden geboomd, geroeid of getrok ken. Zondag worden de turf- ~T~" De Turfrace gaat morgen van start in Warmobd, de Strontrace begint maandag in Workum. foto schepen weer in Warmond verwacht. De organiserende Stichting Zeilvaart zorgt voor een café-terras in een tent aan de 'waterkant, zodat belang stellenden de aankomst com fortabel kunnen volgen. Ver der speelt er een dixielandor- kest en zijn er demonstraties van oude ambachten. De zeventiende Strontrace start op maandag in het Friese Workum. De deelnemende skütsjes, tjalken en aken gaan over het IJsselmeer en vervol gens via Amsterdam of Haar lem over Ringvaart en Kager plassen naar Warmond. We derom in park Groot Leerust, bij de Theekoepel wordt de la ding in zakken verpakte koe mest gelost. De schepen blij ven een uur voor de wal lig gen. Dat zal zijn op dinsdag of bij slechte wind ook nog op woensdag. Ook dan is het café terras present en verder is er een video-voorstelling van zei- levenementen, alsmede een demonstratie van oude scheepsmotoren. Daarna gaat "de reis terug naar Workum. De naam Strontrace vindt zijn oorsprong in het transport van natte koemest in vroegere tij den van Friesland naar de bol lenstreek. Aan de Strontrace nemen 21 schepen deel, 13 in de lichte en 8 in de zware' klasse. Het Warmondse college van burgemeester en wethou ders zal de start in Workum bijwonen. Fietsen Wie een fiets kwijt is, kan za terdag terecht in de politiebu reaus in Hillegom, Lisse, Katwijk, Noord wijk, Noordwijkerhout, Oegst- geest, Rijnsburg en Sassen- heim. Tussen tien en vier uur kan men een kijkje nemen. Vogelexcursie Het gebied Kruiskade en om geving in Hazerswoude is doel van een vogelexcursie die zaterdagochtend wordt ge houden. Startpunt is om acht uur het ooievaarsnest aan het Spookverlaat, te bereiken via de Gemeneweg en Galg weg. De excursie is georganiseerd door de Vogelv/erkgroep Koudekerk/Hazerswoude en Omstreken. Maria De RK Stichting „Koningin van de Vrede" staat zaterdag met haar Mariale Informatie wagen op het Evenementen plein in Voorschoten. De Stichting stelt zich taak de Mariaverering in het alge meen te bevorderen. Diverse zaken, zoals een gezegende medaille worden gratis ver strekt. Verder zijn rozenkran sen, lectuur, beeldjes en der gelijke te koop. Bij de wagen, die van half tien tot vijf uur op het plein staat wordt ook het rozenkransgebed gebeden voor de vrede in de wereld: van half twaalf tot twaalf uur en van drie uur tot half vier. Orgelconcert Ronald de Jong bespeelt za terdagavond het monumenta le Hess-orgel van de Oud- hoornsekerk in Alphen aan den Rijn. Hij brengt werken van Asma, Pierné en Widor. Aanvang kwart over acht, toegang is gratis. Ten toonstelling In de Alkeburcht aan de Noordhoek 3 in Roelof- arendsveen wordt zaterdag en zondag een verkoopten toonstelling van schilderijen gehouden. Zaterdag kan men van tien tot vijf en zonag van tien tot drie uur terecht. Te koop zijn 150 olieverven van kunstenaars uit binnen- en buitenland. Orgel Belangstellenden kunnen za terdagmiddag van twee tot zes uur het orgel van de Sint Agathakerk in Lisse bespe len. De kosten bedragen f7,50 per kwartier. De opbrengst is bestemd voor de restauratie van het Adema-orgel. Rock De Amerikaanse band Sacred Reich speelt zaterdagavond in hardrockcentrum SCUM aan de Helmbergweg in Katwijk. De groep maakte de lp's „Ig norance", Live at Dynamo open air" en „The American way". In het voorprogramma staat Atrophy. De zaal gaat om negen uur open, het con cert begint om half tien. Toegang kost /15. Jeugdbiljarten Biljarten De inschrijving voor het open Zoeterwouds kampioenschap jeugdbiljarten is open. Dit kampioenschap wordt eind december door biljartvereni ging Rijnegom in café Rijhe- gom georganiseerd. Jongens en meisjes van 15 tot en met 20 jaar kunnen zich voor fl opgeven bij S.J. Heemskerk, telefoon 071-410042 of J.W. Kliffen, telefoon 071-891744. Lancering De lancering van de Ariane V39 is in de nacht van zater dag op zondag rechtstreeks op televisie te zien in Noord- wijk Space Expo aan de Ke- plerlaan. De Ariane, die twee satellieten in hun baan moet brengen, wordt gelanceerd vanaf de basis in Kourou in Frans Guyana. De directe vi deoverbinding met Guyana wordt om half elf gelegd. Aanmelden op: 01719-88016. RIJPWETERING/DE KAAG Een viertal be woners van huizen aan de Pastoor van der Plaat straat 53, 55, 57 en 69 in Rijpwetering en een be woner van de Julianalaan 36 in De Kaag blijken ge durende meer dan dertig jaar te goeder trouw ge meentegrond als particu lier eigendom te beschou wen. Dit heeft ertoe ge leid dat zij de bewuste stukjes grond door veija- ring ook daadwerkelijk als hun eigendom mogen beschouwen. Door toeval merkten ambte naren van de gemeente Al kemade begin dit jaar dat enige erfafscheidingen aan de Pastoor van der Plaat straat niet klopten met de ei- gendomsgrenzen volgens het kadaster. Om deze scheefge groeide situatie te corrigeren stuurde het Alkemadese ge meentebestuur concepten van koopovereenkomsten ter ondertekening toe aan de be trokkenen in Rijpwetering, namelijk J. Duivenvoorden, P. en C.A. van Emmerik en C.J.S. Zwetsloot. Zij ondertekenden de con cepten echter niet omdat ze van mening waren dat ze door verjaring allang eige naar van de grond waren ge worden. J. Duivenvoorden en P. van Emmerik onder bouwden hun stelling met kopieën van hun eigendoms bewijzen uit 1959 en 1961. P. van Emmerik liet aan de hand van oude foto's zien dat degene die voor 1961 eige naar was van zijn perceel reeds gebruik maakte van de nu omstreden grond. Een soortgelijk probleem doet zich aan de Julianalaan 36 in De Kaag voor. Daar be vindt de langs de weg ge plaatste erfafscheiding van H. A. van der Wetering zich niet op de eigendomsgrens. Hierdoor heeft Van der We tering ten onrechte een strook gemeentegrond in ge bruik. Het verkeerd plaatsen van de. schutting betekent ook dat een andere strook grond die hem wel toebe hoort bij de openbare weg is getrokken. Van der Wete ring wenst deze zaak niet met een grondruil op te los sen. Hij vindt dat hij het be trokken stuk grond allang door verjaring in eigendom heeft gekregen. De bewuste erfafscheiding bestaat vol gens hem al meer dan zestig jaar. Om dit te ondersteunen heeft hij aan de hand van een kopie van een brief van de gemeente Alkemade aan getoond dat zijn familie in 1930 officieel vergunning kreeg voor het plaatsen van de bewuste schutting. De gemeente Alkemade is de zaken gaan natrekken. Uit een bepaling in het Burger lijk Wetboek bleek dat men onroerend goed gedurende meer dan dertig jaar „te goe der trouw" in bezit moet hebben alvorens het door verjaring eigendom wordt. In hetzelfde wetboek wordt de term „te goeder trouw" nader verklaard. Iemand be zit onroerend goéd te goeder trouw als hij zich als rech thebbende beschouwt en zich ook redelijkerwijs als zoda nig mag beschouwen. In de onderhavige gevallen ziet de gemeente geen kans om kwade trouw te bewijzen. Daarom laat het gemeente bestuur nu de nodige akten van verjaring opstellen. Volgens medewerkers van een notariskantoor was het vroeger niet gebruikelijk om bij elk notarieel transport een situatietekening te voe gen. „Het gaat te ver om ach teraf te eisen dat de betrok kenen bij de landmeetkundi ge dienst van het kadaster hadden moeten informeren naar de eigendomsgrenzen", aldus B en W in hun motiva tie bij een voorstel voor het opmaken van vijf aktes van verjaring. TER AAR De 22-jarige lijst trekker van de VVD in Ter Aar heet Erik van der Laan. Hij volgt H. Ruijgrok op die de afgelopen 17 jaar de VVD aan voerde in de gemeenteraad. Van der Laan werkt in Kou dekerk aan den Rijn als amb- tenar welzijn. Daarnaast stu deert hij rechten met als afstu deerrichting staats- en be stuursrecht. Tweede op de ver kiezingslijst is ir. K.E. Heijers. Hij is hoofd van de afd. Utili teitsbouw van Tebodin, raads- gevens ingenieurs in Den Haag. Derde is M. Blok. Blok is sinds jaren brandweercom mandant van Ter Aar en is ook gedurende 11 jaar direc teur gemeentewerken geweest. Als vierde komt Frans Hoog- ervorst voor op de kandidaten lijst. Hoogervorst is lid van het hoofdbestuur van de LTB en heeft in het verleden reeds zit ting gehad in de raad van Ter Aar. Nummer vijf is M. van der Jagt-Hooger vorst. Zij maakt vele jaren deel uit van de CAR (Commissie van ad vies voor raadsleden). Zij is ac tief in de landelijke afdeling LTB-vrouwen. De VVD hanteert als leus „Stem VVD, het gaat om Ter Aar". De VVD wil benadruk ken dat het gemeentebestuur er is voor de burgers en niet andersom. Het milieuvraag stuk speelt een belangrijke rol in het partijprogramma met als hoofdthema: de vervuiler moet betalen. In het hoofdstuk financiën staat de VVD een kritische benadering voor van Erik van der Laan. foto: pr h^t gemeentelijk beleid. Geen onnodige of te dure uitgaven doen als het niet direct nodig is, zo vinden de liberalen. De VVD verwacht minstens evenaring van de huidige drie raadszetels. Voor een uitgebreide ag; voor de komende dagen, men „UIT", de gratis wekel ge van deze krant. LEIDEN LUXOR (Statloili tel. 071-121239): Die hardL 21.15. LIDO en STUDI&i straat 39, tel. 124130): Prei (al); 14.30, 18.45, 21.15. Wila (12); 18.45, 21.15. ma. dl11 14.15. Days ol thunder (al), l cy (al); Another 48 hours k 19.00, 21.15. Ook honden de hemel (al); wo. 14.30. i (Breestraat 31, tel.07 s Weekend at Bemie's (12); t bulous Baker Boys (al): 21 (Haarlemmerstraat 52, 125414): Claudio porno (1({e| ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA I (Van Boetzelaerstr 01720-20800): Dick Tracy 21.30. wo. ook 13.45. MA II: Another 48 hours 21.15. Ook honden gaan n mei; wo. 14.00. EUROC Days ol thunder (al); 18. Gremlins II (al); wo. 13.45. CINEMA IV: Pretty Woi 18.45, 21.30. wo. ook 13.4 VOORSCHOTEN (Schoolstraat 69, tel. 01 Total recall (16); ma. t/m Music box (al); i Back to the future III (al); 15.45. KINDERVOORSTELLINGEt Co; wo. 14.00. WASSENAAR ASTRA: Bi future III (al); vr. t/m v KINDERVOORSTELLINGEN the future III; wo. 14.00. DEN HAAG ASTA: 1 (Sp 3463500): Another 48 h 14.00, 18.45, 21.30. AS1 Recall (16); 14.00, 18.. ASTA 3: Gremlins 2 i 18.45, 21.30. BABYLONtX Den Haag Centraal tel. Pretty woman (al); 14.0, 21.45. BABYLON 2: Wilf» (al); 14.00, 19.00, 21.45. 3: Revenge (12); 14.00, 19 CINEAC 1 (Buitenhof 3630637): Die hard 2 (1 18.45, 21.30. CINEAC 2; cy (12); 14.00, 18.45, 21.30 AC 3: Dark Angel (16); 18. 'J ma. di. do. ook 14.00. LE 1 (Carnegielaan.' tel. Dick Tracy (12); 14.00, 18. T METROPOLE 2: Pretty wr; 14.00, 18.45, 21.30. 3: Days of thunder (al); 14 21.30 METROPOLE 4 the future deel 3 (al); 14. 21.30. METROPOLE 5: for Red October (12); 14. 21.30. ODEON 1 (Heren D 'Jl tel. 3462400): Die hard 2 18.45, 21.30. ODEON 2: wire (al); 13.45, 18.45, 21.3 ON 3: The first power (1 18.45, 21.30. ODEON 4 thunder (al); 13.45, STUDIO 1 (Kettingstraat 3656402): La petite vol 19.00, 21.15. STUDIO 2: Hc (al); 19.15., 21.30. STUDIO 3: Trop belle pou 19.00. Un monde sans pi HAAGS FILMHUIS: Zaal 19.30, 21.45. Zaal 2: Cyran gerac; 19.30. Herinneringe gele huis; 22.00. Zaal 3: Th of summer; ma. 19.30, 21. nel; di. 19.30, 21.45. Na 19.30, 21.45. Stan Stri 19.30, 22.00. KINDERVOORSTELLINGEI AC 3: Ook honden gaan n mei; wo. 14.00. STUC Langkous zet de boel wo. 14.30. Lucky Luke en van de Daltons; wo. 14.30 APOTHEKEN De avond diensten van de apotheken gio Leiden worden waa door de apotheken die ook dienst hebben. ONGEVALLENDIENST Zll ZEN LEIDEN Ongeva elke dag Academisch Zieke halve van dinsdag 13.00 u. t dag 13.00 u. (Diaconessenhi nieken tel 155543, afdeling 175639) en van vrijdag 13 zaterdag 13.00 u. (Elisabe huis). De Geneeskundige Dienst verhuisd van de Roodenbu in Leiden naar de Crone 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERM GEBOREN KIND Hulpvei ongewenste zwangerschap der en kind. Bel tel. 071-89( 897762; 033-620244 (dit laa mer is dag en nacht bereik BEZOEKUREN ZIEKENHU Diaconessenhui8: Bezoeku lijks van 14.30 tot 15.15 ui 19.00 tot 19.45 uur. Kind dagelijks van 10.30 tot 1! meer dan twee bezoekers pi Op de afdeling special care terecht van 10.30 tot 11.0 van 19.00 tot 19.30 uur. V< laatste twee afdelingen bez nen worden dient eerst t overlegd met de dienstdof pleegkundige.» Sint Eliza kenhuis: Volwassenen dag 14.00-14.45 u. en van 18.30 klasse-afdelingen ook 11.15 Kraamafdeling: dag. van 15 u. en van 18.30-19.30 u. 19.30-21.00 u. alleen voo Kinderafdeling dag. 15.00 CCU (hartbewaking) dag. v 14.30 u. en van 19.00-19.30 sieve verpleging: dag. va 14.30 u. en van 18.30-19.00 Medisch Adviescentrum: i ma. 19.30-20.30 u. in het beth-ziekenhuis. Endegec vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.01 en 14.00-15.00 u.; eerste k gehele dag. Jelgersmaklii gerenteam: za. en zo. 14.01 Opname: werkdagen 16.45 za. zo en feestdag. 10.00 14.00-16.30 u. Team A, C e tot 21.00 u. met uitzonderin handeltijden en etenstijden, misch Ziekenhuis: Voor al ten (behalve kinderen) zijn kuren als volgt: Dagelijks 14 u. en 18.30-19.30 u. Avondl afdeling verloskunde: 18.00 De Praematurenafdeling: vo en familie is na overleg met doorlopend bezoek mogelljl aan ernstige patiënten: wai ernstige patiënten doorloj zoek wordt toegestaan kan verpleegkundige hiervoor kaarten verstrekken. Kin( zalen voor peuters, kleuters kinderen 15.15-17.00, bat boxenafdeling: volgens afs| het verpleegkundig hoofd, den kinderafdelingen: voo van opgenomen kinderen n met verpleegkundig hoofd, dere bezoekers van kinder neus- en oorheelkunde en n 14.15-15.00 en 18.30-19.30. kunde en heelkunde: 14.15 18.30-19.00. Rijnoordzi Dagelijks 14.30-15.15 u. 19.30 u. Extra bezoek had 11.00-11.30 u. Extra bezOf kraamafdeling: 19.30-20.301 afdeling 15.00-15.30 u. all ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE OPVANG (Koornbrugsteeg EK Leiden, tel 254810.) over en aanmelden voor vang in Leiden. Geopend: i daq 9-.12. KINDER- EN JONGERENT Dagelijks geopend van 20.00 uur. Het nummer 120611.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 10