Jntslag trainer Cees Loffeld >p z'n minst onzorgvuldig lergkamp heeft ooit getwijfeld Tyson best betaalde sporter Nol de Ruiter toont begrip voor Michels Eerste zege voor Casino £fiicUc@ouocutt Bondselftal opgeheven Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! )RT WOENSDAG 10 OKTOBER 1990 PAGINA 9 jetunie-Israel eken politiek i)U De politie van Moskou Jsteren bij de vriendschappelijke Ünterland tussen de Sovjetunie jl de handen vol gehad om dertig estijnse- en vijftig pro-Israëlische ~ers op de tribune uit elkaar te De aanhang wilden de politieke die zich maandag in Jeruzalem, jen, in de hoofdstad van de Sov- "yoorzetten. De wedstrijd in Mos- jivonnen door het gastland (3-0), Ijgewoond door slechts 1000 be- j Sergei Juran speelde een be- ~e rol op het veld. De 21-jarige jr van landskampioen Dinamo -Lakte twee doelpunten. Gennadi hko scoorde één keer. Hendry beloon t vinder van zijn keu READING Steven Hendry heeft de jonge vinder van zijn meest geliefde keu gisteren beloond met een cheque van 10.000 pond (ruim 35.000 gulden). De snookeraar kon zijn geluk niet op. „Ik speel al van mijn dertiende met die keu. Het leek wel of ik een arm had verloren, toen ik de diefstal ontdekte", zei de 21-jarige Schot die dit seizoen de jongste wereldkampioen bij de profes sionals werd. Mét de later gestolen keu. De dief had de keu langs de weg ach tergelaten. Een onbekend gebleven jon getje bracht zijn vondst naar het poli tiebureau. De manager van Hendry achterhaalde het adres van de eerlijke vinder en overhandigde de cheque aan het verbouwereerde kereltje. Go Ahead test spits Faeröer DEVENTER Sinds de Fae röer ruim een maand geleden met 1-0 van Oostenrijk won, is de dwerg op slag bekend gewor den in de internationale voet balwereld. Zo ook bij Go Ahead Eagles. De Deventer eerste-di- visieclub test de komende twee weken Jan Allan Muller, een spits van de eilandengroep tus sen IJsland en Schotland. Trai ner Jan Versleijen werd getipt over de 19-jarige aanvaller door Tommy Kristiansen. De oud- speler van Go Ahead Eagles, Feyenoord en Haarlem, is mo menteel trainer op de Faeröer- eilanden. NEW YORK Bok ser Mike Tyson, de oud-wereldkampioen in het zwaargewicht, is volgens het Ameri kaanse blad Forbes de best betaalde sportman van het jaar 1990. Tyson verdiende dit jaar al 28,6 miljoen dollar (bij na 56 miljoen gulden), waarvan 27 miljoen dol lar aan gages en 1,6 mil joen uit reclamerechten en andere activiteiten. Een andere bokser, Ja mes „Buster" Douglas, die Tyson in februari als wereldkampioen ont- troondde verdiende 26 miljoen dollar. Ook de derde plaats op de rang lijst van best vedienende sportlieden is voor een bokser, Sugar Ray Leo nard, die op dertien mil joen dollar uitkwam. De formule-I coureurs Ayr- ton Senna en Alain Prost staan vierde en vijfde met een inkomen van respectievelijk tien en negen miljoen dollar. Best verdienende vrouw is Steffi Graf. De West duitser tennisster staat dertiende met 6,1 miljoen (1,1 aan prijzengeld en 5,0 miljoen reclame). De lijst ziet er als volgt uit: 1. Tyson (VSt, bok sen) 28,6 miljoen dollar, 2. Douglas (VSt, boksen) 26,0, 3. Leonard (VSt, boksen) 13,0, 4. Senna (Bra, autosport) 10,0, 5. Prost (Fra, autosport) 9,0, 6. Nicklaus (VSt, golf) 8,6, 7. Norman (Aus, golf) en Jordan (VSt, basket bal) beiden 8,5, 9. Palmer (VSt, golf) en Holyfield (Vst, boksen) beiden 8,1, 11. Becker (BrD, tennis) 7,2, 12. Mansell (Eng,au tosport) 7,0, 13. Graf (BrD, tennis) 6,1, 14. Can seco (VSt, basketbal) en Gretzky (Can, ijshockey) beiden 6,0, 26. LeMond (VSt, wielrennen) 4,2. Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 21.24 uur: Studio Sport. België Nederlands 2, 20.00 uur: Sportavond. BBC 1, 22.05 uur: Sport- snight. Duitsland 1, 18.55 uur: Voetbal: Zweden-Duitsland. Eurosport, 18.00-00.30 uur: Sport. Sportnet, 18.00-01.00 uur: Sport. Rai Uno, 23.30 uur: Sport. MORGEN BBC 1, 14.15 uur: Golf. Eurosport, 08.30-18.00 uur: Sport. Sportnet, 07.00-18.00 uur: Sport. ^ECHT „Tot mijn viert het opportunis- -in het betaalde voet- hoogtij en dat moet Ners", liet Cees Lof- zich in zijn eerste jen als trainer bij FC pcht ontvallen. Giste- werd hij keihard in opvattingen beves- taim vijftien maanden is |eld er niet in geslaagd [filosofie over te brengen i het bestuur van FC |cht. De oefenmeester uit )ten werd maandagavond het voltallige bestuur de eredivisionist, onder ng van Theo Aalbers, (ïiem aansprakelijk ge- voor de slechte resulta- i waarop het zijn trainer •rmiddag formeel op non- [f stelde. eld reageerde gistermid- 'jerustend. „Wat moet ik zeggen? Het is een ver- iide verrassing, al komt niet als een donderslag |eldere hemel. Ik heb zo- een telefoontje gehad [Johan de Koek namens spelersgroep waarin hij [liet weten dat het hun [t. Ze hebben me niet met Bn kunnen aantonen dat Isrtrouwen in mij hadden, kr het telefoontje is de be- tiging dat sommige spelers niet wensten uit te laten r mijn op non-actief stel len. Het ontslag komf pas 30 juni 1991 aah de orde". De wijze waarop FC Utrecht zich van zijn trainer ontdeed, verdient op zijn minst het predikaat onzorgvuldig. Na dat het bestuur op de regulie re maandagavond-vergade ring tot dit besluit was geko men, werd afgesproken Lof feld tussen de ochtend- en middagtraining op de hoogte te brengen. Een cameraploeg van RTL-4 gooide echter roet in het eten. Zonder dat Lof feld, evenals als de selectie van FC Utrecht, was geïnfor- meerd over het bestuursbe sluit, meldde een team van de commerciële zender zich gistermorgen rond de klok van elven voor de poort van stadion Nieuw Galgenwaard. Directeur Hans Ooft „noem mij absoluut geen technisch directeur" als mede voorzitter Theo Aal bers raakten van de aanwe zigheid van camera's dusda nig in paniek, dat werd be sloten Loffeld eerder dan be doeld te verwittigen. Hoewel Aalbers van „toeval" repte, had het er alle schijn van dat de cameraploeg was inge seind. „Ik ga vooralsnog van toeval uit, want het gonst al weken van de geruchten", probeerde de praeses zich uit de netelige kwestie te red den. „Zo niet, dan zou er sprake zijn van een gigan tisch lek in het bestuur. We hadden als bestuursleden on derling afgesproken, dat we de telefoonstekker uit het contact zouden trékken tot - na het gesprek met meneer Loffeld de volgende dag". FOTO: DIJKSTRA Hans Ooft, in het bezit van de noodzakelijke diploma's en Loffeld's voorlopige op volger, liep het schaamrood naar de kaken. „Ik sprong volledig uit mijn vel", beken de Ooft die als directeur geen stemrecht bezit, maar welt aanwezig was op de bewuste vergadering. „Op deze ma nier is het natuurlijk bijzon der vervelend hoe het Cees is verteld. Maar wat je ook doet, je doet het nooit goed". En over het ontslag: „Het is een treurige zaak. De spelers moeten echter de hand in ei gen boezem steken. Zij heb ben ook schuld, want als di recteur was ik bij de eerste selectie betrokken en kende ik de ins en outs". Loffeld zelf maakte weinig woorden vuil over de wijze waarop Aalbers en Ooft hem inlichtten. „Het is me mede gedeeld. Dat is alles. Als een cameraploeg voor de deur staat, trek ik in elk geval geen conclusies. Niettemin hebben ze het mij na de och tendtraining verteld". Gerechtvaardigd „Ik kan blijkbaar niemand aan' zijn verstand brengen dat deze stap gerechtvaardigd is", reageerde Aalbers gepi keerd. „Wij, de zes bestuurs leden van FC Utrecht, heb ben meneer Loffeld onthe ven van zijntaken. Ik heb zijn functioneren maandag avond als punt op de agenda gezet. Iedereen heeft zijn zegje gedaan. Ook Ooft. Het bestuur heeft vertrouwen in de groep, er is echter geen verbetering geconstateerd. Ik had Loffeld wel de tijd kun nen geven, maar in de voet ballerij is tijd een moeilijk begrip. Natuurlijk valt of staat de beslissing meneer Loffeld op non-actief te stel len niet met één wedstrijd". „Als mens is meneer Loffeld een fantastische vent", aldus schetst Aalbers de andere kant van de zaak. „Je neemt zo'n beslissing dan ook mak kelijker, als je een hekel aan iemand hebt. Dit is een diep tepunt in mijn zevenjarig verblijf bij FC Utrecht, maar men zegt toch wel eens dat een foute beslissing beter is dan helemaal geen beslis sing". Saillant detail: bij het ontslag van Nol de Ruiter liet de praeses van FC Utrecht zich in identieke bewoordin gen uit. Hans Ooft werd het trainers schap naar eigen zeggen door het bestuur opgedrongen. „Maar niet voor lang", haast te Aalbers te zeggen. „Ooft kent de groep, maar onze voorkeur gaat uit naar een persoon die twee of drie jaar voor de groep kan staan. We nemen geen opportunistische beslissingen. Het bestuur streeft ernaar voor de win terstop een nieuwe man te presenteren. Ik heb al namen gehoord als Libregts, De Rui ter en Israel, maar op dit mo ment is geen van drieën aan de orde. Nee, ook De Ruiter niet". MARK CALDENHOVEN PRDAM Binnen weken toverde Bergkamp zich om iselspeler tot inter- In de wonder wereld van de |lenten is blijkbaar nogelijk. Vandaar speler in kwestie leeft getwijfeld. ,,Ik "ch wat ik kon?". ir geleden debuteerde ap (21) onder Johan [in Ajax 1. Wat volgde periode van vallen en Hoogtepunten, zoals df jaar geleden door in htereenvolgende wed- te scoren. Dieptepun- ls bijvoorbeeld nog aan in van dit seizoen. Op tegen Willem II. »n het ene óp het ande- ïerit bewees Bergkamp voetballer te zijn. Spe- ter de drie spitsen van Nr, ,de rol bleek hem op geschrevn. „Voor het gïi ik nu echt goed. Op iten ben ik sterker ge- Beenhakker heeft me attenter te zijn. Vroe- rechtsbuiten, stond ik ïen als de bal aan de andere kant was. Nu, in deze centrale rol, word fk overal bij betrokken. Het is de lekkerste positie die er is". In de wisselvallige jaren over tuigde Bergkamp zichzelf op de trainingen van zijn eigen klasse. Hij wist dat het slechts een kwestie van tijd was voor dat de kwaliteit in de wedstrij den er uit zou komen. De sig nalen uit Barcelona en Milaan hielpen hem aan zelfvertrou wen. Van Basten verklaarde in Bergkamp zijn opvolger te zien, Cruijff zelf bevestigde de uitspraak van de vedette. „Of dat extra druk op mij heeft gelegd? Absoluut niet", zegt Bergkamp. „Ik weet dat er spelers zijn geweest die daar niet tegen kunnen, maar ik beschouwde het als een fantas tisch compliment. Bovendien, Cruijff heeft toch altijd gelijk? Ik ben nuchter-van karakter, ik laat me niet van de wijs brengen. Maar als Cruijff zegt dat ik een topvoetballer word, dan is dat ongetwijfeld zo". Bergkamp is een typisch pro- dukt uit de moderne Ajax- school. Techniek boven kracht, zelfvertrouwen in plaats van arrogantie. Op de vraag of bondscoach Rinus Mi- chels volgende week tegen Portugal een beroep op hem moet doen, antwoordt Berg kamp direct. „Ik ben er klaar voor. Op dit moment hoef ik voor niemand onder te doen. Natuurlijk, Michels beslist, ik wacht in spanning". Zelfvertrouwen? Bergkamp, onlangs tegen Italië debute rend in de nationale ploeg, heeft het. Zoals spelers uit zijn lichting, als Witschge, Roy en „de Boertjes" ook nooit aan zichzelf twijfelden. „We spelen van jongs af aan bij Ajax. Dat betekent aanvallen, overal waar je bent. We gingen altijd van onszelf uit. Iedereen gaat tegen je opkijken. Op een ge geven moment kun je dan niet meer stuk, krijg je uitstraling. In de opleiding leren we af te rekenen met faalangst. We zijn toch zeker van Ajax?". Bergkamp kan zich in Neder land geen voetbal zonder Ajax meer voorstellen. Daarom heeft hij nooit overwogen in te gaan op één van de. vele aan biedingen, die hem de laatste seizoenen bereikten. Niet als hij op de bank zat, niet als Feyenoord zich meldde. Berg kamp had één doel: Ajax 1. „Ik heb altijd geweten dat ik hier in de Meer in de basis zou komen te staan. Ik wilde niets anders. Hier is het aanvallen. Creatief voetbal met drie spit sen. Ik zie dat andere clubs met twee spitsen en veel mid denvelders voetballen. Ze zul len er hun redenen wel voor hebben. Natuurlijk heb ik de s een training bij Ajax met Stanley FOTO: ANP kwaliteiten om anders te spe len, bijvoorbeeld op de coun ter. Wie weet straks, met het Nederlands elftal. Maar zoals wij bij Ajax spelen, dat is per fect voor elke voetballer". Amerikaanse competitie i league: Oakland Athletics- led/Sox 4-1 (3-0 in best-of- iSPORT in Hilversum 2000 m: 1. Elkeklus (J. Oor- 2.40.8 - 1.20,4. 2. Ego Kie- I. Ever Jade. Niet gestart: Toto: winnend 1,80 plaats "tO koppel 7,20 trio 95,50. '/- 2440 m: 1. Celester (Ao. de *$•15,4 - 1.2.0,1, 2. Derby Star, c Lobell. Niet gestart: Ben Volcker. Toto: winnend 3,60 2,10 koppel 7,00 trio 3e koers, 1609 m: 1. Dee Schermer (F. van Klaveren) 2.08,1 - 1.19,6, 2. Diana d'Almere, 3. Duncan Prince, 4. Desidlrlum. Toto: winnend 3,00 plaats 1,20 5,30 1,80 koppel 39,00 trio 656,70 kwartet 1.818,00. 4e koers, 2000 m: 1. Donna Berkum (T. Kooyman Jr.) 2.38,1 - 1.19,1, 2. De Bles Princes, 3. Nick Hoff. Niet ge start: Everwln Alone en Dynalinde. Toto: winnend 18,50 plaats 3,40 2,00 koppel 9,20 trio 102,30. 5e koers, 2000 m: 1. Double Dutch (P. Barendse) 2.40,8 - 1.20,4, 2. Co- meet- Ruimzicht, 3. Armbro Critty. Toto: winnend 9,80 plaats 4,30 1,90 1.90 koppel 17,90 trio 159,90. 6e koers, 2440 m: 1. Berthl Prinses (J. Janssen) 3.15,7 - 1.20,2, 2. Dun can Crown, 3. Dalida Belvedere, 4. Brlesly. Toto: winnend 7,80 plaats 1,80 2,20 1,90 koppel 22,20 trio 223,40 kwartet 2.032,20. 7e koers, 2000 m: 1. Puritan's Pride (A. v.d. Blonk) 2.38,6 - 1.19,3, 2. Dur ban uit Uden, 3. Demerick Star. Niet gestart: Charly Quick. Toto: winnend 4,60 plaats 3,90 5,00 koppel 21,40 trio 290,20. 8e koers, 2000 m: 1. Domo Dutch (A. Suykerbuyk) 2.34,9 - 1.17,5, 2. Carl Buitenzorg, 3. Duke of Winsser. Toto: winnend 3,90, plaats 1,40 1,10 koppel 3,20 trio 17,30. 9e koers, 2000 m: 1. Amazone Cede (W. van Eykelenborg) 2.37,7 - 1.18,9, 2. Yorkio Fortuna, 3. Zingaro Evento, 4. Beloved Child. Niet gestart: Zombi Vitesse. Toto: winnend 20,40 plaats 4,10 3,90 14,00 koppel 173,90 trio 6.442,80 kwartet niet gespeeld. 10e koers, 1609 m: 1. Brown Beauty (A. v.d. Wal) 2.05,8 - 1.18,2, 2. Always Again, 3. Barry Quick. Toto: winnend 3,40 plaats 3,20 4,00 koppel 7,20 trio 125,90. 11e koers, 2000 m: 1. Davld Morgan (F. Handelaar) 2.38,0 - 1.19,0, 2. Es meralda K, 3. Dusty Star. Toto: win nend 1,80 plaats 1,20 3,20 1,90, kop pel 17,20 trio 322,70. 12e koers, 2000 m: 1. Coba Jorlshof (J. van Dooyeweerd) 2.39,5 - 1.19,8, 2. Boncoeur A, 3. Condor Hendrika. Niet gestart: Yankee Staaweide en Carma Buitenlust. Toto: winnend 2,30 plaats 1,80 2,40 koppel 20,50 trio 102,10. W-5: 3-11-3-1-11, niet gespeeld. Om zet totalisator: 211.924,00. SQUASH WK vrouwen in Sydney (Aus) 2e ronde: Myllyniemi (Fin)-Van Hoorn (Ned) 9-4, 9-6, 9-0. 3e ronde: Willi-, ams (NZe)-Beurrier (Ned) 9-6, 9-3, 1- 9, 4-9, 9-5. TAFELTENNIS Superliga Joegoslaviö-Nederland 4-3: Primo- rac-T. Keen 22-20, 21-10, Lupulescu- Haldan 8-21, 20-22, Fazlic-Hooman 21-19, 16-21, 21-18, Primorac/Lupu- lescu-Haldan/Keen 21-15, 21-12, Lu- pulescu/Fazlic-Haldan/Hooman 13- 21, 12-21, Primorac-Haldan 21-15, 15-21, 14-21, Lupulescu-Keen 19-21, 21-11, 21-17. TENNIS Toernooi in Tokyo (Jap) Mannenenkelspel, 2e ronde: Hlasek (Zwi/9)-Haarhuis (Ned) 4-6, 6-0, 6-3. Toernooi in Tel Aviv (Isr) Mannenenkelspel, 1e ronde: Koever- mans (Ned/4)-Motevassal (Isr) 6-3, 1- VOETBAL KNVB-beker district West II, 3e ron de: LRC-NSV '46 1-0. Oefenwedstrijd in Amsterdam: Ajax- olympisch elftal 1-2: 26. Brusselers 0- 1, 32. Willems 1-1, 55. R. de Boer 1- 2. Scheidsrechter: Van der Niet. Toe schouwers: 200. Vriendschappelijk: Sovjetunle-lsraël 3-0; Jong Zweden-Jong Duitsland 1- 2. Lugdunum verder LEIDEN In het Zilveren Molen toernooi hebben Lug- dunum en Roodenburg de toe schouwers een doelpuntrijke avond bezorgd. Lugdunum wist uiteindelijk in de verlen ging de winnende treffer te scoren. De ploeg van Henny de Klerk won met 4-3 en plaatste zich door deze over winning voor de volgende ronde. In de eerste helft was Lugdunum de betere ploeg. De snelle voorwaartsen profiteer den optimaal van de geboden ruimte. Tegen de verhouding in kwam Roodenburg op voor sprong. Mare Helder werd bin nen de beruchte lijnen ten val gebracht en Rob Pret liet zich deze buitenkans niet ontgaan. Het overwicht van de groen- hemden resulteerde echter toch in twee doelpunten. Mar cel Prins en Fred van der Kaay waren de makers. In de tweede rondgang nam Roodenburg het initiatief. Vooral John van der Wetering had er zin. Met twee doelpun ten was hij verantwoordelijk voor de produktie van de ploeg uit Leiden Noord. Lug- dunum-spits Fred van der Kaay voegde echter ook een doelpunt aan zijn totaal toe zo dat een verlenging noodzake lijk werd. Een kopbal van Ro bert de Roo besliste in deze toegift de aantrekkelijke wed strijd in het voordeel van Lug dunum. Nol de Ruiter. FOTO: DIJKTRA AMSTERDAM Nol de Ruiter kan „enig begrip" op brengen voor de beslissing van bondscoach Rinus Mi chels hem te passeren als assistent-trainer van de natio nale ploeg. De verantwoordelijke man van de olympi sche ploeg zei gisteren „licht beschadigd" van het toer nooi om het WK voetbal te zijn teruggekeerd. Michels verklaarde eerder dat De Ruiter „buiten zijn schuld om" te veel verbonden was met de malaise van Italië om op kor te termijn verder te gaan als (assistent)-bondscoach. Eerder nog was de oefenmeester uit Utrecht afgeschilderd als mogelijke op volger van Leo Beenhakker. De Ruiter weigerde een baan als bondsmanager, hij werd liever de trainer van het olympische elftal. De Ruiter: „Ik heb de groep van het huidige Nederlandse elftal jarenlang meegemaakt. Ik heb ze zien veranderen van ambitieuze, talentvolle voet ballers in min of meer verza digde vedettes. Als assistent heb ik nooit de macht gehad daar iets aan te doen, ook al had ik het gewild. Dat ik des tijds de ambitie had om zelf bondscoach te worden, lijkt me normaal. Iedereen heeft toch ambitie? Of het altijd reëel is, is een ander verhaal". Volgens De Ruiter is het voor hem een verademing om weer „de baas" - boven Jan Rab in dit geval - van een echt elftal te zijn. „Ik ben bezig een ploeg op de rails te zetten. Dat spreekt me geweldig aan. Ik bepaal wat er moet gebeuren. Bij de nationale ploeg kwam het voor dat ik namens be paalde spelers drie keer iets aankaartte zonder de macht te heb ben iets te veranderen. Ik kan me voorstellen dat die jongens zich dan afvragen waar die De Ruiter eigenlijk mee bezig is". De olympische gedachte leeft in elk geval bij De Ruiter. Hij ont kende liever vandaag dan morgen uit Zeist te willen vertrek ken. „Mijn contract loopt nog een seizoen, maar ik voel er veel voor deze klus tot en met Barcelona af te maken. Ik hoor wel wat men in Zeist daarvan vindt. Als zich een club meldt? Ik weet nog niet wat ik dan zal doen". De Ruiter vindt ook dat het olympisch project voldoende serieus wordt genomen. Er is een budget voor vrijgemaakt, de spelers hebben ambitie om er straks in Barcelona bij te zijn. Het is beter dan in voorgaande jaren, toen de FIFA nog geen vaste lijn voor deelneming had vastgesteld. Nu zijn er duidelijke afspraken ge maakt. Het is een echt toernooi geworden". AMSTERDAM De techni sche staf van de KNVB heeft besloten het bondselftal op te heffen. Deze formatie werd enkele jaren geleden opgericht om als een soort „reserve Ne derlands elftal" de doorstro ming van talentvolle spelers te bevorderen. In de praktijk bleek hier weinig van terecht te komen. Het bondselftal kwam slechts enkele keren in actie. De respons van spelers en tegenstanders was gering. Aankomende internationals dienen nu weer gewoon erva ring op te doen in Jong Oran je, dat momenteel onder de naam olympisch elftal door het leven gaat. LEIDEN Casino Noord- wijk heeft in de tweede divisie van de landelijke squashcompetitie haar eerste zege geboekt. Ook de vrouwenteams van de SRC Alphen en de Leidse SRC wonnen. De mannen van Casino Noordwijk boekten hun eerste zege via het bekende bonus- punt. Marcel Knijnenburg won één game met 10-8, maar kwam niet verder tegen Brian Beetson. Anton-Will van Zoe- len bleek met perfecte drops hots een maatje te groot voor Eric de Groot. Ibbel Ansink won de eerste game met 10-8, verspeelde de tweede met 5-9 en stond de derde met 8-1 voor. Het alsnog verliezen van de game was voor de Noord- wijker tegen Richard Dow toch de downslag. Jan van Duyn trok met 3-1 tegen Die- derik Rishworth de stand weer gelijk. De reserves van Dekker zijn geveegd door de mannen van Westvliet 1 uit Leidschendam. Ton Creighton wist tegen oud-eredivisiespeler Leo Mentink een game te be machtigen. Ook Gijs Tan won één spelreeks, maar moest de winst laten aan Lodewijk van Wieren. Luyke Tjebbes en Jaap de Zwart kregen geen poot om op te staan. Voor de laatste had er meer in gezeten, maar arbitrage van het érgste soort verhinderde dit. Voor de SRC Alphen bleef Iris Koning bleef met duidelij ke cijfers de baas over Ellen Baas, terwijl Angelique Ko men tegen opponente Van Wiik van geen wijken wist. De door Sannie Bombeeck gewon nen tweede game tegen Nien- ke Leutscher betekende in ie der geval het bonuspunt. Na het verlies van de derde game, kwam de Alphense in game vier nog 8-6 voor. Een zeer du bieuze beslissing maakte na haar auto ook de speelster to tal-loss, 9-10. Marjolein Verto gen speelde voor de eerste maal mee en bleek duidelijk nog niet in vorm tegen Bea Spitsse, die topper is in deze eerste divisie. De vrouwen van de Leidse SRC weten in de tweede divi sie van geen ophouden. £lly Tuithof tekende voor de span nendste partij. Corien van Boetselaer van de ASRC kon alleen in de tweede game een vuist maken en won die met 9- 3.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9