aad Sassenheim stemt in Let verhoging belastingen inderopvang jiag Rijnsburg iets kosten Katwijk krijgt geen ijsbaan aan Groen van Prinstererweg Stortplaats Doesgebied is definitief afgewezen Exploitant hoeft nog niets te doen aan wooncomplex Noord wijk DEN OMGEVING £aidóa<Bowumt WOENSDAG 10 OKTOBER 1990 PAGINA 15 mmissie bepleit snel maatregelen in 't Joght KENBURG De k eersveiligheid van fiwijk 't Joght moet hen verbeterd. Op dit lripunt stelde zich gis- i de commissie open werken en verkeer. ergadering werd bijge- d door een groot aantal •ljners van de Joghtlaan Burgemeester van 't laan. Men wil bevorde rt er in de wijk niet >r dan 30 kilometer per cyordt gereden. De pro- Zuid-Holland heeft 1991 1,2 miljoen gulden beschikbaar voor herinrich ting van verblijf sgebieden. Dit bedrag is sléchts vol doende voor een zestal ge meenten. De commissie was unaniem van mening dat Valkenburg zich onmiddel lijk moet melden voor subsi die. Het VVD-raadslid P. Mizee zag graag zo spoedig mogelijk vorzieningen voor de Burge meester van 't Woutlaan en bepleitte aldaar eenrichtings verkeer. Ook H. van Loenen (CDA) en T. van Es (GPV/ RPF) vinden dat spijkers met koppen moeten worden en. Van Loenen is ook voor eenrichtingsverkeer. Namens dp bewoners zei P. Challik dat vooral de uitrit van de Burgemeester van 't Woutlaan naar de Joghtlaan gevaarlijk is. Hij stelde voor aldaar een „spiegel" te plaat sen. Tevens bepleitte Challik een woonerf als uitgangspunt voor de Burgemeester van 't Woutlaan. De bewoonsters van de Joghtwijk J. van der Plas en P. Boshuizen: „Het kan zo niet langer, er wordt veel te hard gereden in deze wijk met veel kinderen, dat er nog geen ongeluk is ge beurd mag een wonder he ten". KATWIJK De meeste Kat- wijkse raadsfracties zijn tegen de aanleg van een ijsbaan aan de Groen van Prinstererweg. Dat bleek gisteravond tijdens een vergadering van de com missie voor onderwijs, cultuur, recreatie en welzijnscoördina- tie. „Is een ijsbaan voor die tien dagen per jaar dat er kan worden geschaatst wel ge rechtvaardigd? Ik vind van niet", verwoordde M. van» Rooyen (SGP/GPV) de me ning van de meeste commis sieleden. „We moeten eerlijk zijn: de kosten-baten verhou ding is scheef. Samenwerking met de ijsclubs in Valkenburg en Rijnsburg is de beste optie". De kosten van de landijsbaan voor ijsclub Voorwaarts waren begroot op bijna drie ton en omvatten de aanleg van een baan, een clubruimte en een hek. Die prijs vindt het college van B en W te hoog. Daarin kunnen de meeste fracties meegaan. D. Graaff (PvdA): „We moeten kijken naar het rendement van de in vesteringen en reeël zijn: drie ton of zelfs twee ton is teveel". Volgens H. Bakker (RPF) wint het gezond verstand het met het afwijzen van de ijsbaan. Hij vindt twee ijsbanen in een straal van anderhalve kilome ter overdreven. N. Zwaan (CDA) opperde nog de moge lijkheid het parkeerterrein bij de noordcamping ter beschik king te stellen. Die vlakte werd vroeger ook door schaat sers gebruikt. In zijn spreekbeurt vooraf pro beerde voorzitter G. van Beel- en van de ijsclub de commissie te overtuigen van de noodzaak van een ijsbaan. De onveilig heid van het ijs op de sloten noemen hij als zwaarwegend argument. „De veiligheid is een belangrijke reden voor aanleg. Als het heeft gevroren gaat de jeugd al spoedig het- ijs op. Ik vraag me af of het vei ligheidsaspect wel is meegeno men". Wethouder A.S.C. Ber- kheij wees dit argument van de hand. „De vraag is of je veilig kunt schaatsen als er een ijsbaan is. Kleine kinderen gaan naar de kleine slootjes in de buurt en de groten gaan, als ze de kans krijgen, het grote water op". De clubvoorzitter kreeg alleen steun van het D66-raadslid M. Nagtegaal. Zij wees de com missie erop, dat er na langdu rig overleg tussen gemeente en vereniging hoop was gewekt bij de vereniging. „Drie ton is veel, maar bij een gebruik van minimaal 30 jaar is het niet zo'n groot bedrag op jaarbasis". Nagtegaal stond echter alleen. De meerderheid van de frac ties steunt het voorstel van het college van B en W. „We zet ten hiermee een club buiten Katwijk dat vind ik jammer", aldus Nagetaal. „Is de landijsbaan nu definitief van de baan?", wilde Van Beelen weten. Volgens Ber- kheij is de kans op een ijsbaan niet verkeken. „Zeg nooit nooit". B en W zijn bereid 24.000 gulden uit te trekken om langs de Oude Rijn bij De Wilbert een opstapplaats voor schaatsers te maken. De wet houder ontkende dat het een „troostprijs" is voor de vereni ging. De plek zal ook 's zomers te gebruiken zijn door bijvoor beeld sportvissers. Dit voorstel zal in een volgende vergade ring aan de orde komen. JDANKS KRITIEK PVDA EN D66 1ENHEIM On alle felle kritiek jde zijde van de PvdA '66 staan de inwoners Sassenheim het ko- jaar aanzienlijke nverzwaringen te iten. Alle door B en oorgestelde tariefver- ngen werden gister- lag tijdens de tweede e van de algemene houwingen over de oting van 1991 met meerderheid door emeenteraad goedge- •d. ;omt er op neer dat de on- nd-goedbelasting (OGB) fier procent stijgt. De af- iffenheffing en reini- |rechten zullen maar liefst icent omhoog gaan en de inbelasting met 20 pro- Een verontwaardigde J. :ens PvdA deelde gister- lag mee: „Mensen houden i het dorp staande en stel- ragen over de belasting- igingen, ze snappen er |van". Ze verweet burge ter H. de Jonge de bevol- geen inzicht te hebben ren in de noodzaak van ngverhoging terwijl er üngsoverschotten zijn: ,,U nou maar eens naar bui- irengen hoeveel financiële •es het college wil", rdde sterk verhoogde hon- welasting schoot het pro- relieve raadslid in het ver- leHe keelgat en had volgens kens door B en W beter bouwd moeten worden. 3 (rong er bij het Sassen- H. van Dorssen (VVD): „Openbaar heid is regel en beslotenheid uitzondering". heimse college op aan duide lijk te maken waar de gelden, afkomstig van de hondenbe lasting, aan uit gegeven zullen worden. „Voor penningen, re gistratie en dergelijke is 15.000 'gulden nodig, maar u ontvangt met deze verhoging 60.000 gul den. Waar wordt de resterende 45.000 voor gebruikt?", luidde haar vraag. „Als er financiële problemen zijn om de begro ting sluitend te maken moet er niet direct naar het middel van lastenverhoging gegrepen worden". Ook C. Kuysten (D66) deelde de verontwaardi ging van Henskens over de hondenbelasting en achtte een stijging van 3 procent reëel. Sportvelden Alle partijen waren het er gis termiddag over eens: er moet zo gauw mogelijk een oplos sing voor de sportvelden-pro blematiek komen. Over de plaats waar het nieuwe com plex moet komen heeft men allerminst overeenstemming bereikt. Het inmiddels overbe kende VVD-plan voor over plaatsing van alle verenigin gen naar Postwijk stuit op te genstand van progressief Sas senheim. Het voornaamste be zwaar dat kleeft aan de VVD- plannen is, aldus Kuysten, dat de sociale woningbouw aan de zuidkant van Postwijk zou moeten wijken voor een sport complex. „Maar dan bouwen we toch woningen op het vrij komende terrein aan de Men- neweg" merkte H. van Dors sen (VVD) op. Dat ontlokte aan Kuysten de schampere op merking: „Ja, vrije sector-wo ningen daar zitten we niet op te wachten". J. Henskens be vestigde dit standpunt. Ook over de door de VVD ge vraagde voorziening in de vorm van een serviceflat voor inwoners van Sassenheim lie pen de standpunten sterk uit een. „Ik zou eerst maar eens een woonbehoefteonderzoek afwachten", luidde het D66- commentaar toen wethouder J. Karremans van Dorssen be loofde te onderzoeken of de betreffende bouw raadzaam is. Kuysten betoogde: „Het is nog maar de vraag of er in Sassen heim voldoende belangstelling is voor een dergelijke voorzie ning gezien de verkoopresulta ten voor de appartementen van Parkhove aan de Park laan. Een paar maanden gele den waren 23 van de toen 37 verkochte appartementen ver kocht aan Sassenheimers en van die 23 waren er slechts 16 verkocht aan personen uit de doelgroep: ingezetenen ouder dan 55 jaar". Ouderenbeleid Ook werd gistermiddag door de gezamenlijke politieke ver tegenwoordigers aangedron gen op een adequate aanpak van de weekmarkt. Wethou der Karremans verzekerde de VVD gistermiddag vaart te zullen zetten achter de samen stelling van een nota ouderen beleid die tot doel zal moeten hebben de behoeften van ou dere inwoners in Sassenheim te inventariseren. De mogelij ke vestiging van een door de VVD vorige week bepleit dienstencentrum voor ouderen zal zo deelde Karremans mee bekeken worden. Naast een informatievoorzie ning dient een dergelijk cen trum een oplossing te bieden voor het probleem van de ver eenzaming bij veelal alleen staande ouderen. Een ruimte dus propageerde van Dors sen waar ouderen zomaar binen kunnen lopen voor wat gezelligheid en een kopje kof fie. Om de voorziening bereik baar te houden voor de wat minder mobiele ouderen zou binnen het vrijwilligerswerk een haal- en brengservice op gezet moeten worden. De VVD, die progressief Sas senheim gistermiddag in de schoenen schoof de oppositie rol wat al te voortvarend te spelen, schaarde zich achter de PvdA en D66 in een pleidooi voor openbaarheid van be stuur. „Het collegeprogramma geeft aan dat openbaarheid re gel dient te zijn en besloten heid uitzondering. De VVD zal hierop toezien en in oneigen lijke gevallen van besloten heid wanne.er commissies ten onrechte besloten vergade ren de rechtmatigheid daar van ter discussie stellen", al dus Van Dorssen. Unanimiteit was er over de door de CDA-fractie aange kaarte opknapbeurt van park Rusthoff. Wethouder H. de Vries stelde dat er juist nu meer tijd vrij komt voor de plantsoenendienst in verband met de sluiting van het zwem bad. „Een beter tijdstip om op de noodzaak te wijzen om het park een beter aanzien te ge ven hadden we niet kunnen vinden". Tijdens de goedkeu ring van de begroting voor 1991 waren overigens drie van de 12 raadsleden afwezig: A. Olthof (PvdA), E. Oele (D66) en A. Sips (VVD). f $SBURG Evenals emeenten Katwijk en ;enburg zal ook Rijns- de te ontvangen bijdrage voor kinder- ing doorsluizen naar itichting Kinder Op- Katwijk (KOK). De n van de commissie ijn gingen gisteren vsord. Zij stelden zich op het standpunt dat eropvang Rijnsburg mag kosten. om nieuwe ojJvangplaat- 'oor kinderen van 0 tot 4 De exploitatiesubsidie Rijnsburg is berekend het maximale aantal van nderen tot 75.000 gulden, lichting KOK start 1 no- >er haar activiteiten in de ie Rijnwijck aan de Krom wijk. Hier worden kin- uit Rijnsburg en Val- urg de eerste jaren opge- ■itn' 1 gemeente Katwijk heeft ten voor de drie gemeen- en gelijke huur te bereke- De sluitende begroting Ie Stichting KOK is geba- op de verhouding een jfsplaats, een kindplaats ouders uit hoge inko- igroepen en een plaats ouders uit deJage inko- igroepen. "name bij deze verdeling o diverse commissieleden ravond financiële knel- '3en. „Want wat gebeurt er ge inkomensgroep het afweten?", vroeg Wijne- (PvdA) zich af. Ook H. (CDA) pleitte voor een jf indekkend tarief. Ook len er problemen ontstaan 'yle subsidiekraan in Den u! wordt dichtgedraaid. „Je wat moois opgebouwd je niet zomaar kan stop- zo meende G. Mostert louder W. Glasbergen !I e voorzichtigheid in acht nemen, maar in ieder geval is de rijksbijdrage tot en met 1993 gewaarborgd. Ook ont vangt Rijnsburg een investe ringssubsidie van totaal 90.000 gulden. Wanneer door uitbrei ding van rijkssubsidie het aan tal kindplaatsen toeneemt is een zelfstandige vestiging in Rijhsburg mogelijk. Als de plannen naar verwachting lo pen zal eind 1991 in Rijnsburg een dependance geopend kun nen worden. In Rijnsburg biedt de Stichting Peuter speelzaal de enige vorm van kinderopvang. Wet houder W. Glasbergen liet we ten dat het bestuur hiervan geen nauwe saménwerking wil aangaan met de stichting KOK. „De peuterspeelzaal vindt het al moeilijk genoeg om dit in stand te houden", zo liet de wethouder weten. Sinds een maand -is er in Rijnsburg ook het gastouder project van de grond gekomen, dat door twee vrijwilligsters wordt gerund. Een van hen, mevrouw N. van Tuinen, liet de commissie gisteravond we ten dat er in Rijnsburg duide lijk behoefte is aan kinderop vang. Inmiddels zijn er wat koppelingen gedaan en loopt het goed. „Maar wij zijn te klein om dit onervaren en zonder financiële steun voort te zetten", zo liet Van Tuinen weten. Zij was dan ook verrast dat het Gast Ouder Project opgaat in de stichting KOK. Óp deze manier zal het Gast Ouder Project meer geformaliseerd gaan worden en hierdoor meer bekendheid krijgen. Alleen de RPF liet bij monde van de C. van de Graaf weten niet met deze voorstellen in te kunnen stemmen. „Kinderopvang is een zaak voor ouders en bedrijfsleven waar de gemeen schap niet voorop moet draai en. De overheid kan dit geld beter in de gezondheidszorg steken", zo meende Van de Graaf. Geld voor Noord-leren De Stichting Hulp Noord-lerland is 10.000 gul den rijker. De RK basisèchool St. Willibrord in Lisse heeft dat geld bijeengebracht. Frits Beu- tick, coördinator van de Stichting nam gisteren uit handen van voorzitter mevrouw P. van der Plas en penningmeester mevrouw J. Buyze van de ouderraad van Willibrord het geld in ont vangst in de aula van de school aan de Oranje laan. Het geld is door ouders en teamleden van de school in het kader van het Willibrordjaar in gezameld. Er werd een veiling gehouden in de Nachtegaal die 15.000 gulden opleverde en een evenementenmarkt die 5000 gulden opleverde. De andere helft van het geld gaat naar de school zelf. De Stichting Hulp Noord-lerland probeert Noordierse katholieke en protestantse jongeren met elkaar in positief contact te bren gen. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Fietsendief aangehouden LISSE Werknemers van een bedrijf aan de Heereweg in Lisse hebben gisteren een Ierse fietsen dief aangehouden. Het ging om een 25-jarige vrouw die met een vriend probeerde de fiets weg te pakken van het bedrijfster rein. De man ging aan de haal. De vrouw werd aan de politie overgedragen. De po litie verwacht de man spoe dig te kunnen achterhalen. Het ging om toeristen die in Warmond verblijven. Projectontwikkelaar wil Greenwaytheater kopen VOORSCHOTEN Het einde van het Greenway-theater in Voorschoten lijkt nabij. Een projectontwikkelaar wil de bioscoop kopen en er vier win kels vestigen. Het Greenway theater wordt geëxploiteerd ddoor de familie Nieuwenhui- zen. Enige jaren geleden heeft het theater twee zaaltjes ge kregen. Ondanks alle inspan ningen loopt toch het bio scoopbezoek in Voorschoten terug. Het echtpaar is thans op vakantie en de zoon zegt: „Er wordt al jaren verteld dat het Greenway-theater zal ophou den te bestaan. Wacht maar af". Makelaar Bax van de Voor straat wordt wat overvallen door de vraag of het inderdaad waar is dat een projectontwik kelaar het theater graag zou kopen en daarin vier winkels huisvesten. Hij ontkent niets, maar zegt wel dat het allemaal nog wat pril is en dat het beter is om eerst af te wachten of de plannen kunnen lukken. Op het gemeentehuis is be kend dat er een aanvraag ligt van de projectontwikkelaar. De zaak is echter nog in be handeling. Uit alles blijkt dat inderdaad het einde van het bestaan van het Greenway- theater nabij is. Zodra burge meester en wethouders toe stemming zouden geven, kan de projectontwikkelaar aan het werk. LEIDERDORP De stortplaats in het Leider- dorpse Doesgebied gaat definitief niet door. De Kroon heeft het bestem mingsplan officieel afge keurd. Deze beslissing zat er al enige tijd aan te komen, omdat de Raad van State maanden gele den al liet doorschemeren ne gatief te adviseren over het bestemmingsplan. De minister heeft het advies uiteindelijk overgenomen. Eerder was al bekend dat de stortplaats ze ker niet per I januari open zou kunnen gaan. Het gevolg was dat de Gemeenschappelijke Vuilverwerking Leiden en omgeving (Gevulei) om de storttarieven afval drastisch verhoogde. De Gevulei had gehoopt de kosten van het sluiten van de Leidse vuilver branding voor een belangrijk deel op te vangen met de win sten op De Does. De Leidse wethouder Hans de la Mar, voorzitter van de Ge vulei, zei vanmorgen dat sa men met de provincie onder zocht gaat worden hoe het nu verder moet. „Ik denk dat er in de loop der jaren procedure fouten zijn gemaakt, of dat de zaak in elk geval te lichtvaar dig is opgevat. Aan de andere kant dateren de eerste plan nen uit 1972 dus ik begrijp de Raad van State niet zo goed als wordt gezegd dat de bestem ming van het terrein niet be kend was". De la Mar houdt er rekening mee dat de acht miljoen gul den die is gestoken in de in richting van het terrein en de bouw van een brug wegge gooid geld zijn als de stort plaats er niet mag komen. „Ik kan me tenminste niet voor stellen dat de gemeente Lei derdorp acht miljoen wil beta len voor een brug naar een mogelijk recreatieterrein. Ook al komt er dan ter plekke geen druppel verontreiniging door de bodem heen". De Zuidhollandse gedeputeer de J. van der Vlist sprak van morgen van een dubbele strop. Niet alleen mist de Gevulei nu mogelijkheden om te storten, maar vervangende capaciteit moet worden „geleend". Dat wil zeggen dat in het ruil voor het storten van afval elders la ter weer in Zuid-Holland ca paciteit moet worden geboden, waardoor weer problemen ontstaan. De argumenten die worden gebruikt om het bestemmings plan af te keuren zijn ook te rug te vinden in de bezwaren die zijn ingebracht door de Stichting Leefbaar Leider dorp, de Stichting het Zuid- Hollands Landschap en de Mi lieufederatie. Het argument dat het Doesgebied reeds lange tijd was bestemd voor de stort van bouw- en ^loopafval en zandwinning vindt de Kroon niet steekhoudend. Alleen in de toelichting op het ontwerp plan voor de verwijdering van bouw- en sloopafval uit 1984 staat het gebied genoemd als mogelijke stortplaats. De grote behoefte aan een stortplaats voor bouw- en sloopafval, een argument van de provincie wordt niet gezien als een rechtvaardiging voor de locatiekeuze. De stortplaats in het Doesgebied zou, met ge middeld 135.000 kubieke me ter puin per jaar, slechts een bescheiden bijdrage leveren aan de oplossing van de regio nale en provinciale stortpro- blemen. Op langere termijn zal de behoefte aan stortcapaciteit waarschijnlijk afnemen, van wege preventie en hergebruik van afval. Op niet al te lange termijn ontstaan nieuwe stortmogelijk- heden door de uibreiding van een stbrtplaats met een capaci teit van één miljoen kubieke meter in Zoetermeer. Ook el ders in de provincie komen binnen afzienbare tijd stort plaatsen beschikbaar. Over de plaats zegt de Kroon dat de rijksweg A4 nu als een afscheiding fungeert tussen de stedelijke bebouwing en het open veenweidelandschap. Wanneer deze afscheiding wordt overschreden, zoals in de plannen voor het Doesge bied wordt een ontwikkeling in gang gezet die moeilijk tot staan te brengen is. Het belang dat de gemeente Leiderdorp zegt te hebben bij de inrichting, van een recrea tiegebied nadat de stort- en zandwinningactiviteiten zijn afgesloten dient niet zwaarder te wegen dan de belangen die zijn gediend met het behoud van het veenweidegebied. Volgens het Leiderdorpse col lege van burgemeester en wet houders krijgt het maatschap pelijke probleem van de afval verwerking en de bijdrage die de gemeente Leiderdorp aan de oplossing van het probleem zou kunnen leveren in de ar gumentatie van de Kroon niet voldoende gewicht. Het wordt betreurd dat de lange voorge schiedenis van de ontwikke ling van het Doesgebied in de argumentatie van de Kroon wordt ontkend. De nu weer geldige bestem ming, agrarische doeleinden, biedt maar zeer weinig moge lijkheden voor de ontwikke ling van het Doesgebied. Een nieuw te maken bestemmings plan moet tot stand komen met inachtneming van de re denatie in deze Kroonbeslis- sing. Ook in een nieuw be stemmingsplan is er volgens het college weinig ruimte voor de recreatieve ontwikkeling van het gebied, die na het beëindigen van de stort na tien jaar gestalte had moeten krij gen. Het college stelt uiterst bezorgd te zijn over de finan ciële gevolgen voor de ge meente en voor de burgers van het niet doorgaan van de stortplaats. Verhoging van de tarieven voor reinigingsrech ten is onvermijdelijk. Het col lege zal extern juridisch advies inwinnen over de nu ontstane situatie. Er zal geprobeerd worden de schade te verhalen. Riet Dekkers van de Stichting Leefbaar Leiderdorp wil dat de gemeente Leiderdorp het Doesgebied, waar inmiddels al een laadvloer is aangelegd en een ontsluitende brug, weer in de oorspronkelijke natuurlijke staat terugbrengt. Ook wil zij voorkomen dat de gemeente Leiderdorp alsnog zand gaat winnen. Geld gestolen in Nieuwkoop NIEUWKOOP Dieven heb- ben gisteren toegeslagen in een woning aan de Kennedy- laan in Nieuwkoop. De voor deur werd geforceerd om bin nen te komen. Er werd buiten lands geld buitgemaakt, een antiek geldkistje en. zilveren tientjes. DEN HAAG/NOORD- WIJK Exploitant Ches terfield Properties II hoeft de komende twee weken nog niets te doen aan het Noordwijkse wooncom plex De Boerenbeurs. Ad vocaat, E.D. Vermeulen, heeft bij de Haagse kort geding rechter, J. Holtrop, uitstel weten te bedingen in het kort geding, waarin door de bewoners van het complex onderhoudsmaat- regelen worden geeist. De bewoners klagen over pro blemen met de verwarming. „Hoe dichter bij de ketel, hoe heter de woningen. In de be nedenwoningen, waar vooral ouderen wonen, zweten de mensen de tent uit. Elders is de binnentemperatuur niet ho ger dan tien graden te krij gen", aldus de advocaat van de bewoners, R. Hees. Verder zou het dak op diverse plaatsen lek zijn. Op 22 mei diende de zaak voor het eerst voor Holtrop. Toen kwamen partijen overeen dat een aannemer de stand van zaken zou opnemen en dat er verder gepraat zou worden na zijn rapportage. Gisteren toonde de advocaat van Chesterfield zich ontevre den over het rapport. Er wordt melding gemaakt van de slechte toestand van het dak. Daaraan zou voor 500.000 gul den verspijkerd moeten wor den. De advocaat noemde het rapport onduidelijk en slecht onderbouwd. Rechter Holtrop vroeg zich af waarom de exploitant de afge lopen maanden niet gezorgd heeft dat er een duidelijk rap port op tafel komt. Deson danks gaf hij Chesterfield tot 30 oktober de tijd om met een duidelijke rapportage te ko men. De woningen van De Bóeren- beurs liggen aan het Laven delhof, het Salviahof, het Son- dauwhof en de Stakman Bos- sestraat. Oegstgeest schrikt van tekorten van muziekschool OEGSTGEEST De leden van de commissie onderwijs en welzijn namen gisteravond ge schrokken kennis van de fi nanciële tekorten die gecon stateerd zijn bij de Streekmu- ziekschool in Leiden. Het lo pende begrotingstekort over dit jaar is geraamd op 670.000 gulden, zo werd gisteren be kend. „Oorspronkelijk gingen wij nog uit van een tekort van twee ton", aldus wethouder A. Kohlbeck. De consequentie van het geheel is dat Oegst geest een extra bijdrage van twee ton zal moeten vinden. En dit betekent een fikse te genvaller. „Zoiets heb ik in tien jaar nog niet meege maakt", aldus wethouder Kohlbeck. Hij merkte op dat de gemeente-per jaar twee ton bijdraagt waarvoor men mu ziekonderwijs mogelijk wil maken. „Wellicht kunnen wij een on derzoek in laten stellen of het niet beter is zelf voor dat be drag verder te gaan. Dan zou het geen vier ton kosten, zoals dit jaar het geval is". Vandaag zal de gang van zaken in B en W worden besproken.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 15