emp begrijpt niets van nstige beschuldigingen lF SEN OMGEVING SaidóaQowumt WOENSDAG 10 OKTOBER 1990 PAGINA 13 eid traatweg ter discussie MAR Op de gehele iatweg in Wassenaar >n maximum snelheid kilometer per uur wor- esteld. Op het gedeelte wijk Kerkehout mag nu worden gereden. Deze aide de oude discussie snelheid weer op in de nmissie algemene en be- aangelegenheden. eester Schoute zegde toe :ullen inspannen om als- ulometer per uur te rea- Een en ander is echter relijk als het ministerie ;eer en waterstaat daar- emt. Extra thuiszorg in Duin en Bollenstreek KATWIJK Het project intensieve thuiszorg, dat op 1 oktober van start is gegaan, heeft sinds gisteren een officieel tintje. Door de directeuren van de Vereni ging Ondersteuning Huisartsen, De STichting Aan vullende Thuiszorg en het Kruiswerk Rijn Duin werd gisteren in Katwijk een samenwerkingsove reenkomst ondertekend. De drie organisaties willen hun krachten bundelen om een aantal groepen zie ken in de Diiin- en Bollenstreek extra hulp te verle- rrén. Door deze extra hulp kunnen patiënten langer thuis blijven of eerder hun ziekbed thuis voortzetten. Het gaat om terminale patiënten die thuis willen ster ven, psycho-geriatrische patiënten die op de wacht lijst voor een verpleeghuis staan en patiënten die ver vroegd uit het ziekenhuis zijn ontslagen. Het project wordt gefinancierd door verzekeraar Zorg Zeker heid. Als alles naar wens verloopt, dan wordt het pro ject per 1 januari voortgezet. Steun voor ophalen van oud papier NIEUWKOOP De gemeen- te Nieuwkoop wil subsidie gaan geven voor oud papier. De subsidie is gebonden aan een maximum van 7,5 cent per kilo. Oud papier is op dit mo ment vrijwel niets meer waard en het is daarom niet meer aantrekkelijk het op te halen. Voordat de gemeente deze subsidie zal verlenen worden alle verenigingen, kerken en scholen uitgenodigd om met het college van burgemeester en wethouders hierover van gedachten te wisselen. Het ge sprek zal aan het eind van deze maand plaatsvinden. Russische leerlingen te gast in Leiden LEIDEN Een groep van 48 Russische leerlingen brengt van 3 tot en met 10 november een bezoek aan de scholenge meenschap Louise de Coligny. Het be zoek vindt plaats in het kader van een uitwisselingsproject tussen de Leidse school en School 45 uit Moskou. De kin deren in de leeftijd van 16 tot 18 jaar en hun leerkrachten logeren bij gastgezin nen. Op het programma staan bezoeken aan Amsterdam, Den Haag (Tweede Kamer) en Rotterdam. De Moskovieten zullen ook een aantal lessen volgen op de scholengemeenschap. Om de commu nicatie met de Russen te vergemakkelij ken krijgen de leerlingen van de Louise de Coligny al enige maanden Russisch. Begin april volgt een tegenbezoek aan Moskou. Tiroler-middag in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse St. Jan's fanfare houdt komende zondag een Tiroler-middag in het Muziekcentrum aan de Schenkelweg. De muziek wordt verzorgd door egerlanderkapel De Süsterwald Musi- kanten terwijl ook het show-orkest R zal optreden. Aanvang twee uur. Entree kost 2.50 per persoon. Plaatsen reserveren is mogelijk via telefoon 01715-3323. Het is tra ditie dat tijdens de Tirolermiddag een wijn koningin wordt gekozen. De bezoekers kun nen rozen kopen en die aanbieden aan de gene die volgens hen als wijnkoningin ge kroond moet worden. Het Muziekcentrum zal tijdens de Tirolermiddag de sfeer uitstra len van een echte weinstube. Onder leiding van de enthousiaste dirigent Paul Olischla- ger zal muziek van hoge kwaliteit door het Muziekcentrum klinken. Jaarmarkt in Leidschendam LEIDSCHENDAM Op het parkeerterrein van winkelcentrum Leidsenhage wordt zondag voor de derde keer een jaarmarkt gehouden. Als attractie is er een concours tussen achttien standwerkers. Voorts een mini-kermis en een poppenkast. Om twee uur begint een Chinese Sportshow met Kung-Fudemonstraties en de 'beroemede leeuwendans. De organisator, de Tai Pang Chi nese Wo Shu vereniging heeft hiervoor uitge nodigd mevrouw Lam Chau Bing die acht maal de wereldtitel Tha Chi Chuan won, en meester Lee Kun Jong, verschillende keren kampioen op belangrijke wedstrijden. Meer dan honderd kooplieden vormen de hoofdmoot van de jaar markt die duurt van tien tot vijf uur. 1IELD ME ALLEEN BEZIG MET HET GELD, DETAILS KEN IK NIET". i van voorpagina) HAAG/ALPHEN (t)EN RIJN Het ;t het geheugen dat Kemp gisteren Haagsè rechtbank iteek liet. Hij waa niet betrokken bij alle misdrijven In zijn bedrijf werd Idigd. Valse factu- leergeld, illegale van chemisch einigd afval? De 'oudse afvaltran- begreep er niets helemaal niet van an zes jaar onvoor- cel. [- en antwoordspelletje rechtbank ver- indanks verwoede po- president mr. B. Iontkenningen en een "jend schouderophalen. [Jrantwoordde-zich giste- lele dag tegen elf aan- die de afgelopen jaren n zijn opgesteld. Milieu- In Nederland en België, in geschrifte, omkoping maren, oplichting, be- itduiking en deelname iorganisatie die tot doel Irijven te plegen. De rol ju hebben gespeeld stel- •oor. stroomde dan ook bin- it bedrijf. Hoe dat geld deed er niet toe. Bedrij- vuil kwijt moesten, inder scrupules voor- iat hun afval legaal kon 'erbrand of gestort. Dat s van Kemp de troep is in de Alphense Cou- dumpten of in het (België) leverde :r extra geld op. Mede- van de stortplaatsen 'at geld toegestopt om ai e kant op te kijken, 'u vas immers goedkoper ie randen. nnis van zaken had et. „U weet niet dat ar- e| levensgevaarlijk is?" Punt aan Kemp, die j< :n container met arseni- ntreixiigd afval van een ul5 bedrijf in Alphen d Kemp antwoordde ont- 1iOok wist hij zich niets P' eren van het lozen van Qemisch afval van Draka V, lit Hillegom. „Daar zat jz ipul bij", legde Punt ge- 11. „En u verdiepde daar 01 e". Volgens Kemp had de afvoer van dat vuil in bedrijf uit Maassluis 15 m genomen. De hoge 300 gulden per ton die ie klus kreeg, zou daar- veroorzaakt, v echter geloofde er niets van. Tien jaar geleden had hij te genover de politie een beter ge heugen: „Is het in Alphen ge stort? Best mogelijk", zo zei hij toen. Ook deed de opgemaakte factuur anders vermoeden en* had de bewuste chauffeur ver klaard dat het spul in Alphen was gedumpt. Ook de aluminiumfabriek Har- denberg zou door Kemp zijn be drogen. „U wist dat de Belgische overheid in 1983 de stort van buitenlands afval in België had verboden", hielp Punt Kemp met zijn geheugen. Ook zijn voormalige boekhouders en een vertegenwoordiger verklaarden dat Kemp van alles op de hoogte was. Hij zou zijn chauffeurs ook hebben bezworen bij eventuele controles te zeggen dat er schrootafval in de containers zat. Dan konden ze wel doorrijden. „Maar de Nederlandse en Belgi sche overheid wisten ervan", verweerdde Kemp zich. Toen de Belgische overheid strenger ging controleren kwam hij echter in de problemen. „Een woedend telefoontje naar de Bel gische stortbaas leverde niets op. Die was bang voor ontdekking. De vrachten waren niet langer welkom. Als verklaring aan Hardenberg zei u dat het terrein „te nat" was", zo hield Punt Kemp voor. Maar die hield vol van niets te weten. Nieuwe vrachten, waaronder een lading met olie verontreinig de grond van Nieuwe Matex uit de Rijnmond, wilde Kemp vol gens zijn personeel desondanks niet laten lopen. De transactie betekende met 300.000 gulden een flinke bom duiten. Om de grond kwijt te raken regelde hij wat met een Rotterdams bedrijf en stortte de grond zonder ver gunning in Ernst. Ook zou Kemp het Leidsp Aca demisch Ziekenhuis hebben op gelicht. De 10.000 vaten die Kemp leverde voor het ophalen Van afval werd viervoudig in re kening gebracht en met de ge wichten werd gesjoemeld. Ook de afspraak dat het besmette af val bij de Afval Verwerking Rijnmond (AVR) zou worden verbrand, werd niet nageko men. „Medewerkers van de stortplaats in Alphen zeggen dat er bloedige lappen, injectienaal den en infuusslangen uit de zak ken staken toen die werden ge dumpt", hield Punt Kemp voor. Dat zou hem 200.000 gulden schoon hebben opgeleverd. Maar Kemp hield vol dat alles was verbrand. En voorzover dat niet het geval was, was het afval in perscontainers afgevoerd naar Alphen. „Dat was toen heel normaal. Er waren nauwelijks wettelijke eisen aan het scheiden van afval", aldus Kemp. Wel erkende hij een medewer ker van het ziekenhuis een paar honderdjes te hebben toegesto ken. In ruil daarvoor zette die zijn handtekening onder de afle veringsbonnen en gaf hij Kemp Kemp in de beklaagden bank. Links rechter Punt. TEKENING: ANP lege bonnen die de vuiltranspor- teur later lukraak invulde. Het ziekenhuis kreeg pas argwaan nadat een medewerker van Kemp per ongeluk een nieuwe offerte deed conform de werke lijke aantallen vaten. Oplettende medewerkers van het zieken huis eisten toen opheldering. Ook ontkende Kemp asbest- schillen van een bedrijf uit Be verwijk bij het vuilverwerkings station De Meerlanden in Rijsen- hout te hebben vermengd met gewoon huisvuil en dubbel in re kening te hebben gebracht. Twee medewerkers die voor dat feit al eerder terecht stonden be weren echter van wel. Zij wer den door Kemp betaald. Kemp begreep ook niets van het gegoochel met BTW en belas tingaangiftes. Vier maal uitleg gen door de rechter hielp niet. Kemp snapte niet dat er iets fout was. Ook zou hij nooit geld voor zichzelf uit de kas hebben geno men. Veel geld had hij sowieso niet meer. De 3,5 miljoen gulden die hij in 1987 bij de verkoop van zijn bedrijf kreeg zouden zijn op gegaan aan achterstallige belas ting, oliezwendelaars en een beslaglegging door de Neder landse staat. Maar waar het ont brekende miljoen was gebleven kon hij niet uitleggen. Officier van justitie M. Schelf hout verweet Kemp op eigen houtje te hebben bepaald wat wel en niet toelaatbaar was. „Een soort reddende engel voor de bedrijven die hun gevaarlijk afval kwijt moesten. Zand ero ver en klaar is kees. Volkomen onverantwoord", aldus Schelf hout. Ook zou Kemp brandbaar chemisch afval gewoon als brandstof hebben verkocht aan olieboeren die er hun zware stookolie mee aanvulden en doorverkochten. Getuigen heb ben dat volgens Schelfhout ver klaard: „Kemp maakte een vat open, stak er een stuk papier in en stak dat in brand. Als het knetterde was het onbrandbaar, als het direct vlam vatte werd het verkocht". Protesten van de stortbaas in Al phen dat de vatentransporten in de Coupé-polder te veel in 'het oog liepen, konden Kemp niet remmen. De stortbaas: „Toen kwamen de gemengde transpor ten, die behoorlijk stonken. Maar dan viel het minder op". In totaal zou Kemp voor tenmin ste zeven miljoen kilo chemisch afval en 22 miljoen niet-che- misch afval illegaal in het Belgi sche Mellery hebben gestort en ruim twee miljoen kilo chemisch verontreinigd afval in Ernst. Hij zou zijn bedrijf voor fraude heb ben opgezet met het doel er goed aan te verdienen en de overheid nooit hebben verteld de Alphen se Coupé-polder als 'tijdelijk' de pot voor chemisch afval te ge bruiken. De controle van de overheid zou nog verder zijn ge frustreerd door het omkopen Simon Kemp (met bril) wacht totdat hij de rechtszaal in mag. van de ambtenaren die het toe zicht moesten houden. Kemps advocate, Y. van Boxel, vond echter juist daarin een ex cuus voor de stortingen, die Kemp niet kon ontkennen om dat ze zwart op wit in de storte- gisters vermeld staan. De over heid had wél meer moeten con troleren, was zelf schuldig aan het storten van ontoelaatbaar af val van een groot aantal bedrij ven. „De gemeente Alphen stortte zelf afval van ziekenhuis Rij noord in de Coupé-polder. Het bloed liep uit de zakken"^ haalde zij een getuige aan. Ook de res tanten vliegas en slakken van de Leidse vuilverbranding zouden massaal in Alphen zijn gestort. „Slakken van huisvuil dat vol zit met verfresten, haarlak, batterij en, kortom chemisch afval", al dus Van Boxel. De gemeente Alphen en de pro vincie Zuid-Holland zouden ook moedwillig een sleuf voor het storten van vloeibaar chemisch afval hebben gegraven. „Van 4,5 meter diep. Terwijl bekend was dat het grondwater op een diepte van twee meter zit. Watermetin gen door een medewerker van de belt werden door de provincie verboden". Ook zouden Alphen en de pro vincie niets hebben gedaan te gen het wegstromen van het per- colatiewater uit de belt in de Kromme Aar. „De belt grenst di rect aan dat riviertje. Er is geen afstand van 80 meter aangehou den en er is geen ringsloot om het doorsijpelen van de vervui ling in openbaar water tegen te houden". Alphen zou ook onder druk van de provincie afval hebben laten storten dat eigenlijk verboden was en wees ze erop dat de belt voor Alphen een gemakkelijke bron van inkomsten was. „Je zet een keet neer met wat mensen en er rijden 700 vrachtwagens per dag de belt op. Dan rinkelt de kassa in het gemeentehuis". Volgens Van Boxel is ondanks proefboringen nooit bewezen dat het arsenicumhoudende af val uit Arnhem in de Coupé-pol der is gestort. En kon Kemp niet weten dat het plagtic afval van Draka uit Hillegom gevaarlijk was. „Van Kemp wordt meer kennis verwacht dan van de ge meente Alphen. Ambtenaren hebben zelf gezegd dat ze toen van chemische zaken niks wis ten. En de fabrikanten zetten ook geen waarschuwing op de verpakking". De rechtszitting is vandaag ver volgd. JOEP VAN ZEIJL dj •vergadering Lisse houdt liïkgavond haar jaarverga- a'gin De Nachtegaal van 0|» aan de Heereweg 10. Otten, algemeen direc- van Meteo Consult in 'ningen, houdt na het |pioudelijk gedeelte een in- ig over de diverse aspec- oo 'an de weersvoorspellin- nAanvang acht uur. ,6t Wreld Natuur Fonds af- Rijnstreek houdt mor reen donateursavond in owvv Nabij in Alphen aan j?lJ lijn. Er worden beelden a ond van natuurparken 'nia. Aanvang acht uur, ng3 voor donateurs en !-jj gstellenden en f1,50 rangers. Missie Pater Ted Bandsma, die als missionaris werkzaam is in de Filippijnen, kan voor zijn werk nog veel geld gebrui ken. Gaven zijn welkom op bankrekeningn ummer 300390319 ten name van T. Bandsma. Bijdragen kunnen ook in de vorm van postze gels, munten, oude ansicht kaarten, bidprentjes en me dailles worden ingeleverd bij de heer J. Stouten, Dorps straat 28, 2441 CH in Nieuw- veen. De spullen zullen wor den verkocht. DNA Prof. dr. L. Went, hoogleraar in de menselijke genetica geeft morgen een lezing over de vroegtijdige herkenning van erfelijke ziekten door1 middel van DN A-onderzoek. Plaats van handeling is Kas teel Oud Poelgeest aan de Laan van Oud Poelgeest in Oegstgeest. Aanvang kwart over acht, entree f8,50. Playbackwedstrijd De Voorhoutse carnavalsvere niging De Bokken houdt op 15 december voor de zesde achtereenvolgende keer een grote playbackwedstrijd. Plaats van handeling is het parochiehuis aan de Heren straat in Voorhout. Deelne mers tussen de 0 en de 100 jaar die denken een bekende zanger, zangeres of (pop)groep te kunnen imiteren kunnen zich opgeven bij de playback- commissie van de Bokken. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Albert v.d. Eist, telefoon 02522-31126 (na half zesof met Hans v.d. Zande, telefoon 02522-21812 (na zes uur). Klaverjassen In het parochiehuis aan de Dorpsstraat in Nieuwkoop wordt vrijdagavond vanaf acht uur geklaverjast. Organi sator is het activiteiten-comité van de R.K. Kerk in Nieuw koop. Film De film „Crimes and misde meanors" van Woody Allen wordt vrijdagavond vertoond in het Parkfilmhuis aan de Cornelis Geellaan 2 in Al phen aan den Rijn. De voor stelling/begint om half negen. Toegang kost f7,50, houders van een CJP of Pas 65 moeten f6,50 betalen. Oratorium De Christelijke Oratorium Vereniging Leidschendam (COV) geeft vrijdagavond in de Andreaskerk aan de Burg. Roeringlaah in Leidschen dam een uitvoering van het oratorium „Elias" van Men delssohn. Medewerking verle- acht solisten onder wie Miranda van Kralingen en Bob Color Wout Oosterkamp en het Randstedelijk Begeleidingsor kest. Dirigent Aart Bergwerff heeft de algehele leiding. Kaarten kosten f15, voor CJP- en Pas 65-houders f13. Te bestellen bij: 070-3271155. De zeskoppige formatie The Bob Color geeft zaterdaga vond een concert in jongeren centrum Het Kasteel aan de Concertweg in Alphen aan den Rijn. Aanvang negen uur, toegang kost f8. The Bob Color. Nieuwkopers krijgen mogelijk milieubox NIEUWKOOP Inwoners van Nieuwkoop krijgen mogelijk al in januari de beschikking over een milieubox. In het kistje, dat een inhoud van 30 liter heeft, kan klein chemisqh afval worden gedaan. Het is de bedoeling dat deze box vier maal per jaar wordt geleegd. Wethouder D. Boonstra (CDA) maakte dit giste ren bekend. De politiek moet zich echter nog uitspreken over het voorstel. Op dit moment kan chemisch afval naar de ge- meentewerf aan de Achterweg worden gebracht. Over de invoer van mini-containers voor het groente-, fruit- en tuinafval (GFT) kon de wethouder nog geen duidelijkheid geven. (ADVERTENTIE) Commissie voor Financiën, Automatisering en Welzijnszorg De vergadering van de Commissie FAW van woensdag 10 oktober (waarin de behandeling van de begroting 1991) is uitgesteld naar dinsdag 23 oktober aanstaande om 17.00 uur.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13