(fSs Ouverture van ichaakmatch vol jerspectieven Military volgens Boekelo op verkeerde pad Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! .onder loep KNVB machteloos tegen plannen van FC Den Haag CcidócSoivumt DINSDAG 9. OKTOBER 1990 PAGINA 9 letal AS Roma op doping betrapt 5 Het Italiaanse voetbal is gisteren opgeschrikt door een «schandaal bij AS Roma. International Andrea Carnevale liman Angelo Peruzzi werden bij een controle na afloop i wedstrijd tegen Bari op 23 september (1-0) positief be- ii. In de urniemonsters van de 29-jarige spits en de 20-jari- jtpost werden sporen van het verboden middel Fentermin fend tot de groep amfetaminen) aangetroffen. Carnevale, de zomer Napoli voor AS Roma verwisselde, maakte te- i de winnende treffer. De aanvaller, tijdens het WK- nog actief voor zijn land, werd onlangs niet opgeroepen interland tegen Nederland en ook niet voor de wedstrijd :t Italiaanse team op 17 oktober in Budapest tegen Honga- e contra-expertise bevestigde het resultaat van de eerste Ie, liet de Italiaanse voetbalbond gisteren weten. Carneva- 'eruzzi ontsnappen aan een schorsing van twee jaar. On- esloot de Italiaanse bond de strafmaatregelen voor do- iruik te verzwaren. Met ingang van 1 oktober wordt elk met een schorsing van twee jaar bestraft. De tuchtcom- zal het duo nu waarschijnlijk een maand buitenspel zet- idat het voorval nog uit september stamt. Voetballers Faeröer als publiekstrekker KOPENHAGEN Ruim een maand ge leden gold het voetbalteam van de Fae röer als het lelijke eendje in het Europese voetbal. Eén wedstrijd en een overwin ning later, 1-0 tegen Oostenrijk, is dat al lemaal veranderd en is het team van de archipel in de Atlantische Oceaan zelfs een publiekstrekker van de eerste orde geworden. Twee dagen voor het tweede duel van de Faeröer in groep 4 van de kwalificatie voor het Europees kampioenschap van 1992, blijken ruim 40.000 mensen geïnte resseerd te zijn in het duel in Kopenhagen tegen Denemarken. Dat bericht stemt vooral de pennigmeester van de Deense voetbalbond tevreden. Hij was er van uit gegaan dat het duel morgen door zo'n 3000 liefhebbers zou worden bijgewoond. Maar de winst van hun team lokt nu al leen al 5000 inwoners van de Faeröer naar Kopenhagen. Dat blijken de echte fans te zijn, want weinigen zullen voor het aanschouwen van een voetbalwed strijd een bootreis van bijna 24 uur over" hebben. Kosten noch moeite zijn gespaard om ook het tweede kwalificatie-duel tot een suc ces te brengen. De bond van de eilanden groep heeft voor een totaal bedrag van 30.000 gulden de spelers, allen amateurs,, voor een extra trainingsdag vrijgekocht van hun werkgevers. De verrassende winst op Oostenrijk heeft het optimisme in de Deense selectie niet getemperd. „Het wordt minstens 6-0", stelde Michael Lau- drup zelfverzekerd. Voor de gasten zijn dat bekende geluiden. De Oostenrijkse ster-aanvaller Toni Polster ging namelijk voor het duel tegen de Faeröer uit van een overwinning met 10-0 voor zijn team. Paul Haarhuis verslaat Grabb TOKYO Paul Haarhuis heeft bij het met 1,8 miljoen gulden gedoteerde tennis toernooi in de Japanse hoofdstad Tokyo de tweede ronde bereikt. De Nederlan der, die vorige week in Sydney de derde ronde haalde, versloeg in de eerste schif ting de Amerikaanse dubbelspelspecialist Jim Grabb eenvoudig in twee sets: 6-3, 6- 4. Haarhuis is sinds gisteren voor het eerst dit seizoen niet meer de hoogste ge klasseerde Nederlandse speler op de we reldranglijst. Mark Koevermans schoof door zijn toernooi-zege in Athene op naar de vijftigste plaats op die lijst, Haarhuis staat vijf posities lager. In Tel Aviv ver- 'loor Jan Siemerink van de Zuidafrikaan Christo van Rensburg: 6-1, 6-3. YORK De ope- [spartij in de vijfde kamp om de schaak- ildtitel tussen kam- in Gari Kasparov en itoli Karpov is van- :ht in New York in inwicht gebleven. De iise in het tot donkere jiaaksalon omgetover- Hudson-theater op badway kwam niet >t behoedzaam ge- juif tot stand en be efde veel voor de res tende 23 confrontaties, larvan de laatste aalf in Lyon. Toen na zetten tot deling van t punt werd besloten witspeler Karpov zeven minuten -be- ktijd over, Kasparov n kwartiertje. ewel beide Sovjet-groot- lesters als gezworen vijan- :i door het leven gaan, be iden ze het nagenoeg zwar- ipodium - slechts de lichte fiaakstukken en de witte hoenen van Karpov zorg den voor enig contrast - met een vriendelijke glimlach. Ze schudden elkaar onder luid applaus van de 750 aanwezi gen warm de hand alvorens voor de zoveelste keer tegen over elkaar plaats te nemen. De Nederlandse arbiter Geurt Gijssen zag zich door het enthousiasme genood zaakt het startsein enkele mi nuten uit te stellen om het publiek op de regels te wijzen en stil te krijgen. Karpov, die in 1985 de wereldtitel kwijt raakte aan zijn jongere land genoot en nu voor de derde keer mag proberen de kroon te heroveren, nam voor de eerste zet in de tweekamp nog geen seconde de tijd: het conventionele d2-d4. Zijn ri vaal van het laatste decen nium antwoordde met Pg8-f6 en, zeer opvallend, de Ko- nings-Indische verdediging. Kasparov stuurde met dat besluit al meteen aan op een lange, intensieve en nietsont ziende strijd. Opzienbarend De opgewonden experts zei den zich geen opzienbaren der begin van een tweekamp tussen Kasparov, die gewei gerd had achter de Sovjet- vlag plaats te nemen en nu achter het symbool van de Russische schaakfederatie zat, en trouw partijlid Kar pov te kunnen herinneren. Kasparov redde in de ze nuwslopende slotfase een half punt door de pion, die Karpov door subtiel manoeu vreren had veroverd, terug te winnen. Volgens de ken ners was de uitdager dichtbij een dramatische overwin ning gekomen doordat Kas parov met onvoorstelbaar agressief spel zijn concurrent ook met zwart al direct van het bord wilde vegen. „Een bijzonder opwindende partij", zei juniorenwereld kampioen Ilja Goerevitsj. „Volgens mij heeft Karpov enkele kansjes gemist. Kas parov overschatte naar mijn smaak zijn stelling en de mo gelijkheden daarvan. Hij brak de strijd te vroeg open". De tweede partij met Kaspa rov achter de witte stukken staat voor morgen op het programma. Primeur Karpov had dus de primeur van de openingszet in de Gari Kasparov en Anatoli Karpov schudden elkaar voor het begin van de eerste partij de hand. tweekamp om de wereldtitel schaken tegen kampioen Gari Kasparov. Er brak zon dagavond in New York een brede grijns op het bleke ge laat van Karpov door toen hij bij de loting de „witte" enve loppe had getrokken. „Ik kan nu met een gerust geweten gaan slapen. Acht of, negen uur, dat is genoeg", sprak Karpov. Het gezicht van Kasparov betrok merk baar toen hij de „verkeerde" enveloppe uit een zwarte porceleinen schaal had ge pakt. Het voordeel van Kar pov bij het begin van de tweekamp met Kasparov kan zijn nadeel zijn aan het einde van de match. In de mogelijk beslissende partij, dan in Lyon, voert titelverdediger Kasparov de witte stukken. De tweekamp startte in New York als een show op Broad way. Een plaats in het thea ter kost 100 dollar, zo'n 180 gulden. Dat is veel voor een show in de beroemdste thea terstraat in New York. En naar Amerikaanse begrippen is het gebodene uiterst sober. Meer dan twee mannen ach ter een tafel biedt het toneel beeld niet. Er is geen dialoog, er wordt niet gezongen of ge danst. En de plot is nog niet uitgewerkt. Om die show wat te verlevendigen, was de ouverture voorzien van uit bundige aankondigingen van de hoofdrolspelers. Schaak liefhebbers in de stad, die er niet in geslaagd zijn een kaartje te bemachtigen, kun nen via een gesloten televi siecircuit het verloop van de partijen in een aantal schaak clubs volgen. FOTO: AP Zettenverloop: Wit: Karpov Zwart: Kasparov: 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. c2-c4 g7-g6, 3. Pbl-c3 Lf8-g7, 4. e2-e4 d7-d6, 5. f2- f3 0-0, 6 Lcl-e3 c7-c6, 7. Lfl-d3 a7- a6. 8 Pgl-e2 b7-b5. 9. 0-0 Pb8-d7. 10. Tal-cl e7-e5, 11. a2-a3 e5xd4, 12. Pe2xd4 Lc8-b7, 13. c4xb5 c6xd5, 14. Tfl-el Pd7-e5, 15. Ld3-fl Tf8-e8, 16 Le3-f2 d6-d5, 17. e4xd5 Pf6xd5. 18 Pc3xd5 Dd8xd5, 19. a3-a4 Lg7- h6, 20. Tcl-al Pe5-c4, 21. a4xb5 a6xb5, 22. Talxa8 Te8xa8, 23. Ddl- b3 Lb7-c6, 24. Lfl-d3 Pc4-d6, 25. Db3xd5 Lc6xd5, 26. Pd4xb5 Pd6xb5, 27. Ld3xb5 Lh6-g7, 28. b2- b4 Lg7-c3, 29 Tel-dl Ld5-b3, 30. Tdl-bl Lb3-a2. Remise. Slotstelling: Wit: Kgl, Tbl, Lf2, Lb5, b4, f3, g2, h2. Zwart: Kg8, Ta8, La2, Lc3, f7, g6, h7. kenstein fluit irol-Real John Blankenstein legom is door de UEFA 'ezen als scheidsrechter Tirol-Real Madrid, de Cup voor landskam- i. Het duel vindt op 7 ber plaats in Innsbruck, van Swieten heeft op e dag de leiding bij de voor de tweede ronde t toernooi om de UEFA lologna (Ita)-Heart of ïian (Sch). Mario van de leidt op 6 november 'edstrijd Denemar- 1 onder 16 jaar en is op 13 novem- liter bij Frankrijk-Dene- n onder 18 jaar. BOEKELO De interna tionale military's zijn niet goed bezig. Althans, vol gens de organisatie van het evenement in deze discipline, dat jaarlijks in het Twentse plaatsje Boe kelo plaatsvindt. Slechts met een flinke som geld zijn topruiters nog voor een rit door bos en hei te porren. Het stichtingsbestuur van Boe kelo, dat van 11 tot en met 14 oktober zijn 20ste editie houdt, vreest dat de wedstrijden el kaar in de toekomst zullen „doodconcurreren." Voorzitter Melching: „We hebben nooit aan deze ontwikkeling willen meedoen. Zoals het er nu naar uitziet hebben we geen keus. Er moet iets gebeuren". Dit jaar ging „Boekelo" ervan uit dat zijn naam voldoende was om, zoals de laatste seizoer nen gebruikelijk, de wereldtop aan de start te krijgen. Dat bleek een forse inschattings fout. Van de top-vijf van het laatste wereldkampioenschap verschijnt alleen de winnaar van vorig jaar, Mark Todd, ten tonele. Dat hij wel de twee voudig olympisch kampioen is, is uiteraard leuk meegenomen. De overige vier (Tait, Stark, Davidson, Nicholson) blijven weg, evenals erkende cory feeën als Leng en Green. Twee weken geleden organi seerde het Engelse plaatsje Blenheim een internationale military. „Boekelo" verloor de slag om de topruiters. Mede een gevolg van het feit dat de Engelse equipe dit jaar zijn voornaamste sponsor kwijt raakte. De reiskosten naar Twente bedragen al gauw 2000 gulden per paard, hetgeen wordt uitgespaard wanneer men kiest voor een evenement in eigen land. „Het gevolg is", zegt parcourbouwer Jan Stok- kentré, „dat we dezelfde kant opgaan als in de springsport. Daar wordt al jaren met geld onder de tafel gesmeten. Nog even, en wij zitten op hetzelf de niveau". Boekelo is in staat financieel de strijd aan te gaan. „Maar het is niet zo", aldus Melching, „dat wij even drie ton uittrek ken om topruiters aan te trek ken. Met uitzondering van Badminton kan dat overigens niemand. Of we het willen is een ander verhaal. Wij vinden dat de internationale federatie, de FEI, maatregelen moet ne men ter bescherming van ge vestigde wedstrijden". Stokkentré zegt met name te leurgesteld te zijn in de hou ding van de Engelsen, die zich dit jaar weinig aan de reputa tie van Boekelo gelegen lieten liggen en talenten in plaats van arrivé's stuurden. „Het is ook in hun belang", aldus de parcoursbouwer, „dat er elders topwedstrijden blijven. Als al tijd echter is het hemd nader dan de rok. Het eigen nationa le belang woog blijkbaar zwaarder". Toch hoort Boekelo met zijn huidige veld van deelnemers nog steeds tot de top-vijf van de internationale kalender, die per jaar in omvang toen- meemt. Het is de wedstrijd er dan ook veel aangelegen zijn status van twee sterren te be houden, hetgeen inhoudt dat de cross aan bepaalde eisen moet voldoen. telefoontje naar Barce- leert dat het commen- van Cruijff niet zomaar regen kan worden. 'Het lor mij het gemakkelijk- fanneer jullie een inter- met mij via Johan sen regelen', reageert ff op ons verzoek om audiëntie. Johan Derk- chef-redacteur van bal International. In zijn tijd treedt hij op als :hef van Cruijff. Derk- 'Joop Niezen (hoofdre- iur van dit blad, red.) een paar stukken ge wen die me niet beval- Daarom ligt het proble- ïeh. Dat is een reden mij om het niet te doen. jff wil niet in bepaalde en verschijnen. Wat dat :ft laat hij zich door mij seren. Ik screen? Als je o zegt- ja'. Cruijff ge ert ongetwijfeld nieuwe leem-varianten. Al was naar vanwege zijn innige met een stel journalist- igen, die al tijdenlang in ie adoratie hun onafhan- kheid inruilen tegen een elijks complimentje van naestro, wiens likbesten- hielen als sensibele an- e fungeren zodra het sche en slijmende jour naille tot kat en koren kun nen worden gereduceerd". Redacteuren Chris van Nij- natten en John Linse in Sport International. „Je moet met deze spelregels zeker in het begin van het- seizoen veel fluiten. De spe lers rrxoeten voelen dat je er bent en dat je van plan bent de nieuwe regels ook te han teren. Per slot van rekening is het in hun eigen belang. Het merendeel van de aan passingen heeft immers ten doel om de spelers tegen al te forse overtredingen te be schermen. Later in het jaar kan je dan weer volgens je eigen visie gaan fluiten, waarmee ik niet wil zeggen dat ik de nieuwe regels dan met voeten zal treden. Inte gendeel. Als je dat zou gaan doen heeft het allemaal niet zoveel zin. Er is vanuit de bond voldoende voorlichting gegeven. Als je dan ziet dat op die avonden slechts twee' coaches komen, dan vraag je natuurlijk om problemen". I Jshockeyscheidsrechter Engelsman in Het Vrije Volk „Het is verkeerd om alles op één hoop te gooien. Hoe vaak hoor en lees je niet dat ana bole steroïden worden beti teld als stimulerende midde len. Dat is werkelijk vol strekte onzin. Ik kan me voorstellen dat een wielren ner na een uitermate zware inspanning als de Tour de France, waarin hij veel ge wicht heeft verloren, om zijn herstel te bevorderen één of twee testosteron-injecties krijgt. Uit medisch oogpunt is daar geen bezwaar tegen, het is niet schadelijk voor de ge zondheid, maar het mag niet". Doping-deskundige prof. dr. Van Rossum in het Al gemeen Dagblad „Ach, u moet maar zo den ken: bodybuilding is niet meer dan een illusie. Nu staan die koperkleurige ke rels nog te glimmen in het spotlight; wij hier beneden opkijkend tegen die body builders daar hoog op het po dium. Dan word je geobse deerd door het menselijk vlees en daarover raken som migen niet uitgepraat. Maar eenmaal beneden, wanneer de olie van het lichaam is ge wassen en ze weer hun alle daagse kleren hebben aange trokken, dan zijn bodybuil ders weer doodgewone men sen zoals u en ik". Official Jim Lens veld in de Haagsche Courant „De spelers van het Neder lands elftal komen naar een wedstrijd om goed te preste ren, dat is een hele positieve kracht ten opzichte van de negatieve krachten die op de loer liggen. Iedereen wil het spelletje, dat we met hart en ziel bedrijven, zo goed moge lijk doen. In het geval van Frank Rijkaard heeft het nog weinig zin dat hij naar een interland komt. Laten we ho pen dat bij hem de positieve krachten weer de overhand krijgen en dat hij weer over de streep komt". Bondscoach Rinus Michels in Voetbal Totaal „Als een speler er naast komt te staan, wordt er meteen ge zeurd. Hier hoef je het echt niet te flikken om, zoals El- lerman, overal rond te schreeuweh dat je zo onte vreden bent. Dan is het hup, vertrekken, wegwezen, met een. Ga maar een andere club zoeken. In België maak je dat nauwelijks mee. Het zit 'm kennelijk toch in de Ne derlandse mentaliteit. Gauw ontevreden, gauw zeuren". Foeke Booy nu spelend voor Club Brugge in De Volkskrant „In het leven zijn sommige dingen van meer belang dan schaken. De Sovjetunie zit in een crisis, balanceerde op de rand van een burgeroorlog. Je kunt niet passief zijn, zelfs al gaat je betrokkenheid ten koste van je prestaties als schaker". En: „De huidige economische en etnische cri ses in de Sovjetunie zijn een straf voor 75 jaar beleid. Ik wil met de logica van een schaker aantonen wat voor monsterlijke oplichting het marxisme is. Mijn nieuwe partij heeft de oplossing. Een westerse democratie, met pri- vé-bezit en een meer-partij- ensysteem". Schaker/politicus Gary Kasparov in het Algemeen Dagblad ZEIST De KNVB is gekant tegen de gisteren uitgelekte plannen van FC Den Haag om de club te verhuren aan za kenlieden. Volgens secretaris F. Wagemakers van de licen tiecommissie van de KNVB is het verhuren van een „bvo" (betaald voetbal-organisatie) „op zich niet mogelijk". Het bestuur van FC Den Haag blijkt het huiswerk echter goed te hebben gedaan. Men gunt de eventuele huurders twee bestuurszetels, waarvoor men zelfs bereid is plaats te maken. „Als dat past in de sta tuten van de club, is daar wei nig tegen te doen", aldus Wa gemakers. De, nog niet geheel uitgewerk te, plannen van FC Den Haag komen erop neer dat de ex ploitatie van de club voor een periode van drie jaar voor in totaal negen miljoen gulden wordt uitbesteed. De Amster damse zakenman Van Brussel zou hierin het voortouw willen nemen. Wagemakers nogmaals: „De bedoeling van dit soort plan nen is vaak strijdig met de be doelingen die staan omschre ven in de reglementen van de licentie-commissie. Zo'n zake lijke aanpak heeft meestal ten doel om commercieel binnen een paar jaar furore te maken, waarna de boel binnen een paar jaar weer plat gaat. Zie Ajax, FC Groningen en PEC. Maar reglementair is er voor ons vooraf weinig tegen te doen. Alleen als mocht blijken dat de bedoelingen lijnrecht staan tegenover de doelstellin gen van het betaalde voetbal, zou het sectiebestuur van de KNVB maatregelen kunnen nemen". Voorzitter Henk Werkhoven van FC Den Haag toont zich nogal sceptisch, hij geeft de plannen hooguit zestig procent kans van slagen. Sportwereld Voetbal De eerste divisie- wedstrijd Vlissingen-NAC is van komende woensdag ver schoven naar 31 oktober. De burgemeester van Vlissingen beschouwt het duel als een risi codragende wedstrijd. Hockey Het toernooi om de Champions Trophy's (mannen en vrouwen) zal volgend jaar in Berlijn worden gehouden. Het evenement was aan Barce lona toegewezen, maar de Spanjaarden gaven de organi satie onlangs terug. Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 19.20 uur Veronica Sport. Duitsland 1, 17.55 uur Sport Ex tra. Eurosport, 18.00-01.30 uur Sport. Super Channel, 20.00 en 22.15 uur Ultra Sport. Sportnet, 18.00-01.30 uur Sport. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Duindigt (morgen om aanvang 13.30 uur) luiden- le koers: 1. Easy Westland, 2. Dusty Ruimzicht, 3. Dorien Wielinga (9-6- 7). 2e koers: 1. Nearlymissedya, 2. Fire Moon. 3. Eliza (2-4-5). 3e koers: 1. Excel Cartouche, 2. East- born F, 3. Edeltrout G (7-2-3). 4e koers: 1. Knaapje, 2. Lorina Land zicht, 3. Salutier (3-7-1). 5e koers: 1. Must B Courageous 2. El- dert Norton, 3. Claudia Pride (7-2-1). 6e koers: 1. Flag Waver, 2. Esther Victrix, 3. D'Argento Montee (1-4-6). 7e koers: 1 Lets Be Great, 2. Del- morris, 3. Running Home (7-1-2). 8e koers: 1. Brahms Melodie, 2. Bree ze, 3. Jimquin Krobak (6-1-5). 9e koers: 1. Diego Buitenzorg, 2. Astrid Marian, 3. Aronson Mac (5-6- 4). Prijsvragen DEN HAAG De resultaten vai verschillende sportprysvragen het afgelopen weekeinde zijn: Lotto: le prijs: geen winnaar; prijs: 7 x 42.857,10; 3e prijs: 86 x 2.173,30; 4e p prijs: 71.947 x J 5,00. Cij'erspel: le prijs: 1 Toto: le prijs: 18 x 1.062,50; 2e prijs: 532 x 23,90; 3e prijs: 4.264 x 7,40. Toto-gelijk: le en 2e prijs: geen win naars; 3e prijs: 6 x 280,20; 4e prijs: 196 x 13,20. sportuitslagen HONKBAL Play-offs Amerikaanse competitie American league: Oakland Athletics- Boston Red Sox 4-1 (2-0 in best-of- seven). National league: Pittsburgh Pirates-Cincinnati Reds 3-6 (1-2). PAARDESPORT Koersen in Alkmaar 1e koers, 2040 m: 1. Exclusiv Victrix (H. Langeweg) 2.53,7 - 1.25,1, 2. Dia mond Tonka, 3. Empire Dream. Toto: winnend 2,20 plaats 1,50 2,30 koppel 8,30 trio 198,70. 2e koers, 1700 m: 1. Flits Lucswolle (J. Pool) 2.18,7 - 1.21,6, 2. Frank Ha nover, 3. Frella Steenwijk. Toto: win nend 4,00 plaats 1,20 1,20 koppel 2,90 trio 17,50. 3e koers, 2380 m: 1. Everest Monta na (M. Bouwhuis) 3.18,0 - 1.23,2, 2. Brandywine, 3. Darley Dorado, 4. Carryon Mendel. Toto: winnend 2,40 plaats 1,90 5,90 koppel 52,60 trio 464,10 kwartet 3.842,80. 4e koers, 2040 m: 1 Demetrius (J. Feijen) 2.49,3 - 1.23,0, 2. Dream of Wiba, 3. Camil Buitenzorg. Toto: win nend 3,30 plaats 1,80 1,50 koppel 8,80 trio 167,20. 5e koers, 2040 m: 1. Enterprise Dutch (A. Suykerbuyk) 2.48,9 - 1.22,8, 2. Elegant D, 3. Exalted R. Toto: win nend 3,00 plaats 1,90 1,50 koppel 6,30 trio 137,00. 6e koers, 1700 m: 1. Dash Alone (A. Suykerbuyk) 2.16,7 - 1.20,4, 2. Cwan- do Ruimzicht, 3. Atos, 4. Dutch Dako ta. Niet gestart: Amigo Buitenzorg. Toto: winnend 3,20 plaats 1,80 3,10 koppel 22,60 trio 223,00 kwartet 4.456,40. 7e koers, 2380 m: 1. Arlba (A. Schal- kers) 3.15,5 - 1.22,1, 2. Bianatranss R, 3. Boris Buitenzorg. Niet gestart: Ylius O. Toto: winnend 5,30 plaats 2,60 2,20 koppel 17,90 trio 364,40. 8e koers, 1700 m: 1. Ciske Buiten zorg (C. van Leeuwen) 2.19,5 - 1.22,1, 2. Desperado, 3. Donar B. Toto: win nend 13,80 plaats 7,20 3,30 koppel 30,90 trio 578,20. 9e koers, 2040 m: 1. Donna Dennehof (A. van Brederode) 2.46,4 - 1.21.6. 2. Zestful Dream, 3. Amiga, 4. Blanchef- leur. Toto: winnend 15,50 plaats 4,90 5,60 koppel 180,90 trio 3.018,70 kwartet niet gespeeld. 10e koers, 2380 m: 1. Super Explosi ve (H. Langeweg) 3.10,4 - 1.20,0, 2. Arjen Steenwijk, 3. Arhus Cede. Toto: winnend 1;80 plaats 1,70 3,50 koppel 7,20 trio 205,50. 11e koers, 2700 m: 1. Dispatch (H. Langeweg) 3.40,5 - 1.21,7, 2. Dustin Morgan, 3. Dex di Trlcia. Niet gestart: Ayres Vryennesse. Toto: winnend 2,00 plaats 1,40 2,20 koppel 5,00 trio 31,00. 12e koers, 2040 m: 1. Deter Ruim zicht (C. Hettellng) 2.47,2 - 1.22,0, 2. Californlan Boy. 3. Byblow Promise. Niet gestart: Claudia Boshoeve. Toto: winnend 2,10 plaats 1,50 2,70 koppel 7,10 trio 32,80. W-5: 8-4-8-5-1, niet gespeeld. Omzet totalisetor: 226.116,00. SQUASH WK vrouwen in Sydney (Aus) 2e ronde: Beumer (Ned)-Hartman (Zwi) 9-0, 9-1, 9-1. TENNIS Toernooi in Tel Aviv (Ier) Mannenenkelspel, 1e ronde: Van Rensburg (ZAf)-Slemerlnk (Ned) 6-1, 6-3. Toernooi in Tokyo (Jap) Mannenenkelspel, 1e ronde: Haar huis (Ne<J)-Grabb (VSt) 6-3, 6-4. Toernooi in ZOrich (Zwi) Vrouwenenkelspel, 1e ronde kwalifi catietoernooi: Coorengel (NedEFau- che (Zwi) 6-2, 6-2; Müller (BrD>-Van Buuren (Ned) 6-2, 6-1. 2e ronde: Sul- re (Fra)-Coorengel 2-6, 6-4, 7-6. Hoofdtoernooi, 1e ronde: Schultz (Ned)-Tarabinl (Arg) 6-4, 6-4. WIELRENNEN Profronde In Oostrozebeke (Bel): 1. Dhaenens (Bel) 100 km In 2.19.00, 2. De Wolf (Bel) op 0.04, 3. Naessens (Bel), 18. Legrand (Ned) 0.20.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9