Oegstgeest wil milieu beter gaan beschermen Bewoners gekant tegen verbreding Vinken weg Groen Links Katwijl wil auto's aanpakken LEIDEN OMGEVING £«icbc<3otnatit DINSDAG 9 OKTOBER 1990 P, Geen woningbouw op terrein Pieter Groen KATWIJK Het terrein van het voormalige Pieter Groen College in Celijn Duin is niet geschikt voor wo ningbouw. Woningen zouden er door omliggende flats te weinig zon krij gen en ook moet worden gevreesd voor geluidsoverlast van de provinci ale weg en Koningin Julianalaan. Dit staat in een ambtelijk advies. Zoals bekend bestonden er plannen om er een dertigtal bejaardenwoningen te bouwen. Het terrein kan mogelijk wel worden gebruikt voor nieuw bouw van de Voetiusschool. Voorge steld wordt als tijdelijke voorziening op het terrein een trapveldje aan te leggen. De commissie ruimtelijke or dening praat morgen vanaf vier uur over dit voorstel. Katwijk ziet af van landijsbaan KATWIJK Burgemeester en wet houders willen geen landijsbaan aan leggen in Hoornest-west. Zij vinden dat te duur. Onderzoek heeft aange toond dat de gemeente Katwijk ruim 220.000 gulden voor een ijsbaan op ta fel moet leggen. Bouw van een club huis voor de ijsclub wordt op 80.000 gulden geraamd. Het college vindt de investering te hoog omdat de voorzie ning maar korte tijd wordt gebruikt. B en W willen wel een opstapplaats voor schaatsers maken aan de Oude Rijn, ter hoogte van verpleeghuis De Wilbert. Dit kost 24.000 gulden. De commissie voor recreatie vergadert vanavond over deze zaak. Lissese school krijgt oprit voor rolstoelen LISSE De school met de Bijbel aan de Broekweg krijgt een invaliden-oprit bij de hoofdingang. De commissie van onderwijs en cultuur bleek het giste ren volkomen eens te zijn met het voorstel van B en W van Lisse om een bedrag van bijna 2000 gulden op tafel te leggen voor het realiseren deze oprit. Me vrouw Michels (VVD) zei het zeer toe te juichen dat de school bereikbaarder wordt, temeer daar men een leerling heeft die van een rolstoel gebruik maakt. „Ik - vraag me alleen af of we meer van dergelijke aanvra gen kunnen verwachten", aldus Michels die van wet houder Th. Meijer (CDA) te horen kreeg dat dit niet per se verwacht wordt, omdat de meeste andere scho len voor invaliden goed bereikbaar zijn. „Overigens heeft de school al een invaliden-oprit omdat het ge bouw als stemlokaal functioneert, maar voor de be doelde leerling is die ingang niet voldoende nu deze van de bovenbouw gebruik moet maken", aldus Meij- Rijnsburg schuift geld voor kinderopvang door naar Katwijkse stichting RIJNSBURG De gemeente Rijnsburg wil kinderopvang laten uitvoeren door de stichting Kinderopvang Katwijk (KOK). Ook Valkenburg heeft al besloten de rijkssubsidie door te sluizen naar de Katwijkse stichting. De kinderen uit Katwijk, Valkenburg en Rijnsburg worden opgevangen in het gebouw Rijnwijck aan De Krom in Katwijk. Dit jaar kunnen zes Rijnsburgse kinderen terecht, volgend jaar ne gen. Als het Rijk bereid is meer subsidie te verlenen dan is een zelfstandige vestiging in Rijnsburg mogelijk. KOK staat niet afwijzend tegenover een dependance in Rijnsburg. Rijns burg krijgt dit jaar 75.000 gulden voor kinderopvang en vol gend jaar 90.000 gulden. De gemeente heeft voor 15 kinderen subsidie aangevraagd. De commissie welzijn praat vanavond over de plannen om het geld door te sluizen. Burgemeester ,en wethouders gaan met dit voorstel voorbij aan de stichting kinderdagverblijf De Zevensprong. Fototentoonstelling over Katwijks project in India L KATWIJK Foto's van het Katwijkse ontwikkelingr Kanudhi in India zijn vanaf vandaag te zien in del| Schelpendam in Katwijk. De expositie is vanmiddag'^ houder H. van Mierlo geopend. De foto's zijn tot en mr ber te zien, daarna verhuizen ze naar het bibliotr Hoornes/Rijnsoever waar ze tot en met 3 november \T. toond en tot slot wordt de expositie van 6 tot en met ber gehouden in de bibliotheek in Katwijk aan den Hni to's zijn gemaakt door Helen van Hartingsveld. Dankj van de Katwijkse bevolking en de gemeente Katwijpi project in India officieel steunt, zijn inmiddels 18 jel bouwd voor de plaatselijke bevolking. Ook zijn veip1 werkgelegenheidsprojecten op poten gezet. Besloten p* Kanudhi een streekcentrum'te maken en dat betekentPi gestreefd naar: een school, tapijtindustrie, kraamklin| waterpomp. De grond is gekocht en zodra er weer geP begonnen met de bouw van de school. Enkele scholen! in Katwijk zijn bezig met het inzamelen van geld. pc OEGSTGEEST De ge meente Oegstgeest neemt krachtige maatregelen om het milieu in de gemeente te beschermen. Dat blijkt uit het gemeentelijke mi lieu uitvoeringsplan dat deze week wordt gepre senteerd. Daarin wordt onder meer voorgesteld om alle Oegstgeester huis houdens een verzamel- bakje voor klein chemisch afval te verschaffen, om te bewerkstelligen dat er zo min mogelijk van dit schadelijke afval in het milieu terechtkomt. Oegstgeest heeft net zoals veel andere gemeenten al een haal- /brengsysteem voor klein che misch afval. De kosten van de persoonlijke verzamelbak, 45.000 gulden zouden in de rei nigingsrechten doorberekend kunnen worden. In regionaal verband wordt gewerkt aan een betere uit voering van de Hinderwet, dat wil zeggen dat de bedrijven aan de moderne richtlijnen voor milieubescherming zullen moeten voldoen om een hin derwetvergunning te krijgen. Momenteel is er nog sprake van een achterstand ten aan zien van de uitvoering van de Hinderwet. Er wordt in regio naal verband gebruik gemaakt van specialisten van de ge meente Leiden. In Oegstgeest zelf zou de afdeling bestuurs zaken uitgebreid moeten wor den met een administratieve kracht. De kosten van de uit breiding kunnen worden be streden uit leges-inkomsten en door een subsidie van het mi nisterie van milieu. Ook ten aanzien van de bo dembescherming is er een te kort aan mankracht. Het is echter nog niet mogelijk om daarvoor geld vrij te maken De opstellers van het milieu plan willen ook iets doen aan de uitwerpselen van honden op straat. De hondenbezitters krijgen eenmalig opruimzakjes opgestuurd. Ter ondersteuning van het beleid worden in de gemeente speciale afvalbak ken geplaats, waarin de gevul de zakjes dienen te worden ge deponeerd. Die bakken kosten 19.000 gulden. Om het publiek beter te kun nen voorlichten over milieu wordt de oprichting van een milieu-educatiecentrum be pleit. Daarin zou ook natuur- onderricht kunnen worden ge geven. Als plaats voor dit cen trum wordt het parkeerterrein aan de Lijtweg voorgesteld. Een vrijstaand gebouw met sa lariskosten zou omstreeks 100.000 gulden per jaar gaan kosten. Voorlopig zijn voor voorlichtingskosten al 22.000 gulden extra uitgetrokken in de begroting voor 1991. Geld voor kinderkliniek en Wereldnatuurfonds „Een groot applaus voor jezelf". Dat was de enthousiaste uitroep van de kinderpsycholoog J. Feenstra van de AZL-kinderkliniek toen hij gisteren op de Voorhoutse Andreasschool een cheque van ruim 2000 gulden in ontvangst mocht nemen (foto). Ook de secretaris en penninmeester van het Wereldnatuurfonds, de heren J. Borch en A. Aalst van het Wereldnatuurfonds kregen eenzelfde bedrag overhandigd. De totale 4150 gulden was de netto-opbrengst van de grote fancy-fair die vorige week is ge houden in het kader van het 25-jarig jubileum van de school. „Juf" Anita Philipsen was de grote animator van dit evenement. Volgens haar hadden de kinderen thuis met behulp van hun ou ders op formulieren mogen invullen voor welk doel zij het geld wilden bestemmen. „De meeste stemmen bleken voor het We reldnatuurfonds en de AZL kinderkliniek", vertelt Anita. „Dus be sloten we het bedrag in tweeën te delen en ieder de helft te ge ven". FOTO: HENK' VAN DEN ENDE Vijfenveertig bekeuringen bij controle in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een verkeers controle deelde de politie van Alphen aan den Rijn gisteren 45 bekeuringen uit. In samenwerking met de Rijkspolitie van het district Zuid Holland Mid den werden in Alphen, Leimuiden en Woubrugge in totaal 29 bromfietsen en 130 auto's op gebreken gecontroleerd. Van de 29 bromfietsers kregen 13 een bon,.omdat hun brom mers niet aan de voorgeschre ven geluidssterke en vermo gen voldeden. Vijf brommers werden voor nader onderzoek meegenomen naar het bureau. Eén van die fietsen met hulp motor was in zo'n slechte staat dat de politie hem in beslag nam. In dezelfde periode wer den ook 22 automobilisten be keurd voor het niet dragen van de autogordel. Daarnaast deelde de politie nog eens tien bonnen uit voor het rijden zonder rijbewijs, een te zwaar beladen auto, geen geldig apk- bewijs en een niet werkende reminrichting van een aan hangwagen. Vuilnis Warmond in brand gestoken WARMOND Op een vuilverzamelplaats waar vuilnis voor het ophalen wordt neergezet aan de Kloosterweide in Warmond is gisteravond brand gesticht. Het vuur werd rond negen uur door omwonenden ontdekt. De vlammen sloegen toen hoog boven de verzamelplaats uit. De brandweer is on geveer een half uur bezig geweest met het doven van het vuur. Kort voor het brandje werd ontdekt zijn vier -knapen gezien van wie wordt vermoed dat ze het vuur hebben aan gestoken. De politie van Warmond vraagt eventuele getuigen zich te melden via 01711-10073. Jan Born eerste op lijst Gemeente belangen Ter Aar TER AAR Jan Born is de lijsttrekker voor Ge meentebelangen bij de ge meenteraadsverkiezingen in Ter Aar. Hij wordt op de tweede plaats gevolgd door het zittende raadslid Harry Egberts. Op de derde en vierde .plaats staan Jan Otto en Martin Hovenier. De huidige fractievoorzitter, W. van Tol en het raadslid mevrouw Koeleman hebben zich wegens drukke werk zaamheden op eigen verzoek lager op de lijst laten plaatsen. Gemeentebelangen Ter Aar verwacht bij de verkiezingen het huidige aantal van drie raadszetels minstens te kun nen prolongeren en hééft zelfs goede hoop op een vierde ze tel. Fietsendief aangehouden ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een poging een fiets te ste len nabij het NS-station van Alphen aan den Rijn is gister avond een 20-jarige Amster dammer heterdaad betrapt. Uit onderzoek bleek dat de Amsterdammer, eveneens voor diefstal, door de gemeen tepolitie van Haarlem werd gezocht. Mini-top vruchtbaar „We nemen bezwaarschriften van kinderen net zo serieus als die van volwasssen inwoners van Sassenheim". Wethouder N. Wa- gemakers ontving gistermiddag rond vier uur een aantal jeugdige buurtbewoners van het Koningspark met wat ouders voor een formele, besloten hoorzitting in het gemeentehuis. De kinderen werden uitgenodigd om het bezwaarschrift dat ze twee weken geleden richtten aan het gemeentebestuur toe te lichten. Het jeugdig protest heeft direct te maken met het voornemen van de gemeente het speelveld aan de Charbonlaan in te richten als parkeerterrein voor het nieuwe raadhuis. De kinderen, die al ja ren met veel animo een balletje trappen op „hun voetbalveldje" zijn verontwaardigd over het wegvallen van deze speelmogelijk- heid. „Ons voorstel om het parkeerterrein achter het Onderl bruiken voor bezoekers of ambtenaren van het nieuwd tehuis vond mevrouw Wagemakers meer niks", deeldeïi ge actievoerder Marjolein Miedema na de bijeenkomst^ wethouder zei dat de parkeerplaats daar te klein is. M|e pen er twee keer in de week langs als we naar de gyit dan staat er bijna geen auto". Het plan van de kinderf grasland aan de Westerstraat en Charbonlaan tegf Kompasschool op te knappen zodat er een bruikbare je te ontstaat zal, zo kondigde Marjolein aan, door de jr onderzocht worden. „Ze zal ons binnenkort laten went resultaten zijn". p FOTO: HENK VAN' RIJNSBURG De Vin- kenweg raag niet worden verbreed. Dit vinden de bewoners van deze weg. Zij maakten hun bezwaar kenbaar tijdens een hoor zitting over de Vinken- weg die gisteren werd ge houden. Op de Vinken weg is de laatste jaren een bijna onhoudbare si tuatie ontstaan. Er is veel ver keer door de toename van ne ven-agrarische bedrijven en ook is er. veel sluipverkeer. Dit levert vaak onveilige ver keerssituaties op. Een drietal uitbreidingsplan nen die de reeds aanwezige bedrijven Heemskerk, Star en Hogewoning vorig jaar indien den zorgden ervoor dat het be stemmingsplan gewijzigd moest worden. Dit was voor de gemeente Rijnsburg een aan knopingspunt om de infra structuur onder handen te ne men. Begin dit jaar besloot de Rijnsburgse gemeenteraad dat de bedrijven mogen uitbreiden mits de infrastructuur wordt aangepakt. Deze kosten, ge raamd op 3,2 miljoen gulden moeten door belanghebbenden worden betaald. Gisteravond maakte de ge meente Rijnsburg tijdens een hoorzitting haar plannen be kend. C. van Bekkum, hoofd civiele dienst, zei dat recon structie noodzakelijk is omdat de weg niet voldoet aan de ei sen van deze tijd: de weg is te smal, de verharding is slecht, de bermen te smal en de ver keersveiligheid laat' veel te wensen over. De gemeente is van plan de Vinken weg zes meter breed te maken. Aan de verschillende kruisingsvlak- ken zal veel aandacht besteed worden. „Over de voorrangs kwesties moet nog gepraat worden", vertelde Van Bek kum. Ter hoogte van het be drijf Phytanova wil de ge meente een keerpunt maken. Terwijl ter hoogte van het gas- station aan het einde van de Vinkenweg een sluis de weg voor het autoverkeer moet af sluiten. Dit zal de verkeersvei ligheid ten goede komen. Namens 70 procent van de be woners van de Vinkenweg voerde advocaat mr. J.J. Dek ker het woord. „De rek is uit het gebied en er kan niet meer worden uitgebreid. Het is al fantastisch dat de bewoners tot nu toe alles al geaccepteerd hebben", zo vond Dekker. Hij beschuldigde de gemeente er van met deze planologische vi sie op een nieuw bestemmings plan te Anticiperen. „Er staan te veel belangen op het spel om deze plannen snel te be handelen. De bewoners willen niet meer activiteiten in het gebied en verbreding van de weg kan volgens hen niet. De weg goed onderhouden, de B- status van de weg handhaven en naleven en met meer poli tiecontrole zullen de grootste problemen zijn opgelost", zo stelde Dekker. Wethouder C. Vianen zei dat deze hoorzitting niet zomaar uit de lucht is komen vallen. „We hebben al een aantal sta tions bereikt. We hebben geza menlijk een moeilijke weg in geslagen en nu hebben we de moed nodig om verdere stap pen'te ondernemen", zo stelde Vianen. Dekker merkte op dat met de wensen van de bewo ners geen rekening wordt ge houden. Vianen benadrukte met het algemeen belang bezig te zijn. „Het is zeker niet de bedoeling van de gemeente om een industriegebied te creëren. Deze neven-agrarische bedrij ven zijn nauw met de sector verbonden en horen bij het Rijnsburgse. Omdat de bewo ners nee zeggen is het niet zo dat wij onze plannen nu in trekken", concludeerde Via nen. Het college komt binnen kort met een wijziging van het bestemmingsplan naar de ge meenteraad, waarna bezwaren kunnen worden ingediend. S8ü3" Rotonde Er wordt nog aan gewerkt, maar de kruising 's Graven- damseweg/Goowe- g/Langelaan bij congrecenter Leeu wenhorst in Noord- wijkerhout is inmid dels een rotonde geworden. De werk zaamheden bevin den zich in het af rondende stadium. Deze aanpassing moet het aantal on gelukken op de voorheen zeer ge vaarlijke kruising te rugdringen. Voor alle duidelijkheid: verkeer op de rotonde heeft voor rang. Hans van Wo lijsttrekker V in Jacobswoi JACOBSWOUDE - Woerden wordt de 1 voor de VVD bij de raadsverkiezingen nieuwe gemeente, J de, de samentrek Woubrugge, Rijns en Leimuiden. De le dering van de VVD^ teravond de kan* unaniem vast. Na den komen achter* Jan van Dam, brink, Dick van E Hubert Oudshoorn van der Horst. Fract ter Dick van Ekeleij wacht dat de liberi maal drie zetels zul, en hoopt zelfs op De grote afwezige oj lijst is Johan Boot, d* van de VVD in Riji de. Hij moest zijn staan aan het steu Mieke Dambrink. heeft hij teleurgestel voor een positie op datenlijst. „Dit is een treurigë vriendjespolitiek waarbij de VVD in i een kwalijke rol speqld", aldus Johai de ledenvergaderii avond niet heeft bei vreest dat Rijnsater litiek gezien straki kaart wordt geveegc er naar uit dat nam* terwoude straks alle Van der Geest vooi in de raad van Jai komt, want meer da tels voor de VVD niet. Een kwalijke z KATWIJK Het oude ge deelte van Katwijk aan den Rijn moet worden aangewezen als gebied waar niet sneller mag worden gereden dan 30 kilometer per uur. Dit stelt Groen Links Katwijk in een gisteren gepresenteerde nota over het invoeren van 30 kilo- meter-gebieden in Katwijk. Volgens Groen Links komt het oude gedeelte van Katwijk aan den Rijn als eerste in aan merking, maar zijn ook andere gedeelten van Katwijk ge schikt voor het invoeren van een 30 kilometer-limiet. Het gebied in Katwijk aan den Rijn wordt begrensd door Rijnstraat, Molentuinweg, Ba ron van Wassenaerlaan en Callaoweg. Met uitzondering van lijn 33 moeten alle andere buslijnen in de Rijnstraat wor den gehandhaafd. D voeren van de 30 ki miet lopen de buss ging op, maar die Groen Links aan Lijn 33 zou vanuit V niet meer de Rijnstri inrijden, maar via d* ale weg naar de Z den. Voorts stelt Gr voor het bewuste ge leggen met oneffei dingsvlakken, poort pels en andere const het autoverkeer ki remmen. Andere g( Katwijk die volgen gressieven voor aanmerking komen Rooie Buurt, het Parklaan en Secreta visserstraat en de bu de Hoorneslaan en ringskanaal.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 14