Stortbaas Coupé-polder vergokte steekpenningen van Kemp massaal Paardrijvereniging krijgt subsidie van Zoeterwoude Gemeenteraad Leiderdorp zet SKL buitenspel Meerbrug in Nieuwe Wetering wordt afgesloten tijdens de spits Actie voor meer veiligheid op provinciale fietspaden „IK HOEFDE DE INHOUD VAN DE VATEN NIET TE CONTROLEREN" LEIDEN OMGEVING CeidócSomcmt DINSDAG 9 OKTOBER 1990 PAGj£ Fietsers moeten op Noordeinde veel meer bescherming krijgen ROELOFARENDSVEEN „Ik voel me als fietser altijd vogelvrij op het Noordeinde in Roelofarends- veen". Zo verwoordde A. Spring in 't Veld (PPR) gisteravond de fietsonveiligheid in de belangrijkste straat van het oude deel van Roelofarendsveen. Zij vervolgde haar korte toespraak met: „Ik wil van dat onveilige gevoel af. Het beste is om verkeers- deskundigen in te schakelen. Die kunnen aanwij zingen geven hoe de weg bij de komende recon structie het best kan worden ingedeeld". De overi ge leden van de raadscommissie bestuurszaken wa ren het met haar eens. H. van Duykeren (VVD), N. Bakker (CDA) en W. Klerks (CDA) voelden het meest voor een visuele afscheiding van een fiet- sersbaan aan weerszijden van de rijweg. Wat hen betreft mag op het noordelijk deel van het Noord einde een parkeerverbod blijven gelden. F. Hoog- enboom (PvdA) meende dat de verkeersintensiteit het best wordt gedrukt met de aanleg van een beu- gelweg vanuit het Noordplein naar de Langeweg. NIEUWE WETERING De Meerbrug in Nieuwe Wetering wordt afgesloten voor gemotori seerd verkeer. De afsluiting geldt tijdens de spitsuren tussen zeven en negen uur 's morgens en vier en zes uur 's middags. De raads commissie bestuurszaken stemde gisteren in met het voorstel de af sluiting een half jaar te proberen. Als voorwaarde werd gesteld dat de inwoners van Nieuwe Wete ring geen last mogen hebben van deze proef. Dit betekent dat zij wel gebruik van 4e brug mogen maken tijdens de spits. De com missieleden waren bij lange na niet overtuigd van de juistheid van deze oplossing van de ver keersproblematiek in het langge rekte Alkemadese dorp. Burge meester A. Meerburg drong ech ter aan op het stellen van een daad. „Ik hoor nu al vier jaar lang klachten over verkeersoverlast in Nieuwe Wetering. Nu moet er maar eens iets aan worden ge daan", aldus Meerburg. A. Spring in 't Veld (PPR), H. van Duykeren (VVD) en F. Hoogen- boom (PvdA) vonden de afsluiting van de Meerbrug een te drastische maatregel. Van Duykeren vroeg speciale aandacht voor het perso neel van de Kaagse jachtenbou- wer Van Lent, dat veelal via Nieuwe Wetering rijdt. De brug is al enige jaren geleden op kosten van Van Lent geheel vernieuwd. Van Duykeren stelde vpor de Achterweg te voorzien van snel heidsremmers zoals ribbels, drem pels en verkeerssluizen. De enige Nieuwe Weteringer in het gezelschap commissieleden was de CDA'er W. Klerks. Hij vreesde voor een verdere isolatie van de Kaag-eiland bewoners, die meestal van de Meerbrug gebruik maken om de rest van de ge meente Alkemade te bezoeken. Een ander probleem, zag hij in het halen en brengen van Haar- lemmermeerse kindertjes, die de Regenboogschool in Nieuwe We tering bezoeken. Klerks had geen afdoende oplossing voor de ver keersproblematiek in zijn dorp voorhanden; een afsluiting van de Meerbrug vond hij echter een te zwaar middel. N. Bakker (CDA) stelde een half jaar durende proef met het afslui ten van de Meerbrug voor. Voorts zouden in de komende recon structie van de Achterweg „gepas te" voorzieningen (verlichting, in deling en 30 kilometer-zone) moeten worden getroffen om sluipverkeer tegen te gaan. Een originele oplossing deed F. Hoog- enboom aan de hand. Hij stelde voor de brug alleen af te sluiten voor vrachtauto's door het aan brengen van een hoogtemaat aan de brug tijdens de spits. Volgens W. Klerks echter wordt de maxi mum snelheid in Nieuwe Wete ring vooral door luxe auto's over- Burgemeester Meerburg hield vol dat er hoe dan ook eindelijk eens iets gebeuren moest in Nieuwe Wetering. In „fysieke" maatrege len ziet hij weinig heil. Vooral vanwege de enorme hoge kosten daarvan, maar ook omdat tallozen die fysieke maatregelen toch met hoge snelheid nemen. „Slalom rij den" ontmoet veel tegenstand bij de inwoners van Nieuwe Wete ring. Dat geldt ook voor ver keerssluizen. Hierdoor moeten au to's vaak afremmen en weer gas geven, hetgeen de trillings- en stankoverlast alleen maar ver groot. ALPHEN/REGIO „Het fietspad is geen race-cir cuit". Deze slogan wordt gebruikt bij een verkeers- veiligheidscampagne van Rijkswaterstaat Zuid-Hol land, de gemeente Alphen en de rijks- en de ge meentepolitie. In de ko mende weken zal in het kader van deze actie extra gecontroleerd worden op het gebruik van de fiets paden langs de rijkswegen op de route Leiden-Al- phen-Bodegraven en Al- phen-Boskoop. Op deze provinciale fietspaden gebeuren veel ongelukken. Deze worden voor een deel veroorzaakt doordat automobi listen bij het afslaan naar an dere wegen of in- en uitritten niet echt letten op het verkeer dat over de fietspaden rijdt. Een andere oorzaak van onge lukken zijn de bromfietsers. Bromfietsers hebben op deze fietspaden de neiging veel te hard te rijden, verkeerd in te halen en letten niet op het an dere vërkeer. Dat alles wordt nog wat gecompliceerder ge maakt in het geval van de dubbelzijdige fietspaden. Om het aantal ongelukken op deze fietspaden1" te verminderen is voorlichting nodig. De gisteren gestarte campagne bestaat dan ook uit extra con troles waarbij de automobilis ten en bromfietsers folders uit gereikt krijgen over hoe het wel moet. Een belangrijk punt daarbij is dat automobilisten de fietsers en bromfietsers op de fietspaden voorrang moeten geven als zij deze paden krui sen. Daarbij worden fietsers en brommers weer gewaar schuwd voor het nemen van voorrang. Met behulp van affiches langs de rijksweg wordt het de auto mobilisten duidelijk gemaakt dat de actie gestart is. Dit is ook kenbaar gemaakt aan de leerlingen van het voortgezet onderwijs in Alphen, Hazers- woude, Leiderdorp, Bodegra ven en Boskoop middels stic kers en posters voor de scho len. Ook bedrijven en boerde rijen langs de rijkswegen heb ben deze posters ontvangen met het verzoek deze duidelijk zichtbaar op te hangen. (vervolg van de voorpagina) DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN De 62- jarige stortbaas heeft het geld dat hij van Kemp kreeg, vergokt bij de paardenrennen op Duin- digt. „Die 70.000 gulden kan hij dus nooit terugbe talen, meende zijn raads man. „Dan maar ander half jaar de bak in", repli ceerde de stortbaas toon loos. De Alphenaar toonde gisteren voor de Haagse rechtbank maar weinig berouw voor het gedogen van illegale afvalstor- tingen in de Coupé-polder. „Als ik had geweten welke troep Simon Kemp hier stort te, had ik gezegd: zoek maar een ander. Of ik had met de shovel het vuil uiteen gereden om te zien wat erin zat. Maar ik kon toch niet achter elke vracht aanrijden om te zien of er onderin vaten gif zaten?" Het was allemaal zo klein be gonnen. Onschuldige praatjes met chauffeurs van Kemp in een truckerscafé in Hazers- woude-Rijndijk legden de ba sis. Voor een paar honderdjes per week kneep de stortbaas vanaf 1977 een oogje dicht als er transporten van Kemp het terrein opreden. „U rende zelfs hard weg als er weer een vrachtwagen kwam?", vroeg rechtbankpresident Punt aan de Alphenaar. De stortbaas ontkende niet, „maar ik was er alleen om de kuubs te note ren. Niet om de inhoud te con troleren. Niet voör niets werd daarvoor later een aparte con troleur aangetrokken". Maar tien jaar geleden verklaarde de man tegenover de politie anders: „De vrachten van Kemp leken wel in brand te staan. Een verschrikkelijke vurige lucht", aldus de stort baas toen. Nergens anders Wat Kemp nou allemaal pre cies door zijn chauffeurs liet storten, wist hij gisteren niet meer. Maar weer tegenover de politie had de man verklaard dat hij heel goed wist dat het om vaten gif ging. De chauf feurs hadden hem verteld dat het troep was die Kemp ner gens anders kwijt kon. Afgesproken werd om de la ding tussen vijf en zeven uur 's ochtends te dumpen, vóór de officiële openingstijd van de belt. Dat moest voorkomen dat andere chauffeurs getuige wa ren. Een medewerker van de stortplaats walste vervolgens met een bulldozer een laag 'normaal' afval over de vaten van Kemp zodat er niets meer van te zien was. De Alphense stortbaas ontken de dat niet. Evenmin dat hij de chauffeurs verbood om via de Alphense Burgemeester Bruins Slotsingel te rijden. „Daar reden veel chauffeurs van andere bedrijven. Die mochten geen argwaan krij gen. En de chef van de stort plaats woonde daar ook". Geld De chauffeurs van Kemp brachten ook het geld. Eerst een paar honderdjes per week die in een Hazerswouds café onder de tafel werden betaald. Later, toen containerbedrijven door de gemeente Alphen aan strenge limieten werden ge bonden en het storten van Kemps afval moeilijker werd, eiste de stortbaas meer en ging het om duizend gulden per week. Als de chauffeurs geen geld meebrachten ging de stortbaas naar Kemps villa in Hazerswoude. Daar kreeg hij dan zijn geld. Hoeveel de stortbaas nou pre cies voor het knoeien met de vrachtlijsten kreeg betaald, wist hij zich gisteren niet meer te herinneren. „Misschien drie ton. Zou best kunnen", rea geerde hij zonder veel emotie. Officier van justitie M. Schelf hout hield het op minimaal 117.000 gulden. Daarvan stak hij 70.000 gulden in eigen zak, dat grif opging aan de paar- De golfbaan in Alphen waaronder volgens getuigen duizenden vaten met gif liggen. denrennen en aan drank. „Ik kom al een dikke vijftig jaar op Duindigt om te spelen. Ik deed het alleen voor het geld", verhelderde de stortbaas die aparte lijsten bijhield van de vrachten van Kemp. Die kon hij dan later declareren bij de Hazerswoudse vuiltranspor- teur. De resterende 47.000 gulden zou hij hebben betaald aan de chauffeur van de bulldozer en aan een 43-jarige ex-vuilstort- controleur uit Alphen, die in 1980 en 1981 zijn oogje dicht kneep „omdat hij het geld wel kon gebruiken". De controleur staat morgen terecht. De straf bare feiten van de bulldozer chauffeur zijn verjaard. Wenselijk Volgens zijn raadsman C. Goes kan de stortbaas niet veel wor den verweten. „Er was geen vaste taakomschrijving voor zijn functie. Hij hoefde de vrachten vuil niet op inhoud te controleren. En er was nau welijks controle door zijn su perieuren", aldus de raadsman die erop wees dat een deel van de ten laste gelegde feiten na 12 jaar inmiddels verjaard is. „Maar hij meldde zelf ook niet dat er dingen gebeurden die niet konden", repliceerde rechtbankpresident Punt Volgens Goes realiseerde de stortbaas zich niet met wat voor giftig afval hij bezig was en de gevolgen daarvan voor het milieu. De stortbaas zelf beaamde dat: „Ik zie nu in dat meer controle wenselijk was geweest, ook al was dat mijn FOTO: SP taak niet". De raadsman vroeg ook begrip voor de gokversla ving van de Alphenaar. „Hij was ervan afhankelijk gewor den". Ondanks de forse aanklacht zou een lange celstraf voor de 62-jarige ex-stortbaas een te zware straf zijn. „Hij is ernstig ziek en hoopt binnenkort geo pereerd te worden. Bij een straf van een jaar kan dat niet. En met zijn huidige inkomen van 1900 gulden per maand kan hij de boete ook niet beta len. Dus komt de eis neer op anderhalf jaar cel". Vaten Behalve de stortbaas stond gis teren ook een 48-jarige, uit Leiden afkomstige handelaar in lege vaten terecht. De man zou in de jaren 1985-1987 gete kende en gedateerde lege fac turen aan Kemp hebben gele verd, die daarmee het verschil in de kas camoufleerde dat ontstond door het uitbetalen van smeergelden en zwarte lo nen aan de chauffeurs. De in komsten die hij daaruit ont ving zou hij niet aan de Rijks belastingen hebben opgegeven. De Leidenaar ontkende met stapels lege facturen naar Kemp te zijn gestapt. Hij zou blanco rekeningen hebben on dertekend in de verwachting dat Kemp de verrichte trans porten daarop zou noteren. Of Kemp met die formulieren iets anders heeft gedaan wist hij niet te vertellen. „Kemp zei: zet je handtekening maar, de rest vult de boekhouder wel in", zo verklaarde de Leide naar gisteren voor de rechter. Een bewering die de bewuste boekhouder tegenover de poli tie heeft onderschreven: Vol gens ICemp kon de Leidenaar lezen noch schrijven en moes ten de facturen dus in Hazers woude worden opgemaakt. Volgens zijn raadsman La- graauw treft de Leidse vaten- handelaar weinig blaam. „Mijn cliënt kon niet vermoeden dat er misbruik van zou worden gemaakt. Kemp en hij waren nog vrienden uit de tijd dat ze in hetzelfde woonwagenkamp woonden". Officier van justitie Schelfhout geloofde weinig van de bewe ring van de Leidenaar dat hij aan zijn klussen maar 6.000 gulden had overgehouden. „Kemp zelf heeft gezegd dat u 25 procent kreeg. Op een ge schat totaalbedrag van 200.000 kom ik dan uit op ongeveer 57.000'gulden". Het niet opge ven aan de belastingen kostte de fiscus 7.000 gulden aan in komstenbelasting. Schelfhout eiste daarom zes maanden ge vangenisstraf en het terugbe talen van 64.000 gulden aan de staat (of zes maanden cel) te gen de man. Uitspraak in beide zaken op 19 oktober. JOEP VAN ZEIJL Radar tijdelijk uitgeschakeld op Rijksstraatweg Een aantal radar-installaties op de Rijksstraatweg in Wasse naar is voor onbepaalde tijd uitgeschakeld. Dit heeft politie woordvoerder Van der Born bekend gemaakt. Hij wilde niet zeggen of een en ander te ma ken heeft met de vorige week door het openbaar ministerie (OM) afgekondigde maatregel dat de korpsen van Wasse naar, Naaldwijk en Noordwijk tot eind dit jaar geen bekeurin gen mogen inzenden. Wasse naar heeft het toegestane aan tal processen-verbaal (3000 per jaar) met 2000 overschre den. Dit komt vooral door de vorig jaar op de Rijksstraatweg geïnstalleerde radar-installa ties. Van der Bom wilde niet aangeven hoeveel installaties uit staan. „Dat gaat automobi listen niks aan. Op het moment dat ik zoiets bekend maak wordt de weg weer levensge vaarlijk". FOTO: CEES VERKERK ZOETERWOUDE Het ziet er naar uit dat de Zoeterwoud- se paardrijvereniging Jeanne d'Arc binnenkort de buiten- bakmanege aan het Molenpad kan vernieuwen. Nadat vorige week de commissie welzijn al positief was, was gisteravond de commissie financiën even eens positief gestemd. De kos ten van het vernieuwen van de paardenbak bedragen 25.500 gulden. De gemeente Zoeterwoude zal een bijdrage leveren van 17.000 gulden, waarvan een bedrag van 10 mille als renteloze lening zal' gelden. In de huidige accommodatie kan de rijvereniging zich nau welijks ontplooien. Bij de min ste of geringste regenval kun nen lessen en wedstrijden geen doorgang vinden. De ver eniging Jeanne d'Arc telt 40 leden maar dat aantal zal on getwijfeld toenemen als de fa ciliteiten beter zijn. Paarden liefhebbers uit Zoeterwoude hebben zich aangesloten bij andere verenigingen omdat zij de buitenbak aan het Molen pad te gevaarlijk vinden. Aangezien de vereniging zelf nauwelijks over financiën be schikt is een beroep gedaan op de gemeente. In 1989 ontving de club een bedrag van 5.000 gulden uit het zogenoemde Kasteelfonds voor de aanleg van een lichtinstallatie. Omdat de aanlegkosten een veelvoud bedragen van vijf mille, heeft de aanleg nog niet plaatsge vonden. Inmiddels hebben le den en bestuur al te kennen gegeven voorkeur te geven aan het verbeteren van de bui tenbak boven een lichtinstalla tie. De gemeente Zoeterwopde heeft ingestemd met de gewij zigde bestemming van het be drag uit het Kasteelfonds. Met het organiseren van acties ver wacht de vereniging een batig saldo van 3.500 gulden te kun nen bereiken zodat uiteinde lijk een bedrag resteert van 17.000 gulden. De gemeente Zoeterwoude is, als de ge meenteraad eind deze maand het licht op groen zet, bereid Jeanne d'Arc te helpen. Het opknappen van de buiten- bak betekent de aanleg van 460 meter drainage, het ont graven en verwerken van grond, het aanbrengen van drainzand en grofzand, het aanbrengen van 1.071 vierkan te meter waterdoorlatend doek en het strooien van houtsnip pers in de bak. Financiële positie van Voorschoten is vijf-min VOORSCHOTEN Nog voor de behandeling van de begro ting komt wethouder F. ten Have (CDA) met een voorstel ■de reinigingsrechten zeer dras tisch te verhogen. Hij zei dat gisteren in de commissie fi nanciën. Het college wil daar om terughoudend zijn met het verhogen van andere belastin gen. Volgens Ten Have is de financiële situatie van Voor schoten in waardepunten uit gedrukt vijf-min. In 1993 moet rekening wordèn gehouden met een tekort van twee ton. Van de PvdA moeten de ver hoogde reinigingsrechten zo wel bij de markt als bij de bur ger doorberekend worden. De PvdA wil uitgezocht zien het debacle van de vuilstortplats LEIDERDORP De ge meenteraad van Leider dorp heeft gisteravond be sloten de uitbreiding van de kinderopvang te reali seren bij de Stichting Ca- talpa. Het besluit om met de landelijk opererende stichting in zee te gaan en niet met de Stichting Kin deropvang Leiderdorp (SKL) werd na een lang durige en soms emotionele discussie genomen. Het debat kreeg een onver wacht slot, doordat de fractie van D66 zich bij de oppositie partijen PvdA en Groen Links aansloot en zich tegen de voor stellen van het college van B en W uitsprak. Eerder had D66-woordvoerder R. Jolly het vertrouwen in wethouder C. Kerner-Schellingerhout (CDA) uitgesproken. De con clusie van het PvdA-raadslid M. Holierhoek-van Rijn, dat de collegepartijen de rijen had den gesloten bleek echter voorbarig. Jolly bleek aan twijfel onder hevig. Gebrek aan een goede communicatie zag het raadslid als de belangrijkste redenen voor het mislukken van het overleg tussen gemeente en SKL over de besteding van de Oortgelden. Van uitstel van de besluitvorming wilde wethou der Kerner niets weten. Zij wilde niet ingaan op het ver zoek van Jolly een extra raadsvergadering te houden. Jolly wilde zekerheid door een vergelijking van de offerte van Catalpa met het laatste aanbod van SKL. Ook de fractie van de PvdA drong aan öp een vergelijkend onderzoek tussen de voorstel len van Catalpa en SKL. Ho- lierhoek benadrukte, dat er onvoldoende duidelijkheid be staat over de tarieven van Ca talpa en over het aantal kind plaatsen dat uit de Oortgelden kan worden betaald. De motie van de PvdA, gesteund door Groen Links, werd door de fracties van CDA en VVD de hand gewezen. Ook de fractie van D66 sloot zich hierbij aan. Wethouder Kerner bestreed de opvatting van de PvdA, dat de gemeente er niet in zou sla gen voor eind 1993 het aantal kindplaatsen bij Catalpa met 30 uit te breiden. In het met Catalpa te sluiten contract en de gemeentelijke verordening op de kinderopvang zag zij bo vendien voldoende mogelijk heden om de kwaliteit van de kinderopvang goed te regelen. Het debat, dat zich voor een volgepakte publieke tribune voltrok, werd enkele malen onderbroken voor een schor sing. Eerst op verzoek van de PvdA-fractievöorzitter V. Molkenboer. De tweede was op verzoek van D66-fractie- voorzitter E. Grootaarts. Grootaarts die zich tot dan buiten de discussie had gehou den bleek geprikkeld over een opmerking van CDA-fractie- voorzitter A. Roest. Deze noemde uitstel van besluitvor ming „een vrucht voor een keuze". Daarmee reageerde hij op een verzoek van D66'er Jolly aan wethouder Kerner om nog eens met de SKL om de tafel te gaan zitten. „Pro beer het communatieve gat te dichten", had Jolly gesteld. Volgens Roest had het bestuur van de SKL zich incorrect ge dragen door afspraken niet na te komen en zich onfatsoenlijk over Catalpa uit te laten. Kerner zag weinig heil in ge sprekken met SKL. „Daar heb je wel twee partijen voor no dig", zo bracht zij haar twijfel over een constructieve opstel ling van de SKL onder woorden. Grootaarts verweet Kerner een te starre opstel ling. „Het idee om alles nog eens door te rekenen bij de op stelling van het contract met Catalpa wordt op formele gronden afgewezen. Dat doet geen recht aan de emoties", al dus Grootaarts. Na afloop van de schorsing bleek dat de frac tie van D66 zich tegen de mo tie van de PvdA keerde, maar zich onmiddellijk daarna bij de oppositiepartijen aansloot en zich van de voorstellen van het college distantieerde. Voor een uitgebreide I ook voor de komendl raadplege men ,,UIT",| tis wekelijkse bi" krant. LEIDEN LUXOR (St tel 071-121239): Die I 21.15. LIDO en STUDll straat 39, tel. 124130): Pretf (al); 14.30, 18.45, 21.15. V (12); 18.45, 21.15. ma. 14.15. Days of thunder (al);l cy (al); Another 48 hours (f 19.00, 21.15. Ook honden j, de hemel (al); wo. 14.30. (Breestraat 31, tel.07f Weekend at Bernie's bulous Baker Boys (al): 21.1' (Haarlemmerstraat 52, 125414): Claudio porno (16jj ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA I (Van Boetzelaerstrl1 01720-20800): Dick Tracy (jr 21.30. wo. ook 13.45. MA II: Another 48 hours (ij 21.15. Ook honden gaan na! mei; wo. 14.00. EUROCli;' Days of thunder (al); 18.f Gremlins II (al); wo. 13.45. C CINEMA IV: Pretty Wow 18.45, 21.30. wo. ook 13.45® VOORSCHOTEN (Schoolstraat 69, tel. 01|Z Total recall (16); ma. t Music box (al); zo. t/ Back to the future III 15 45 DEN HAAG ASTA: 1 (SpL, 3463500): Another 48 hiT 14.00, 18.45, 21.30. AST Recall (16); 14.00, 18.4KC ASTA 3. Gremlins 2 (ijl 18.45, 21.30. BABYLONk Den Haag Centraal tel. r Pretty woman (al); 14.Off» 21.45. BABYLON 2: Wild! (al); 14.00, 19.00, 21.45. fcn 3: Revenge (12); 14.00, 19.b CINEAC 1 (Buitenhof f 3630637): Die hard 2 (if, 18.45, 21.30. CINEAC 2; 1 cy (12); 14.00, 18.45, 21.30 t AC 3- Dark Angel (16); 18. v; ma. di. do. ook 14.00. MU LE 1 (Carnegielaan, tel. I Dick Tracy (12); 14.00, 181' METROPOLE 2: Pretty w)a 14.00, 18.45, 21.30. MEH 3: Days of thunder (al); 14.(1. 21.30. METROPOLE 4: (a(f, the future deel 3 (al); 14# 21.30.' METROPOLE 5: p. for Red October (12); 14#) 21.30. ODEON 1 (Herengri tel. 3462400): Die hard 2 (L- 18.45, 21.30. ODEON 2: L wire (al); 13.45, 18.45, 21.3IT ON 3: The first power (1fa 18.45, '21.30. ODEON 4ie thunder (al); 13.45, 18.4)p STUDIO 1 (KettingstraatL 3656402): La petite voll. 19.00, 21.15. STUDIO 2: Hof? (al); 19.15., 21.30. wo. of STUDIO 3: Trop belle pou» 19.00. Un monde sans pit HAAGS FILMHUIS: ZaaU 19.30, 21.45. Zaal 2: Cyran!, gerac; 19.30. Herinneringet gele huis; 22.00. Zaal 3: Tt£i of summer; ma. 19.30, 21 .f nel; di. 19.30, 21.45. Na t 19.30, 21.45 Stan Str^. 19.30, 22.00. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC 3: Ook honden f de hemel; wo. 14.00 pi Langkous zet de boel o wo. 14.30. Lucky Luke en van de Daltons; wo. 14.30.P1 APOTHEKEN De avond- e diensten van de apotheken! gio Leiden worden waak, door de apotheken die ookL dienst hebben. ONGEVALLENDIENST Zli ZEN LEIDEN Ongevii elke dag Academisch Ziekefej halve van dinsdag 13.00 u. 1L dag 13.00 u. (Diaconessenhf nieken tel 155543, afdeling Pf 175639) en van vrijdag 13p zaterdag 13.00 u. (Elisabepi huis). fj- De Geneeskundige Dienst!" verhuisd van de Roodenbuf in Leiden naar de Crone|r 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERM# GEBOREN KIND Hulpve(0 ongewenste zwangerschap t der en kind. Bel tel. 071-89$ 897762; 033-620244 (dit laaF mer is dag en nacht bereikf BEZOEKUREN ZIEKENHtft Diaconessenhuis: BezoekiL lijks van 14.30 tot 15.15 u(, 19.00 tot 19.45 uur. Kind}0 dagelijks van 10.30 tot 1fl' meer dan twee bezoekers pfe Op de afdeling special care terecht van 10.30 tot 11.OL van 19.00 tot 19.30 uur. VT laatste twee afdelingen bezj nen worden dient eerst tjn overlegd met de dienstdoj pleegkundige.* Sint Elizi, kenhuis: Volwassenen dagf 14.00-14.45 u. en van 18.30| klasse-afdelingen ook 11.15 Kraamafdellng: dag. van 138 u. en van 18.30-19.30 u 19.30-21.00 u. alleen vooL Kinderafdeling dag. 15.00T CCU (hartbewaking) dag. vr 14.30 u. en van 19.00-19.3$ sieve verpleging: dag. vde 14.30 u. en van 18.30-19.00) Medisch Adviescentrum: ff, ma. "19.30-20.30 u. in het r beth-ziekenhuis. Endeger1 vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.0# en 14.00-15.00 u.; eerste lil gehele dag. Jelgersmaklitj gerenteam: za. en zo. 14.0IT Opname: werkdagen 16.45f za. zo en feestdag. lO.OOf1 14.00-16.30 u. Team A, C f tot 21.00 u. met uitzondering handeltijden en etenstijden n misch Ziekenhuis: Voor alT ten (behalve kinderen) zijn 4 kuren als volgt: Dagelijks Hl u. en 18.30-19.30 u. Avondje afdeling verloskunde: 18.00( De Praematurenafdeling: vo# en familie is na overleg metl doorlopend bezoek mogelijr aan ernstige patiënten: wa#c ernstige patiënten doorloit zoek wordt toegestaan kanfci verpleegkundige hiervoor T kaarten verstrekken. Kinl zalen voor peuters, kleuter#1 kinderen 15.15-17.00, batp boxenafdeling: volgens afsB het verpleegkundig hoofd, b den kinderafdelingen: vooL van opgenomen kinderen ff met verpleegkundig hoofd.r dere bezoekers van kinderll neus- en oorheelkunde en nftc 14.15-15.00 en 18.30-19.30.E] kunde en heelkunde: 14.15# 18.30-19.00. Rijnoordz# Dagelijks 14.30-15.15 u. f 19.30 u. Extra bezoek hart» 11.00-11.30 u. Extra bezoéj kraamafdeling: 19.30-20.30 f afdeling 15.00-15.30 u. all ouders 18.00-18.30 u. P KINDER- EN JONGERENTP Dagelijks geopend vanlc 20.00 uur. Het nummer 120611.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 12