Uitstekende start Leython en Novo Leidse korfbalploegen weinig succesvol SCYLLA VERPLETTERT HARKSTEDE Finale Europa Cup haalbaar voor AZC KOERSE SPORT Qtid&iQowuvnt MAANDAG 8 OKTOBER 1990 PAGINA LEIDEN Avanti had een vrije zaterdag. Omdat de heren geplaatst waren voor de derde ronde van de Europacup tegen Span je hadden ze de competi tiewedstrijd twee weken eerder gespeeld. Dit was niet nodig, want afgelo pen week kwam er een fax uit Spanje, dat er om financiële redenen van de wedstrijd werd afgezien. Zeer tevreden waren de heren van Scylla met hun 9-1 over winning op Argos Harkstede. Zelfs invaller Jozef Hooman kon Scylla aan een punt hel pen. Scylla is desondanks in de zwakste van de twee ere-divi- siepoules terecht gekomen. Dit in tegenstelling tot Avanti, dat zich voor de sterkste geplaatst heeft. Natuurlijk is de eerste divisie veel te hoog gegrepen voor de heren van Scylla 2. Maar de wedstrijd van gisteren was hoopgevend. Weliswaar werd er met 8-2 verloren van Red Stars, maar zowel Mare Groe- newold als Mare Klein raak ten door een keer te winnen van hun nul-procent af. Na het verlies van vorige week en het gelijkspel van deze week tegen Tempo Team is BT Lifters waarschijnlijk uitgeschakeld voor het kampi oenschap. Volgens woordvoer der Herman van den Broek had er zeker winst ingezeten. Hijzelf liet een partij glippen na met 20-16 voor te hebben gestaan. Verder dan een winstpartij tegen John Scott kwam Van den Broek niet. Dit was ook het enige punt dat Friso Reitsma in wist te bren gen. Ron Schipaanboord won van Rob Congee, terwijl Siem van der Valk en van Congee en van Emilie Noor won. Bei de dubbelspelen waren voor Tempo Team, waarmee de eindstand op 5-5 kwam. Met dezelfde uitslag keerden de heren van Docos terug uit Schiedam, waar Combi '67 zit. Zeven van de tien potten wer den beslist in de derde game. Johan Kuiff en Edward Hulst scoorden beiden twee maal; Eric Lenselink voegde hier een punt aan toe. Gehandicapt gingen de dames van Docos naar Schimmert in Limburg; bij uitwedstrijden moet er namelijk altijd een in valler mee, aangezien Heieen Hop dan niet speelt. Helaas lieten Petra Buitelaar en Ma- rijn Olden een steekje vallen zowel in de enkelpartijen als in het dubbel. Samen waren, ze goed voor vier punten; allebei twee. De koppositie is door deze 4-6 nederlaag nog niet uit handen gegeven. Van Brummelen imponeert op de schoolslag LEIDEN LZ '86 en De Zijl/LGB gaven elkaar weinig toe tijdens de eerste wedstrijd dag van de A-competitie zwemmen. LZ eindigde op de tiende plaats, de vereniging uit de Leidse Kooi op de elfde. Marko van Brummelen (De Zijl/LGB) zwom een schitte rende 200 meter schoolslag in een toptijd van 2.22.9. LZ '86 zwom zeer sterk bij de jeugd. Bianca Hoeks bij de meisjes '74 behaalde twee li mieten en werd eerste op de 100 meter vlinderslag in 1.09.1 en op de 100 mèter rugslag in 1.11.8. Saskia Keyzer zwom een limiet bij de meisjes '76 op de 200 meter rugslag in 2.36.3. Fleur Bakker behaalde, ook een limiet op de 200 meter schoolslag in 2.48.5 voor de meisjes '76. Remco Singeling werd tweede bij de jongens '78 op de 200 meter vrije slag in een persoonlijk record van 2.27.5. Christiaan de Groot be haalde een limiet op de 100 meter vlinderslag jongens '75 in 1.01.9. Nieuweling Dick Roest werd derde op de 100 meter vrije slag in 53.0. De Zijl/LGB voldeed niet aan de verwachtingen van coach George Sieverding. De Leidse coach verweet zijn team voor al een gebrek aan concentra tie. De vier maal 100 wissel slag werd zowel bij de jongens '74 als bij de meisjes '74 ge wonnen door de Zijl/LGB in 3.51.6 en 4.57.6. Aanwinst Rad- na Mulder werd eerste op de 400 meter vrije slag in 4.34.5 en twee maal tweede op de 50 meter rugslag in 33.9 en op de 200 meter schoolslag in 2.45.3. Robin Sprinkhuizen zwom een scherpe tijd op de 400 meter vrije slag bij de jongens '74 in 4.14.3. Hanneke Koopmans werd tweemaal eerste op de 200 meter Schoolslag in 2.45.0 en op de 200 meter rugslag bij de meisjes '74 in 2.36.7. Bij de meisjes '78 eindigde Jorien Kleywegt eerste op de 200 me ter wisselslag in 2.54.3 en eer ste op de 100 meter vrije slag in 1.09.6. Bram Pronk werd op de 50 meter en op de 200 me ter rugslag eerste in 28.1 en 2.16.4.. LEIDEN De volley ballers van Leython de buteerden in de eerste divisie met een goede, snelle overwinning op Activia. De andere promovendus NOVO sloot de eerste wed strijd in de tweede divisie af met een zwaarbevochten winst op het sterke VCW. De dames van Gemini /Kange- roes begonnen met een goede 3-0 thuisoverwinning. Heren Leython moest bijna vier uur reizen voor één uur speeltijd. Met ijzersterk servi- ce-blokspel liet de ploeg van John Groen weinig over van Activia uit St.-Anthonis. De Leiderdorpse ploeg was wel iswaar gehandicapt door het ontbreken van Leon Heyting (buitenland), Bas Bloem (blessure) en Michel Smit (niet speelgerèchtigd). In de eerste set bracht Robert Maasen door een sterke serie sprongservices de opponent aan het wankelen. De geslo ten blokkering en de verde diging deden de rest. Via 3-15 en 4-15 nam Leython een 0-2 voorsprong. In de derde set viel de pass iets terug. De Leiderdorpse volleyballers adden voldoende veer- iha kracht (9-'15). Ook NOVO kende een goede start. Het geroutineerde VCW werd met ruime cijfers verslagen. De eerste set ging gelijkop. De Noord wij kers trokken zich op aan het niveau van de Wormerveerse tegenstan der. Een goede buitenblokke ring van Macco Korteweg Maris met Pieter Keuning bracht de ploeg van het trai nersduo Sjaak de Jong en Ronald van Nierop. Vanaf de tweede set gingen de Noord- wijkers groeien. De uitste kend spelende Kees Ouwe hand lanceerde steeds de juiste aanvaller. Jan Pley en Frank de Vetten konden zich aanvallend uitleven. Via twee keer 15-9 stelde de Noordwijkse formatie de eer ste winst veilig. Derde-divi sionist Gemini/Kangeroes had weinig moei te, met debu tant Thor. De Voorschotense blokkering draaide goed. Door een vaste pass kon de aanval goed doorkomen. In de derde set viel de concen tratie iets terug. Via 10-15, 4- 15 en 12-15 troefde de ploeg van coach Leon Jungslager de Boskoopse tegenstander af. Leython 2 startte mat te gen het Rijswijkse Ri- va/Rwk. Na een verloreg eerste set en een 8-12 achter stand in de tweede kregen de Leiderdorpse reserves het heilige vuur. Rob van Daalen en Mels Hoogendoorn scoor den goed in deze fase. De derde set was voor de Rijs- wijkers. Na een sterk gewon nen vierde set kwam de vijf de en beslissende set niet meer in gevaar (3-2). Grafi con/ Donar moest afgelopen maandag het onderspit del ven tegen het Leidschendam- se GSC. GSC beschikten over meer jong bloed en betere aanvallers dan de gerouti neerde Merenwijkers. Donar won alleen de tweede set. RVV startte zwak in hun eerste wedstrijd in de promo tieklasse. Tegenstander Ka- linko kon door veel foutieve Rijnsburgse services een 13-5 voorsprong nemen. Na de in breng van Hans Pardon ging het beter draaien. RVV pakte de eerste set met 14-16 en stoomde via 5-15 en 9-15 door naar een snelle 0-3 winst. Ge mini/Kangeroes 2 vreesde voor een slechte pass. Tegen het Haagse Oikos liet echter de eigen aanval en het blok het volledig afweten. In een vreselijk slechte wedstrijd gingen de Voorschotenaren kansloos ten onder met 15- 3/8/3 (3-0). Leython 3 ver speelde door veel foute servi ces en een matige pass de eerste twee sets aan tegen stander Riva/rwk 2. In de derde set maakten de Leider- a|' I Annemarie van der Horst (midden) tracht namens NOVO een Leython-smash van Elsbeth van Berbee (rechts) kijkt toe. dorpers minder fouten en wonnen deze set. In de vier de set ging de strijd tot 11-11 gelijkop. Daarna stootten de Rijswijkers door. VCS trof een veel sterkere kampioens kandidaat Rentokil/ZVH 3. In de eerste set overheersten de Sassenheimse ploeg nog. Met name hoofdaanvaller Dick van Elk was niet té stoppen. Vanaf de tweede set nam de Zevenhuizense ploeg het initiatief mét snel aan- valsspel. In de derde set knokte de ploeg van Rob Meyer er nog wel voor (13- 15). In de vierde set was de kaars uit (2-15). Dames Ondanks een smalle basis van zes dames behaalde Ge mini/Kangeroes een ruime overwinning op Nokia/VTC 3. De reserve-speelsters uit het tweede team behoefden niet in actie te,komen. Uit blinkster Irene van Dongen wees de ploeg van coach Cas per Brussee de weg naar een 3-0 winst via 15-4/3/8. In de promotieklasse behaalde Leython een 3-1 winst op Ri- va/Rwk 3. In de eerste set werd de middenaanval te veel gebruikt. De Leider dorpse dames verloren de eerste set met 14-16. Na de eerste set werd de buitenaan- val meer gebruikt. De bui- tenaanvalsters Co Pronk en Inger Smit kwamen goed tot scoren. De dames van Wil lem Spierdijk kwamen niet meer in gevaar en stoomde door naar een 3-1 winst. De derby in de promotieklasse tussen Gemini/Kangeroes 2 en NOVO leek een overwin ning voor de collectief sterk - spelende Noordwijkse dames te worden. NOVO nam via 13-T5 (na een 13-7 achter stand) en 10-15 eeh 0-2 set- voorsprong. Daarna stokte het bij de ploeg van Pieter van den Brink. De Voorscho tense dames gingen beter draaien. Via 15-8 en 15-8 trok Gemini/Kangeroes de stand gelijk. Spelverdeelster Karin Heeren leidde de Voorscho tense ploeg naar winst in de vijfde set. Het geroutineerde Gemini/Kangeroes 3 had in de eerste set geen enkele moeite met SuperSpanning (1-15). In de tweede set liep Berg te keren. Miranda FOTO: KEES VAN DEN BURG het minder bij de ploeg van, coach Bernard van der Pols. Na een verloren tweede set werden weinig onnodige fou ten meer gemaakt en op rou tine pakten de Voorschotense dames de winst (1-3). WW startte in een verbouwde sporthal goed. In de eerste twee sets waren een gemak kelijke prooi voor de Wasse- naarse dames (15-2/8). In de derde set had WVV geen antwoord op de prikballen van Zovoc 2 (13-15). Spelver deelster José Purvis sleepte WVV in de vierde set naar een nipte 17-16 winst. Het tweede team van Leython had een complete off-day. De gepromoveerde dames ging met 3-0 ten onder tegen het Stolwijkse Dosko. LEIDEN De zesde speeldag is voor de Leidse korfbalclubs op een de ceptie uitgelopen. TOP kwam door een afgelas ting in het geheel niet in actie. De Danaïden en Tempo (in de streekderby tegen Velocitas) waren de enige van de tien wel ac tieve ploegen die een overwinning behaalden en verder bemachtigden Fides Pacta en Zuider kwartier nog één punt. Pernix en Fiks leden hun eerste nederlagen en lie ten zo een mooie kans lig gen hun eerste plaats te versterken, omdat hun achtervolgers ook in breke bleven. Alleen in de openingsfase toonde Fides Pacta zich slag vaardig tegen Quick, wat door Wies Armitrage, Sander en Frank Peter de Haas met 3-1 in de score werd uitgedrukt. Het team van Nelis Vaane raakte door veelvuldig balver lies uit het goede spoor (4-5) en had een tweede treffer van laatstgenoemde schutter nodig om een 5-5 gelijkspel te beha len. „Wij gaan steeds beter spelen en er zijn vandaag eigenlijk geen fouten gemaakt", consta teerde Janko Breedveld tevre den over De Danaïden, dat BEP met 5-12 oprolde. De trai ner zag Eric Kromhout (5), Marcel Keizer, Heiko Locher (3) en Eric Peters tot scoren komen en verbreedde zijn se lectie nog door Enrico Mud er als zevende heer aan toe te voegen. Het ontberen van reserves werd Pernix noodlottig, want in de tijd dat Peter Kuipers (gescheurde spier in dijbeen) vervangen werd door Kees Hortensius had Tweemaal Zes het numerieke overwicht ge bruikt om van 1-1 naar 6-2 uit te lopen. De lijstaanvoerder van 1G werd na 6-3 (Ineke van der Vegte) met twee doel punten tegen vroegtijdig uitge teld en scoorde enkel nog via Heieen Zuurmond en Robin Arnoldus (strafworp): 11-5 eindstand. Noch De Algemene noch Fi- ducia kon werkelijk overtui gen in hun strijd om de eerste plaats in hun poule, vooral na de korfwisseling. Diana Hop penbrouwer, Bep de Mooy en Ramon Terwiel hielden hun club na 0-2 tot 3-4 (rust) in de race, waarna de aanval echter volkomen stil viel, een dubbe le wissel met Jory Sjardijn en Wim Bavelaar ten spijt, zodat er met 3-6 verloren werd. Zuiderkwartier blijft opmer kelijk genoeg al haar punten buitenshuis halen, zoals bij Hoogvliet waar het 10-10 werd. Aldo Spadon, die net als Erik van Lunteren en Martin Verhorik tweemaal doel trof, redde één minuut voor tijd het' gelijkspel, nadat het in de eer ste helft even 4-6 had gestaan. Gemakzuchtig liet Fiks Olympia teveel ruimte om te schieten en kreeg toen de wind letterlijk en figuurlijk te gen, want van 5-5 werd het 9- 5. Matthijs de Visser, goed voor twee goals, en Gerrie Coli, die inviel voor Jacqueli ne Anholts (knieblessure), konden het eerste verlies met 10-7 niet meer verhinderen. De vijfde nederlaag van KNS stond eigenlijk in de pauze al vast, want een fors spelend DKC was voordien al tot 5-1 (Hans Kooien) uitgelopen. Mo nique Kooien, Natasja Zitman en Hendrik van Ruiten scoor den nog 10-4 voor de oranje hemden, die volgende week tegen Vriendenschaar (B) hun eerste punten willen pakken. Slechts twee strafworpen wist Crescendo uit het windvoor- deel in de tweede helft tegen Actief te halen (4-4 rust), be nut door Debbie Blog en Wij nand Alberts. De Leidenaars, waarvan Ilone Lepelaar twee keer raak schoot, kwamen op die manier van 4-7 tot 6-7, maar het laatste woord was aan de bezoekers: 6-8. „Wij hebben meer tegen ons zelf gespeeld dan tegen Tem po," bekende trainer Koos de Bie van Velocitas, dat in de topper van 3M nauwelijks een vuist kon maken. Zijn ploeg verviel aanvallend namelijk aldoor in stereotiepe patronen, waarop de vijandelijke verde diging zich steeds beter kon instellen. Jetske Goudsmit. maakte op het half uur nog wel 1-0, maar pas even na rust volgde de tweede treffer uit handen van Paul Robert Nug- teren (2-2). De bezoekers had den iets meer variatie in hun aanval err kwamen door een omdraaibal van Marianne de Joode en een doorloop van Jim Vos dan ook met 2-4 aan de leiding. Daarmee bleek de tegenvallende streekderby ge lijk beslist, want ook invallers Marlies Meeboer en Harry van Deursen wisten het aanvals- spel van de thuisclub niet te verbeteren. Schoolkorfbaltoernooi Komende woensdag wordt het jaarlijkse korfbaltoernooi voor de Leidse basisscholen gehou den. Er doen in totaal 27 acht tallen mee, zeven bij groep 6 en tien bij de groepen 7 en 8. Het evenement wordt van 13.00 tot 17.30 uur verspeeld op het sportveldencomplex aan de Montgomerystraat. De toegang is de gehele middag gratis. DE ZIJL/LGB KLOPT ROTTERDAM Alex van Belkum van De Zijl/LGB in de tang. Een vertekend beeld. De Leidse formatie won met 13-7 van Rotterdam. FOTO: KEES VAN DEN BURG SAVONA De water- ploërs van AZC behoeven de hoop op het bereiken van de finale van de Eu ropa Cup voor bekerwin naars nog niet op te ge ven. Voor 2500 luidruchti ge Italianen verloor de ploeg uit Alphen aan de Rijn de eerste wedstrijd van de halve finales met 5-7 van Savona. Een ach terstand van twee doel punten die AZC zondag in Amersfoort moet zien weg te werken. AZC was niet ontevreden met het resultaat. Dat het verschil niet groter was na vier perio des had de ploeg voornamelijk te danken aan doelman Wim Vermeulen, die een sterke wedstrijd speelde. Het geloof in een finaleplaats werd ge sterkt door het produktieve Nederlandse optreden in de derde periode. Daarvoor had den de Italianen een gat van vier treffers geslagen (2-0, 3-1). Voor AZC vond in die perio des alleen Remco Pielstroom het doel, door een strafworp te verzilveren. De opleving in het derde deel van de wed strijd bracht AZC bijna naast de Italianen. Tegenover de vier Nederlandse treffers (twee keer Pielstroom, Ver boom en de Hongaar Györi) plaatste Savona er slechts één. De aangeslagen Italianen kon den in de laatste periode doel man Vermeulen nog een keer verschalken. De Zijl/LGB De Zijl/LGB won dit weekein de eenvoudig (13-7) van Rot terdam. Na het debaêle van vorige week tegen VZC speel den de Leidenaars zaterdag een sterke eerste en vierde pe riode, waardoor Rotterdam geen moment aan de overwin ning kon ruiken. Coach Albert Spijker hield voor de wedstrijd een peptalk die resulteerde in een 5-1 voorsprong in de eer ste periode. In het tweede en derde deel kwam Rotterdam sterk terug tot 8-6. Keeper Martin Nederlof hield zijn ploeg echter staande. In de aanval moest de Zijl het heb ben van de driften van inter national Mark van Belkum. Heeft hij een mindere dag, dan krijgt de Kooiclub het erg moeilijk. De vierde periode werd evenals de eerste gemak kelijk gewonnen met 5-1. Periodestanden (5-1, 1-4, 2-1, 5-1). Topscorers; Mark van Belkum 6, Edwin Redegeld 3, Jeroen Duvekot, Alex van Belkum en Marco Kerkvliet allen 1. Draf trainer Tjitse Smedinj succesvol met Fyrst of Troy (Van onze paardesportmedewerkt WASSENAAR De nal le volbloedtrainers reaget enige jaren terug nogal tisch toen negenvoudig k: oenspikeur Tjitse Smedig tt' de training van een vol ter hand nam. Een voll trainen vergde immers ee taal andere aanpak dan onder de hoede nemen een doorgaans wat vrien ker geaard drafpaard. Aanvankelijk kregen ze gelijk aan hun zijde. De bloed Aurora of Troy k onder leiding van de besi Smeding niet verder dan bescheiden overwinninf een doorsnee rennetje e merrie verdween al sne beeld. De rol van vre eend en concurrent Smf als volbloedtrainer leek speeld. Dit seizoen wordt ter in rap tempo het tege rs] bewezen. Fyrst of Troy eerste produkt van Aun Troy, snelt momentee Duindigt van het ene naa andere succes in de topko voor de tweejarigen. Gisteren zette de hengst, jockey Bouhalem Hadjeb boord, de laatste belanj confrontatie naar zijn har de met vijftien mille gept Herfstprijs rekende de h af met zijn acht concurre waarvan Bustello het ge lijkst leek. Maar dit kwam nu, op de zware baan, niet verder dan de de plaats. Tjitse Smedii tien maanden revaliderer een zware valpartij op de van Hilversum, merkte interessant gegeven op d Fyrst of Troy beleerd •achter de sulky, ware hij de sulky de kost zou mi verdienen. Het is nog de i of de gevestigde volbloei ners de truc gaan imiteri dat ze het presteren van of Troy louter aan de van het paard wijten. Op de drafpiste stond de om de K.J. Meinardi-prijs traal, een draverij verm naar één van de grondle van het hedendaagse koeir zen in Nederland. De 260( ter lange draverij kendé verrassende ontknoping. je1 paard Bongo redde helle keer niet, maar ook de bh nover niet beantwoorden, Andries van der Blonk hr de merrie de buit binnen wijl de minst gespeelde K Vredebest de surprise coik teerde. Verrassende aankomsten! de laatste weken oveH niet van de lucht, iets wat vreemd is in deze tijd va(- jaar. Het lange zomersej breekt de favorieten 0]T worden afgelost door de f naamde winterpaarden,! zich in depressies en kot{ ma thuis voelen. Het W resulteerde dan ook weerL in een jackpot en de wekp se Superkwartet-draverij] nadat Dynamite V (winL 40 tegen 1) hem gewonnert een uitbetaling van ruin' mille per gezette gulden. Een paard, dat altijd top |n presteren (weer, afstanA baantype deert niet), it wonderbaarlijke Ve% crack Yellowa. De ht kwam zaterdagavond in L in het Noordfranse AmieiL won daar (in 1.16,7 over meter) een sterk bezette ii nationale draverij. Het leL eigenaar-rijder Ton Blolic leuke sommetje van 35 L op. Sinds hij Yellowa im voorjaar van 1989 aansclL zag hij al bijna een halfL joen gulden bijgeschreven zijn bankrekening. Voone is Yellowa, destijds een L schreven dravertje, nog niet aan het einde van ziji^ tijn. Op de Parijse renbaan champ is Europa's belani ste ren, de met vijf m|,i Franc gedoteerde Prix de Triomphe op een - ook! - enorme verrassing uitL pen, de kansloos geachte! marez was onder jockei, Mosse de groten te sn% Huizenhoog favoriet San raakte ingesloten, kwam u door niet verder dan d% gende plaats. ,IE DEN HAAG Onze tipsj de koersen van Hilvi (morgen om 18.30 uur) li le koers: 1 Elkeklus, 2. Earlj El Greco (2-1-4). 2e koers: 1 Volcker, 2. Celes Chantalle (5-4-1). 3e koers: 1. Chagall, 2. Valleyi lion, 3. Duncan Prince (3-5-f 4e koers: 1. Nick Hoff, 2. Princess, 3. Cecilia Diefjnow 5e koers: 1. Comeet Ruimzii Dean Boszorg, 3. Armbro Grittj 10). 6e koers: 1. Dalida Belv< Duncan Crown, 3 Briesly (3-ll 7e koers: 1. Puritan's Pride, sin Wplvers, 3. Zeus Alkestis (I 8e koers: 1. Carl Buitenzorg, 2.1 Dutch, 3. Duke of Winsser (9-B 9e koers: 1. Beloved Child, 2. 3. Woensdag (6-5-9). 10e koers: 1 Brown Beauty, i mie Power, 3. Always Again (41 lie koers: 1. Colorado Pitt, 2. Star, 3. David Morgan (6-11-8 12e koers: 1. Celerite d'Ivens, ma Buitenlust, 3. Coba Jorishoy 3).

Leidse Courant | 1990 | | pagina 18