Quick Boys sluit roerige week redelijk tevreden af Rijnsburgse Boys imponeert niet tegen FC Lisse Katwijk pas laat langs zwak YYOG Oegstgeest krijgt draai om de oren T'°\fgCO?E,RQ Opnieuw verlies voor ploeg van Peter Ciere SPORT £«kbe@ouAcmt MAANDAG 8 OKTOBER 1990 PAGINl KNVB zaterdag: Leo van de Weteringh (RCL) 6; Rein Groters (Oegstgeest), Erik Grossman (Ter Leede), Leo Lips (Zevenho ven) 5. KNVB zondag: René Ras (Van Nispen), Ruud de Klerk (Van Nispen), Andrë Hoekstra (Lugdunum), Robert Marijnen (VVSB), Joost Vink (SJZ) 6. Afdeling zaterdag: Charles Hanny (GWS) 6; Richard Linscho- ten (LSVV '70) en Perry Vonk (Valken '68), Leo Compeer (Sleu tels) 5. Afdeling zondag: Rogier James (VTL) 7; Marc van Grieten (Warmunda) 6. Landelijke jeugd: Mark van Kesteren (Noordwijk) 5; Patrick Heijmans (Roodenburg), Peter Kruit (Roodenburg), Twan Nuy- gen (UVS) 4. ARC stuit op Flevo Boys EMMELOORD Zaterdag eersteklasser ARC liet twee punten liggen bij Flevo Boys. De Al- phenaren verloren op ongelukkige wijze met 2- 1. „Het was een wedstrijd waarin alles tegen zat. We hadden zeker een puntje verdiend", aldus trainer Bert Jansen. In de eerste helft dicteerde ARC het spel, maar de ploeg kwam via een strafschop op achterstand. Daarna werd er door de Alphense formatie hard gewerkt, wat legio kansen opleverde maar geen doelpunten. Ook een strafschop bracht ARC niet op gelijke hoog te. Het schot van Gerrit Lammers werd door doelman Henk Boer gestopt. Pas na twintig mi nuten spelen in de tweede periode werd de stand gelijk getrokken via een doelpunt van René Bon. Met nog tien minuten te gaan werd het pleit in het voordeel van de Flevo Boys be slecht. Uit een vrije trap maakte de thuisploeg er definitief 2-1 van. KINDERDIJK In de tweede klasse zaterdag viel er voor Leiden wederom geen eer te behalen. De ploeg van Peter Ciere verloor na een slechte wedstrijd met 4-1 van De Zwerver. Na tien minuten maakte Dik Lagen veld de eerste goal voor de thuisploeg. Nog voor de thee kwam Leiden op gelijke hoogte via een doelpunt van Rob Bink. In de tweede periode speelde De Zwerver vooral agressie ver en dit resulteerde al snel in een nogal dubieuze twee de treffer. Volgens de waarneming van Peter Ciere werkte de spits van De Zwerver de bal met de hand in het doel. Hierna zakte Leiden nog verder weg en creëer de slechts een minimaal aantal kansjes. De thuisploeg nam de touwtjes volledig in handen en breidde de voor sprong verder uit door middel van een strafschop. In de laatste minuut bepaalde Ditmar van Eijsden de verdiende eindstand op 4-1. Noordwijk verslaat Bennekom BENNEKOM Van groot krachtsverschil was za terdag in het treffen tussen koploper Noordwijk en hekkesluiter Bennekom nauwelijks sprake. De lijst aanvoerder sloot het duel echter wel winnend af: 0- 2. „Het lijkt me sterk dat dit Bennekom degradeert", liet Noordwijk-trainer John Eelman zich later lo vend uit over de opponent, die overigens vorig jaar nog de titel van de eerste klasse C veroverde. Eel man had ook alle reden om zich positief uit te laten over de opponent. Die had immers kans gezien lan ge tijd op gelijke hoogte te blijven met „zijn" Noord wijk. Pas voorbij de zeventigste minuut (beide ploe gen hadden op dat moment al reële scoringsmoge- lijkheden gehad) werd de openingstreffer een feit. Jacques Scholten had met een verrassend schot suc ces. De voor Timo Gerlof in de ploeg gekomen Ralf Pronk tekende even later voor de beslissende goal. Pronk werd aangespeeld door René van Staveren, waarna de 0-2 via een verre lob over de Bennekom- se goalie een feit werd. RCL neem| meer afstap Pi LEIDEN In de d klasse zaterdag blijft I aan de winnende h2'. De Leiderdorpers wofe via een hattrick vanf van der Weteringh mw 3 van medekoploper 1)1 luwen VlaardingenJ wedstrijd Voorschotel ^en SV '35 eindigdf een bloedeloze 0-0. te zerswoudse Boys vejm kansloos met 0-2 Hoekse Boys. cl SPAKENBURG Het plotselinge vertrek van trainer Melbi Raboen bij Quick Boys lijkt door de selectie vari de Katwijkse zaterdageersteklasser goed te zijn opgevangen. Tij dens het eerste optreden onder interim-coach Arjen van de Werf, zaterdag bij IJsselmeervogels, maak ten de blauwwitten in ie der geval een degelijke indruk. Daarbij leverde het treffen in Spakenburg de Katwijkse formatie in de vorm van «en doel puntloos gelijkspel ook nog eens het beoogde winstpunt op. Alle reden derhalve voor alles wat Quick Boys was om de roerige week toch nog glimla chend en redelijk tevreden af te sluiten. Al dient daarbij wel te worden opgemerkt dat met name het resultaat sommigen toch enigszins moet zijn tegen gevallen. Want, Quick Boys mocht dan vooraf hebben ge tekend voor die deling tegen de mede-koploper, de ploeg van aanvoerder Floor van Duyn kende in dit gelijkop- gaande duel wel veruit de bes te mogelijkheden op de volle winst. Erkende ook Hans van der Zee. De voorganger van Ra- boen op Nieuw Zuid'liet weten niet te mopperen. „Over de hele wedstrijd gezien, vond ik dat IJsselmeervogels het beste van het spel had. We hadden de partij ook kunnen winnen. Maar Quick Boys kreeg wel duidelijk de beste kansen. Dan mag je niet klagen als het 0-0 blijft". Die „beste kansen" deden zich in het tweede deel van het duel voor. Eerst was het Arie van Duyn die perfect voorbe reidend werk van Edwin Ótte en Gert Aandewiel niet op waarde schatte door de bed naast te koppen; daarna was het de beurt aan Frenk van der Kley om van een metertje of tien ruim over te mikken. Missers waar interim-trainer Van de Werf later niet zicht baar mee zat: „Het was na af gelopen week voor de ploeg puur noodzaak om hier van daag in ieder geval niet te ver liezen. In die opzet zijn we ge slaagd. Dat we niet hebben ge wonnen, vind ik wat minder belangrijk". Van de Werf had voor de uit beurt met IJsselmeervogels besloten „de lijn Raboen" ge woon door te trekken. Quick Boys speelde dus in de geken de opstelling het bekende spel letje. Van de Werf, die wel Tom van der Niet onder de lat had moeten plaatsen, nadat Dirk Varkevisser zich tijdens de warming-up had gebles seerd: „Het zou ook heel gek zijn geweest als ik het anders had gedaan. Na vijf dagen en drie trainingen een elftal com pleet door elkaar gooien, zou van grootheidswaanzin hebben getuigd". In hoeverre Van de Werf in de nabije toekomst wèl zijn stempel op het elftal kan drukken, is ook hem vol ledig onbekend. Al was het al leen maar omdat ook hij niet weet hoe lang hij als eerste man op de Quick Boys bank zal zitten. „Het bestuur heeft me gevraagd om voor de groep te gaan staan. Ik zal ook wel weer van het bestuur horen wanneer dat niet meer hoeft". Voorlopig „geniet" Arjen van de Werf met volle teugen van het in hem gestelde vertrou wen. En van het nieuwe kar wei. De niet over het benodig de Oefenmeester 1 diploma beschikkende en dus op dis pensatiebasis werkende trai ner: „Ik heb vandaag echt niet met kromme tenen van span ning in de dug-out gezeten. Ik vind het gewoon leuk dat ik de kans krijg dit een keer mee te maken". Nu had Van de Werf natuur lijk ook een leuke partij „uit gezocht" om zijn debuut in de eerste klasse te maken. Ook als IJsselmeervogels en Quick Boys vooral spelen om niet te verliezen, zijn beide teams in staat tot een meer dan redelijk niveau te geraken. De twee duizend toeschouwers verveel den zich ook niet op De West- maat, al waren de hoogtepun ten dan niet talrijk en speelde het spel zich wat al te veel op het druk bevolkte middenveld af. GERT-JAN ONVLEE Quick Boys: Van der Niet, Haasnoot, Jonker, Hoogervorst, Hans van der Plas, Arie van Duyn, Otte, Floor van Duyn, Van der Kley (Kanbier), Aan dewiel, Leen van der Plas. LEIDEN kreeg in Waddinxveen een ferme draai om de oren. Met maar liefst 5-0 ging de ploeg van Wim Visser ten onder. Ter Lee de kwam ondarlks een groot overwicht niet langs Kagia. Zevenhoven won ruim van Linschoten en TAW en KRV behaalden belangrijke punten. Soc cer Boys blijft ongenaak baar in de vierde klasse, Oudewater werd met 3-1 verslagen. Zevenhoven - Linschoten 4-0 (2-0) Volgens Zevenhoven trainer Arie van der Laan was de 4-0 zege een matte afspiegeling van hetgeen er op het veld ge beurde. Vooral in de tweede helft liet Zevenhoven heel veel kansen liggen en schoten alleen Leo Lipps en Gert-Jan Pellegrom raak. Ook voor rust was Linschoten een te zwakke tegenstander. Al na vijf minu ten scoorde Leo Lipps na een pass van Wino Verleun en een half uur later liet Eddy Mol de tweede treffer aantekenen. KRV - Floreant 3-0 (3-0) De Katwijkers hadden aan een helft genoeg om de bezoekers uit Boskoop te verslaan. Jan Abbink opende via een kopbal de score voor de thuisploeg. Na twintig minuten schoot Bouwe van Beelen in de uiter ste hoek na een prima solo. Net voor de thee bepaalde Gerben Vogelaar de einduit slag op 3-0, een verdiende overwinning voor KRV. „De tweede helft was echter niet om aan te zien", aldus begelei der Joep Jansen. Be Fair - TAVV 1-1 (0-0) De eerste helft ging redelijk gelijk op zonder dat er echte kansen gecreëerd werden. Na- rust kwam de thuisploeg al snel op voorsprong. Na een half uur werd Kees Hogenes gewisseld voor Hennie de Bra ve, maar dit bleek geen geluk kige greep van trainer Caron. De Brave werd er bijna direct weer uitgestuurd, wegens het onderuit halen van een tegen stander. Desondanks werd TAVV met tien man steeds ge vaarlijker en dit resulteerde in de gelijkmaker van Kees Reyngoud vanaf elf meter. Kagia - Ter Leede 0-0 De eerste helft werd bijna vol ledig op de helft van Kagia ge speeld. Eric Grossman vond echter tweemaal de uitstekend keepende doelman van Kagia op zijn weg. De enige kans voor de thuisploeg werd door Richard Trompert gemist. Na de thee was Ter Leede, on danks het windvoordeel voor Kagia, heer en meester op het veld, maar dit leverde niets op. Kagia zag de winst in rook opgaan toen de scheidsrechter een doelpunt afkeurde wegens hands. De Jodan Boys - Oegstgeest 5-0 (0-0) Hoewel De Jodan Boys in de eerste helft iets sterker was kon Oegstgeest het aardig bij benen. De wedstrijd ging rede lijk gelijk op met kansen voor beide doelen. Na rust bleek de ploeg uit Gouda oppermachtig. Het eerste doelpunt was een fout van keeper Frits Bleich- roth en bij het tweede doel punt ging de hele verdediging in de fout. Oegstgeest kwam er niet meer aan te pas en Ard Keus, Wilco van Wensveen en Peter de Knecht maakten het voor De Jodan Boys af. Zwaluwen V - RCL 0-3 p Het beter spelende RCL 1 na twintig minuten op sprong via een kopbal va van der Weteringh na voorzet van Edwin Grc^ dorst. Zwaluwen kreeg dj de kans om op gelijke h te komen, maar de straty werd door doelman Ron] teur gestopt. Nog voor] breidden de Leiderdorps voorsprong uit door het doelpunt nog maar eensL te doen. Voorzet Grootenf ingekopt door Van der ringh. Na de thee spj Zwaluwen duidelijk st4>i maar RCL hield alles goer der controle. Net vooiiv maakte Van der WeteM zijn derde doelpunt. k< SV Voorschoten - SV '3L. „De eerste helft' was nol redelijk, maar de tweedp riode liet afgrijselijk vdei zien", aldus Voorschotenb ner Leo Holl. SV '35 je binnen een kwartier L enorme kansen, maar i bleef het bij. Aan de kant Voorschoten leverden dP gingen van onder andere] van Paasen en Hein de Cp niets op. In de laatste mf1 kon SV '35 het afmakend de Jager schoot in de uipt hoek, maar door briljantpl pers werk van Jos Lón bleef het 0-0. p Hazerswoudse Boys - Bil se Boys 0-2 (0-1) lé In de eerste helft hadd^. Hoekse Boys het betere»t het spel. Dit overwicht wéii snel met de eerste treffekc kroond. De thuisploeg lv een enorme kans op de ghé maker, maar Koen miste alleen voor de k%c De tweede periode liet;, aanvallend Hazerswi r Boys zien, maar de ma e van Kors van Bemmel ttc machteloos tegen het ste) e Hoekse Boys. Tien mii. voor tijd stelden de gastj overwinning door rende goal zeker. Ron Carli heeft uitgehaald voor de eerste Rijnsburgse treffer. FC Lisse werd met 3-1 verslagen. FOTO: KEES VAN DEN BURG RIJNSBURG FC Lisse heeft zaterdag de titel minst scorende ploeg van de eerste klasse A met verve hooggehouden. En dat moet toch heel wat moeite hebben gekost. De Lissenaren kregen in het met 3-1 verloren duel te gen Rijnsburgse Boys kan sen genoeg op tenminste een gelijkspel, maar keer den uiteindelijk toch met lege handen huiswaarts. Nestelde Lisse zich daar door weer wat steviger in de onderste regionen, voor het teleurstellende Rijnsburgse Boys lijkt de top van de ranglijst nog ver weg. De ploeg van Arie Kurver is geen schim van de ploeg die vorig jaar de landstitel opeiste. Het mocht van geluk spreken dat Lisse zich gedroeg als een jager met een slecht vizier, want Rijnsburgse Boys kon worden vergele ken met een stuk aange schoten wild. Het, gemis van de geblesseer den Fred Arroyo, Huug Aan dewiel en Martin de Louw, de geschorste Fred Bodaan (vier wedstrijden) en de om discipli naire redenen buiten de ploeg gelaten Hennie Koet deed zich flink gelden. Kurver was daarom genoodzaakt Peter van Duyn en Gert van Beelen (B- selectië) als verdedigers te la ten debuteren. „Die jongens deden het niet slecht. Maar ik had nu alleen maar verdedi gers die zich beter niet met de opbouw kunnen bemoeien. Dan verwacht ik dat de mid denvelders en de teruggetrok ken spits zich meer laten zien, meer bewegen", waarmee Kurver aangaf waarom zijn ploeg het lange tijd zo moeilijk had tegen Lisse. Het bewuste middentrio Wim Hooymans, Ron Carli en Niek Oosterlee en hangende spits Leon Vonk lieten zich inderdaad pas gel den toen Lisse in de tweede helft grote risico's nam om een 1-0 achterstand ongedaan te maken. Die 1-0 kwam al in de tiende minuut tot stand. Nadat Jan Blankespoor een kopbal van Mark Ens en de daarop volgende rebound van Leon Hoep had gekeerd, was het een minuut later zijn collega Nico Groeneweg die in de fout ging. Het schot van dertig me ter van Ron Carli kreeg welis waar een zwieper van de wind maar was zeker houdbaar voor de Lissese doelman. Alsof een derby niets speciaals meer is, lieten de 22 spelers het publiek vervolgens drie kwartier wachten op het volgende doel- gevaar. In de zestigste minuut kreeg Lisse tweemaal de kans op de gelijkmaker, maar uit de voorzetten van Aad van Rooy- en wisten Rob Vermeulen en Leon van der Zwet hun hoofd niet goed tegen de bal te zet ten. Lisse-trainer Wim Eilan der werd er gek van. „Dit speelt de hele competitie al. Het gaat aanvallend te vaak fout". Eilander liet vervolgens de lange Ron Kuilboer warm lopen. Maar op het moment dat Kuilboer het veld betrad was de wedstrijd al beslist. De aanvallende risico's van Lisse hadden een averechts effect gehad. Binnen twee minuten tijd had Rijnsburgse Boys de stand naar 3-0 getild. Nadat hij eerst vrij voor Groeneweg nog had gemist, was het Piet Jan maat die een voorzet van Er- Win Hermes simpel kon bin- nentikken. Als beloning mocht hij zijn plaats afstaan aan Hen nie Koet, die met zijn eerste balcontact het vonnis over Lis se velde. Een knappe steekbal Van Leon Vonk» bracht Koet vrij voor Groeneweg; 3-0. Na dat Hooymans en Vonk nog goede Rijnsburgse mogelijkhe den onbenut hadden gelaten, kon Lisse wat terugdoen. Dat doelpunt mag echter voor een groot deel op naam komen van scheidrechter Baas. Een on schuldig duel tussen Gert van Beelen en Leon van der Zwet werd met een penalty bestraft, waarmee Baas zijn enige hin derlijke fout maakte van deze middag. Rob Vermeulen wist vanaf elf meter nu wel het net te vinden. „Hét was al niet veel vandaag, maar als je met 3-0 voorkomt, moet je uitlopen naar 7-0 in plaats van slordig te gaan spelen", sprak Kurver die het daarmee wel erg bont maakte. De stand hing gezien het spelbeeld al genoeg uit het lood. YVAN HERMANS Scoreverloop: 10 Carli 1-0, 66. Jan maat 2-0, 67. Koet 3-0 Boekingen: Carli en Vonk. Rijnsburgse Boys: Blankespoor,Van Beelen, Van Duyn,' Wendt, Heems kerk, Hooymans, Carli, Oosterlee, Janmaat (Koet), Vonk, Hermes (Zwaan). Lisse: Groeneweg, Van Rooyen, War merdam, Rob Vermeulen, John Ver meulen, Klaren, Van der Zwet, Van Rooden (Kuilboer), Hoep (Schippers), Ens, Kattenberg. Pim Langeveld komt net iets tekort om VVOG keeper Martin Bakvis te verschalken KATWIJK Katwijk heeft zich dit seizoen on verwacht snel opgewor pen als een serieuze kan didaat voor de titel in de eerste klasse A. Met Noordwijk voeren de oranjehemden deze lood zware afdeling aan. De overwinning die zaterdag tegen VVOG behaald werd kwam echter pas laat tot stand. In the dying seconds of the match knalde invaller André de Best de bal achter keeper Martin Bakvis. De prestaties van de Katwij kers zijn opmerkelijk te noe men. Drie jaar geleden begon men gericht te werken aan een elftal dat een curent van Quick Boys moest gaan worden. En dat lijkt dit seizoen te gaan lukken. En dat is iets waar men op sportpark De Krom nog geen rekening mee had gehouden. Men moet nog even wennen aan de rol van koploper. VVOG-trainer Jan Verheyen (ex-profvoetballer van Feye- noord en PEC Zwolle) kwam met enige angst naar Katwijk. „We zijn gekomen voor een punt en dat was bijna nog ge lukt ook. Maar als ik eerlijk ben moet ik toegeven dat we vooral in de eerste helft over klast zijn door Katwijk", aldus de realistische Harderwijkse trainer. Katwijk kende een erg sterke start in het door een harde wind ontsierde duel tegen VVOG. Lagendijk startte met een zeer offensieve tactiek. Met maar liefst vier aanvallers (Van der Plas, Collé, Van Duijn en Kraayenoord) pro beerde de thuisclub de groen witte muur te slechten. VVOG kreeg in die fase alle hoeken van het veld te zien. Vooral Marco van der Plas en Gijs Collé ontpopten zich als ware plaaggeesten voor de Harder wijkers. Het grote overwicht kon ech ter niet in doelpunten worden omgezet. De Katwijkers kre gen daartoe voldoende gele genheid maar het vizier van de spitsen stond niet op^ scherp. Al was Piet van Duijn in de vijftiende minuut met een schot op de binnenkant van de paal erg dichtbij de openingstreffer. Gijs Collé had de volgende verklaring voor de schotloosheid van Katwijk. „We willen het vaak te mooi doen, terwijl een droge knal op doel veel effectiever is. We missen dit seizoen gewoon veel te veel kansen en daardoor maken we het ons steeds erg moeilijk". VVOG kon door het uitblijven van het doelpunt te rug komen in de' wedstrijd. Maar de verrichtingen van de Harderwijkse voorwaartsen waren dermate pover dat de hechte Katwijkse verdediging nauwelijks in gevaar werd ge bracht. Het niet verzilveren van het grote overwicht in de eerste helft leek de Katwijkers na rust op te breken. Het elftal ging erg verkrampt spelen en VVOG kreeg zelfs enige grip op de wedstrijd. Arie Lagen dijk wisselde in de twinl minuut de onzichtbare van' Duijn voor André del in de hoop dat hij voor r impulsen zou kunnen zok De glans was echter Katwijkse spel af. Iedd leek zich dan ook te verza] met een puntendeling. I vrije trap van Leon Meysp laatste minuut van strijd kwam echter vol slof van André de daarmee werd de verdli overwinning alsnog bift gehaald. En daar kon iedfe vrede mee hebben. VVOG-trainer Verheyenji; ben ik er wel doodziek KEES VAN KESTlJ, Scoreverloop: 90. André Katwijk: Van Duyvenbode, I Langemaat, Pouw, De Kroon, li veld, Mieras, Van- der Plas, P Van Duijn (De Best), Kraayenl

Leidse Courant | 1990 | | pagina 16