ilU-toj) OtfJj Avanti terug in top na moeilijke jaren Leython is klaar voor Ide eerste divisie finali j Weerslag 'CeidóctBouttuit VOLLEYBALSEIZOEN VAN START meren Dames Motorcross van Zevenhoven kent sterk deelnemersveld ZATERDAG 6 OKTOBER 1990 PAGINA 27 Bijzonder Vijftig kilometer snelwandelen. Viere neenhalf uur of langer op een motorisch festoorde wijze rondjes draaien op een unststofbaan. Je moet er maar zin in hebben. Veertien mannen (negen Hollan ders, vijf Belgen, de laatsten ter opvulling en derhalve buiten mededinging) brach ten afgelopen zondag die zin op. Zij to gen naar de Leidse Hout om daar het nationaal kampioenschap af te werken. Veertien bijzondere mensen, zo menen Wij van Hutspo(r)t. Vandaar deze foto. Titel: een bijzondere man tijdens een bijzonder evenement. Weg Melbi Raboen is dan toch bij Quick Boys vertrokken. Weigerde het bestuur van de Katwijkse zaterdageersteklasser in eerste instantie nog zijn ontslag te aanvaarden, de tweede keer zag dat college geen rede nen meer om er niet op in te gaan. Er was teveel gebeurd en Raboen had zich niet aan gemaakte afspraken gehouden. Hoewel ae redactie van deze rubriek een heel eind kan meegaan met de overwe gingen van het Quick Boys bestuur, ver baast het ons toch dat Raboen wegmocht. Onder redactie van Kees van Heeft men eindelijk een trainer in huis die gemiddeld eens in de twee jaar kam pioen wordt, mag die oefenmeester uitge rekend in zijn tweede jaar vroegtijdig vertrekken... Willen ze daar op Nieuw Zuid dan echt nooit kampioen worden? Vraag Theunisse bij Priem. Rooks bij Raas. De enige vraag die Post nu nog rest: is hel Theunisse. Rooks, of toch gewoon Breukink (Gisbers) die de Tour van 1991 wint Foei Er werd afgelopen weekeinde op twee fronten om typisch Leidse hapjes gestre den. Zo organiseerde DOCOS een jeugd- Kesteren en Gert-Jan Onvlee voetbaltoernooi om de ..Haring en Witte broodbeker". terwijl de Leidse Zwemclub 1888 wedstrijden hield om de ..Hutspot Trofee". Leuke zaken voor de mensen, zo menen wij en wat ons van deze rubriek betreft, komen er volgend jaar nog wat toernooi- organiserende clubs bij. Hoe meer zielen hoe meer vreugd, niet waar? Alleen ho pen we dan wel dat die verenigingen het voorbeeld van DOCOS. en niet aat van LZ volgen. We bedoelen maar: bij DOCOS was het de Feyenoordjeugd die uiteindelijk met de hoofdprijs aan de haal ging. LZ pakte die trofee zelf en deed aat nu al weer voor de vijfde achtereenvolgende keer... Een houding die een gastheer absoluut niet past. Foei. 3AZERSWOUDE - Tafeltennis vereniging Avanti uit Hazerswoude ïeeft zich onverwacht snel weer in de schijnwerpers geplaatst. Vorig aar nog leek de vereniging aan on- lerlinge twisten ten onder te gaan. sJa het afscheid van Bettine Vriese- koop en haar dramatische breuk piet trainer Gerard Bakker volgde He ene bestuursrel na de andere. Het leek het einde van Avanti als tafeltennisbolwerk. Maar ondanks alle moeilijkheden is men er in Hazerswoude toch in geslaagd een iopteam te formeren, dat onder leiding van het trainersduo Niels Albers en Ca- iel Deken met succes de strijd om de landstitel aan kan. Vlleen de prijzenkast in het clubhuis van ïvanti herinnert nog aan de succesvolle aren van het duo Vriesekoop/Bakker. )e club heeft deze periode definitief af- esloten. Met een vernieuwd en jong earn wil men in Hazerswoude terug laar de top. Daarvoor trok manager Valter Jansen vijf nieuwe spelers aan. "rinko Keen, Casper Mol en Michel de loer kwamen van het Wageningse Shot n Merijn de Bruin, die in de Belgische ompetitie speelde, wilde zich in Neder- and ook weer eens in de kijker spelen. )e Roemeen Florea completeert het tot ïu toe succesvolle standaardteam van ivanti. Om dit jonge team zo goed mogelijk te begeleiden werden twee gelouterde trai ners aangetrokken. Niels Albers en Carel Deken vormen het in de tafeltenniswe reld unieke trainersduo dat Avanti weer naar vaderlandse top moet brengen. „Vorig jaar ben ik door het bestuur van Avanti benaderd om als trainer in Ha zerswoude te gaan werken. Ik was op de hoogte van de problemen bij Avanti na het vertrek van Gerard Bakker. Maar uit mijn actieve periode als tafeltenniser (Albers speelde bij Tempo Team) wist ik dat in Hazerswoude een goed klimaat heerste om toptafeltennis te spelen. De discipline en mentaliteit tijdens trainin gen en wedstrijden was vorig seizoen echter verwaterd. Het was allemaal te vrijblijvend. Met als gevolg dat Avanti steeds verder afzakte. Toptafeltennis is alleen mogelijk als er doelgericht ge traind wordt. Spelers moeten bewust met hun sport bezig zijn. Daar zijn wij aan gaan werken", aldus Albers. Om dat proces zo optimaal mogelijk te begeleiden besloot men bij Avanti een uitgebreide trainingsstaf te formeren. Op voorspraak van Albers werd Carel De ken als trainer aangetrokken. Met club mensen als Robert de Groot en Jan van Wetten zijn zij verantwoordelijk voor het technisch beleid bij Avanti. Een tot nu toe succesvolle constructie want zo wel het eerste als tweede team van Avanti staat fier aan kop. Na de klinkende overwinningen op de naaste concurrenten Tempo Team en De Blaeuwe Werelt geldt Avanti als fa voriet voor de landstitel. Albers relati veert echter de vroege successen. „Het is niks meer of minder dan een indicatie dat we op de goede weg zijn. Maar die weg is nog lang. De goede resultaten ver rassen mij echter niet. Wij beschikken over een homogeen team, dat ondanks de jeugdige leeftijd over voldoende wed strijdervaring beschikt. Ik verwacht dan ook dat de strijd om de titel tussen Tem po Team en Avanti zal gaan. Het krachtsverschil is te verwaarlozen. Als iedereen scherp is, maken we een goede kans". De nieuwe weg die Avantr is ingeslagen, moet volgens Albers in de toekomst zijn vruchten gaan afwerpen. De goede resul taten van het eerste team moeten hun weerslag op de hele vereniging gaan krij gen. „Vooral voor talentvolle jeugdspe lers is het belangrijk dat men tijdens trainingen wordt geconfronteerd met de capaciteiten van spelers als Trinko Keen en Florea. Dat stimuleert enorm. Het standaardteam moet een voorbeeld zijn voor de hele vereniging. Gelukkig heerst er in Hazerswoude een klimaat waar topsport mogelijk is. Je merkt dat de be volking meeleeft met de verrichtingen van Avanti. Ook de sponsoring loopt goed. Het zijn allemaal aanwijzingen dat de vereniging langzamerhand uit het dal komt". Veel trainen is een vereiste om tot pres taties te komen. De spelers van Avanti .EIDEN - De volleybalploegen uit e regio staan dit weekeinde voor e start van de competitie. Na een orte periode van trainen en oefen wedstrijden moeten de teams laten ien wat. ze waard zijn. Alle ogen lijn gericht op promovendus Ley- hon dat vorig seizoen fortuinlijk promoveerde naar de eerste divisie. epebutant in de tweede divisie is het Joordwijkse NOVO. De damesteams □an Gemini/Kangeroes en Leython zak- 3pn vorig jaar af naar een lager plan. 1 Nieuwkomer in de promotieklasse heren het Rijnsburgse RVV. Bij de dames [Jalt ook een nieuw gezicht te ontdekken. |cieython 2 verliet de eerste klasse na een spannende strijd met de RVV-dames. Idieython staat voor een boeiend seizoen, lefta drie jaar aan promotie geroken te riebben, kunnen de Leiderdorpers einde- llijk hun geluk in de eerste divisie be- Dfrocven. Trainer John Groen zag zijn ^pam danig versterkt worden. Frans Boe- utfijn (DAC) en Derek de Saeger (Argus) Mfloegden zich bij zijn selektie. Een gevoe lige aderlating voor de Leiderdorpse Sloeg was het vertrek van buitenaanval- afr Fer van der Hal naar het Delftse Tor- ijado. Gezien het huidige spelersmateri- jdal en de prestaties in de voorbereiding ekhoort een plaats in de middenmoot ot de mogelijkheden. SOVO-trainer Sjaak de Jong krijgt dit letizoen assistentie van Ronald van Nie- e«bp. De Noordwijkers hebben een wis- fclvallige voorbereiding achter de rug. ojlede door het vertrek van Tom van e^ijk heeft de Noordwijkse promoven- lijus ingeboet aan 'spirit'. Ex-Novoër Si- nflion Beurse is terug op de spelverdeler- rsfek naast Cees Ouwehand. hl ajPe heren van Gemini/Kangeroes zagen wfainer Kees de Ridder na onderlinge afieningsverschillen naar concurent Ska- lia vertrekken. Leon Jungslager die door VPen blessure niet meer speelt neemt het trainerschap over. De ex-Leythonspeler zag geen spelers vertrekken. Wilbert Kokshoorn wordt de nieuwe spelverde ler. Leython 2 zal dit seizoen getraind worden door Willem Spierdijk. Bij de Leiderdorpse reserves hebben zich drie ex-LUSV-ers gevoegd, de gebroeders Casper en Ewout van der Schaft en Mels Hoogendoorn. Tesamen met Rogier Schalkwijk en Cees van de Bosch vor men zij een ploeg, die dit seizoen waar schijnlijk minder moeite zal hebben om in de aerde divisie te blijven dan vorig seizoen. VCS gaat dit seizoen hoge ogen gooien in de promotieklasse. Als het aan trainer Rob Meyer ligt is dit het laatste seizoen in die afdeling. Berko Zijlman verliet de Sassenheimse ploeg. Routinier Ruud Marchand verruilde Gemini/Kan geroes voor VCS. De jeugdige Robert- Jan Batenburg heeft zich van het tweede team opgewerkt naar het eerste. De de butant in de promotieklasse, RW, be schikt over een brede en sterke basis. De Rijnsburgers konden vier nieuwe spelers verwelkomen, Henny van der Hulst (DAC), Martin Broere (Radius), Cees van de Meent en Jan Voortman (beide NOVO). Martin Broere neemt naast het spelen ook de training en coaching voor zijn rekening. De Rijnsburgse vereniging wilde het niet riskeren om het grootste jeugdtalent van de regio Ronald Verhey in het eerste team te zetten. Gemini/Kangeroes 2 zag routinier Ruud Marchand naar VCS vertrekken. Dit be tekende voor de Voorschotenaren dat er het een en ander in de ploeg omgezet zal' moeten worden met name in de pass. Trainer Ronald van Besuysen heeft de zware taak om de gewijzigde opstelling goed te laten functioneren. De gemiddel de leeftijd van de spelers van Graficon- /Donar gaat langzaam richting de veertig De ploeg is met name door de goede sfeer hetzelfde gebleven. Ron Groen neemt net als voorafgaande Jaren de training voor zijn rekening. Gezien de ervaring die in het Merenwijkse team huist, moet een plaats bij de bovenste zes geen probleem zijn. Het derde team van Leython is op Rogier Schalkwijk on gewijzigd. De verwachting is dat de Lei derdorpers net als vorig seizoen goed zullen meedraaien in de promotieklasse. Het uit de tweede'divisie gedegradeerde Gemini/Kangeroes verloor jeügd-inter- national Inger Porta aan Tonegido- Voorburg. Trainer Casper Brussee heeft wel de beschikking over Winnifred Paauw en Trea Zikken (VCS). Het plot seling stoppen van Petra van Wissen en de geblesseerde Tanja van Besooijen stelt de Voorschotense trainer voor pro blemen. Zijn basis is wel erg klein ge worden. Het gedegradeerde Leython is op zoek naar een trainer. Willem Spierdijk neemt voorlopig de taken waar. De Lei derdorpse dames zagen Caroline van Gendt terugkeren na een jaar afwezig heid. Orpa Clement vertrok naar Scha- gen. Renate de Zwart verliet InUpGo om het bij Leython hogerop te zoeken. Terugkeer naar de derde divisie ligt in de lijn der verwachtingen. Gemini/Kan geroes 2 verloor middenaanvalster Win nifred Paauw aan het eerste. Deze com petitie zal het derde team van vorig sei zoen als tweede door het leven gaan. An neke Vorsten keerde terug na enkele ja ren afwezigheid. In het tweede team zul len drie jeugdspeelsters ingepast worden. Het derde team is ongewijzigd. Bernard van der Pols blijft trainer. NOVO zag Trees Vink en Ingrid van der Niet terugkeren na een jaar afwezig heid. Pieter van de Brink is door het plotselinge vertrek van Henk Noort be reid gevonden de training en coaching voor zijn rekening te nemen. De volley- balsters van WW zijn nagenoeg onge wijzigd gebleven. Problemen met de sporthal in Wassenaar bemoeilijkten de voorbereiding van de Wassenaarse da mes. Trainer Sieme Boom kan de eerste paar weken geen beroep doen op spel- verdeelster José Purvis en Ingrid de Geus. Leython 2 is uit de eerste klasse gepromoveerd naar de promotieklasse. Handhaven in deze klasse zal een eerste doelstelling zijn. Anneloek Weyers is ge stopt. Sonja Groen (Zovoc), Mona Klein (InUpGo) en Machtelt Duyn (derde) completeren de Leiderdorpse formatie. Willem Spierdijk neemt de dames voor lopig onder handen. FRANK DE VETTEN Carel Deken vormt met Niels Albers het moeten, zich driemaal in de week onder werpen aan de oefenstof van Albers en. Deken. Deze sessies zijn zeer intensief. Het spel wordt geregeld onderbroken voor aanwijzingen. Het trainersduo volgt met een nauwlettende blik de ver richtingen van hun spelers. „Tafeltennis is een van de moeilijkste sporten om te beoefenen. Fysiek en geestelijk vraagt deze sport erg veel. Daarom is doelge richt trainen zo belangrijk. Het in de zaal gaan staan om dat men niets anders ainersduo dat Avanti weer terug moet bren te doen heeft, is zinloos. Gelukkig is de huidige selectie zich daarvan bewust. Het zijn stuk voor stuk spelers die hun verantwoordelijkheid kennen. Voor een trainer een zeer prettige groep om mee te werken. Een goede relatie tussen speler en trainer is ook erg belangrijk. Dit uit gangspunt vormt de basis van waaruit wij bij Avanti werken", aldus de Bra bander in Hazerswoudse dienst. De goede resulaten van Avanti geven" •n naar de tafeltennistop. FOTO.HENK SNATERSE Niels Albers veel voldoening. „Maar ik ben slechts een kleine schakel in het ge heel. Binnen de vereniging zijn veel mensen die bijdragen aan het huidige succes. Ik voel me inmiddels thuis bij deze club. Er is echter nog heel wat werk te verzetten. Vooral op het gebied van de jeugdopleiding. Maar als we op de in geslagen weg voortgaan, komt Avanti ze ker waar het hoort. En dat is nog altijd de tafeltennistop van Nederland". KEES VAN KESTEREN Leython-trainer John Groen rekent op een goede klassering in de eerste divisie. FOTO: HENK SNATERSE ZEVENHOVEN - De traditionele mo torcross van Zevenhoven kent dit jaar een sterk deelnemersveld. Drie Neder landse titels zijn morgen te verdienen. Na zes wedstrijden is in de klassen qua ds, viertakten en zijspannen nog geen kampioen bekend. Wil van der Laan uit Ter Aar en Marcel van der Berg uit Al phen behoren in Zevenhoven tot de fa vorieten. De aanvang van de motorcross is om 13.00 uur. In de viertaktklasse heeft Marcel van der Berg het heft in eigen hand. Hij staat aan de leiding in het klassement na zes wedstrijden. Van der Berg kan in Zeven hoven de kroon zetten op een zeer goed seizoen. In de quadklasse staat Wil van der Laan uit Ter Aar op een tweede plaats. Een uiterste krachtsinspanning kan Van der Laan echter op het hoogste schavot brengen. In de zijspanklasse zijn geen streekgenoten die in aanmerking komen voor de titel. Eimbert Timmer mans en Erik Verhagen zijn in deze klas se de grote favorieten. Wil van der Laan uit Ter Aar behoort zondag in Zevenhoven tot de favorieten in de quadklasse. FOTO: ANP

Leidse Courant | 1990 | | pagina 27