„Als dit mislukt zijn we failliet I? 415,- jP 269.- 139,» SCHILDERS/SPUITERS Kunst in Oostblok lijdt onder armoede vertegenwoordiger m/v Lezers service ROIRGONDIE HIJ\FEESTE\ DUITSLAND GEZ0N» VALKENBERG RGS/B00TCRGISE ■i^SIJTHOFF PERS VERKOOPSTER BOUWKUNDIG HOOFDOPZICHTERS/ OPZICHTERS administrateur/controller rrit KUNST/RTV CcidócSowiant ZATERDAG 6 OKTOBER 1990 PAGE DEN HAAG „Wie kan zich een schilderij veroorloven als hij niet eens een maaltijd betalen kan? En wat moet er van een kunstenaar worden als hij niet weet hoe hij behoorlijk materiaal bekostigen moet?". In een notedop schetste Anda Rotten berg van het Poolse ministerie van cultuur gisteren in Den Haag de niet zo florissante vooruitzichten van de nu weer vrije kunst en kunstenaars in haar land. Zij deed dat op een congres over kunst en kunstenaars in Midden- en Oost-Europa, hun huidige positie en de invloed van de omwenteling. Het congres is georganiseerd door de Rijksdienst Beeldende Kunst en wordt vrijdag en zaterdag gehouden in het Congresgebouw. Enkele tientallen vertegenwoordigers van de kunst- en museumwereld uit de USSR, Polen, Tsjechoslowakije, Hongarije, Nederland en de Verenig de Staten zijn aanwezig op het door de Europese Culturele Stichting en de ministeries van cultuur en buiten landse zaken betaalde congres. Gijs van Tuyl van de Rijksdienst Beeldende Kunst schetste gisteren de achtergronden van het congres. Vol gens hem is de belangstelling voor kunst uit Oost- en Midden-Europa in het Westen de laatste jaren fors toege nomen. Dat kwam aanvankelijk en onder meer door een nostalgie naar het eerste kwart van deze eeuw, toen avant-garde kunstenaars over geheel Europa een gelijke strijd streden. Nu de latere onderdrukking daarvan in Midden- en Oost-Europa grotendeels van de baan lijkt, neemt de interesse voor wat daar vandaan komt extra toe. Het Westen heeft, bij gebrek aan ken nis en uit gemakzucht, ten opzichte van de kunst uit Midden- en Oost-Eu ropa wel altijd een grote fout ge maakt, stelt de Rijksdienst verder in de congresmap. Het zag de hele cul tuur van het Oostblok voor één geheel aan, vergelijkbaar met het Warschau Pact. Er zijn echter net zoveel onder linge verschillen als in het Westen, al heeft zich dat zo anders ontwikkeld. Het onderhouden van telefonisch contact met cliën ten en leveranciers, uitwerken van offertes, noteren van orders en het verstrekken van adviezen zal tot zijn/haar takenpakket gaan behoren Funktie-eisen: - goede mondeling en schriftelijke uitdrukkings vaardigheid - technische feeling en/of opleiding, mogelijk enige ervaring in een commerciële job - enige kennis van het gebruik van informatica tevens een (25-30 jaar) voor het bezoeken van onze cliënten in de omgeving van Den Haag. Funktie-eisen: - technische feeling en/of opleiding op middelbaar nivo - mogelijk enige ervaring in een soortgelijke job Wij bieden: Een boeiende commerciële funktie met toekomst mogelijkheden, een aantrekkelijk salaris en goede secundaire voorwaarden. amsterdammers met superband door indonesië AMSTERDAM Billy Cobham, Nippy Noya en Wolfgang Schmid. Dit zijn slechts enkele bekende namen van de uit acht leden bestaande internationale Super band die in december een tournee gaat maken door Indonesië. „Project Indonesia" heet deze groots opgezette pro motietour, die tot doel heeft de Indonesische muziek be kender te maken, door op tredens van lokale musici met de Superband. Voor het vertrek naar Indonesië treedt de band eerst nog op in Paradiso Amsterdam (20 december) en het Congres gebouw in Den Haag (21 de cember, met Rosa King in het voorprogramma). Achter de organisatie van dit eenmalige gebeuren zit ten twee Amsterdamse jon gens. „We doen dit voor de kick. Het is nog nooit ie mand gelukt om zo'n band naar Indonesië te halen maar ons lukt het wel, let maar op", zeggen Demy Marlissa (31) en Ton Louhe- napessy (31). Voor de twee vrienden wordt een jongensdroom werkelijkheid. Binnen een jaar stampten zij een arties tenbureau uit de grond en begonnen aan Project Indo nesia. En alles in de avond uren. Demy werkt in de postkamer van een groot bedrijf in Amsterdam en Ton is personeelsfunctiona ris bij een bank. „We wer ken keihard voor ons eigen bedrijfje, stoppen ook al ons geld erin", zegt Ton. „Maar we doen het niet om miljo nair te worden. We hebben een ideaal, willen de Indo nesische muzikanten helpen en gelukkig maken. Daar doen we het voor, maar ook voor de fun natuurlijk". Slaapkamer Het kantoor van Demton promotions, zoals het kers verse artiestenbedrijf heet, is een slaapkamer met twee bureaus en een telefoon. De fax, computer en kopieer machine zijn al uitgeweken naar de woonkamer. De ap paratuur is allemaal gelea- sed, voor kopen was geen geld. „Voor ons is dit een grote gok", zegt Demy. „De fi nanciële middelen zijn mi nimaal. We gebruiken ons maandsalaris om de reis naar Indonesië te maken met de hele band. Verder hebben we een team om ons heen verzameld van vijftig vrijwilligers. Zij vinden het te gek wat we doen en wil len graag helpen. Dat geluk hebben we. Nu moeten we maar afwachten of de kaartverkoop een beetje gaat lopen. Zo niet, dan kunnen ze ons failliet ver klaren, maar als het loopt zeggen we allebei'onze baan op". De twee hebben alles ge daan om sponsors te krijgen voor hun project maar tot dusver was geen enkel be drijf geïnteresseerd. „Maar ze komen nog wel, wacht maar af. Als ze in de gaten hebben dat we niet zomaar praatjes verkopen, staan ze in de rij", zegt Ton hoopvol. Een kleine bijdrage aan het project is de winst die ze ha len uit hun artiestenbureau. Dit bemiddelingsbedrijf tus sen artiesten en organisato ren van concerten of fees ten, is het begin geweest van het succes van de twee Amsterdammers. Zo'n twee jaar geleden organiseerden zij grote Molukse bruiloften. Toen er op een gegeven mo ment steeds meer opdrach ten kwamen, besloten ze ar tiesten te contracteren. Zo konden ze een artiestenbe stand opbouwen en de brui loften en feestjes zelf van artiesten voorzien. Het ar tiestenbestand is inmiddels uitgegroeid tot maar liefst 2200 artiesten. Van Anita Meyer tot Whitney Hous ton. Van Daniel Sahuleka tot Wieteke van Dort. Brutaal „Dat zoveel artiesten nu bij ons gecontracteerd zijn, is het gevolg van veel reizen. We hebben de auto gepakt en zijn door Nederland ge reden. Brutaal als we zijn, hebben we gewoon aange klopt bij de grote manage mentbureaus en verteld wie we waren en wat we wil den. Veel artiesten waren geinteresseerd omdat we maar een bemiddelingsver goeding vragen van tien procent van de gage. We durfden niet eens meer te vragen, het moet eerst maar eens gaan lopen", zegt Demy. Een groot deel van de ar tiesten is bij Demton pro motions terecht gekomen dankzij goede contacten. Zo is de zus van Ton getrouwd met percussionist Nippy Noya en die heeft weer vrienden als Sade en de New Kids On The Block. Ook mond-tot-mond-recla- me heeft de doorslag gege ven. Ton: „Het is voor ons ook nauwelijks te geloven, maar op een gegeven mo ment belden de artiesten óns in plaats van wij hen. Kreeg ik opeens de vader en manager van Whitney Houston aan de telefoon. Nou, dat is voor ons dus de kick hè. Dat we dat soort dingen voor mekaar krij gen. We kregen zelfs een fax uit Japan waarin stond dat een groot promotiebe- Demy Marlissa (links) en Ton Louhenapessy voor het affiche superband, waarmee ze eind dit jaar door Indonesië trekken: gek, maar we zijn ervan overtuigd dat het lukt". van de door hen op; „Mensen verklaren drijf uit Tokio interesse had in ons Indonesia-project. Ja, dan ben je wel even trots hoor". Sceptisch In eerste instantie wilden maar weinig mensen gelo ven in het Indonesische avontuur van Demy en Ton. Er werd nogal scep tisch gereageerd, ook door de muzikanten die nu in de Superband spelen. „Ze von den dat we praatjes ver kochten, moesten het eerst nog maar eens zien, maar wilden wel meewerken. Nu zijn alle medewerkers er van overtuigd dat het ons zal lukken, we gaan naar Indonesië in december", zegt Demy enthousiast. De acht leden van de band komen uit de hele wereld. Drummer Billy Cobham speelde met Miles Davis en het Mahavishnu Orchestra en wordt gezien als een van de beste jazz-rock-slagwer- kers ter wereld. Hij komt net als gitarist Steven Kelly en zangeres Deborah Robin son uit de Verenigde Staten. De tot beste basgitarist van Europa uitgeroepen Wolf gang Schmid komt uit Duitsland en uit Nederland komen pianist René van Helsdingen en het percus- sionistisch echtpaar Nippy en Shana Noya. Violiste Lu- luk Purwanto komt uit In donesië maar is inmiddels getrouwd met René van Helsdingen. Het bijzondere van het pro ject is, dat de bandleden slechts één week compleet bij elkaar zijn om te repete ren. Voor die tijd wisselen ze composities uit per fax en telefoon. De acht jazz-muzi- kanten moeten met de Su perband de muzikanten in Indonesië aan publiciteit gaan helpen. De pers in In donesië zal volgens de twee 'vaders' van de band mas saal uitlopen voor het pro ject. „Als je eens wist", zegt Demy, „hoe populair de muzikanten van de super- band zijn in Indonesië. Er wacht ons een grote pers conferentie op het vliegveld van Jakarta, waar we op eerste kerstdag aankomen. De concerten zullen onge twijfeld uitverkocht zijn". Voor de zaken die in Indo nesië geregeld moeten wor den, is Demton promotions gaan samenwerken met Ja karta Entertainment Pro ductions. De directeur van dit grote artiestenpromotie- bedrijf, Sofyan Ali, geloofde wel in de plannen^ twee Nederlanders.ur in augustus naar iL kwamen. Hij heeft^ voor de lokaties varL. certen, maar strijkt|tv winst op van de koop daarvan. Zijnj ring in het projeL, helft van de reis enL blijf voor de sufen Voor de rest van dlr0 draaien Demy en T^ri Gek „Veel mensen vjg ons voor gek", zebi „Ze zeggen dat we qBi graf graven en snap)® waar We het voqir Maar wij geloven in»c doen, dat is de kra*- danks de vele tegé— die we toch ook helL had, blijven we erv^ tuigd dat het project0 gen". iA' Het succes van F promotions is volgeiio directeuren te danHte hun hechte vriends?5 het christendom. )w „Wij zijn echte geloth loven in God maarfazi ons zelf. Als er iets rf9 bidden we samen: kracht en energie hj, uit het geloof". U ANNELIEKE DIJIec Adverteren doet verkopen! 5-daagse luxe touringcarreis Vertrek maandag 15 oktober U verblijft in hotel le Rully, op basis van halfpension. Alle kamers zijn voorzien van bad/douche en toilet. U maakt een aantal mooie excursies o.a. naar Beaune, Autun, Cluny en Tournus. TELEFOON 070- 3 190 882 Inclusief «vervoer per luxe touringcar ■excursies naar bovengenoemde plaat sen «speciaal avondmenu in een wijnhuis (inclusief wijn) op een van de avonden ■afscheidsdiner. Exclusief mlunches «eventuele entreegel den «verzekeringen 3-daagse luxe touringcartrips Vertrek: vrijdag 19 oktober PROGRAMMA Op de le dag wordt u s' avonds naar het wijndorp in Koblenz gebracht. Op de 2e dag kunt u 's morgens gezellig gaan win kelen. 's middags rijden we naar een plaatsje in de omgeving waar u waar u nog een wijnfeest kunt gaan bijwonen. Op de 3e dag heeft u ruim de tijd om Köningswinter te bezoeken. Inclusief: «koffietafel op de eerste dag- ■verblijf in Eurohotel Fink in 2-persoons- kamers met bad/douche en toilet «basis afscheidsdiner in Nederland 2-daagse luxe touringcartrip Vertrek: 23 en 24 oktober Wilt u er even uit zijn en heerlijk relaxen en kuren in het mooie Thermen 2000, een oord waar u zich lichamelijk en geestelijk kunt ontspannen en daarnaast even bijko men in het gezellige Valkenbug? Dan is dit beslist iets voor U. Inclusief «middag winkelen in Maastricht «verblijf in 2-persoonskamer met douche/toilet in het gezellige Hotel Lennards in Valkenburg (incl. ontbijt welkomstdrank je «3-gangen diner «entree Thermen (3 1/2 uur) N.B. in de Thermen is een aparte damessauna aanwezig. Toeslag 1-persoonskamer f15,- Vertrek: dinsdag 6 november Per luxe touringcar reist u naar Antwer pen, voor inscheping. Na kennis gemaakt te hebben met de mooie Vlaamse steden Antwerpen en Brugge vaart u de route vanuit Antwerpen via het Schelde-Rijnkanaal-het Volkerak- de Waal via Nijmegen naar Arnhem. De touringcar brengt u vrijdag 9 november weer terug naar uw opstapplaats. U vaart met de "MS PRINSES JULIANA" een van de fraaiste en grootste schepen die in onze wateren varen. Alle hutten bevinden zich op het hoofddek en zijn voorzien van douche en toilet. Aan boord bevindt zich een ruime lounge, een gezel lige bar en een dansvloer. Inclusief, «vervoer per luxe touringcar- ■verblijf in 2-persoonshutten met douche en toilet (geen stapelbedden) «bij aan komst koffie/gebak «welkomstcoctail- ■volledige verzorging aan boord «stads- rondrit Antwerpen «stadsrondwandeling Brugge Vraag vrijblijvend het programma JACHT- EN SCHEEPSWERF C7] C VAN LENT Z0NEN In ons bedrijf kunnen worden geplaatst: Geboden wordt: - vervoer per auto naar diverse plaatsen - interessante werkkring in verwarmde loodsen - góede salariëring Wij zoeken niet alleen vaklieden (m/v) met ervaring; ook degenen die hiervoor opgeleid wensen te worden, kunnen worden geplaatst. Gaarne verstrekken wij u - na telefonische afspraak - nadere informatie. Jacht- en Scheepswerf C. van Lent Zonen B.V. Julianalaan 3, 2159 LA Kaag, telefoon 02524-5941, toestel 16. 't KAASHOEKJE Steenstraat 24, Leiden gaat uitbreiden en krijgt dus ruimte voor een flinke full-time, zat. vrij. Sollicitaties graag na tel. afspraak 071-125297, b.g.g. 071-764153. Het CBB is een bouwkundig adviesbureau in de dienstverlenende sector. Het opdrachtenpakket omvat toezicht, directievoering, bestekken en begrotingen, kostenbewaking en het uitwerken van schetsplannen en advisering voor planmatig onderhoud en automatisering. Tevens zijn wij adviseur voor technische installaties. Voor diverse utiliteitsprojecten in Den Haag c.o. zoeken wij: Opleidingseisen: Minimaal MTS bouwkunde, echter bij voorkeur HTS bouwkunde of bouwkundig opzichter BNA/ VTS of gelijkwaardig. Salariëring en overige voorwaarden, zoals opname in het pensioenfonds voor architectenbureaus, overeenkomstig de CaO voor personeel in dienst van architectenbureaus. Geïnteresseerd? Wij zien uw schriftelijke sollicitatie graag op korte termijn tegemoet. BV CENTRAAL BUREAU BOUWTOEZICHT Postbus II76, 6801 BD ARNHEM Telefoon 085-511801 PR Bureau Van Hulzen adviseert sinds 1950 grote (multinationale) e middelgrote ondernemingen, overheidsinstanties, non profit- organisaties en instellingen op het gebied van public relations en public affairs. De rijke historie van het bureau, in combinatie met moderne opvattingen over public relations, staat garant voor een praktische en resultaatgerichte aanpak van de advisering en waar gewenst de uitvoering daarvan. Voor de organisatie van onze administratie en die van het zusterbureau Schumann Direct Public Relations zoeken wij een: - Verzorgen van de financiële administratie - Opstellen en analyseren van periodieke financiële rapportages - Optimaliseren van de uren- en projectadministratie en de automatisering (Apple-Netwerk) - Onderhouden van contacten met externe accountants en fiscale adviseurs. - Opleiding MBA en/of HEAO-AA, eventueel studerend voor SPD - Ruime ervaring, bij voorkeur in een vergelijkbare functie - Leeftijd: 25 - 35 jaar - Energieke aanpak en commerciële instelling - Interesse voor en kennis van automatisering - Goede contactuele eigenschappen. - De mogelijkheid om u verder te ontwikkelen binnen het bureau - Een prettig werkklimaat binnen een professioneel en enthousiast team van in totaal 15 medewerkers - Het salaris is in overeenstemming met opleiding, ervaring en het niveau van de functie. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan de heer A.N. de Roo, directeur PR Bureau Van Hulzen, die u tevens telefonisch nadere informatie kan geven. PRBureau van hulzen- Public Relations Advi'e: Schoolstraat 174 Postbus 189, 2250 AD Voorschote Telefoon 01717-4965, Telefax 0171 Lid VPRA, Member Charles Barker Internation Connections

Leidse Courant | 1990 | | pagina 18