Simon Tahamata bezig aan zijn tweede jeugd Uitschakeling van PSV kost ruim twee miljoen gulden sportuitslagen Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! PORT QeidóaGowtant DINSDAG 2 OKTOBER 1990 PAGINA 9 Steven Rooks wee jaar bij Joeg Raas REDA Steven Rooks (30) etst de komende twee sei- lenen voor de Buckler-ploeg in Jan Raas. partijen kwamen gisteren in reda tot een overeenkomst in De komende week wordt contract uitgewerkt. De ioordhollander verbrak onlangs een mislukt jaar zijn contract Panasonic. Europees voetbal trekt stuk minder BERN De drie Europese bekercompetities, Europa Cup I, Europa Cup II en het UEFA- toernooi, hebben het afgelopen seizoen z^ven Erocent minder toeschouwers getrokken dan et seizoen daarvoor. De 250 wedstrijden van het seizoen 1989-90 trokken in totaal 4.840.000 toeschouwers, tegen 5.198.072 toeschouwers in het seizoen 1988-89. De daling was het opvallendst voor het UEFA-toernooi, waar bekende teams als Na- poli, Rode Ster Belgrado en Spartak Moskou Anderlecht, Europa Cup II, trok het grootste aantal toeschouwers: 86.159. Het kleinste aan tal trok de wedstrijd Fram Reykjavik-Steaua Bukarest: 189. De wedstrijden in het afgelopen seizoen werden door gemiddeld 19.360 toe schouwers bijgewoond. UEFA tekent cassatie aan BRUSSEL De Europese Voetbalunie (UEFA) tekent cassatie aan in de zaak van het Heizel- drama. In mei 1985 vielen bij de Europa Cupfi nale tussen Liverpool en Juventus 39 doden. Britse relschoppers werden daarvoor verant woordelijk geacht. In eerste instantie werd de Europese Voetbalunie van schuld vrijgepleit. Maar bij behandeling in hoger beroep op 26 juni van dit jaar werd de voetbal-organisatie alsnog mede-verantwoordelijk verklaard. Hans Ban- gerter, destijds secretaris-generaal, werd tot drie maanden voorwaardelijk veroordeeld. In het maandblad van de UEFA noemt de huidige secretaris-generaal Gerhard Aigner de uit spraak onaanvaardbaar. „Het hof van appel heeft niet alleen een aantoonbaar verkeerde uitspraak gedaan, het vonnis brengt ook de to tale activiteiten van het nationale en interna tionale voetbal in gevaar", aldus Aigner. KASPAROV STRIJDT ONDER VLAG RUSLAND NEW YORK Gary Kasparov wil bij zijn volgende week maandag beginnende WK- schaaktweekamp met zijn Sovjet-landgenoot Anatoly Karpov de vlag van Rusland en niet die van de Sovjetunie voeren, omdat de Sovjet- vlag „onderdrukking en tirannie" symboli seert. „Ik ben zeer verontrust door de ellende in mijn vaderland als gevolg van 73 jaar oude communistische dictatuur. Ik leef hier tijdens de tweekamp in luxe, terwijl mijn medebur gers elke dag in de slag moeten om voedsel," zei de wereldkampioen tegen de New York Ti mes. Hij onderstreepte dat zijn weerstand te gen de Sovjet-vlag mede is ingegeven door de positie van zijn uitdager in het politieke bestel in de Sovjetunie. „Karpov was de brave jongen van Brezjnev en nu Gorbatriov aan de macht is is hij de brave jongen van Gorbatsjov," aldus Kasparov. Mansell tekent bij Williams DIDCOT Nigel Mansell heeft een contract gete kend te hebben bij de formule I-renstal van Williams. Afgelopen zomer stelde hij dat hij eindelijk eens wat meer tijd wilde besteden aan zijn gezin. Drie maan den later, na winst bij de Grote Prijs van Estoril en de tweede plaats in Jerez de la Frontera, is de aan dacht voor ziin gezin opeens kennelijk een stuk min der belangrijk. Mansell reed al van 1985 tot en met 1988 voor Williams. De voornaamste reden voor de ommezwaai is volgens Mansell niet het geld. De twintig miljoen gulden die hij gaat verdienen, gaven niet de doorslag. De slechte verstandhouding met zijn huidige werkgever Ferrari en het feit dat hij eigenlijk nooit de eerste man in een team is geweest, voert hij zelf als voornaamste bewee gredenen aan. Mansell wordt in het Williams-team wel de eerste coureur. De Italiaan Ricardo Patrese completeert het team dat net als afgelopen jaar ge bruik gaat maken van motoren van Renault. Sport op tv VANDAAG RTL 4, 20.25 uur Voetbal: Vitesse-Der- ry City. BBC 1, 22.50 uur Europa Cup-voetbal. Eurosport, 18.00- 02.00 uur Sport. Super Channel, 20.00 uur Ultra Sport. Sportnet, 18.00-01.00 uur Sport. MORGEN Eurosport, 10.00- 18.00 uur Sport. Sportnet, 08.00-18.00 EKEREN Een (zeer) strijdbare Molukker zal Simon Tahamata altijd blijven, of hij nu in Ne derland woont of in Bel gië, of hij nu een Indone- sisch paspoort heeft, of een Nederlands of een Belgisch. En dat laatste heeft hij nu sedert enkele l maanden „omdat het hem - wat gemakkelijker maakt in zijn contacten met de clubs, die dan niet meer aan het probleem van een vierde buitenlander moeten denken". Een be slissing, louter ingegeven door praktische redenen, maar toch met die bëden- king „dat hij hier in dit land toch zal blijven wo nen". Tenzij Ambon toch zijn echt vaderland zou kunnen worden natuur lijk.... Het was George Heylens die hem in de weinige maanden dat hij Beerschot onder zijn hoede had de vraag stelde of hij niet geïnteresseerd was in de Belgische nationaliteit. En waarom niet? „Als rasechte Molukker is elk ander pas poort toch maar een admini stratief papiertje voor mij. Wat de gevolgen betreft voor mijn statuut als voetballer, zijn er inderdaad een aantal aangename faciliteiten aan verbonden. Als 34-jarige ver hoogt het mijn marktwaarde niet meer, ik ben alleen maar interessanter voor clubs met een overschot aan buitenlan ders". Momenteel is die club Germi nal Ekeren. Voor dit seizoen en de twee daaropvolgende seizoenen? Tahamata: „Beer schot bleef mijn eerste keuze. Ik heb er met uitzondering van het eerste seizoen toch twee prettige jaren beleefd. Maar men weigerde mij nog eens een contract voor drie jaar aan te bieden. Ik kon er alleen een contract van één jaar krijgen en dat was het al lerlaatste wat ik wilde. Het vooruitzicht om in de herfst van mijn carrière telkens weer opnieuw te moeten on derhandelen lokte mii niet aan. Drie jaar, dat was de eni ge garantie die ik vroeg en die ik niet kreeg. Vandaar". Speelde de overgang van boe zemvriend Jos Daerden naar Germinal niet mee bij de uit eindelijke keuze? Tahamata: „Allerminst. Ten eerste was de overgang van Jos prak tisch reeds geregeld in februa ri en ten tweede was Germi nal echt de enige club, die mij een contract van drie jaar aanbood. Sportief is het geen stap terug. J,e moet realistisch zijn, als je eenmaal de 30 bent gepasseerd, kom je niet zo vlug meer in een topploeg. Ik ben wel terecht gekomen in een ploeg die ambitie heeft. Dét is natuurlijk onontbeer lijk om met plezier te blijven voetballen. De ambitie van Ekeren voor dit seizoen moet zijn zorgeloos in eerste natio nale blijven. Ik wil ook geen krampachtig gevecht meer te gen de degradatie". Vorig seizoen verloor Germi nal de Belgische bekerfinale tegen Club Luik en kreeg daardoor net geen toegang tot Europees voetbal. Betreurt Tahamata dat? „Uitzonderin gen bevestigen de regel", rea geert de kleine baltovenaar. „Maar ik zou bijna willen zeg gen het tegendeel. Dit is een club in een groeiperiode die voor een confrontatie op een dergelijk niveau nog niet rijp is. Al blijft voor mij persoon lijk Europees voetbal vanzelf sprekend een onvergetelijke ervaring". Wervelwind Tegen Kortrijk (5-1) speelde Simon Tahamata afgelopen weekeinde weer een sublieme partij. Wat is zijn geheim om dit op zijn leeftijd nog te pres teren? „Een geheim is er niet, er zijn wel enkele broodnodi ge voorwaarden", zegt de oud-Ajacied. „Ik denk aan drie. Ten eerste een levens wijze, die volledig op een loopbaan als voetballer is af gestemd. Van jongsaf, daarna is het te laat. Ten tweede ge spaard blijven voor zware kwetsuren. Dat is natuurlijk hoofdzakelijk een kwestie van geluk, maar ook vaak van ei gen inzicht. En ten derde, vol gens mij veruit het belang rijkste, het plezier blijven be leven aan het spel. Als ik dat niet meer heb, zal ik moeten begrijpen dat ook mijn tijd voorbij is. Maar dat is zeker nog niet het geval. Ik rij dage lijks nog 240 kilometer, net als in mijn eerste jaar bij Ajax. Ik heb er geen pasklare uitleg voor, ik kan het alleen maar toejuichen". Ziet Simon Tahamata, die be zig lijkt aan een tweede jeugd, zichzelf in de toekomst als trainer? „Ik heb", besluit de neo-Belg, „inderdaad voor mezelf een toekomst uitge stippeld binnen het voetbalge- beuren, maar zeker niet als coach van een eerste ploeg. Daarvoor ken ik té goed de profmentaliteit, ik zou er moeilijk tegen kunnen. Wel wil ik aan jeugdopleiding - doen, met hart en ziel. Maar dan wel bij een topclub. Dat Simon Tahamata (op archieffoto) heeft het in België alleszins niveau heb ik dan wel nodig naar zijn zin. Afgelopen weekeinde schitterde de 34-jarige tot als motivatie. Belg genaturaliseerde Molukker in het duel van zijn huidige club BERT DE CONINCK Ekeren tegen KV Kortrijk. FOTO: SP PSV -Montpellier niet direct op tv EINDHOVEN De tweede wedstrijd tussen PSV en Montpellier uit het toernooi van de Europese bekerwin naars zal morgenavond niet rechtstreeks door de Neder landse televisie worden uitge zonden. Manager Ploegsma kreeg gisteren van de NOS te horen dat een uitzending on mogelijk is, omdat de NOS geen overeenstemming met FC Twente kon bereiken. De Enschedese club speelt op dezelfde avond tegen Bayer Leverkusen in het toernooi om de UEFA-beker. Laat in de avond zullen samenvattin gen van beide duels te zien zijn. FC Twente - Leverkusen wordt in Duitsland wel uitge zonden op RTL PSV - Montpellier komt in Frankrijk rechtstreeks op de buis. PSV heeft daarvan geen financieel voordeel, de baten gaan naar' de NOS, dat met de bekerhou der een overeenkomst heeft voor twee seizoenen over de uitzendrechten, waar een be drag van ongeveer drie mil joen gulden mee is gemoeid. Pas wanneer de PSV ver in het toernooi zou komen, is het mogelijk dat de club, door ver koop naar het buitenland van de rechten extra-inkomsten kan verwerven. NDHOVEN Zou PSV tor het eerst sinds jaren de rste ronde van de Europese ïkerstrijd niet doorstaan, dan hat manager Ploegsma het irlies op de inkomsten, die tgaan van drie Europese nden, op ongeveer twee mil- en gulaen. De ontmoeting in morgen tegen Montpellier de laatste wedstrijd uit de uropese bekerstrijd zijn, die SV om half acht laat begin- m. In de toekomst -en PSV kent er op dat het dit sei- ten nog zal gebeuren- wordt pt aanvangsuur een half uur :er gesteld. >V zal morgen zijn tweede fedstrijd tegen Montpellier kelen met een ander elftal an de ploeg, die het eerste uel met 1-0 verloor. Robson leidde gisteren tijdens een ersconferentie dat hij vleu- Els wil. De wat versluierde imerking betekent vrijwel ker dat hij behalve Vanen- urg op rechts ook aan de an- ;re kant een buitenspeler enst. Het betekent vrijwel ker dat Chovanec, in verge- king tot een kleine twee we en geleden, plaats zal moeten laken voor Ellerman. Valckx, ie wegens een schorsing voor e Nederlandse competitie het nel met FC Den Haag miste, zal in het elftal terugkeren. Robson zal dus vermoedelijk het volgende elftal binnen de lijnen brengen in de wedstrijd voor het Europese toernooi van de bekerwinnaars: Van Breukelen; Gerets, De Jong, Valckx en Heintze; Popescu en Koeman; Vanenburg, Bosman, Romario en Ellerman. Volgens de technische staf zijn er binnen de ploeg geen pro blemen. Robson: „Tussen Bos man en Romario heeft er een meningsverschiletje bestaan over de strafschoppen tegen Heerenveen. Zij wilden allebei graag. Ik heb daar geen moeite mee. Integendeel. Ik heb wel ploegen gezien, waar er niet één speler was, die een straf schop wilde nemen. Ik geef toe dat de samenwerking tus sen de twee in het veld nog niet perfect is, maar eigenlijk is dat geen wonder. Wij heb ben nog geen wedstrijd ge speeld, waarin beiden hele maal fit waren. Die situatie verbetert nu". Vitesse Vitesse heeft tijdens de tweede Europa-Cupwedstrijd tegen Derry City 6.000 toeschouwers nodig om uit de kosten van de eerste ronde te komen. Of dat aantal vanavond in Arnhem wordt gehaald, is echter twij felachtig. Amper 24 uur voor het beginsignaal van arbiter Velaquez (Spa) waren er nog geen 4000 kaarten verkocht. De Arnhemse club begint met een voorsprong van 1-0 aan het ogenschijnlijk simpele kar wei. De rechtstreekse uitzending op een commercieel televisiesta tion, dat tevens de belangrijk ste geldschieter van Vitesse is, en de zwakke uitstraling van de Noord-Ierse tegenstander werken in het nadeel van de penningmeester. Bovendien zijn de prijzen van de toe gangsbewijzen, vergeleken met die van de eredivisieduels, verdubbeld. „Een inschattingsfout", beken de voorzitter Karei Aalbers. „We hadden bij andere clubs navraag gedaan en daaruit bleek dat een verdubbeling van de prijzen een normale zaak was. Achteraf hadden we dat zorgvuldiger moeten bekij ken. We kunnen nu niet meer Het publiek krijgt in ieder ge val aanvoerder Edward Stu ring en libero Frans Thijssen, evenals de langdurig gebles seerde aanvallers Cocu en Hil- gers, niet in actie te zien. Stu ring kampt met een dikke knie, Thijssen heeft nog altijd last van zijn achillespezen. Traditiegetrouw neemt John van den Brom de positie van laatste man in. Over de ver vanger van Sturing wilde trai ner Bert Jacobs nog een nach tje slapen. De uitverkoren speler krijgt zeker niet te ma ken met Joe Hanrahan, de ge vaarlijkste spits van Derry City. Een spierblessure houdt de behendige linksbuiten langs de kant. Roda JC Servé Kuyer, de voorzitter van Roda JC, vindt dat tv- beelden geen overheersende rol mogen spelen in de recht spraak van de KNVB. Hooguit een aanvullende. Daartoe neemt Kuyer, zelf juridisch geschoold, deze week contact op met de juristen Paul Boels (oud-voorzitter Fortuna Sit- tard) en Max Tripels (oud- voorzitter MVV). Samen met hen wil hij een plan de cam pagne opstellen. Met Boels en Tripels ontwikkelde Kuyer in de jaren zeventig het huidige transfersysteem. Aanleiding tot de kritiek is de behandeling in hoger beroep van de zaak Alphons Groe nendijk. De middenvelder van Roda JC kreeg van de tucht- commissie een schorsing van drie wedstrijden, nadat hij bij na vier weken geleden in het duel met Volendam een gele kaart kreeg, omdat hij na een overtreding de bal tegen Vo- lendammer Peters had gewor pen. De tuchtcommissie veranderde de gele kaart voor de „daad van wangedrag" in rood, hoe wel arbiter Egbertzen in het wedstrijdrapport over een licht vergrijp sprak en de waarnemer het voorval nau welijks had geconstateerd. Het steekt Kuyer vooral dat zowel de tucht - als beroeps commissie het vonnis baseerde op TV-beelden. Niet als aan vullend bewijs, maar als be langrijkste. De ontlastende verklaringen van Egbertzen, de waarnemer en Peters wer den tijdens de beroepszaak' slechts voor kennisgeving aan genomen. Kuyer verwijt de „rechters" van de voetbalbond willekeur. Ze zouden in strijd met de fun damentele punten van de rechtspraak handelen. „Op de zitting werden we pas gecon fronteerd met de video-beel den. Een onjuiste juridische procedure, want de verdedi ging heeft recht op inzage in het bewijsmateriaal van de aanklager. In dit geval is het niet gebeurd", aldus Kuyer. „We moeten oppassen dat TV- regisseurs straks het competi tieverloop niet gaan beïnvloe den. Ik was na ae behandeling van de zaak als jurist verbijs terd. Het was net een klucht". De verdediging van Roda JC is morgen in de return tegen AS Monaco evenals in de met 3-1 verloren thuiswedstrijd de zwakke linie. De zaterdag te gen Heerenveen in de basis te ruggekeerde Bert Verhagen beperkte zich gisteren tijdens de training tot lopen. Een en kelblessure, opgelopen in Friesland, maakt het hoogst twijfelachtig of de voorstop- Eer, net terug van een arm- reuk, tegen de Monegasken in het duel om de UEFA-be ker ingezet kan worden. Aanvoerder en verdediger Hanssen bleef al in Nederland achter wegens eeo gebroken teen. Libero Boerebach is niet speelgerechtigd op Europees ,Het heeft absoluut geen zin testosteron op de dopinglijst te zetten, want het werkt niet stimulerend voor duurspor- ters en het is evenmin ge vaarlijk. Wij baseren ons on der andere op onderzoeken van de arts van de Duitse at- letiekbond, dr. Joseph Keul, die is verbonden aan het in stituut van Freiburg, en on langs nog heeft gepubliceerd, dat heksenjacht op hoge tes- tosteron-spiegels absolute waanzin is". Eddy Beugels, raadsman van Gert-Jan Theunisse, in het Vrije Volk ,In het begin was het alle maal heel spannend, je bent opeens een ster in de grote talkshows op tv. Dat ebt op een gegeven moment weg. ïlmatig word ik herkend op vliegvelden. Dat komt na tuurlijk door mijn lange haar. Het is een soort handelsmerk geworden. En op circuits her inneren ze me altijd aan de overwinning in Indianapolis. Ik ben echter te veel bezig met het team om daar bij stü Arie Luyendijk ...lang haar... FOTO: SP te blijven staan. Het knaagt wel aan me dat het na Indy niet echt. goed is gegaan. Een gebrek aan materiaal en trai ningsuren zijn de oorzaak. Volgend seizoen hopen we het beter en nog serieuzer aan te pakken". Coureur Arie Luyendijk in het Algemeen Dagblad „Van Utrecht naar Roda en nu Anderlecht is toch niet slecht. Toen ze me vijf jaar geleden naar Brusselwilden halen, had ik daar nog geen zin in, vond ik mezelf te jong. Nu ben ik er wel aan toe. We zijn net verhuisd en in feite heb ik een wereldleven. In Utrecht stond ik als beton- vlechter om vijf uur 's och tends op, werkte vervolgens tot vier uur en moest daarna nog trainen of spelen in het tweede. Ik weet nu dus het verschil tussen werken en werken". Prof-voetballer John van Loen in De Telegraaf „Voor de vrouwenselectie heb ik volgend jaar een hoogte stage in de Pyreneeën op het programma staan. Naar dat soort voorbereidingen moeten we toe. Ik wil zelfs nu al boe ken voor 1992, als voorberei ding op de Olympische Spe len. Maar ik vrees dat in die periode het sportcentrum daar al is volgeboekt. Voor Tokio zou iedereen die zich op een lange afstand selecteert, op hoogte moeten trainen. Het is bekend dat je daardoor ook een lange vliegreis beter aan kunt. Daardoor zou je zo laat mogelijk naar de WK kunnen afreizen. Maar elk plan is van het individu afhankelijk. Ho pelijk heb ik wat dat betreft komend jaar meer recht van spreken dan dit iaar". Atletiek-Bondstrainer lan ge en korte afstanden Bob Boverman in Trouw „De sport moet door de be drijven kritischer benaderd worden in wat zij doen met sponsoring. Het is geen oude jongens-krentebrood sfeertje meer, waarin gewerkt dient te worden. De tijd van het hobbyisme is voorbij. De orga- Mlfli nisatie in de sport moet wor den verbeterd. Om in sport- termen te blijven, de clubs moeten scherper worden. Met sport kun je zoveel doen in een geïntregreerd communi catieplan. Philips deed iets knaps met Gullit toen die daar speelde. Maar drie maan den later was hij verdwenen. Einde campagne Voormalig Inter Football- directeur Jos Smulders in de Volkskrant „Voetballers hebben een cao, die zullen wielrenners waar schijnlijk nooit krijgen. Op de eerste plaats is het aantal profs in Nederland daarvoor te gering en bovendien is een derde van dat aantal in bui tenlandse dienst. Toch stre ven wij ernaar om hun rechtspositie, hun arbeidsom standigheden, te verbeteren. Een ploegleider kan zijn ren ners de gekste opdrachten ge ven, hen overal laten opdra ven. De jongens kennen niet eens het begrip vakantieda gen. Bij iedereen is dat vol gens de wet geregeld, behalve bij wielrenners". Ex-wielrenner en jurist van de vereniging van beroeps- wielrenners, Gerrit Vixse- boxse in de Haagse Courant „Als je in de ring stapt met de grote jongens weet je dat je zal lijden. Eerst zie ik één scheidsrechter, dan twee, dan drie. Maar als ik opspring moet het er weer éên zijn. Deze jongens gaan al heel wat jaren mee in de oorlog als ze met mij in de ring stappen, maar ik ben weer helemaal terug. Archie Moore heeft op m'n voetenwerk, aanval en verdediging getraind. Ik laat mijn tegenstanders denken dat ik zo langzaam ben als een luie kat, maar zodra zij een fout maken is het gedaan voor ze. Voor mij geen snelle vrouwen meer, ik ga door met boksen tot ik weer kampioen ben". Oud-wereldkampioen zwaargewichtboksen Geor ge Foreman (42) in The Ti mes HONKBAL Amerikaan»* competitie: American league: Toronto Blue Jays- Boston Red Sox 10-5, Baltimore Orioles-Cleveland Indians 6-3. Cleve land Indians-Baltimore Orioles 7-3, Detroit Tigers-Minnesota Twins 1-0. Chicago White Sox-Seattle Mariners 2-1, New York Yankees-Milwaukee Brewers 7-2, Oakland A's-Texas Ran gers 4-3, Kansas City Royals-Califor nia Angls 2-1. Standen, east: 1. Boston 86-73, 2. Toronto 85-74,. 3. Detroit 77-82, 4. Cleveland 75-85, 5. Baltimore 74-84, 6. Milwaukee 72-87, 7. New York Yankees 66-93. West: 1. en kampioen Oakland 102-57, 2. Chicago White Sox 93-66, 3. Texas 82-77, 4. Califor nia 78-81, 5, Seattle 76-83, 6. Kansas 75-84, 7. Minnesota 72-87. National league: Pittsburgh Pirates-St Louis Cardinals 2-0, Chicago Cubs- New York Mets 6-5, Philadelphia Phil lies-Montreal Expos 2-1, San Diego Padres-Cinclnnatl Reds 3-0, Houston Astros-Atlanta Braves 6-2, San Fran cisco Giants-Los Angeles Dodgers 8- 2. Standen, East: 1. en kampioen Pitts burgh 94-65. 2. New York Mets 89- 70, 3. Montreal 82-77, 4. Philadelphia 76-83, 5. Chicago 75-84. 6. St Louis 70-89. West: 1. en kampioen Cincin nati 89-70, 2. Los Angeles 84-75, 3. San Francisco 84-75, 4. Houston 74- 85, 5. San Diego 74-85, 6. Atlana 63- 96. paarde8port Koereen Alkmaar Eerste koers, 2040 m.: 1. Esther Mlra (A.H.Suykerbuyk) 2.52,4-1.24,5, 2. Erasure, 3. Equltana. Niet gestart: Elaine. Toto: winnend 4,80, plaats 3,60 8,80, koppel 38,90, trio 1039,70. Tweede koers, 1700 m.: 1. Danielle (A. Posthumus) 2.18,0-1.21,2, 2. Ella Buitenzorg, 3. Everest Montana. Toto: winnend 7,30, plaats 3,20 4,00, kop pel 54.80, trio 342,60. Derde koers, 2040 m.: 1. Ayres Pro mise (Mej. M.S. Poort) 2.47,8-1.22,3, 2. Dream of Wlba, 3. Carryon Mendel, 4. Caro B. Toto: winnend 5,20, plaats 2,20 4,70, koppel 15,30, trio 142,40, kwartet 3786,90. Vierde koers, 2040 m.: 1. Yvo van Lady (P.J. Strooper) 2.44,2-1.20,5, 2. Dean Hazelaar, 3. Cor Riebrand. Toto: winnend 8,30, plaats 2,70 2,00, koppel 26,90, trio 593,60. Vijfde koers, 2380 m.: 1. Zonnebloem S (H. Van Voorst jr) 3.14,9-1.21,9, 2. Amiga, 3. Coy van de Lente. Toto: winnend 5,60, plaats 2,90 3,70, kop pel 19,80, trio 217,40. Zesde koers, 2040 m.: 1. Cuddy Vo- lann (G. van de Bor) 2.47,3-1.22,0, 2. Caroline Duke, 3. Donna Dennehof, 4. Arno Oostland. Toto: winnend 1,80, plaats 1,50 2,40, koppel 9,10, trio 59,70, kwartet 338,70. Zevende koers. 2040 m.: 1. Zambesi Cede (G.W. van Eykelenborg) 2.43.8- 1.20,3, 2. Yoco Oostland, 3. Wish of Thijssen. Toto: winnend 5,20, plaats 2,50 1,30, koppel 8,50, trio 73,50. Achtste koers, 2380 m.: 1 Deter Ruimzicht (C. Hettellng) 3.16,6-1.22.6, 2. Duran S, 3. Afra Baker. 4. Dustln Morgan. Toto: winnend 4,70, plaats 2,10 3,90, koppel 11,50, trio 149,30, kwartet 421,20. Negende koers, 2040 m.: 1. Carrera M (J. de Leeuw Jr) 2.49,4-1.23,0, 2. Champion d'Amour, 3. Baron Cartou che. Toto: winnend 3,10, plaats 1,80 2,00, koppel 19„50, trio 163,20. W-5: 3-7-3-6-4. Niet geraden Omzet totallsator: 163.801,00. VOETBAL Landelijke jeugdcompetltle Hoofdklasse B: NAC-PSV 0-2 ZEILEN WK Star-klasse Cleveland Eindstand: 1. Grael 63,7, 2. Anderson 64, 3. Johansson (Zwe) 72, 4. Hagen 78, 5. Buchan (VSt) 82. 6. Wright (VSt) 83,7, 7. McLaughlin (Can) 85. 8. Adams 87,7, 9 Reynolds (VSt) 92. 10. Henkart 94,7. Sportprijsvragen DEN HAAG De gegevens van de sportprijsvragen zijn: Lotto 39: eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 2 x 150.000 gulden, derde prijs: 78 x 2778,60, vierde prijs: 3676 x 58,90, vijfde prijs: 56.054 x 5,00. Toto 39: eerste prijs: 30 x 800,60, tweede prijs: 641 x 19,00, derde prijs: 5635 x 5,40. Toto gelijk 39: eerste en twee de prijs: geen winnaars, derde prijs: 23 x 64,80, vierde prijs: 358 x 6,40. Sportwereld Voetbal De wedstrijd Roda JC - PSV, die vrijdag 12 okto ber zou worden gespeeld, is voorlopig uitgesteld. Het duel, dat aanvankelijk voor het aan staande weekeinde was vast gesteld, werd, met instemming van de KNVB, wegens andere activiteiten in Kerkrade naar vrijdag geplaatst. Gisteren maakte de KNVB de clubs echter bekend dat het duel niet kan doorgaan omdat bondscoach Michels de kandi daat-internationals wil sparen voor de Europese kwalificatie wedstrijd van Nederland op 17 oktober in Porto tegen Portu- De spelers van Roda JC beleefden gisteren de nodige problemen. De reis naar Monaco duurde door vertraging aanzienlijk langer en ook het trainingsveld was niet in orde. Daar moesten bijvoor» beeld eerst de netten nog worden opgehangen. FOTO: anp

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9