Leiden moet bouwen Boterhuispolder Keurige jongenskeurige muziek Werkgroep steunt dorp in Thailand 16.000 handtekeningen tegen Rijksweg 11 f PVDA ZUID-HOLLAND IN WONINGBOUWNOTA: Gewonde bij steekpartij '■Frituurpan oorzaak uitslaande brand 5 ten uitslaande brand heeft vannacht een wo- ing aan de Uiterstegracht 74 volledig in de as elegd. De oorzaak is vermoedelijk oververhit- ng van een frituurpan geweest. De 38-jarige' ^lewoner was nadat hij de pan had opgezet naar 'let toilet gegaan. „Vermoedelijk is hij op het ^toilet even in slaap gevallen", aldus politievoor- ,n|chter Dick Graveland. Zijn vrouw werd wakker '.In trof de keuken in lichterlaaie aan. Het echt paar rende naar buiten en belde bij de buren de brandweer. De brand die even voor vier uur uit brak greep zeer snel om zich heen en sloeg over naar de eerste en tweede verdieping. De brandweer had het vuur binnen een kwartier onder controle. Het woonhuis was echter goed deels uitgebrand. De brandweer schat de scha de op ruim twee ton. FOTO: WIM VAN NOORT BURGERLIJKE f EIDEN Geboren: Jasper, z.v. H. A. Draisma en G. A. E. Booisma; obin Arjan, z.v. M. J. Glesen en C. f.uijderduijn; Michel, z.v. R. W. M. 'olken en W. A. M. Toirkens; Jeroen, v. P. Smit en C. J. M. van der Heide; afan, z.v. J. Verstraaten en H. J. M. n Steijn; Sehnaz, d.v. A. Günes en Günes; Sarah Alice, d.v. P. A. Ur- A. T. Phipps; Martijn Jona- Jan, z.v. L. C. Kuiper en A. E. Petri; r' ichiel Hendrik, z.v. R. Polman en G. E. Rietmeijer; Kirsten, d.v. J. 0-{leln; Cornelia Anne Alida, d.v. C. L. vaan en G. C. A. Krijgsman; Cynt- ia, d.v. G. J. A. de Croock en M. van TChelven; Robbert Sebastian, z.v. B. Swlnden en H. G. Swager; Es- le Joan, d.v. N. C. van Beelen en J. W. van Tongeren; Berte Tessel, d.v. H. A. van Manen; Aldert Cornelis, z.v. G. G. Prast en M. van Schie; Sarah, d.v. H. Ben Hamida en L. de Jager; Thijs, z.v. J. P. C. van Teljlingen en L. Versteegen; Wesley Sander, z.v. C. A. Breel en A. W. Jansen; Annet Johan na Maria, d.v. E. J. M. van Eeden en F. A. I. M. van der Burg; Karin Corne lia Maria, d.v. E. J. M. van Eeden en F. A. I. M. van der Burg; Michelle Da- nique, d.v. J. Bodijn en S. M. Heshof; Daphne, d.v. C. Gravekamp en M. Haasnoot; Esther, d.v. C. Gravekamp en M. Haasnoot; Alexander Rodney, z.v. R. C. Allen en M. G. Jordaan; Je roen Cornelis Joannes, z.v. A. A. Zulj- dam en M. J. M. C. Donders; Thomas Sebastiaan, z.v. R. M. J. van Berge Henegouwen en C. C. M. Röst; Joey, z.v. G. Kranenburg en M. A. Bonneur; Robbert Stephanus, z.v. H. P. M. S. van Oosten en A. M. Schermers; Jef frey, z.v. J, W. C. A. van Schie en M. van der Plas; Joyce Charlaine Maria, d.v. F. R. Smits en T. C. M. Hoogka mer; Kirsty Helen, d.v. J. A. Wilson en C. Wilson; Gerrit Johan, z.v. J. Baai- bergen en D. M. Koning; Ruben Hein, z.v. S. T. Dulek en G. Schermers; Niels, z.v. K. A. Verwijk en I. Bos; lan, z.v. J. van der Lelie en M.C. van den Bos; Louise Maria, d.v. P. J. Brands- ma en C. B. M. Slijkerman; Manon Fleur, d.v. J. G. A. M. van den Berg en M. M. de Jong; Adriana, d.v. A. den Haas en P. van der Bent; Cynt hia, d.v. H. C. P. Koek en L. H. M. de Lange; Laura Manon Esther, d.v. J. T. F. Gosselink en W. J. G. Wolfs; Tessa, d.v. A. W. G. M. de Vette en L. C. Pont; Helena Lena, d.v. D. Ver hoef en L. J. Guijt; Scott, z.v. M. Broere en J. van Hengel; Daniël Jo hannes, z.v. L. J. C. M. Horbach en C. van Diest; Simone Margreet, d.v. W. H. J. Bettonvil en E. T. M. Horst; Martinus Maria, z.v. M. C. M. Zand bergen en E. J. M. M. van der Meer; Willem Marinus Koos. z.v. J. Scheffer; Laurens Jurriaan, z.v. J. J. Jacobs en T. E. van der Spek; Kevin, z.v. A. Houwaart en L. A. M. Blonk; Dennis, z.v. A. C. W. Zuidhoek en H. H. Hou wer; Nona Noraly, d.v. W. F. M. Bree- develd en B. Heshusius. LEIDEN OMGEVING Qeidóe. (Bou/umt MAANDAG 1 OKTOBER 1990 PAGINA 7 Dominee Hortensius neemt afscheid LEIDEN Dominee H. Hor tensius heeft gisteren als ge reformeerd predikant, af scheid genomen van de oecu menische geloofsgemeen schap Merenwijk. Met zijn 62 jaar maakt hij gebruik van de VUT-regeling. In totaal is hij 38 jaar predikant geweest. Behalve in Leiden heeft ds. Hortensius in Engwierdum, Ómmen en in Harderwijk ge staan. Samen met pastor Van Well en later ook zijn Her vormde collega Van Leeu wen, heeft hij de afgelopen twintig jaar de oecumene in de Merenwijk gestalte gege ven. Leidenaar Van Rooij officier in orde van Oranje Nassau LEIDEN Leidenaar Rein van Rooij (62), hoofdredacteur van Tele Vizier/Avrobode, is van ochtend benoemd tot officier in de orde van de Oranje Nassau. Burgemeester C. Goekoop reik te in het Leidse Stadhuis de on derscheiding uit. Hij draagt op 8 oktober zijn verjaardag het hoofdredacteurschap van het omroepblad over aan P. Lichtenauer. Dan bestaat Tele- Vizier ook precies dertig jaar. Van Rooij heeft die dag ook precies dertig jaar leiding gege- van aan TeleVizier dat hij mede oprichtte. Op 1 januari gaat hij met de vut. House Hotel de Ville houdt 2 en 3 oktober onder de noemer Hutspot-Houseeen groots overdekt dansfestival in de St. Aagtenstraat. Dinsdag ok tober kunnen liefhebbers vanaf 20.00 uur terecht, die avond is ook een optreden van de Leidse rapper BMZ. Op woensdag begint het feest vanaf 14.00 uur. Hoogtepunt is een optreden van Quality Crew om 15.00 uur. Film De film „een gevaarlijk rit me" wordt donderdag ver toond in het Inloophuis Psy chiatrie. De film bestaat uit een aantal portretten van ma- nisch-depressieve patiënten. Na afloop is er gelegenheid om vragen te stellen aan Fred Bos, de voorzitter van de Ne derlandse Stichting voor Ma nisch Depressieven. Het In loophuis is gevestigd aan Ra penburg 48. Aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis. Leiden Een film over Leiden wordt donderdag om 14.00 uur ver toond in Ceaciliastraat 18. De organisatie is in handen van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Voor in formatie: 132036. Toneel Art Centre De Droomfabriek houdt donderdag toneellessen. De cursus is bedoeld voor mensen die de basistechnie ken al redelijk beheersen. De lessen worden gegeven door actrice Amanda Wolzak. De lessen beginnen om 20.30 uur en duren tot 22.30 uur. Voor informatie en opgave: 070- 3601630 Leidse Kees Geen feest zonder Leidse Kees is het devies van het Antonius Clubhuis aan de Lange Mare. De zanger treedt er dinsdag en woensdag op. Verder zorgen De Rijnsons en Disco William voor de muzi kale noot. De feesten begin nen om 19.00 uur, de toegang is gratis. Kranslegging Kranslegging bij het oorlogs monument aan de Haagse Schouwweg heeft op morgen om 14.00 uur plaats. Muzikale medewerking verleent K Uitverkocht Het hardrockfeest „Clash of the Titans" was gisteravond helemaal uitverkocht. Elfdui zend mensen wisten de Groe- noordhallen te vinden voor de bands Slayer, Megadeath, Tes tament en Suïcidal Tenden cies. Het festival begon om 17.00 uur. De politie zou bij te grote parkeerdruk straten rond de Groenoordhallen afzetten. Dat bleek niet nodig. Ook zijn er geen ongeregeldheden ge weest na afloop. Het is alle maal erg rustig verlopen, aldus de Leidse politie. FOTO: WIM VAN NOORT LEIDEN De werkgroep Leiden en omgeving van Terre des Hommes begint met een nieuw project: steun aan Mae Mi Nok, een dorpje in het noorden van Thailand. De traditio nele voedselbron, bospro- dukten, loopt sterk ach teruit aangezien er steeds meer bos verdwijnt. Terre des Hommes wil de be woners leren door andere technieken weer aan voedsel te komen. Bijvoorbeeld vis kweken in visvijvers, opbou wen van veestapels en het aanplanten van bomen met eetbare vruchten. Daarvoor zijn speciaal aangepaste onder wijsprogramma's nodig. Voor het eerste jaar is 14.500 gulden nodig. De werkgroep probeert door het verkopen van allerlei tweedehands artikelen in een winkeltje aan de Lange Mare aan dit geld te komen. De groep zoekt nog vrijwilligers die mee willen helpen in de winkel. Zij kunnen zich aan melden tijdens de openingsu ren, van dinsdag tot en met vrijdag van 14.00 tot 16.30 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.30. Inge van der Mey wint zonnebloem- 3 wedstrijd eOETERWOUDE Inge van jier Mey heeft de zonnebloem- wedstrijd gewonnen van buurthuis De Weipoort in Zoe- j terwoude. Ze slaagde erin een - blant van 3,85 meter te kwe- i ken. Tweede was Leni van der 1 Bor met 3,60 meter en derde r W. van Diemen met 3,48 me- r |er. Dat bleek zaterdagavond bij de r viering van het tienjarig be- Staan van het buurthuis. Aals officiële gasten waren daarbij I burgemeester A. Houdijk en i; wethouder R. Hogenelst aan wezig. John Jansen clubkampioen Plantaris ALKEMADE John Jansen uit Nieuwe Wetering werd gisteren op overtuigende wijze de clubkampioen van Loopvereniging Plantaris. Hij liep de tien kilometer in 35 minuten en 15 secon den. Hiermee verbeterede hij zijn persoonlijk record met 10 se conden. Vier minuten na hem finishte John Bakker uit Roelof- arendsveen, die de tweede prijs behaalde. Als derde eindigde John Bakker uit Roelofarendsveen. De laatste die binnen kwam was de Nieuwe Weteringer Jan Zoetendaal, die de tien kilometer in '54.50 liep. Zoetendaal had als gevolg van een blessure meer dan een jaar niet getraind. Aan het kampioenschap deden 33 van de meer dan 100 leden mee. Plantaris-secretaresse Ans Koek weet de tegenvallende opkomst aan het regenachtige weer van gister middag. Ze hoopt volgend jaar open clubkampioenschappen te kunnen organiseren. „Als meer mensen meedoen, zal dat de deel nemers nog sterker kunnen motiveren dan nu al het geval is". Uitslagen: dames veteranen 5 km: 1. Annie Hoogenboom (Roelof arendsveen) 23.46. Dames senioren 5 km: 1. Dorien Schrijvers (Leimuiden) 24.21. Heren veterenan vanaf 40 jaar (10 km): 1. Jan bouwmeester (Nieuwe Wetering) 42.33 Heren veteranen vanaf 50 jaar (10 km): 1. Brord van der Meer (Oude Wetering) 42.04. Graffiti spuiters betrapt op spoorbaan WARMOND De rijkspoli tie van Warmond heeft in de nacht van vrijdag op zater dag twee graffiti-spuiters van de Schiphollijn in Warmond gehaald. Het tweetal, een 17- jarige Leidenaar en een even oude jongen uit Roelof arendsveen was bezig de bin nenkant van het viaduct met de gebruikelijke onbegrijpe lijke teksten te beschrijven. Een machinist zag het duo en waarschuwde de politie. Het duo zal de kosten van het verwijderen moeten betalen. LEIDEN/VOORSCHOTEN Het Platform tegen Rijksweg 11-West overhandigt op woensdag 10 oktober op het Binnenhof in Den Haag bijna 16.000 handtekeningen van inwoners van Voorschoten en de Stevenshof aan voorzitter N. Vlijmen van de Vaste Kamercommissie van Verkeer en Waterstaat. Het Platform, een samenwerkingsverband van een twintigtal organisaties uit Voorschoten en Leiden, heeft vorig jaar een uitgebreide nota tegen Rijksweg 11-West opgesteld. De nota wordt onderschreven door een zestig bedrijven en organisaties. Ook die nota zal worden overhandigd. Onlangs werd bekend dat minister May-Weggen de aanleg van de weg voor tien jaar of langer in de ijskast wil zetten. Maar gezien de lange voorgeschiedenis van bijna 50 jaar wil het Plat form dat de omstreden weg definitief wordt geschrapt uit het structuurschema Verkeer en Vervoer. Het bespaarde geld moet dan ten goede komen aan het openbaar vervoer tussen Leiden en Den Haag. FOTO: WIM VAN NOORT Het verlenen van zorg en be geleiding van patiënten die aan een dodelijke aandoening lijden is de afgelopen drie jaar sterk gegroeid. Dat blijkt uit het jaarverslag van de stich ting over 1989. De stichting houdt zich niet al leen met rechtstreekse patiën tenzorg bezig, maar probeert ook voorzieningen te verkrij gen voor de betrokkenen en verleent aanvullende zorg aan de naaste omgeving van de pa tiënt. Het aantal aanvragen voor dergelijke zorg is geste gen van 33 in 1988 naar 46 in 1989. Daarvan zijn er respec tievelijk 18 en 21 gehonoreerd. Het aantal dagdelen dat is ge werkt is gestegen van 81 naar 118, ook zijn er 117 nachten bijgekomen in 1989. Het aantal gemeenten van waaruit een beroep wordt gedaan op de stichting neemt toe. Vanuit Leiden en Oegstgeest gebeurde dat al veelvuldig, maar ook vanuit Wassenaar, Zoeterwou- de, Noordwijk en Warmond komen inmiddels aanvragen. De stichting werkt nu mei 24 vrijwilligers en twee coördina toren. Gezien de groei van het werk wordt gedacht aan het aanstellen van een betaalde coördinator. Ook moeten extra vrijwilligers worden geworven om aan de toenemende vraag te voldoen. Garage opgelicht LEIDEN Het Leidse Lease Service Center aan de Vondel laan werd deze week het slachtoffer van een ongeveer 40-jarige Duitse oplichter. De man was in het gezelschap van een 6-jarig meisje. Hij kwam maandag met een Duitse vrachtwagencombinatie bij de garage aan. Hij vroeg om een snellere auto, liet de vrachtau to achter en kreeg een Merce des mee. Die auto kwam ech ter niet terug. Het bleek bo vendien dat de vrachtwagen gestolen was. De Nercedes is inmiddels teruggevonden in Saarbrücken. LEIDEN Een 30-jarige Leidenaar werd zaterdagavond na een steekpartij in zijn koffiehuis Panamaclub aan de Morsstraat voor een wond aan zijn kin behandeld in het AZL. Een 27-jarige Lei derdorper viel in het koffiehuis bezoekers lastig met waren die hij te koop aan bood. De man liep in en uit. Om 20.00 uur werd het de eigenaar die achter de bar stond te gortig. Hij sprak de Leiderdorper aan, zei dat hij niet gediend was van zijn praktij ken en stuurde hem weg. De man ging, maar kwam enkele mi nuten later terug. Hij vloog op de eigenaar af met een mes. De Leidenaar probeerde hem te ontwijken, maar werd onderaan zijn kin geraakt. Dit leverde hem een hechtwond aan zijn kin op. Terwijl de eigenaar in het ziekenhuis aan zijn wond werd behandeld, heeft vermoedelijk een van de klanten een greep in de kassa gedaan. De eigenaar deed gisteren aangifte van diefstal van 100 gulden. De Leiderdorper kwam zichzelf gisteren aange ven op het politiebureau aan de Langegracht. Hem wordt zware mishandeling en poging tot doodslag ten laste gelegd. SHOOTING PARTY IN LEIDSE SCHOUWBURG The Shooting Party met de 'Master of Hounds Tour'. Muziek en teksten: Theo Nijland. Uitvoering: Theo Nij- land, Coen van Vrijberghe de Co- ningh en Han Oldigs. Gezien in de Leidse Schouwburg op 29 septem ber. De voorstelling van The Shooting Party in Leiden was aangekondigd als de première. Dat bleek niet het geval, ge lukkig maar, met zo'n lauwe opkomst. Het ging om de voor première, de laatste try out. Laat ik dus mild zijn in mijn kritiek. De jongens van The Shooting Party zijn keurige jongens. Zij spreken keurig Engels en zin gen alle teksten in die taal. Dat is moeilijker te verstaan, dus je hoeft niet zo op je taal te letten, maar het klinkt al snel een stuk serieuzer.De groep bestaat sinds 1987, maar de jongens zijn er een tijdje uit geweest om te acteren en mu ziek te componeren. Ze hebben geen decor, het po dium is vol met synthesizers, snoeren, een vleugel (vooral voor Theo Nijland) en een paar gitaren (voor Coen van Vrijberghe de Coningh) en er zijn ook blokjes hout een een triangel (voor Han Öldigs). Ondanks hun acteerervaring doen ze er weinig aan de pre sentatie van de liedjes te verle vendigen. Ze vertrouwen ken nelijk op hun muzikaliteit, en niet ten onrechte. Ze zingen (veel close harmony) en spelen tamelijk goed. Soms ook een tikkeltje onzuiver, zoals in Guinevere van Crosby, Stills, Nash Young. Dat is het enige nummer dat Theo Nijland niet heeft ge schreven. Hij schreef verhaal tjes die soms wel leuk zijn en soms heel erg lang duren. Zo als Quicksand, dat het op een studentensociëteit vol twee djasjes uitstekend zou doen. In de muziek heeft hij voor elck wat wils te bieden. Een beetje soul, een beetje blues, een beetje ballad, een beetje folk, een beetje Fay Lovski, een beetje sampelen. Door de be schaafde arrangementen en de synthesizers klinkt het alle maal toch erg als een eenheid. Ook de andere jongens zijn erg muzikaal en brengen de mu ziek knap. Het programma zegt dat die met de mond wordt gezongen, dat is zeker waar, en origineel en spètte- rend is en bedoeld is voor een scherpzinnig publiek en gelar deerd wordt met komisch ve nijn. Ach, dat komt misschien bij de première. En anders kunnen de mensen die nog gaan kijken rustig een tukje doen of een boekje lezen, dat is ook wat waard. DICK VAN TEYLINGEN Schaatsseizoen weer begonnen Ruim 50 kinderen hebben zaterdag de schaatsinstuif van de IJs- sport Vereniging Leiden bezocht. In de ijshal aan de Vondellaan was het voor veel kinderen de eerste kennismaking met het ijs. Trainers van de vereniging brachten de schoolkinderen, varië rend in leeftijd van 8 tot 12 jaar, de eerste beginselen van het schaatsen bij. De vereniging verwacht aan de schaatsinstuif, die gold als opening van het nieuwe seizoen, zo'n 20 nieuwe leden over te houden. De club telt thans 120 actieve jeugdleden Vraag terminale thuiszorg gestegen LEIDEN Wanneer er in de Bollenstreek onvol doende woningen kunnen worden gebouwd voor de Leidse agglomeratie, dan moet de Boterhuispolder worden benut voor wo- )or ningbouw. Dit stelt de rvdA Zuid-Holland in de e,: vandaag gepresenteerde ei. jiota „Ruimtelijke per- tai spectieven voor Zuid-Hol- io. land tot 2015". De Boter- huispolder ligt ten oosten 6); |/an de Merenwijk en is |g. gedeeld bezit van War- jnond en Leiderdorp. io. el. Hoewel de nota pas vandaag jj" officieel is uitgebracht, heeft 3e inhoud ervan al heel wat O- itof doep opwaaien. Zo wil de 6): PvdA in de Bollenstreek vele juizenden woningen bouwen. Verschillende gemeenten in de Duin- en Bollenstreek hebben al tegen deze optie geprotes teerd en ook het Samenwer kingsorgaan Duin- en Bollen streek (SDB) heeft een waar schuwende vinger geheven. De PvdA stelt dat mèt het aanwijzen van de locatie Bol lenstreek „veel overhoop wordt gehaald" en wil daarom dat de provincie Zuid-Holland voor 1-1-1992 een inrichtings- schets maakt voor dit gebied. Voorwaarde is onder meer dat er een groene geleding blijft tussen kuststrook en piassen- gebied. Het gaat in de Bollen streek om de locaties Groot- Voorhout, Sassenheim-Zuid en Hillegom-West. Onderzocht moet worden of deze drie ge bieden kunnen groeien tot een samenhangend stedelijk ge bied. Het is onvermijdelijk dat hierb'ij bollengrond verloren gaat, aldus de PvdA. Bollenstreek zelf een grote be hoefte aan woningen heeft en dat de overloop uit de Leidse regio aanvullend is. Mochten er in de Bollenstreek onvol doende mogelijkheden zijn voor een volledige opvang van Leiden, dan moet worden ge zocht naar ruimte vlakbij de sleutelstad zelf. Volgens de PvdA zijn de bouwmogelijkhe den in de Leidse agglomeratie al voor het jaar 2000 uitgeput. Tot 2015 moet in dit gebied plaats worden gevonden voor 10.000 woningen. Totaal heeft Zuid-Holland tot het jaar 2015 behoefte aan 400.000 nieuwe woningen. Volgens de PvdA zijn er rond Leiden drie goede bouwloca ties: De Boterhuispolder, de Grote Polder in Zoeterwoude en vliegkamp Valkenburg. De socialisten willen dat er onder zoek wordt gedaan naar de mogelijkheden van vliegkamp Valkenburg. Met name wil men weten of het openbaar vervoer in dat gebied kan worden verbeterd. De PvdA vindt dat de Boter huispolder iets meer voordelen biedt dan de Grote Polder. De Boterhuispolder sluit direct aan op stedelijk gebied, terwijl de Grote Polder door rijkswe gen, een recreatiegebied en een industrieterrein van Lei den wordt gescheiden. Voorts is het leefmilieu in de Boter huispolder beter omdat de Grote Polder geluidhinder van de rijkswegen en stankoverlast van Heineken ondervindt. De PvdA kiest als andere uit wijkmogelijkheid voor een bouwlocatie aan de spoorlijn Leiden-Alphen, ter hoogte van Hazerswoude. In de Rijnstreek zijn volgens de socialisten vol doende verstedelijkingsmoge- lijkheden. Ten noorden van de Oude Rijn en ten oosten van Alphen aan den Rijn mag van de PvdA niet worden ge bouwd. LEIDEN De Stichting Terminale Thuiszorg regio Leiden voorziet in een be hoefte.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 7