üarry Brokking wil ;een twijfelaars meer Carisma Darby herstelt zich McEnroe is nog niet versleten Marlboro*. 'rost ruikt prolongatie titel )RT EeidócSommit MAANDAG 1 OKTOBER 1990 PAGINA 13 tel voor Strijbos CEL Dave Strijbos is gisteren de eerste rlandse motorcrosskampioen van 1990 ge- n. In de eerste manche van de 250 cc- ontglipte Strijbos de winst door een jivertje, in de tweede had de man uit Oss jle vierde plaats voldoende om zich van de te verzekeren. In Boekei stonden de voor- te wedstrijden om de nationale titel op het Pedro Tragter behaalde een dubbele zege Jam een voorschot op de titel. Hij nam in E5 cc-klasse na twee ronden het initiatief [van Marcel van Drunen en won met rian- borsprong. Remy van Rees maakte indruk het tempo waarmee hij over het circuit de. Hij bleek echter te veel van zijn machi- i hebben geeist. In de tweede manche won ter opnieuw met grote voorsprong. Cees [der Veen kopieerde de prestatie van Trag- n de zwaarste categorie, de halve literklas- Lahlafi snelste van Dam tot Dam ZAANDAM De Marokkaan Brahim Lahlafi heeft gisteren op overtuigende wijze de zesde editie van de Dam tot Dam loop van Amster dam naar Zaandam gewonnen. De Noordafri kaan was op de tien Engelse mijl in 46 minu ten en 52 seconden de snelste van 12.000 deel nemers. De Dam tot Dam loop maakte dit jaar opnieuw deel uit van het Benelux weg-circuit, dat vorige week in het Luxemburgse Greven- macher met een halve marathon zijn eerste wedstrijd had en volgende week zondag in Antwerpen wordt afgesloten. De wedstrijd bij de vrouwen leverde een dubbele Hongaarse overwinning op. Helena Barocsi zegevierde in 53.55. Zij had ruim een minuut voorsprong op Judith Nagy. Beste Nederlandse was Joke Kleijweg, die vierde werd in 56.00. Ben Johnson mag deelnemen aan OS TORONTO Niets staat een start van Ben Johnson tijdens de Olympische Spelen vani 1992 in Barcelona meer in de weg. Het Cana dees Olympisch Comité besloot de levenslan ge schorsing van de in 1988 in Seoul na zijn overwinning op de 100 meter wegens gebruik van verboden middelen geschorste atleet op te heffen. Het nationale Olympische comité van Canada had Johnson verboden ooit nog voor zijn land op de Spelen uit te komen. In een vergadering in Toronto besloot men met negen stemmen vóór en drie tegen de maat regel in te trekken. Het comité is van mening dat Johnson door de publieke opinie voldoen de is gestraft. De schorsing van twee jaar door de Internationale Amateur Atletiek Fe deratie liep op 24 september af. Badmintonbond gaat de boer op PAPENDAL De badmintonbond gaat bij de eigen districten geld lenen om volgende maand de salarissen van het bondspersoneel te kunnen betalen. Het liquiditeitsprobleem blijkt één a twee ton groter dan de 250.000 gulden, die het in juni weggestemde bondsbe- stuur al voorzag. Een voorstel van het district centrum twee ton binnen te halen door een eenmalige heffing van twee gulden per lid, haalde het zater dag tijdens de buitengewone algemene ledenvergadering op Papendal bij lan ge na niet. Wel stelde Zuid-Holland Zuid 50.000 gulden beschikbaar tegen de gebruikelijke credietvoorwaarden. Rugbyploeg fors onderuit TREVESO De Nederlandse rugbyploeg heeft gisteren in het eerste optreden in Treviso voor het toernooi om een plaats in de eindronde voor de wereldbeker een zware neder laag geleden tegen een subliem spelend Roemenië. Het werd 7-45 na een ruststand van 3-24. Roemenië was in alle opzich ten de betere ploeg. De Roe meense voorwaartsen waren veel te sterk en ook de drie kwart lijn draaide formidabel. Oranje had daarbij de pech dat de anders zo schotvaardige Mi- chelsen ditmaal met vrije schoppen niet gelukkig was. Coachwissel bij karateka's vlak voor WK-toernooi GOUDA Minder dan zes weken voor de wereldtitelstrijd heeft de Karate Do Bond (KBN) van coach gewisseld. Rob Zwartjes zal tijdens het toernooi, dat van 4 tot 11 novem ber in Mexico wordt gehouden, op treden als interim-coach. Zwartjes is de opvolger van Raymond Snel, die na negen jaar zijn functie beschik baar stelde. Snel deed dat in overleg met het bestuur van de KBN. Voor zitter Walter de Mooy: „Snel is te leurgesteld en vreest dat hij de selec tie niet langer kan motiveren". dig onervaren tweetal voor een krachtproef. „Ze staan nu nog maar anderhalve maand in de stop en springen daar wonderwel mee om. Hier zijn we echt uniek in. Geen ploeg gaat naar een WK met zulke onervaren stoppers. Het is dus afwachten hoe ze zich gaan houden. Zwerver is al ver schrikkelijk compleet en bij Benne begint het er steeds meer op te lijken. Nu moet hij uit de stop nog het tempo zien te krijgen voor een snellere aanval. Voordeel is dat ze alle bei nog veel kunnen verbete ren. Maar dat geldt eigenlijk voor de hele ploeg", wringt Brokking zich in een comfor tabele underdog-positie. Tussen nu en Brazilië resteren nog twee oefenwedstrijden te gen Frankrijk (donderdag en vrijdag in Montpellier en Tou louse). De WK-basis staat op vijf posities vast. Ron Boudrie en Martin Teffer mogen nog knokken om de zesde stek op de diagonaal. Brokking: „Het zijn twee totaal verschillende spelers. In een goed stoppende ploeg komt Boudrie het best tot z'n recht met zijn snelheid en blokkerende kracht, terwijl Teffer aan de buitenkant beter uit de voeten komt. Het zal dus, zoals Beenhakker ook al tijd zei, van de tegenstander afhangen wie speelt". In Brazilië stuit Oranje in de poule op regerend Olympisch en wereldkampioen de Vere nigde Staten, Argentinië en Canada. „Allemaal teams zon der grote aanvallers aan de buitenkant, wat ons met Avi- tal Selinger als kleine blok- keerder best uitkomt. We zijn allemaal aan elkaar gewaagd, dat is het mooie en het gevaar lijke van deze poule. Je kunt eerste worden, maar voor het zelfde geld ook vierde". RONALD WOUDENBERG DEN HAAG Voor allen, die menen dat het John McEnroe de laatste tijd aan uithoudings vermogen mankeert, had de 31-jarige Amerikaan het afge lopen weekeinde een bood schap. In de finale van het 500.000 dollartoernooi van Ba- hield hij het tegen Goran Ivanisevic vijf sets en vier en een half uur vol om uiteinde lijk met 6-7 (4-7) 4-6 7-6 (7-3) 6-3 6-4 te winnen. Bij 5-3 in de derde set had de 1.96 meter lange Joegoslavi sche aanvaller een matchpoint. Zijn eerste service, die ge woonlijk als een guillotine werkt, haperde op dat cruciale moment. McEnroe won het punt aan het net en verzilver de enkele slagenwisselingen verder zijn eerste doorbraak. Brad Gilbert pakte in Brisbane zijn 20e zege. In de finale was hij beter bestand tegen de re gen-onderbrekingen dan Aa ron Krickstein: 6-3 6-1. Aan de vooravond van de Duitse her eniging heeft Steffi Graf nog wat goud gedolven in de DDR. 's Werelds nummer één won in de Leipziger Messehalle het eerste en laatste Oostduitse toernooi en voegde tachtigdui zend gulden toe aan haar sei- zoensverdienste, die daarmee de één miljoen-dollargrens overschreed. Zoals gebruike lijk waren de Graf-optredens kort van duur. De finale tegen de Spaanse Aranxta Sanchez was met 6-1 6-1 zo voorbij en de uitkomst was al niet anders dan de finales van Tokyo, Amelia Island en Hamburg, waar de twee dit jaar ook al tegen tegenover elkaar ston den. In de eindstrijd van het vrou- wendubbel zegevierde de Amerikaans/Zuidafrikaanse combinatie Gretchen Magers- /Lise Gregory met 6-2 4-6 6-3 over het als vierde geplaatste duo Jo Durie/Manon Bollegraf (GBr/Ned). Op de laatste twee dagen kwa men enkele duizenden belang stellenden op het gebeuren af. Daarvoor was het in de enor me tentoonstellingshal akelig stil geweest. De kaartjes (tot 42 mark) bleven onverkocht in de kassa's liggen. Steffi Graf begreep wel waarom: „De mensen hier hebben op dit moment andere zorgen aan hun hoofd." In Tokyo behaalde Mary Joe Fernandez de eerste toernooi zege in haar carrière. De 19-ja- rige Amerikaanse, die als vier de was geplaatst, won in de fi nale met 3-6 6-2 6-3 van Amy Frazier. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 1, 18.10 uur NCRV Sport op 1. Nederland 2, 18.55 uur AVRO's Sportpanorama. België Nederland* 2, 21.05 uur Tofsport. Eurosport, 18.00-01.30 uur Sport. Sportnet, 18.00-01.00 uur Sport. MORGEN Eurosport, 08.30-18.00 uur Sport. Sportnet, 08.00-18.00 uur Sport. Volleybalsters zetten de bloemetjes buiten LEEUWARDEN De Ne derlander Ton Boeren brink heeft gisteren op staande voet ontslag genomen als manager bij de Belgische volleybalclub Antonius He rentals. De speelsters van de Belgische kampioen misdroe gen zich zaterdagnacht in Vught waar een tweedaags internationaal toernooi werd gespeeld. De ploeg keerde om vier uur 's nachts terug uit het nachtleven en bij thuiskomst zetten de speel sters de kampeerboerderij, waar de vijf deelnemende ploegen waren onderge bracht, op stelten. Daarbij werden de overige speelsters, die al om elf uur naar bed waren gegaan door tumult opgeschrikt. De Belgische speelsters konden gisteren geen fatsoenlijke partij meer spelen in het evenement, waaraan ook het Friese A ve- ro OS deelnam en de hoofd prijs greep. Het was al de tweede keer dat de volley balsters zich - misdroegen. Drie weken geleden spron gen ze uit de band tijdens een toernooi in Westduits- land. Boerenbrink kan zich vanaf vandaag helemaal gaan rich ten op het managerschap bij Avero OS. Nadat beide par tijen in het voorjaar van 1989 uit elkaar gingen, kwam het dit seizoen weer tot een sa menwerkingsverband. „Ik wil mijn tijd en aandacht lie ver besteden aan een ploeg, die wel weet wat het wil. De Belgische speelsters zijn aar dig en lief, en ik zou ze best als schoondochter willen hebben, maar ik ben er voor het volleybal en nergens an ders voor", laat Boerenbrink weten. (Van onze paardesportmedewerker) WASSENAAR Duin- digt verwendde haar vaste bezoekers. Maar liefst drie belangrijke nummers prijkten op het program ma. Met belangstelling werd uitgekeken naar de Data Copy Cup, een ge- sponsorderde sprintkoers waarin maar liefst 35 mil le te verdelen was. Als smaakmaker vertrok de merrie Carisma Darby die, een week na een mislukte start, op Duindigt nog wat goed te ma ken had. De rappe viervoeter heeft er nu eenmaal, tot wan hoop van haar eigenaar Bob Krom, een handje van om ach ter de startauto de vertrouwde drafgangen te verruilen voor minder lucratieve galopspron gen. In handen van haar vaste gastrijder Gerard van Eyke- lenborg ging het nu weer eens feilloos. Hij hield haar wat achter de auto, wat een tiental meters terreinverlies beteken-' de, doch zoiets kan een paard van het kaliber Carisma Dar by zich makkelijk permitte ren. Aan de overkant schoof ze al naar voren om op de laat ste rechte lijn de zevenkoppige concurrentie de in de gelegen heid te stellen haar ferme ach terste te kunnen bewonderen. Van haar tegenstanders deed Yick Buitenzorg het nog het best, tweede op een lengte. Ca risma Darby zal over veertien dagen haar geluk beproeven in Parijs, waar het Europees Kampioenschap voor 5-jarigen op het program staat. De jongst actieve jaargang, de 2-jarige dravers hadden hun eerste belangrijke confrontatie Fellow of Zuilen gaat met A. Mollema op de sulky op de winst af i in de zogenaamde Jonker- en Jofferprijs, twee koersen ge splitst voor mannetjes en vrouwtjes waarin klassieke roem, veel geld en niet te ver geten een felbegeert startbe wijs voor de Prodyktendrave- rij (de belangrijkste koers voor de jaargang) op het spel ston den. De Jonker-prijs werd een koers met incidenten, in de laatste bocht haakten de sul- kywielen van de pikeurs Mol lema en Suykerbuyk, het ob stakel veroorzaakte nogal wat consternatie in het veld, met als slachtoffer Gerard van Ey- kelenborg, die in kansrijke po sitie met Famico Westland zijn kansen tot nul gereduceerd zag. Toen de karretjes van Molle ma en Suykerbuyk weer los schoten profiteerde Arnold Mollema het meest, eenmaal vrij draafde zijn Fellow of Zui len probleemloos naar de 15' mille vette buit, de officiële uitslag werd biina twintig mi nuten opgehouden, toch mocht Mollema de ereronde verzor gen. „Geen opzet in het spel" meende voorzitter Ype Teil van het draverijcomité.. Frede- rieke Norg recordhoudster dit iaar en de huizenhoge favoriet hij de Joffers, bakte er op juist op het cruciale moment niets van, ze ging van de benen. Met verrassend gemak eiste First Hazelaar, gereden door Wim Velis de hoofdprijs op. Hier was een beetje sprake van gerechtigdheid, want in haar laatste koers had First Hazelaar haar eigenaar tien mille door de neus geboord, door in gewonnen positie in galop de finishlijn te doorkrui- sen, gevolg uitschakeling. Over veertien dagen mag ze haar krachten meten met de beste hengsten, ze is een kans hebber en kan in de voetspo ren van haar vermaarde vader Uno Hazelaar, die dit i in 1980 won, treden. )n Senna zit er wat mismoedig bij nadat hij zijn bolide aan de kant heeft moeten zetten. FOTO: AP jj irathonlopers fotograferen onderweg Brandenburger Tor LIJN Ter gelegenheid het opheffen van de 5( Isrepubliek Duitsland en Akiitse Democratische Re- e iek kreeg de oude Duitse ie dstad gisteren met de ze- "iende editie van de mara- van Berlijn een voor- fje Van de hereniging. de 42 kilometer en 195 r in de voorgaande zes- a jaar voorbehouden aan •jj westelijke gedeelte van de d gisteren voerde het par koers door beide delen van Berlijn. Om negen uur gistermorgen stuurden de twee burgemees ters van Berlijn, Walter Mom per (West) en Tino Schwierzi- na (Oost) op de „Straat van de 17e juni" 25.000 deelnemers uit zestig landen op weg. Na ruim 3.000 meter passeerden zij de Brandenburger Tor waarvan de reiniging a 120.000 gulden drie dagen tevoren gereed was gekomen. Het passeren van het historische monument was zo'n emotioneel moment dat vele honderden deelnemers stopten om het op een foto vast te leggen. Tot degenen die niet stopten behoorden in elk geval de latere winnaars: de Australiër Steve Moneghetti en de Westduitse Uta Pippig. Beiden finishten in een nieuw parkoersrecord. De overwin ning leverde een premie van 27.500 gulden en een Mercedes 300 SE op. Moneghetti zorgde met zijn tijd van 2 uur 8 minu ten en 16 seconden voor de beste tijd van dit jaar. Carla Beurskens verkeerde lange tijd in de waan, dat zij in 2.30.00 als tweede vrouw ach ter Pippig over de eindstreep was gegaan. Toen later de offi ciële uitslag bekend werd stond de Poolse Renata Ko- kowska met 2.29.10 als tweede geklasseerd. Voor de 60-jarige Britse loper John Jerran wa ren de inspanningen te veel. De man zakte reeds kort na de start in elkaar. Hoewel direct een medisch team ter plaatse was, bleek hij, na een hartaan val, niet meer te redden. Spelen enkele toppers afha ken. Tot Barcelona blijven deze tien in ieder geval. Ik ben niet meer bang dat er één zal afhaken of het moet - laat ik afkloppen - door blessures ge beuren. En in '92 wil ik nie mand het recht ontnemen om een goed contract in Italië bin nen te slepen. Daar hebben ze dan ook zes jaar hard voor ge werkt. Dan kunnen ze echt krijgen wat ze waard zijn. Ron Zwerver kon anderhalf jaar geleden al in Italië terecht voor 150.000 gulden. Maar Arie Selinger zei toen al: 'In vesteer eerst in je eigen li chaam en je eigen niveau, dan vang je na '92 per jaar wellicht wel zes ton'". Onervaren duo Brokking, die Zwerver nu al zonder blikken of blozen roemt als de beste speler van de wereld, weet dat de presta tie op het WK vanaf 18 okto ber valt of staat bij zijn verse pass-duo Zwerver en Benne. Waar in vervlogen tijden Post- huma en later Zoodsma en Grabert dit karwei voor hun rekening namen, daar staat nu een - op dit onderdeel - volle- Ballerini zet elite te kijk MONTREAL In een tijds bestek van nog geen veertien dagen is Franco Ballerini van één van de vele Italiaanse ren ners in het peloton, tot één van de bekendste coureurs uit de laars geworden. De 25-jari- ge inwoner van Canta Grillo, in de buurt van Florence, ze gevierde gisteren in de Grote Prijs van de Amerika's, de eni ge koers in de strijd om de we reldbeker die buiten Europa wordt gehouden. Had Ballerini in Parijs-Brussel nog een sprint nodig tegen JeUe Nij- dam, in de Canadese stad kwam hij alleen over de eind streep. Dertig seconden scheidden hem van de Zwitser Thomas Wegmüller en de Belg Sammie Moreels. Boksers verliezen van Denemarken VUGHT De Nederlandse amateur-boksploeg heeft za terdagmiddag in sporthal Ou- werkerk in Vught de inter landwedstrijd tegen Denemar ken verloren. Van de tien par tijen wonnen de Denen er zes, Nederland vier. De uitslag werd daardoor 12-8 in het voordeel van de gasten. Toch maakten vooral de jon geren onder de Nederlandse amateur-boksers een goede in druk. Dat Orhan Delibas een groot talent is, was reeds ge ruime tijd bekend. De 19-jari- ge Arnhemse Havo-scholier werd vorig jaar in zijn woon plaats reeds nationaal kam pioen in het zwaarwelterge- wicht. Verrassend was even wel het optreden van de 17-ja- rige Johan Lücker uit Nieu- wegein, die in zijn vierde par tij de Scandinavische jeugd kampioen in het lichtgewicht, Johnny Johannesen, op pun ten versloeg. Een goede in druk maakten ook de licht- welters Leon Marcé en René Prins en Martin Carels. Van dit drietal bracht overigens al leen Carels zijn partij tot winst. Opvallend was de goede conditie en het technisch ver mogen van de jonge Neder landse boksers. niet meer bang maken. „Al leen als alle zes Zweedse basis spelers fit zijn kunnen ze het nog aan", aldus Brokking na de zevende opeenvolgende zege in ruim een maand tijd. „Zonder Gustavsson en Nils- son zijn ze echt een maatje te klein voor ons", kon Brokking ook maar moeilijk een inschat ting maken van de ware capa citeiten van zijn eigen ploeg. Wel kon hij, ingegeven door de Zweedse zwakte, z'n wissel spelers volop aan de bak laten komen. Arnold van Ree, Pa trick de Reus en Bas Koek konden de afgelopen dagen het gat met de overgebleven zeven vaste krachten danig verkleinen. „Op het WK in Brazilië staan ze klaar voor volwaardige invalbeurten", weet Brokking nu. „En daar ben ik heel erg blij mee. Dat geeft ook vertrouwen voor de toekomst". Geen twijfelaars De jubelstemming kende haast geen grenzen bij de vrolijk grijnzende bondscoach. Tijdens de persconferentie in een bij zaaltje van de sporthal van Nieuwegein hing zelfs zijn baas en bondsvoorzitter Piet de Bruin genietend aan zijn lippen. Daarom was Brokking ook gaarne bereid de waarde van het even geroemde als verguisde Hollandse systeem nog eens aan te geven. „Ne derland bulkt nog steeds van het talent. Ik kan zo een lijst van twaalf nieuwe Oranje kandidaten maken. Ik heb Jong Oranje op de EJK (Euro pese jeugdkampioenschappen, red.) zien spelen. Allemaal grove en grote talenten, die li chamelijk goed in elkaar zit ten. Ze hebben maar één man co: ze maken te weinig trai ningsuren en spelen geen wed strijden op niveau. Maar als ze echt willen, er alles voor aan de kant willen zetten, dan kunnen ze in ons systeem uit groeien tot internationale top pers. Aan twijfelaars hebben we niets meer, daar krijg je la ter alleen maar een hoop ge donder mee. Daar hebben we de afgelopen tijd genoeg erva ringen mee gehad. Ik heb geen zin mensen over de streep te trekken. Als ze bang zijn dat hun vriendin te weinig aan dacht krijgt of ze het verve lend vinden pilsjes in te leve ren, hoeft het niet". „Nee, met ons systeem hoef ik ook niet bang te zijn voor een terugval, als na de Olympische Xrm W - 1 EZ DE LA FRONTE- Met een taktische sterprestatie heeft a Prost zijn laatste op prolongatie van 'vereldtitel in de for- 5(?-l waargemaakt. ransman won gisteren de 2®; Prijs van Spanje in Je- 10 óór zijn Britse stalgenoot iMansell en de Italiaan >o andro Nannini in een Be- n. Hij verkleinde daar- j zijn achterstand op de lei-, p0 van het klassement, de ai liaan Ayrton Senna, tot i punten. aan nog twee wedstrijden it programma. Daarmee is x eker dat voor de vijfde u reenvolgende maal de sing over het wereld- lioenschap buiten Europa 2 vindt; het vroegst op 21 in het Japanse Suzu- a viel twintig ronden het einde uit met een isch defect aan zijn McLaren. Het was voor hem de derde keer dit seizoen dat hij de finish niet haalde. Na zijn uitvallen vertolkte Senna met- een verongelijkt gezicht de ondankbare rol van toe schouwer. Van het muurtje bij de boxen zag hij hoe zijn Oos tenrijkse stalgenoot Gerhard Berger enkele ronden later bij een mislukte inhaalpoging door de Belg Thierry Boutsen in diens Williams van de weg werd gedrukt. Prost wierp bij zijn 44e Grand- Prixzege uit zijn carrière al zijn ervaring en routine in de waagschaal. Op het smalle en bochtige parkoers van Jerez ging de Fransman in de 27e ronde als eerste naar de boxen om de banden te laten wisse len. Hij lag toen in tweede po sitie. Het monteren nam 6,17 seconden in beslag. Voor Fer rari betekende dat een top- restatie. lechts kort hield Prost zich met leider Piquet bezig, in de dertigste ronde ging hij de drievoudige wereldkampioen voorbij en nam daarmee de leiding over. Prost gaf intus sen een lesje aan al degenen, die hem de laatste tijd verwe ten- laf en zonder risico te rij den. Met een voorsprong van 22 seconden op Mansell ging hij door de finish. In Jerez was tevens de gezondheidstoestand van for mule 1-coureur Martin Don nelly stabiel te noemen. Dat verklaarden de arsten zater dag na een operatie van drie uur. De 26-jarige autocoureur werd vrijdag tijdens de trai ning voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez na een hevige botsing vastge kleefd aan zijn kuipje uit zijn bolide geslingerd. Heel ander nieuws kwam er van de Belgi sche formule- I rijder Thierry Boutsen, nu nog uitkomend voor Williams. Hij zal de ko mende twee jaar rijden voor de Franse renstal Ligier. Zijn plaats zal waarschijnlijk wor den ingenomen door Mansell. UWEGEIN De ver- king is vlot gemaakt; door volleybal- J|*[lscoach Harry Brok- Het nieuwe Oranje /tie oude topploeg zul- in de komende weken (■«veelvuldig met elkaar vergeleken. Brok- is namelijk verlost te, de 'mooi-weer-volley- En die kwinkslag Zoodsma, Grabert Blangé maakt de Am- die gisteren z'n nÜract verlengde tot en ól| de Olympische Spe- in Barcelona, maar graag. J vorige ploeg was er één loge pieken en diepe da le piek van het nieuwe ligt iets minder hoog, ze zakken niet weer weg jenslagen. Dit is een ech- iokkersploeg omdat ze zo- vertrouwen in elkaar Ze verslappen niet en laten zich niet meer izelen door welke ploeg )>ok". ir Zweden laat de natio- Iselectie zich al helemaal

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13