Onzekere toekomst voor Duitse sportwereld sportuitslagen enFe FC Twente bezorgt Fortuna eerste verlies DAMESBEURS SPORT OP TV KOERSEN Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! PORT £eicUc@ou%atit ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1990 PAGINA 9 OELMAN VLISSINGEN (UE DUELS GESCHORST MjgT De tuchtcommissie van de KNVB heeft Kd Pennings, doelman van eerste-divisieclub Mjsingen, voor drie wedstrijden geschorst. De 24- M ge sluitpost kreeg op 15 september in het duel y t SC Heracles de rode kaért van scheidsrechter Riel. Pennings moet nog twee wedstrijden zijn straf uitzitten. Vorige week miste hij als ilg van zijn voorlopige schorsing de wedstrijd n Cambuur. De volgende spelers werden voor wedstrijd uitgesloten: l'Ami (Dordrecht '90), Jong (Heerenveen), Van de Brink, Kraay, Re- er (allen De Graafschap), Van de Meer (FC echt), Bos (Vitesse), Vlemmings (Wageningen). tuchtcommissie heeft zich nog niet uitgespro- I over de rode kaart, die Vitesse-doelman Rai- nd van der Gouw zondag in het duel met For- i vol a kreeg. De Arnhemse club heeft om een mon- M nge behandeling gevraagd. De strafzaak dient bU| uschijnlijk in de loop van de volgende week. Zeelenberg aan kop DEN HAAG Biljarter Ron Zeelenberg gaat alleen aan de leiding in de derde klasse drie- banden-klein. Na de tweede ■wedstrijdavond is hij de enige van de acht deelnemers die in drie ronden nog geen puntver lies heeft geleden. Zeelenberg won in de derde ronde van Van den Dobbelsteen met 20-8 in 33 beurten. Bij het NK kunststoten in Am sterdam heeft Hagenaar Ritman gisteravond de eerste ronde overleefd. Hij won met 3-2 van Hattemmer Van der Wal. De stand is: 1 Zeelenberg 6 punten (moyen ne 0 468). 2 Van Voorst 4 (0.483). 3 Van Dam 4 (0.456). 4 Van Stokhem 4 (0.395). 5. Roozen- burg 4 (0 374). 6 Snijden» 2 (0 404), 7 Polko 0 (0 333). 8 Van den Dobbelsteen 0 (0 291) Ernstig ongeluk bij training Grand Prix JEREZ DE LA FRONTERA Tijdens de training voor de Grote Prijs van Spanje formule I is gisteren in Jerez de la Frontera een ernstig ongeluk gebeurd. Tien minuten voor het einde van de trai ning raakte de Engelsman Martin Don nelly door een nog niet opgehelderde oorzaak de macht over zijn Lotus kwijt. Met volle snelheid botste de wagen tegen de vangrails. Dp Lotu§ brak door midden en de 26-jarige Engelse coureur werd met zijn stoel op het circuit geslingerd. Donnelly werd per helicopter naar een ziekenhuis in Sevilla overgebracht waar hij bij bewustzijn kwam. Na een eerste onderzoek bleken zijn linkerbeen en en kele ribben gebroken. Tevens werd ge vreesd voor een schedelbasisfractuur. Van de Formule l-wagen van de Brit Martin Donnelly bleef weinig heel nadat hij met een snelheid van ongeveer 240 kilometer per uur van de baan was gevlogen. foto: epa Stadion Hajduk tijdelijk dicht BELGRADO Het voet balstadion van de Joego slavische eerste divisieclub Hajduk Split blijft tot na der order gesloten. Boven dien moet Hajduk zijn eerstkomende thuiswed strijden op minstens 150 kilometer afstand van Split afwerken. De Joego slavische Voetbal Bond heeft deze maatregelen gisteren bekend gemaakt. De straffen zijn uitgespro ken naar aanleiding van de ongeregeldheden, die woensdag bij de wedstrijd tussen Hajduk en Partizan Belgrado plaatsvonden. WOOSNAM EN MCNULTY LEIDEN CHEPSTOW Ian Woosnam en Mark McNulty, de winnaar en de verliezer van het WK matchplay van afgelopen zon dag, zijn bij de Europese Grand Prix in Chepstow aan elkaar ge waagd. Woosnam liet voor de tweede achtereenvolgende dag geen slag liggen, ging rond in 67 (vier under par) en nam halver wege de leiding met een totaal van 132 (tien under par). McNul ty uit Zimbabwe, die de lijst van Europese geldverdieners aan voert met 25.000 gulden meer dan Woosnam, kwam met een nieuwe ronde van 67 uit op 134, waarmee hij de tweede plaats bezet. „BONDSREPUBLIEK LEVERT DE OFFICIALS, DDR DE SPORTERS' MÜNCHEN Is het voetbalelftal van Duits land straks helemaal niet meer te verslaan? Kan Duitsland serieus wed ijveren met Rusland en de Verenigde Staten op g^de grote atletiektoernooi- *«|en? Wat gebeurt er met de Oostduitse sportcul- 1 tuur? ■4 Hoe ziet de toekomst van de ïf subtop van de Bondsrepu- bliek eruit? Waar blijven alle trainers en coaches, die de iDR de laatste jaren heeft 'oortgebracht? Oftewel, wat •ijn de sportieve gevolgen an de Duitse hereniging? ten inmiddels gevleugelde [kreet in de internationale iportwereld lijkt in sommige ikken van sport vaste bo- lem te krijgen: ,,De Bondsre- jpubliek levert de officials, de DDR de sporters". 'Met het afbreken van de viel ook het socialisti- :he uithangbord van de •DR, de hoge sportcultuur, letterend op de grond. Een zucht van verlichting ging er door de internationale sport wereld. Dat gehate blauwe trainingspak ligt over niet al Q/ite lange tijd op de vuilnisbelt, i|de nationale hymne kan van de geluidsbanden worden ge wist, de vlaggen opgerold. Na ruim dertig jaar worden ook de beide Duitse sportwe relden herenigd. Tijdens de Olympische Spelen van 1960 in Rome marcheerden de Duitse atleten nog achter één w over de tartaanbaan van et olympisch stadion. Het is echter de vraag of in Barce- tvaar over twee jaar de zomerspelen worden gehou den, de eensgezindheid ook zo innig en blijmoedig is. Na tuurlijk, Willi Daume, voor zitter van het Westduitse olympische comité, slaat zich van geluk de handen kapot op zijn volle Beierse knieën. Want wat wil je als sportbe- uitlstuuder nog meer, wanneer Ho één van de sterkste sportna- ties komt „aanwaaien". ïalt nel Broodroof Maar lang niet iedereen is even gelukkig met de komst van de Oostduitse sporters. Sommigen zien het als brood roof, anderen zien hun plaats in de nationale selecties in gevaar komen. En daarmee hun olympische droom in rook opgaan. Bovendien gaat I het eenvoudige rekensomme- j tje van één plus één is twee Katrin Krabbe (links) en Heike Drechsler vierden enkele weken geleden bij de EK in Split voor het laatst hun sprintsuccessen FOTO: EPA niet op. Met andere woorden: het aantal medailles zal on der één Duitse vlag minder groot zijn dan in het verleden onder twee. Wat bovenal overheerst is de onzekerheid. Die houdt de Duitse sportwe reld in' een beklemmende greep. De sportcultuur van de DDR kan niet naadloos in die van de Bondsrepubliek worden geschoven. Zoals bekend was in het Oostblok sport een uit hangbord, een wapen waar mee de machthebbers hun ideeën over het socialisme onderbouwden. Het was een publiek geheim dat alle mid delen daarvoor werden ge bruikt. De DDR nam binnen het Oostblok op een groot aantal gebieden de laatste ja ren het voortduw. De al machtige DTSB, de overkoe pelende sportorganisatie bin nen de DDR, rekende alleen in medailles. Het rendement diende hoog te scoren. Er werd binnen de DTSB, dat zichzelf in november zal opheffen, gezocht naar sport en met een redelijke kans op medailles. Wildwatervaren bijvoorbeeld was ooit een olympische sport, Oostduitse sporters stonden vooraan bij het uitdelen van de plakken. Toen de sport uit het olym pisch programma werd ge schrapt, zag je nergens een wildwaterkanoër meer uit de DDR. Sparwasser ger. Een titel leverde voor een gehele ploeg inclusief be geleiding maar één medaille in de medaille-spiegel op. Te kostbaar. Voetbal werd daar om min of meer bewust door het sportregime in de ont wikkeling geremd. Daarom bleef het Oostduitse voetbal verstoken van grote interna tionale successen. Het bleef bij incidentele succesjes. Ooit klopte de nationale ploeg tij dens het WK van 1974 door een doelpunt van Sparwasser de latere wereldkampioen Westduitsland. Die wedstrijd werd dagen achter elkaar en tot vervelens toe op de Oost duitse televisie vertoond. Het was de een van de zeldzame keren dat de DDR met voet bal pronkte. Op woensdag 12 september speelde de DDR de laatste of ficiële interland in en tegen België. Bondscoach Eduard Geyer, die een aanbieding heeft om jeugdcoördinator bij Schalke '04 te worden, en zijn ploeg klopten de Belgen in Brusselse Astridpark ge tergd met 2-0. Op 21 novem ber is er in Leipzig een af scheidsfeestje tussen West en Oost. Een dag later worden de beide voetbalbonden sa mengevoegd en vanaf 1 maart volgend jaar mogen Oostduitse voetballers het shirt van de nationale ploeg dragen: Volgend jaar gaat de DFV (Oostduits) verder als een regionale bond en mogen er twee Oostduitse clubs in de Bundesliga uitkomen en zes in tweede Bundesliga. De overige verenigingen moeten hun nieuwe avontuur in het amateurvoetbal beginnen. Doping Dat medailles door het do- pinggebruik, kort na het Ho- necker-regime ook toegege ven, een kwalijke geur had den, deerde niemand binnen de DDR. Op de atletiekbaan deed de DDR altijd een flin ke greep in de prijzenpot. Ze ker tijdens Europese kampi oenschappen. Op het EK in Split, een paar weken gele den, keerden de DDR-atleten met 34 medailles, waarvan twaalf gouden, naar huis. Een waardig afscheid, heette het toen de Oostduitse ploeg met de bekende vlag de hamer en passer omgeven door een erekrans met graan korrels, het symbool van de arbeiders, boeren en intelli- gentia een ereronde maakte. Jann Kern, secretaris-gene raal van de Westduitse atle- tiekbond DLV, zag het tafe reel met gemengde gevoelens aan. Hij krijgt een aantal gro te sportsterren uit het DDR- blok, onder wie Heike Drechsler, Anita Wachter en Katrinn Krabbe, in zijn schoot geworpen. Hij weet niet of hij er wel zo blij mee moet zijn. „Op 24 november hoop ik op de goedkeuring van de bond voor een nieuwe opzet van vijf regionale bon den. De afzonderlijke bonden leveren ieder hun afgevaar digden voor het hoofdbe stuur. Dus ook Oostduitsers krijgen daarin zitting". 150 miljoen Een voornaam probleem vormt de financiering. De DLV heeft nu vijftien betaal de en 45 parttime-trainers in dienst. Het Oostduitse trai nerskorps bestaat uit 560 trai ners. Daarvan hoopt Kern er zestig in dienst te kunnen ne men. Bondskanselier Kohl heeft een bedrag van 150 miljoen gulden toegezegd voor de hele sportwereld. Kern weet nog niet hoeveel er naar zijn bondskas vloeit, maar „het zal lang niet vol doende zijn om het Oostduit se sportsysteem op het nieu we Duitsland te projecteren. Dan heb ik het nog niet eens over de medische en maat schappelijke begeleiding en de wetenschapppelijke on derzoeken". Tot dusver slok te de operatie van de hereni ging van de beide atletiek- bonden ongeveer 150.000 gul den op. De toekomst van de Duitse atletiek is volgens Kern on gewis. „De huidige toppers blijven wel aan de top. Die hebben hun opleiding in de DDR gehad. Maar wat ge beurt er met de zogenaamde „nachwuchs"? De Oostduitse opleiding kunnen we niet be kostigen. Maar we zouden onze jeugd niet eens een der gelijke Spartaanse opleiding willen geven". Kern onder kent ook het probleem van de huidige Westduitse gene ratie, die bevreesd is voor de nieuwe lichting „landgeno- Spnntster Sabine Richter heeft haar plaats in de natio nale ploeg eigenlijk al opge geven. Ze is kansloos tegen de snelheden, die Drechsler en Krabbe op de korte af standen ontwikkelen. Daar om zit ze volgend jaar tijdens het WK in Tokyo waar schijnlijk voor de televisie. „Maar dat kan ook leuk zijn", vertelt de 24-jarige loopster uit Frankfurt met een sarcas tische ondertoon in haar stem Ze is zwaar teleurge steld in de huidige ontwikke lingen, omdat ze èn Tokyo èn Barcelona op haar lijstje had staan. „Ja, natuurlijk. Ik was graag naar Japan en de Spe len gegaan. Helaas denk ik nu af te moeten vallen". Voor de Oostduitsers zelf is Richter blij, dat benadrukt ze een paar maal. „Ze kunnen nu van alles doen. Zelf bepa len waar ze heen gaan. Keu zes maken. Aan de andere kant denk ik dat de sporters zichzelf nog wel eens tegen zullen komen. In de DDR werd alles voor hen geregeld. Zo werkt dat bij ons niet". Voorwaarts Op wielergebied was de DDR weliswaar nooit een groot verdiener, maar de Duitse wielersport zal door de here niging een flinke stap voor waarts maken. „Dat is na tuurlijk niet in medailles uit te drukken, maar er zullen meer talenten op de fiets stappen. Nu braken er jaar lijks één of twee door. In de toekomst ongetwijfeld meer. En dat is alleen voor prettig voor het Duitse wielrennen", is de stellige overtuiging van beroepscoureur Rolf Golz, dit jaar nog fietsend in dienst van de Zeeuw Jan Raas. Een aantal van zijn Westduitse collega's zal er volgend jaar wanneer het WK in Stuttgart wordt gehouden, niet meer bij zijn. ..Dat vind ik verve lend. Velen trainen voor Stuttgart en nog verder weg voor Barcelona. Dat moeten ze misschien missen. Van mij mogen de Oostduitsers ko men. Och, en of het medail les scheelt, weet ik niet. Mis schien krijgen we er einde lijk eens eentje op de weg". Opgeslokt Volgende week al worden de Oost- en Westduitse schaats bond samengevoegd, of lie ver gezegd, wordt de Oost duitse door de Westduitse op geslokt. Maar of daarmee de jarenlange hegemonie van met name het vrouwen- schaatsen van de DDR in stand kan worden gehouden, is maar zeer de vraag. De nieuwe schaatsstructuur kan niet in de schaduw van de Oostduitse structuur staan. De belangrijkste DDR-top- pers willen voorlopig nog wel doorgaan. In ieder geval tot en met de Olynfpische Win terspelen van 1992 in Albert - ville. Afhankelijk van de in teresse van sponsors en de overheidssubsidie zullen ook de trainers van de topschaat- sers bij de Westduitse schaatsbond, de DESG, wor den ondergebracht. Er komt een hausse aan topschaatsers uit de DDR: Angela Hauck, Uwe-Jens Mey, Gunda Klee- mann, Jacqueline Börner, Contanze Moser en Christa Rothenburger bijvoorbeeld. De onzekerheid knaagt aan de Duitse schaatsers, die net voor een nieuw seizoen staan. Zeker voor de Westduitse schaatsenrijders, die maar „krabbelaars" zijn vergele ken met hun tegenstrevers van de andere kant van de voormalige Muur. Ab Krook, huidige Nederlandse bonds coach van de mannenploeg en acht jaar werkzaam als trainer in Duitsland, voorziet grote problemen. „Het is na tuurlijk zo klaar als een klontje, dat die Oostduitsers alle plaatsen in zullen ne men. Het verschil is domweg te groot tussen beide schaats landen. Ik heb regelmatig contact met de mensen van de bond en die weten ook niet wat er gaat gebeuren". Daume De hereniging leidt volgens Willi Daume hoe dan ook tot diverse grote en sterke natio nale ploegen. „Hoe groter de concurrentie, hoe sterker de competitie. En ik geloof niet in die verhalen dat veel Westduitse sporters de komst van de DDR-mensen met ar gusogen begeleiden. We zijn straks weer samen. Na meer dan dertig jaar. Bij de Spelen in Rome hadden we voor het laatst zo'n sterke olympische ploeg. Daarna nooit meer". Daume, die ook lid van het IOC is, durft geen voorspel ling over het aantal Duitse medailles in Barcelona in 1992 te doen. „Daar waag ik mij niet aan. Het is onmoge^ lijk om daar een antwoord op te geven. Bovendien „Deutschland tlber alles, ist nicht alles". BERNIE VAN UNEN Byenoord excuseert bij Roemenen rm 'ERDAM Het bestuur Feyenoord heeft gisteren _.*n telex de Roemeense mi- Sr van Sportzaken, Cornel verontschuldigingen eboden voor het geval de ruk zou zijn ontstaan dat rCaj r de bewindsman recht- eks bedreigingen zouden geuit aan de international in n Sabau. it B telex werd gestuurd naar leiding van een gesprek directeur Martin Snoeck de speler Sabau, kort na 5 terugkomst uit Bukarest, ir hij met het nationale jm meespeelde in een wed- k jd tegen Polen. Daarbij stel- B Feyenoord vast dat de bij ■I au bestaande gevoelens f p i onbehagen en bedreiging een gesprek met Dinu zijn (genomen. [elopen zondag maakte de wedstrijd van enoord tegen Willem II in >urg melding van het feit, de familieleden van Sabau loemenië gevaar zouden lo- als deze zou weigeren het Roemeense team te \|len. Sabau, die in een eer- wedstrijd tot zijn onge- gen op de bank moest I itsnemen, had die indruk regen in een telefoonge- !k met Dinu. De weergave dat gesprek kwam via een ter ore van de leiding van enoord. „Daarbij is met ie het gevoel van bedreigd M sterk benadrukt", aldus persverklaring, die Feye- rd gisteren verspreidde. ENSCHEDE FC Twente is gisteravond teruggekeerd in de subtop van de eredivisie door op eigen veld Fortuna Sittard te verslaan, 1-0. Het mislukte optreden in het Diek- manstadion betekende voor de Limburgse ploeg de eerste ne derlaag van het seizoen. De om hun reeksen van gelij ke spelen bekend staande ploegen maakten er in En schede een aardige vertoning van. Dat was vooral de ver dienste van de thuisclub, die voortdurend een overwicht had. Als wel vaker deze com petitie had FC Twente echter grote moeite met het benutten van de kansen. Waar het ging om het missen in vrije positie spande Mrkela de kroon. De Joegoslaaf schoot enkele mi nuten voor rust een strafschop keihard naast het doel van Hesp. Het enige doelpunt on stond toen verdediger Postma bij gebrek aan een goede af- speelmogelijkheid in de 58ste minuut besloot van 35 meter uit te halen. De vervanger van Rutten zag tot zijn eigen ver bazing dat Hesp in het Lim burgse doel volkomen werd verrast, 1-0. Fortuna speelde geen gelukki ge wedstrijd. Al na 23 minuten had trainer Berger zijn beide wissels 'verbruikt. Eerst werd verdediger Meijer geblesseerd aan zijn knie per brancard af gevoerd. Kort later verdween aanvaller Van Helmond strompelend naar de catacom ben. FC Twente kreeg zijn zwaar ste slag enkele uren voor de wedstrijd te verwerken. Libe ro Rutten werd in de gisterna middag in een Enschedees zie kenhuis aan zijn knie geope reerd. De met het oog op de Europese confrontatie met Le- verkusen haast onmisbaar ge achte speler zal voorlopig rust moeten houden. SPORTWERELD Voetbal De KNVB heeft een nieuwe kledingsponsor. Het is de Italiaanse firma Lot to, in Nederland vertegen woordigd door Lotto Benelux BV. Het contract heeft een geldigheid van vier jaar en gaat per 1 januari 1991 in. In die periode zal de sponsor alle vertegenwoordigende elftallen van de voetbalbond aankleden en jaarlijks een niet nader ge noemd bedrag betalen. Voetbal RLT 4 zal dinsdag 2 oktober de wedstrijd voor de UEFA-cup tussen Vitesse en de Noordierse club Derry City rechtstreeks op het televisie scherm brengen. De uitzen ding begint om 20.25 uur en duurt tot 22.25 uur. Het com mentaar wordt verzorgd door Hans Kraay. Eerste punt FV Snoekie DEN HAAG De zaalvoet ballers van FV Snoekie heb ben gisteren een verre reis moeten maken om het eerste punt in de landelijke competi tie in de wacht te slepen, De Hagenaars kwamen met Bre- zan Den Helder een gelijkspel overeen: 1-1. Door een doel punt van Ger Oosterveen had FV Snoekie bij de rust een voorsprong van 1-0. Pas zes minuten voor het einde van de spannende partij maakte Den Helder gelijk. Jeugd FC Den Haag wint van koploper DEN HAAG Het jeugdelftal van FC Den Haag heeft giste ren in eigen huis met 4-2 ge wonnen van medekoploper Haarlem. Ruud van den Hout (tweemaal), Dick Boerenboom en Raymond Evenblij (straf schop) zorgden via een rust stand van 2-1 voor de over winning die FC Den Haag op gelijke hoogte heeft gebracht met Haarlem. De Haarlemmer Kool liep in de tweede helft van de strijd tegen een rode kaart op. Sportlokaal Volleybal In de strijd om de door dagblad Het Binnen hof beschikbaar gestelde Haagse volleybalbokaal is DOS 3 gisteren verslagen door Inter Amigos 4. De Rijswijkers zegevierden met 3-2. SOS 2 won met 3-0 van Amro Mannen, 100 nr. 1 Mansoor (Qat) 10,30, 2 Chen (Chl) 10.51, 3. Dissanayake (Sla) 10.64 10 000 m: 1. Morlshlta (Jap) 28.47.96. (ZKo) 28.49,61, 3. Guowel (Chl) (Chi) 5' (Chl) 66,00. 2. Demei (Chl) 61,92, 3. I (Jap) 56,04 Vrouwen, 50 m vrl): 1. Wenyi (Chi) 25,86, 2. Chunli (Chl) 26,32, 3. Imoto (Jap) 26,45. 200 m vlinderslag: 1. Xiachong (Chl) 2.09,62, 2. Hong (Chi) 2.10,40, 3. Shito (Jap) 2.13,98. 200 m rugslag: 1. Lln LI (Chl) 2.12,81, 2. Wang hul (Chl) 2.16,66, 3. Satomi Ogurl (Jap) 2.16.88. Mannen. 200 m wissel: 1. Takahlra Fu|lmoto (Jap) 2 05,50, 2 Nakamura (Jap) 2.05,95, 3. Jun (Chl) 2.06.35. 1500 m vrl): 1 Masayukl Fu|lmoto (Jap) 15.43,24, 2. Ong (Mal) 15.46,90, 3 Kato (Jap) 15 49,71 IM) Stand na 2 dagen: 1. Woosnam (Wal) 132 (65-67), 2 McNulty (Zim) 134 (67-67). 3 ex aequo Ogle (Aus) (66-70) en Nobilo (NZe) (69-67) belden 136, 5. Montgomerle (Scho) 137 (65-72), 6. Olazabal (Spa) (71-67). Ja mes (Eng) 967-71), Ballesteros (Spa) (67-71), Smylh (Ier) (69-69) allen 138. 10. Hartman (VSt) (72-67), Fowler (Aus) (70-69), Jimenez (73-66), Langer (BrO) (71-68), Williams (GBr) (69-70) allen 139. 58. o.a. Bos (Ned) 148 (77-71). Amerikaanse competitie National league: Cincinnati Reds-Atlanta Braves 4-2, New York Mets-Montreal Expos 6-0, Pittsburgh Pirates-Chicago Cubs 3-2, Philadelphia Phillies-St. Louis Cardinals 4-3 American league: Boston Red Sox-Detroit Tigers 3-2, Chicago White Sox-Milwaukee Brewers 6-4, Texas Rangers-Oakland Athle tics 8-6, Baltimore Orioles-Cleveland Indians 5-3, California Angels-Kansas City Royals 7- PAARDESPORT Koersen van Schaeaberg 1e koers, 2100 m: 1. Easy Wind (G.W van Eykelenborg) 2.54.4-1.23.0, 2. Clfl Girl du Puit, 3 Esprit Bar. Niet gestart: Eclante, Enyo Darby. Dally Express. Toto: winnend 2e koers, 2600 m: 1 Jonah Kosmos (M Manninen) 3.32,0-1.21.5. 2. Must B Cou rageous. 3. Davlna Heidia. Toto: winnend 6,10. plaats 2,10, 1,40,, koppel 4.20, trio 124,80. 3e koers. 2100 m 1 Snowshoe Thompson (M. Manninen) 2.54,7-1.23,2. 2. Elfje van Troje. 3 Osewaard. 4 Transgressor Toto: winnend 1,70, plaats 1,60. 4,00, koppel 10,20, trio 26,00, kwartet 67,70. 4e koers, 2100 m: 1 Bravo Nora (K. Woud stra Jr) 2 47,3-1.19,7, 2. Zeb van de Lente, 3. Amber Enzelens. Niet gestart: Zinarro A. Toto: winnend 3,-, plaats: geen, koppel 9,30, trio 18,10 5e koers, 2100 m: 1. Nora Export (F.Gorter) 2.52,5-1.22,1, 2. Emado, 3. Emay Crown. Niet gestart: Dublin DR, Balske B, Camorine SV. Toto: winnend 2,90, plaats 1,80, 1,80, koppel 5,20, trio 71.50. 6e koers. 1609 m: 1. Crown Chief (M. Man ninen) 2 06.1-1 18.4. 2. Dave Vlctrix, 3. Aran's Glory, 4 Dean Boszorg Niet gestart Crappo Elsene. Toto. winnend 2.40 plaats 1,20 1,60 1,50 koppel 12,30 trio 85,00 kwar tet 421,00 7e koers. 2100 m: 1 De Bles Princes (C F. Kamminga) 2.47.9-1 20,6. 2 Dallas Cede, 3. Quote Unquote Niet gestart Cindy M en Clipper VDB. Toto winnend 1,50 plaats 1,00 1,00 koppel 1.90 5,90 8e koers. 1609 m: 1 Brtgitta R (L. A Reu ten) 2 06.1-1 18,4, 2 Castlewaik. 3. Charlot te Hanover. Toto: winnend 1,70 plaats 1,30 2,00 1.50 koppel 5,90 trio 58,10 9e koers. 4100 m: 1. Yellowa (A. W. Blok) 5 31.6-1 19,7, 2 Beklla Ludwtg, 3 Crack M. 4 Keystone Pompeii Toto: winnend 1,60 plaats 1.30 1,80 2,40 koppel 9,60 trio 101,70 kwartet 326,60. 10e koers. 1609 m 1 Dunja Elsene (F. F van den Berg) 2.07,3-1 19.3, 2. Chipper, 3. Canlno Niet gestart: Eland M Toto win nend 3.40 plaats 1,50 3,20 koppel 45,40 trio 270,30. W-5 (9-3-3-5-10): 24,10. Totslisetor-omzet: 128.307,00 VOETBAL Eredivisie FC Twente - Fortuna S 1-0 (0-0): Scheids rechter: Egbertzen. Toeschouwers: 5.000. FC Twente: De Koning; Elzinga, Paus, Post ma en Karnebeek, Gaasbeek (67. Roelofs- en), Ter Avest (46 Nielsen) en Dikken; Nelj- enhuls. Mulder en Mrkela. Fortuna S: Heps; Maessen, Meijer (15. Sa muel). Mordang en Frijns; Van Helmond (23. Barmentloo). Sneekes en Reljners; Doufikar, Fortuna S 6 2 3 1 7 7-6 Willem II 5 2 2 1 6 10-6 Eerste divisie FC Zwolle-Eindhoven 0-1 (0-1): 2. Wasiman 0-1 Scheidsrechter Van Haatten. Toe schouwers; 1250 Rode kaart: 69. Vromans (Eindhoven) wegens slaan van Kouwen (Zwolle). Gele kaarl: Willems (Eindhoven). Van Korstanje (Eindhoven). Konterman (Zwolle). Smook (Zwolle) en Pen (Zwolle). Betaalde jeugd FC Den Haag-Haarlem 4-2, Sparta-NAC 3-1 Westduitsland 1 FC Kalserslautern-Bayer Leverkusen 2-1, Werder Bremen-Bayern München 1-0, 8o- russla Mönchengladbach-Hertha BSC 2-0. VOLEYBAL Oefenduel (mannen): Nederland-Zweden 3- 2 (13-15 15-7 2-15 15-5 17-16). n Gouda Zürich-Dauphlns de Creteil (Fra) 1-18 (0-6 0- 5 1-3 0-4), Slmmavdellngen (Zwe) - Donk (Ned) 1-15 (0-5 1-8 0-8 0-4). Berlin (BrD) - Botev (Bul) 18-2 (4-0 4-1 5-0 5-1) Stand: 1 Donk 6 pnt (110-2), 2 Berlin 6 pnt (67-5), 3 Creteil 4 pnt (48-20), 4. Slmmav- delingen 2 pnt (17-64), 5 Botev 0 pnt (7-49), 6. Zurich 0 pnt (2-111). ZAALVOETBAL 1e divisie A: Den Helder-FV Snoekie 1-1, AV Alkmaar-Ceverbo 3-2. Hoornse Veer- Volendam 2-2. All In Stars-IFD Afditondak 3-3, Scaga 66-Silva Boys 4-1. ADVERTENTIE en vanavond naar de veel parkeerruimte onderdeSTATENHAL tesse tegen Derry City is ker. De aanvoerder raakte tij dens de training aan zijn knie geblesseerd. Foto's wezen uit, dat er niets kapot is. Het gaat om een verrekking van de buitenste knieband. Maandag wordt Sturing aan een laatste test onderworpen. VANDAAG Nederland 2, 19.25 uur. De heili- Nederland 3, 22.26 uur Studio Sport. België Nederlands 1, 22.50 uur: Sport op zaterdag. België Frans, 22.50 uur: Match Duitsland 1, 18.00 uur: Sport- schau-Telegramm; 18.15 uur: Sport schau. Duitsland 2, 22.05 uur: Das ak- tuelle Sport-Studio. BBC 1, 13.15 uur Grandstand. BBC 2, 16.25 uur: Golf en paar- desport. Super Channel, 19.00 uur Ultra Sport. Eurosport, 10.00-02.00 uur Sport. Sportnet, 07.00-07.30 uur: Sport. Rai Uno, 14.45 uur Sport. MORGEN Nederland 2, 12.00 uur Voetbal Plus. Nederland 3. 13.55 uur Auto sport; 18.45 uur: Studio Sport. RTL 4, 21.45 uur Sport België Nederlands 1, 19.00 en 19.45 uur: Sportweekend. België Nederlands 2, 13.50 uur Autosport. België Frans, 18.30 uur Sport. Duitsland 1, 18.10 uur: Sport- schau; 19.50 uur: Sportschau- Telegramm. Duitsland 2, 14.05 uur Auto sport en tennis. BBC 2, 13.25 uur: Sunday grand stand; 17.00 uur: Rugby; 22.00 uur: Autosport. Eurosport, 09.00-01.30 uur: Sport. Sportnet, 07.30-01.00 uur: Sport. Rai Uno, 22.20 uur Sport. MAANDAG Eurosport, 08.30-18.00 uur Sport. Sportnet, 07.00-18.00 uur: Sport. Rai Uno, 15.30 uur Sport. BETAALD VOETBAL VANDAAG Eredivisie SC Heerenveen-Roda JC NEC-Sparta Eerste divisie Heracles-Telstar Go Ahead Eagles-WV FC Wageningen-BVV Den Bosch De Graafschap-Excelsior NAC-RBC Emmen-Helmond Sport Haarlem-Cambuur Vlissingen-Veendam MORGEN Eredivisie PSV-FC Den Haag - MVV-Ajax FC Utrecht-SVV FC Groningen-Willem II Feyenoord-RKC Eerste divisie AZ-Dordrecht'90 DEN HAAG Onze tips voor de paardenkoersen van Duin- digt (morgen, aanvang 13.30 uur), Alkmaar (maandag om 18.00 uur) en rfilversum (dins dag om 18.30 uur) luiden: Duindigt le koers: 1 DAF's Oldeson, 2 Da Silva Diepnow, 3 Dean d'Aster (3-8-7). 2e koers: 1 June's Darling, 2. Sammy Jo, 3 Leutink Mau (2-4-3) 3e koers: 1 Damiaan S. 2. Puritan's Pri de, 3 Durban uit Uden (4-7-5). 4e koers: 1 Lorina Landzicht, 2. Niyil Reef, 3. Wytherstone (6-2-5). 5e koers: 1 Derrek Baker, 2 Roger Flight, 3. Dalida Belvedere (5-1-8). 6e koers: 1. Family Sunshine, 2. Figh ting Champ. 3. Fulcaan V (7-8-1). 7e koers: 1 Carisma Darby, 2 Butcher's Lady. 3. Yick Buitenzorg (6-7-8). 8e koers: 1 Ranska, 2. Why Daros. 3 Delmorris (7-3-8) 9e koers: 1 Jungle Love. 2. Don Juan. 3. Dex di Tricia. 4 Cousin Wolvers (3-1 - 10-5). 10e koers: 1 Frederieke Norg, 2 First Hazelaar, 3 First of John (1-11-7). lie koers: 1 Eldert Norton, 2. Elineres Hanover. 3 Eland van Prubo (9-3-1) Alkmaar le koers: 1 Eline Surprise, 2 Expres sion, 3. Contant Woldberg (4-3-1). 2e koers: 1 Expo Buitenzorg, 2. Cos- mosdean N, 3 Everest Montana (3-8-5) 3e koers: 1 Ayres Promise, 2. Barry Victrix, 3 Caro B (2-8-3). 4e koers: 1 Cecilia Diepnow, 2 Dean Hazelaar. 3 Caiy Westfrisia (4-1-6) 5e koers: 1 Always Nebit, 2 Amiga, 3. Cereal (5-6-2). 6e koers: 1 Arno Oostland. 2. Cuddy Volann. 3 Awilka (8-3-1). 7e koers: 1 Yoco Oostland, 2. Billy Vre- debest, 3 Zanko Aldorp (5-2-3) 8e koers: 1 Deter Ruimzicht. 2. Esa's Pride. 3. Comrade (4-2-6). 9e koers: 1 Carrera M. 2. Cornwall Dear. 3. Baron Cartouche (7-1-2). Hilversum le koers: 1 Fornax Lucswolle, 2 Firstly Hekkenhof. 3. Fagan Westland (1-7-3). 2e koers: 1 Evita Jorishof, 2 Edeltrout G. 3 Dutch Queen (7-6-2). 3e koers: 1 Ever or Never, 2 Enrieke B, 3 Eifelperle (10-7-2). 4e koers: 1 Deter Morgan, 2. Danger Power. 3 Emiel W (4-3-2). 5e koers: 1 David Morgan, 2. Casper Notice, 3 Angel First (4-1-2). 6e koers: 1 Daan S, 2. Elita Morgan, 3 Lord Gold (11-3-6). It koers: 1 Delight Nobo, 2 Home In vestment, 3 Colorado Pitt (2-4-1). 8e koers: 1. Zonnestraaltje, 2 Award Veha. 3 Brown Beauty (5-1-4). 10e koers: 1 Carl Buitenzorg. 2. Celeri te d'Ivens, 3. Castlewalk (7-4-6)

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9