Debutanten Oranje stellen teleur sportuitslagen Ook Jong Oranje verliest oefenduel Tsjechoslowakije wint moeizaam zonder Griga Sport op tv Lichaam Theunisse produceert teveel aan testosteron Donk troeft Botev af Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! ia PORT Qeid&aQowuvnt DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1990 PAGINA 13 ibau ontkent dreigementen KAREST De Roemeense international loan Sabau wil ig in het nationale elftal voetballen. Dat heeft de Feyenoor- gisteren in Bukarest tegen een verslaggever van het persbu- u Reuter verklaard. „Het is een eer dat ik ben gevraagd. Aan verzoeken om in mijn vaderland te komen spelen wil ik ag voldoen". komst van de 22-jarige middenvelder voor het oefenduel te- Polen (2-1) was onzeker door een ruzie tussen Feyenoord en Roemeense ministerie van sport. Sabau's werkgever be- uldigde de Roemenen ervan de voetballer te chanteren met igementen aan het adres van zijn familie. De zaak leidde in- Idels tot kamervragen. nel Dinu, de Roemeense minister van sport, heeft gedreigd enoord wegens smaad en het in diskrediet brengen van het go van zijn land te vervolgen. De Oosteuropeanen hebben ;ens Feyenooord nog niet laten weten op welke rekening de e miljoen gulden voor Sabau moet worden overgemaakt. De jgere club van Sabau, Dinamo, ontkent dat de zaak is afge leid. Inter Milaan moet spelen in Verona MILAAN De return van het UEFA Cup-duel tussen In- ternazionale uit Milaan en het Weense Rapid Wien wordt in het Stadio Bentegodi in Verona gespeeld. Dit werd gisteren bekend gemaakt via de Italiaanse televisiezender RAI-1. Eerder was sprake van uitwijken naar het stadion van Ata lanta in Bergamo, maar burgemeester Galizzi weigerde toe stemming ter verlenen. De eerste burger van Bergamo is mogelijk wat kopschuw geworden door de gewelddadighe den die plaatsvonden tijdens Atalanta - Dinamo Zagreb (0- 0), waarbij 28 mensen gewond raakten. In Wenen was het tot vechtpartijen tussen aanhangers van Inter en Rapid ge komen. Het bestuur van Inter koos voor Verona, op zo'n honderd vijftig kilometer van Milaan, omdat er van Veronese zijde geen bezwaren waren. De vlucht uit Milaan werd genomen omdat de grasmat van het Giuseppe Meazza-stadion onbe speelbaar is. De gemeente heeft de grasmat in 300.000 stuk jes verdeeld en probeert het WK-gras nu aan de man te brengen. Inter denkt de schade, geschat op ruim 4 miljoen gulden, op de stedelijke autoriteiten te kunnen verhalen. DDR eerder uit Europa Cup MUNCHEN Een jaar eerder dan reglemen tair verplicht is, stoppen de voetbalclubs uit de DDR met Europees bekervoetbal. Op een bij eenkomst van de Westduitse en Oostduitse voetbalbonden werd gisteren in MUnchen be sloten, dat de DDR na dit seizoen geen ploeg in schrijft voor de internationale toernooien. Dit seizoen wordt voor de laatste keer een na tionale competitie in de DDR gespeeld. De Oostduitse voetbalbond verklaarde zich woens dag akkoord met het voorstel, dat de nummers één en twee de volgende competitie in de Bun- desliga uitkomen. De nummers drie tot het met acht worden ingedeeld in de Tweede Bundesli- ga. De Oostduitse voetbalbond (DFV) heft zich zelf, in verband met de vereniging van beide Duitslanden, op 21 november op. Op die dag wordt in Leipzig een soort afscheidswedstrijd gespeeld tussen de nationale ploegen. Snelrecht voor Feyenoord - fans ROTTERDAM Vier Feyenoord- supporters moeten 19 oktober voor de Rotterdamse politierechter verschij nen in verband met het gooien van een bom op NS-station Driebergen, waardoor zondag 9 september een 55- jarige Rotterdammer ernstig gewond raakte. Na het incident werden door de politie in totaal vijf supporters in bewaring genomen. De zaak tegen één van hen is inmiddels gesepo neerd wegens gebrek aan bewijs. Van de vier resterende verdachten wordt er eén, de 17-jarige W.P. uit Rotter dam, in voorlopige hechtenis gehou den. Hij wordt door justitie be schouwd als hoofdverdachte. De drie anderen zijn op vrije voeten gesteld. STERKER MECHELEN LAAT PUNT LIGGEN MECHELEN KV Mechelen heeft giste ren de kans laten liggen lijstaanvoerder Club Brugge de eerste nederlaag van de competitie toe te brengen. In de inhaalwed strijd van de tweede competitie-dag werd het 1-1. De ploeg van de Nederlanders René Eykel- kamp en Adri Bogers kwam na 37 minuten op voorsprong door een kopbal van interna tional Albert. Na -rust kwamen de lands kampioenen iets beter in het spel en kregen via Farina en Booy enkele kansen. Meche len hield echter redelijk eenvoudig stand. Tot de 86e minuut, toen doelman Preud- 'homme kansloos was op een vrije trap van Ceulemans. Club kreeg door het gelijke spel aan kop ge zelschap van AA Gent dat Racing Genk in eigen huis simpel met 3-0 versloeg. TERUGKEER NAAR PALERMO GEEN ONVERDEELD SUCCES :i< PALERMO De terug keer naar Palermo is voor het Nederlands elf tal geen onverdeeld suc ces geworden. „We had den vooraf al enige schrik", vertelde Ronald Koeman na afloop van het met 1-0 verloren oe fenduel. „Na wat we vanavond hier hebben beleefd moeten we maar niet meer terugkomen". ziai Zoals bekend was stadion La ge\ Favorita tijdens het toernooi dei om het wereldkampioen schap ook geen bijster geluk kige plaats voor het Oranje- bee team. Nederland speelde er i C! immers slechts gelijk tegen ter Egypte en Ierland en be- p di waarde daardoor slechte her inneringen aan de hoofdstad van Sicilië. Gisteravond had de het een nieuwe start moeten worden voor de nu onder lei- aill ding van Rinus Michels staande équipe. Een begin was het, wel, maar niet een dat tot de verbeelding sprak. woiHet Nederlands elftal kon uaaook in een min of meer ver- toesnieuwde gedaante niet impo- oud neren. Toch vindt Ronald Koeman dat er nu moet wor den doorgegaan op de inge- slagen weg. „We zijn met iets anders begonnen en daar we nu wel mee ver- Cder. Hoe matig die andere aanpak vanavond ook heeft \a [ïitge werkt". De libero van Barcelona, die Ojüolgens afspraak slechts iets Leer dan een helft speelde „Daar was door de medische taf van mijn club om ge- rraagd"), had ook wel gezien lat de nieuwe strategie van lichels in Palermo nog niet lad gewerkt. „We hebben er irgro de mensen niet voor om het spelletje zoals dat van Italië te spelen. Het was de bedoe ling dat een aantal spelers de ruimte op de vleugels zou gaan bezetten. Dat kun je, ze ker bij deze temperatuur, twee of drie keer doen, maar geen negentig minuten. Bo vendien is het ook nog eens zo dat je een bepaalde taktiek op het bord kunt zetten, maar in de praktijk pakt dat dan toch vaak heel anders uit". Schillaci Het Nederlands elftal heeft, inderdaad gisteravond voor een groot deel „achter de fei ten aangelopen" in La Favo rita. Heel Sicilië was uitgelo pen om niet alleen de eerste interlandwedstrijd van Italië in 38 jaar in Palermo te aan schouwen, maar vooral om de lokale held Salvatore Schillaci aan het werk te zien. De van sloppenjongen tot voetbalmiljonair uitge groeide Toto stelde zijn fans niet teleur. Hij was één van de beste spelers van de squaddra azzurra en scoorde bijna nog de tweede treffer voor de Italianen, die dank zij Baggio op 1-0 waren geko men. Deze had bij zijn scoren de nog in een wat betere po sitie staande ploegmaat gene geerd, maar dat duidde nie mand hem achteraf euvel. Schillaci bezorgde debutant Stan Valckx in elk geval een nachtmerrie-achtige avond. De PSV'er, die inmiddels toch een zekere reputatie heeft opgebouwd als man dekker, werd keer op keer door de Siciliaan op snelheid en behendigheid geklopt. „Die goal was ook eigenlijk een gevolg van foutief opstel- Hoewel Marco van Basten (rechts) niet tot hoogdravende ac ties kwam, meent de Italiaanse verdediger Bergomni zijn elle- len van Stan", sprak Ronald Koeman later. „Een van de basis-afspraken is dat je als verdediger de laatste man voor je houdt. Hij deed dat niet en dat verraste me. Ik probeerde Baggio nog met een overtreding te stuiten, maar hij wipte de bal over m'n voet en ik was kans loos". Valckx zelf was kort in zijn commentaar. „Het was moeilijk onder deze omstan digheden tegen zo'n speler". Moeilijk De andere debutant, Ajacied Frank de Boer, was ook wei nig tevreden over zijn eerste optreden. „Ik had een heel boog te moeten inzetten om de s af te stoppen. moeilijke taak", sprak de jon ge Amsterdammer. „Ik moest in dit concept linksback en linkshalf tegelijk spelen. Dat is niet best gelukt. Ik ben dan ook niet tevreden, maar wil niet als excuus het veld en de hitte aanvoeren als mo gelijke verklaring voor het spel". De Ajacied was al di- REGGIO Dl CALABRIA ijd Jong Oranje heeft zijn ill aanloop naar het kwalifi- 3 catietoernooi voor de tijd Olympische Spelen inge- zet met een nederlaag. In zeer warme Reggio ^aidi Calabria won ook Ita- ■d elië onder 21 met 1-0 door doelpunt van inval ler Zironelli enkele mi nuten na rust. -reP. Het elftal van Jan Rab en Nol de Ruiter betaalde met die nederlaag de prijs voor een opmerkelijke oneven wichtigheid. Het verschil, tus sen het presteren in de eerste helft en de periode na de rust, toen net als bij de Italia nen vier wisselspelers wer den ingezet, was veel te groot. Binnen het elftal was er ook nauwelijks sprake van ba lans. De helft van de ploeg (Refos, Vink, Numan, Tau- ment, Karnebeek en Binken) reikte ver uit boven het ge middelde niveau van de wed strijd. Ronald de Boer, aan vankelijk zeer beweeglijk in de spits, bedwong zijn driften toen het hem duidelijk werd dat de Zwitserse scheidsrech ter Galler nauwelijks van plan was op te treden tegen de grimmige manier waarop de Italiaanse verdedigers hem het voetballeven onmo gelijk wensten te maken. De overigen, Roy in een vrije rol voorop, kenden slechts zel den een opleving in hun on dermaatse voetbal. Na rust begon het wisselen van in totaal acht spelers. Eer dat echter tot de volmaakte chaos in het spel van de twee ploegen leidde, had Zironelli, onmiddellijk na de hervat ting, Italië al op 1-0 gezet. Het gebeurde door een schot van achttien meter, dat Ajax- doelman Van der Sar volle dig verraste. Ondanks de wa norde kreeg Nederland nog twee mogelijkheden op de gelijkmaker. Scheidsrechter Galler vernietigde de eerste door de treffer van Vink uit een vrije trap af te keuren omdat hij nog niet gefloten had. De Boer misbruikte in de slotminuten één van de zwakkere momenten van doelman Antonioli na een hoekschop van Roy. De Am sterdammer schoot de kans op de gelijkmaker hoog over. reet na het begin in een pro blematische situatie geraakt, maar had even later wel een goede actie. „Ik had op doel moeten schieten", keek hij terug. „Maar ik zag ook Van Basten aankomen, daarom wilde ik de bal terugleggen". Rinus Michels wilde zich niet uitspreken over persoonlijke verrichtingen. „Het resultaat is teleurstellend", sprak de coach, die in Palermo op de internatoinale voetbalvelden was teruggekeerd. „Eén ding was echter positief: er is hard gewerkt. En dat is de basis van waaruit we verder moeten. Wat de ploeg nog mist is de scherpte in de laat ste actie, zowel aanvallend als verdedigend. Italië is wel iswaar moeilijk te bespelen en er waren fasen dat we do mineerden. Maar je zag het verschil: als je éven verslapt profiteert de tegenstander. Zoals Baresi een paar keer een pass afleverde. Dat ge tuigde van overzicht en klas- Aberdeen verliest zonder Gillhaus GLASGOW Aberdeen is qr zonder Hans Gillhaus niet in geslaagd de finale van de Schotse League Cup te berei ken. De club verloor gister avond in de halve eindstrijd met 1-0 van Glasgow Ran gers. Het doelpunt werd ge maakt door Steven. Bij de Rangers was Terry Butcher gepasseerd door manager Souness. Een etmaal eerder had Celtic zich voor de finale geplaatst. De twee rivalen ontmoeten elkaar op 28 okto ber in het Hampden Park in de eigen stad. Michels wenste, zoals gezegd, geen mededelingen te doen over de individuele verrich tingen. Begrijpelijk, want er was op dat gebied niets te melden. Gullit noch Van Basten slaagde er in zich te onttrekken aan de scherpe bewaking van de kort dek kende Italianen, die zich na de voorsprong niet zo bijster druk meer maakten om of fensieve bedoelingen. Slechts een enkele counter maande de Oranje-brigade tot atten tie, waarbij Valckx vooral problemen bleef houden met Schillaci. Aanvallend was er geen doorkomen aan voor het Nederlands elftal, dat zich slechts tot aan het zes- tien-metergebied in balbezit mocht verheugen. De enige keer dat- invaller-doelman Tacconi in actie behoefde te komen was bij een kopbal van Van Basten, die even eerder de bal met de hand over de doellijn had gewerkt. Michels sprak toch nog van een positief punt. „Ik heb in elk geval inzicht gekregen in een aantal mogelijkheden", sprak de nieuwe bondscaoch. „Ik was al blij dat we hier in actie konden komen. Het is niet zo gemakkelijk om te genstanders te vinden. Of Italië niet een te zware oppo nent was om een ploeg in een nieuwe opzet te laten begin nen? Het was in elk geval een goede graadmeter. Het gaat er om nu de details ver der te verbeteren. We zijn nu in elk geval getest". Een eer ste test die in elk geval verre van positief was. FRANK WERKMAN KOSICE Tsjechoslowa kije heeft zijn eerste kwa lificatie-wedstrijd, in groep i, voor het toernooi om het Europees kampi oenschap verdiend, maar moeizaam gewonnen. Da- nek maakte tegen IJsland twee minuten voor rust het enige doelpunt, 1-0. In Kosice speelde de thuisclub met acht spelers die tijdens de WK in Italië de kwart-finales bereikten. PSV'er Chovanec en Feyenoorder Griga behoor den daar niet toe. Doelpunten maker Danek was één van de drie „nieuwelingen". In Italië werden de Tsjechoslowaken uitgeschakeld door de Bonds republiek, dat won door een omstreden strafschop. Tsjechoslowakije, dat onder de naar Aston Villa vertrokken bondscoach Venglos in Italië opviel met aanvallend spel, de hele wedstrijd. De ploeg van trainer Macala had echter moeite de redelijk georgani seerde defensie van IJsland, alweer bezig aan de derde kwalificatie-duel, te verrassen. Bulgarije heeft Zweden giste ren niets in de weg gelegd voor eigen publiek een vriend schappelijke wedstrijd te win nen. De Skandinavische ploeg won vrij simpel met 2-0, tegen de ongeïnteresseerde Oosteu- ropeanen. Chovanec: ook niet in actie voor Tsjechoslowakije. FOTO: DIJKSTRA Wimbledon bindt strijd aan met zwarthandelaars LONDEN Wimbledon heeft de oorlog verklaard aan de han delaren in zwarte kaartjes voor het bekendste tennisevenement ter wereld. John Curry, voorzitter van de All England Club, verklaarde gisteren dat een nieuw systeem het voor veel hogere prijzen dan is toegestaan verkopen van de tickets strafbaar zal maken. „De zwarte markt maakt elk jaar ons zorgvuldig door dacht prijs- en distributiesysteem belachelijk", aldus Curry. „Op die manier komen veel te veel kaartjes terecht bij mensen, die het zich kunnen veroorloven overdreven prijzen te betalen". Drie paarden positief STOCKHOLM Tijdens de hippische wereldspelen zijn bij drie paarden verboden stimulerende middelen gevonden. Dat deelde de Zweedse dierenarts Peter Kallings gisteren in Stockholm mee. De controles werden uitgevoerd in het laboratorium van Newmarket in Engeland. Bij een paard werden sporen van cortisonen gevonden, bij de andere twee sporen van coffeine. De namen van de paarden en de berijders werden nog niet bekend gemaakt in afwachting van de contra-expertise, waarvan de resultaten over drie weken worden verwacht. VANDAAG Nederland 2, 18.30 uur: Tennis. Veronique, 22.55 uur: Match Ba rend Van Dorp. BBC 2,,21.25 uur: Autosport. Eurospórt, 18.00-02.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00-02.00 uur: Sport. MORGEN Duitsland 2, 13.45 uur: Tennis. BBC 2, 15.15 uur: Sport on fri- Eurosport, 10.00-18.00 uur: Sport. Sportnet, 08.00-18.00 uur: Sport. DEN HAAG De medische onderzoeken, die Gert-Jan Theunisse de afgelopen weken in verschillende laboratoria onderging, hebben aangetoond dat hij drie keer zoveel testos teron produceert als een „nor maal" mens. Dit blijkt uit een publicatie in „Het Vrije Volk" van gisteren. De wegens do- pinggebruik tot 6 juli 1991 ge schorste wielrenner vecht op 12 oktober in Ztlrich zijn straf aan voor de arbitragecommis sie van de internationale wiel- renunie (UCI). Volgens raads man Eddy Beugels moet na deze ontdekking naar de be staande reglementen tot vrij spraak worden besloten en kan Theunisse met ingang van volgend seizoen uitkomen voor zijn nieuwe werkgever TVM. Bovendien wil de Bra bander, die voor alle tests zo'n 25.000 gulden zou hebben be taald, aansturen op een scha devergoeding. Chinese fietst wereldrecord PEKING De Chinese Zhou Lingmei heeft tijdens de wie lerwedstrijden van de Aziati sche Spelen in Peking voor een nieuw wereldrecord op de 1000 meter tijdrit gezorgd. Zij reed de kilometer in 1 minuut 13,899 seconden. Het oude re cord stond sedert mei 1984 met 1.14,249 op naam van Erika Saloemiejva uit de Sovjetunie. GOUDA De waterpolosters van Donk uit Gouda hebben een ijzersterke start gemaakt in de eerste ronde van het Eu ropa Cup-toernooi voor lands kampioenen. In zwembad De Tobbe in Gouda waren zij in de openingswedstrijd op alle fronten superieur aan de vrou wen van het Bulgaarse Botev. Met maar liefst 21-0 zegevier den de speelsters van trainer Jan Middendorp. Botev had geen schijn van kans tegen het sterke" optreden van Donk. Zelfs de eer kon niet worden gered. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. .ydic.K «EEN iche Spelen ■finales 400 m vrij: 1. Noguchi (Jap) 2. Asahara (Jap) 3.58,85, 3. (Chi) 4.00,00. school: 1. Watanabe (Jap) 2. Kawaguchi (Jap) 2.19,34, riat (Indo) 2.20,05. 100 vrij: 1. China 3.24,96, 2. 3.27,69, 3. Singapore 3.31,46. ii, 100 m school: 1. Xlaomin 10,08, 2. Kasuya (Jap) 1.11,55, me (Jap) 1.12,41. vlinder: 1. Xlaohong (Chi) (beste seizoensprestatie), 2. (Chi) 58,89, 3. Kando (Jap) rei 1e wedstrijd: Donar (Ned)- na Novi Sad (Joe) 80-90 (32- C Ettelbruck (Luxj-Orca's Urk 103-97 (58-49); Gravellnes en Bosch (Ned) 89-72 (47-52). an League: Oakland Athletics- Kansas City Royals 5-0, Minnesota Twins-Chicago White Sox 4-3, Mil waukee Brewers-Toronto Blue Jays 8-4, Cleveland Indians-Boston Red Sox 5-2, Detroit Tigers- Seattle Mari ners 4-1, New York Yankees-Baltimo re Orioles 15-3, California Angels- Texas Rangers 8-2. National League: Atlanta Braves-Cin cinnati Reds 10-0, Los Angeles Dod gers-Houston Astros 3-1 (10 innings), Pittsburgh Pirates- Chicago Cubs 5- 3, New York Mets-Montreal Expos 3- 1, St. Louis Cardinals-Philadelphia Phillies 1-0, San Francisco Giants- San Diego Padres 3-1. PAARDESPORT Koersen van Wassenaar 1e koers, 2000 m: 1. Elvira Osse- waard (G. van Eykelenborg) 2.43,9- 1.21,9, 2. Erik A, 3. Diana Rijnstroom. Toto: winnend 8,80 plaats 3,50 4,30 koppel 5,10 trio 633.00. 2e koers, 1800 m: 1. Fyrst of Troy (B. Hadjeb) 2.04,7, 2. Well Prince, 3. Wa- termill Une. Niet gestart: Ton Ton Nesquick. Toto: winnend 1,60 plaats 1,10 1,30 koppel 2,20 trio 20,80. 3e koers, 1609 m: 1. Chris Victory (G. van Eykelenborg) 2.04,8-1.17,6, 2. Astrld Marian, 3. Ascot K, 4. Barry Rijnstroom. Niet cjestart: Zesta Rijn stroom. Toto: winnend 3,40 plaats 2,00 2,20 koppel 3,40 trio 46,20, kwartet 254,80. 4e koers, 1900 m: 1. Watermill Olymp (S. Lawes) 2.07,3, 2. Running Home, 3. Lets Be Great. Toto: winnend 2,90 plaats 1,30 2,40 koppel 10,80, trio 98,60. 5e koers, 1609 m: 1. Don van de Len te (R. Pools) 2.08,2-1.19,7, 2. Ep Oor klep, 3. Delta Dakota. Toto: winnend 15,10 plaats 2,90 1,80 koppel 45,60 trio 359,60. 6e koers, 2000 m: 1. Berhold H (F. Westerveld) 2.40,3-1.20,1, 2. Fishing Luck, 3. Chris Wieliga, 4. Carin Bui tenzorg. Toto: winnend 3,80 plaats 2,50 1,60 koppel 6,20 trio 61,60 kwartet 267.00. 7e koers, 1900 m: 1. Kingstone Aisle (mevr. T. van Wezel) 2.09,3, 2. Sailing Home, 3. You Sure. Niet gestart: Fire Moon. Toto: winnend 6,50 plaats 1,60 1,20 koppel 4,40 trio 55,40. 8e koers, 2100 m: 1. JJ's Joel (A. Mollema) 2.53,8-1.22,0, 2. Chianty Way, 3. Emiel W. Toto: winnend 2,20 plaats 2,70 19,90 koppel 25,70 trio 96,90. 9e koers, 2100 m: 1. Super Explosive (H. van der Voort) 2.46,3-1.19,2, 2. Ambar 3. Charly Ludwig, 4. Lorenz G. Niet gestart: Annemiek Baker. Toto: winnend 1,60 plaats 1,30 2,30 koppel 18,60 trio 144,00 kwartet 337,40. 10e koers, 2150 m: 1. Happy go Luc ky (M. Watlow) 2.22,1, 2. Vagely Raaphorst, 3. Cocorigi. Niet gestart: Grandlflorus. Toto: winnend 4,40 plaats 2,50 5,30 koppel 20,30 trio 143,20. W5-spel: 5-1-1-7-1. Uitbetaling: 1863,80. Omzet totalïsaton 181.160,00. SQUASH Eredivisie mannen: SCG-Victoria 2- 1, DS/Amsterdam 1-DS/Amsterdam 2 3-0, HSRC-Pellikaan Squash 1-2, Int./Maastricht 1-lnt./Maastricht 2 0- 3. TENNIS Toernooi in Leipzig Vrouwen, 2e ronde: Graf (BrD/1)-Go- larsa (Ita) 6-3 6-2, Bollegraf (Ned)-Rl- naldi (VSt) 6-4 6-0. VOETBAL EK-kwalificatie Groep 1: Tsjechosiowakije-IJsland 1- 0 (1-Ö). 43. Danek 1-0. Scheidsrech ter: Kolev (Bul). Toeschouwers: 35.000. Gele kaart: Kublk (Tsjecho slowakije), S. Jonsson, Tralnsson, Gudjohnson (IJsland). Stand: 1. Frankrijk 1-2, 2. Tsechoslo- wakije 1-2, 3. IJsland 3-2, 4. Spanje 0-0, 5. Albanië 1-0. Italië-Nederland 1-0 (1-0). 44. Baggio 1-0. Scheidsrechter: Petrovlc (Joe). Toeschouwers: 36.000. Italië: Zenga (46. Tacconi); Bergoml, Ferri (25. Vierchowod), Baresi en Mal- dini; De Napoli (46. Crippa), Donadoni (56. Mancini), Marocchl en De Agosti- ni; Schillacci en Baggio. Nederland: Van Breukelen; Blind, Valckx, Ronald Koeman (56. Rutjes) en Frank de Boer (65. Bergkamp); Winter. Wouters (78. Frëser) en Witschge; Gullit, Van Basten en Gill haus (56. Vanenburg). Jong Italië-Jona Oranje 1-0 (0-0). 48. Zironelli 1-0. Scheidsrechter: Galler (Zwi). Toeschouwers: 6200. Gele kaart: Corlni (Ita), Ronald de Boer (Ned). Twente, 46. Sas, Sparta); Taument (Feyenoord, 59. Maas, RKC), Roest (FC Utrecht) en Numan (Haarlem); De Wijs (RKC, 75. De Kruyff, FC Utrecht), Ronald de Boer (Ajax), Kreek (AJax) en Roy (Ajax). Roemenië-Polen 2-1 (1-0): 38. Lazar 1-0, 72. Rotarlu 2-0, 82. Warzycha 2- 1. Toeschouwers: 3000. Zweden-Bulgarlje 2-0 (0-0): 65. Cor- neliusson 1-0, 72. Andersson 2-0. Scheidsrechter: Damgaart (Den). Toe schouwers: 6954. EK-kwalificatie tot 18 jaar, groep B: Tsjechoslowaklje-Zweden 2-2 (0-2). België Inhaalduele: KV Mechelen-Club Brugge 1-1, Racing Genk-AA Gent 0- 3. Stand aan kop: 1. Club Brugge 6- 11, 2. AA Gent 6-11, 3. Standard Luik 6-10, 4. Charleroi 6-8, 5. Anderlecht 6-6, Waregem 6-6, Cerkel Brugge 6- 6, FC Antwerp 6-6, KV Mechelen 6-6. Schotland Halve finale League Cup: Glasgow VOLLEYBAL Oefenduel: Nederland-Zweden 3-1 (15-9 15-8 9-15 15-9) WATERPOLO Europese beker voor landskampioe nen, vrouwen 1e ronde: Botev (Bul)-ZPC Donk (Ned) 0-21 (0-6 0-4 0-4 0-7); SUN Berlin (BrD)-WC Zurich (Zwi) 36-0 (10- 0 8-0 11-0 7-0); Slmmavdelnlngen 1902 Göteborg (Zwe)-Dauphlns de Creteil (Fra) 5-9 (1-3 2-2 1-1 1-3). WIELRENNEN Profwedstrijd Berlare (Bel): 1. So gers (Bel) 160 km in 3.20, 2. De Wilde (Bel), 3. Ganejev (Sov), 4. Spaenho ven (Bel), 5. Bogaert (Bel), 6. McKIn- ley (VSt), 7. Talen (Ned), 8. Dlerlckx (Ita), 9. Dhaenens (Bel), 10. Brasseur (Fra), 11. Maassen (Ned), 21. Marc Siemons (Ned), 23. Woltman (Ned), 24. Dorgelo (Ned), 28. Cornellsse (Ned), 20. Rudy van Vllmmeren (Ned).

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13