vonne van Gennip ÜJïs terug a ijsvrije winter Verwacht verlies Alphen en Casino Nederlandse schaatsploeg sterker dan ooit [J ko ,14.95 &9V 4.95 4.95 4.49 CRT foidae Commit PAGINA 9 ick Boys op schot rgë ÏEN In het Zilveren Molen ^ltoernooi won Quick Boys gis- met 10-2 van Leiden. De in de klasse uitkomende Katwijkers n duidelijk iets goed te maken de competitienederlaag van af in zaterdag en hielden de Leid- snstanders dan ook permanent druk. Via een 4-0 tussenstand met 6-1 gerust. Ook na de pauze 'r\ de wedstrijd een eenzijdig ka- J houden. Quick Boys doelpunt- vier maal, Leiden kwam tot reffer. Voor de Katwijkers Edwin Otte (4x), Gert Aan- (3), Frenk van der Klei (2), Hans van der Plas de dubbele vol maakte. Bij Leiden teken- ban Teske en Rob Bink voor Snelwandelen in de Leidse Hout LEIDEN De kunststofbaan in de Leidse Hout vormt zondag het décor van de Ne derlandse kampioenschappen snelwandelen over 50 kilometer. Een afsluiting van het zomerseizoen die door de organiserende at letiekvereniging Holland van een interna tionaal tintje is voorzien. Zo zullen de Bel gische broers Luc en Dirk Nicque in Lei den, overigens buiten mededinging, aan de start komen. Holland-atleet Dirk Maassen van den Brink begint zaterdag om 11.00 uur als een van de kanshebbers aan deze ti telstrijd. De grootste kandidaat voor het kampioenschap is hij evenwel niet. Van Andel, Van der Knaap en Theo Koenis lij ken op voorhand iets te sterk voor deze Leidse kilometervreter. De titelstrijd begint om 11.00 uur. Zo'n vie reneenhalf uur later wordt de finish ver wacht. LEIDEN Het debuut in de landelijke squashcom- petitie van de gepromo veerde dames van SRC Alphen en de eveneens een klasse hoger spelende heren van Casino heeft de verwachte nederlaag op geleverd. Het eerste damesteam van de S.R.C. Alphen heeft in haar openingswedstrijd van de eer ste divisie tegen Dickysquash 2 slechts én game kunnen be machtigen. De uit de eredivi sie gedegradeerde Amsterdam sen beheersten door meer snelheid en de duidelijk betere plaatsing het spel. Bij de SRC was sterspeelster Marjolein Vertogen niet van de partij. Sannie Bombeeck zorgde even voor paniek door door haar enkel te gaan, maar de schade lijkt vooralsnog beperkt. Moni que van den Belt en Iris Ko ning verloren in drie delen. Angelique Komen tekende voor de enige winstgame. Het gedegradeerde dameskwartet van de Leidse SRC opende in de tweede divisie sterk met een 5-0 overwinning. Invalster Elly Tuithof startte met een 3- 1 zege. Kitty Klaassen was weer van de partij en bleek het squashen niet verleerd, 3- 0. Jana van Duyn en Karin Swiers hadden het duidelijk moeilijker en stonden beide een game af. Voor de hoofdmacht van Casi no mocht het eerste optreden in de twéede divisie, ondanks de nederlaag, hoopvol ge noemd worden. De singelaars vier en drie waren pas om kwart over tien klaar na twee zware vijfsetters. Marcel Knij- nenburg en Anton-Will van Zoelen konden de 2-0, respec tievelijk 2-1 voorsprong in ga mes niet tot winst brengen. Ib- bel Ansink kwam door nervo siteit niet in zijn spel, waarna de zege van eerste heer, Jan van Duyn tot een, toch wel wat geflatteerd 4-1 totaal ver lies leidde. Dekker 2 kende weinig problemen met Diep- put 2 uit Den Haag. Ton Creygton ging als enige het schip in. Luyke Tjebbes boog een 2-0 achterstand naar 3-2 winst om. Greame Smith liet met een 3-0 zege zien dat hij terecht in* het eerste team staat, dat donderdag met de derby tegen SRC Alphen de competitie opent. JACQUELINE VAN WIJK Katwijkers willen korfballen LEIDEN Katwijk is de grootste gemeen te in het westen van het land waar nog geen korfbal in competitieverband wordti gespeeld. Reden voor enkele Katwijkse- korfballers, die hun favoriete sport buitenl Katwijk moeten beoefenen, het initiatief te nemen om in hun gemeente te komen tot> de oprichting van een korfbalvereniging.; De leden van deze initiatiefgroep, in de rug* gesteund door de commissie ontwikkeling? en stimulering van de afdeling Rijndelf-t land, hebben inmiddels positieve contactem gelegd met de gemeente Katwijk. Indient zich een representatieve groep Katwijkse? korfballers meldt, lijkt niets de oprichting van de vereniging meer in de weg te staan.. Belangstellenden kunnen voor informatiet terecht bij Jan Zitman (24298) en Jan vani Drongelen (16522). t HAAG Een hele ;r ijsvrij heeft Yvon- an Gennip veranderd I led gedaan ook, het is :[baar duidelijk. In van alsmaar weer Ede ovalen rondje te ;n) schaatsen, maak- afgelopen seizoen op de plaats. Nu is ievoudig olympisch ioene van Calgary waaraan ze ten alle zal worden herin terug van wegge- Van Gennip verzorgt gelijke beloning DEN HAAG Yvonne van Gennip, die na een jaar afwe zigheid deze zomer haar rentree maakte in de schaatskern ploeg, heeft zich in de aanloop naar het seizoen laten ken nen als een activiste voor gelijke beloning. Op haar initiatief werd de sponsorvergoeding voor debute rende kernploegvrouwen bijgetrokken tot achtduizend gul den. Het bedrag is nu gelijk aan de honorering van Rinlje Ritsma, kernploegdebutant bij de mannen. Voor eerstejaars- vrouwen in de selectie gold aanvankelijk het bedrag van vierduizend gulden. november, als in De- de strijd om de IJssel et officiële startsein voor uwe schaatswinter geeft, weer snelle tijden van erwacht. Althans, door jiten wacht, want Van i-zelf denkt niet langer [ïuten en seconden. Ze en verfrissende kijk op rt)wereld. „Als ik maar heb", luidt haar credo. wie weet, kan die zor- benadering nog wel t aardige resultaten lei- [ls het eenmaal onver- verwachtingspa- P Gljer sprake komt, klinkt j Pttech: >»Wat ik aan po- heb, zal er best uit ko- lleen, wat die potentie at zal nog moeten blij- Daarbij beseffend dat lernieuwde kennisma- net alle noodzakelijke [sarbeid vlot verliep: anderen misschien een ir nodig hadden, voelde na twee, drie maanden t, er lag kennelijk toch i goede fundering". levenswijsheid Yvonne van Gennip is inmid dels 26 („Ik voel me nog jong, hoor") en een fikse portie le venswijsheid rijker. „Bij z'n geboorte krijgt ieder mens een bepaalde gave mee, daar ben ik van overtuigd. Ik kan ge rust zeggen dat ik talent heb om te schaatsen". Ja, en ver der? „Als je alles bij .elkaar legt, heb ik het maximale uit mijn carrière gehaald. Ik heb geen spijt van wat ik allemaal gedaan heb. Maar, en dat heeft ook met leeftijd te maken, denk ik, op een gegeven mo ment word je vanzelf wat sta bieler". Zich blindstaren op wellicht nog aanstaande me dailles, wil en kan Van Gen- nip niet. „Ik wil het liefst m'n eigen gang gaan. Ik weet wat ik voel, ik verzorg me goed, ik luister naar m'n eigen li chaam", waarmee overigens een cliché uit het schaatsers jargon van stal wordt gehaald. Cliché of niet, Van Gennip jal het een zorg zijn. „Ik kijk al leen naar mezelf. Naar m'n ei gen lijf. En ik weet dat ik er straks weer wil uithalen wat er in zit. De hele rest interes seert me niet. Ik wil niet we ten dat de Oostduitsers dit of dat doen. Word ik zo moe van, elke keer weer die vergelijkin gen". Toch zit Van Gennip on der het alert toeziend oog van bondscoach Jan-Wiebe Last ook (weer) in een kernploeg die volgens bepaalde schema's pleegt te trainen. „Ik heb heel bewust voor een individuele opbouw gekozen. Was ik vroe ger moe, dan ging ik toch maar trainen, omdat het moest hé. Maar dan stond ik daar op dat ijs en wist dat ik beter in m'n bed had kunnen blijven liggen". Luisteren naar je ge voel, heet dat te zijn. „Ik ben er een jaartje uit geweest, ik heb de tijd gehad om na te denken, om goed om me heen te kijken", zegt Van Gennip die gelouterd uit die periode kwam. Binnen het keurslijf van de kernploeg is wel wat ruimte voor enig improvisatietalent. „Iedereen kan behoorlijk z'n eigen gang gaan. Ik voel me happy in die groep, het is ook erg gezellig met die jonge mei den", waarmee Van Gennip maar even wil aangeven dat 'Debutante' Yvonne van Gennip omhelst Ben van der Burg (rechts) en Bart Veldkamp. Van Gennip schaatst dit seizoen weer in de Nederlandse selectie. foto- anp ze niet met dezelfde proble men kampt als haar, nu op ge westelijk niveau actieve, hartsvriendin Marieke Stam die vorig seizoen óp een heus generatieconflict stuitte. „Het klikte meteen, vanaf het aller eerste moment bij de trainin gen. Dat vind ik heel belang rijk, een gezonde basis om te presteren". En, voorzichtig, want ze wil zich dus niet aan prognoses wagen: „Geen be lemmering voor eventuele prestaties in ieder geval". Bij de presentatie van alle in overkoepelend KNSB- (en sponsor Aegon-)verband ge formeerde schaatsploegen, en dat zijn er nogal wat, gaf ook vrouwencoach Jan-Wiebe Last z'n gebruikelijke visitekaartje af. Naast nieuweling Yvonne van Gennip, zijn Jolanda Grimbergen en stayer Hanne- ke de Vries de échte debutan tes in het zes schaatsenrijdsters tellende gezelschap. Van Her- ma Meijer en de jongelingen Lia van Schie en Sandra Voe telink hoopt Last de eerstvol gende maanden een gezonde progressie te mogen verwelko men. Of dat voldoende zal zijn voor medailles tijdens het EK (in Sarajevo) en WK (in het Noorse Hamar), valt voor een niet-onbelangrijk deel samen met de ontwikkelingen in de (dan al voormalige) DDR. „En daar weet niemand het fijne van, noch wij, noch zij zelf, want er gaat de komende tijd nogal wat veranderen daar, hè", aldus Last die in juni vijf dagen in de Oóstduitse keuken mocht kijken. virusziekte Lia van Schie moest wegens een virusziekte vier weken van de voorbereiding aan zich voorbij laten gaan. „We waren op een trainingskamp in de Franse Alpen. Ben daar vijf dagen ziek geweest en twee dagen later kon ik dan einde lijk pas naar huis. Er zijn later nog longfoto's gemaakt, maar dat is dan gelukkig nog mee gevallen. Helemaal weg is het echter nog niet", aldus de Stompwijkse die sinds ander halve week weer op de fiets zit („maar nog lang niet terug op m'n oude niveau") en die hoopt vrijdag aan de hand van resultaten van een fietstest te horen hoe het momenteel met haar fysieke conditie is ge steld. „Het wördt een kwestie van langzaam weer van voren af aan opbouwen. Ik ben hier door natuurlijk een heel stuk van de voorbereiding mis gelo pen. Afwachten hoe zich dat straks op het ijs vertaalt". Vanaf volgende week is het Heerenveense Thialf weer be vrijd van de motorcrossers en is het ijsstadion weer een ijs stadion. Trainer Last zal er met zijn zes „meiden" weer vaak te bewonderen zijn. DICK KIERS DEN HAAG - Met Yvon ne van Gennip en Leo Visser heeft de Neder landse schaatswereld weer twee sterkte troeven in handen. Gisteren pre senteerden de bondscoa- ches zich met hun ploegen op een wat amateuristi sche manier in het hoofd kantoor van de sponsor in Den Haag. De mannenploeg van Ab Krook telt één nieuw gezicht: Rintje Ritsma. Hij kreeg van Krook de voorkeur boven Cor-Jan Smulders en Marnix ten Kortenaar. Falko Zand- stra, wereldkampioen bij de junioren, blijft nog een jaar bij Jong Oranje van Leen Pfrom- mer. Ritsma noemde zijn uit verkiezing gisteren geen grote verrassing. „Nee, zeker niet. Ik hield min of meer wel re kening met een plaatsje in de kernploeg." Minder zeker was de Fries over zijn eerste jaar. „Ik zie het meer als een leer jaar. Een proces. Ik moet pro beren om in de buurt van de beste vier te blijven. Dan maak ik volgend jaar ook een kans". Leo Visser was gisteren niet in Den Haag. De Haastrechter rondde zijn studie voor ver keersvlieger in Beek met suc ces af. Hij heeft inmiddels een betrekking bij de KLM en kon zich gisteren niet vrij maken. Begin november voegt Visser zich bij de kernploeg. Dan staat hij onafgebroken op het ijs. „Drie tot zes maanden staat hij op non-actief", wist Krook te vertellen. Visser begint dan weer een aanvullende oplei ding. Volgend jaar, met de Olympische Winterspelen in Albertville (1992) voor de deur, zullen er volgens de bondscoach offers gebracht moeten worden. „Er zal een of andere regeling getroffen moeten worden. Anders haal je geen gouden medaille". Voor Gerard Kemkers breken er een paar spannende dagen aan. Komend weekeinde hoopt de Drent op het ijs van Heer enveen zijn rechterbeen weer te kunnen testen. In juli van dit jaar keerde hij gefrustreerd van een „ijsstage" in Calgary terug. Het „probleem" was nog steeds niet over. „Ik heb daar een behoorlijke mentale dreun van over gehouden, maar ik heb nog steeds hoop". Die is gebaseerd op een andere ma nier van trainen. Kemkers zweerde het fietsen af en liep in zijn eentje vele kilometers door het Drentse land. „Door deze aangepaste manier van trainen zijn mijn spieren in mijn onderbeen sterker ge worden. Daarmee hoop ik het probleem van mijn zwabbe rende been onder controle te kunnen houden". Mocht het geen resultaat opleveren is Kemkers bereid om het ko mende seizoen op te offeren. „Dat moet dan maar, want ik ben geenzins van plan om met het oog op Albertville te stop pen". Met Europees kampioen Bart Veldkamp, vice-wereldkam pioen Ben van der Burg (ach ter de Noor Johann Olav Koss) en Thomas Bos is de Ne derlandse ploeg sterker dan ooit. Anne-Jan Portijk en Gert Bloemberg maken geen deel meer uit van de selectie. De eerste wedstrijd zal op 17 no vember plaats hebben. Dan begint de IJselcup in Deventer (vrouwen en mannen). De selecties luiden: Mannen: Gerard Kemkers, Leo Visser, Bart Veldkamp, Ben van der Burg, Thomas Bos en Rintje Ritsma. Bonds coach Ab Krook. Vrouwen: Yvonne van Gennip, Hanneke de Vries, Lia van Schie, Her- ma Meijer, Jolanda Grimber gen en Sandra Voetelink. Bondscoach Jan Wiebe Last. BERNIE VAN UNEN tos houdt het h Bij aankoop van Etos Scheermesjes S1SS1 igv )pz li lork thet ia fa win )ordi o 58- een bus Etos Scheerschuim voor heren. Axe After Shave Musk Deodorant Roller, per set J&SfT J Insignia Showergel Shampoo, 2 x 250 ml. Vergulde Hand Scheerschuim, G 1 350 ml 50 ML GRATIS Shave Crème, .3.99 SHAMPOO GRATIS Bic Scheermesjes, /CJ) 5 stuks jirSV 100 gram Affö v Denim Douche, in 3 soorten, 250 ml ^95" Dr. v/d Hoog Extra-Iseux Handcrème, QQ^N tube a 75 gram Q /j S iw U.Uu OruJ Modess Inlegkniisjes, Gallery Mascara Kohlpot- 3 x 30 stuks y4 O O lood (Zwart), WT.JÖ per setje uaid i ixt-impt-a Bij Etos word je pas echt verwend. SC Turfmarkt 95, Den Haag. Frcdcrik Hcndriklaan 128. Het Kleine Loo 412, Spuistraat 2 -2a, Then m. Jasmijnhof 5, Rijswijk, In ardJ39-40, Voorburg, Julianaplein 26, Voo 1. Schoolstraat 46, Wassenaar, Langcstraat 117, Zoctcrmcer, Dorpsstraat 88, Promenade 158

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9