IOC kiest voor dollars onaco genadig oor Roda JC Ivants joek groter raadsel dan Kamski Ijax, PSY en Feyenoord gaan clubkaart invoeren Mechelen dankt Preud'homme DVEKTEREN IN DE KRANT. UMOET tKH OOK UW BROOD VERDIENEN. OLYMPISCHE SPELEN 1996 IN ATLANTA Vlooien en drilboor plagen voor FC Twente KOERSEN Alphia wipt UVS Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! ORT Qeid&Qowuvnt WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1990 PAGINA 7 ERDAM De besturen Ide voetbalclubs Ajax, PSV [Feyenoord en de burge- fcters en politiekorpsen van iterdam, Eindhoven en erdam hebben een over- komst gesloten voor een omatische toegangsrege- door middel van een kaart voor deze clubs, lemeester Van Thijn van 'terdam en Ajax-voorzitter Praag maakten dit giste- tijdens een commissiever- iring van de hoofdstedelij- iemeenteraad bekend. De orters van de clubs krij- waarschijnlijk vanaf het i van volgend seizoen, toegang tot de drie stadions via een clubkaart die op elektroni sche wijze zal worden gecon troleerd. Volgens Van Thijn en Van Praag gaat het om een „sluitend systeem dat niet stig matiserend werkt". De drie clubs zijn op dit moment in overleg met Groningen (FC Groningen) en Arnhem (Vites se) en verwachten binnen drie weken uitslag over deelname van deze steden en clubs aan het project. Een commissie van de KNVB heeft te kennen ge geven niet onwelwillend te genover het project te staan, maar het sectiebestuur van de voetbalbond moet nog een standpunt innemen. Inmiddels is een projectgroep ingesteld om het systeem operationeel te maken. Het landelijke experiment met een voetbalpas werd vorig jaar door de KNVB voor onbepaal de tijd opgeschort na overleg met de minister van binnen landse zaken en de burge meesters van zeventien ge meenten met eredivisieclubs. Een meerderheid van de bur gemeesters was het er over eens dat de voetbalpas in de toen voorgestelde vorm niet uitvoerbaar was wegens onder Michael van Praag, meer „lekken in het systeem". FOTO: I KNWU wil beleid niet doorkruisen SURHUISTERVEEN In 1992 zullen geen beroepsrenners deelnemen aan de olympische wielerwedstrijden. Dat is de ver wachting van Joop Atsma, voorzitter van de amateursectie van de KNWU. Hoewel het IOC op de 96e sessie het licht op groen zette voor de profs, is volgens Atsma de kans bijzonder klein dat Nederland al in Barcelona vertegenwoordigd zal zijn door be roepsrenners als Breukink en Rooks. Atsma baseert zich daarbij op een recente uitspraak van de UCI, het overkoepelend orgaan. „Vorige maand is tijdens de wereldtitelstrijd in Japan uitvoerig esproken over de mogelijke deelneming van wielerprofs aan de pelen. Omdat een groot aantal landen al bezig is met de voor bereiding, is de meerderheid binnen de UCI tegen de toelating van profs. Of het in '96 wel gebeurt, is een ander verhaal". Bin nen de KNWU bestaat geen verschil van mening over de vraag wie in 1992 namens de nationale bond afgevaardigd worden. „De amateursectie is na Japan direct gestart met de voorberei ding op Barcelona. Er bestaan meerjarige afspraken met coa ches, er is geïnvesteerd in renners en materiaal en met de spon sor bestaat een overeenkomst tot en met Barcelona. Dit beleid zal niet doorkruist worden". Sportwereld Algemeen Dopings- testen bij paarden en ha zewindhonden hebben dit jaar in de Verenigde Staten 27 miljoen dollar, 48,6 miljoen gulden, ge kost. Er werden 995.104 dieren gecontroleerd, daarvan waren er 1956 positief. Autosport Formule 1-coureur Jean Alesi rijdt het komende sei zoen in een Ferrari. De 26-jarige Fransman is de opvolger van de Brit Ni- gel Mansell die enige weken geleden bekend maakte aan het eind van het huidige seizoen te stoppen. Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 19.25 uur Sport in Cali- fornië. Nederland 3, 22.50 uur: Studio Sport. Samenvatting van Bayer Leverkusen- FC Twente en van de wielerklassieker Parijs-Brussel. Veronique, 20.25 uur Voetbal: Derry City-Vitesse. België Nederlands 2, 20.00 uur Sportavond met de voetbalwedstrijd Anderlecht-Petrolul. Duitsland 1, 20.10 uur: Voetbal: Kai- serslautern-Sampdoria. Vooraf, tij dens de pauze en na afloop beelden van Bayer Leverkusen-FC Twente. Eurosport, 18.00-02.00 uur Sport. Rai Uno, 20.40 uur Voetbal: Sport net, 18.00-02.00 uur Sport. MORGEN BBC 2, 15.15 uur Golf. Eurosport, 10.00-18.00 uur Sport. Sportnet, 08.00-18.00 uur Sport. SjKRADE Jan Re- i360.jiad het vooraf al tref- verwoord. „De enige 152.! ïlijke overeenkomst kS Monaco is de busi- mclub", sprak de trai- ™Jvan Roda JC. Daar oj)efden gisteravond de 97. ors van de Limburg- 1iJ ïb. Met het glas in de Een duur en bitter je na de nederlaag 3-1 tegen Monaco. omdat de zaken- 575 en gemiddeld per 57.5000 gulden moeten en om toegang tot 61 elitaire grondgebied 22$et stadion van Kaal te krijgen, waar 9JJ al niet de gebruike- gespreksstof is. ernooi om de UEFA Cup de Limburgers al afge- dat gaf Jan Reker zon- mwegen toe. Er restte ïiets anders. „We gaan Monaco om te winnen, »f we het kunnen, is een verhaal", sprak hij rea- I3jjji na afloop. Zijn zwaar 2T5Sdicapte en op vele plaat- I5,6iervaren ploeg kwam er 11 idig af tegen de Mone- De dure vedetten uit het prinsdom van Rainier III - Sauzée bijvoorbeeld kostte acht miljoen gulden, net zo veel als de begrotingen van Roda JC, MVV en Fortuna sa men - waren koppen te groot voor de Kerkraadse modaal betaalde mannekes, maar toonden zich clement. AS Monaco, vijfde in de Fran se competitie, bracht het over wicht niet tot uitdrukking in de score, omdat ze in de twee de helft met de Franse slag voetbalden. Eén van de weini ge Roda JC'ers die tot het al lerlaatste moment bleef zwoe ger! en sjouwen, Eric van de Luer, was het met de visie vol strekt oneens. „Wat denk je hoe wij gespeeld zouden heb ben als Boerebach en Groe nendijk hadden kunnen spe len", ging de middenvelder voorbij aan de realiteit. „Dan hadden de Fransen het lang niet zo gemakkelijk gehad". Toch had Van de Luer ook ge constateerd dat een aantal spe lers, Hofman, Van der Waart en Vanderbroeck, niet bij de les was. De twee piepjonge verdedigers Senden en Luy- pers (19) bleken de zwakke plekken in de achterhoede. Het duo was al met knikkende knieën de arena binnengetre den, ze verlieten met de kopjes omlaag het strijdtoneel. Sen den voortijdig na een botsing in de 53e minuut met een te- .ROPA CUP 1 - ROPA CUP 2 FA CUP f ins (Mal)-Partizan Belgrado (Joe) 0-3 (0-1): 15. Djurdjevlc 0-1, 81. j 'ic 0-2, 89. Mijatovic 0-3. Scheidsrechters: 2000. 11 Dortmund (BrD)-FC Chemnitz (DDR) 2-0 (1-0): 20. Helmer 1-0, 90. 2 Scheidsrechter: Navaret (Spa). Toeschouwers: 30.000. 6 n (Nle)-Bordeaux (Fra) 0-0. Scheidsrechter: Pedersen (Noo). Toe- 8 irs: 4000. 4 leggen (Lux)-lnter Bratislava (Lux) 2-1 (2-1): 4. Stojka 0-1, 36. Krahn 2 Krahn 2-1. Toeschouwers: 600. 2 ordur (IJs)-Dundee United (Sch) 1-3 (1-1): 1. Jonsson 1-0, 32. Jack- i 77. Cleland 1-2, 90. Jonsson (eigen doel) 1-3. Toeschouwers: 213. (Ned)-AS Monaco (Fra) 1-3 (1-2): 28. Weah 0-1, 38. Arnold 1-1, 43. 2, 88. Dib 1-3. Scheidsrechter: Larsson (Zwe). Toeschouwers: 9000. B Lissabon (Por)-KV Mechelen (Bel) 1-0 (1-0): 37. Cadete 1-0. rechter: Hope (Sch). genstander. In het ziekenhuis werd een gekneusde rib vast gesteld. Plaaggeesten AS Monaco had geen bood schap aan de klaagzang van de tegenstander. Trainer Arsène Wenger was dik tevreden over de uitslag, maar nog meer over het aantal doelpunten. „We hebben in de afgelopen zes competitieduels slechts drie keer gescoord. Nu in een wed strijd hetzelfde aantal", aldus Wenger. De 40-jarige coach had zijn ploeg de opdracht ge geven ruimte te maken en het lichaam te gebruiken. Passi en Weah volgden de orders strikt op. Ze waren ware plaaggees ten voor hun bewakers Sen den en Luypers. De onver moeibare, ondanks een gebro ken teen, Eugène Hanssen moest regelmatig als corrector optreden om de foutjes te her stellen. Reker sprak na afloop over twee fasen die pijn hadden ge daan. „Voor de rust en tegen het einde", verzuchtte de Bra bander die de Poolse doelman Bolesta niet in al te beste doen wist. „Als Arnold of Haan na de rust één van die twee kan sen benut en het 2-2 wordt, krijg je een andere wedstrijd, dan was ik tevreden geweest. En had ik mijn ploeg nog kan sen toegedicht". Ook in dit geval was de wens waarschijnlijk de vader van de gedachte. Zelfs met Groenen dijk en Verhagen, beiden over veertien dagen in Stade Louis II van de partij, had Roda JC niet veel meer kans gehad dan gisteravond. AS Monaco is ge louterd op Europees niveau, speelde in Kerkrade zijn 41e EC-duel. In tegenstelling tot Roda JC dat pas aan zijn ne gende activiteit aan het Euro pese front bezig was. Roda JC-AS Monaco 1-3 (1-2): 28. Weah 0-1, 38. Arnold 1-1, 43. Passi 1- 2, 88. Dib 1-3. Scheidsrechter: Lars son (Zwe). Toeschouwers: 9000. Gele kaart: Van de Luer (Roda JC), Puel, Mendy en Clement (AS Monaco). Roda JC: Bolesta; Senden (53. Van der Waart), Hanssen, Luypers en Trost; Van de Luer, Vanderbroeck (46. Broeders) en Blattler; Hofman, Arnold en Haan. AS Monaco: Ettori; Valéry, Puel7 Mendy en Blondeau; Sauzée, Dib, By- obart en Passi; Rui Barros en Weah (76. Clement). \G KV Me- hield gisteravond jet duel met Sporting »on een redelijke uit- isitie over om de ronde van de [om de UEFA Cup te if en: 1-0. de ploeg van René mp zoals gewoonlijk pe danken aan Michel lomme. De Belgische i gaf zich in Lissabon [gewonnen voor een in zet van Cadete, maar stopte wel in een om onduidelijke re denen gegeven strafschop. Na een matige eerste helft, waarin de thuisploeg de gasten con stant onder druk hield, kwam Mechelen in het tweede ge deelte iets meer in het spel. Beter werd het duel er niet op, de neergutsende regen maakte goed voetbal bijna onmogelijk. Onder andere ten koste van drie gele kaarten (Emmers, De Wilde en Ingeson) hielden de gasten stand. In het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenenen zette Real Madrid de uitwed strijd tegen het Deense Odense gemakkelijk in winst om: 4-1. In Dortmund won Borussia in het UEFA-bekertoernooi met veel fortuin met 2-0 van FC Chemnitz, het vroegere Karl Marx Stadt. In de slotseconde verdubbelde Mill de voor sprong. Het Luxemburgse Avenir Beggen wist Inter Bra tislava met 2-1 te verslaan. Zonder Wim Kieft kwam Bor deaux in Noord-Ierland niet tot scoren tegen Glenavon: 0-0. (Vervolg van de voorpagina) TOKYO De drachme verloor van de dollar, de ouzo van coca cola, de traditie van de commer cialisering. Daar waren alle blauwe blazers het in Tokyo op de 96e IOC sessie over eens. In een dramatische bijeenkomst haalde voorzitter Sama ranch om 13 uur 51 voor de ogen van 2,5 miljard televisiekijkers uit 38 landen de winnende naam uit de enveloppe: Atlanta. De 23e Olympi sche zomerspelen zullen in de hoofdstad van Ge orgia gehouden worden, van 20 juli tot 4 augustus 1996. De hoogbejaarde leden van het Internationaal Olympisch Comité bleken gevoelig voor de dollartekens en voor de argumenten van Coca Cola, de hoofdsponsor van de olympische beweging die zijn hoofdkwartier in Atlanta heeft. De Amerikanen had den in de afgelopen maanden 71 van de 86 IOC-leden als een vorst ontvangen en er op gehamerd dat de Atlanta-ga mes de meest profijtelijke van de zes kandidaten wa ren. De dollars zouden rollen en rollen. Vooral naar de zakken van het IOC. De andere vijf - Toronto, Manchester, Athene, Belgra do en Melbourne - waren kansloos. Athene hield het langst de race vol. Pas in de vijfde stemming bleek de an ciënniteit, de traditie en de historie van de Olympische Spelen te weinig waard in vergelijking met de vernieu wingsdrift. De leden van het IOC gingen voorbij aan de mogelijkheid het eeuwfeest, de Golden Olympics, te hou den in de stad van oorsprong. Melina Mercouri, de Griekse minister van cultuur, verliet met,de handen voor de be traande ogen op een drafje de zaal. „Ik denk dat Coca Cola en CNN-news Atlanta aan de Spelen hebben geholpen", zei Anne Johnston van het orga nisatiecomité in Toronto. „Het IOC had alleen oor voor het financiële gewin", con cludeerde Tanjug, het Joego slavische persbureau en spreekbuis van Belgrado. „Wij zijn geshockeerd. Als Melbourne het niet werd, had het Athene moeten wor den", was de boze reactie uit Australische hoek. „Ik weet haast wel zeker dat het IOC onder druk is gezet door een grote sponsor uit Atlanta", merkte een lid van de Man chester-delegatie fijntjes op. Bovendien bestond de indruk dat Athene in het Shin Taka- nawa Prince-hotel weinig vrienden maakte in de dagen die aan de allesbepalende stemming voorafging. De Griekse delegatie onder lei ding van minister-president Mitsotakis en burgemeester Jatrakos gedroeg zich hau tain. „De Grieken waren on vriendelijk tegenover de con currenten en incorrect tegen over de IOC-leden", zei Mare Hodler, de afgevaardigde van Zwitserland na de stemming. „Zij veronderstelden de buit al binnen te hebben". „Logisch", vond Jatrakos. Hij wilde na de teleurstelling de pers nog wel te woord staan. Mitsotakis niet. „Het is", gaf de burgemeester met veel ge voel voor dramatiek weer, „als wanneer iemand de hon- derdste verjaardag van zijn i burgemeester Maynard Jackson wordt gefeliciteerd moment" een" Andere ^-voorzitter Juan-Antonio Samaranch. yitmidiglng aanneemt Deze uitslag is voor Athene, en alle Grieken, moeilijk ver teerbaar. Er gaan al stemmen op uit de olympische bewe ging te stappen. We zullen er mee moeten leren te leven dat Athene niet de gouden Olympische Spelen organi seert". Bush De 300 leden tellende delega tie van Atlanta speelde het spel veel slimmer. Regisseur was Andrew Young, vroeger de eerste zwarte burgemees ter van Atlanta, nu de Ame rikaanse afgevaardigde bij de Verenigde Naties. Hij kwam gistermorgen met een video opname, waarin president Bush zich vierkant achter Atlanta opstelde. De bood schap maakte zichtbaar in druk op het hoog bejaarde gezelschap. Young was ook de man die in het afsluitende verkooppraat je bewust vermeed in te gaan op de enorme winsten die het IOC in Atlanta kan opstrij ken. „Het IOC wordt heel vaak een geldbeluste organi satie genoemd", gaf hij als verklaring. „Daar vallen ze regelmatig over. Ze willen af van dat imago. Daarom heb ik als eindredacteur van de speech de zinnen over win sten geschrapt en alleen maar gezinspeeld over econo misch gezonde Spelen. De stemmers mochten zelf op hun vingers natellen hoeveel er aan de strijkstok blijft Treurnis in Athene dat een olympische illusie armer werd. FOTO: AP hangen". LEVERKUSEN FC Twente wordt in zijn ho tel geplaagd door vlooien, muggen en een bouwvak ker met een drilboor. Voor extra rust was de ploeg nog wel uitgeweken naar Mettmann, een op dertig kilo meter van Leverkusen in bos rijke omgeving gelegen plaats je. De plaats ook waar Oranje logeerde tijdens de zo succes volle eindronde van de Euro pese titelstrijd. Van blessures heeft de forma tie van trainer Vonk, die van avond in het kader van de strijd om de UEFA Cup uit komt tegen Bayer Leverkusen, minder last. Afgezien van de langdurig uitgeschakelden Peeper en Schmidt is iedereen inzetbaar. Alleen aanvaller Nielsen, die zaterdag tegen Sparta zijn rentree maakte na aan zijn knie te zijn geope reerd, kan nog geen negentig minuten voluit gaan. Daar naast is de Joegoslaaf Mrkela in de eerste Europese ronde nog niet speelgerechtigd. TILBURG Niet Gata Kams ki, maar Vassili Ivantsjoek vormt het grootste raadsel van Tilburg. Eerstgenoemde, de jongste deelnemer aan het In- terpolis-schaaktoernooi won gisteren het duel om de leiding waardoor hij de ELO-norm vervulde en zich grootmeester mag noemen. Maar de intrige rende vraag was, wat Ivants joek in hemelsnaam bezielde. De broeierig kijkende Oekrai- ner daverde in de hoogste ver snelling regelrecht de afgrond in. Toen hij op de 46e zet op gaf, had hij van de beschikba re drie uur bedenktijd welge teld 25 minuten gebruikt, waarvan negentien voor de eerste elf zetten. In de demon stratiezaal werd er serieus re kening mee gehouden, dat de zwartspeler krankzinnig was feworden; een mogelijkheid ie in het top-schaak altijd be staat. Sommigen dachten de si renes van de ziekenauto al te horen. De beoogde patiënt was de analysekamer binnen gesto ven, waar de schaakstukken bijna bezweken onder het ge weld waarmee hij ze neerzette. Toen het hem niet onmidde- lijk lukte in de op het bord verschenen ongebruikelijke Bird-variant van het Spaans alsnog zijn gelijk te bewijzen, verzonk hij in een soort van apathie, waarvan Kamski jr. gebruik maakte om met zijn vader het zet-verloop uit te leggen. Men zag Roestam Kamski wijfelen wie van de twee hij het eerst door elkaar zou schudden. Zijn zoon, die zich had laten meeslepen in het krankzinnige tempo van zijn tegenstander, of de inmid dels melancholisch voor zich uitstarende Ivantsjoek. Ten slotte liet hij het bij een be straffende toespraak en kon Ivantsjoek op eigen benen het pand verlaten. Achterna gelo pen door de oude mevrouw Petrosjan, weduwe van de oud-wereldkampioen, die schijnt te weten, wat er op dergelijke momenten in de 22- jarige grootmeester uit Lvov omgaat. Men vermoedt dat er in Ivantsjoek's jeugd ergens een radertje is losgeraakt. Hij pen delde dagelijks tussen het dorpje waar hij geboren was en Lvov. Drie uur per trein heen en drie uur terug. Daar bij doodde hii de tijd door te gen zichzelf blind te schaken wat in de Sovjetunie als een risico-volle bezigheid geldt. „Het is duidelijk dat Ivants joek niet tegen het toernooi- schaak bestand is", vond gast- grootmeester Genna Sosonko. Wat daaraan te doen is „Mis schien helpt de methode Kamski: een klap in het ge zicht". Het zettenverloop van de partij tus sen Kamski (met wit) en Ivantsjoek was: 1. e2-e4, e7-e5, 2. Pgl-f3, Pb8-c6, 3. Lfl-b5, Pc6-d4. 4. Pf3xd4. e5xd4, 5. 0-0, Lf8-c5, 6. d2-d3, c7-c6, 7. Lb5-d4, Pg8-e7, 8. f2-f4, f7-f5, 9. Ld4-b3, d7- d5, 10. e4xd5, Pe7xd5, 11. Tfl-el+, Ke8-f8, 12. Ddl-h5, g7-g6, 13. Dh5- h6+, Kf8-g8. 14. Pbl-d2, Lc5-f8, 15. Dh6-h3, L£8-g7, 16. Pd2-f3, h7-h6, 17. Pf3-e5, Dd8-£6, 18. Lb3xd5+, c6xd5. 19. b2-b3, Kg8-h7, 20. Lcl-b2, Df6-b6, 21. Ddl-f3, Tf8-e8, 22. Df3-f2, Lg7xe5, 23. Telxe5, Te8xe5, 24. Lb2xd4. Te5-e2, 25 Ld4xb6. Te2xf2. 26 Lb6xf2. Kh7-g7, 27 a2-a4. Lc8-e6. 28. a4-a5, a7-a6, 29 Lf2-d4+, Kg7-£7, 30. Kgl-f2, Ta8-c8, 31. Tal-a2. g6-g5. 32. Ld4-e5, Kf7-g6, 33. K£2-e3, Kg6- h5, 34. Ke3-d2, Te8-g8, 35. g2-g3, Kh5-g4, 36. Kd2-e3. Kg4-h3. 37. c2- c3, d5-d4+, 38. Ke3xd4, Tg8-d8+, 39. Kd4-e3, Le6xb3, 40 Ta2-b2, Lb3-d5, 41 c3-c4, Ld5-g2, 42 Tb2-b6, Lg2-£1. 43. Tb6xh6+, Kh3-g2, 44. d3-d4, g5- g4. 45. c4-c5, L£l-e4, 46. Th6-£6, zwart gee£t het op. DEN HAAG Onze tips voor de paardenkoersen in Wolvega (morgen om 18.45 uur) luiden: 7-1). 2e koers: 1. Boy S, 2. Apollo, 3. Cre- bas Bas (4-6-7). 3e koers: 1. Chokey Treen, 2. Allard Morgan, 3. Adola Buitenzorg (6-5-1). 4e koers: 1. Action Skoatter, 2. Zora Volomon, 3. Veloce Nora (10-7-3). 5e koers: 1. Desdamona, 2. Bettine d'Aster, 3. Daros (1-4-6). 6e koers: 1 Earl Dakota, 2. Edycair S, 3. Ellen Victory (1-4-7). 7e koers: 1 Duco W, 2. Elton Prince, 3. Dizora W (10-2-5). 8e koers: 1. BZN, 2. Alfred A, 3. Boe- lo Helium (5-9-7). 9e koers: 1 Action Skoatter, 2. Zora Volomon, 3. Boy S. LEIDEN Alphia tekende gisteravond voor dè verrassing in de tweede ronde van de strijd om de Leidse afdelings beker. De Alphense afdelings club schakelde hoofdklasser UVS via strafschoppen uit. Alphia nam via Jean Paul Versluis al snel de leiding. Het dui Je tot tien minuten voor tijd voordat UVS door Frank Roosa weer op gelijke hoogte kwam. In de noodzakelijk ge worden strafschoppenreeks was het uiteindelijk Koos Dis seldorp die de beslissende strafschop namens Alphia te gen het UVS-net deponeerde. De drie zaterdageersteklassers die gisteravond in actie kwa men, boekten wel alle de ver wachte, grote overwinningen. ARC bezorgde LFC op eigen terrein een 2-6 nederlaag, Noordwijk bleef Kagia met 1-6 voor (Richard Trompert scoor de namens Kagia tegen) en Quick Boys versloeg MVKV met 3-10. Hier waren het Mar cel Huisstede, Martin en Gijs- b'ert Oudshoorn die namens de gedoodverfde verliezer doel puntten. Vrouwen, 200 m: 1. Günther (DDR) 22.88 1500 m: 1. Kleslling (DOR) 4.25,00 Hoog springen: 1. Jellslna (Sov) 1.93. Discuswer pen: 1. Hellmann (OOR) 62,84. Mennen, 200 m: 1. Regis (GBr) 20.90 1500 m: 1 Jeter (Ken) 3.47.91. 110 m horden: 1 Campbell (VSt) 13.64 3000 m steeple: 1. Merande (Ken) 8.31.29. Verspringen: 1 Kumar (Ind) 7.53 Speerwerpen: 1. Pederson (Den) 72,62. Kogelstoten: 1 Konya (DDR) 19,43. BASKETBAL Mannen eredivisie: Donar-Noordkop 87-93 (na verlenging). Minnesota Twins 1-0, Texas Rangers-Seatt le Mariners 10-4, Chicago White Sox-Oak land Athletics 7-0. National league: Cincin nati Reds-San Francisco Giants 4-0. San Diego Padres-Houston Astros 5-0. PAARDESPORT Koersen in Hilversum 1e koers, 2000 m: 1. Ever ot Never (B.Cre- bas) 2.41,3-1.20,7, 2. Nlglto, 3. Emlel W. Toto: winnend 15,30, plaats 2,60 1,80 5.10, koppel 27,20, trio 2810,80. 2e koere, 1609 m: 1 Flamous Rash (W.ZI)I- stra) 2.09,3-1.20,4, 2. Flshtrix, 3. Rorlda Expo. Niet gestart: Famous Star Last, Ralr Zorgwi|k, Fulda R. Toto: winnend 3,70, plaats 2,00 2.70, koppel 11,30, trio 91,80. 3e koers, 2000 m: 1. Durban uit Uden (W.Duivenvoorden) 2.38,3-1.19,2. 2. Passing Action. 3. De Bles Princes, 4. Dancer At tack. Niet gestart: Cupido de Queen, Called to Gain, Dior America. Toto: winnend 4,90, plaats 1.90 1,50, koppel 8,20, trio 41,20, kwartet 204,40. 4e koers, 2440 m: 1. Eagle G (A.Suyker- buyk)'3.14,5-1.19,7, 2. D'Ouragan, 3. Cassa- nova Boy. Toto: winnend 4.9Ö, plaats 2,00 1,80, koppel 5,30, trio 40,20. 5e koer#, 1609 m: 1. Ebbony Prince (P.Sol- leveld) 2.09,4-1.20,4, 2. Desldlrlum, 3. Ex press Hazelaar. Niet gestart: Esther Denne- hof, Celester. Toto: winnend 3,30, plaats 3,70 7,00, koppel 18,90, trio 171,90. 6e koers, 1609 m: 1. Emir Volann (A.v.d- Blonk) 2.05,6-1.18,1, 2. Upper State Road. 3. Double Dutch, 4. Always Supreme, Niet gestart: Vicky Victorious. Toto: winnend 6,00, plaats 3,50 2,90 4,90, koppel 25,90, trio 887.90, kwartet 5946,80. 7e koere, 2000 m: 1. dead heat: Chokey Treen (6. J.de Leeuw |r) en Atways Again (7, M.Heynen) 2.36,0-1.18,0, 3. Bravo Nora. Toto: v - 482.90. 8e koere, 2000 m: 1. Brahms Melodie (J.van Dooyeweerd) 2.36,6-1.18,3, 2. Zora Volo mon. 3. Donderstraal. Toto: winnend 4.20. plaats 2,10 1,90, koppel 5,60, trio 28.90 9e koere, 1609 m: 1 Comeet Ruimzicht (C.Toonen) 2.05.1-1.17.8. 2. Colorado Pitt, 3. Bep De Bloomerd. 4. Yambalaya t start: Chamll Mar-*"-- plaats 1,40 3.60, kwartet 944.10 10e koers, 2000 m: 1 Jungle Love (A.Molle- ma) 2.39.4-1.19,7, 2 Action K. 3 Casper Notice Toto: winnend 1.90, plaats 1,90 3.00 4.00. koppel 29,30. trio 330,60. 11e koers. 2440 m: 1. dead heat: Bafonalre Veha (7. J Bot) en Blib the Throtle (8. H Hamming). 3 Aronson Mac. Toto: win nend 4.40 (7) 2.50 (8). plaats 3.90 2,10, kop pel 10.00, trio 7-8-9 24,80 8-7-9 29,60. W-5: 3-2-6-2-6, 2-6, uitbetaling tor 210.026.00. WIELRENNEN Ronde ven Rlojs (Spe) 1e steppe: 1 Dekker (Ned) 151 km In 3.46.03. 2 Emonds (Bel), 3. Gutierrez (Spa), 4. Heynderlckx (Bel), 5 Alex Pedersen (Den). 6 Weltz (Den), 7 Abreu (Por). 8. Do- mlnguez (Spa). 9 Gaston (Spe). 10. Balboa inge:

Leidse Courant | 1990 | | pagina 7