Winterjas weer terug Glanzende zijden parka van Laurel. Mooie kleurencombinatie bij deze jas van C&A. Trends voor de wintermode Parka's worden grote mode deze winter. Zoals deze van Crisca. Jassen, jassen en nog De jas wordt het spannendste eens jassen. Vier kledingstuk van de komende modellen uit de winter. Na jarenlang regenjas collectie van Leeser. sen en jacks is het nu weer tijd voor een echte winteijas. Wel een nieuw soort winteijas, ver nieuwd, veijongd en vooral heel licht. De grootste topper wordt waar schijnlijk de parka, zo'n halflan ge jas met tunnelceintuur en vaak afgezet met bont. De parka mode voor deze winter. Want andere toppers zullen worden de ski-broek met bandjes onder de voeten, leggings, houtje-touwtje jassen en jassen van kunstbont met dierenprints. Ook ribfluwe len broeken, halfhoge laarsjes of bergschoenen passen in dit beeld van een winterse wande ling. De wintermode kent echter ook een heel andere kant, die van lekker met een boek op de bank voor de open haard; cocooning in optima forma. En voor die bezigheden worden gemakkelij ke soepele kleren gedragen van zachte aaibare stoffen. De mode voor de komende win- ter kent nog meer tegenstellin- sexy geldt vooral voor de jonge mode. Zeer mini-mini rokjes ge maakt van soepele stretch-stof fen. Dat betekent dat iedereen er wel in kan en wie dat toch niet zo'n aantrekkelijk gezicht vindt kan de combinatie aangaan met een lange slobbertrui, want die zijn helemaal terug in het mode beeld. Zoals trouwens de bonne- terie helemaal terug is. Lange truien en vesten, zowel van mooie zachte breisels als van stoere kabeltruien. Net als bij de mannen zijn er tegenwoordig veel vrouwen die 'business-kleding' dragen. Voor hen blijft uiteraard de blazer het belangrijkste kledingstuk. Ze zijn dit jaar redelijk getailleerd, iets langer, maar de korte jasjes blijven ook nog en die zijn dan vaak doorgestikt. Ook alweer een van de kenmerken voor de nieuwe mode. Onder de blazer korte rokjes of Bontjas met daaronder een kort houtje-touwtje jasje van C&A. Vooralle uren van de dag kun je wel zeggen. Van huiskleding tot avondkleding, fluweel is erbij. Doordat er veel stretch-kwali teiten zijn kan het ook zo wor den verwerkt tot blazers, broe ken, lange avondjurken, huis pakken, korte rokjes, noem genstellingen. Want naast een voudige zwarte fluwelen jurken staat een uitbundige avondkle ding met lurex, goudlamé, bro kaat. Heel veel glimmers, die trouwens niet alleen 's avonds kunnen worden gedragen. Een mini goud pailletten rokje kan overdag rustig met een zwarte trui gedragen worden. Het is trouwens wel een van de nieuwigheden in de mode, die mix van stoffen die je eigenlijk niet bij elkaar verwacht, maar het mag allemaal. Zoals je deze winter alles kan dragen watje maar wilt. Alleen liefhebsters van lange rokken zullen het moeilijk hebben iets nieuws te vinden. Een ander element in de winter mode is het teruggrijpenjiaarde^ de knie. New Age heeft iets futu ristisch, maar eigenlijk hoort het ook bij de jaren '60 thuis, toen Courrèges voor het eerst die zil verkleurige kleding liet zien, ge combineerd met wit. En ook dat vind je nu hier en daar terug. Kleuren zijn de laatste jaren heel belangrijk geworden in de mode, maar deze winter is er een enorme variatie. Rood in alle mogelijke schakeringen en tinten is belangrijk, maar er zijn ook tere winterpastels, uitbun dig geel,blauw en groen. En na tuurlijk zwart en wit. Zwart en wit komt terug in het pepita- ruitje, terwijl ook andere ruiten, voornamelijk Schotse hier en daar in het beeld opduiken. Zwart blijft zeker voor de avond de meest geliefde kleur, gecom bineerd met goud- en zilverkleu rige stoffen. Effen stoffen zijn fa voriet deze winter, maar er dui- Een stoer model winterjas met bontkraag van het Duitse merk Kemper. Vf-fc-ur i»«»rb.7 Bontgarneringen horen er bij deze winter. Ook bij dit jack van C&A. Pastels komen terug, zoals blijkt uit deze jas van Escada.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 24