xroot Hoogwaak is an renovatie toe Winkeliers houden enquête over autovrij dorpscentrum lizerswoude eist tion in plaats van Jerbaans rijksweg SOR huurt mogelijk zendtijd van VLOK Gewonde bij ketting botsing op rijksweg - DEN OMGEVING CeidóG Souocmt WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1990 PAGINA 13 jnsburgse predikant »rt zilveren jubileum IURG De gereformeerde predikant D.N. jhoor werd vandaag precies 25 jaar geleden be id in het ambt van dominee. Sinds twee jaar »h« ten wer"kt Verschoor in Rijnsburg, alwaar hij de DOi Frederiksoord onder zijn hoede heeft. Moor- 241 it was zijn eerste gemeente, gevolgd door Dieren, 45- en Culemborg. In Rijnsburg heeft Verschoor r5".J litdaging gevonden om de autochtone bevolking import" meer bij elkaar te brengen. Deze ker- contacten kunnen veel beter, zo vindt domi- an Verschoor. De gereformeerde kerk laat het jubi- niet zomaar voorbij gaan. Voor vandaag is er vijkavond georganiseerd, terwijl vrijdag het ge- "21 erschoor een receptie wordt aangeboden, waar- is, rooraf een vesperdienst wordt gehouden. Zelf is 10 (1 hoor vrij nuchter onder dit jubileum: „Jubileren n kunst, als je tijd van leven krijgt dan kun je mijlpalen bereiken", zo meent hij. Valkenburg kan blijven bouwen VALKENBURG Wethouder M. Vos verwacht nog deze maand toestemming voor de bouw van acht premiewoningen. Hij zei dit gisteren in de commissie volkshuisvesting. De commissie boog zich over een nota van Vos waarin wordt voorge steld over anderhalf jaar de bouwgrond achter de Marlostraat bouwrijp te maken voor sociale wo ningbouw. Ook zijn er plannen om op het Hibé- terrein te gaan bouwen. Deze woningen zullen per stuk minstens 250.000 gulden kosten. In de nota wordt door Vos ook voorgesteld forensenbelasting in te voeren om een einde te maken aan de vrije vestiging. Vos zei gisteren echter dat die belasting er voorlopig niet komt. De commissie was ver heugd over het feit dat volgens de nota binnen de gemeente zonder aantasting van landelijk gebied nog voldoende woningen kunnen worden ge bouwd. Overigens vinden alle commissieleden dat verschillende aspecten om uitgebreide discussie vragen. Valkenburg wil niet wachten met onderhoud van kozijnen VALKENBURG Voor het kozijnenonderhoud van 21 woningen aan het Zwammerveld wordt geen pro vinciale subsidie aangevraagd. Deze aanvraag zou de reparatie twee jaar vertragen en dat is niet verant woord, aldus wethouder M. Vos gisteren in de com missie economische en financiële zaken. De kozijnen zijn drie jaar geleden ook al onder handen genomen. A. Bremer (PvdA) wil dat wordt voorkomen dat klein onderhoud iedere drie jaar de kop opsteekt. VVD'er P. Mizee zei het vervelend te vinden dat een subsidie op het bedrag van 259.000 gulden niet kan worden aangevraagd. Wethouder Vos: „We hebben al meer subsidie gekregen van de provincie dan waar we recht op hadden. Wel zullen we deze zaken gron dig gaan aanpakken". Aannemer Oosterlee bleek de goedkoopste offerte te hebben ingestuurd. Wel vroeg Mizee nadrukkelijk of Oosterlee wel voldoende tijd heeft om dit werk uit te voeren gezien de achterstand bij het groot onderhoud in het verleden. Bouwvakkers op dievenpad NOORDWIJK Een 16-ja- rige en een 23-jarige bouw vakker uit Rotterdam en een 20-jarige collega uit Spij- kenisse zijn gistermiddag op staande voet ontslagen toen zij aangehouden werden voor een diefstal. De bouw vakkers waren bij Huis ter Duin in Noordwijk aan het werk. Tijdens de lunchpauze gistermiddag zijn ze op die venpad gegaan. Uit een schoenenzaak aan de Hoofd straat stalen zij 250 gulden. Op grond van de signale menten van een getuige kon de politie ze gistermiddag aanhouden. Robert Paul opent culturele winterseizoen in Noordwijk NOORDWIJK Het culturele winterseizoen begint in Noord wijk op vrijdag 2 november met een voorstelling van cabaretier Robert Paul in Dorpshuis de Rank in Noordwijk aan Zee. Dat werd gisteren bekend gemaakt door de pas opgerichte Noord- wijkse afdeling van K O. K O Noordwijk is erin geslaagd een gevarieerd programma samen te stellen. Voor liefhebbers van klassieke muziek is een aantal concerten gepland in Hofste de de Cleyburch. In het kader van het jaar van Mozart brengt K O in februari een Mozart-Soiree in de Grote Kerk. Ook de jeugd komt aan bod met de Jaap Aap-show. Uitsmijter van het seizoen is een avondvullend programma in Hotel Oranje met de Glenn Miller Orchestra. Het totale programma wordt begin ok tober huis-aan-huis bezorgd. Het is mogelijk al vier weken van te voren kaarten te bemachtigen. Wie een keuze-abonnement neemt voor drie verschillende voorstellingen krijgt een korting iNNEN NOORDWIJKS VERZORGINGSTEHUIS IN VERGEVORDERD STADIUM RDWIJK „Groot waak werd 18 jaar len gebouwd voor 1 geheel andere doel- 13 dan waar we nu as te maken hebben. 2 het toen bedoeld als O-O ivoorziening voor 65- ers, nu is het een ver- Pniigstehuis voor zwaar behoevende bejaar- ui'te Die doelgroep heeft re voorzieningen no- waarvan destijds 3: uitgegaan". De nieu- irecteur van verzor- 1 tehuis Groot Hoog- •30 in Noordwijk, J. de ?op w, windt er geen ij es om. Groot Hoog- 5 2 is verouderd en 1 th hoognodig worden 2Jjj ipast aan de eisen des 45/Dat kan volgens hem rigoureuze renovatie 21 enen, maar ook, af- ntr<elijk van de kosten, c^Jngende nieuwbouw. 2 2lhaar De Leeuw maakte ldPjaar geleden vanuit het vijs de overstap naar de bejaardenzorg. Een opmerke lijke overstap? De Leeuw vindt van niet. „Ik ben een echt gamma-mens. Ik wil iets voor en met mensen kunnen doen. Of dat nu met jongeren of ouderen is maakt niet zo veel uit. Ik wil graag eindver antwoording hebben. Op de school waar ik werkte zag het er niet naar uit dat er snel een directie-vacature zou komen. Binnen de bejaardenzorg had ik al contacten. Die contacten heb ik verder uitgebouwd. Ik heb er bewust naar toegewerkt om binnen de bejaardenzorg als directeur van een instelling te worden aangesteld". Voordat De Leeuw naar Noordwijk kwam, werkte hij twee jaar als directeur van twee Leidse verzorgingstehui zen, waar hij het nodige op po ten heeft moeten zetten. Ook in Groot Hoogwaak wacht hem een hele klus want het tehuis heeft het een jaar zon der directeur moeten stellen. De vacature, die ontstond door plotselinge ziekte van de heer H. IJzerman, werd gedurende twee dagen per week opgevuld door directeur ad-interim, C. K. Nap. „Dat Nap slechts beperkt beschikbaar was, was natuurlijk een nadeel", aldus De Leeuw. „Er is veel werk blijven liggen". Enthousiast Bij zijn entree trof hij in Hoog waak bewoners aan die het in het huis goed wonen vinden. Maar ook een groep enthou siaste en gemotiveerde mede werkers en vrijwilligers. Vol gens De Leeuw heeft Groot Hoogwaak ondanks alles toch goed ingespeeld op de vernieu wingen binnen de bejaarden- voor ouderen die tijdelijk niet thuis kunnen verblijven, er is het open tafelproject voor de bewoners van de aanleunwo ningen, het huiskamerproject voor geriatrische patiënten. Er is een actieve bewonerscom missie en een goed functione rende ondernemingsraad. De i democratisering binnen de or ganisatie begint duidelijk ge stalte te krijgen. Vanuit de be wonerscommissie ziin per 10 september twee leden toege treden tot het bestuur en ook vanuit het personeel zal bin nen afzienbare tijd zitting worden genomen. Groot Hoog waak is dus een instelling die met zijn tijd meegaat", zo con stateert de nieuwe directeur. Het heeft de instelling, zo meent hij, de laatste jaren bin nen de Noordwijkse gemeen schap wat ontbroken aan goodwill, veroorzaakt door een gebrekkige pr. De positieve ontwikkelingen binnen de in stelling vonden hun weg niet naar buiten. In de toekomst zal aan het image van Hoog waak, als tehuis waar het goed wonen en werken is, dan ook de nodige aandacht worden besteed. 'pvang Schotjes ik niet Binnen de bejaardenzorg is er een probleem waar volgens De Leeuw steeds tegenaan gelo pen wordt. Dat zijn de beperk te financiële middelen en hoe die toch zo adequaat mogelijk te gebruiken voor de steeds groter wordende groep zorg behoevende ouderen. Bij die overweging moet, zo vindt hij, niet de instelling centraal staan. „Ouderen zijn er niet voor de instellingen, wij zijn er voor hen". Schrijnend vindt hij de „scho tjes" in de financiering van de zorg. Hij heeft een praktijk voorbeeld: Een ernstig zieke man wil niet in het ziekenhuis sterven. Zijn vrouw kan de Groot Hoogwaak-directeur J. de Leeuw: „Er is veel werk blijven liggen". zorg voor hem in hun aan leunwoning bij Hoogwaak ech ter niet aan. Ze is zwaar hart patiënt. De instelling kent een ziekenafdeling waar de man, in dat geval dicht bij zijn vrouw, zou kunnen worden opgenomen. Voor Hoogwaak geen probleem. Echter wel voor de wijkverpleging die een gedeelte van de verzor ging op zich moet nemen. Re geltjes verbieden het wijkver pleegkundigen binnen de mu ren van een instelling hulp te verlenen. Volgens De Leeuw moet de samenleving af van dergelijke starre regelgeving. „Dat maakt het ons onmoge lijk om flexibel te reageren op de zorg die ouderen nodig heb ben". Over de bouwplannen van Hoogwaak wil De Leeuw nog foto: henk van den ende niets concreets zeggen. Hij wil slechts kwijt dat de plannen in een vergevorderd stadium verkeren. Wordt gekozen voor renovatie dan zal deze gefa seerd worden uitgevoerd. MARIJKE DEN HOLLAN DER IN VOORSCHOTEN VOORSCHOTEN Win keliers gaan een enquête houden over het op be paalde dagen afsluiten van het dorpscentrum voor auto's. Deze maand worden klanten naar hun mening gevraagd en eind november kan de ge meente Voorschoten een eindrapport verwachten. W. van Dam deelde dit giste ren namens de centrumwinke liers mee in de commissie mid denstandszaken. De centrum winkeliers hebben hun me ning over het afsluiten van de dorpskern zelf al kunnen ge ven. De uitslag van deze en quête werd niet bekend ge maakt. Er is volgens de winkeliers geen sprake van een verkeers problematiek in het centrum. Toch kunnen enige zaken wel beter geregeld worden. De middenstanders stoorden zich aan de agenda waarop ver meld stond: verkeersproble matiek. Wethouder F. ten Have (CDA) stelde dat er grote en kleine problemen zijn. Het gemeentebestuur ziet wel iets in een officiële ontvangst van Sint Nicolaas. De burge meester is bereid de Goedhei ligman te ontvangen. Voorlo pig komt er in ieder geval geen Sinterklaas voor heel Voorschoten. De winkeliers van Noord Hofland hebben Sint al besteld en er is geen mogelijkheid om die te delen met het dorpscentrum. De centrumwinkeliers zien wel iets in een officiële ontvangst. Een definitieve toezegging kreeg de wethouder niet. De centrumwinkeliers hebben een verzoek ingediend tot openstelling van de winkels op zondag 23 december. B en W zijn bereid toestemming te verlenen. Van Dam zette uit een dat het om een experi ment gaat. Indien er winkels geopend worden dan gebeurt dat pas op zondagmiddag om één uur. Er wordt gedacht aan een soort kerstmarkt, maar al les is nog lang niet geregeld. Blijkt dat minder dan drie vierde van de winkeliers deel neemt, dan kan de hele zon dagse kerstmarkt wel eens niet doorgaan. Excelsior krijgt toch subsidie van provincie 130 vrouwen hebben gisteren gehoor gegeven aan de inging een bezoek aan veiling Flora in Rijnsburg te brengen. 1'htgenotes van de kopers konden nu eindelijk eens zien lun mannen dagelijks mee bezig zijn. De deelnemers aan lora-Ladies Day bezochten de aanvoer/distributiezaal, de I5 ageafdeling, de uitbloeiruimte en diverse kopersboxen. In dac Se„a ■SI» de afmijnzaal werd precies uitgelegd hoe het kopen van bloemen nu precies gaat. Vervolgens konden de vrouwen zelf ervaren hoe het is om bloemen te kopen. foto: ton koevoet DEN HAAG/KATWIJK Christelijke oratorium vereniging Excelsior uit Katwijk krijgt toch subsi die van de provincie Zuid- Holland ten behoeve van de in mei gehouden koor uitvoering 1990. Aanvankelijk werd geen sub sidie verleend omdat niet aan de voorwaarden werd vol daan. Excelsior tekende met succes tegen deze beslissing bezwaar aan. De Regeling Mu- zieksubsidies Zuid-Holland schrijft voor dat uitsluitend kooruitvoeringssubsidie kan worden verleend indien wordt opgetreden in de eigen vesti gingsplaats. Omdat Zuid-Hol land van mening was dat het koor in Rijnsburg gevestigd was, terwijl de uitvoering in Katwijk zou gaan plaatsvinden werd subsidie geweigerd. Dit bleek echter een vergissing te zijn. Aan het feit dat de aan vrager, tweede voorzitter M. Joffers, in Rijnsburg woont, verbond de provincie deze foute conclusie. Excelsior krijgt nu alsnog sub sidie. Naast 956 gulden koor uitvoeringssubsidie besloot Zuid-Holland bovendien een stimuleringssubsidie van 886 gulden toe te kennen. HAAG/HAZERS- 'E De gemeente oude blijft niet ijveren voor een uitvoering van [eg 11. Gisteren be- ^edeputeerde Staten et nieuwe bestem- •lan van Hazers- af te keuren. Daar- >lijft alleen de mo- van een twee- 'eg over. Hazers- i(p eist nu als compen- 19 «n station. 1 woude gaat met de pro- Zuid-Holland vooral over verbetering van b inbaar vervoer. Belang- grief van de gemeente 1 geweest het risico om !md te worden tussen AV» D: sw< ,e° lans d<X hoo b] rfer le'"a ha Wi twee drukke rijkswegen, die geen oplossing bieden voor de dagelijkse filevorming in het dorp. De nadruk ligt daarbij op de vestiging van een station. Ha- zerswoude eist daarvoor alle medewerking van de provin cie. Kort geleden is er een pro jectgroep ingesteld om de mo gelijkheden van een station te bekijken. De eerste reacties waren positief, onder meer van de zijde van de Neder landse Spoorwegen. De beslissing van Gedeputeer de Staten om de vierbaansuit voering niet te accepteren, is volgens wethouder P. van der Werf geen verrassing. „We zijn wel teleurgesteld. We had den gehoopt dat GS na goed lezen van het bestemmings plan tot inkeer zou komen. Dat is niet gebeurd". Bestelbusje uit de bocht LEIDERDORP Een 20-jari- ge inwoner van Zoeterwoude is gistermiddag met zijn bestel auto uit de bocht gevlogen op de Zijldijk nabij de brug in Leiderdorp. De man raakte te water maar wist op eigen kracht zijn voertuig te verla ten. Hij is overj een ziekenhuis. Vleermuizen maken Berkhout onveilig LISSE Twee vleermuizen hebben bejaardenverzorgsters van Huize Berkhout aan de Berkhoutlaan in Lisse gister avond de stuipen op het lijf ge jaagd. De dieren vlogen door de gangen en scheerden laag over de hoofden van de ver zorgsters. De rijkspolitie van Lisse probeerde de vleermui- ïit het gebouw slaagde er niet wist een personeelslid één van de dieren onder een prullebak te vangen. Een vleermuize- nexpert zal zich vandaag met de zaak bezighouden. Waar de vleermuizen vandaan komen is onduidelijk. DRIE UUR RADIO PER WEEK RIJNSBURG Stichting Omroep Rijnsburg (SOR) overweegt zendtijd te hu ren bij de Katwijkse loka le omroep VLOK om zo doende komend jaar toch enige uren per week te kunnen uitzenden. Liever echter gaat de SOR volle dig aan de slag en daartoe heeft het gesprekken aan geknoopt met Omroep Rijnland die nog een jaar lang in Rijnsburg mag uit zenden. De gemeenteraad van Rijns burg heeft enige tijd geleden de SOR en niet streekom- roep Omroep Rijnland (OR) representatief verklaard. Het Commissariaat voor de Me dia in Hilversum,- dat beslist over de toewijzing van zend tijd, besloot daarop OR nog een jaar de tijd te geven aan de representativiteitseis te voldoen. Is de streekomroep over een jaar nog niet repre sentatief dan wordt de zend tijd ingetrokken en gaat deze over naar de SOR. Dezelfde regeling geldt overigens voor de gemeenten Leiderdorp en Noordwijk. Het bestuur van de SOR wil eigenlijk liever niet nog een jaar wachten met uitzenden. Via de landelijke organisatie van lokale omroepen, de OLON, probeert SOR te be reiken dat Rijnland afstand doet van het uitzendrecht voor Rijnsburg. Lukt dit niet dan wordt zendtijd van de VLOK gehuurd. SOR gaat in dat geval vanaf 15 november elke dinsdagavond van ze ven tot tien uur uitzenden. ELKE DONDERDAG DE BIJLAGE BI] UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS. MUZIEK THEATER. RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Autokrakers in Oegstgeest OEGSTGEEST Bij auto- inbraken in de Indische Buurt werden vannacht cas setterecorders gestolen ter waarde van 4.000 gulden. De auto's werden opengebro ken met een metalen haak. Uit een woning aan de Leid- sestraatweg werden een videorecorder en 700 gulden gestolen en in de Wijtten- bachweg een bromfiets. OEGSTGEEST Drie auto's zijn gistermiddag betrokken geraakt bij een botsing op rijksweg A44 bij Oegstgeest. Een 25-jari- ge Leidse automobiliste zag te laat dat er auto's stil stonden op de afrit. Een 23-jarige automobilist uit Leiden probeerde nog weg te komen door de vluchtstrook op te rijden, maar werd toch geraakt. De man is met nek- klachten overgebracht naar het Diaconessenhuis. Ook een derde auto werd vol ge raakt. Twee auto's raakten totaal vernield. AAN BEDRIJVEN EN INSTELLINGEN Harlekijntje verhuurt kinder opvangplaatsen NOORDWIJKERHOUT Kinderdagverblijf Har lekijntje in Noord wijker- hout is een campagne ge start met het doel kinde ropvangplaatsen te verhu ren aan bedrijven en in stellingen. Hiermee beoogt Harlekijntje het aantal kindplaatsen in Noordwijkerhout te ver groten. Op 1 oktober start het Noord- wijkerhoutse kinderdagver blijf in het voormalige school gebouw aan de Van Iersellaan met een capaciteit van 12 kindplaatsen. Door verhuur aan bedrijven kan dit aantal tot 17 worden uitgebreid. Har lekijntje benadert de bedrijven door middel van een informa tiepakket dat via de post wordt verspreid. Dit gebeurt in samenwerking met de ge meente, het Gewestelijk Ar beidsbureau en het Zuidhol lands Overleg Kindercentra (ZOK). In het informatiepakket wordt het aanbod aan de bedrijven in Noordwijkerhout en omgeving nader uitgewerkt. Het bevat informatie over de bedrijfsge richte kinderopvang. Daar naast wordt een overzicht ge geven van de kosten voor een bedrijf van het huren van een of meerdere kindplaatsen bij Harlekijntje. Een informatie pakket kan ook worden afge haald bij afdeling welzijn in het gemeentehuis.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13