OSs loppenbrouwer neemt u geen maatregelen ^sportuitslagen Kamski kent zijn klassieken niet KOERSEN Controverse tussen IOC en FIFA blijft bestaan Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! CeidócOotvuMit DINSDAG 18 SEPTEMBER 1990 PAGINA 7 iels toch naar Milaan JAM Rinus Michels week toch naar Milaan :ken te voeren met de ,e spelers van AC Mi- jieuwe bondscoach zou oorspronkelijk vandaag 1» lebben gemaakt van het iappelijke duel tussen AC Ajax, maar dat treffen last vanwege de slechte de grasmat van het Me- ,n. Michels gaat echter >ventueel nog bestaande iten te bespreken met Van Basten en Gullit, recentelijk kritisch heb raten over de nieuwe h. Of hij ook contact Frank Rijkaard, die zo als bekend heeft bedankt voor Oranje, is onduidelijk. Michels, die deze week geen Euro pa Cup-wedstrijd zegt te gaan be zoeken (AC Milan is overigens als bekerhouder vrijgesteld van de eerste ronde), maakt komende donderdag zijn selectie bekend voor het vriendschappelijke duel met Italië van volgende week woensdag in Palermo. Dat is nog vóór PSV in zijn eerste duel voor het Europa Cup Il-toernooi uit komt tegen Montpellier. „De be kendmaking van de selectie ge beurt op donderdag om praktische redenen", aldus Michels. „De schriftelijke uitnodigingen moeten die dag de deur uit". Rinus Michels. FOTO: DIJKSTRA Jean-Paul van Poppel overbodig bij ploeg Post AMSTELVEEN Jean-Paul van Poppel is overbodig bij de Panasonic-wielerploeg. Hoewel de dit seizoen fa lende sprinter, hij won tot nu toe slechts twee ritjes in de Driedaagse van Duinkerken, tijdens de Tour de France mondeling overeenkomst bereikte over een nieuw contract van twee jaar, heeft ploegleider Post de 27-jarige coureur te kennen geven dat hij die afspraak ongedaan maakt. Juridisch gezien kan Van Poppel zijn werkgever aan het mondeling akkoord houden. Indien de renner dat doet, zal Post zich aan de overeenstem ming houden. Van Poppel heeft echter zijn zaakwaar nemer al opdracht gegeven uit te kijken naar een nieu we ploeg. Het ligt niet voor de hand dat hij terugkeert naar Jan Raas, bij wie Van Poppel naam maakte als snelheidsduivel. PDM heeft laten weten geen interesse te hebben en voor TVM, zo liet Cees Priem gisteravond weten, zijn de financiële eisen van de renner te hoog. Fans Faeröer sparen voor trainingskamp KOPENHAGEN Voetbal is in op de Faeröer. Supporters willen 's lands amateurs op trainings kamp sturen. De voetballers van de eilandengroep wonnen vorige week het eerste kwalificatieduel voor de Europese titelstrijd met 1-0 van Oostenrijk. De grootste supporters onder de 47.000 inwoners op de achttien eilanden tussen Schotland en IJsland gaan sparen. Ze willen dat de internationals vóór de volgende wedstrijd, op 10 oktober in Kopenha gen tegen Denemarken, in trainingskamp gaan- Het is de bedoeling dat ze tien dagen vrij „ge kocht" worden van hun baas. De verrassende zege heeft ook invloed in Denemarken. De verkoop van toegangskaarten voor de wedstrijd loopt uitste kend. De verwachting is, dat zeker 30.000 mensen gaan kijken. Dat is drie keer zoveel als verwacht voor de sensatie tegen Oostenrijk. Van der Velde weer betrapt BREDA Johan van der Velde (33) is voor de tweede keer in enkele weken tijd op heterdaad betrapt bij een diefstal. Gistermorgen werd de ex-beroepswielrenner door een politiepatrouille gesignaleerd toen hij op de Ambachtenlaan in Breda een postzege lautomaat van de muur probeerde te slopen. In zijn auto ontdekten de agenten een tweede au tomaat, afkomstig van een diefstal in de omge ving van Breda. In juli werd Van der Velde in Breda met zijn broer Theo opgepakt toen ze enkele motormaaiers uit een fabriek hadden gestolen. Hij bekende toen dertien inbraken en diefstal len in zijn woonplaats Rijsbergen en Breda. De in juni met wielrennen gestopte professional is ingesloten en wordt vrijdag voorgeleid aan de officier van justitie in Breda, aldus een woord voerder van de Bredase politie. INCIDENT ROND STRAFSCHOP HOUBEN BIJ FEYENOORD-PSV 5CHENDAM loppenbrouwer, de voorzitter van cheidsrechterscom- van de KNVB, niet het voorne- ïa het veelbespro- icident rond Frans en tijdens Feye- •PSV speciale egelen te nemen, in de richting van underende arbiter, in algemene, in- ieve zin. „Er be- algemene richtlij- en die volstaan", de sinds 1 sep- ;r in functie zijnde jer van Leo van roft. Houben begint overi- ïorgen naar zijn zeg- in het Europa Cup- arseille-Dinamo Tira- der nog één moment .taan bij het opmerke- oorval van afgelopen in de Kuip. De Lim- scheidsrechter gaf zoals bekend onte- aan strafschop aan nadat de Braziliaan 2n stukje toneel gevoerd. ikte door de grond", Maastrichtenaar in bijna onverstaan- .imburgs. „Direct na van de wedstrijd, die en heel leuke pot was, er nog van overtuigd een juiste beslissing jnomen. De herhaalde ie-beelden toonden it ik ongelijk had ge laar het is een beslis- die je in een seconde semen. En ik heb, spij- Jor Feyenoord, de ver ft genomen. Kijk, is het gDf vier-nul, dan is er vuiltje aan de lucht, uist bij deze stand was I jnlijk. Maar als ik in ille aan die Europa edstrijd begin, ben ik orval weer vergeten". t mktijil II n geeft desgevraagd :h op het cruciale mo- I enige bedenktijd te §n gegund. „Ik heb niet In naar de stip gewe- 1 herinnert hij zich. ft kort daarna kwam ik E conclusie dat ik een gezien. Vandaar de toewij zing van die strafschop. Waarom ik geen overleg heb gehad met mijn grensrech ter? Je maakt daar afspra ken over. Met deze lines man, met wie ik trouwens evenals met die andere doorgaans een goed trio vorm, bestaat de afspraak dat hij zich niet bemoeit met situaties die zich binnen het strafschopgebied afspelen". „Slechts in die gevallen, waarin er net buiten de zes tien meter iets voordoet waar de grensrechter moge lijk een beter uitzicht heeft op het moment, speelt hij een rol. Ik heb dan ook geen moment overwogen om hem te raadplegen. Zo waren im mers onze afspraken niet. Bovendien is het zo dat als je eerst naar de stip wijst, je daarna met de man aan de zijkant gaat praten en dan in tweede instantie die beslis sing herroept is dat ook niet goed voor je positie. Je moet wel duidelijk zijn. En dat kan een keer verkeerd uit pakken. Helaas". Volgende week, tijdens een periodieke bijeenkomst van scheidsrechters in Zeist, zul len de verrichtingen van het arbiters-corps worden geë valueerd. „Daar zal nog wel op dit incident worden te ruggekomen", denkt Hou ben. „Maar ik ben daar niet bang voor. Zo'n voorval blijft wel even bij je; dat is begrijpelijk. Maar ik zal er niet te lang bij stilstaan. Als je dat gaat doen, dan kun je helemaal niet meer fluiten. Het was de eerste keer dat me zoiets is overkomen. Ik heb me wel eens vergist in een gele kaart of zo. Maar dit, nee, ik hoop dat ik daar voorlopig van word gevrij waard". Niet juist Hoppenbrouwer vindt de af spraak die Houben kennelijk met zijn grensrechters maakt niet juist. „Althans niet in algemene zin", oor deelt de Leidschendammer. „Bepalend is altijd de positie die de scheidsrechter in neemt op een moment dat er iets gebeurt en hij moet be slissen. Probleem is overi gens wel dat de belijning in Nederland heel slecht is. Ze ker als je die vergelijkt met de situatie in Engeland. Daardoor kan een scheids rechter vaak niet goed zien of een overtreding binnen of buiten het strafschopgebied wordt gemaakt. Dat je voor dat soort momenten afspra ken maakt met je grensrech ters is logisch. Bijvoorbeeld dat een grensrechter door loopt naar de achterlijn als hij heeft geconstateerd dat de overtreding zich binnen de lijnen voordeed". „We hebben overigens re centelijk de scheidsrechters een aantal richtlijnen, zeg maar adviezen meegegeven. Die zijn niet bindend. De toepassing hangt bijvoor beeld weer af van de manier van leiding-geven. Er zijn scheidsrechters, over wie ik overigens bepaald niet en thousiast ben, die bij bepaal de spelsituaties bepaalde po sities innemen. Bijvoorbeeld bij hoekschoppen op de punt van het zestienmeter-gebied. Anderen gaan weer op de achterlijn staan. Het maakt in principe allemaal niet zo veel uit als er onderling in zo'n trio maar goede afspra ken zijn gemaakt. Dat be paalt of een wedstrijd goed kan worden geleid". Niet anders Hoppenbrouwer, zelf oud-in ternationaal scheidsrechter, meent dat Houben zondag tijdens Feyenoord-PSV niet anders had kunnen doen dan hij deed. „Hij floot. Dat betekent een overtreding en die moet in zo'n situatie worden bestraft met een pe nalty. Zijn grensrechter raadplegen? Is zeer onge bruikelijk en verwarrend. Ik heb het moment slechts op de televisie gezien en kan niet beoordelen of het thea ter was van Romario. Mis schien wilde hij zich zelf wel in veiligheid brengen door die duik. Een .gele kaart voor Romario? In theorie was dat mogelijk". FRANK WERKMAN TILBURG In de ne gende ronde van het In terpolis-schaaktoernooi zijn de bange vermoedens van vader Kamski ten lange leste bewaarheid. De 16-jarige lijstaanvoer der bleek zijn klassieken niet te kennen en werd door Nigel Short in een hoek gedreven, waaruit geen ontsnappen mogelijk was. Gata Kamski spartelde nog lang tegen, toen hij zich reali seerde dat de thuis bedachte verdediging tegen Short's sys teempje in de Caro Kann niet werkte, maar op de vijftigste zet legde hij - voor het eerst in dit toernooi - zijn koning om. „Veel te riskant en agressief gespeeld", vond Kamski senior en deze keer had hij gelijk. „Wat bezielde mijn tegenstan der", vroeg Short zich af. „Hij wilde me mat zetten, nog voordat ik een fout had ge maakt". Overigens bleef Kamski lijstaanvoerder. De concurrentie deed alleen klei ne stapjes. Het zettenverloop van de partij tus sen Short (met wit) en Kamski was: 1. e2-e4, c7-c6, 2. d2-d4, d7-d5, 3. e4- e5, Lc8-f5+, 4. c2-c3, e7-e6, 5. Lfl- e2, Lf8-e7, 6. Pg1-f3, g7-g5, 7. 0-0, h7-h5, 8. Lc1-e3, Pb8-d7, 9. a2-a4, g5-g4, 10. Pf3-e1, Le7-g5, 11. Pe1- d3, Pg8-h6, 12. Pb1-d2, h5-h4, 13. Dd1-c1, Th8-g8, 14. Pd2-b3, Lf5xd3, 15. Le2xd3, a7-a5. 16. f2-f4, g4xf3 ep, 17. Tf1xf3, b7-b6, 18. Le3xg5, Dd8xg5, 19. Dc1xg5, Tg8xg5, 20. Tf3- h3, Ke8-e7, 21. Th3xh4, Ph6-g4, 22. Ta1-e1, Ta8-g8, 23. g2-g3, c6-c5, 24. Pb3-d2, c5-c4, 25. Ld3-c2, f7-f5, 26. e5xf6+ep, Pg4xf6, 27. Pd2-f3, Tg5- h5, 28. Th4xh5, Pf6xh5, 29. Kg1-f2, Ke7-d6, 30. Pf3-e5. Pd7-f6, 31. Lc2- d1. Ph5-g7, 32. g3-g4. Tg8-b8, 33. Ld1-f3, b6-b5, 34. a4xb5, Tb8xb5, 35. Te1-e2, a5-a4, 36. h2-h4, a4-a3, 37. b2xa3, Tb5-b3, 38. Te2-c2, Tb3xa3, 39. h4-h5, Pf6-h7, 40. Kf2- g3, Kd6-e7, 41. Tc2-b2, Ta3-b3, 42. Tb2-a2, Tb3-b7, 43. Kg3-f4, Pg7-e8, 44. g4-g5, Pe8-d6, 45. g5-g6, Ph7-f6, 46. h5-h6, Ke7-f8, 47. Ta2-a8+, Pd6- e8, 48. Pe5-g4, Pf6xg4, 49. Lf3xg4, Tb7-e7, 50. Kf4-e5, zwart geeft het op. Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 19.25 uur: Stadion-mo torcross in Nijmegen. Nederland 3, 23.15 uur: Studio Sport. Duitsland 1, 19.58 uur: Europa Cup voetbal. Eurosport, 18.00-02.00 uur: Sport. Super Channel, 20.00 en 22.15 uur: Ultra Sport. Sportnet, 18.00-01.00 uur: Sport. MORGEN België Nederlands 1, 16.00 uur: Wiel rennen. Eurosport, 10.00-18.00 uur: Sport. Sportnet, 08.00-18.00 uur: Sport. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Duindigt (mor gen om 14.30 uur) luiden: 1e koers: 1. Diana K, 2. Dino De Bloomerd, 3. Elster O (5-3-6). 2e koers: 1 Rapid of Blakey, 2. Ste amroller, 3. Nlnian's Way (6-1-3). 3e koers: 1. Radiant Glow, 2. Dean d'Aster, 3. Don van de Lente (6-2-5). 4e koers: 1. Dee Schermer, 2. Erro- gate Way, 3. De Epona (6-5-3). 5e koers: 1. Satagoras, 2. You Sure, 3. Dschuna (5-6-1). 6e koers: 1. Ami Nora, 2. Chris Wie- linga, 3. Corine Rijnstroom (6-4-3). 7e koers: 1. Duke's Diamond, 2. Den du Bois, 3. Dustin Morgan (7-5-2). 8e koers: 1. Carlos Netten. 2. Breeze, 3. Annemiek Baker (7-2-6). 9e koers: 1. Benza, 2. Keystone Pom peii, 3. Zep Star Last (7-1-3). Prijsvragen DEN HAAG De resultaten van de verschillende sport- prijsvragen van het afgelopen weekeinde zijn: prijs: 4 Ïrijs: 68.439 x 5,00. oto: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 12 x 949,70; 3e prijs: 220 x 129,50. Toto-gelijk: le prijs: l 2e prijs: 1 x 255,20; 3e prijs: 8 x 159,50; 4e prijs: 257 x 7,90. TOKYO Dat op de Olympische Spelen de be roepssporters mogen deel nemen, is nog slechts af hankelijk van de goed keuring van de nationale olympische comités. Zij moeten hun fiat geven aan de uitzending van de desbetreffende profs en er voor zorgen dat de olym pische deelnemer zich houdt aan de regels van zijn overkoepelende sport bond. Zo mag de prof bij voorbeeld geen startgeld ontvangen. De reglementswijziging op de 96e sessie van het IOC in To kyo was een passend afscheid voor Willy Daume. De 77-jari- ge Westduitser zag er zijn le venswerk in de Spelen een open karakter te geven, toe laatbaar te maken voor profs en amateurs. In de Japanse hnnfrlctaH hot VOOrStel Willy Daume foto: pr van de scheidende voorzitter van de toelatingscommissie met algemene stemmen, zon der stemming, in het olym pisch charta opgenomen. De bevestiging door de algemene ledenvergadering is morgen een sinecure. „Ik heb mijn werk volbracht", merkte Dau me na het agendapunt op. „Het werk zit er op voor de toelatingscommissie. Er valt niet veel meer te doen". Niet veel, maar toch nog wel iets. De controverse tussen het IOC en de FIFA (voetbal-we reldfederatie) werd in Tokyo niet opgeruimd. IOC-baas Sa maranch ging na overleg met Daume niet akkoord met de FIFA-wens aan olympische voetballers de leeftijdsrestric tie van 23 jaar op te leggen. FIFA-voorzitter Havelange had daarom uitdrukkelijk ver zocht als protectionistische maatregel voor de eindronde van het WK voetbal. Het ver zoek werd genegeerd. „De Olympische Spelen staan open voor de beste sporters van de wereld, dus ook voor de beste beroepsvoetballers ongeacht hun leeftijd", gaf Sa maranch als reactie. Daume ging een stapje verder. „Als wij gehoor geven aan de op roep van Havelange, kan dat op den duur de dood van de Spelen betekenen. Bovendien worden er precedenten ge schapen". Daume kreeg in het midden van de zeventiger jaren op dracht van de toenmalige IOC-voorzitter Lord Killanin de beruchte amateurparagraaf 26 aan te passen. „In principe was Baron de Coubertin er al voorstander van dat de besten zich meten op de Olympische Spelen". De weg van Daume was lang, het tempo lag laag. Vooral door toedoen van het Oostblok, dat de regels omzeil de door profs als staatsama- teurs te betitelen. In Calgary en Seoul '88 was paragraaf 26 officieel nog van kracht. Al werden de regels opengebroken in het tennis en ijshockey. Steffi Graf won in Seoul het vrouwentoernooi, op het ijs in Calgary stonden dik betaalde profs. Paragraaf 26 werd in Tokyo voltooid verle den tijd. In plaats daarvan komt paragraaf 45, het levens werk van Willy Daume, de mogelijke nieuwe uitdaging voor Greg Lemond, Mike Ty son en consorten. 'land is vier jaar mijn Natuurlijk mis ik mijn en in Roemenië. Maar Ciale contacten zijn op Bioment ondergeschikt pjn ideaal, als topvoet- feoveel mogelijk berei- e moet jezelf iets kun- tzeggen, ook vrienden, ïft voordelen. Bij Fey- 1 ik aan miJn car" 4 Jouwen. Geld is niet "jfveer, 6e top halen larvoor moet je tot het zemotiveerd zijn". £Jer loan Sabau in rigef^*' ohnson zal nooit meer trannnen' H°eveel g°u6 hij stkalen op internatio- 20 ernooien, Ben Johnson 0 7?ijft een -.outcast". Wie rnac were16 iets in 6e I zeggen heeft, zal pre- t dutat 6°hnson eigenlijk e loLeer tkuis hoort op de 1 tbaan. Zijn leven als P u et is dan ook voorgoed Eigen schuld, ook de sociale wetten, lekker bui ten schot bhiven". Ex-atlete Kia Stalman in het Algemeen Dagblad „Ongelooflijk, echt ongeloof lijk—Belachelijk zelfs. Vijf jaar zijn de Engelse clubs verbannen geweest uit de Europese competities en daarvoor heeft zeventien jaar lang een Engelse club een Europa Cup gewonnen. Li verpool, Nottingham, Aston Villa, West Ham, Tottenham, Ipswich, altijd was er een team dat de Europa Cup won, zeventien jaar lang. En dat met „kick en rush", hoe is het mogelijk hè „Je hebt voortdurend een verdediger in je nek. In het begin had ik daar in België ook moeite mee. Het duurde een paar maanden voordat ik eraan gewend was. Van Loen moet daar gewoon doorheen nu, al geef ik toe dat je bij een club als Anderlecht na tuurlijk minder krediet hebt dan bij KV Mechelen. Het gaat op het ogenblik niet goed met Anderlecht, maar voor mij blijft De Mos een toptrainer. Hij heeft nu een andere groep dan vorig sei zoen. Ik vind dat hij goed heeft ingekocht. Achteraf kan ik het niet betreuren dat ik nu bij PSV zit". Conti' r,ucvei1 DCI1 ik nu bn rbv zit oren "oeven 6ie volgens Voetballer John Bosman John Bosman: De Mos topt rainer. FOTO: DIJKSTRA voorbeeld niet aan dat de apartheid binnen vijf jaar tot het verleden behoort. De mentaliteit van de blanke Zuidafrikanen is in korte tijd enorm veranderd. Dat proces verloopt zo snel, dat niemand kan zeggen hoe het er vol gend jaar uitziet. Ik ben er van overtuigd dat alle blan ken in Zuid-Afrika de apart heid willen afschaffen. Lie ver vandaag dan morgen. Het enige dat ze dwars zit is de vraag hoe ze daarbij hun economische privileges kun nen behouden". Sam Ramsamy, voorzitter niet-raciale olympisch co mité van Zuid-Afrika, in Trouw „Ik voel me echt geen Tapie of Berlusconi, maar zelfs dat zijn mensen die goed door hebben dat je het relationele gedeelte goed bij moet hou den. Je moet affiniteit met sport hebben. Anders lukt het niet. Je moet het tussen je zakelijke beslommeringen door wel op kunnen brengen om op zondag je gezicht te la ten zien in het stadion. Het heerlijke van Feyenoord is dat ik PSV-supporter ben. Daardoor kijk ik er wat ob jectiever tegenaan. Dat helpt ook in de besluitvorming. De lijnen kunnen wat korter lo pen, omdat het voor iedereen duidelijk ligt". Sponsor Huub van den Boogaard in NRC Handels blad „Van de slechte prestatie op het WK blijkt geen enkele nadelige invloed uit te gaan. Het Nederlands elftal is nog even populair, als tegenstan der en voor sponsoren. Na tuurlijk heerste er bij de sponsoren wel teleurstelling dat we deze keer niet zo ver kwamen. Zij hebben wel moeite met een KNVB die zijn afspraken niet nakomt. Als wij nu iets afspreken, ko men we dat na. We gaan ook geen zaken meer beloven die we niet kunnen nakomen". Voorzitter Martin van Rooijen (48) van de KNVB in het Algemeen Dagblad „De Mount Everest is daarbij overigens een berg, die het slechtste in de mens los maakt. Het idee dat men de hoogste berg ter wereld be klimt, maakt dat mensen dingen doen die ze in het da gelijks leven nooit zouden doen. In tien jaar bergsport heb ik nooit ruzies meege maakt, maar uitgerekend op de twee expedities in de Hi malaya gebeurde het wel twee keer. Bij de tweede klim, in 1982, sloegen twee klimmers elkaar zelfs KO toen ze ruzie maakten om mijn slaapmatje. Zulke din gen gebeuren op een moment dat mensen ontdekken, dat ze iets niet kunnen realiseren waar ze al maanden mee be zig ziin". Bergbeklimmer Ronald Naar in De Telegraaf Hanssen speelt met gebroken teen KERKRADE Eugéne Hanssen speelt vanavond tegen AS Monaco zijn voorlopig laatste wedstrijd voor Roda JC. Daarr^ krijgt hij veertien dagen verplichte rust. De 31-jarige aanvoerder, die tien dagen voor het begin van de competitie nog een kijkope ratie onderging, speelde zater dag tegen FC Utrecht met een gebroken teen. Een injectie verzachtte de pijn. Tegen Mo naco wil de doorbijter geen verstek laten gaan. „Dan was de defensie helemaal ontman teld geweest", zei Jan Reker. „Na de wedstrijd tegen Mona co geven we hem rust". Het elftal van Roda JC telt vanavond vier debutanten in Europees verband: Senden, Luypers, Arnold en Vander- broeck. De laatste maakt bo vendien zijn debuut in het eer ste elftal van Roda JC. De ex- MVV'er, vorig jaar uitgeleend aan Sint Truiden, had tot nu geen basisplaats kunnen af dwingen. De personele proble men geven de 21-jarige Maas trichtenaar de kans. Verhagen (arm), Diliberto (middenvoets beentje), Broeders (botinfec tie), Van Egmond (gescheurde enkelbanden), Groenendijk (geschorst) en Boerebach (niet speelgerechtigd) moeten toe kijken. HONKBAL Play-offs, halve finales: Neptunus- Sparta 4-1 American league: Detroit Tigers-New York Yankees 5-2, Chicago White Sox-Boston Red Sox 4-2, Kansas City Royals-Cleveland Indians 9-6, Mil waukee Brewers-Texas Rangers 5-3, Seattle Mariners-California Angels 5- 3, Oakland Afhletics-Minesota Twins 5-4, Toronto Blue Jays-Baltimore Orioles 6-5. National league: Montre al Expos-Pittsburgh Pirates 4-1, Phi ladelphia Phillies-New York Metz 8-3, San Diego Padres-Atlanta Braves 9- 4, Cincinnati Reds-Los Angeles Dod gers 9-5, Chicago Cubs-St. Louis Cardinals 8-4, Houston Astros-San Francisco Giants 3-2. PAARDESPORT Koersen van Alkmaar 1e koers, 1700 m: 1. Dundee Boshoe- ve (M.Heynen) 2.20,7 - 1.22,8, 2. Dream of Mendel, 3. Epru Betsyhoe- ve. Toto: winnend 2,20, plaats 2,50 6,20, koppel 36,50, trio 581,50. 2e koers, 2040 m: 1. Excellent Z (J.Oorthuijsen) 2.48,8 - 1.22,7, 2. Eu- sebio Tornado, 3. Dit is Hollandla. Toto: winnend 3,60, plaats 2,30 3,30, koppel 12,40, trio 125,20. 3e koers, 2040 m: 1. Cadilac Boshoe- ve (H.Hamming) 2.50,5 - 1.23,6, 2. Carryon Mendel, 3. Claudia, 4. Ayres Promise. Toto: winnend 6,00, plaats 2,70 8,30, koppel 35,10, trio 389,60, kwartet 1445,60. 4e koers, 2040 m: 1. Dex di Trlcla (A.Scheper) 2.48,8 - 1.22,7, 2. Doro- the Pluto, 3. Chantal W. Toto: win nend 2,20, plaats 1,90 2,80, koppel 10,40, trio 84,30. 5e koers, 2040 m: 1. Carrera M (J.de Leeuw jr.) 2.52,1 - 1.24,4, 2. Clske Buitenzorg, 3. Caly Westfrlsla. Toto: winnend 12,40, plaats 5,70 4,80, kop pel 39,00, trio 603,00. 6e koers, 2040 m: 1. Byblow Promise (W. v.d. Pijl) 2.51,11 - 1.23,9, 2. Chi cago. 3. Awilka, 4. Amor de Haar. Niet gestart: Doncamielo Kes. Toto: winnend 15,90, plaats 4,30 5,70, kop pel 63,10, trio 2457,70, kwartet niet gespeeld. 7e koers, 2040 m: 1. Bianatranss (H. Hamming) 2.46,3 - 1.21,5, 2. Ylius, 3. Yerry Doffer. Toto: winnend 7,60, plaats 4,80 5,60, koppel 56,70, trio 1460,50. 8e koers, 2040 m: 1. Al Patron (G. Kleyweg) 2.49,6 - 1.23,1, 2. Always Nebit, 3. Belly Dancer. Toto: winnend 8,70, plaats 3,40 6,80, koppel 47,20, trio 1011,90. 9e koers, 2040 m: 1. Zanko Aldorp (Mej. M. Neelen) 2.44,3 - 1.20.5, 2. Billy Vredebest, 3. Yoco Oostland, 4. Yko Gold. Toto: winnend 9,10, plaats 3,70 3,20, koppel 46,40, trio 457,60, kwartet 4404,10. 10e koers, 2040 m: 1. Foxie Burger- queen (mej. H. Paulusma) 2.46,9 - 1.21,8, 2. Donar B.. 3. Zeus Alkestis. Toto: winnend 2,40, plaats 1,30 1,80, koppel 9,50, trio 32,90. W-5: 7-10-3-1-4, niet gespeeld. Om zet totalisator: 233.707,00. SCHAKEN Grootmeestertoernooi in Tilburg 9e ronde: Timman (Ned>-Gelfand (Sov) afgebroken, Nlkollc (Joe)-Seira- wan (VSt) 1/2-1/2, Short (GBr)-Kams- ki (VSt) 1-0, Ivantsjoek (Sov)-Anders- son (Zwe) 1/2-1/2. Stand: 1. Kamski 6 pnt, 2. Ivantsjoek 5 1/2, 3. Short 5, 4. Gelfand 4 1 afg., 5. Andersson, Nikollc en Selrawan 4, 8. Timman 2 1/2 1 afg.. UflFI RFNNFN Profronde in Viane (Bel): 1. Helrweg (Bel) 156 km In 3.55, 2 Logvine (Sov) op 0.17, 3. Van Impe (Bel), 4. Rooms (Bel) 0.25, 5. Legrand (Ned) 0.35, 6. Francken (Bel), 7. Bogaert (Bel) 0.50, 8. Lillywhlte (GBr), 9. Spaenhoven (Bel), 10. Devos (Bel).

Leidse Courant | 1990 | | pagina 7