ie Gouden Leeuw kan nog niet uitbreiden lazerswoude kan 5 weken genieten an burgemeester Noordwijk is blij met krachtfiguur MiüHliB De Groot moet dicht atwi jkse Vrouwenraad idt lustrumcongres jast. Bij het dammen in de Oude Tol namen 20 deelne mers het op tegen Evert Bronstring. J. Mul uit Lisse was de enige die won. Er wa ren er drie die remise speel den: P. van Egmond uit Sas- senheim en de Lissers J. van Beelen en C. Mul. Bij het schaken namen 23 „dappe ren" het op tegen Raoul van Ketel. Drie partijen werden gewonnen en negentien ver loren. Winnaars waren J. Mulder uit Gorkum, S. v. Kesteren uit Sassenheim en Martin Zandbergen ook uit Sassenheim. Een vierde prijs was er voor Erik van der Weijden (12), de enige die re mise speelde. Korenavond De 23ste korenavond van de Dekenale Service-groep voor liturgie en kerkmuziek in de Bollenstreek is gisteren in de Pauluskerk in Lisse gehou den. Van 14 parochies waren dames- en herenkoren aan wezig. Het voornaamste doel was het kennis maken met nieuwe liturgische muziek. Als cantor werd Cees van Dongen benoemd en als can- trix Ina van Wieringen, die beiden vorig jaar de cantor- cursus volgden. Diverse nieu we liederen werden ingestu deerd met orgelbegeleiding door Chr. Borst, kerkorganist in de Engelkerk. VIOS De fancy fair en rommel markt van de Zoeterwoudse drumfanfare VIOS heeft af gelopen weekeinde ruim 710.000.- netto opgeleverd. Daarmee is het muziekgezel schap zeer tevreden. Vorig jaar was de opbrengst onge veer 1.500 gulden minder. Za terdag en zondag was het een gezellige drukte in het muzie- kentrum aan de Schenkel- weg. VIOS kon hei afgelopen weekeinde ook een aantal nieuwe leden inschrijven. De opbrengst van de fancy fair komt ten goede aan uitbrei ding en vernieuwing van het instrumen tari um. Film Filmhuis Lisse start het nieu we seizoen vanavond met de Amerikaanse speelfilm „A dry white season" van Euz- han Palcy in 't Poelhuys aan de Vivaldistraat 4 in Lisse De film speelt in Zuid-Afrika en heeft de apartheid als on derwerp. Hoofdrolspelers zijn Marlon Brando, Donald Su therland, Winston Ntshona. De voorstelling begint om half negen. Toegang kost 6,50leden en houders van een CJP of Pas 65 moeten /5 betalen. Videofilmen Amateurfilmclub Amfi'66 houdt vanavond een instuif. Deze bijeenkomst is bedoeld voor mensen die overwegen de cursus videofilmen te gaan volgen. De avond begint om acht uur en wordt gehouden in De Kleine Engel, achter de Engelkerk in Lisse. De cur sus start 2 oktober, kost flOO en bestaat uit acht lessen die om de twee weken worden gehouden. Rode Kruis De afdeling welfare van het Rode Kruis Voorschoten houdt morgen een contacta vond in het verenigingsge bouw aan de Anthonie van Leeuwenhoekkade. Er zal dan een open discussie wor den gevoerd over de plaats en taak van welfare in het dorp. Aanvang acht uur. Oranjeloop In het centrum van Sassen heim wordt morgenavond voor het zevende achtereen volgende jaar de Oranjeloop gehouden. Deelnemers kun nen kiezen uit drie afstanden: 2, 3'/i en 7 kilometer. De kort ste loop is speciaal bedoeld voor kinderen tot 12 jaar en hun vaders en moeders. Deze familieloop begint om kwart voor zeven, de 3'i en 7 kilo meter om half acht. Start en finish zijn gelegen in de Hoofdstraat tegenoven de hervormde kerk. Deelname 1 kost voor de jeugd tot en met 12 jaar f3, anderen betalen fl meer. Koor Na het zomer-reces is ook het katholieke jongerenkoor St. Pancratius is weer met de re- petities begonnen voor de eucharistievieringen in Huize St. Bernardus en in de St. Pancratius-kerk. Nieuwe le- den in de leeftijd van 12 tot 16 jaar zijn welkom. De repeti- ties worden gehouden in het Velthuys aan de Parklaan in Sassenheim op woensdaga vond van half acht tot kwart voor negen. Vrouwengilde Het Zoeterwouds Katholiek Vrouwengilde opent van avond het nieuwe seizoen. Dat gebeurt met een eucharis tieviering om half acht in Don Bosco. Aansluitend houdt F. Redert projektmede- werkster van het gilde een inleiding over het thema „50+... creatief omgaan met je leeftijd". Najaarsfeest In Sassenheim werd gisteren tijdens de najaarsfeesten ge schaakt, gedamd en geklaver- ;IDEN& OMGEVING Coidóe (Sou/tont DINSDAG 18 SEPTEMBER 1990 PAGINA LI Jjectiekeet en zanddepot mogen jven aan Zwarteweg Noordwijk 111HAAG/NOORDWIJK H. de Jong uit Katwijk hoeft een tiekeet, een kippenhok en een gronddepot niet te verwijde- van zijn perceel aan de Zwarteweg. De Raad van State heeft 0 geoordeeld. Daarmee is een verzoek van de gemeente ivi flwijk afgewezen. ■dwijk wil al sinds 1987 dat De Jong deze zaken van het per- haalt. Ook wil de gemeente dat De Jong een verharding êke stelconplaten verwijdert en een uitrit sluit. Volgens de ge- I )te zorgen het gronddepot, de platen en de dubbele uitrit een verkeersgevaarlijke situatie, maar de Raad van State dat dat niet is aangetoond. Ook meent de Raad van State Noordwijk niet heeft kunnen aantonen dat uitrit, platen en Idepot het aanzien van de omgeving schaden. De Raad van merkt voorts op dat Noordwijk geen aandacht heeft be- aan het feit dat De Jong aan de Zwarteweg een 1!>edrijf ifent en daarmee in zijn levensonderhoud voorziet. „Deze andigheid is, hoewel niet noodzakelijkerwijs doorslagge in het kader van de belangenafweging een relevante fac- aldus de Raad van State in de uitspraak. Bromfietser breekt been SASSENHEIM Een 17-jari- ge inwoner van Warmond is gistermiddag gewond geraakt bij een aanrijding in Sassen heim. De jongeman kwam om streeks half vier op de Hoofd straat in aanrijding met een auto, die werd bestuurd ddor een 82-jarige Sassenheimer. De Warmonder brak zijn boven been en moest worden opgeno men in een ziekenhuis. De bromfiets raakte totaal ver nield. Over de precieze toe dracht van het ongeval kon de politie vanmorgen geen mede delingen doen. Bus rijdt ook door Oosthout VOORHOUT/SASSENHEIM De nieuwbouwwijk Oosthout in Voorhout wordt met ingang van maandag 24 september beter aangesloten op het buslijnennet. Vanaf die dag gaat lijn 61 door de wijk rijden. Lijn 61 is nieuw en vormt in de ochtend- en avondspits een verbinding tussen Leiden en Noordwijkerhout. De nieuwe lijn is mogelijk nu de Oosthoutlaan is aangesloten op de Rijksstraatweg in Sassenheim. Lijn 60 blijft volgens zijn hui dige route door Voorhout rijden. Lijn 61 rijdt tussen Voorhout en Leiden voornamelijk over de snelweg. Lijn 92 tussen Haarlem en Noordwijk krijgt een andere route. Deze loopt via Oosthout en de Rijksstraatweg van en naar Sas senheim. De wijk Oosthout heeft daarmee gedurende de hele dag een directe verbinding met onder meer Noordwijk, Sassen heim en Haarlem. In Sassenheim krijgt lijn 92 een andere route. De bus rijdt er niet meer over de Parklaan. Op de Teylingerlaan krijgt lijn 92 bij bejaardencentrum De Schutse een nieuwe halte. De nieuwe lijn wordt vrijdag met enig feestelijk vertoon inge steld. Bij de nieuwe halte Oosthoutlaan bij het winkelcentrum lost burgemeester De Goeij-Smulders van Voorhout rond kwart over drie het startschot voor de „61". Besluit Katwijk is in strijd met wet DEN HAAG/KATWIJK De bouw van een wijkgebouw aan de E.A. Borgerstraat in Katwijk kan niet doorgaan. De Raad van State vindt dat de gemeente Katwijk bezwaren van omwonenden tegen het wijkgebouw ten onrechte heeft vernietigd. Om de bouw moge lijk te maken had de gemeente Katwijk een voorbereidingsbe- sluit genomen. Toen de bezwa ren van de omwonenden wer den vernietigd was de gel dingsduur van het voorberei- dingsbesluit verstreken. Het besluit van Katwijk was dan ook in strijd met de wet, aldus de Raad van State. Inbrekers stelen potten melkpoeder VOORSCHOTEN Een pen- dule met kandelaars, twee pot ten koffiemelkpoeder en een tros druiven. Met deze wat on gebruikelijke buit gingen in brekers er vandoor die afgelo pen nacht hun slag sloegen in een woning in Voorschoten. Men kwam het huis aan de Koningin Julianalaan binnen door in de achterdeur gaatjes te boren. De bewoner, een al leenstaande bejaarde man, ontdekte de inbraak vanmor gen vroeg. hRSCHOTEN Mo- ïestaurant De Gouden Lw kan voorlopig niet Jreiden. Gisteren wer- Idoor de commissie fi- |ciën en ruimtelijke or- ing drie bouwplannen Iwezen. |W hadden voorgesteld de plannen via een artikel 19-procedure goed te keuren. Het gaat om het vergroten van het motel van 22 naar 72 ka mers, het vergroten van het restaurant en het vergroten en vernieuwen van de restau rantkeuken. Het vorige college van burge meester en wethouders heeft een overeenkomst aangegaan met het Van der Valkconcern over de verbouwing van De Gouden Leeuw. Wethouder F. ten Have (CDA) verdedigde die overeenkomst omdat het toenmalige college mocht ver wachten dat de gemeenteraad de nodige steun zou verlenen. Inmiddels hebben buurtbewo ners bezwaren aangedragen en zijn er toch wel een aantal zwaarwegende bezwaarschrif ten van de Stichting Het Zuid- Hollands Landschap en de werkgroep Milieubeheer Lei den. A. Drayer (CDA): „Alleen de vernieuwing van de keuken is urgent. Dat betekent aanpas sing van de eisen, verminde ring van stankoverlast en meer werkvreugde voor het personeel. De andere zaken kunnen beter geregeld worden door middel van een normale herziening van het bestem mingsplan". J. Aikens (D66): „Een dergelijk omvangrijk bouwplan mag nimmer gere geld worden via een artikel 19 procedure. Daar is duidelijk een wijziging van het bestem mingsplan voor nodig. De ge meente heeft dan het voordeel zelf de grenzen van de bebou wing in het natuurgebied te kunnen aangeven". De VVD is alleen bereid de vernieu wing van de keuken te steu nen en verder evenals PvdA het geheel bezien in een be stemmingsplanherziening. Groen Links is falikant tegen iedere vorm van verbouwing. De bouw van een rijtuigenmu seum in Duivenvoorde wordt betwist en afgekeurd door on der meer de werkgroep mi lieubeheer Leiden. Volgens W. ter Keur (Werkgroep) is de stichting Duivenvoorde bezig als een soort projectontwikke laar. De commissieleden dach ten daar anders over. P. Dor- dregter (PvdA): „Uiteindelijk wordt een koeienstal vervan gen door een paardenstal met een woning. Het geheel past wel bij het kasteel. De ge-( meente Voorschoten heeft vol-' doende greep op het geheel bij het kasteel, zodat het nimmer een grote toeristische attractie kan worden. Het is niet ge vraagd, maar de gemeente zal nimmer toestemming geven voor verharding van de wegen in het bos van Duivenvoorde". Lnnie van leeuwen bruist van energie meester J.W. van der Sluys plotseling naar Noordwijk is vertrokken. Hij vervangt daar J.M. Hoffmann, die sinds april van een hartaanval revali deert. Loco-burgemeester P. van der Werf noemde Van der Sluys eerder deze week „de stuwen de kracht achter de herinde ling". Maar uit toespraken bleek gisteravond dat de frac ties alle vertrouwen in de nieuwe burgemeester hebben. De raad heeft dan ook una niem voor Van Leeuwen ge kozen. Dat ze zich door de ja ren heen als een „typisch CDA-vrouw" heeft geprofi leerd, daar maakt niemand zich druk over. „We betreuren de politieke kleur niet. Het was erger geweest als we niet unaniem tot een besluit waren gekomen", aldus H. Kapaan (PvdA/PPR). De installatie betekent een mijlpaal in de Hazerswoudse historie. Van Leeuwen is niet alleen de eerste vrouwelijke burgemeester in deze conser vatieve agrarische gemeente, ze zal ook de laatste zijn. Per 1 januari 1991 valt Hazerswoude immers onder de gemeente Rijneveld. Deze unieke keuze plaatste fractieleider Matze (SGP/RPF) voor een dilemma. „De benoeming heeft onze volledige instemming. Toch zal u de visie van de SGP op vrouwen in de politiek bekend zijn. Als RPF'er zal ik u echter beoordelen op kwaliteit en in zet". De nieuwbakken burge meester verzuchtte daarop: „Eindelijk gerechtigheid, ook in Hazerswoude". Voorlopig bruist Hennie van Leeuwen van energie. Naast de gemeentelijke herindeling zal ze zich ook bezighouden met Rijksweg 11, het eventue le nieuwe spoorwegstation aan de Rijndijk en de verbouwing RSWOUDE Op op af vijftien weken Hazerswoude van nieuwe burgemeester ten. Een burgermoe- die gisteravond tij- haar installatie van energie. Han- van Leeuwen, oud evoorzitter van de waarschuwde wel overdreven hoge achtingen. Maar de daar bliksemsnel toe: „Al ben ik ook onnozel schaap". geleiden van de ge lijk herindeling zal de e tijd van de nieuwko- lokken. Geheel onver- s, aangezien ex-burge van de Michaelschool tot mul tifunctioneel centrum. „Ik ben me ervan bewust dat ik op korte termijn veel belangrijke beslissingen moet nemen. Daarbij pleeg ik uiteraard re gelmatig overleg met de raads leden." Ook de banden met de bevolking moeten stevig wor den aangehaald. „Ik vind het Loco burgemeester Van der Werf zet Hannie van Leeuwen in de bloemen. jammer dat ik niet in de ambtswoning intrek. Ik zal blij zijn als de inwoners mij de ti tel burgermoeder geven. Ik beschouw dat als een eretitel". INSTALLATIE VAN DER SLUIJS SOBERE PLECHTIGHEID emeester Bedijn (rechts) overhandigt burgemeester Van der Sluijs de voorzittershamer. foto: henk van den ende NOORDWIJK „Ik ben blij dat u ons bestuur komt versterken", zo sprak de loco-burgemees ter van Noordwijk, J. Be dijn, gisteren tijdens de of ficiële installatie van de nieuwe waarnemend bur gemeester van de bad plaats, J. W. van der Sluijs. De bijzondere raadsvergadering was op verzoek van Van der Sluijs een sobere aangele genheid. In april van dit jaar werd Noord wijks burgemeester, J. M. Hoffmann, getroffen door een zware hartaanval. Loco-burgemeester Bedijn nam zijn werkzaamheden over. Naar tevredenheid zo bleek gisteren, want zowel de nestor van de gemeenteraad, mevrouw C. Voorham-Bar- tens, als wethouder V. Salman, zwaaiden Bedijn alle lof toe over de wijze waarop hij de af gelopen maanden grote hoe veelheden werk verzette. Ondanks dat deed het gemis van een belangrijke schakel in het gemeentebestuur zich toch voelen. Een verzoek om een waarnemend burgemeester re sulteerde in de benoeming van Van der Sluijs. Een benoeming waar Noordwiik blij mee is want, „wij hebben gekregen wat wij hebben gevraagd: een dynamische persoonlijkheid", aldus Bedijn. Van der Sluijs wordt in zijn vorige gemeente, Hazerswoude, gezien als een krachtfiguur. Zijn vertrek wordt daar dan ook betreurd. „Jammer voor Hazerswoude", zo reageerde Bedijn, „fijn voor Noordwijk, want wij zoeken juist een krachtige persoonlijk heid". Hoffmann, gisteren niet aan wezig in de raadszaal, liet per brief weten de benoeming van Van der Sluijs een hele gerust stelling te vinden. C. Voor- ham-Bartens liet Van der Sluijs niet in het ongewisse over de inspanningen die van hem in Noordwijk worden verwacht. „Het is niet een pas sen op de winkel", zo meldde zij. „U treft hier een kritische en ambitieuze gemeenteraad aan, volop plannen, die het college hard aan het werk Van der Sluijs benadrukte dat hij de belangen van de bad plaats naar vermogen zal voor staan. In besloten kring maak te hij kennis met de raadsle den en de leden van het ge meentelijk managementteam. Aanstaande dinsdag zal hij voor de eerste maal de ge meenteraadsvergadering voor zitten. Mogelijk geen aanleun woningen bij Muzenhof LEIDERDORP De bouw van 54 aanleunwoningen op de£ plaats van het „palendorp", naast Muzenhof aan de Enge-' lendaal in Leiderdorp loopt gevaar. Leiderdorp krijgt v^n de provincie de komende jaren veel minder woningbouwcon- tingenten dan was verwacht,» In 1991 mogen maar 67 wo-; ningwetwoningen worden ge bouwd, in 1992 nog 50 gesubsi dieerde woningen en in 1993 nog maar 40. Dit in het kader van de regionale toewijzing^ van contingenten door de pro-' vincie, waarbij de grotere ste den worden bevoordeeld. Lei-' derdorp zal via de regionale! volkshuisvestingscommisie protesteren bij de provincie De gemeente had juist op eer\ extra toewijzing gerekend. j DEN HAAG/VOORSCHO- TEN De firma De Gróót, die bouw- en sloopafval ver- werkt aan de Dobbeweg 9 in 1 Voorschoten moet sluiten. De Raad van State heeft de afval- stoffenvergunning voor het bedrijf vernietigd. Dit naar aanleiding van de bezwaren van P. Zonneveld in Voor schoten en de Werkgroep Mi lieubeheer Leiden. De provin cie Zuid-Holland, die de ver gunning heeft verstrekt heeft problemen met de afvalver- werking. Bedrijven die een bijdrage leveren aan de ver- werking van afval kunnen j echter, onder bepaalde voor- waarden, toch een vergunning krijgen. De Groot voldoet ech- ter niet aan de voorwaarden die aan een doelmatige afval- 1 verwerking zijn verbonden en de vergunning is daarom in strijd met de Afvalstoffenwet, aldus de Raad van State. Koninklijk goud voor Noordwijker Van Asten NOORDWIJK A.G. van Asten (65) is gisteren onder scheiden met de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Van Asten herdacht gisteren dat hij vijftig jaar verbonden is aan het gelijknamige loodgieters- en elektrotechnisch bedrijf. De onderscheiding werd opge- speld door loco-burgemeester J. Bedijn. De gebeurtenis vond plaats in de woning van Van Asten aan de Van Speykstraat in Noordwijk. Het bedrijf werd op 20 februa ri 1911 opgericht door de va-' der van Van Asten, die af-' komstig was uit Zutphen. Op I- juli 1940 trad de jubilaris in dienst bij zijn vader als leer-,' ling-loodgieter. In 1946 werd.' hij mede-firmant. Na het over»*, lijden van vader in 1952 werd*, het bedrijf door de jubilaris ert. zijn broer, die in 1943 in hei' bedrijf was gekomen, voortge zet. Het loodgieters- en elektro technisch bedrijf groeide uit. van een zaak met één werkne mer tot een onderneming met ongeveer 25 personeelsleden! In 1988 droegen de gebroeders> Van Asten de zaak over aan hun zoons. Na de overdracht - bleef A. van Asten als comv missaris en adviseur aan het. bedrijf verbonden. Naast zijrj« dagelijkse werkzaamheden^ wist Van Asten tijd te vinder»! voor kerkewerk, zoals het iHj. zijn van de kerkeraad en van* de diaconie van de Gerefor»! meerde Kerk in Noordwijk. aan Zee. Verder was Van As»*, ten een achttal jaren secretaris van de Noordwijkse Midden*» standsvereniging en geruime* tijd examinator van de Vakop»', leidingen Gawalo. IJK Onder de duw in een maatschap- noudt de Katwijkse liwenraad maandag 8 een congres. Dit ter gelegenheid het 10-jarig bestaan de raad. Plaats van is de Open Hof aan den Rijn. wordt om tien uur met een inleiding gezinssociologe Iteke Zij geeft haar visie op van de vrouw nu en toekomst. Tweede is J. Kraayeveld- ooit staatssecretaris en te- van dames gaan na hun inleiding met elkaar in discussie onder leiding van de burgemeester van Katwijk, G. van Montfrans-Hartman. Na de lunch wordt het congres voortgezet met een discussie onder leiding van Eerste Ka merlid en mede-oprichter van de Katwijkse Vrouwenraad B. Bos-Beernink. Enkele Kat wijkse en buitenlandse vrou wen belichten daarbij vanuit hun beroepsachtergrond het thema van het congres. Een kort optreden van zangeres- /pianiste Karen Peterson be sluit om circa half vier de bij eenkomst. Wie het congres wil bijwonen kan zich tot opgeven bij D. van der Pias-van der Plas, te lefoon 01718-72025, of bij C. Noordhuis-Koppelaar, 01718- 14335.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11