Carnavalesk corso Roelof ar endsveen Oud-leerlingen van Veense Ignatiusschool nassaal naar reünie Woningbouwverenigingen in Leidschendam fuseren Sfeervol priesterfeest LEIDEN OMGEVING QeidóaQowuvnt MAANDAG 17 SEPTEMBER 1990 PAG1 >EL Noorse gerold NOORDWIJK De portemonnee van een 76-jarige Noorse toeriste werd zaterdagmid dag gerold in Noord wijk. In de portemonnee zaten 500 gulden, 700 Noorse Kronen en twee bankpasjes. De vrouw liep te wandelen in de Hoofdstraat. De beurs werd uit haar schoudertas gerold. Ds. W. Blanken verlaat Voorschoten VOORSCHOTEN Hervormd predi kant W. Blanken heeft een beroep van de gemeente Epe aangenomen en ver trekt per 11 november naar de Grote Kerk in die plaats. Ds. Blanken kwam acht jaar geleden naar Voorschoten. Hij is er een stuwende kracht in het proces „Samen op Weg" met de gere formeerde kerk. Als wijkpredikant van de hervormde wijkraad Noord werkte hij samen met gereformeerd predikant J. de Zwart in het kerkelijk centrum „De Ontmoeting". Tijdens de hoogtijdagen van Kerstmis en Pasen vinden al jarenlang oecumenische diensten plaats in samenwerking met de basisgemeente. Zondag 28 oktober is het officiële afscheid om 15.00 uur in de Dorpskerk. Kruising zes weken dicht KATWIJK Gedu- rende zes weken kan het verkeer geen ge bruik maken van het kruispunt Ambachtswe- g/Lage weg op het Kat- wijkse industrieterrein 't Heen. De kruising wordt afgesloten van wege reconstructie werkzaamheden die maandag beginnen. Het verkeer wordt omgeleid via routes die door mid del van oranje ver keersborden en pijlen worden aangegeven. Kees van Manen wint ronde van Voorhout VOORHOUT Kees van Manen (30) is zaterdag winnaar geworden van de Ronde van Voorhout. De Voorhouter onttroonde Mart van der Vlugt die acht jaar lang de ronde op zijn naam "had staan. In de sprint bleek Van Manen net iets sneller dan Van der Vlugt. Bij de veteranen won Maarten van de Nou- land. Tweede werd Ben van Kempen, derde Henk Heemskerk. Bij de dames was het Linda Warmerdam die beslag legde op de eerste plaats terwijl Yvonne Kortekaas en Moniek Vergeer respec tievelijk tweede en derde werden. Er waren in totaal 44 deelnemers. De Ron de van Voorhout werd verreden in het kader van de plaatslijke najaarsfeesten georganiseerd door de Oranjevereniging Voorhout. Monumentenlijst in Zoeterw»ude valt verkeerd ZOETERWOUDE De ge meente Zoeterwoude wil een lijst gaan samenstellen van „beeldbepalende panden". Op die manier kunnen oude, ka rakteristieke gebouwen beter worden beschermd. Bij Gerrie van der Voet-van Muijden is de presentatie van die plan nen in het verkeerde keelgat geschoten. Mevrouw Van der Voet heeft zich kort geleden bijzonder boos gemaakt over de wijze waarop het voorste gedeelte van het gemeente huis is gesloopt. Zelfs een handtekeningenactie kon het gemeentebestuur niet op an dere gedachten brengen. „Het gemeentehuis ligt nog niet flat of er komt een lijs waar op panden voorkomen lie be- w;ard moeten blijver Het oide gemeentehuis ws juist eei van de meest beeBbepa- leide gebouwen in on- dorp. Ik vind het echt walgeijk en oa schijnheilig dat helcolle- genu durft te komen m;t zo'n vorstel. Ik heb er ech geen worden voor over. Mei ande remensen heb ik honderden hadtekeningen veriameid enveel sympathiebetuijingen geregen toen wij ons inzet te) voor behoud van hö oude gemeentehuis. Maar tegen de wi van het grootste deel van de bevolking ging hit ge- mentehuis toch tegtn de vlakte omwillen van een prestige-object", aldus Gerrie van der Voet. Zoeterwoude gaat dit jaar te vens een Monumentenveror dening vaststellen. Op de con ceptlijst van de gemeentelijke monumentenlijst staan inmid dels zo'n 30 gebouwen. Het zijn karakteristieke panden waarvan de eigenaar/bewo ner op dit moment overigens vaak zelf niet weet dat het pand op de concept-lijst staat. „Typisch Zoeterwoude. Echt mosterd na de maaltijd. De gemeente regelt eerst de eigen zaakjes en anderen krijgen al les opgelegd", aldus Van der Voet. ALKEMADE Roelof- arendsveen was zaterdag weer in de ban van het jaarlijkse corso. Hoewel bloemversieringen logi scherwijs een belangrijk deel van de sfeer bepaal den, zat de twee kilometer lange stoet ook vol carna valeske elementen. Daar in werd met typisch Veense humor de spot ge dreven met allerlei plaat selijke toestanden. Maar ook landelijke, internatio nale en sportzaken kwa men aan bod. Koeweit, voetvaller Frank Rijkaard en de in 't Noord te bou wen flat Residence figu reerden in de stoet. De publieksprijs ging dit jaar naar het „Spokenfeest" van de Geestweg-bewoners. Deze gro te praalwagen in uitgekiende spokenkleuren kreeg van de jury bovendien de eerste prijs met lof. De originaliteitsprijs plus wisselbeker ging dit jaar de kleine kar „Heyboer en zijn (afgedankte) bruiden" van de families Loos en Verdel. Heel bijzondere, arbeidsinten sieve praalwagens waren Fata Morgana en Alfred J. Kwak van de Sint Josephschool en de Veenkragge. Beide praal wagens kfëgen in hun catego rie de eerste prijs met lof van de jury. Voor Fata Morgana met zijn kameel, slangebe zweerder en een uit een pira mide oprijzende fakir, zat daar nog een wisselbeker bij. Rijkaard Eerste prijzen bij de praalwa gens gingen naar „Ter Land, ter Zee en in de Klucht", „Prikkebeen" en „Rijkaard Vernielingen in kermisweekeinde ROELOFARENDSVEEN Vandalen hebben in het ker misweekeinde diverse vernie lingen gepleegd in Roelof- arendsveen. Van een twintig tal auto's werden antennes en spiegels verwijderd. In de Sta tionsstraat moesten planten bakken en een verkeersbord het 'ontgelden. De politie vraagt gedupeerde autobezit ters aangifte te doen. Lama". Laatstgenoemde van fraaie ondertitelingen voorzie ne wagen toonde een water- spuwende getinte voetballer. Origineel was ook de wagen met echt watertorenbier. „Be ter hier met een Veense meid dan met een harem in Koe weit" toonde op originele wijze de voordelen van het leven in de Veen. Bij de scholen gingen de eerste prijzen naar de eerdergenoem de combinatie Veenkragge/Jo sephschool en naar de Geral- dusschool (Bloemenfeest) en De Schakel (milieuwagen). Toch deed de Mariaschool met een zonnebloemenwagen geënt op het werk van Vin cent van Gogh niet onder voor de overige scholen-praalwa- gens. Winnaar van de eerste prijs met lof van de jury in de cate gorie „verenigingen" werd jeugdvereniging „Ranonkel" met de creatieve plakselwagen „Ranonkel laat je niet meer los"; de kinderen zaten er met lange slierten plaksel aan vast. De eerste prijs met lof was voor de vereniging „Oud Al kemade" met een hooiwagen met veel oude werktuigen. Andere eerste prijswinnaars waren gymnastiekvereniging „Excelsior" met „Blussen of zweten", voetbalvereniging DOSR met ,,'t Is weer fijn langs de lijn", ondernemers vereniging Alkemade en de Wagen „Landijsbaan moet blij ven" onder het motto „De aan houder wint". In de categorie Reclame won het 75-jarige Leimuidense bedrijf „Boot Be ton" de eerste prijs met lof van de jury. WC-eend In de categorie „Kleine praal wagens" viel de WC-eend van Don de Jeu en Bart van Rijn op. Ze kregen dan ook de eer ste prijs met lof van de jury plus wisselbeker. Heel bijzon der was ook de wagen van de familie De Jong, die Opa Koos de Jong openlijk huldigden. Maar liefst 65 kinderen had den hun fiets met bloemen versierd. De jongste deelneemster in deze categorie was baby Man- dy Bakker in haar kinderwa gen. Winnares werd Marloes de Koning, die de eerste prijs met lof van de jury en de wis selbeker kreeg met haar „me- loenenfiets". Andere winnaars met lof van de jury waren Su zanne van Klink (Nederland- ètsland) en Ansjemieke van anten (Elfenkoningin). Ove- gens viel in deze categorie ik de gebochelde „klokken- idster van de Veen" op met ar gegrimeerde puistenge- Jht. In de categorie „kleine Irren" gingen de eerste prij- 2i met lof naar „Heyboer en zi bruiden", de zwaluw van Ctudia van Rhoon en de ori- gele „Venosaurus" van Ray- nnd van der Zwet. Nieuwe onderdelen kermisweek trekken veel deelnemers ROELOFARENDSVEEN De kermisweek in Roelof- arendsveen die is georgani seerd rond het corso bevatte dit jaar veel nieuwe elemen ten. Mede dankzij het mooie weer zijn die druk bezocht. Zo kwamen 250 kinderen naar kindertheater „BeesteBende". Een stoelendans met twintig paarden trok eveneens hon derden belangstellenden. Het traditionele „Tobbetje ste ken" in de Wilgenstraat was opnieuw een sfeervol geheel mettientallen druipnatte slachtoffers. In totaal trok het tobbetje steken vijftig deelne mende koppels. Winnaars werden Hans en Miranda van der Werf. Erg druk was het bij het tonknuppelen op de DOSR-oefenhoek. Honderd vijftig knuppelaars sloegen twintig tonnen aan barrels. Aan viswedstrijden voor de jeugd deden meer dan vijftig kinderen mee; zij vingen in to taal achttieneneenhalve meter vis. Absolute winnaar werd de zevenjarige T. van Kennis met 171 centimeter. De jongste deelnemer bij de viswedstrij den was Arno Spring in 't Veld, die op 3-jarige leeftijd toch 30 centimeter vis uit het water bij de Populierenstraat haalde. Aan de viswedstrijden voor volwassenen deden veer tig mensen mee. Bij de dames won I. van Emmerik met 1040 gram vis. Bij de heren was het Ron van Amsterdam die het meeste vis naar boven haalde, namelijk 4550 gram. Winnaar bij het fietsbanden- spel werd Bastiaan Mollers. Bij het doelschieten was het Bas Straathof die het vaakst scoor de. Het pionnenspel werd ge wonnen door Simone van Klink en een stokkenspel door Jolanda van der Meer. De feestmiddag voor bejaarden in de Veense veiling trok 250 ou deren die enthousiast kermis vierden met onder andere de plaatselijke blaaskapel „Die Blumenlander Musikanten". Lisse knapt straten op LISSE Voor onderhoud van enkele wegen in Lisse trekt de gemeente ruim 340.000 gulden uit. Het gaat daarbij om een aantal straten die twintig jaar ge leden voor het laatst zijn geasfalteerd en dringend aan een opknapbeurt toe zijn. De Gladiolenstraat, het groot ste deel van de Oranjelaan, de Laan van Rijckevorsel en een gedeelte van van de Nassau- straat worden gerenoveerd. Verder geeft Lisse 36 mille uit aan het herstraten van het ge deelte van de Vivaldistraat dat behoort tot het voorterrein van Poelhuys/Poelmarkt. Vo rig jaar is dit deel al voorzien van bestrating maar de ge bruikte tegel blijkt niet be stand te zijn tegen het zware verkeer dat er over rijdt. Evenals in 1989 wordt op nieuw een verharding gekozen die het mogelijk maakt de jaarlijkse skeelerwedstrijd op die plaats te houden. Dit ge beurt op verzoek van Ren- en Toervereniging De Bollen streek. De gemeenteraad heeft de bestratingsplannen op agenda van de vergadering van woensdag staan. Expo Herfstweelde woensdag van start BOSKOOP De boom kwekerijtentoonstelling Herfstweelde in Boskoop wordt woensdag geopend. De tentoonstelling die tot en met zondag 23 septem ber duurt, wordt gehou den in de beurshal Flori da, A. van Neslaan 1-3 in Boskoop. Organisator is de Koninklijke Vereniging voor Boskoopse Culturen, de oudste boomkwe kerijorganisatie in Nederland. Op Herfstweelde tonen 28 kwekers en organisaties nieu wigheden en planten die re cent op de markt zijn ge bracht. Verder wordt een groot aantal planten getoond dat nu nog de grond in kan, waaronder heesters, bomen, coniferen, rozen, heide en vas te planten. De officiële opening wordt om twee uur verricht in de Lido- zaal door J. Spithoven, voor zitter van het Produktschap voor ,IK WERD ER KOUD VAN TOEN ZE DAAR ZO STONDEN' ROELOFARENDSVEEN De reünie van leerlin gen van de voormalige Ig natiusschool in Roelof- arendsveen is zaterdag be zocht door in totaal 370 reünisten en hun echtge notes. De reünisten trof fen elkaar in een tot feest zaal omgebouwd deel van de Veense veiling. De aanleiding voor de reünie vormde een schoolfoto uit 1938 met daarop 338 jongens. Ida Hoogenboom-Bakker, echtge note van een van die jongens, kreeg het een half jaar geleden in haar hoofd om hen nog eens bij elkaar te laten komen voor een nieuwe foto. Voor de uit voering van haar plan kreeg ze alle medewerking van de Historische Vereniging Oud- Alkemade. In een half jaar tijd werden bijna alle jongens op gespoord. Het bleek dat er in middels 64 waren overleden, 23 waren geëmigreerd naar Canada, Australië, Tasmanië en Nieuw-Zeeland. De overige 250 bleken te zijn uitgewaaierd over heel Neder land. Zaterdag waren veruit de meesten, inclusief vier emi granten een middag terug in de Veen. Het werd voor de reünisten een groot feest van herken ning en herkend worden na het welkomstwoord van Oud- Alkemade-voorzitter G. van der Meer en organisatrice Ida Hqenboom-Bakker. Hoogte pui was het moment waarop de euwe foto werd genomen. Iniitiefneemster Ida Hoogen- boo liet achteraf weten dat een;rote ervaring te hebben geviden: „Ik werd*er koud vanoen ze eindelijk d^ar zo alle&al stonden. Je moet niet vergen: ik heb meer dan een half ar met al die namen en gezichten geworsteld. Het wa ren mijn jongens geworden". Helaas was het niet mogelijk gebleken de enige twee nog in leven zijnde onderwijzers naar Roelofarendsveen terug te ha len: juffrouw Van Dijk is van wege haar hoge leeftijd niet meer in staat tot reizen en meester Zwartelé is op vakan tie. Doek valt voor zwembad Wasbeek Met het strijken van de rood gele gemeentevlag is zaterdag middag om vier uur het Sas- senheimse zwembad Wasbeek definitief dichtgegaan. Burge meester H.de Jonge merkte bij die gelegenheid op dat de slui ting de aanzet is voor de bouw van het nieuwe overdekte bad. Bij wijze van afscheid zorgden manschappen van de Sassen- heimse brandweer voor een waterfestein met huizenhoge stralen die regenbogen tevoor schijn toverden. Wasbeek werd in 1972 door de toenma lige burgemeester Knobelsdorf geopend. Volgende maand be gint de sloop om plaats te ma ken voor het overdekte bad naar een ontwerp van Guus Westgeest. De kosten van de nieuwbouw zijn zeven miljoen gulden. Het nieuwe bad moet op 1 december 1991 in ge bruik worden genomen. In de tussenliggende periode ver zorgt de zwemvereniging A- en B-zwemlessen in het Rijns- burgse bad het Waterbos en in de Schelft in Noordwijkerhout. FOTO: HENK VAN DEN ENDE LEIDSCHENDAM De besturen van de Algeme ne Leidschendamse Wo ningbouwvereniging (ALW) en de Christelijke W oningbouw vereniging 'Leidschendam' (CWL) hebben een speciale com missie opgericht die voor stellen moet doen voor een fusie die wellicht per 1 januari 1992 haar beslag zal krijgen. In de commissie zit ook de di recteur van de Stichting Sa menwerkende Woningcorpo raties (SSWL), in 1975 al opge richt voor samenwerking van de ALW en CWL op het ge bied van techniek en admini stratie. Voorzitter is D.H. van Ginkel, adviseur GITP/Mana- gement Advies, die begin dit jaar advies heeft uitgebracht over voor- en mogelijke nade len van de fusie. Ontwikkelin gen op volkshuisvestingsge- bied en de grotere zelfstandig heid van woningbouwvereni gingen (wbv's) maken het vol gens voorzitter Van Ginkel nodig tot een fusie te komen. Het rijk verstrekt minder le ningen en het feit dat de wbv's hiervoor naar de bank moeten, maakt ze ook kritischer wat betreft het rendement. Boven dien willen de wbv's bedrijfs matiger en efficiënter gaan werken en door een grotere dienstverlening meer aan dacht schenken aan klanten/ huurders. Bovendien wordt het uitgebreide overleg met de gemeee dat binnenkort be gint oy 'het fikse bouwpro- gramm voor Leizo door de fusie veenvoudigd. Voor de 21 medrerkers van de SSWL zal deiusie geen gevolgen hebben)ie gaan gewoon over naar deieuwe vereniging. De r.k. wbis op de hoogte ge steld m de fusieplannen, maar di6lijft, aldus voorzitter C. van illenswaard van de CWL, pi stellen op competi tie. Vootter L. van Dijken (ALW) ihet met dit stand punt eei „Concurrentie is goed voobeide partijen". Bij de fusie gt het in totaal om meer dar)000 woningen en een balarutaal van 240 mil joen guide Aan jaarlijks on derhoud gen de twee wbv's ongeveer ie miljoen gulden uit. Marinus Poststraat nog buiten gebruik VALKENBURG De Mari- nus Poststraat in Valkenburg is momenteel voor al het ver keer afgesloten. De straat wordt geheel gerenoveerd en voorzien van nieuwe riolering. Tot ongerief van de autobezit ters die elders een plaatsje voor hun vervoermiddel moeten zoeken, blijft de straat, die honderd gezinnen telt, voorlopig buiten gebruik. Ook het Marktveld en de Broek- weg zullen op dezelfde manier onder handen worden geno men door aannemer Van de Werf uit Alphen aan den Rijn. Volgens hoofd gemeentewer ken F. Limburg moet het kar wei voor Kerstmis zijn ge klaard. De totale kosten bedra gen een half miljoen gulden. ZOETERWOUDE Een plechtige eucharistievie ring in de Sint Jan's kerk vormde gistren het hoog tepunt van de viering van het gouden priesterjubi leum van de Zoeterwoud- se pater Seb. van Beur den. De jubilaris celibreerde zelf de Hoogmis en had daarbij assis tentie van pater F. Vaanhold, de provinciaal van het Kruis- herenorde en pater R. van Lieshout ofm. Aansluitend aan de dienst was er een zeer druk bezochte receptie in Don Bos- co. Daar zorgden zowel drum fanfare VlOals de Sint Jan's fanfare vooien muzikale se renade. Pater F. Vahold verzorgde de feestpreditie. „Er is in 50 jaar veel verderd. Je begint met allerlei ialen, die moet je in de loop r jaren bijstel len. U, pateVan Beurden, bent altijd dittbaar geweest aan de kerk, \ral in Zoeter woude", aldus ter Vaanhold. In zijn dankwtd wees pater Seb. van Beurd er op dat hij zo'n 1000 maal »n predikatie heeft verzorgd. ïkend is ook dat dat niet zijn eest geliefde bezigheid was. .«ondanks is Zoeterwoude he^are geloof trouw gebleven'\ldus de ju bilaris. Magazijn Genie voor opslag van chemisch afval ALPHEN AAN DEN RIJN Klein chemisch afval (kca) in Alphen aan den Rijn wordt vanaf 1 oktober opeslagen in een magazijn van de genie aan De Hoorn. Het gaat om een magazijn voor brandgevaarlij ke stoffen. Door enkele kleine ingrepen kan het magazijn voor de opslag van kca ge schikt worden gemaakt. Al phen verwacht dat het loskrij gen van de benodigde vergun ningen niet op problemen zal stuiten. De commandant van de genie moet nog wel toe stemming verlenen. Inmiddels hebben burgemeester en wet houders aan Gedeputeerde Staten om goedkeuring ge vraagd. Het gebruik van het magazijn betekent dat het niet langer nodig is om een apart depot te bouwen aan de Havenstraat. Dat depot was bedoeld voor de opslag van kca en als opslag plaats van zand en zout. De gemeenteraad Had daarvoor al in februari 485.000 gulden be schikbaar gesteld. Bovendien is het terrein aan de Haven straat verontreinigd als gevolg van de voormalige gasfabriek. Inbrekers betrapt KATWIJK De Katwijkse politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag twee Haagse inbrekers op heterdaad betrapt en ingerekend. Het 24 en 33-jarige duo had bij een slagerij aan de Koninginneweg de kassa leeggehaald en daar uit een bedrag van 200 gulden gestolen. Voordat ze bij een reisbureau in dezelfde straat hun slag wilden slaan had een buurtbewoner de politie gea larmeerd. Voor een uitgebreide agU ook voor de komende <j id raadplege men „UIT", de tis wekelijkse bijlage van krant. va tel. 071-121239): Another 43 (12); 19.00, 21.15. LIDO en S (Steenstraat 39, tel. 124130): 1 - Woman (al); 14.30, 18.45, 21.15 rmisl at heart (12); Hunt for Red OoPe pi (12); 14.15, 18.45, 21.15. Total (16); 14.30, 19.00, 21.15. Bird wire (al); 19.00, 21.15. ma. dl. d 14.30. Ook honden gaan naar mei (al); wo. 14.30. TRf een 1 (Breestraat 31, tel.071-12r 1 When Harry met Sally (al); War of the roses (12); 21.15. (Haarlemmerstraat 52, tel. 125414): Claudio porno (16); 2 k H de n ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA I (Van Boetzelaerstraat 01720-20800): Another 48 houi 18.45, 21.15. wo. ook 13.45. ROCINEMA II: Wrong bet (16); 21.15. Ook honden gaan naar mei (al); wo. 14.00. EUROC III: Total Recall (16); 18. Gremlins II (al); wo. 13.45. CINEMA IV: Pretty Womai 18.45, 21.30. wo. ook 13.45. VOORSCHOTEN GREE (Schoolstraat 69. tel. 01717 She's out of control (al); ma. 20.15. wo. 15.45. Back to the III (al); wo. 15.45. Driving mre, (al); zo. t/m do. 20.15. Gren (al); wo. 14.00. he rgee de ASTRA: Driving mrs. Daiijniei ma. t/m wo. 20.00. WASSENAAR wo. 14.00. mar DEN HAAG ASTA: 1 (Spul flaa+ 3463500): Another 48 houn 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 2or to kill (16); 14.00, 18.45, ASTA 3: Gremlins 2 (al); 18.45, 21.30. BABYLON 1 Den Haag Centraal tel. Wild at heart (16); 14.00, 21.45. BABYLON 2: Pretty V (al); 14.00, 19.00, 21.30. BAI 3: Every bode wins (12); 14.00, 21.30. CINEAC 1 (Buitenhof 3630637): Total Recall (16); 18.45, 21.30. CINEAC 2; Bet (16); 18.45, 21.30. 1 ook 14.00. CINEAC 3: Look1; talking (al); 14.00, 18.45, METROPOLE 1 (CarneglelaiatjP 3456756): The hunt for red c1 (al); 14.00, 18.45, 21.30. N POLE 2: Pretty woman (al); 18.45, 21.30. METROPOLE t venge (12); 14.00, 18.45, METROPOLE 4: (al); Back future (al); 14.00, 18.45, 21.30. TROPOLE 5: Lord of the Fliejladc 14.00, 18.45, 21.30. ODEON rengracht 13, tel. 3462400): To call (16); 13.45, 18.45, 21.! ODEON 2: Bird on a wire (al); 18.45, 21.30. ODEON 3: Del ce 2 (16); 13.45, 18.45, 21.30.» ON 4: She's out of control (al) 1 18.45, 21.30. STUDIO 1 (Kettin 12b, tel. 3656402): Cry Bab 19.15, 21.30. STUDIO 2: Un sans pitié (16); 19.00, 21.15. 14.00. STUDIO 3: Dead poets ür 1 (12); 19.00. Trop belle pour toexei 21.45. HAAGS FILMHUIS: arb Time of the Gypsies; 19.30, et Zaal 2-, Landscape in the mist Cyrona de Bergerac; 22.00. Rot dag. 19.30, 21.45. Poul de Cuen ma. Touchez pas a la femm e de che; dl. Le vieux Fuail; wo.r< Miei; do. KINDERVOORSTELLINGEN n d! CINEAC 2: Ook honden gamond de hemel; wo. 14.00. STUDI T pi Langkous gaat van boor r.._ 14.30. Kuifje en het haaienm».). j 143°-Jen is koi APOTHEKEN De avond- ent in diensten van de apotheken int gio Leiden worden waargeLj door de apotheken die ook w« dienst hebben. fsl° ONGEVALLENDIENST ZIEKEO Z ZEN LEIDEN Ongevallérëtus: elke dag Academisch Zlekenhuent dinsdag 13.00 u. tot y en rn dag 13.00 u. (Diaconessenhuisj nieken tel 155543, afdeling S.Q3'111 175639) en van vrijdag 13.00 wo zaterdag 13.00 u. (Ellsabeth-a o\ huis). pj. De Geneeskundige Dienst Lel verhuisd van de Roodenburger in Leiden naar de Cronestej 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING"*! GEBOREN KIND Hulpverlerf ongewenste zwangerschap v der en kind. Bel tel. 071-8r~ 897762; 033-620244 (dit l£ mer is dag en nacht berelkbasl BEZOEKUREN ZIEKENHUIZI Diaconessenhuis: Bezoekuur I lijks van 14.30 tot 15.15 uur f 19.00 tot 19.45 uur. Klnderfnli van 10.30 tot 19.0! dan twee bezoekers per fjjj c <.30 tot 11.00'ïstr 19.00 tot 19.30 twee afdelingen bezoc nen worden dient eerst te \jhtp overlegd met de dienstdoend gaïd&*asssii6ri 14.00-14.45 u. en van 18.30-1?al klasse-afdelingen ook 11.15-1! Tc Kraamafdeling: dag. van 15.00 u. en van 18.30-19.30 J 19.30-21.00 u. alleen v dag. 15.00-1! CCU (hartbewaking) dag. var 14.30 u. en van 19.00-19.30 u.fhet sieve verpleging: dag. van free 14.30 u. en van 18.30-19.00 Medisch Adviescentrum: ma. 19.30-20.30 u. In het beth-zlekenhuis. Endegeest: 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-1/ en 14.00-15.00 u.; eerste kl( imaklini gerenteam: za. en zo. 14.00-11 Opname: werkdagen 16.45-17L za. zo en feestdag. 10.00-11111 14.00-16.30 u. Team A, C en tot 21.00 u. met uitzondering handeltijden en etenstijden. Ziekenhuis: Voor alle f ten (behalve kinderen) zijn de li^ volgt: Dagelijks 14.1$ U en 18.30-19.30 u. Avondbez ernstige patiënten: ïtige patiënten doo k wordt toegestaan k afdeling verloskunde: 18.00-1?1 De Praematurenafdellng: voor ac en familie is na overleg met pa p doorlopend bezoek mogelijk. 'i. ;en: wanne 1111 doorloper W toegestaan kan de oor s Oil vol öll OftRÜI I. KlndSf voor peuters, kleuters ertei kinderen 15.15-17.00, babyrf>or ens afsprai hoofd. Ba n den kinderafdelingen: voor van opgenomen kinderen na IIf met verpleegkundig hoofd. Vc ooi dere bezoekers van kinderen: neus- en oorheelkunde en neuil 14.15-15.00 en 18.30-19.30. 0i kunde en heelkunde: 14.15-15 Idf 18.30-19.00. Rijnoordziek 0( Dagelijks 14.30-15.15 u. en ,pr 19.30 u. Extra bezoek hartbsfr 11.00-11.30 u. Extra bezoek ^le kraamafdeling: 19.30-20.30 u. eer, afdeling 15.00-15.30 u. alleefcal ouders 18.00-18.30 u.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 6