Bustello is
een volbloed
met toekomst
9(h=«, tp
Korfballers Pernix en Fif
na overwinningen aan kat
SPORT
QeidóaQowuvnt
MAANDAG 17 SEPTEMBER 1990 PAG()g'
sportuitslagen
KNVB-ZATERDAG
WOG-ARC1-6, Go Ahead IC-Revo Boys 2-
0, Quick Boys-Ftijnsburgse Boys 1-0, Noord-
wljk-KatwIjk 2-1, Urk-Sparta N. 2-2, Benne-
kom-IJssetmeervogels 1-2, FC Usse-DOSK
Excelsior P.-OSVP 2-2, Altena-Heerjansdam
0-4, Serooskerke-Excelsior M. 0-1, Rozen-
burg-Spl)kenlsse 1-1, Barendrechl-Hulzen
3-0, Vitesse Delft-ASWH 4-2, Marken-NSW
Exc-M, 3-4 Exc-P, 3-2
Barendr. 3-4 NSW 3-2
Seroosk. 3-3 AJtena 3-2
Vitesse D 3-3 ASWH 3-1
Rozenburg 3-3 DSVP 3-1
Earata Mass* C:
De Vallelvogels-Lunteren 0-3, Be Quick '26
DOVO 0-3, ACV-Drachtster Boys 1-1, SC
Genemuiden-Oran)e Nassau 1-1, GVW-
WHC 1-1, SC Bim-DETO 2-7, Spakenburg-
DETO 3-5 Spakenb. 3-3
GWV 3-5 Drachtster B. 3-3
ACV 4-5 Valletv. 3-3
Lunteren 3-4 WHC 4-3
O.Nassau 3-3 DOVO 3-2
Genemuld. 3-3 Be Quick 3-2
SSS-S1 rijen 1-3, HVO-WHS 3-4, Zwart Wit
'23-TOGR 4-0, Hoek-Bevelanders 4-0, Ca-
peUe-Amemuiden 4-0, Kloetlnge-RWH 0-0
Hoek £6 Kloetlnge 3-2
Capelle 3-6 Beveland. 3-2
Zwart Wil'28 3-5 WHS 3-2
HVO 3-4 SSS 32
RWH 3-3 Amemuiden 31
Strijen 3-3 TOGR 3-0
Tweede Mass* B:
's-Gravenzandse SV-Scheveningen 2-1, He-
rovlna-Veen 1-2, Nieuw-Lekkertand-De
Zwerver 1-0, Roda Boys-SC Eversteln 1-1,
Heukelum-OranjeWH61, Leiden-Kozakken
Boys 1-4
34
Roda Boys 3-4 Zwerver
Nw. LeKkerL 34 Lelden
Heukelum 3-3 Oran|eW.
Derde Idesee At
Monster-Hoekse Boys 1-0, BVCB-Hazersw.
Boys 2-0, f -
RCL-'s-Gr
SV '33Zwaluwen VI. 1-1
RCL 3-5 Voorschot.
WOR 3-5 DUNO
Hoekse B. 34 Hazersw.B.
Zwal.VL 3-4 Sportl.'46
WGZ-Splrit 1-0, Rijsoord-Lyra 2-3, SHO-
Smltshoek 30, LRC-Papendrecht 1-2,
HBSS-Xerxes 1-2, PPSC-Piershll 0-0
WGZ 3-6 Rijsoord 32
Xerxes 35 LRC 32
Lyra 3-5 Spirit 32
Papendr. 3-4 Smltshoek 32
Vierde IdeeaeA:
ADO-Die Haghe 3-3, SVPTT-Naaldwijk 31,
Semper Altius-JAC 31, Maasdljk-SEV 2-1,
HPSV-DEVJO 2-3, Honsetersdljk-DSO 2-1
3-4 Oudew./OVS 32
Oegst geest 3-3 TAW 31
Be Fair 3-3 Floreant 3-0
Vierde IdateeC:
Helnenoord-Alexandna '66 0-3, MW27-
Delta Sport 1-2, Bolnes-ZW 2-2, DVO '32-
Rl|nm. Hoogvt. Sp. 3-3, Rhoon-De Zwervers
33
2-2, Nootdorp-Berk el 1-
ix. '66
3-4
Nootdorp
Delta Sp. 3-4 Bolnes 32
ZW 33 Zwervers 32
Berk el 3-3 Rhoon 32
Rljnm.H. 33 MW'27 31
Vierde kiene D
ZBVH-Rijswijkse Boys 4-2, GDC-NTW 1-1,
Stellendam-Groot Ammers 1-1, Herklngen-
Groote Undt 31, Den Bommel-Zinkwegse
Boys 4-2, De Alblas-GOZ 0-6
GOZ 35 Gr. Ammers 3-3
Stellendam 3-5 NTW 32
Herklngen 3-5 Bommel
Gr.IJnd
3-4 Zlnkw.B.
3-4 Al bias
3-3 RiJsw.B.
3-0
Quick Boys 2-FC Lisse 2 1-0, Noordwijk 2-
ARC 2 4-1, RiJnsburgse Boys 2-Barendrecht
2 0-0, Rozenburg 2-ASWH 2 1-1, RCL 2-Ko-
zakken Boys 21-1, Katwijk 2-RWH 2 32.
Re*. 2o Maaae A:
Ter Leede 2-DSVP 2 1-5, Zwart Wrl'28/2-
Zwaluwen VI5 2-2, Sportlust'46/2-Excelslor
M 2 2-3, Vitesse Delft 2-Quck Boys3 32. Ca
pelle 2-HBSS 2 2-0, Hoekse Boys 2-Noord-
wfjk 31-3.
Ree. 2e klasse B:
ASWH 3-SHO 2 2-0, WGZ 2-Nleuw Lekker-
land 2 1-1, Oranje Wit 2-Barendrecht 3 31,
De Zwerver 2-Quick Boys 4 4-0, Altena 2-
NSW 2 4-3, De Zwervers 2-Spl|kenlsse 2 2-1
Ree. 3e klasse A:
's-Gravenzandse SV 2-Schevenlngen 2 1-0,
Zwaluwen VI.3Lyra 2 0-2, Excelsior M 3
HVO 2 31MW"27/2-'s-Gravenzande 2 32,
DUNO 2-Loosdulnen 2 1-1, Monster 3-Delta
Sport 2 2-4
3 0-0, ARC 3KatwiJk 3 3-3, FC Usse 3-Spirit
3 2-5, Be Fair 2-De Jodan Boys 2 31
Ree. 3e klasse C:
's-Gravenzandse SV 3-SplrH 2 0-0, Spljke-
nisse 3MW27/3 4-2, Monster 2-Rozen-
burg 3 32, DVO'32/2-TOGR 2 1-1, WOR 2-
SSS 2 4-2, NSW 3RiJsoord 2 2-0
SV35/2-Dle Haghe 2 30, SVPTT 2-Vltesse
Dotft 3 3-0, Semper Altlus 2-JAC 2 31,
Maasdijk 2-Dulnoord 27-1, Schevenlngen 3
OEVJO 231, Honsetersdijk 2-KMD 2 32
Ree. 4e klasse B:
Leiden 2-Hazerswoudse Boys 2 1-3, De Jo
dan Boys 3RCL 4 1-1, Floreant 2-Maasdljk 3
2-1, Be Fair 3-SV Voorschoten 2 30, DSVP
Zwart Wlt'28/3 1-3, RWH 4-Barendrecht 4
2-2, Berkel 2-TSB 2 31, HVO 3DOTO 231,
RiJnm.Hoogvl.Sp.3Unlcum 2 2-3.
Ree. 4e klasse D:
Zuid land 2-Peursum 2 2-0, Bolnes 2-Grool
Ammers 2 2-2, Barendrechl 5-Stellendam 2
0-2, SHO 3Hdnenoord 2 1-0, Rhoon 2-De
Zwervers 3 0-0, Drechtstreek 2-Herovina 2 3
LANDJEUGD
Hoofdklasse A:
Excelslor-FC Utrecht 1-1, AJax-Haarlem 3-3,
Telstar-Feljenoord 0-3, Veendam-AZ 2-3,
DW3Emmen 5-3, FC Den Haag-FC Gronln-
gen31
Groningen 3-4 Utrecht 31
Den Haag 3-4 Veendam 3-0
Haarlem 3-4 Emmen 3-0
Bnk^wJtoi II 2-4, Sparta-VW 2-1, SC
Fel)enoor3FC Twente 32, Fortuna 3NAC
31, Bndhoven-FC Zwolle 2-4
Fortuna S 3-6 Go Ahead 3-3
FC Zwolle 35 Eindhoven 32
PSV 2-4 Twente 32
Feljenoord 3-4 NAC 2-0
Sparta 34 VW 3-0
Willem II 34 Blnkwljk 30
Eerste klasse A:
DWV-Roodenburg 1-2, AJax 2-Hollandla2-1,
UVS-NoordwIJk 2-2, RVC-ADO 2-2, FC Vo-
lendam-QuIck Boys 32, AFC-WOG 0-0.
UVS 34 Hol land la 32
RVC 3-4 WOG 2-1
Roodenburg 3-3 Noordwijk 31
AFC 33 Quick B 1-0
DorclrechtTKPPSV 2 04), RBC-BW Den
Bosch 1-1, RKC-TSC 2-5, SW-UW 1-3,
LONGA-Mlddelburg 2-1, Xerxes-TOP 2-0,
RBC 3-4 LONGA 3-3
TSC 3-4 SW 3-3
UW 3-4 Middelburg 32
TOP 3-4 PSV 2 32
Dordrecht 3-3 RKC 32
BW Bosch 33 Xerxes 32
REGIO. JEUGD
a 1-1, VCS-De Musschen 6-0.
Sparta 2-4 Unltas
VCS 2-3 RKAW
Westlandia 2-3 DHC
ARC 2-3 Quick
DCV 2-3 Wilhelmus 2-0
Spijkenlsse
Muschen 2-0
32, 's-Gravendeel-EBOH 2-4, Baren-
drecht-Slledrecht 32, RWH-SC Feljenoord
0-4, Slikkerveer-Kozakken Boys 1-2
Overmaas 2-4 Slikkerveer 2-2
EBOH 2-4 RWH 2-2
Kozakken B 2-4 Spartaan 1-0
Slledrecht 2-2 's-Grevend 2-0
A-eerste IdasB:
's-Gravenzandse SV-VIOS 31, Leklen-DWO
2-2, DSO-WSE 12-2, Ri|nsburgse Boys-
WSB 4-1, FC Usse-Otympla 1-2, KatwiJk-AI-
phenseBoys31
DSO 2-4 VIOS 2-2
's-Gravenz 2-4 Leiden 2-1
Olympia 2-4 DWO 2-1
RljnstWrg 1:2
Katwijk
2-2 Alphense 2-0
Sliedrecht-RVC 0-6, AÖO-UVS 4-3, Excel-
sior-SC Feljenoord 31, SpiJkenlsse-SW 3
10, Roodenburg-VCS 32, Quick Boys-Spar
ta 0-4
SW 2-4 Feljenoord 2-2
RVC 2-3 Quick B 2-2
Sparta 2-3 Excelsior 2-2
VCS 2-3 Slledrech 2-0
ADO 2-3 Roodenbur 2-0
UVS 2-2 SpIJkenls 2-0
DSO 2-4 's-Gravenz. SV 2-1
DHC 2-4 LENS 2-1
Feljenoord 2 2-4 VUC 2-0
2-2, ARC-Dordrecht'90 1-6, Unilas-Gouda
33, Olympia-SVLV 7-1.
Dordrecht'90 2.4 Rljnsb. B 2-2
Alphense B 2-4 WSE 2-1
Olympia 2-4 SVLV 2-1
Gouda 23 Noordwijk
ARC
23
WSB 2-2 Unltas 23
Dames-interregionaal: Rijsoord-HBSS 31,
Stedoco-HOV 13, Oranje Wit-Vlissingen 1-
1. DSVP-Excelsior<P) 31. Kloetinge-Ter
Leede 32, SC Botlek-Zwart Wrt'2813
Zwart Wit'28 36 HOV 33
Ter Leede 34 Vllssingen 2-2
Rijsoord 34 Kloetlnge
DSVP
34 OranJeWit 31
34
31
KNVBZONDAG
Hoofdklasse A: Papendrecht-Wilhelmus 3
0, UV6WFC 2-2, AFC-DWV 32, DCV-Hol-
Iand ia 2-1, AD0'23Binkwijk 23, AaJsmeer-
DHC43, Blauw Wit-RCH 13.
Papendrecht 33 AFC 33
Sinkwljk
Aalsmeer
Hollandia
34 ADO'20
33 Wilhelmus
33 WFC
33 Blauw Wil
Achilles'29 2-2, Stevo-Qulck'20 1-".
den-Achllles'94 2-2. C: BW-LONGA 23.
TOP-EHC 13, Pannlngen-Volhardlng 31,
Venray-Halsteren 13, Geldrop-Wilhelmina
63, TSC-Baronle 03, SV Meerssen-DESK
31.
Eerste klasse A: Holland-AFC'34 1-1,
Stormvogels-Zilvermeeuwen 1-1,- OSV-De
Sloterplas 03, Volendam-Zeevogels 03,
RKAW-Hihversum 1-2, EDO-NFC4-1.
Hilversum 36 Holland 32
35 AFC'34 32
34 Volendam 32
34 NFC 32
Sloterplas
Eerste Idaaee B: Sparta-Tonegido 03, Unl-
tas-Nieuwenhoom 43, Verburch-HMSH 1-
2, Alphense Boys-Neptunus 13, Voorburg-
EBOH 23, RVC-SVW13.
ADO-Olympla 2-2, GDS-
VCS 31, Quick-VELO 1-1, OW-Rooden-
burg 03, Gouda-RIjswIJk 1-2, Spartaan'26
Orrveo03.
Oliveo 35 Olympia 33
Sparlaan'20 34 Roodenburg 33
Rijswijk 34 Gouda 32
OW 34 Quick 32
VCS 34 VELO 31
GDS 33 ADO 31
Tweede Idaese B: HOV-Xerxes 1-1, Hermes
DV6Fortuna VI. 33, TOGB-'s-Gravendeel
13, Alexandrla'66-Oud-Bei)erland 32, Slik
kerveer-De Musschen 2-1, Zwijndrecht-
ASW 2-2.
's-G ra ven deel
Ou3Bei)erl.
Zwijndrecht 33
34 ASW 32
HoV 33 Fortuna VI. 32
Musschen 33 Slikkerveer 32
TOGB 33 Alex.'66 31
Derde Maeee A: Nieuwkoop-WSE 31VEP-
Altior2-1,SJC-WSB 1-1, Blauw Zwart-Soc-
cer Boys 1-1, DONK-Lugdunum 23, DO-
COS-Woerden 13.
Soccer B 35 VEP 33
34 WSE
34 DONK
34 Woerden
33
GDA-Wippotder 2-2, DSO-
Detfia 4-2, LEN3Westlandla 13, VIOS-VUC
23, H. van Holland-Vredenburch 43, Laak-
kwartler-DW031.
H, van Holland 35 DSO 33
LENS 35 VUC 33
VIOS 34 Westlandia 32
Wippolder 34 DWO 31
34 Vredenburch 31
34 Delfia 33
LaakkWÖL
C: DHL-DRL 13, SFC-VDL 3
1, DBGC-Zwervers 32, Hefievoetslute-Over-
maas 1-1, Leonldas-PFC 33, VOC-
Excelslor'2013.
VOC 35 SFC 33
Overmaas
PFC
34
32
Excelslor'20 32
Derde klasse D: EDS-LMO 31, Hardlnx-
veld-Alblasserdam 1-1, RCD-DESV/Schle-
broek 30, VFC-CW 13. RFC-Coal 13,
Dubbeldam-Slledrecht 23.
LMO 36 RCD 33
Slledrecht 36 VFC 32
CW 34 Hardlnxv. 32
34 RFC
33 EDS
Vierde klasse k Alkmanla-SJZ 2-1, Kic-
kers'63Alphen 1-1, Leldsche Boys-LDWS 3
5, LFC-DOSR 03, Meerburg-FC Usse 13.
ROAC'73Foreholtfl 1-1.
Usse 36 Klckets'69 33
LFC 34 SJZ 32
LDWS 34 Meerburg 32
32
HW-Quick Steps 33, ODB-Celeritas 23.
WIK-8TC.
RAVA 36 Quick St 33
34 WIK 32
34 BTC 32
33 Celeritas 31
33 Spoorwljk 33
C: BEC-Den Hoorn 03,
A-Full Speed 2-2, NaakJwijk-RKDEO 3
RKDEO
Paraat
GONA
Den Hoorn
Schiplulden
8EC
33 Qulntus 32
34 FuD Speed 32
34 Concorida 32
33 Kranenburg 32
33 TEDO 31
Vierde klesee D: Bodegraven-ONA 03,
Moordrecht-Nleuwerkerk 1 J"
Sporl-Schoonhoven
GSV
33 Leerdam Sp. 31
ONA 33 Bodegraven 31
Vierde klasse E: Voorwaarts-DZB 43, DHZ-
NDC'86 33, Pullerehoek-Dlletlant 31, FCS-
Germlnal 2-2, GLZ-DJS 1-1.SMV-HI0N43.
SMV 35 DHS 32
DJS 35 Dilettant 33
PCS 34 Puttershoek 32
Voorwaarts 34 NDC'86 32
GLZ 33 DZB 32
Germinal 33 HION 33
OHW-SC Feyenoord 31, V
DHZ1-2, DCL-SCO'63 37.
Feyenoord 33 Animo H.
DHZ 34 Tedlro
OHW 33 DCL 32
Hekelingen 33 WCR 31
Vierde Massa Ge RKSVM3VDP 31, SW-
HWD 23, HSC83RKWIK 31, Delft-Aeolus
44, Schevenlngen-Swift Boys 1-1, Hlllegers-
berg-Martlnlt04.
SW 36 Delft 2-2
RKSVM 36 HWD 32
33 Schevenlngen 32
Martini!
RKWIK 23 SVDP 33
HSC'89 33 H'berg 33
Vierde Maeaa H: Excelslor-Ruks 2-1, IFC-
Emma 2-2, Merwede-DFC 13, ODS-FC Zul-
03, Gelukvogels-
Ree. 1e klasse: I
Nleuwenhoom 2-Hermes-DVS 2 4-1, Tone-
gido 2-DCV 2 4-2, Wilhelmus 2-Papendrecht
2 1-1, Rijswijk 2-UVS 2 33, DHC 2-Unltas 2
03.
t VUC 2-VCS 2 32, Roo
mse Boys 2 1-1, HMSH 2-
letmus 3ADO 2 2-2, VELO
2-RVC 2 2-1, Spartaan'20/2-VDL 2 31. B:
Neptunus 2-De Musschen 2 13, Slledrecht
23VW 21-2, DFC 2-Overmaas 2 31, Zwer
vers 23parta 2 13, Slikkerveer 2-ZwiJn-
drecht 2 24, EBOH 2-Papendrecht 3 2-2.
Ree. 3e klasse k UNIO 2-Gouda 2 03. HBS
2-Olympla 2 24, WSB 2-Nleuwerkerk 2 32,
Blauw Zwart 2-Soccer Boys 2 1-1, Lugdu-
num 2-UVS 313, FC Usse 2-DOSR 2 32. B:
DWO 2-RKAW 213, Quick 3Full Speed 2
33, Westlandia 3 RKDEO 2 32, ODB 2-DHL
GDA 2-Oliveo 2 31. C: DBGC 2-Leonldas 2
44, Excelsior'20/2-RFC 21-1, Westlandia 4-
TOGB 2 2-1Fortuna VI. 2-Xerxes 21-1SFC
2-VOC 21-2, Oud-Bel|ertand 23CO'63/2 2-
1. D: CW 2-WCR 2 23, Slledrecht 3Leer-
dam Sport 2 32, SSW 2-RCD 21-1, LMO 2-
HOV 2 32, DRL 23par1aan'20 3 23, Coal 2-
SC Feyenoord 2-5.
Res. 4e klasse A: UVS 4-DOCOS 2 2-1,
UDWS2-Altlor 2 32, SVLV 2-SJC 2 23, Al
phense Boys 3Roodenburg 32-1, Meerburg
2-ROAC '79/2 2-1, Lugdunum 3Foreholte 2
03.
BSC'68 6-Schlpl. 6 23, DVC 73. Altius
9 35, Gr.W.II/VAC 4-VELO 2 14, VCS 4-
GDA4 32, Marine 43VGW/GEB 634.
4e klasse R: Monster 13VCS 5 32, Paraat
2-EOC 41-1, PGS 3DS01213, Die Haghe
12-Flamlngo's 2 123, Nootdorp 3G.W.II/
VAC 3 2-1.
Veteranen: Maasdijk 3's3ravenzande 10
93, DEVJO13DEVJO 9 2-2.
Afdeling zaterdag
Sleutels - GWS 31, SVOW - LSW '70 1-2,
Alphla - Abbenes 2-1, Lugdunum - MVKV
13, Valken '68 - Koudekerk 23, HVZ -
Woubrugge 31
GWS 33 Sleutels 32
Valken '68 33 SVOW 32
LSW'70 24 Koudekerk 32
Alphia
Afdeling zondag
FC Rijnland - ASC 23, UDO - MMO 13,
VNL - VTL 1-1, Stompwijkse Boys - War-
munda 13, Bemardus - VNA 23
VR 34 Stompw. Boys 33
Bemardus 34 VNA 32
Warmunda 34 UDO 2-2
ASC 33 FC Rijnland 31
AMER. FOOTBALL
Play-off
1e Masse: Zaandam Glants-Z.meer Black
Angels 343, Delft Dragons-Enschede War-
Glants 311 Eagles
Black Angels 3 8
2e klasse: Tilburg Steelers-H'sum I
nes 743, Zw'drecht
Crusaders 214-12
Razorbacks 12-18 Unlcoms 12- 7
Steeiers 12-18 Strikers 12- 6
Hurricanes 12-17 Falcons 12- 5
Crusaders 12-13
ATLETIEK
Shizuoka (Jap), Internationale wedstrij
den, Mannen, 100 m, aerate race: 1. Lewis
(VSt) 10,23, 2. Mitchell (VSt) 10,25, 3. San-
gouma (Fra) 10,45;
spoon (VSt)
Sugimoto
1. Wrther-
3.46,05,3. Nakayama(JapJ^AeloTSOOOm
13.40,15, 2. U
(VSt) 8.36,28,3. Aikyo (Jap) 8.49,94. Hoog: 1
Sotomayor (Cub) en Dakov (Bul) belden 2,25
m, 2. Topic (Joe) 2,25. Polsetokhoog: 1. Je-
gorov (Sov) 5,80, 2. Gataoelln (Sov) 5,60,3.
Huffman (VSt) 5,40. Ver 1. Jefferson (Cub)
7,81, 2. Haaf (BrD) 7,59, 3. Asahara (Jap)
7,55. Hinkatapsprong: 1. Inozemtsev (Sov)
16,62,2. Anzai (Jap) 15,81,3. Komatsu (Jap)
15,41. Speer 1.Mizoguchl(Jap)82,06,2.Ze-
lezny (TsJ) 81,00,3. Vilhjalmsson (IJs) 80,96.
(V5J) 1i,11i 2.
3. Ono (Jap) 5556.1
9.04,24, 2. Plumer (VSt) 9.04,29, 3. Slrma
(Ken) 9.04,61.100 m horden: 1. Narozhllenko
(Sov) 12,73,2. Lopez (Cub) 12,98,3. Grigor-
Jeva(Sov) 13,05.Hoog:!
1,89, 3. Haugland (Noo) 1,86.
J. Salo (Jap) 1,89.
Ver 1. Ilucu (Roe) 6,58, 2.Takamatsu
6,22, 3. Bright (VSt) 6,19. Speer 1. I
(DDR) 65.90,2. Alafrantti (Fin) 62,14,3.
sul (Jap) 54,18.
Stockholm, C
Scott (VSt) 4.12,3,2. Guldberg (Den) 4.12,5,
3. Herold (DDR) 4.16,1, 4. SJölga (Noo)
4.16,7,5. Danlelsson (Zwe) 4.18,5,6. Kulker
(Ned) 4.19,1, 7. Lundström (Zwe) 4.19,7, 8.
Hansen (Noo) 4.20,5,9. Kokola (Fin) 4.24,3,
10. Engholm (Zwe) 4.30,0. Vrouwen: 1. Gas-
ser (Zwi) 4.41,6,2. Klessllng (DDR) 4.43,1,3.
Kartshö) (Den) 4.46,1, 4. Merikoskl (Fin)
5.01.5,5. BJelbo (Noo) 5.02,6,6. Ewertf (Zwe)
5.02,6, 7. Synsldnes (Noo) 5.04,0, 8. Rönn-
holm(Rn)5.10,3.
Hongarije, mannen, 3000 m steeple: I
8.29,91 Hoog: Bese 2,17 m, discus: Horvath
61,46 m. Vrouwen, var Vanyek 6,29 m,
Hartal 62,44 m.
kamp" (alio onderdelen in kort tijdsbe
stek): 1. Schenk (DDR) 7587 punten (100 m
11,84, ver 7,23, kogel 15,80, hoog 2,18,400
m 54,41,110 m horden 15,77, discus 47,38,
polshoog 4,50, speer 60,34,1500 m 5.14,03),
2. Plaztat (Fra) 7572 (o.a ver 7,55, kogel
14,71, hoog 2,08), 3. Poelman 7416,4. Dem-
mel (BrD) 7183.
(DDR)
162,28. Kogeltllit-
4, 2. Sahner (BrD)
73,02, 3. Dethioff (BrD) 72,24. Vrouwen,
Hoog: 1. Henkei (BrD) 1,98, 2. Braun (BrD)
1,85,3. Arens (BrD) 1,85. Kogel: 1. Kumber-
nuss (DDR) 20,66,2, Nelmke (DDR) 20,51,3.
Slorp (BrD) 19,73, 4. Hammer (DDR) 18,67.
Ditcus: 1. Wyludda (DOR) 68,28,2. Kreulel
(BrD) 65,32,3. Hammer 55,60.
Pari je, Marathon van Hauta-de-Seine, Men
nen: 1. Protais (Fra) 2.12.35,2. Rachlde (Fra)
2.12.52,3. Salmi (Alg) 2.13.13,4. Korepanov
(Sov) 2.13.21, 5. Dzlenlslk (Pol) 2.14.51, 6.
Malal (Mar) 2.14.59. Vrouwen: 1. Doerlmlna
Moneghetli (Aus) 1.00.34 (bwp), 2. Wakllhuri
(Ken) 1.01.42, 3. Rlnl (GBr) 1.02.10. Vroo-
wen: 1. Mota (Por) 1.09.33, 2. Beurskens
(Ned) 1.10.24,3. Waltz (Noo) 110.24
Holland Lelden) 1.05.51, 3. Mulder (AV '34
Apeldoorn) 1.08.05,4. Van Wegen (Triathlon
Amersfoort) 1.08.34, 5. Bosker (Phoenix
Utrecht) 1.09.10, 6. Van Wijngaarden (RRA
Hilversum) 1.27.41, 3. De Voor (Spirit Lely
stad) 1.29.52.
Havette, 15 taru 1. Koopmans (RK DOS
Kampen) 50.25, Z De Lange (Start '78
SteenwIJk) 50.44,3. Goeree(AV NOP Emme-
53.27, 6. De Vries (AV '55
53.48. Vrouwen: 1. Pekel (De Sprinter Mep-
pefl 1.04.37, 2. Heuvtng (Assen) 1.10.26, 3.
Koet (AV'55)1.15.22.
Haarde, 20 Mo: 1. Winters (De Gemzen
Heerde) 1.06.41, 2. Menslnk (PEC 1910
Zwolle) 1.08.19, 3. Moetard (LAAC OkJen-
zaal) 1.09.17, 4. Sterkenburgh (Start '78)
1.10.42, 5. Hooyer (De Gemzen) 1.10.51, 6.
Van Noppen (Pallas '67 Wagenlngen)
1.10.54. Vrouwen: 1. Van der Waals (AV Ve-
luwe Apeldoorn) 1.25.19, 2. Vlieger (De Ge
mzen) 1.27.16, 3. Hofmeyer (De Gemzen)
1.33.54.
Spijkantaaa kwart tristhlon: Haren 1:1. El-
mert Venderbosch (Dldam) 2.05,16 uur, 2.
Paul de Niet (Den Haag) 2.11,37,3. Arno Ra-
derosker (Maastricht) 2.12,15. Dames 11.
Ada van Zwleten (Bodegraven) 2.18,31 uur,
2. Cora Vlot (Berkenwoude) 2.28,20,3. Sonja
Jansen (Schiedam) 2.30.42.
DaltzijL 15 knu 1. Veenstra (GVAV RapIdHas
Groningen) 48.50,2. Arends (Argo '77 Gro
ningen) 49.43,3. Zijlstra (Argo '77) 50.36,4.
De Boer (Jahn II Stadskanaal) 54.08,5.
(Aquilo Winschoten) 54.50. Vrouwen: 1 o™-
ker(Jahn II) 1.09.08.
Dan Haag, 15 knu: 1. Oosterwijk (lllon Zoe-
termeer) 50 56, 2. AJbar (DulnUgt Runners
Den Haag) 50.56,3. Holtkamp (Dulnzlgl Run
ners) 51.20, 4. Gerritsma (VLTC Den Haag)
54.36, 5. Van HeIJgen (Duinzigt Runners)
55.48, 6. Kruyskamp (üiympus '70 Naald-
wijk)56.07 Vrouwen: 1. Van Es (Olympia'48
Den Haag) 1.13.54.
Gouda 10 kmj 1. Van de Velde (AVR Rotler-
-X£r
1.17, 4. Van Li
n Haag)
31.35, 5. Versieegen (De Bataven Lelden)
31.38,6. Van Zoest (AV '47 Boskoop) 31.44.
Vrouwen: 1. Van Schuppen (HRR) 35.05,2.
Vis (Olympus '70) 35.37,3, Van Peursum (SC
VoomeBrielle) 39.26.
Deume Halve marathon: 1. Van Vlaanderen
[Hellas Utrecht) 1.04.10,2. Stam (Sprint Bre
da) 1.05.10,3. Theijs (Bel) 1.05.46,4. Van de
Wansem (Phoenix) 1.05.51, 5. Van Mortel
(LGD Deume) 1.07.40, 6. Van de Broek
(GVAC Veldhoven) 1.09.30. Vrouwen: 1.
Hombergen (DAK Drunen) 1.15.05, Z Maru-
tiak (Caesar Beek) 1.16.58, 3. Van Beek
(Phoenix) 1.23.48. 10 km. Mannen: 1. Ha-
mers(Avon Heerien)31.19,2. Van Nunen(De
Kelen Uden) 31.53,3. Van de Heuvel (GAC
Gemert) 32.32. Vrouwen: 1. Van Stiphout
(LGD)35.37.
Arnhem 10 EMj 1. Kraayeveld (AV '34)
48.35, 2. Arts (VLTC) 48.52, 3. Spruljt (Bel)
49.20, 4. Gommer (Tartletos Wagenlngen)
50.33,5. Unneman (Tlon Enschede) 51.25,6.
Van Gorkum (AV Nijmegen) 52.16. Vrouware
1. De Mey 1.00.40,2. Sieders (Ciko '66 Am-
hem) 1.04.04,3. Toorenaar (Cifla Nijmegen)
1.06.39.
Haarzuilen 15 kra: 1 Hermsen (Hellas)
48.44, Z Van Treljen (Hellas) 49.07,1R van
Egmond (Hellas) 49.54, 4. Van Bameveld
(OSM '75 Maarssen) 50.43, 5. Van de Meer
(Scorpio Oosterhöut) 51.14, 6. A. van Eg-
mond (Hellas) 51.18. Vrouwen: 1. Lukklen
Rijthoven (AVR '69 Reuse01.02.48,4. Weljts
(Bel) 1.03.53,5. Van Oss (AV Valkenswaard)
1.04.29, 6. Maus (Bel) 1.06.23. Vrouwen: 1.
Van de Veerdonk (PH Vught) 1.22.26, Z
Nleslen (PH) 1.25.19, 3. Pechtold (PH)
1.25.40.1EM: Mannen: 1. Kulker (De Bata
ven Lelden) 4.02,3, 2. Versteeg (VLTC)
4.03,8, 3. Rüter (BrD) 4.06,5, 4. Vroemen
(Tartletos Wagenlngen) 4.07,9, 5. Dldden
(BeQ 4.11,4. 6. Sloot (VLTC) 4.11,5. Vrou
wen: 1. Van Langen (ADA Amsterdam)
4.37,0,2. Vriesde (AV Rotterdam) 4.37,5,3.
Freriks(PEC Zwolle) 4.45,4,4. Hamis (Sparta
Den Haag) 4.48,9, 5. Van der Plas (De Ge
mzen Heerde) 4.55,8, 6. Jongmens (Sparta)
Poillac, (Fra) Marathon: Mannen: 1Soulard
(Fra)2,26.10,2. Driessen (Ned) 2.27.28,3. De
Veen (Ned) 2.27.49.
Valkanawaard, Kempieche kampioen
schappen: Vrouwen, kogel: 1. Goormach-
tigh (PAC Rotterdam) 16,98 m (besla sei
zoenprestatie); diacua: 1. Goormachtigh
56,46; hoog: 1 Maasdijk (Ciko '66 Arnhem)
1,76. Mannen, speer 1. Van Lieshout (HAC
Helmond) 74,20; jongens, speer 1. Slrooper
(Oss 78) 64,82 (beste seizoenprestatie).
Hilversum, Baanwedstrijden: 100 m: 1. Van
der Vloot (DEM) 10,89, 400 m: 1. Van der
Vlooi 47,72,2. Roeske (Hellas) 48,25,400 m
horden: 1. Kleine Koetkamp (Argo '77)
52,59, var 1. Van der Worp (PEC) 7,52 m,
kogat 1. Verst erre(AAC) 16,62 m„ diacua: 1.
Verslerre 56,76 m. Vrouwen: 400 m horden:
- - (Clyloneus) 59,06. speer. 1.
(Ly^bkam
155,52 m.
PSV(Bndhoven) 15.964Ppunlen,
2. Sprint (Breda) 15.253, 3. AAC (Amster
dam) 14.872. Meisjes: 1. AV Rotterdam
13.490,' 2. Tlon (Enschede) 13.304, 3. Prins
Hendrik (Vught) 13.015.
Padua (tta), Vrouwen: 100 m: 1 Ottey(Jam)
10,99, 2. Uba (Nig) 11,69; 200 m: 1 Ottey
22,78, 2. Uba 23,88; 400 m: 1. Yusuf (Nlg)
50,70, 2. Breuer (ODR) 51,79; 800 m: 1.
Wachtel (DDR) 1.58,80, 2. Bruhns (DDR)
2.03,59; 1500 ut 1. May (DDR) 4.06,59, 2.
Boulmerka (Alg) 4.11,21; 100 m horden: 1.
Siebert (DDR) 12,85; ver 1. Drechsler (DDR)
7,03 m, 2. Kravets) (Sov) 6,66 m; speer 1.
Forkel (DDR) 64,36 m, 2. Renk (DDR) 62,94
m. Mannen: 100 m: 1. Imoh (Nlg) 10,32, Z
Marie Rose (Fra) 10,34; 200 m: 1. TrouabaJ
(Fra) 20,62, 2. Marie Rose 20,90; 800 m: 1.
Abdenouz(Alg) 1.46,41,2. Fall (Sen) 1.46,81;
1500 m: 1. Morceli (Alg) 3.36,46, 2. Spivey
(VSt) 3.38,90; 3000 m: 1. Brahlm Boulayeb
(Mar) 7.46,51,2. Panetta(lta) 7.47,11,3. La-
venture (Fra) 7.47,61; 400 m horden: 1. Har-
ris (VSt) 49,17, 2. Amlke (Nig) 49,72; var 1.
Evangellstl (Ita) 8,15 m, 2. Emmiyan (Sov)
8,08 m; polshoog: 1. Serge! Boebka (Sov)
5,81 m, 2. Polapovits) (Sov) 5,55 m; diacua:
1. Schmidt (BrD) 66,12 m, 2. Danneberg
(BrD) 63,48 m
BADMINTON
Dulnwljck-BCH 5-6, Culem-
borg-ZlJderveld 8-3, Amhem-Drop Shot 7-4,
Velo-Schljndel 11-0, Zijderveld-Dulnwljck 3-
Heerhug'69-Dulnwijck
2 6-5, Zwolse SC-Assen 1-10,
Overgangsklasse B: Dulnw.3-Nuenen 5-6,
Drop SH.3-BCO (za) 5^. VIcloria-Geldrop 7-
4, 't Gein-Veto 2 5-6
BILJARTEN
Driebandancompetilie Eredivisie; Voimac-
Zulex 6-2, Iwan Slmonis-Telelronika 2 84),
Teletronlka 1-B.C. Hengelo 6-2, Interart-Ro-
vano 6-2, Kil/Bavaria-Palals des Sports 2-6.
Stand: Teletronlka 3-6 (22-2), Volmae 3-6
(22-2), hran Slmonls 3-5 (20-4), Interart 3-1
(14-10), Rovano 3-3 (13-11), Hengelo 3-2
(10-14), Kil/Bavaria 3-2 (10-14), Palais des
Sporls 3-2 (6-18), Zulex 3-0(3-21), Telelronl-
ka 2 34) (0-24). Tweede dhrisie: Poule 1:
Slokkers 2-Royal '83 5-3, Pecom a-Stokkers
1 4-4, De Windhoek-Noord Brabant 2-6, Jo
Sterk 1-Biljart Krabbe 6-2, Maarectialk-
Rembrandt 4-4.
Poule 2: Weena-Celslus 2 6-2, Onder Vrien-
den-Femlc 2-6, LM-Engels 5-3, The Gam
blers 2-GBC/HDV 6-2, Jonker Frans-The
Gamblers 12-6.
BOKSEN
(Spa).
Belfast, Wereldkampioenschap, BF-var-
sie, vlieggewlchL profs: Titelhouder McAu-
ley (Nle) wint op punten van Blanco (Col) na
gevecht over 12 ronden.
Hoensbroek, Umburgs team-TSC Berlin
(DDR) 12-2: lichtgewicht Tabak (L) wint
door Interventie van de scheidsrechter (rsc)
In de eerste ronde van Ouana (B), Hcht-wel-
ter Verhaegen (L) w.o p (2-1) van Moslnsky
(B), weiter: Janssen (L) wint door opgeven In
de eerste ronde van Heinken (B), zwaarwei-
tar Hofman (L) wint door rsc In de eerste
ronde van Blgalke (B); Veurink (L) wint door
rsc In de tweede ronde van Brien (B), mid
den: Muyen (L) v.o.p (1-2) van Gaske, super-
zwaar VanderilJde(L)wlnt In de eerste ronde
van Karberg (B). Partij op medisch advies ge
staakt (blessure).
BOWLEN
Schiedam, Hoofdklasse eerst* speeldag,
Eerste rond*: Breda-Heiloo 1-2, Slttard-Den
Haag 3-0, Schledam-Goes/Emmen 1-2, Hel-
levoetsluls-Bndhoven 0-3, De Lier-Lelystad
0-3. Tweed* ronde: Hellevoetsluls-Slttard 1-
2, Breda-Goes/Emmen 1-2, Helloo-De Uer
0-3, Schledam-Lelyslad 3-0, Bndhoven-Den
Haag 2-1. Derde rond*: Den Haag-Schle-
dam 1-2, De Uer-Bndhoven 3-0, Lelyslad-
Breda 2-1, Slttard-Heiloo 1-2, Goes/Em-
men-Hellevoetsluls 34). Stand: 1 Goes/Em-
men 7 punten (plnfall 5.808), 2. Schiedam 6
(5.917), 3. De Uer 6 (5.668), 4. Sittard 6
5.526), 5. Lelystad 5(5.754), 6. Bndhoven 5
(5.583), 7. Helloo 4 (5.599), 8. Breda 3 (5.474),
9. Den Haag 2 (5.357), 10. Hellevoelsluls 1
(5.414).
BRIDGE
standen, Vrouwen: 1. Shuman-McCallum
(USA) 3.36,8; 2. Radln-Wel (USA) 3.36,4; 3.
Amolds-Vriend (NL) 3.29,9; 25. Van der Pas-
Schlppers (NL), 2.91,1; 29. Bakker-Glelkens
Ipen burg-Van Winkel
(NL) 2.80,0 procent. Mannen: 1. Chagas-
Branco (Braz) 3.56,6; 2. Nagy-Katsz (USA)
3.35,2; 3. Ballckl-Zmudzlnskl (Pol) 3.30,4; 40.
Ten Brink-de Vrind (NL) 3.01,
Van Wel (NL) 2.91,2; 57.
2.90,5.
DAMMEN
Dan Haag: HooMklaea*: Hulssen-RDG/DIO
9-11, Dordrecht-VAD 11-9, Witte van Moort-
Info Engineering 12-8, Amsterdam'80-
Drents Tiental 8-12, Maas van 't Hoog-De Ol-
dehove 12-8, SH&PTTDV-Cöte d'Or 11-9.
Eerst* klasse k De Vaste Zet-Damlust 14-6,
Ons Genoegen-Priva/De Uer 7-13, PSV
Dammen-Schledam 10-10, Den Haag-
NOAD 7-13, Excelslor-DES Lunteren 11-G,
Alblasserdam-Lent 3-17. Tweede Mass* C:
Constant-Zaandam 11-9, Het Probleem-
VAD 2 9-11, Schiedam 2-RDG/DIO 3 11-9,
RDC FUJnsburg-Heemslede 9-11, RDG/DIO
ir Boskoop 17-3, Krommenle-COte
d'Or 212-8. Hl
sen-F Ivens 2-0, M
Baljakln-E v,
iO 9-11: G. Ji
r 24), G. Be-
rends-R. Clerc 0-2, G. van Aalten-F. Luleyn
2-0, T. Berends-D. van Ofjk 1-1, S. Nlkhlla-
nanda-A. van Leeuwen 1-1, M. de Koning-W
Bremmer 0-2, H. van Aalten-E. Bronslring 0-
2, B. Peters-J. de Klein 0-2 Den Haag-
NOAD 7--B: P. Lodder-P. Roozenburg 0-2,
H. de Hardt-C. Slrooper 0-2, J. den Engels-
man-H. Ladage 1-1, J. VrolIJk-l. Tereshko 1-
I, G. Ilahlbaks-E Ratkovttsch-AHsJoel 0-2, R.
Zwart-W. van der Berg 1-1, J. Kok-A. Kokke
1-1, A. Bom-D. van 1-1, J. Edens-S. van
Uun 1-1, R Jharap-W. Wonnlnk 1-1. RDG7
DK) 2-Mulder Boakoop 17-3: L Rosendaal-
E. Hoogendoom 2-0, H. Slmons-K. de Gel
der 24), W. ADar-E van Reenen 2-0, A.
BruIJns-A. van Wijk 2-0, F. van de Velde-J.
Meurs 2-0, P. Slagter-P. Swart 1-1, N. van
Embden-H Meester 2-0, P. Scheeree, de
Kraker 0-2, F. van Eenennaam-F. van Beek
2-0, H. Jagram-W. Burger 24). Schiedam 2-
gen-J. Leenaars 0-2, H. Lansbérgen-W. Sto
ker 1-1, J. Out-J. Veenstra 1-1, R van Dijk-D.
van der Lem 2-0, T. Vrijland-J. Bos 1-1, T. Tll-
man-J. Hoogland 24), L van Steenoven-fl
van Uen 1-1, P. Melnster-B. Baksoellah 1-1.
DUIVENSPORT
duiven
214.1. E Starre 15.33 uur (1070 mpm), 2. en
3. H. Geldof 15.40 en 15.44. P.V. Rijswijk.
102.1. D. Ramsteln 15.48 (1012), Z H. Gljzen
15.48,3. H. v. Diggelen 15.56. Gevl Vrien
den Wassenaar. 349.1en 2. Onvlee-Lange-
15.51 (1046), 3. 15.f"
KP.C. GavL Vriandaa 122.
(1060), 2. C. v.d. Kley 15.50, 3. Gebr. Faria
15.45. Gert. Vrienden Voorburg. 252.1. M.
Donck 15.37 (1063), 2. F.
3. J. c
r 15.40.
rt 644.1. en Z Th. Houwellng Zn.
15.37 en 15.37 (1077), 3. Gebr. v.d. Berg
15.37. De Zaterdagvliegers. 179. 1. L
Spaans 15.41 (1049), 2. en 3. L Meyer 15.41
en 15.42. De Ooievaar. 180. 1. W. Vrolijk
15.37 (1068), 2. en 3. Bentvelzen—Gerritsen
GOLF
Gayataran, Stork NK matchptsy, professio
nal*, Finale: Steenkamer verslaat Swart 3 en
2.
Saint-Hom-to-Brotech* (Fra), Trophae
Lancéme, 1,5 miljoen gulden: 1. Olazabal
(Spa) 269 slagen (68 66 70 65), Z Montgome
ry (Sch) 270,3. Johnstone (Zlm) 271,4. Ja
mes (Eng), Pany (Aus), Davis (Aus) 275, 7.
Romero (Arg), Darcy (Ier), Ballesteros (Spa)
276,10. Clayton (Aus), Rivero (Spa) 277.
Oskvflie, Ontario, Canada** Open, man
nen, Stand na da dard* dag: 1 Gardner
(VSt) 207 slagen (72 68 67), 2. Price (Zlm) en
Levi (VSt)belden 208,4. Wadkins (VSt) 209,
5. Wiebe (VSt), Barr (Can), Faxon (VSt) en
Tennyson (VSt)allen 210.
Kont, Washington. Safeco Classic, vrou
wen, Stand na da derde dag: 1. Sheehan
(VSt) 200 slagen (69 65 66), 2. Figg-Currier
[VSt), Rubln (VSt) en Coe (VSt) allen 210,3.
Ammacappane (VSt) en Green (VSt) belden
HOCKEY
HGC-OranJe Zw. 4-1, Kar
pong-SCHC 1-1, Amsterdam-Forward 4-
KI. Zwlts.-Tilburg 0-1, Bl'daal-VIctorla 1-
HDM-Plnoke5-1.
HGC 3-6 Kampong 2
Amsterdam 3-6 SCHC 2
HDM 3-5 Oranje Zw. 2
Bl'daa) 3-5 Plnoke 2
Tilburg 3-4 Victoria 2
Kl.Zwits. 3G Forward 2
Rotterdam-Tegen bosch 2-0, Hattem-Hudito
3-1, MOP-Gootsche 0-2, Deventer-Gron.
Sluds. 3-4, Geel Zwart-Ede 0-2
Ovargangtklasto B: Alllance-Concordla 2-
2, NIJmegen-Lelden 2-1, Leonldas-EHV 6-1,
Den Bosch-Schaerw. 3-1, Breda-MEP 1-2,
Gronlngen-Unlon5-3.
Eerste Massa k Voordaan-Groen Geel 2-1,
DSHC-Keep R 3-1KlevHen-Haaskamp 4-1
Asvion-RIng Pass 14), Tempo-Warande 1-3.
Earata Mataa B: Alecto-HBS 2-3, Be Falr-
Huriey 3-3, Laren-Kameleon 8-1, Rood Wit-
Roomburg 2-1, Bennebroek-HIC 6-1
-4, Ever-
green-VCL 4-0, Forescate-Splrtl 2-3, Noord-
wiJk-Cartouche 0-3, Alphen-Dopte 2-0.
Twaada Maaae B: Aeolus-Vlijmen 2-0, De
Dom mei-Oude Maas 5-3, Hopbel-Tempo '34
0-2, AMHC '65-Dordrecht 1-0, Krimpen-
HGC-HDM 1-2, Kampong-
Rotterdam 2-1, Amsterdam-EMHC 4-1,
MOP-Laren 1-0, Bl'daal-Den Bosch 1-1,
Gronlngen-Hllversum 1-2.
Amsterdam 3-6 Bl'daa) 3-3
HDM 3^ Hilversum 3-3
MOP 3-5 Den Bosch 3-2
HGC 3-4 Laren 34)
Kampong 3-4 Rotterdam 3-0
Groningen 3-3 EMHC 3-0
OvargangsMaeaa A: Plnoke-Son 4-1,
Union-Rosmaten 3-1, Rlr"
gen 2-3, Zwolte-KI. Zwils.
ley 0-0, HBS-MEP 3-0.
OvoraanasMasse B: Sch'
2, HOD-DKS 2-0, Vento-WereDI 2-1, SCHC-
Alllance 1-1, Ede-Upward 0-1, Qui Vhe-
OranJeZw. 1-1.
Earata Maaae k Push-Forward 4-2, Waran-
da-Klevttan 1-0, Craeyenh.-Breda 24), Zwart
Wtt-VIcloria 2-3, Cartouche-Leonldas 0-0.
Earata Maaaa B: Alecto-Goolsche 2-1,
Amersfoort-Amhem 3-2, AJkmaar-Voordaan
1-7, Rood Wit-HIC 0-2, Hutzeo-Strawberr. 1-
1.
Twaada Mana A: Evergreen-HDS 3-1, Do-
ple-Rijswijk 1-2, Hudito-Ommoord 1-1,
Groen Geel-Krimpen 04), Te Werve-Splrit 0-
2.
Twaada Massa B: Lelden-Hermes 2-0, Xe-
ntos-Forescate 3-3, Echtrop-Kraalen 2-1,
Haartem-Bennebroek 3-1, Roomburg-Zand-
voortO-2.
Twaada Maaaa D: Tempo '34-Asvion 3-1, Li
berty-Vllssingen 0-1, Etten Leur-Olympia 0-
0, Prinsenb.-Ten J
HONKBAL
Amerikaans* competitie, National league,
Vrijdag: Los Angeles Dodgers-Cincinnati
Reds 10-4, Montreal Expos-Pittsburgh Pira
tes 4-2, Philadelphia Phlllles-New York Mets
4-1, Atlanta Braves-San Diego Padres 7-3,
Houston Astros-San Francisco Giants 2-1,
St. Louis Cardinals-Chicago Cubs 4-2. Za
terdag: New York Mets-Phlladelphla Phillies
4-2, Los Angeles Dodgers-Clndnnatl Reds
3-0, San Dtego Padres-Atlanta Braves 5-3
[11 Innings), Montreal Expos-Pittsburgh Pl-
.8 6-2.4
York Yankees-DotroH Tigers 5-2, Toronto
Blue Jays-Baltimore Orioles 8-7, Chicago
White Sox-Boston Red Sox 4-0, Cleveland
Indians-Kansas City Royals 6-4. Texas Ran
gers-Milwaukee Brewers 2-1, California An
gels-Seattle Mariners 7-5, Oakland Athte-
llcs-Mlnnesota Twins 9-1. Zaterdag: Toron
to Blue Jays-Baltimore Orioles 4-3, Oakland
A's-Mlnnesota Twins 4-1, Chicago White
7-4, Detroit Tigers-
Dsn Haag, Playofft NK: Klnhelm 510 0 310
0 0 10, Pirates 0 0 314 010 3 12, Werp-
cljlers Klnhelm: Lommerde (4 1/3 Inn. 2
man) 1-1-7-3, Tom Nanne (4 2/3) 2-2-7-0; Pi
rates: Cohen (4 2/3+2) 4-2-12-2, Van Gor-
cum (21/3+1) 4-1-34), Callenbach (2) 4-1-3-
0. Homeruns Klnhelm: Knol (2e Inn. solo),
Ten Bosch (5e solo), Paul Nannen (5e solo),
Halderman (5e solo); Pirates: Khoury (3e 2
man), Ansjeltena (4e solo), Forcuccl (5e+2),
Ansjeltena (5e solo, 7e solo), Marlijn Faneyte
|9e+2).
SpartaOOOO01001 2, Neptunus0100
0 0 0 0 0 1, Werpdjfers Sparta: Koster
(8+2) 7-8-44), Brauckmuller (2/3+2) 04)-1-0;
Sparta: Stewart (9) 6-2-4-0. Homerun Neptu
nus: Brauckmuller (2e solo).
Pirates 10301310 x 9, KlnhelmOO010
3000 4, WerpcJJfers Pirates: Faneyte (9) 5-
1-8-2; Klnhelm: Paul Nanne (2+1) 1-1-34),
RIJsl (6) 3-1-11-1. Homeruns Pirates: Ansje
ltena (3e+2), Faneyte (6e solo), Khoury (7e
solo); Klnhelm: Halderman (6e solo).
Neptunus 2 010 0 0 51 x 9, Sparta 0 0 0 0
0 3010 4, Werpdjfere Neptunus: Kohl (9)
8-1-7-2; Sparta: Bennlngshof (2+2) 0-1-6-1,
Hovorka (6): 1-4-7-1. Homeruns Neptunus:
Kruyt(8esolo).
OvargangiMam; G.TwIns-Tllburg 4-1, TTI-
burg-Boekaitiers4-9
Eerate Maaae A: Wassenaar-Terrasvog. 2-3,
KANOVAREN
K11000 m: I.Weljzen (Maas
tricht) 3,57,8,2. Nljkamp (Deventer) 4.00,13.
Benschop (Bndhoven) 4.01,6. K2 KMO m: 1.
Wel)zen/NI|kamp 3.36,9, Z De NIJs/Molman
(Amsterdam) 3.41,4, 3. Ronald en Eric Pel'
(Alkmaar) 3.48,7. K1 500 m: 1. Nl|kamp
1.46,6, 2. Weljzen 1.48,3, 3. Eric Pel 1.49,5.
K2500rrc 1. WelJzen/NIJkamp 1.37,4,2. Eric
en Ronald Pel 1.40,7, 3. De NIJs/Molman
1.42,1. Vrouwen, K1 1000 m: 1. Bulk (Am
sterdam) 4.26,7, 2. Veldman (Zaandam)
4.44,4, 3. Chantal Augustus (Maastricht)
4.45,0. K21000 (R 1. Veldman/Bulk 4.16,6,
2. Chantal en Slmone Augustus 4.27,7,3. Pe
tra en Marion Lagrand (Zaandam) 4.35,5. K1
500 m: 1. Bulk 2.07,4, 2. Veldman 2.12,0, 3.
Slmone Augustus 2.16,6. K2 500 m: 1. Veld-
man/Bulk 1.58,4,2. Chantal en Slmone Au
gustus 2.02,6, 3 Pelra en Marian Lagrand
2.03,5.
KORFBAL
Hoofd Maaae A:
KinderdlJk-DKOD 7-3, LDO-Allen W 9-11,
Rohda-Dle Hage9-13, ZKC '16-SC09-11
Die Haghe 3-6 ZKC'16 32
Rohda 3-4 SCO 32
3-4 Klnderd. 32
Allen W. 34 DKOD 3-0
DOS '46-OAmhem 11-15, DOS '46-PKC11-
10, DVO-W. Kwiek 1314, DaltoO. Amhem
11-9, Deelos-Fortuna 139
Deetos 36 PKC 32
DOS'46 34 Fortuna 32
O. Amhem 2-2 Dalto 32
DVO 2-2 W.Kwtek 32
VEOW?39*Sparta (N)-OranJe Zwart 139,
TOP(S)-Drachlen 11-12, VEO-Oran)eWit(D)
11-9, Wtt Blauw-KVS 39; B: Gr. Geel-Swifl
(M) 8-6, HKV-Blauw Wit 313, T
1317;
i 1313,
C: DTV-Ready 7-15,
veen 310, DTV-LUTO 14-7, NIC-Sparta (W)
2311, SI03 Ready 14-11; D: AJbatros-AKC
12-14, Albatros-DEVD 312, AKC-Rapldltas
22-11, Keizer Karei-Het Zuiden 11-6, ZKV-
Swift(A) 7-5
Trekvogels-Rdes Pacta 9-5, Ai
(D) 1311, Kwlek-Sporting 1
RODA-Trekvogels 1315, TOV-
-Trekvogels 1315, TOV-Fldes Pacla
-7; F: Futura-DanaTden 136, BI. Wtt '51-
1-1 i. E
nesl-Futura 4-7, Rozenburg-Diamco 36, G:
Pemlx-Ondo (G) 12-9, Anlmo-Nieuwerkerk
36, Ondo (GJ-Usselvogels 9-8, Pemix-HKC
(Ha) 11-8, Tweemaal Zes-Snel 1318; H: Rust
Roest-PSV 9-8, Meervogels-Overkanlers
1313, DETO-DKV 1311, DEC-Regenboog
34
Tweed* Maaae F:
ALO-Zulderkw. 311, Flduda-K. Zaandijk 3
2, ALO-Vlctoria 38, Algemene-Hoogvltet
139; G: Avantl-Fiks 1314; Avanll-ADO 3
11; Fiks-Ventura S 17-7, ONDO (M)-Merwe-
de 37, Olymplade-TJoba 10-8; H: Sportiust-
GKV (G) 38; NKV-Kllmop 134; Or. Wtt (T>
Excels. 37
Darde Maaaa K:
KVR-Vr.'schaar (B) 35, GKV (H)-DKC 7-13j
Hou Stand-Nw. Flora 7-7, WION-KNS 7-5; L
Adief-Phoenlx 313, SEV-Olymplaan 310,
Adtef-Vrtesse 312, SuccesGEV 139, Cres-
cendo-Olymplaan 311, Phoenlx-ODO (D)
10-11, M: NIO-Reeuwl|k 12-8, Excelslor-
Reeuwijk 12-4, NIO-THOR (R) 311, Vetod-
tas-Vatto 6-5; tt BI. Wil (K)-Kapelten 11-1,
Bolnes-Maassluls 9-4, DVS '63Di)kvogels 7-
TOP (AJStormvog. 12-10.
leterve overgang aklasaa B:
Dverkant. 2-Fldes P 2 38, Achl
Futura 2-H. Zuiden 2 7-5, A. Weerb. 3NW
Rora 2 10-3, Bl. Wtt 3Gr. Geel 4 39; F:
Vlaardlngen 2-Klnderdljk 3 38, Deetos 3
Samos 2 10-5, Fulura 3Trekvog. 2 12-8; G:
2 37; H: PSV 2-Vr.s
wers 2-Rusl Roest 3 11-5, Vr.schaar 2-Re-
genboog 2 7-7, DETO 2-Qulck 2 37, Sportl.
2-PSV24-5
Ret. twaade Maaaa K:
Kwlek 2-IJsselvog. 2 11-5, Rozenb. 2-Pemix
Bolnes-Snel 4-10, DETO-SDO 32, Kinder-
diJk-HKC 7-3, TOP-HKV 314, E Anlmo-
Swift 7-9, KOAG-PKC 4-6, Maassluis-Trek
vogels 39, Vrtesse-Korbls 37
MOTORSPORT
ten, 2. Koppe (Voorburg) 11,1
deren) 8,4 Groen (Nleuwleusen) 7,5. uraay-
er (Slochteren) 4.6. Steman (Den Haag) 3,7.
Pino(Baam)2,8. Bakker (Surhulzen)O. ~"J
39,2. EL
ja 137,
Phillip island (Aua), Grata Prijt van Auatra-
I», 125 cc: 1Caplrossi (Ita) Honda 97,9 km In
38.39,614 (gem. 151,871 km/u), 2. Casanova
(Ha) Honda 38.39,881,3. Romboni (Ita) Hon
da 38.39,959, 4. Spaan (Ned) Honda
38,40,252, 5. Greslnl (Ita) Honda 38.40,261,
6. Raudies (BrD) Honda 38.49,042, 7. Ap-
pleyard (GBr) Honda 39.01,706, 8. Wada
(Jap) Honda 39.01,706, 9. Gramlgnl (Ita)
Aprilia 39.01,713, 10. Luehti (Zwi) Honda
39.03,384. Snelste ronde: Romboni
1.43,959, gem. 154,030 km/u). Eindatand
WK: 1. Capirossl 182 punten, 2 Spaan 173,
3. Preln (BrD) Honda 169,4. Romboni 130,5.
Raudtes 113,6. Martinez (Spa) Rotax 105,7.
Casanova 103, 8. Greslhl 102, 9. Gramlgnl
84, 10. Luethl 78. 250 cc 1. Kodnksl (VSt)
Yamaha 115,7 km In 42.38,600 (gem.
162,719 km/u), 2. Bradl (BrD) Honda
42.40,497, 3. Cadalora (tta) Yamaha
42.47.479,4. Seattle (Aus) Honda 42.50,387,
5. Zeetenberg (Ned) Honda 43.07,251,6. Cri-
ville (Spa) Yamaha 43.12,338, 7. De Radi-
gues (Spa) Aprilia 43.12,347, 8. Shimuzu
(Jap) Honda 43.14,677,9. Schmld (BrD) Hon
da 43.44,934, 10. Sarron (Fra) Honda
44.00,581. Snelsle ronde: Koclnski in
1.36,681, gem. 165,625 km/u. Eindatand
WK: 1. Koclnski 223 punten, 2. Cardus (Spa)
Honda 208,3 Cadalora 184,4. Bradl 150,5.
Zeetenberg 127, 6. Wlmmer (BrD) Aprilia
118,7. Shimuzu 100,8. Schmld 92,9. Cornu
(Zwi) Honda 86, 10. Sarron 78. 500 ca 1.
Gardner (Aus) Honda 133,4 km 47.45,053
(gem. 167,670 km/u), 2. Doohan (Aus) Honda
47.45,909, 3. Rainey (VSt) Yamaha
47,47,792, 4 Lawson (VSt) Yamaha
48.27,585, 5. MacKenzie (GBr) Suzuki
48.39,573, 6. Garriga (Spa) Yamaha
48.45,592,7. Pons (Spa) Honda 48.50,284,8.
Goddard (Aus) Yamaha 49.15,274, 9. Chill
(Ha) Honda op 1 ronde, 10. Papa (Ita) Honda
op 1 ronde, 12. Doorakkers (Ned) Honda op
3 ronden, 13. Schwantz (VSt) Suzuki. Snelsle
ronde: Gardner 1.34,560, gem. 169,340
km/u. Eindatand WK: 1. Rainey 255 punten.
2. Schwantz 188,3. Doohan 179,4. MacKen
zie 140, 5. Gardner 138, 6. Garriga 121, 7.
Lawson 118,8. Ruggla 110,9. Sarron 84,10.
Pons 76.
Tol bert, NK wegrace*, 5a wedstrijd, 125cc
1. Molenaar (Loplkerkapel), 2. Nljenhuls
(Heerde), 3. Koopmans (Helno), 4. Smit
[Stadskanaal), 5. Bodelier (Rosmalen).
Stand: 1. Molenaar 81,2. Spaan 80,3. Nljen-
huis 74,4. Smit 56, 5. Koopmans 52.2S0ec:
1. Van der Heyden (ZaHbommel), 2. J. van de
Goorbergh (Breda), 3. P. van de Goorbergh
(Breda), 4. Boeraan (Almelo), 5. Van de Bra
ke! (Hilversum). Stand: 1. J. van de Goor
bergh 81, 2. Zeetenberg 80, 3. P. van de
Goorbergh 65, 4.
Heyden 54. Super
zwaag),2, Pa)lc(DenHaag),3.
Aalburg), 4. Rscher (Bussum).
(Temeuzen). Stand: 1. Pajlc 82 (kampioen),
2. Van de Wal 60,3. De Vries 57,4. Doorak
kers 57,5. Twikler 41.
Vimmtrby, weretdkamptoenachap moto-
Verenigde
Nederland (Tragter 125 cc, Strijbos 250
en Van der Ven 500 cc) 17,6. Engeland 21,7.
Australte 21,8. Duitsland 22,9. Rnland 24
Mantova (Ita), GP cross, zijspannen, acht
ste race, Earata manche. 1. De Vries/Visser
(Ned) Zabe), 2. Janssen/Geurts van Kessel
(Ned) Honda, 3. Nlelsen/Bttsch (Den) Kawa
saki, 4. Garhammer/Haas (BrD) KTM. Twee
de manche 1. Janssen, 2. Tlmmermans-
/Verhagen (Ned) Kawasaki, 3. Netterscheld-
/Jehle (BrD) Zabel,
(Ned) KTM. f
e 1. De Vries (Lange-
aag), 3. Colet (Wijk en
ussum), 5. Willemsen
I. Bakens/MIchieisen
mer/Haas 167,4. Netterscheld/Jehte 160.
PAARDESP0RT
Wassenaar, Duindigt, dravarijan an rt
d 3,30
43,90.
1. Earby AH (A. de
Wrede) 3.28.7-1.20.3, 2. Carlter Reglna, 3
Chagall. Toto: winnend 1,60 plaats 1,401,90
2,50 koppel 6,40, trio 75,20. Derde koara,
«09 m: 1. Dun|a Elsene (H. Grilt) 2.05,6-
1.18,1, 2. Flag Waver, 3. Ester Vlctrix, 4.
Dean d'Asler Toto: winnend 12,90 plaats
3,60 2.50 1.18.1 koppel 46,70 trio 309,30
kwartet 1771,20. Vierde koen, ren 2900 m:
1. Shirley Day (T. Braun) 2.51.1,2. Niyll Reel,
3. Nehry. Niet gestart: Creetouwer en Byor-
ilng. Toto: winnend 12,90 plaats 4.10 3.30
koppel 47,10 trio 585,80. Vijfde koers, 2000
m: I.Cheela Ario(D. LuKJe) 2.38,3-1.19,2,2.
Chris Victory, 3. Damlaannora. Niet gestart:
Anja B. Toto: winnend 5.30 plaats 2,20 1.40
koppel 5.40 trio 41.10. Zaad* koara, «09 m:
1. First of John (H. Langeweg) 2,09,6-1.20,5,
2. Fifty FHty, 3. Fighting. Tc
plaats 1,70 2,20 koppel 6,30 trio 121,
vend* koara, «00 m: 1. Bustelk) (D.
121,50. Ze-
l.58,3,2.FyrstofTroy,3.
gestart: Fablan Delta. Toto: winnend 6,40
plaats 2,30 1,60 5,00 koppei 8.40 trio 241,40
Achtste koara, 2100 m: 1Butcher's Lady (R.
Kromkamp) 2 44,6-1.18,4, 2. Astrid Marian,
11,40 3,60
2,40 koppel 28,60 kwartet 5.017,80. Hagen
de koara, 2000m: 1. Fantall (H. Grift) 2 37,6-
1.18,8,2. Nick Hoff, 3. Wise Impulse. Niet ge
start: Benelux. Tolo: winnend 1,60 plaats
2,60 3,80 koppel 9,20 trio 107,80. W5 Spat
6-6-4-1-8. Uitbetaling: 8.616,60. Omzet To-
laiisator 399.382,00.
La naken, CSIO, Grote Prijs, tabel A, 1,90 m,
na twee barrage*: 1Lanslnk (Ned) Egano 0-
41,98, 2. Bost (Fra) Raspail 0-43,21, 3. Ro
bert Smith (GBr) Silver 0-45,17,4. Vangeen-
berghe (BeO Queen of Diamonds 0-46,89,5.
Sarasola (Spa) Marignl 4-52,42, 6. Hendrix
(Ned) Zargo Z 6-56,10,7. Slaton (BeQ Careful
8-46,25; na eerste barrage: 8. Le Jeune (Bel)
Dry 4-50,97,9. Tops (Ned) Top Gun 4-53,12,
10. Fisher (GBr) Act'—
natareg*lTsh«V
Lenssens (Bel) Bijou d'Or 0-39,1
(Fra) Olban 0-39,83, 4. Hendrix/Aldato 0-
41,93, 5. Van de Broek (Ned) Olympic An-
89,26, 10. Vangeenberghe/Avonh
81,72, 14. Tops/Top Gun 4-84,94. F
apringconcoura, tabal A, 1,40 m: 1,
/Dancing Glri 65-52,95, 2
Marignl 65-54,78, 3. Tokl/I
55,33, 4. Ehrens (Ned) Oh
55,70, 5. AkHs Fuchs (Zwi,
57.29.6. Schartfenberger (VSt) Domlnca 65-
57.36.7. Beatrice van Paesschen (Bel) Geral-
do 65-59,53,8. Langemeyer (BrD) Rlnnetou
Z 65-61,28, 9. Cassan (GBr) Soloman 63-
61,53, 10. Michael Whttaker/DIdl 62-8,56.
Jachtapringconcoura, tabal C, W m: 1.
Hendrix/Declslon 67,18,2. Lenssens/Fanny
68,04,3. Sanchez-Aleman (Spa) Twist 71,02,
4. Harris (GBr) Paradise Pepper 71,50,5. Le
Jeune (Bel) Royal 73,05, 6. Robert/Pivolne
if 74,71,1
Lite 75,38. Springconcours in twaa fasen,
tabel A, 1,40 m: 1. Michael Whltaker/My
Monsieur en Lanslnk/Acord 0-27,34,3. Hen-
drix/Dedslon 0-28,06, 4. Grand)ean (Zwi)
Chrissy 0-28,33,5. Nicolas (Fra) Pimpeche 0-
28,35, 6. Sanchez-AJeman (Spa) Twlsl 0-
28,37, 7. Heisen (Bel) Tamlno CO-29,21, 8.
Schartfenberger/Domlnca 0-29,23. YOUNG
RIDERS, Dreatuurproef: 1. Tecktenborg
(BrD) El Paso 1180,2. Vlebahn (BrD) Gouver
neur 1168,3. Kllnnert (BrD) Radames 1141,
10. Janssen (Ned) Werner 1055. K0r 1. Vle
bahn (BrD) Gouverneur 70,18,2. Uzzy Loris-
lon-Clarke (GBr) Tham 65,88,3. Bauer (BrD)
Nouveau Je 63,22, 4. Lanzlnl (Fra) Joujou
Fleury 62,60, 5. Schotte (Ned) Wategro
62,20,9. Janssen (Ned) Uron 56,82. Donaua-
schingan, CSI/CDI, Grof* Prijs, tabal A,
1,90 na twaa manchaa an berraga: 1. Rodrt-
go Pessoa (Bra) Imperial 5-50,7,2. Molliger
(Zwi) Qulnta C 8-41,42; na twee omlopen: 3.
Raymakers (Ned) Olympic Zamlra 0,25-
172,67, 4. Gundel (BrD) Prints 4-146,29, 5.
Thomas Fuchs (Zwi) Dollar Glri 4-152,12, 6.
Frühmann (Oos) Lamor 4-152,62, 7. Konle
(BrD) Lavedo 4-153,68, 8. Krteg (BrD) Cha
blis 4-155,17, 9. Mater (BrD) Leon 4-162,85,
10. Pronko (Fra) Nymphe d'Heric4,5-174,16.
Prijs der Azen, tabel A, 1,50 m, na twee bar-
rages: 1. Ludger Beerbaum (BrD) Grand
Plaislr 0-41,4, 2. Becker (BrD) Pamlna'0-
42,1, 3. Huck (BrD) Nepomuk 0-42,7, 4.
Schumacher (BrD) 3-54,9, 5. Gundel/Prints
4-43,0, 6. Von Buchwaldt (BrD) Alexa 12-
48,1 Kwalificatie voor GP, tabal A, 1,50, na
barrage: 1. Rodrigo Pessoa/lmperial 0-
44,93,2. Ludger Beerbaum/Rosella 0-45,85,
3. Johanssmann (BrD) Garlic 3-59,08,4. Nel-
A, 1/40 m, na batre-
ge: 1, Pollman-Schweckhorst (BrD) Just
Blacky 0-31,35,2. Ludger Beerbaum/Stroke
ol Luck 0-31,86, 3. Nelson Pessoa/Paper
Doll 0-32,62,4. Becker/Ben)amln 0-32,93,5.
Sloothaak (BrD) Progress 0-32,97, 6. Von
Buchwaldt/Lausbub 0-33,14. YOUNG RI
DERS, Springconcours, na twaa manchaa
en barrage: 1. Wienfort (BrD) Granny Fox 0-
39,70, 2. Jensen (Den) Mount Everest 0-
49,94,3. Kwint (Ned) Zamora 4437,57,4. Bij
loos (BeO Adora 4-40,84; zonder barrage 5.
Relners (BeQ Stemdeuter 4-154,90, 6.
5) True
4-161,7. G
Prijs van de Toekomst, tabal A, 1,50 m, na
twee barrage*: 1 Vollmer (BrD) Benlto en
Behring (BrD) Bramln belden 0-40,2,3. Fer-
vers (BrD) Feodora 4-36,3,4. Ahlmann (BrD)
Samor 4-37,6; na normale parcours: 5. Jens
Mehlkopf (BrD) Romero 0,75-105,1 DRES
SUUR, Grand Prix: 1. Otto-Crepln (Fra) Cor-
landus 1449, 2. Balkenhot (BrD) Goldstem
1446,3. Shicke!berger (Zwi) Gaugln de Lully
1440,4 Werth (BrD) Fablenne 1414,5. Kem-
rner (BrD) Goto en Kroth (BrD) Golfslrom bel-
■>-- -Qtto-Cre-
ix Spedal: 1. Otto-Cre-
2. Stückelberger/Gau-
3. Balkenhol/Goldstem
1444,4. Kroth/Golfstrom 1433,5. Werth/Fa-
bienne 1417,6. Kemmer/Golo 1387,7. The-
odorescu (BrD) Grunox 1382, 8. Werl-
h/Welngarl 1354. Kür. 1. Kemmer/Borsalino
72,8, 2. Hanson-Boylen (Can) 71,5, 3.
Goldschmldt (BrD) Waterloo 68,8, 4. Conz
(Ita) Lahti 68,3, 5. Plewa (BrD) Geronlmo
66,8. S-proeh 1. Kemmer/Gok) 1231,2. Bal
kenhol/Goldstem 1223, 3. Theodorescu/
Grunox 1186, 4. Laus (Ita) Adrett 1180, 5.
Lange (BrD) Zzen 1175. VIERSPANNEN,
Eindstand: 1. Sandmann (BrD) 114,93, 2.
Eriksson (Zwe) 116,93, 3. Bozslk (Hon)
118,53,4. Chrtster Pahlsson (Zwe) 121,00,5.
Jan-Erik Pahlsson (Zwe) 126,53.
SCHAKEN
Ivantsjoek (Sov) 1/2-1/2, Tlmman (Ned)-NI-
kollc(Joe) 1/2-1/2. Stand: 1Kamskl 6 pnt, 2.
lvants|oek 5,3. Short en Gelfand 4,5. Nlko-
llc, Seirawan en Andersson 31/2,8. Timman
21/2.
Hoofd Mataa: Groningen-BSG 5-5, SMB-
Ulrechl 3-6, Eindhoven-De Variant 5-5,
HSG-Ph.Lekfen 7'-4-2'A, Rotterdam-Am-
stelveen8-2.
Earata Maaae A: Gron. Il-WGM 2-8, TAL-
HMC 3-7, VHS-Ph.Leeuw 4-6, ASG-SISSA
6%-3'AHWP Z-A'veen II
Eerate klasse B: HWP SvG-Chariois 4%-
4%, OoIevaar-DSC A'/i-S'A, LSG-Cap. a/d
IJ. 1 '/4-8'A, Kr. a/d IJ.-DD 31/4-6%HWP ZII-
R'damll2V4-7V4.
SQUASH
Wah Cantt, Open Pakistaan* kampioen-
schep, Halve finale*: Jahanglr Khan
(Pak/1)-Elopuro (Rn/6) 9-3 10-9 9-3, Jans-
TENNIS
man 64) 6-2, Slemerink - Ettlngh 4-6 6-2 2-
6, Lodder - Kempers 4-6 4-6, Jagerman-
/Field - Schilder/Akkerman 6-1 6-0, Sleme
rink/Lodder - Ettlngh/Kempers 6-7 2-6.
ELTV - Popeye Gold Star 5-1. Wasserman
- Van der Berg 6-4 7-5, Coorengel - Boog-
ert 1-6 5-7, Haarhuis - Kra|lcek 6-3 6-2,
Bogtstra - Utgren 4-6 7-5 6-3, Wasserman-
Coorengel - Van der Berg/Boogert 6-3 6-
- Haarhuis/Bogtstra - KraJIcok/Utgren 6-1
- Sov|etunle 2-1. Kam-
stra - Soekova 6-1 7-5, Nlemanlsverdrlet -
Ignaljeva 0-6 6-1 4-6, Niemantsverdrtet-
/Kamslra - Soekova/lgnaljeva 6-3 4-6 6-1.
Derde plaats: Bondsrepubliek - China 341.
Finale: Sov|etunle - Australië 2-1. Tomas-
hevtts) - Vasilladls 6-3 6-2, Medvedev -
Doyte 6-2 4-6 5-7, Katelnlkov/Medvedev -
Doyte/Scenney 7-6 6-3. Derde plaats: Zwe
den - Spanje 34). Vijfde plaats: Argentinië -
Italië 2-1. Zevende plaats: Verenigde Sta
ten - Frankrijk 2-1. Negende plaats: Zuld-
Korea - Mexico 3-0. Elfde plaats: Brazilië -
Israel 3-0. Dertiende plaats: Chili - Neder
land 34), Rlos - Lacrolx 6-4 6-1, Sllbersteln
- Boerhorst 7-5 6-4, Briones/Rlos - La-
croix/Boerhorst 2-6 64 7-5. Vijftiende
(Spa/6) - Tauson
(Den) 6-1 6-2, Skoff (Oos/2) - Rossel
(Zwi/4) 4-6 6-3 6-3. Rnate: Skoff - Brugue-
ra 7-6 7-6,
Bordeaux
Mannen, 52S4I00 gulden:
Hahre finales: Ivanisevic (Joe/2) - Perez-
RokJan (Arg/3) 6-4 6-4, Forget (Fra/4) -
Agenor (Hal/8) 6-3 6-4. Rnale: Forget - Iva
nisevic 6-4 6-3. Dubbelspel: Carbonell/PI-
mek (Spa/BeO - Bahraml/Noah (Iran/Fra) 6-
7 7-5 6G.
KitzbQhaL
Vrouwen, 1754)00 gulden:
Halve finales: McQuillan (Aus) - Wtesner
(Oos) 7-6 6-3, Kohde-Kllsch (BrD) - Cecchl-
nl (Its) 64 67 7-5. Rnale: Kohde-Kllsch -
McQuillan 7-6 64.
Athene.
Vrouwen, 1304)00 gulden:
TAFELTENNIS
1: Swift D-Vught 4-6, Red
oiars-uoion "mj, Megactes-Scylla 2104)
Eerste dhriele 2: TTCV-Oegstgeest 610,
Odlon 2-H A'dam 2610, Trias-Kluis 7-3.
VROUWEN
Eredivisie: Shot W-Den Helder 64, Irene-TT
A'dam 7-3, Hotak'66Hoonhorst 1-9
Eerste dhrisie 1: Shot W 2-Swift D 6-4, Be
Qulck-Mlddelb2610, Luto-A'dam'784-6.
Eerste dnriete 2: Docos-Veldhoven 62,
ZTTC-'t Zand 64, Ravensbos-Scylla 62.
MANNEN: Tweede divisie groep 4- Treffers
1-DTS 14-6, Middelburg-Zuid 1-SKF 2 65,
FVT 1-Hoonhorsl 162.
Derde divisie groep 7: Docos 1-BT Lifters 2
64, 't Zand 1-US 162, Combl'67 2-De Ko-
2-Westerzicht 1 62,
Böcrum 1-FVT 2 7-3; groep 8: WPK/SVN 1-
Kwiek 15-5, ZTTC 6Docos 3 2-8, NMB/VDO
67, Kluis 1-Sempre Avanti 14-6.
Vierde divisie groep 7: Heemstede GSV 1-
Vriendenschaar 1 4-6, FVT-Play Fair 2 6-4,
UTTC 1-Taverzo 2 62.
VOLLEYBAL
Mulhouse (Fra), Vieriandentoemooi, man
nen, Dard* dag: Argentlnlé-ltalië 62 (169
1615161112-15169), Cuba-Frankrijk 62
(1615 167 11-15 168 169). Eindstand: 1.
Cuba 6 punten, 2. Argentinië 5,3. Italië 4,4.
Frankrijk 3.
VELDHANDBAL
DS1: HEC 1-ODIS 2 14-12, Norlha 1-EHC 1
7-13, Hercules 1-AHC28 1 9-9, EDH 14*>-
pes/Hermes 167
DS2A: Animo 1-OASE 2 134, GDS 1-West-
landia 2 7-13, DSO 2-CWP 114-19, MSV 1-
Ondo 1167
HEC 2-DIOS 1 12-17, ODIS 3-Schlp-
1166, Merc.Salumus 1-Falrplay 17-
SOS/Kw.Sporl 2-EHC 3 7-9, Animo
2-Westlandla 4167, HEC 6Warmunda 17-
20, Hercules2-MM01610
DS3& Foto/Hellas 1-HW70 2 7-2, HEC 6
AHC'28 2 612, Copes/Hermes 2-FaJrplay 2
2-H EC 4 124, DIOS 2-EDH 2 622, Ri
DS4B: Ondo 6Westlandla 5 6-3, CWP 6
SOS/Kw.Sporl 4 6-4.
DS4C: ODIS 5-Otympla'723 63
HSt B.Rijnstreek 1-Olympla72 1 11-14,
AHC281-Merc.Satumus 2 610, Hercules 1-
SOS/Kw.Sport 117-22, Rijnsoever 1-HEC1
12-18
HS2A: Noori./Fhotte 1-DIOS 1 1614, Nort
hs 1-ODIS 1 21-11, EHC 2-Hercules 2 30-6,
Animo 2-HW70 2 21-10
HS2S: vdV/Quintus 2-Wlngs 2 1615, Co
pes/Hermes 1-Ondo 1 1613, DSO 1-Cen
ter/Hellas 11615
HS3A: CWP 2-HEC 2 17-17, AHC'28/2-
SOS/Kw.Sport 31628, vdV/Quintus 4-DSO
21611
HS3ft Copes/Hermes 2-Ondo 21614, GDS
2-Anlmo 3 17-7, Wings 4-ODIS 2 2621,
WATERPOLO
Zagreb, Europa Cup landskampioenen,
kwartfinale: Mladost Zagreb (Joej-Polar Be
ars (Ned) 8-6(612-13-361).
Bratislava, Europa Cup II, mannen, kwartfi
nale: Bratislava (TsJ)-AZC Alphen (Ned) 167
(4-12-1631-2).
WIELRENNEN
Eindhoven, Grand Prix de la Liberation,
reWbtkan 1. PDM (Glsbers) 88,1 km In
1.41.03 (gem. 52,370 km/u), 2. Once (Saiz
Balbas) 0.24,3. Buckler (Raas) 0.53,4. Hislor
(Telrilnck) 151, 5. Chateau d'Ax (Stanga)
2.10,6. TVM (Priem) 258,7. Welnmann (Go-
defroot) 2.57, 8. Stuttgart (Kuiper) 2.58, 9,
Helvetia (Köchll) 3.00,10. Panasonic (Post)
3.09,11.Z(Legay)3.45,12. Clas (Fernandez
Martin) 4.21,13. 7 Eleven (De Jonckheere)
4.24,14. Carrera (Boifava) 5.24,15. Banesto
(Lafargue) 6.28. Stand wereldbeker ploe
gen: 1 PDM 71 punten, 2. Helvetia 58,3. Pa
nasonic 49, 4. Welnmann 45, 5. Chateau
d'Ax 40,6. Ariostea 35,7. Z31,8. ONCE 30,
9. Hlstor 29,10. Toshiba 28,11. Buckler 26.
15. TVM 14. Stand wereldbeker Indivi
dueel: 1. Bugno (Ita) 102 punten, 2. Dhae-
nens (Bel) 81,3. Argentln (tta) 62,4. Chlap-
puccl (Ha) 57,5. Kelly (ter) 50,6. Dellon (Fra)
48,7. Ballerinl (Ita) 43,8. Le|arreta (Spa) 40,
9. Talen (Ned) 39,10. Roosen (Bel), Adri van
der Poel 38.
Waiblingen (BrD), Driedaagse Ronde van
Stuttgart om Schwabenbrëu-Cup, Derde
etappe Geriingen-Walblingen: 1 Fabrizlo
Bontempi (Ita) 143,1 km In 3.33.50, 2. Baffl
(Ita), 3. Wittried Peeters (Bel), 4. Joho (Zwi), 5.
der Poel (Ned) allen Z.L:
Peeters (Bel), 4. Joho (2
»S,7,oGajÏÏ2
'ten z.L als'Bontempi. V
finish in Stuttgart: 1. J
.19,2. Kappes (BrD) op 4
4. Hosie (Bel), 5. Pellk
Bruggmann (Zwi), 9. B
O.Lelll allen z.1. als Kap|
tand: 1. Joho 9.22.04, 2 Bruggmann
3. Jflrmann (Zwi), 4. Pascal Ducrot
(Ned), 5. Vrtall (Ita) alten zelfde tijd als Brugg
mann, 6. Batfi 4.39, 7. Bauer 4 43, 8. Wl)-
nands (Ned), 9. Bötts, 10. Kajzer (BrD) alten
dM/Gdb^NedmrDJM.S km In 1.5239, 2.
HaJupaok/Jaskula (PoO 0.10,3. Yates/Lau-
rltzen (GBr/Noo) 0.36,4. Piaseckl/Romlnger
(Pol/ZwO 1.03, 5. Marte/Rue (Fra) 1.21, 6.
Mottel/üno (Fra) 1.26, 7. Louvlot/Lance
(Fra) 1.59,8. Chlappucci/Ghlrotto (Ita) 2.18,
9. S1utz/Wegmüller(Zwi) 2.36,10. Anderson-
/Mdller (Aus/Zwi) 2.44.
Grand Prix Isberaues (Fra): 1. Moncassln
(Fra) 221 km In 5.32.0, 2. Museeuw (Bel), 3.
Verhoeven (Ned), 4. Ueckens (Bel), 5. Jala-
bert (Fra), 6. Amould (Fra), 7. Redant (Bel), 8.
Mlkaelsen (Den), 9. Plchon (Fra), 10. Rils
(Den), 11. Poets (Ned), 12. Lubberdlng (Ned),
13. Lectercq (Fra), 14. Pedersen (Den), 15,
Van Orsouw (Ned), 16. Madouas (Fra), 17.
Glanettl (ZwO, 18. Van Eynde (BeQ, 19. Glno
Van Hooydonck (Bel), 20. Dufaux (Fra), allen
In dezelfde tj)d als Moncassln.
(Leldschendam), 7. Koster (Den Haag), 8.
Slenders (Zwl)ndrecht), 9. Ros (Lekkerkerk),
10. Van de WoH (Rotterdam), 11. Akkermans
(Nw. Vossemeer), 12, Van Putten (Hage-
Faren'houi (Spijkenlsse), 15. Lentlng (Defft)j
16. Steijger (Delft), 17. Dekker (Hoogeveen),
18. Krutthol (Alblasserdam), 19. Bos (Moor
drecht), 20. Navaretti (Australië). Dame*: 1.
Jolanda van Dongen (Sommetsdi)k), 2. Keij-
zer (Kampen), 3. De Bruin (Amersfoort), 4.
Vink (Wijk en Aalburg), 5. Haringa (Amster
dam), 6. Griesbergen (Rijnsburg), 7. Van
Mooreel (Boekei), 8. Kroos (Hattum), 9. Van
Geffen (Eerde), 10. Westland (Hilversum). 11.
P. Groen (Nw. Lekkeriand), 12. Loohuis
(Utrecht), 13. Kruse (Lisse), 14. M. Groen
(Nw. Lekkeriand), 15. Vo«-
Snijders (Wortel, België),
(Almkerk), 18, Mertens (Weslmalle, België),
19. Smozenberg (Langeraar), 20. Ouwen-
hand (Katwijk), Junioren: 1. Niels van der
Steen (Hoogland), 2. Boogerd (FUJswi)k), 3.
Boven (Almkerk), 4. Jansen (Cutemborg), 5.
De Boer (Haariem), 6. De Wilde (Nw.Kerk aan
de Ussel), '7. Flokslra (Rotterdam), 8. Van der
Ham (Heerte), 9. Koppers (Den Haag), 10.
Hassing (Noordwijk), 11. Van Grinsven (Ol-
land), 12. Varkevisser (Ri)nsburg), 13. Van
Rooljen (Wilnis), 14, Veenstra (Harkema), 15.
Slager (Rhenoy), 16. Van Peil (Gerwen), 17.
Troost (Terwolde), 18. Groffen (Tilburg), 19.
Zwlers (Weerdinge), 20. Kes (Marken). Nieu
welingen: 1. Charles Overgaag ('s-Graven-
(Kampen), 4. Van den Broek
der Sluis (Schl)ndel), 6. Lorlai |t0
7. Raatgever (Roosendaal),!
de
hebbara/Vstaranan: 1. Tht
wijk), Z De Woll (Rotterdam]
debroek), 4. Van der Pla-
Vrolijk (Schipluiden), 6. V
dlnxveen), 7. Jongejan (F
(Rotterdam), 9. Van DI)k(Lao
Vlijm (Avenhom), 11. Llelr1
gen), 12. Herte (Delft), 13.
Vossemeer), 14. Den Harta llin
15. Van Heljnlnoen (Rotterda
(Rotterdam), 17. Prulasea
Haaring (Naaldwijk), 19. MK. J
meer), 20. Post (Btelswl|k). rap
Nationale wedstrijden, Crtr
teui* 101"
SLPancras: 1. Klstemaker ver
km In 2.29.10,2. Barten (2e»ppn
mlng (Egmond aan da Hoie,
(Edam), 5. Stans (Beverwijk). Ke
Em: 1. Bijkerk ('t Haantje) 9; n e
2. Tisslngh (Groningen), 3,
(Giethoorn), 4. Schuurman nel
mond), 5.
2.03.27,
4. Stoel (Wezep), 5. Palmers[
Alpben aan de Rijn:
Teuben (Heerenveen), 4.1
gen), 5. Stijgen (Deltt).
Maastricht 1. Smit (Diui
2.22.40,2. Van Dijken (Dood
(Valkenbun
(Wljkse).
)n: 1. Slenv
1,2. De Lee* I
een), 4. I^^
g
(Bel), 2 Clarysse (BeO, 3. Ben
luche (Fra), 5. Magnln (Fra)
(Ned), 11. Bogaerts (Ned)
België 6 punten, 2. Frankrijk
31,4. Italië 51,5. Poten 75.
Catlgnoll (Ita) 147 km 3.1!
(DDR), 3. Hoffmann (NedU
Chlavina (tta), 6. Herzog (Mil 1
k. Hermans (Voorburg); Z
Bravendeel); 3. F. Hebrofi
Scheers (Oudenhoorn);
[Vlaardlngen); 3. W. Varénaint
ZWEMMEN
Kring B/C, Morgenstond
m.1978: 1. M. J
n(DS
j.197fc 1. A. Bronnewasser v
M, van Vliet (Hippocampus)
thuizen (SG FU)swlJk) 1.31.6. Zw
van Vliet (Hipp.) 1.36.2; 2.
1.43.0; 3. M. van Spelden (S
rao.10:1. D. Badoux (DSZ) an
Bruin (DES) 1.47.1; 3. S.
J. Fransen (Hw.) 1.19.7.10(de
m.1974:1. H. Jozlasse(Allca i
j. 1974:1.M. Westerduin (0
m. 1978: 1. D. Meeuwsen (Mia
van der Graat (DES) 1.38.1;i
(WVZ) 1.38.7. kiem ).1978: L
bergen (SDGR) 1.35.9; 2 IC
(SGR) 1.38.2; 3. M.PIe1er(A la,
schoolslagj.197»:1.R Man
D. Galenkamp (WVZ) 1.49.1
(HZZAIN) 1.50.7. Idem ).%te
(DSZ) 1.28.1; 2. R. Hulsker(5r
Nleuwenhuls (HZZIAN) 1.37
1, M. Schouw (Hippo.) H
(DES) 1.44.8; 3. G. Ftam(DELnr
schoolslag m.1975: 1. P.
3.225; 2. W. Bos (Hlppo.) 3
(HZZIAN) 3.38.3. «Om. vri)
Kernkamp (WVZ) 57.5; 2.
po.) 58.2; 3. M.EIketenboofai
58.4. Idem m.1977:
1.19.8; 2. B. Anionic
nells (Hlppo.) 1.31.1
Lochem (DSZ) 1.04.7. Mam
nenberg (DSZ) 1.27.4.
1 *ei
LEIDEN Pernix en Fiks
hebben zich in de kop van
hun afdeling genesteld door
ook hun tweede wedstrijd in
het prille korfbalseizoen in
winst om te zetten.
De eerstgenoemde club versloeg
ONDO met 12-9 en de tweede bleef
Avanti met 10-14 duidelijk voor.
Een andere titelfavoriet De Danaï
den kreeg echter bij Futura haar
tweede nederlaag te incasseren en
een zware ook, 15-6. Fides Pacta en
Zuiderkwartier hebben met twee
punten uit evenveel duels een
plaats in de middenmoot gekregen.
Fides Pacta miste de fysieke
kracht en de schotvaardigheid om
Trekvogels langdurig te volgen en
raakte in het eerste deel van de
tweede helft na 5-3 op een 8-3 ach
terstand. Henny Piket, goed voor
twee treffers, en Henk van der
Waals haalden nog wel op tot 8-5,
maar de nederlaag stond intussen
allang vast: 9-5 eindstand.
De aanval van De Danaïden had
bij Futura op 8-4 door het inzetten
van Enrico Mud voor Paul Htlsken
wel meer balbezit, rendement le
verde het evenwel niet op (11-4).
Eric Kromhout, topscorer met twee
goals, en Marcel Keijzer waren de
enigen, die nog tot scoren kwamen,
waardoor de nederlaag
niet minder pijnlijk werd.j
Pas in het eerste half uu'
tweede helft kwam Perni
leiding in de topper teger'z~e
(sGr), dat met name in het]^
toon aangaf (0-3). Karin fyel
Arnoldus, Kees Hortensii
co Koolhaas zetten 6-6 (ri
10-7 en na twee snelle
fers, beslisten Peter Kuipi
nieuw Robin Arnodus de
finitief met 11-9 en 12-9.
Binnen een half uur was|,m
kwartier bij ALO al tot
lopen via Carla Akse, Els \|ai
teren, Dirk Jan de KreCj
van Leeuwen, Aldo SpLa
Martin Verhorik. Het twaa[n
Ko Paeper raakte in het;
haar scherpte kwijt en hac(r(]
twee treffers van invalstAar
lies van der Blom en één \iru
Akse te danken, dat het naLa
een respectabele 6-11 wins^j
Vanuit de tweede aanv^te
tweede helft kwam Fiks (L
thijs de Visser op 3-7 en i g
kende de vroege genadekj
Avanti. De genoemde spel s
de nadien nog twee maal|Ug
Oegstgeestenaren, waarn^
Huizing en Nico yan WeK.^
maal doel troffen, en naL
Fiks de teugels vieren, Up
eindstand nog 10-14 werd.L
Israel - China 5-0. Mansdort - Uu Xlao-
cheng 6-4 62 60, Bloom - Un Dl 61 6-0
61, Mansdorf/Perkls - Uu/Zhang Jlaheng
6-4 64 7-5, Bloom - Uu 63 61, Wekten-
(Van onze paardesport-
medewerker)
WASSENAAR De hoogge
prijsde koersen waren gisteren
op Duindigt gereserveerd voor
de jeugd. Bij zowel volbloeds
als dravers kwamen de betere
tweejarigen in actie.
Qua rensport betrof het Het Criteri
um, in feite de belangrijkste con
frontatie voor de jaargang. De reeds
gevestigde top werd vertegenwoor
digd door Ridge Rose, Fyrst of Troy
en Shalimar, allen inmiddels ver
trouwd met de winnaarsring. Doch
gedrieën hadden ze niets in te bren
gen tegen het nieuwe talent Bustel
lo, die met de talentvolle jockey
Daan Klomp aan boord de twaalf
mille vette buit op imponerende
wijze opeiste. De hengst trok steeds
onopvallend mee over de in goede
conditie verkerende grasbaan van
Duindigt. Fyrst of Troy met de
Haagse jockey Terry Cain waren
verantwoordelijk voor een slopend
tempo, maar Bustello demonstreer
de op de 600 meter lange rechte lijn
zijn ruime actie. Met enorme spron
gen overtroefde hij de concurrentie.
Fyrst of Troy, evenals Bu»d
zoon van de Nederlandse djnn
Blakey Ridge, bleef op zïïd:
makkelijk buiten bereik vaiop
rassende Great Gunnar. k
De winst van Bustello (geftie
ƒ.6,40) kwam niet helemaaed
wacht. Zijn debuut, enkelj t
terug in een onbeduidend iw<
had hij al zegevierend a)el
ondanks terreinverlies in (r
bocht als gevolg van zijn givn
Weer bij de les gaf hij in dh
blijk van zijn kunnen.
Op de drafbaan werd de mei
te Prijzen der Vaderpaarc(k
sloten. Hier kwam een negèd
ge merries in actie. De kf
voor gastpikeur Gerard vat s
lenborg een dramatisch veijpil
gastrijder achter de schimp
Hazelaar leek hij de merriéel
hoofdprijs (10.000 gulden) Ij bi
Maar in een duel met Hugjen
weg's pupil First of John|di
jammerlijk in galop over n.
gevolg uitschakeling. Hejjjl
Westlander als gastrijder ad
de laatste weken. Als vpdi
van de met een beenbreuB si
Cees de Leeuw lukte hetiesi
keren ook niet achter d'H<
Elionora Oldeson en Cariitt
by. p