parkeerdrama inder weerga J Noord wijk" sS Noord wijk heft ook in de winter toeristenbelasting „Kwaliteit is belangrijker dan de grootte van het koor VVD wil opheldering over kwestie Club'68 Rijnsburg wil Kraaienest verkopen aan Dico Go-Go Dependance Witte School in Noordwijk heeft overblijfprobleem 1EN& OMGEVING SetdacSotvumt WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1990 PAGINA 13 eidw- ense politie t vier ersbazen aan AAN DEN RIJN De Stati®eft gisteren vier Alphe- °®h* n 17, 18, 18 en 19 jaar in 124 i'në aangehouden. Ze 1.45, vrijdagavond een vecht- de Aarhof veroorzaakt, rig meisje en haar 38-ja- der werden door deze mishandeld. Twee Al- van 26 en 24 jaar snel- tei.o^ouwen te hulp. Er ont- vechtpartij, waarbij te- enorme ravage ontstond ■-record shop. De slacht- >bben aangifte gedaan andeling. Leidse dief meldt zich bij politie Leiderdorp LEIDERDORP Een 20-jarige Lei- denaar heeft zich gisteren bij Leider- dorpse rijkspolitie gemeld vanwege een inbraak op zaterdagavond. Sa men met een 21-jarige plaatsgenoot brak hij in bij een tandartsenpraktijk aan de Jaap ter Haarsingel in Leider dorp. De oudsté Leidenaar werd zaterdaga vond al in zijn auto aangehouden, waaruit zijn maat tijdig was ont vlucht. De dieven maakten een tele visietoestel en een typemachine buit. De typemachine bleek defect en werd in het water gegooid. Het tele visietoestel is weer teruggevonden. Het duo heeft al vaker inbraken ge pleegd. Lisserbroek viert jubileum dorpshuis LISSERBROEK Dorpshuis De Meerkoet in Lisserbroek bestaat deze maand twintig jaar. Vanwege het jubileum wordt een aantal activiteiten georganiseerd. Zondag 16 septem ber treedt jeugdcircus Atleta in De Meerkoet op voor de jeugd tot 12 jaar. De voorstelling begint om half drie. Dinsdag 18 september is er een feestelijke soos en broodmaaltijd voor de oudere Lisserbroekers. Deze bijeenkomst duurt van drie uur tot half zeven. Weer een dag later houdt het jubilerende dorpshuis open huis. 's Avonds is er van zeven uur tot half elf een „disco-special" voor de jeugd van 12 tot 16 jaar. Zaterdag 22 september tenslot te, wordt een dag van sport en spel. Rond het dorpshuis worden voor de basisschooljeugd allerlei activiteiten georganiseerd. De aanvang is om een uur. Nieuwe bedrijfsruimte Broekhof Verpakkingen NOORDWIJKERHOUT Het Noordwijkerhoutse bedrijf Broekhof Verpakkingen bv opent zaterdag 22 september zijn nieuwe bedrijfsruimte. Het gebouw staat aan de Maandagswetering, vlakbij de 's Graven- damseweg. Het nu nog aan de Schippersvaartweg gevestigde be drijf is zestien jaar gelden gestart. Het is gespeciali seerd in verpakkingsmateriaal voor de land- en tuin bouwsector. Het nieuwe pand, dat is ontworpen door de Noordwijkse architect Van Egmond en is gebouwd door het eveneens uit Noord wijk afkomstige bouwbe drijf Beugelsdijk, bestaat uit een bedrijfshal van 3000 vierkante meter en kantoren en een showroom van tezamen 800 vierkante meter. De opening, waaraan een feestelijk tintje wordt gegeven, is om twee uur. Van vier tot acht uur wordt open huis gehouden. Geld weg LEIDERDORP Dieven heb ben gisteren overdag om streeks 5000 gulden aan con tant geld gesto len uit een flat woning aan de Santhorst in Leiderdorp. Het was niet moei lijk de woning binnen te ko men, aangezien een raam op een kier stond. (fWIJK „Dit is a dat zijn weerga Ünt". Dat zei J. (PvdA) gisteren :ommissievergade- ïrisme. Daarbij :e op de nog altijd werking zijnde caii'Vn op parkeerj;er- jEACfian het Wantveld, tam van Royen- \5, 2jen de Koningin ^Boulevard. 1.30 houriem voor betaald par- DFti al voor de zomer in 1®hoeten zijn. De werk- het project voorbe- id zich echter verke- werkzaamheden en lindelijk ook meer geld nodig te hebben voor de aanschaf van de benodigde ap paratuur. Wethouder P. Barnhoorn (NB) erkende dat het hele project zo langzamerhand een parkeer- debêcle is geworden. „Er is een aaneenschakeling van technische fouten gemaakt. Apparatuur werd niet gele verd en als het kwam bleek het niet goed te zijn". Toen het bedrijf Parkeertech- niek om geld kwam heeft de gemeente volgens de wethou der geweigerd te betalen om dat de apparatuur nog altijd niet operationeel was. We heb ben slechts een eerste termijn van 50.000 gulden betaald, zo meldde hij. De grootste klap na alle tegenvallers viel afge lopen vrijdag, toen duidelijk werd dat het ingeschakelde bedrijf, dat volgens de wethou der tevoren toch als goed be kend had gestaan, bleek te zijn stilgelegd. Barnhoorn: „Voorzover wij weten is nog geen surséance van betaling aangevraagd. De gemeente is nu bezig een scha declaim op te stellen die zo snel mogelijk zal worden inge diend". Voorlopig ziet het er niet naar uit dat de slagbomen snel neergelaten zullen worden. Barnhoorn was het eens met Voorham om, wat het par- keerproject betreft, voorlopig even pas op de plaats te ma ken en de kostenposten op nieuw op een rijtje te zetten. °N,i ontwerp voor i.tijdreef Lisse wall— Voor de recon- "JJJ van de Wester ns in Lindenlaan is JSjiw plan gemaakt. jtt; jenden waren niet Berflfi met het eerste ret I ste van de vragen en en hebben we in dit >ndeiP^an kunnen onder- S aldus wethouder J. van ins-Seelen gisteren in haaijiissie openbare wer- moet nog met sommi- tkenen nader overleg nMgevoerd en daarna [TjTit plan ter inzage ge- üeuwe ontwerp blijft avontrrujmte 0p de Wes- iwfij kruising met de lie oi behouden. Ter in de kruising met de »T jninghausenlaan ko- °"9®ppels in de weg en oo kruisingsvlak ver- fdeliitoners van de Veld- jLa9 It hadden er hun on- Elisatr uitgesproken dat er Djejen zou verdwijnen. Ddenten we voor een deel Crojuwe plan kunnen op alus directeur Open- Suurenbroek. schalmt de beide bushaltes )7i-^esterdreef iets gunsti- (dit (gesitueerd en dat de KENi lan8s de straat ver- lezoepten uitgevoerd. 5.i5Pek Lindenlaan/Wes- handhaven we de impel om het ver- te weerhouden dat ot wordt afgesneden. zijn er oplossingen aanbrengen van vol- •oen- en afschei- n, met name op 'aar parkeervakken ld. Tuésen de par- k JJ^en en de fietspaden plekken een groen- itueerd, zodat je, als 15.ipt, niet in gevaar laai 0-19.1 voor winkelcentrum ftfc wordt opnieuw be- tegels bleken niet igen het zware ver- worden vervangen ~J«!fre klinkers die de aankunnen. De leve- n de tegels en de ge- Jsse delen de kosten 1 (Vervanging met zich -mHttfcf* betekent dat ïtijdefOO gulden' op tafel /oorlen. n) zijl •lljksL Aï°a1iper gepakt ïjjige jacht 3n: w doorf AAN DEN RIJN rige man uit Den idat er uren jacht op (ieutïfiemaakt, gisteravond iur aangehouden. De :rd bij de jachtpartij ïveer vijftig buurtbe- lererB8estaan- Gistermid- hool(8e man een bakkerij kind»an Manderloosstraat [eslopen. Hij werd personeel gegrepen, alitie arriveerde was ihter ontsnapt en op geslagen. De Hage- uiteindelijk bij een ibad in dichte bos- - het park Rijnstroom 'den. In de bakkerij ets vermist. .Hij NOORDWIJK De Stichting VVV Noord wijk Promotie (VVVNP) kan in de toekomst rekenen op een halve ton meer in komsten. Dat geld komt uit de pot toeristenbelas ting die volgend jaar met 100.000 gulden extra ge spekt zal worden. De meeropbrengst kómt voort uit het besluit van de commissie toerisme ook in de wintermaanden toeristenbelasting te hef fen. Alleen de VVD stem de gisteren tegen. Toeristenbelasting op nacht verblijf werd in de badplaats voor het eerst in 1987 inge voerd. Toen werd gekozen voor het tijdvak van 1 april tot 1 oktober omdat dat de perio de is dat Noord wijk de groot ste toeristische aantrekkings kracht heeft. Volgens wethouder P. Barn hoorn (NB) heeft de plaats echter ook in de winter zijn aantrekkelijke kanten. Ook dan brengt de komst van ver- blijfsrecreanten kosten met zich mee en dat maakt het vol gens hem logisch om ook in de winter een bijdrage voor de gemeentekas te vragen. De helft van het geld is bestemd voor promotionele doeleinden en vloeit daartoe naar de VVVNP. Een aantal commissieleden vroeg zich af of er sancties zijn als bedrijven geen juiste opga ven doen van het aantal gas ten. De straf bleek, met 25 procent extra voor een eerste overtreding en 50 procent voor een tweede verkeerde af dracht, fors. „Er zijn zelfs ge luiden dat de straffen nog ver zwaard moeten worden", aldus Barnhoorn. Als de gemeenteraad in haar septembervergadering het de finitieve fiat geeft, gaat de maatregel per 1 januari 1991 in. Bedrijven die kunnen aan tonen voor die datum contrac ten te hebben afgesloten waar bij geen rekening werd gehou den met de gulden toeristenbe lasting per persoon per nacht, hoeven de bijdrage niet te be talen. VOORHOUTSE ZANGGROEP CANTABILE VAN START VOORHOUT Voorhout heeft er een gemengd koor bij. Begin juli is Ca- tabile opgericht en na een korte periode van voorbe reiding is het koor deze week in de openbaarheid getreden. De zanggroep want zo noemt het gezel schap zich liever staat onder leiding van Albert Solingen, geen onbekende in deze regio. Hij is onder andere dirigent van het Alphens mannenkoor. „Ons repertoire zal bestaan uit werkjes van musicals, opera en operette, Engelse en Franse volsliedjes en negrospirituals", vertelt secretaresse Corrie Welboren. „Dus een wat zon nig en luchtig repertoire. Daar was in Voorhout wel behoefte aan". De leden van Catabile zijn af komstig uit Voorhout en om liggende gemeenten. Naast Welboren bestaat het bestuur uit voorzitter Dickie Hendrik- sen en penningmeester Marja Guyt. „En de man die zorg draagt voor onze muziek, de bibliothecaris dus, is Alt van Duijn, die tevens bas zingt", vertelt Welboren. Een aantal jaren geleden be stond in Voorhout het Ge mengd Koor Voorhout. Door allerlei omstandigheden is dat gezelschap op een gegeven moment opgeheven en de le den zijn uitgezworven over de streek. Zo toog Corrie Welbo ren naar Sassenheim en werd lid van het koor De Lofstem. Dirigent is daar Albert Solin gen, een beroeps koor- en or kestdirigent afkomstig uit Al phen aan den Rijn. Vanwege haar solozang kreeg Corrie privézangles van Solingen en al pratend tijdens zo'n les ont stond het idee een nieuw koor in Voorhout op te richten. Daarbij zou vooral het oog worden gericht op de nieuwe inwoners van de wijk Oost hout. Met een kleine groep is men om de tafel gaan zitten en de besprekingen resulteerden in de oprichting van Catabile. Kwaliteit Er werd gestart met twaalf le den. „Inmiddels zijn daar al weer vijf mensen bijgekomen en natuurlijk kunnen we nog meer leden gebruiken", zegt secretaresse Welboren. „Dat is natuurlijk prima", reageert di rigent Solingen, „maar de kwaliteit is belangrijker dan de grootte van het koor. Kijk, het streven is wel iets groter te worden maar het hoeft niet die steevast van plan is van het nieuwe koor iets fantas tisch te maken dat steunt op de pijlers muziek, techniek, harmonie en show. „Wat voor al belangrijk is, is dat het ge voel tot uiting komt. Bij ne grospirituals kan ik mijn ge voel wel op het koor over brengen maar bij bijvoorbeeld een Iers volksliedje wordt het weer wat moeilijker. Zo'n lied je moet namelijk ook echt ge zongen worden zoals het is be doeld". Het eerste doel dat het koor zich heeft gesteld is het opbou wen van een goed en geva rieerd repertoire. In de toe komst, wil men zich daarmee naar buiten toe presenteren. Voorzitter Hendriksen: „Nu zingen we nog driestemmig, maar dat wordt straks vier stemmig. Ook willen we toe werken naar een eigen concert en staat het koor in principe open om optredens te gaan verzorgen in bejaarden- en verzorgingstehuizen, bij kerst vieringen of andere hoogte punten in het jaar". Cantabile reperteert op dins dagavond van acht tot tien uur in de Oosthoutschool aan de Distelweg 60. Informatie over het koor is te verkrijgen bij de dames Hendriksen en Welbo ren, telefoon: 01718-25829 en 09^99-1 ^9^9 WIL GOSLINGA-VAN DER KROFT NOORDWIJK De VVD wil zo snel mogelijk ant woord hebben van het college van B en W op een aantal vragen over het niet doorgaan van de sluiting van de disco Club'68 in de Hoofdstraat. Bovendien wil de VVD behandeling van het on derwerp in de gemeente raadsvergadering van 25 september. Onlangs werd bekend dat er onderhandelingen waren ge weest tussen de eigenaar van de disco, G. Duijndam, en de gemeente. Ook Hema-eigenaar E.J. de Boer was daarbij be trokken omdat deze de bar graag wil aankopen voor uit breiding van zijn zaak. De on derhandelingen over de sane ring van de bar liepen stuk toen bleek dat Duijndam de aandelen van Club'68 had overgedaan aan zijn bedrijfs leider, J.F. Rubingh. Club'71 Aankoop van de horeca-gele- genheid door De Boer, wat au tomatisch sluiting van de bar zou inhouden, paste goed in het beleid van de gemeente. Een beleid dat ervan uitgaat de overlast voor bewoners te rug te dringen door verminde ring van het aantal beschikba re vierkante meters vloerop pervlakte van bar-dancings. De VVD wil onder meer van het college weten hoe de on derhandelingen zijn gevoerd en door wie. „Waarom zijn de betrokken commissies van ad vies en bijstand niet terstond geinformeerd", zo schrijft de partijfractie in haar brief aan het college. De liberalen wil len ook graag weten of nu be leidsuitgangspunten van de ge meenteraad worden vertraagd of getorpedeerd en in hoever re de onderhandelingen over de aankoop van de disco ge volgen hebben voor het sluiten van een andere bar, Club'71, in de toekomst. Club'71 zou verdwijnen als de Raad Bou\y bv haar prestigieu ze project Grand Hotel Duna Deli realiseert. Wethouder P.J. Barnhoorn hield zich gisteren tijdens de commissievergade ring toerisme op de vlakte over de problematiek rond Club '68. Hij wilde slechts kwijt dat er nog gesprekken plaats vinden tussen de be trokkenen. In de partij van Barnhoorn, Noordwijks Be lang, is door deze affaire een conflict ontstaan. G. Duijndam is lid van Noordwijks Belang en zat in de voorgaande raads periode voor deze partij in de gemeenteraad. RIJNSBURG De ge meente Rijnsburg wil Het Kraaienest afstoten. Dit maakte wethouder W. Glasbergen gisteravond bekend tijdens de verga dering van de commissie welzijn. Het voorstel is afkomstig van de vereniging Disco Go-Go die samen met het SOJR het ge bouw Het Kraaienest huurt van de gemeente. Momenteel wordt door het SOJR 22.000 gulden huur aan de gemeente betaald, terwijl Disco Go-Go denkt door het pand te kopen op langere termijn deze jaar lijkse lasten te verkleinen en zodoende de huidige reserve een nuttige besteding te geven. Het voorstel aan de gemeente is het pand voor 225.000 gul den te kopen. Als deze plan nen doorgaan zal het SOJR Het Kraaiennest huren van Disco Go-Go. De leden van de commissie stelden unaniem dat de ver koop van het pand moet pas sen in het jeugd- en jongeren werk van de gemeente Rijns burg. Ook moet de verkoop voor de gemeente budgettair neutraal verlopen. De ver koopprijs van het pand is ge baseerd op de boekwaarde, waarvan de grondprijs al is af getrokken. Voor het SOJR zit hier het grootste knelpunt om dat zij nu een huurprijs beta len waarin de grond wel is meegerekend. De gemeente wil echter zelf eigenaar van de grond blijven. C. van der Graaf (RPF) sprak de wens uit dat bij de onder handelingen ook zaken als overlast en gematigd alcohol gebruik worden meegenomen. Wethouder W. Glasbergen wees Van de Graaf erop dat het gebouw door de baromzet gekocht kan gaan worden. VVD'er K. Brul kon zich ge heel in het voorstel vinden. „Ik heb geen enkel probleem mits het de gemeente geen geld kost". Ook PvdA-er Wij- nekus was verheugd nu einde lijk iets onder ogen te zien. Wel zette hij grote bedenkin gen bij de financiële kant om dat een en ander volgens hem voor de gemeente zeker niet budgettair neutraal zal verlo pen. Als de koop doorgaat moet ook het jeugd- en jonge renwerk gewaarborgd blijven. Namens het CDA stelde H. Kool dat de gemeente qua jeugd- en jongerenwerk altijd voor een dubbeltje op de eerste rang heeft gezeten. Ook vindt Kool het zinvol voor wat be treft het jongerenwerk een toekomstkader te creëren. Ook J. Wijnekus was deze mening toegedaan. Glasbergen zegde toe op korte termijn met beide partijen om de tafel te gaan zitten om zodoende te probe ren op één lijn te komen. Namens Disco Go-Go moti veerde penningmeester J. van der Spijk dat de aankoop van het pand puur te doen is om de financiële reserve goed te besteden. „Nu is er ruimte om te kopen en wellicht zijn de lasten over vijf jaar nihil", al dus een optimistische Van der Spijk. Daarentegen klonk de voorzitter van het SOJR C. Pauw na afloop van de verga dering niet zo positief: „Als er een overeenkomst wordt ge sloten zullen er nog heel wat hobbels genomen moeten wor den". Het verblijf in het lokaal van De Klaverweide was geen succes. FOTO: HENK VAN DEN ENDE NOORDWIJK Er moet snel een oplossing komen voor het overblijfpro bleem van de dependance van de openbare basis school de Witte School aan de Van Panhuysstraat in Noordwijk. Dat vindt overblijfcoördinator Wietske Hoos. De over blijvertjes, in aantal varië rend van 20 tot 40 per dag, moeten hun boter hammen nu in een leslo kaal opeten. „Het is zeker niet denkbeeldig dat er schade aan het lesmate riaal ontstaat, bijvoorbeeld door omvallende drinkbe kers", aldus Hoos, die het pro bleem begin vorige week al meldde bij de gemeentelijke afdeling onderwijs. Omdat de Witte School al lan ger uit haar jasie is gegroeid, brengt de school al enkele ja ren klassen onder in depen dances. Dit schooljaar huizen twee klassen in de pc-basis- school de Vierboet in de wijk Boerenburg. Twee andere klassen zijn ondergebracht bij de „buren" de R.K. De Scha pendel. Oplossing Was er vorig jaar nog een apart lokaal beschikbaar voor de overblijfdienst, na de zo mervakantie bleken alle loka len echter bezet. Als noodop lossing mocht de eerste week gebruik worden gemaakt van een leslokaal in de Schapen del. Het was echter al snel dui delijk dat dat de oplossing niet is. Hoos: „Er liggen boeken en schriften en allerlei andere za ken. Het is voor de toezicht houdende moeders echt on doenlijk, zeker als er veertig kinderen overblijven, om alles van minuut tot minuut in de gaten te houden. Er moet ge woon een goede definitieve oplossing komen, want zo gaat het niet langer". Acties Toen de coördinator afgelopen vrijdag nog geen reactie had gehoord van de gemeente kon digde ze acties aan. Zo was het de bedoeling om maandag met alle overblijvers naar het raad huis te trekken om daar de lunchpauze door te brengen. Zover kwam het echter niet. Maandagochtend was er plots klaps een alternatief. Me vrouw Hoos mocht met haar kinderen in afwachting van een definitieve oplossing voor de duur van een week gebruik maken van het handenarbeid- lokaal van openbare basis school Klaverweide die pal te genover de Schapendel ligt. „Dat was echter een regel rechte ramp", vertelt Hoos. „Het is een heel kleine ruimte waar je met de kinderen niets kunt beginnen. We waren nog geen kwartier binnen of de kinderen liepen al met hande- narbeidmaterialen rond. Toen heb ik gezegd, dit nooit meer". In arrenmoede en nog altijd in de hoop op een betere oplos sing vertrok en overblijf groep dus maar weer naar het leslo kaal in de Schapendel. Bij de gemeente had men inmiddels gedacht dat de groep opge splitst zou kunnen worden om de lunch in verschillende les lokalen te gebruiken. Om te spelen zou gebruik kunnen worden gemaakt van een gymlokaal, niet ver van de school. Volgens Hoos een onbruikbaar plan omdat het probleem van eten in een klaslokaal onver anderd blijft. „Bovendien heb ik dan meer moeders nodig voor het toezicht". Het laatste creatieve idee van de gemeen teambtenaren kan ook de goedkeuring van de coördina tor niet wegdragen; het ver plaatsen van het hele „over- blijfgebeuren" naar de gymac- commodatie. Volgens Hoos een absurde situatie. „Tot 12 uur worden daar door verschillen de scholen gymlessen gevolgd. Er wordt gedouched, de vloer van de kleedkamers is vaak nat en daarin moeten de kin deren dan eten. Dat lijkt me zeer onhygiënisch. Bovendien heb ik een kast vol spelmateri aal, een grote tafeltennistafel en een voetbalspel. Waar moet ik al die spullen kwijt". Hygiëne Een delegatie van de afdeling onderwijs heeft gisteren samen met de coördinator, de situatie in de gymzaal in ogenschouw genomen en is tot de conclusie gekomen dat het niet verant woord is de overblijvertjes in de kleedlokalen van de gym zaal te laten eten. De ruimtes zijn er niet voor geschikt maar ook de hygiëne laat te wensen over. Hoos is wel bereid voor de duur van maximaal een maand als noodoplossing ge bruik te maken van de gym zaal. Er moet echter, zo vindt ze, dan wel uitzicht zijn op een goed alternatief. De Vierboet en de Schapeldel beschikken volgens haar beide over een leegstaand lokaal. Een van de lokalen zou als overblijflokaal voor de Witte School ter be schikking moeten worden ge steld. MARIJKE DEN HOLLANDER

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13