pleidooi om sportboycot luid-Afrika te handhaven TENNIS CIRCUIT ssers vissen achter het net Gata Kamski in voetsporen van Kasparov Rabobank Q Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! SaidóaQowuvnt dinsdag 11 september 1990 pagina 7 ■Jy Barnes verdacht gebruik doping Randy Barnes, de Amerikaanse Brordhouder kogelstoten, zou vol- Franse sportdagblad l'Equipe, be- op het gebruik van verboden 4cterkende middelen. Volgens de [geerde Barnes positief bij een do ttle, die op 7 augustus bij wedstrij- 33,Jalmö plaats vond. Barnes won de 1181 in de Zweedse stad met een af- 22,84 meter. Dat was slechts 28 minder dan het wereldrecord, 20 mei in Los Angeles op 23,12 icht. Randy Barnes ontkende te- 82^jet Engelse persbureau Reuter hef- positief had gereageerd op de con- lalmö. „Ik heb absoluut nog niets aldus de wereldrecordhouder. Foreman bokst onverminderd door LONDEN George Foreman, de voormalige wereldkampioen in het zwaargewicht, bokst 25 september in Londen zijn 24e wedstrijd sedert hij in 1987 zijn rentree in de ring maakte. De 42-jarige Amerikaan, die na zijn terugkeer in de ring geen wed strijd verloor, ontmoet in de En gelse hoofdstad de zestien jaar jongere Argentijn Masseroni. Foreman heeft van de 70 ge vechten, die hij als prof leverde er slechts twee verloren. „Ik voel mij midden twintig", aldus Foreman. „Ik ga zeker tot mijn vijftigste door". Ben Johnson in januari terug TORONTO De Canadese sprin ter Ben Johnson wil op 11 januari bij de Hamilton Indoor Games in Toronto zijn rentree in wedstrijden maken. Johnson, die tijdens de Olympische Spelen van Seoul de 100 meter won in de nieuwe we reldrecordtijd van 9,79 seconden maar later wegens het gebruik van verboden middelen voor twee jaar werd geschorst, is op 24 september weer gerechtigd in wedstrijden uit te komen. Op Johnsons programma staat volgend jaar ook de strijd om de wereldtitels indoor, die in Sevil- la wordt gehouden. Ben Johnson. Lansink elfde in Calgary CALGARY Jos Lansink is bij het CSIO van Calgary als elfde geëindigd in de strijd om de Grote Prijs. De winst ging naar de Westduitser Otto Becker die met Pamina in de barrage de Belg Ludo Phillipaerts (Darco) en de Fransman Eric Navet (Quito de Baussy) voor bleef. Lansink miste de barrage door twee fouten in het eerste concours. Jennie Zoer, de tweede Nederlandse deelnemer in de Grote Prijs, werd met Olympic Wendela negen tiende. Italiaanse voetbalfan krijgt messteken LECCE Bij het begin van de nieuwe voetbalcompetitie in Ita lië zijn eergisteren de eerste slachtoffers gevallen bij geweldda digheden. In Lecce, waar de plaatselijke club gelijkspeelde tegen Napoli (0-0), werd de 18-jarige Vincenzo Barletta op straat door onbekenden enkele malen met een mes in de borst gestoken. Snelle medische hulp redde het leven van de jonge Italiaan. SPORT OP TV VANDAAG Veronique, 00.15 uur: Wielrennen. Eurosport, 18.00-03.00 uur: Sport. Super Chan nel, 20.00 uur: Ultra Sport. MORGEN Eurosport, 10.00-18.00 uur: Sport. :kholm Het 87^ van de 'Apartheid' tent niet een auto- ;he oplossing voor roblematiek van de -Afrikaanse sport, ens Cheryl Roberts [aapstad zijn er ook nog geen gelijke en voor blanke en te sporters. '^moeten ons voorberei- °jjop een leven na de 84|heid. Volledige vrijheid 203.] competitie helpt niet 70(als er geen coaches en Meiten zijn", beweert Ro- 162I Zij nam de afgelopen 471 in Stockholm deel aan 42(iternationale Conferen- 74£gen Apartheid in de ™van de Verenigde Na- roberts stemde voor een zetting van de sportboy- egen het door blanken Meerde Zuid-Afrika. jgg| lid van het snel groei- 495 Zuid-Afrikaanse non- 66Je olympisch en sport I53les (NSC). Tafeltennis is Mort die zij actief beoe- Mjln Stockholm stelde de 77{ige Cheryl Roberts haar 36.fels voorbeeld voor een aan middelen. „Vijf- ilers moeten het doen tafel. Dat houdt in 106.) uren moet wachten om 90.!aar sets te kunnen spe- 58' Roberts zegt dat zij 325? verbazing wekt met 19/voorbeelden van sport- 575&ijkheden voor kleurlin- 50Jin Zuid-Afrika. „Zuid- HHHI Het doorbreken van de sportboycot in Zuid-Afrika leidde in het verleden vaak tot rellen. Zoals hier tijdens het bezoek dat 'rebelse' Engelse cricketers in januari van dit jaar aan Kimberley Éi- ™:fén brachten. Afrika is zowel een land uit de eerste als de derde wereld. Voor zwarte en gekleurde sporters is het een derde-we reldland. Ik wil de interna tionale sportwereld daarvan bewust maken". Optimisme De conferentie in de Zweed se hoofdstad werd geken merkt door optimisme over de politieke veranderingen in Zuid-Afrika. De roep om internationale hulp in de vorm van trainingsfacilitei ten, coaches en uitrusting werd telkenmale herhaald. De hulp moet terechtkomen bij non-raciale sportorganisa ties, zoals het NSC, die op dit moment onderhandelen over samengaan met blanke sport organisaties. Conferentie-voorzitter Arne Ljungqvist, ook voorzitter van de Zweedse Sport Confe deratie, zei dat een eerste stap zou kunnen zijn Zuid- Afrikaanse tennissers en ta feltennissers een poos te la- FOTO: AP ten trainen in Zweden. „We moeten doen wat we kunnen voor onderontwikkelde ge bieden in de sport", meent Ljungqvist, „maar het is geen kwestie van alsmaar hopen geld in Zuid-Afrika te pom pen. Zuid-Afrika is een rijk land. We kunnen beter een oproep doen voor een eerlij ke verdeling van Zuid-Afri ka's weelde' Gedurende de conferentie werd melding gemaakt van hoopgevende ontwikkelingen van rassenintegratie in de sport, waarbij ook rugby en voetbal werden genoemd. Maar er waren ook nog tal van negatieve kanttekenin gen over rassenscheiding en ongelijkheid in de Zuid-Afri kaanse sport. Eén procent Zo is over de totale sport ge meten niet meer dan één procent van alle competities geïntegreerd. Bovendien traint en speelt de overgrote meerderheid nog steeds in gescheiden scholen, clubs en accommodaties, precies zoals hun ouders dertig jaar gele den. Niet meer dan vijftien procent van de Zuid-Afri kaanse bevolking bestaat uit blanken. Zij voeren de con trole over 73 procent van alle atletiekbanen, 83 procent van de zwembaden en 82 procent van de rugbyvelden. Roberts: „Bij de scholen voor blanken is een overdaad aan baden, tennisbanen en uitrusting. Bij de scholen voor zwarten is haast niets". Op de conferentie was de al gemene mening dat de sport boycot moet doorgaan om druk te blijven uitoefenen voor veranderingen. Ljungq vist en Roberts geven de voorkeur aan de nadruk op minder aantrekkelijke aspec ten in de strijd tegen Apart heid. „Het is veel belangrij ker alle Zuid-Afrikanen op hetzelfde niveau te laten sporten dan Zuid-Afrika zijn plaats in de olympische Be weging en internationale eli te-competitie terug te geven". «fERSTOERNOOI OP UNICUM: m— De gestaag vallen- maakte de opening vftvaalfde LC Masters 14niet tot die happe- het slotevenement ^Leidse tennisseizoen 2flren is. Twee enkel- lirotseerden de natte jj Unicum. Marco Vis- 0Jin het HEB tegen 2«ers achter het net. l32pot Willem Visser Izich in de C-catego- jj| Ron Hoogendoorn B derde set. ÏB troosteloos was de ^an de twaalfde LC die al zo vele jaren goed onderkomen op i van de Leidse ten- JJnicum beschikken. Uranderde de strijda- Heen visvijver, waar- Serde set van de ope- ™j tussen de duo's g Fleischeuer/Gerda Sfcn Marian Fillié/Ine- thorst letterlijk in het 3. De dames spelen de gjelreeks op donderdag 5(het avondprogramma ^wedstrijdleiders Ar- der Capellen en Onvlee twee enkel- het programma, met Jingles een deelnemer toepasselijke naam. beet voor de B- :t spits af, maar viste |sets toch achter het tegen Tom Bulters verloren eerste set, :ersverse clubkampi- istei het Oegstgeester bi>et veel variatie het ktbver. Bulters hapte in st ttantie in het voorge- 'kt^as, Marco Visser nam t v|oorsprong. De speler jHaarlemse Merlenho- >ndjh echter niet vangen, er fok op 5-4 en 6-5 de nstnd weg om jn dg tje_ d Ih toe te slaan. Met fa- jhsh-Willem Lugthart in lijken de kansen op 30 jts in de kruisfinale anjrco Visser drastisch dolh. anl 50 foot, maar geen fami- LMim Visser viste in C vaijet net. Op Unicums dePbeurde dat letterlijk, ydgendoorn bracht de vainde opslag van de /o?leRommer veelal da lend terug. Hillegommer Vis ser viste dé verraderlijke re turns in de eerste set heel be kwaam achter het net van daan, maar kreeg in de tweede set toch een behoorlijke dob ber aan de speler uit Lange- raar. Hoogendoorn pakte die tweede set dan ook met 6-2, maar moest in de derde set de lijn toch weer laten vieren. Met 6-2 hengelt Willem Visser duidelijk mee naar de plaats in de kruisfinale, waarvoor ook Ben de Bruin en Mickel Ver kerk kanshebbers zijn. De dubbelende D dertig-plus dames en -heren voegden, net als in de twee voorgaande edi ties, de sfeer toe aan het Leid se slotevenement. De duo's gaan met een sportieve felheid de strijd aan, vaak gehuld in de aangeboden Masterstruien, in die roze kleur, die André Agassi niet zal misstaan. Daar na worden de verstrekte con sumptiebonnen zusterlijk en broederlijk gedeeld in het door Ben van Spronsen weer voor treffelijke geleide horecage- beuren. Lammie van de Bent en Hilde Vermin boekten met 6-2, 6-1 de ruimste uitslag. Trees van Santen en Celly Voorbergen volgden met het verlies van één game meer. Lieneke de Koning en Veroni que van Ruiten pingpongden na een gewonnen eerste set, in de tiebreak van de tweede set tussen winst en verlies, reeks drie was echter niet noodzake lijk. „Nu win ik tenminste eens een partij", meldde Harry van Haaster na afloop van het de Jan Kulk gewonnen HDD 30+. „De vorige maal, dat we mochten meedoen, verloren we alleen maar." Tegenstan der Carel Wijdeveld wees op Kulk. „Die man is toch C2- speler. Veel te sterk voor Paul en mij." Leraar Wijdeveld en partner Graafland hielden in de eerste set tot de tiebreak toch knap stand. Of de school van de D 30+ speler uit Hoog- made de nederlaag accepteert, moet nog afgewacht worden. Arris Parlevliet en Jan van der PLas verspeelden de twee de set aan Hans Felkers, die met gastspeler Van Zandwijk in plaats van de afwezige Hans van Spronsen aantrad. Dek ker-spelers Johan Montanus en Simon Vogel wonnen in twee sets van de winnaars van Leimuidens 30+ evenement, Alkemades Hans Paasman en Eric Rooderkerk. Clubgenoten van Paasman en Rooderkerk rondden hun eer ste partij in de poule wel win nend af. Loek Koek en Sjaak van Veen wonnen met 6-4, 6-3 (poule 2). DED: Yvonne Schoordijk - Lisa Colson (pou le 1); Jolanda Mens - Sonja - Jacqueline Paauw (poule 2). HEC: Ben de Bruin - Mickel Verkerk (poulé 1). DEC: Nan cy Faas -Ariette van Noort (poule 2). HED: Dennis Nop pen - Arjan Stadt (poule 1). DED: Yvonne van Hensber- gen - Judith Pietersen (poule 2). DDD: Kesteloo/Van Boxsel - Koopman/Kantebeen (poule 2); Van der Meer/De Ruyter - Koster/Dirksen (poule 4). 19.45 uur: HEC: Patrick Klei- an - Xander Hertzmann (poule 2). HED: Alexander Balk - Hanno van der Mark (poule 2). HDD: Van Duyn/Logger - Van Egmond/Remery (poule 1); Feunekes/Zuidmeer - Van der Neut/Langstraat (poule 2). DDD: Van Biezen/Bonnet - /Rooderkerk - Seriier/Poots (poule 3); De Boer/Grootians - Luxen/Veldhuyzen (poule 5); DDD: Van Haaster/Akerboom - Fillié/Windhorst (poule 5). 21.45 uur: HDD: Van Kam pen/Van der Klugt - Parle- vliet/Van der Plas (poule 6). 22.00 uur: HDD: Bakker/C- hrispijn - Mens/Van de Berg (poule 4). Masterstoernooi Woensdag 14.00 uur: DDD: Van Biezen- /Bonnet - Van de Bent/Ver min (poule 1); Snellenberg- /Verhage - Kesteloo/Van Box sel (poule 2); Balk/Bechthum - Knol/Verwoert (poule 3); DDD: Kruit/Witte veen - Kos ter/Dirksen (poule 4). van het uit Lisse afkomstige duo Luxen/Veldhuyzen. Ge lukkig voor de Masterswed- strijdleiding, dat Vener Sjaak maar één toernooi op zijn naam bracht. De groenteman van Alkemade speelde liefst veertien toernooien, en ook nog eens allemaal met ver schillende partners. Alle win nende partners van Sjaak van Veen hadden vervolgens een plaats moeten vinden in de HDD 30+ poules van de Mas ters, die dan op haar beurt Ccidóc Sou/uvnt over een te grote en bijna niet op te vangen deelname zou be schikken. De veiligste oplos sing blijft vooralsnog Sjaak van Veen de C2-status te ver lenen. PETER KLEIN Masterstoernooi maandag 14.00 uur: DEB: Saskia Paauw w.o. Mirjam Siemerink. DDD: Fillié/Windhorst - Flei- scheuer/Rijnders (poule 5): af gebroken. 19.45 uur: HEB: Tom Bulters - Marco Visser (poule 2): 6-4, 7- 6. HEC: Willem Visser - Ron Hoogendoorn (poule 1): 6-3, 2- 6, 6-2. DDD: Van de Ben t/Vermin - Geus/Zuidam (poule 1): 6-1, 6-2. HDD: Koek/Van Veen - Luxen- /Veldhuyzen (poule 5): 6-4, 6- 3. HDD: Parlevliet/Van der Plas - Felkers/Van Zandwijk (poule 6): 6-2, 4-6, 6-2. 21.30 uur: HDD: Montanus- /Vogel - Paasman/Rooderkerk (poule 3): 6-4, 6-3. HDD: Van Haaster/ Kulk - Graafland- /Wijdeveld (poule 7): 7-6, 6-1. DDD: Van Santen/Voorber gen - Van Boxsel/Kesteloo (poule 2): 6-2; 6-2. DDD: De Koning/V. van Ruiten - Balk- /Bechthum (poule 3): 6-3, 7-6. Masterstoernooi dinsdag 16.00 uur: DEC: Ingrid Kruit - Joan Zonnevylle (poule 1); Sandra Faas - Cariene Smaal (poule 1); Kim Dirkse - Judith Verhoeff (poule 2); Kim Dirk- se - Judith Verhoeff (poule 2). HED: Jan Willem Gilijamse - Patrick Wijffelman (poule 1); Sipko Adriaansen - Bart Blok Gata Kamski TILBURG Bij het In terpolisschaaktoernooi in Tilburg volgt Gata Kams ki de voetsporen van we reldkampioen Gari Kas parov. Tot innige vreugde van zijn onafscheidelijke vader sloot het zestienjari ge wonderkind het eerste toernooi-kwart af met 3 uit 4; een score die nau welijks onderdoet voor wat Kasparov vorig jaar bij zijn geslaagde record- poging in Tilburg pres teerde. Voor het begin van het toer nooi meenden Amerikaanse schaakdeskundigen, dat de hen opgedrongen landgenoot bij diens debuut tegen het puikje van het grootmeester- gilde net zo goed zijn onaf scheidelijke computer kon in zetten. Hijzelf zou in elk geval niets maken. Hoe anders is de werkelijkheid. Gisteren was het in het duel om de leiding niet Kamski, maar diens veel geroutineer- der tegenstander Pedrag Niko- lic, die harakiri pleegde. Juist nadat hij zich door een subtiel kwaliteitsoffer uit de moeilijk heden had gewerkt, liet de Joegoslavische grootmeester een paard instaan. Kamski keek verbouwereerd of ie mand het bord in brand had gestoken en sloeg toen toe. „De ene keer geef je wat; de andere keer krijg je wat", sprak hij. Daarmee in herinne ring brengend, dat hij zaterdag Short in gewonnen stelling met remise had laten ontsnap pen. Datzelfde kunstje gelukte de Brit gisteren trouwens op nieuw. Terwijl hij zich op maakte om zijn huid zo duur mogelijk te verkopen, hoorde hij Ivantsjoek ineens een remi se-aanbod mompelen. De 21- jarige Rus viel door de remise terug in het peloton van mid denmoters, dat verder wordt gevormd door Timman en An dersson. Zetten verloop: Wit: Kamski (VSt), Zwart: Nikolic (Joe): 1. e2-e4, d7-d5, 2. d2-d4. Pg8-f6, 3. Lfl-d3. e7-e5, 4. c2-c3, Pb8-c6. 5. Pgl- f3. Lf8-e7, 6. 0-0, 0-0, 7. d4-d5, Pc6- b8, 8. c3-c4, Lc8-g4, 9 Pbl-c3. Pf6-e8, 10. a2-a3, a7-a5, 11. Tal-bl, Lg4xf3. 12. Ddlxf3, Le7-g5, 13. b2-b4, Lg5xcl, 14. Tflxcl, Pb8-d7, 15. Df3-e3, Pe8- f6, 16 h2-h3, Dd8-e7, 17. Ld3-e2, g7- g6, 18. Le2-dl, Tf8-c8, 19. Pc3-a4, a4xb5, 20. a3xb4, c7-c5, 21. b4xc5, Pd7xc5, 22. Pa4-b6, Pf6xe4, 23. Pb6xc8, Ta8xc8, 24. Ldl-f3, Pe4-g5, 25 Lf3-dl, f7-f5, 26. f2-f4, Pg5-f7, 27 Ldl-c2, De7-f6, 28. Tcl-el, Tc8-f8. 29 Tbl-b6, e5xf4, 30. De3xc. Zwart geeft Luba pakt tweede zege LEIDEN Luba Leiden heeft ook de tweede pou lewedstrijd in het eigen toernooi in winst omgezet. De Leidenaars die Oegst-' geest een voorsprong van twintig punten moesten toestaan, wonnen uitein delijk met 100-84. Bij rust ging Oegstgeest, spelend in de eigen Apollohal, nog met 51-42 aan de leiding. Conditiegebrek bij de thuisploeg en het lengteo- verwicht van Leiden ga ven uiteindelijk de dood slag. Loet de Ruiter (22 punten) en Peter van der Wetering (15) namen een belangrijk deel van de Leidse punten voor hun re kening. Roel Rietveld scoorde voor Oegstgeest 16 punten. In dezelfde hal verloor Blitz later op de avond nipt van Lo- komotief. De Voorschotense formatie wist de twintig pun ten voorsprong tot de rust ge heel in takt te houden, 58-38. In de rommelige tweede helft bleek dat verschil toch te wei nig, 86-90. Door conditiege brek ging in de slotfase een ze ker geachte voorsprong te niet. BV Lisse hield in sporthal 't Baken in Pijnacker geen spaander heel van het voor ei gen publiek spelende Guards. Ondanks een voordelig saldo van tien punten bij aanvang keek Guards tijdens de rust te gen een 37-56 achterstand aan. Een geconcentreerd Lisse ver grootte de marge uiteindelijk tot 46 punten, 114-68. Ronald Sporken maakte bij Lisse een goede indruk. MSV won in 't Baken nipt van Zoebas. De tien punten achter stand werden in de twee maal twintig minuten zuivere speel tijd omgezet in een vijf punten voorsprong, 72-67. De Zoeter- meerse formatie bleef nog wel lang bij. Pas in de slotminuut nam het Noordwijkse MSV pas definitief afstand. Martin Centrum start met winst LEIDEN Martin Centrum was gisteravond de eerste re gionale vertegenwoordiger die voor de nieuwe zaalvoet balcompetitie in actie kwam. In de tweede divisie B won de Voorschotense ploeg met 3-5 bij Coal. De basis voor deze zege werd in de eerste helft gelegd. Daarin bepaal den Piet Sloos (twee maal) en Edwin Verhoogt de stand op 0-3. Na rust scoorden zij beiden nog één keer, 0-5. De spelers van Martin Centrum geloofden het daarna wel. Deze laconieke houding kwam hen op drie tegendoel punten te staan. Luba Leiden oefent tegen Windmills LEIDEN De basketballers van Luba Leiden spelen zon dag 16 september een oefen wedstrijd tegen eerste divi sionist Windmills uit Alk maar. De wedstrijd in de Vijf Meihal begint om 20.00 uur. Jumping Crabs vormt een, dag eerder de tegenstander- in de eerste bekerronde. Deze partij tegen de hoofd klasser begint om 17.45 uur in Bergen op Zoom. BRIDGE WK in Genéve Eindstand kwalificatie: Vrouwsn: 1. Dallng- /Reed (VSt) 291 procent. 2. Berkowltz/Pol- lack (Vst) 209,8, 3. Dumon/Roux (Fra) 284.6. 28. Mulder/Van der Spek (Ned) 270, 53. Bakker/Glelkens 262,2, 65. Arnolds/Vrlend 260, 75. V.d. Pas/Schippers 257,4, 80. Ipen- burg/Van Winkel 256,4. Mannen: 1. Mayer/Wright (NwZ) 314,4 pro cent, 2. Ballcki/Zmudzinski (Pol) 300,6, 3. Covo/Paladlno (Fra) 295,9, 17. Muller/De Jong (Ned) 287,6, 38. Tammens/Vergoed 280, 46 Klrchhoff/Maas 277,5, 57. Rebattu- /Van Oppen 275,6, 83. Ten Brink/De Vrind 271,8, 98. Paullssen/Ramer 269,4, 100. Mul der/Van de Brom 268,6, 154. Jansma/Van HONKBAL Amerikaanse competitie Nstionsl league: Philadelphia Phll!les-N< Pirates 9-5, San Francisco ólants-Houstön Astros 5-1, Los Angeles Dodgers-Clnclnnatl Reds 6-4, San Diego Padres-Atlanta Braves 5-4, St Louis Cardinals-Chicago Cubs 9-2. American league: Seattle Mariners-Boston Red Sox 3-1, Oakland A s-New York Yan kees 7-3, Baltimore Orioles-California An gels 3-1, Toronto Blue Jays-Chicago White Sox 6-1, Cleveland Indians-Minnesota Twins 12-9, Detroit Tigers-Milwaukee Brewers 5-0, Texas Rangers-Kansas City Royals 6-5. MOTORSPORT Kawasaki. 2. Lenherr/Weber (Lie) EML Za- bel, 3 Netterscheid/Jehle (BrD) Heos Zabel. 4. Bouvet/Bouvet (Fra) VMC Kawasaki. 5. De Vrles/Visser (Ned) VMC Zabel, 6. Weln- mann/Welnmann (BrD) EML KTM. 2e man che: 1. Fuhrer, 2. Garhammer/Haas (BrD) EML KTM. 3. Welnmann, 4. Bouvet, 5. Tho- mas/Lebouquln (Fra) VMC Honda. 6. Knüb- ben/Schnelder (Bel) EML Zabel. Stand WK (na 14 van 18 wedstrijden): 1. Janssen- /Geurts van Kessel (Ned) 168, 2. Fuhrer 157, 3. Garhammer 154, 4. Netterscheld 138, 5. Timmermans/Verhagen (Ned) 118. PAARDESPORT CSIO In Calgary Grote Prija: 1. Becker (BrD) Optlebeurs Pa mina 4-42,77, 2. Phillipaerts (Bel) Optle beurs Darco 4-52,70, 3. Navet (Fra) Quito de Baussy 10-58,82 alien na barrage. 4. Godig- 253.586. non (Fra) Ouldam Revel 0,25, 5. Chopping (Can) Notable V 4. 6. Ballsky (Can) Lavendel 4. 7. Ward (VSt) So Long 4, 8. Anderson (Can) Gustav 4, 9. Beerbaum (BrD) Grand Plalslr 4. 10 Bost (Fra) Norton de Rhuys 4. 11. Lansink (Ned) Optlebeurs Libero 8. 19. Zoer (Ned) Olympic Wendela 8. Klassiek op tijd: 1. Michael Whltaker (GBr) Tees Hanauer 90.92, 2. Mac (GBr) Everest Gringo 91,34, 3. Bost Quatoubet du Rouet 94.64. 4. Hansen (VSt) Hendrlx 94,84, 5. Fruhmann (Oos) Cornado 97,74, 6. Skelton (GBr) Apollo 98,57, 7. Lauber (Zwi) Planet II 99,88, 8. Fuchs (Zwi) Jogger 100,63, 9. Zoer Walllby 102,44, 23. Van der Vleuten (Ned) Expo Creation 124,47. Draverijen Alkmaar 1e koers (2040 m): 1. De Beste Peka (R.Pools) 2.53.7-1.25,1, 2. Eifelperle. 3 Ever or Never Toto: winnend 3,80, plaats 1,60 1,40, koppel 8,20, trio 53,40 2e koers (2040 m): 1. Daf's Oldeson (A.v.d. Wal) 2.52,2-1.24,4. 2. Dundee Boshoeve. 3. Evlta Jorlshof. Toto: winnend 4,70, plaats 2,90, 3,60, koppel 18,80, trio 134,40. Niet gestart nr. 7 (Evlta L) 3e koers (1700 m): 1. Deter Ruimzicht (C.HettelIng) 2.21,1-1.23,0, 2. Duran S, 3. Anton Geeslnk, 4. Annabell Hanover. Toto: winnend 3,90, plaats 1,90, 1,90, koppel 9,30, trio 66,30, kvVartet 534,10. Niet gestart nr.1 (Brenda Belwln) 4e koers (2700 m): 1. Count Oostland (J. van Dooyeweerd) 3.45,9-1.23,7, 2. Carrera M, 3. Dalsey Pride. Toto. winnend 4,80, plaats 2,40, 6,80, koppel 48,20, trio 244,80. Niet gestart nr 3 (Duke of Thljssen) 5e koers (2040 m): 1. Bo Bo Tonnawerd (Mej. M. Vos) 2.51,7-1.24.2, 2. Byblow Pro mise. 3. Bardana. Toto: winnend 16,70, plaats 7,60, 6,20, koppel 164,50, trio 882,20 6e koers (2380 m): 1 Allard Morgan (B. Cre- bas) 3.13,1-1.21,1, 2. Ascot K. 3. William, 4. Clay Dirl. Toto: winnend 3.70 plaats 1,80 2,20 koppel 5,90 trio 225,00, kwartet 2.778.10. 7e koers (1700 m): 1. Comrade (M. Poort) 2.19,7-1.22,2. 2. Amor de Haar. 3 Ceder du Bols. Niet gestart. Charlo Chan. Toto: win nend 6.40 plaats 3,90 41,40 koppel 108,00 trio 683.20. Se koers (2380 m): 1. Claudia (J. Ruljgrok) 3.21,7-1.24,7, 2. Darley Dorado. 3 Cosmos- dean. Toto: winnend 8,20 plaats 3,50 4,10 koppel 30,70 trio 333,30. 9e koers (4420 m): 1. Yellowa (A. Blok) 6.12,2-1.23,1, 2. Crack M, 3. Yoco Oostland. 4. Arhus Cede. Niet gestart: Zmanza Prin cess Toto: winnend 2,40 plaats 2,30 3,40 1,80 koppel 31,40 trio 274,60 kwartet 5.903,30. 10e koers (2040 m): 1. Oehoeve Princess (Van Dijk) 2.48,2-1.22,5. 2. Ellen Buitenzorg. 3. Carola Bonnl. Toto: winnend 4,70 plaats 2,20 2,80 koppel 8,70 trio 122,50. 11e koers (2040 m): 1. Ellen Victory (B. Cr* bas), 2. Dit Is Hollandla, 3. Evergreen Toto. winnend 2,80 plaats 2,00 8,90 koppel 24,50 •ïo 92,00. W5: 5-6-6-4-16 (ng). Omzet: 4e ronde: Short (GBr)-lvants|oek (Sov) 1/2- 1/2, Andersson (Zwe)-Timman (Ned) 1/2- 1/2, Gelfand (Sov)-Selrawan (VSt) 1/2-1/2, Kamski (VSt)-Nlkollc (Joe) 1-0 Stand: 1 Kamski 3 pnt. 2 Ivantsjoek 2 1/2 pnt, 3. Ni kolic. Timman en Andersson allen 2 pnt, 6. Gelfand, Seirawan en Short allen 1 1/2 pnt. n Dijk u). 2. Vikstedt (Fin) op 1.02, 3. Jansens (Bel) 2.24, 4 De Laat (Ned) z.t. 5. Le Gal (Fra) z.t, 6 Van Moorsel (Ned) 2.43. 7 Bandlnl (Ita), 8. Zack (VSt). 9. Slos (Bei). 10. Werckx (Bel), 11. Groen (Ned), 12. Loohuls (Ned), 13. Cllg- net (VSt), 14. Van de Vijver (Bel), 15. Der- noncourt (Fra) allen zelfde tijd als Van Moorsel Klassement 1 Marsal (Fra) 12.57.51, 2. Vikstedt 0.27, 3. Van Moorsel 0.38, 4. Bandlnl 0.43, 5. Schop (Ned) 0.46, 6. Odln (Fra) 0.52, 7. Cllgnet 0.59, 0. Werckx 1.38, 9. Le Gal 1.38, 10. Slos 1.57. Profs en amateurs: Peller (Fra) 140 km In 4.24.07, 2 Veenstra (Ned) 1.35, 3. Wust (BrD), 4 Theus (Ned), 5. Moncassln (Fra), 6. Pressler (DDR), 7. Roder (BrD), 8 Spaenho ven (Bel), 9 Welssmann (DDR). 10. Slmon (Fra), 11 Brochard (Fra). 12. Vanderaerden (Bel), 13. Sklbby (Den). 14. Santamarla (Spa), 15. Zabel (DDR) allen zelfde tijd als Veenstra Klassement: 1 Gayant (Fra) 16.50.46. 2 Jajabert (Fra) 0.01. 3 Sklbby z-t., 4. Bouvatler (Fra) 0.10, 5. Bouwmans (Ned) 0.13, 6. Rouxel (Fra) 0.13. 7. Arnould (Fra) 0 16. 8 De Wilde (Bel) z.t.. 9. Bruyneel (Bel) z.t., 10. Manln (Fra) 0 20. 4e etappe Ronde van Catatonia, profs 1 Jesus Montoya (Spa) 158 km In 4.32.00, 2. Cublno (Spa) z.t., 3. Deigado (Spa) 0.26. 4 Gaston (Spa) z.t., 5 Lejarreta (Spa) z.t., 6 AJa (Spa) z.t.. 7 Vargas (Col) 0.31, 8. Unza- ga (Spa) 0 50. 9. Echave (Spa) 0.52, 10 Llach (Spa) 0.57. 13. Kelly (Ier) 1.03. 14. Breuklnk (Ned) z.t., 40. Rooks (Ned) 4.37, 78. Van Orsouw (Ned) 11.39, 83. Van Aart (Ned) 13.14, 86 Flgnon (Fra) 15.12, 118. Verhoeven (Ned) 18.36, 120. Jakobs (Ned) Z-t.. 121 Lubberding z.t.. 131 Dekker (Ned) 19.40. 142. Talen (Ned) 25.34, 143. Hermans (Ned) 26.03. Klassement 1. Cublno 15.19.04, 2. Lejarreta 0.26, 3. Gaston z.t„ 4. Deigado z.t., 5. Aja z.t„ 6. Vargas 0.31, 7 Unzaga 0.50, 8. Echave 0.52, 9 Llach 0.57, 10. Rico (Col) 0.58, 15. Breuklnk 1.03. 36. Rooks 4.37, 66. Van Orsouw 11.39, 76. Van Aert 13.14, 101. Jakobs 18.36, 114. Lubber- ding 20.25, 125. Verhoeven 23.12, 133. Her mans 27.52, 137. Talen 35.05, 140 Dekker 36.53. schueren (Bel) op 0 03, 3. Bogaerl (Bel) 0 14. 4 Museeuw (Bel). 5. Van Roosbroeck (Bel). 6. Bafcop (Bel). 7 Nljdam (Ned). 8

Leidse Courant | 1990 | | pagina 7