Jansen en Zonnevylle zegevieren bij OLTC Vreugde en verdriet bij atletiekclubs /iv TENNIS CIRCUIT f »r; Ruime overwinning heren Forescate Rabobank O KOERS SPORT MAANDAG 10 SEPTEMBER 1990 PAGIN Luba Leiden verslaat Kimbria ALPHEN AAN DEN RIJN Luba Leiden heeft tijdens een toernooi in Al phen met 95-93 gewonnen van Kimbria, een tegenstander die de Leidenaars in de competitie ontmoeten. Luba, dat eerder met 88-73 van Juventus had ge wonnen, keek na tien minuten tegen een kleine achterstand aan, 23-24. Kim bria dat het vooral moet hebben van de inbreng van Jos Wolfs, Cleo Wright (beide afkomstig van Eindhoven) en Andy Moore, had de marge bij rust ver groot tot vijf punten, 42-47. Na ongeveer tien minuten spelen in de tweede helft kwam promotiedivisionist Luba op gelij ke hoogte. In de slotminuut wonnen de Leidenaars met twee punten verschil. LEIDEN De heren van LMHC behaalden vandaag hun eerste punten. Opponent Leonidas was het slachtoffer, 1-1. De dames van LMHC wonnen van streekgenoot Roomburg, 3-1. Ook de eerste teams van Forescate sloten hun duels winnend af. In tegenstelling tot vorige week speelden de heren van LMHC in een goed collectief tegen Leonidas. De Oegst- geestse ploeg begon sterk en dit resulteerde dan ook in een 2-0 voorsprong. Beide treffers kwamen op naam van Martijn Haks. Vlak voor rust deden de Rotterdammers via een straf- corner iets terug, 2-1. Na de wissel verzuimde LMHC de vele opgelegde kansen te ver- zilveren. De enkele kans die Leonidas kreeg werd goed be nut waardoor de ploeg langszij kwam. In de streekderby tus sen Roomburg en LMHC moesten de de dames van Roomburg het onderspit del ven, 1-3. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd. Leiden nam snel een voorsprong via Carolien de Boer. Karen Mel- zer volgde direct het voor beeld van haar ploeggenoot. Roomburg verkleinde de ach terstand, nadat een Leidse verdedigigster de bal met de voet van de achterlijn had ge haald. Inge Oudkerk Pool be nutte de toegekende strafbal. Wederom was het Karen Mel- zer die de eindstand van 3-1 aantekende. Eersteklasser Roomburg speelde in een doelpuntrijke wedstrijd in en tegen het Am- stelveense HIC, eindstand 4-5. Oscar Snijder opende de score. Na twee tegentreffers geïncas seerd te hebben was het Bas Koning die de leidse ploeg weer op voorsprong zette. Na rust kwam de licht geblesseer de Wouter Eikenhout in het team en zorgde voor twee doelpunten. Vlak voor tijd kreeg Lucas van Schaik een gele kaart waarna de thuis ploeg een slotoffensief eruit gooide en de stand op 4-5 kon bepalen. Forescate stond tegen VCL na 35 minuten al met 1-3 voor. In de tweede helft werd de voorsprong verder uitge bouwd. De Voorschotenaren scoorden vijfmaal en moesten één tegentreffer incasseren. De doelpunten kwamen op naam van Olivier Kist (2x), Gert Jan Egbrink, Martijn van Paasen en Bernard Thieme. De dames uit Voorschoten wonnen van Eechtrop, na een 2-0 ruststand, met 3-0. De tref fers kwamen allemaal van de stick van Brechtje Vriends. Alecto won zijn uitwedstrijd in en tegen Bennebroek met 2- 3. Bij rust stond de ploeg uit Leiderdorp al met 0-2 voor door treffers van Bart van Leeuwen en Eric Kruis. Na de theepauze was het invaller Hugo Kranenburg die de der de treffer op zijn naam bracht. Bennebroek kwam door ge brek aan concentratie bij Alec to terug tot 2-3. De dames van Alecto zegevierden met 0-2 over Huizen. De eersteklasser stond met rust 0-1 voor. Een stand die na rust met één doel punt werd uitgebreid. Beide treffers kwamen op naam van Lidian Mentink. De heren van Noordwijk van Leidse Studs gingen ten onder tegen Zoetermeer. Bij de stand van 1-0 mocht Eugenie van Nispen een strafbal ne men maar zij verzuimde, deelden de punten met Spirit, 1-1. Frank Holten opende de score via een hoog ingeslagen strafcorner. Diezelfde Holten kon enkele minuten later het duel beslissen vanaf de stip, hij miste echter. Na de theepauze kwam Spirit weer langszij. De vele kansen die Noordwijk hierna nog kreeg werden niet gebruikt. De dames kwamen al snel met 2-0 achter tegen Aeolus. Derdeklasser Leidse Studs, tevens kampioenskandidaat, won van Capelle met 4-2. Alle treffers kwamen op naam van Bob Jan Dietrich. De dames Hagei zesde OMMEN -P^ Hagen heef het Nederla^ pioenschap^ ren, zaterdaj men, beslaf op de zes< De tegenwt Haarlem W(|*| ge Lissenaa'-'- deel uit vai zes rijders lfV kopgroep, in de sprint woord schulp u_ Ruitenberg eerste over LEIDEN Leo Jansen en Joan Zonnevylle wer den de duidelijke win naars van de C-enkelspe- len van het 30-plus ten nistoernooi van de OLTC. Frans Vennix en Rob van Wijngaarden bij de heren, en Lies Kraay- enhage en Hennie Wen- zei bij de dames verover den het laatste deelna mebewijs voor de LC Masters, die vandaag op Unicum van start zijn ge gaan. Dat Leo Jansen het hoofd nummer, het herenenkelspel C bij de Oegstgeester Lawn Tennis Club zou winnen, werd na de eerste ronden snel duidelijk. De Zwaans hoeker, die het eerder dit jaar in de open C-klasse Mas- ters-deelnemers als Jeroen Vink en Willem Visser het vuur na aan de schenen leg de, verloor geen enkele set. In de halve finale kwam ti- telfavoriet Jack Manuputty tot zes games. In de eindstrijd moest Jan Mens met de helft genoegen nemen. De halve finale van de speler van Fo rescate tegen Har Meijer werd het boeiendste gevecht in het HEC. Meijer kon zijn huidige vorm en winstprog nose na drie lange sets net niet waarmaken. Bij de dames was Joan Zon nevylle oppermachtig. Net als Leo Jansen bij de heren, kan de Leiderdorpse de deel neemsters in de C-Masters bedreigen. Met het verlies van slechts vijf games in hal ve finale tegen Grace Dave- laar en in de hele eindstrijd tegen Ingrid Voskuil toont Zonnevylle aan in uitsteken de vorm voor de vandaag op Unicum van start gaande Masters te zijn. Voskuil had in de halve finale Loes van der Heiden in twee sets te ruggewezen. De C-dubbels gaven aan Peter Brebde een gouden weekeinde. Met Jean-Paul Bierling werd de favoriete combinatie Lucas- sen/Vreeswijk via een geluk kige tiebreak in de tweede set en een derde long set, verslagen. Met Ank Treffers werden Ilonka van Riet en Jan van Duyn geklopt. Voor Van Riet bleef de DDC-titel met Arianne Renaud over. In het Dl-toernooi ging de belangstelling vooral uit naar de dubbelonderdelen. Daar immers waren de laatste Masters-tickets voor het grootse Leidse slotevenement nog te verdienen. Frans Ven nix keert na een jaar afwe zigheid terug op Unicum. De Wassenaarder won niet met zijn bekende maat Henk Kalsbeek de HD-titel, maar vormde ook met Rob van Wijngaarden een onverslaan baar koppel. De 6-1, 6-3 zege op Gerard Bakker en Hein Chrispijn doet het koppel van Oud-Wassenaar meteen tot de favorieten op de Mas ters behoren. Bij de dames hielden Lies Kraayenhage en Hennie Wenzel de titel in ei gen huis. De OLTC-sters kwamen tegen Wil Booy en Ellen Frijlink tot dezelfde score als de winnende man nen. Het herenenkel Dl werd een prooi voor Jacques van Schie. De Merenwijker hield in beide sets opponent Ton Coppens op de vereiste mini male twee games afstand. Fa voriet Ron Philips maakte zijn plaatsing in het HED2 waar. Tegenstander Kruit had in de eindstrijd zijn kruit verschoten. Bij de D2-dames hield Josje van der Reijden de eindzege in eigen gelede- Ceidóe Gomatu Eredivisie Twee Belgische ranglijst speelsters werden in de ere divisie van de landelijke, ten- niscompetitie het slachtoffer van de dadendrang van Inge- lise Driehuis. Ann Devries kreeg van de Lissese in Son via tiebreaks in de eerste en derde set een nederlaag te slikken. Zondag moest de binnen de eerste honderd van de wereldranglijst ver toevende US-Open deel neemster Sandra Wasserman er met 6-3, 2-6, 6-4 aan gelo ven. Met Amy van Buuren werden de dubbels in twee sets afgewerkt. Met de vier zeges van Driehuis, de winst van teamgenoot Joost Win- nink zaterdag op Menno Oosting, zondag gevolgd door de ronduit sensationele over winning op Paul Haarhuis, heeft De Mets zich gehand haafd in de eredivisie. Het Amsterdamse Amstel- park zag Rijnsburger Jan Siemerink het enkelspel te gen Richard Krajicek, die voor stadgenoot Popeye GS uitkomt, in twee sets positief afwerken. Zondag werd te gen Jacco Eltingh van ICL- /De Manege in de tiebreak van de derde set verloren. Noord wijkerhoutse Heieen van den Berg (Popeye GS) was zaterdag niet bij machte Nicole Jagerman de voet dwars te zetten. Zondag le verde het duel tegen Caroli ne Vis van Leimonias een 6- 1, 6-4 zege op. Kees-Jan Schuilenburg ver loor in de tweede ronde van het driesterren A-toernooi van Barendrecht in twee sets van Eindhovenaar Wil lem Bruin. De eerste ronde had een 6-4, 6-4 overwinning op Antoine Westerman opge leverd. Masters Vandaag gaat op de banen van de Leidse tennisclub Unicum de twaalfde editie van de LC Masters in de sin glecategorieën BI, Cl en Dl, alsmede de Dl 30+ dubbels van start. Tot en met vrijdag worden de twee enkelspel poules per sterkte en de dub belspelpoules afgewerkt, ge volgd door de kruisfinales en eindstrijd op zaterdag en zon dag. De nummers één en twee van de dubbelpoules werken vanaf vrijdag een knock-out systeem af. Robbert-Paul Hartwijk opent op eigen grond in het HE te gen leeftijdsgenoot Jeroen Vink het C-toernooi. Op de zelfde tijd treedt ook de Faas-tandem, Nancy en San dra binnen de lijnen. In D komt favoriete Yvonne Schoordijk in aktie. Om 17.45 uur zijn de eerste B-partijen, Martijn Krans tegen Onno Guinau en Marco van Trigt tegen Patrick Kieboom ge pland. Jan-Willem Lugthart werkt dinsdag in de lunch pauze zijn eerste ronde tegen Marco Visser af. PETER KLEIN Uitslagen OLTC 30+ HEC: halve finales L. Jansen - J. Manuputty 6-4, 6-2; H. Meijer - J. Mens 6-3, 6-7, 6-4. Finale: Jansen - Meijer 6-2, 6-1 DEC: halve finales: J Zonnevylle - G. Davelaar 6-2, 6- 0, I. Voskuil - L. v.d Heiden 6-2, 6- 2. Finale: Zonnevylle - Voskuil 6-3, 6-0. HDC: finale: J.P Bierling/P. Brebde - G. Lucassen/A. Vreeswijk 3-6, 7-6, 7-5. DDC: finale: A. Re- naud/I. van Riet - J. v.d. Hoeve/J. Zonnevylle 7-6, 6-2. GDC: A. Tref fers/P Brebde - I. van Riet/J. van Duyn 6-2, 6-4. HED1: halve finales: J. van Schie - A Möhlmann 6-2, 7-5; T. Coppens - P Knjnen 6-3, 6-4. Finale: Van Schie - Coppens 6-4, 7-5 DED1: fi nale: B Jansen - J Roos 6-1, 6-3. HDD1: halve finales: G Bakker/H. Chrispijn w.o. R. de Boer/J Groot- jans; F. Vennix/R. van Wijngaar den - Remmerswaal/Veelenturf 6- 2. 6-2. Finale: Vennix/Van Wijn gaarden - Bakker/Chrispijn 6-1, 6- 3. DDD1: halve finales: W Booy/E. Frijlink - Slot/Stijnmann 6-2, 7-5; L. Kraayenhage/H. Wenzel - A. Balk/J. Bechtum 6-4, 6-4. Finale: Kraayenhage/Wenzel - Booy/Frij- link 6-3, 6-1. GDD1: finale: Cas- tien/J. Langstraat - 2x De Ruijter 6-2, 6-3. HED2: finale: R. Philips - P Kruit 6-2, 7-5. DED2: finale: J v.d. Reij den - T. van Duyn 6-3, 6-3. HDD2: finale: Correljé/Philips - Dek ker/V.d. Voort 4-6, 6-3, 6-3. DDD2: finale: Beugelsdijk/Koppers - Mel- chers de Leeuw/Vonk 0-6, 6-2, 7-6. GDD2: finale: Van Veen/Blanken- steijn - 2x Moerman 6-4, 6-3. Programma Programma maandag 16.00 uur: HEC: Robbert Paul Hartwijk - Jeroen Vink (poule 2) DEjC: Joan Zonnevylle - Sandra Faas (poule 1); Nancy Faas - Arjette van Noort (poule 2). HED: Sipko Adriaansen - Bart Blok (poule 2). - «23w Onno Guinau (poule 1); Marco van Trigt - Patrick Kieboom (poule 1). HDD: Crama/Schreuder - Van der Neut/Langstraat (poule 2); Bak- hage - Koopman/Kantebeen (poule 2); Vreken/T. van Ruiten - Van der Meer/De Ruyter (poule 4); Wenzel- /Kraayenhagen - Van Haaster/A kerboom (poule 5). 19.45 uur: HEB: Tom Bulters - Marco Visser (poule 2) HEC: Wil lem Visser - Rón Hoogendoom (poule 1). HDD: Koek/Van Veen - Luxen/Veldhuyzen (poule 5); Fel- kers/Van Zandwijk - Parlevliet- /Van der Plas (poule 6). DDD: Van de Bent/Vermin - Geus/Zuidam (poule 1). 21.30 uur: HDD: Paasman/Rooder- kerk - Montanus/Vogel (poule 3); Graafland/Wijdeveld - Kulk/Van Haaster (poule 7) DDD: Van San ten/Voorbergen - Kesteloo/Van Boxsel (poule 2); V. van Ruiten/De Koning - Balk/Bechthum (poule 3). Programma dinsdag 12.30 uur: HEB: Jan Willem Lugt hart - Marco Visser (poule 2). 14.00 uur: DDD: Snellenberg/Ver- FOTO: HENK SNATEjrijk hage - Van Santen/Voort6®* (poule 2); De Vries/Meeuw* e Knol/Verwoert (poule 3); f ken/T. van Ruiten - Kruit/lfens veen (poule 4); Wenzel/Kraajfc hc gen - Fleischeuer/Rijnders l 16.00 uur: DEC: Ingrid kI Joan Zonnevylle (poule 1); Skat Faas - Cariene Smaal (pouhne Kim Dirkse - Judith Verhoef! Ie 2). HED: Jan Willerm Gil^^ - Patrick Wijffelman (pou^H DED: Yvonne Schoordijk -55 Colson (poule 1); DED: Jo Mens - Sonja Sjaardema (poul LEIDEN De finales van de landelijke atletiek- competitie hebben in de Leidse regio de nodige tranen teweeg gebracht. Tranen van vreugde bij de heren van AAV '36 en Ba taven vanwege de promo tie, tranen van verdriet bij de mannen van Holland en De Spartaan om degra datie. Prettige uitkomst van deze beslissingen is dat volgend jaar drie van de vier grote regionale clubs in eenzelfde (tweede klasse) poule kunnen wor den ingedeeld. De dames van AAV en Bataven kwamen weliswaar in ak tie, maar hoefden bij lan ge na niet tot op de bo dem te gaan. Het feest van AAV '36 over de terugkeer naar de eerste klas se is natuurlijk terecht, maar bij de technische leiding was er toch weinig sprake van uit bundigheid. „In de tweede klasse hoorden we niet thuis en het is natuurlijk een beetje triest dat we daarin terecht ge komen zijn. Dit is geen echt feest, dit is het rechtzetten van een eerder gemaakte fout." De over het algemeen nog jonge ploeg van Jan van Leeuwen leVerde een serie prestaties af die aangaf dat de heren zich optimaal op deze wedstrijd hadden voorbereid. Ruud van Maurik benaderde met 14.26 secondqn zijn beste jaarpresta tie op de 110 meter horden, Bob Dongelmans maakte een rammelend seizoen in een klap goed door 54.02 meter speer te werpen en een record van 3.90 meter met polshoog te springen. Arno Maassen haal de uit dezelfde combinatie 57.50 meter speer en 4.00 me ter polshoog. Op de 100 meter toonde Eric Taal aan weer he lemaal terug te zijn op zijn oude niveau met 11.24 secon den, Cees ten Broecke maakte een come-back op de 400 me ter horden in 58.99 seconden, Rob van Leeuwen pakte 1.90 meter hoog (net als nestor John Nieuwmeyer) en wierp de seniorendiscus naar 39.96 meter en tenslotte ging de 4x100 meter in 44.06 seconden. Terecht ontsteeg AAV '36 de tweede klasse. Dezelfde tweede klasse waarin volgend jaar De Bataven-Lei den terugkeert. Ook hier niet echt een feest want ook hier was er sprake van het recht zetten van een eerder gemaak te fout. In Santpoort streden zij om het derde klasse kampi oenschap, dan wel voor een van de drie troostprijzen: pro motie. Achter de ploegen van Metro en AV '47 eindigde de ploeg als derde, een troostprijs dus. Harry van der Velde toonde zijn (club)liefde: hij verkortte zijn huwelijksreis één dag en sprong hoog met en zonder polsstok (1.90 en 3.60 meter). Ruud Kerkman kwam bij het kogelstoten maar net op tijd aanwandelen, stootte een persoonlijk record van 12.44 meter, wierp daarna de discus naar 36.26 meter en verdween weer zoals hij gekomen was. Joost la Lau leverde op de 400 meter een opmerkelijke tijd af: 50.9 seconden. De meer erva ren Gijsbert Remmelzwaal liep 50.1 seconden. Door een takti- sche zet van ploegleider Cees Hoogenboom haalde Bataven het maximale rendement uit de lopers. Han Kulker soleer de op de 1500 meter imposant naar 3.53.1 minuten. Hans van Voorden liet zich in de snelste serie meeslepen en profileerde zo met 4.01.8 minuten van de kwaliteiten van de concurren tie. Op de 5000 meter dezelfde taktiek: Kees van Klink so leerde naar 14.51.4 minuten, Jaap van Duivenvoorden pro fiteerde van Michel de Maat met 15.10.6 minuten. Een te rechte overgang naar de twee de klasse was het resultaat. I op weg gestuurd om de promotie van de AAV '36 heren naar de eerste klasse definitief te In die klasse komt Bataven volgend jaar de buren van Holland en De Spartaan tegen. In Roosendaal streden twee to taal verschillende ploegen om degradatie te ontlopen. De Spartaan was met een komple- te bus vol met wit-groen be schilderde supporters afgereisd met voor elke gladiator een apart liedje ter ondersteuning. Knokkend voor wat het waard was redde Spartaan het net niet. Meest opmerkelijke atleet in de ploeg was de 40-jarige Aad Kortekaas, die na een ja renlange afwezigheid (studie nam de plaats in van atletiek) aantoonde het lopen van een 400 meter horden niet ver leerd te zijn: 58.66 seconden. John van Loon noteerde op de 110 meter horden een fraaie 15.08 seconden, terwijl John van der Zwet op de 400 meter horden tot een even goede 57.34 seconden kwam. Nico van Noort haalde met 43.52 meter discus en 12.72 meter kogel weer veel werppunten binnen. Broer Peter is welis waar met kogelslingeren ge stopt, het stoten van het 7 1/4 kilogram zware ijzer gaat hem getuige de 11.54 meter nog goed af. Perry Vriesekoop haalde bij het hinkstapsprin- gen een uitstekende 13.86 me ter. Verloren door het Red Band stadion zwalkend lieten de le den van de Holland-ploeg dui delijk merken niet in de missie te geloven. Weinig atleten hebben dit seizoen dan ook aangetoond op eerste klasse niveau aktief te kunnen zijn. Remi Engwegen noteerde een FOTO: HENK SNATERSE goeie 13.48 meter kogel en Theo van der Veer toonde zijn ongekend talent, dit keer op 1500 en 5000 meter. Hoewel Jeroen Kolnaar deed wat hij kon (6.22 meter ver en verras send 1.80 meter hoog), Wilmar Kortleever en Marcel de Bruijn op de 400 meter tijden liepen (51.76 en 51.40 secon den) die dit jaar nog niet op de klokken zijn gekomen, Aijan den Haan 57.55 seconden op de 400 meter horden liep en Cees van Haeringen tot een scherpe 3.58.16 minuten op de 1500 meter kwam, staat Holland voor moeilijke beslissing. Wil Holland wedstrijdsport en gaat het roer fors om? De dames van Bataven en AAV '36 kwamen voorname lijk in aktie om te zien hoever het met de opbouw van nieu we talenten staat. Bataven toog naar Alphen aan den Rijn en zag Astrid Weynen speer werpen: 38.60 meter. Daarmee kwam aan alle onzekerheid over een mogelijke degradatie een eind en kan de ploeg re laxed verder bouwen. Klazien Immers behoorde tot de drie besten met discus met haar worp van 31.92 meter. De on- verslijtbare Marian Runcianu was weer een steunpilaar voor de ploeg met onder andere 1.55 meter hoogspringen. Suze Groen in 't Woud liep de 3000 meter in 10.43.58 minuten en werd daarmee derde. Even eens derde werd Herma God- dijn op de 800 meter, in een snelle serie kwam ze tot 2.22.78 minuten. Tweede in de degradatiepoule is niet nodig voor een ploeg met zoveel kwaliteit en volgend jaar moet ook zeker de promotieronde gehaald kunnen worden. AAV '36 haalde dit jaar al de promotieronde van de eerste klasse, maar had eigenlijk een beetje geluk dat de ploeg op het beslissiende moment niet kompleet was. „Deze ploeg is nog niet echt klaar voor de hoofdklasse. Over een jaar of .wee wel en daarom is de vier de plaats het beste wat ons nu kon overkomen", meent Jan van Leeuwen, de hoofdtrainer. Laura Bosman was uiteraard de meest succesvolle dame met haar 2.07.5 minuten op de 800 meter, maar ook Kim Nieuw- land roerde zich. Na een afwe zigheid van enkele jaren wierp ze 36.64 meter speer en 29.56 meter discus. Sonja de Rijk liep op de 400 meter 58.9 se conden en sprong 1.60 meter hoog. GERT VELTHUIZEN FEMKE WELVAART DEN HAAG Onze de koersen van B (dinsdag, 18.30 uur) li le koers: 1 Earl Dakota. 2 3 Energy Lucswolle (5-4-'. 2e koers: 1 De Epona. 2 Eltij 1 Devlin G. 2 Celes 3e koe B (9-6-4) 4e koers: 1. Passing Action, 2. D cess. 3 Cliff (9-2-5) 5e koers: 1 Carolines Choicd Nobo. 3 Bom (1-2-6). 6e koers: 1. Cor Alone, 3 Amigo Buitenzorg ljratis 10e koers: 1 Bliksem 3 Always Again (6-5-8) Pech voof Sonja Pat LEIDEN VolgenklOV Fred Pasman is Sonji dit jaar niet voor het fl" boren, maar als ze m werpt ze perfekt. Zow wekeinde. Aan het de zesde slagbeurt bi zij zich in de wedstrj Sparta redelijk ernL haar knie, maar moesH inning werpen. Met (F drie slag was die laatsj de slagbeurt in n voorbij en kon Panne| der behandeling steil ruim zestig wedstrijd» per vier maanden vr die meiden rust, maarf het helaas nog niet", I coach. Deels ook do| schuld. Zaterdag mij} dubbel worden afgeu] gen Hoofddorp werd 3-0 kansloos verloren JlR in een slechte wedstrif r 0 te winnen. Een werd de eerder bij df stand van 3-0 gestaalr strijd tegen Sparta I' knappe 6-4 winst omf vorens op het nippern liezen: 2-1. De dames' vijk niet onder de kni

Leidse Courant | 1990 | | pagina 18