Noordwijk wint „op punten" 0 Technisch WOG is te sterk voor hardwerkend Liss Katwijk straft onervaren Urk af Quick Boys maakt het zich onnodig moeilijk tegen Flevo Bo ft Oegstgeest verliest bij KRV Leiden verspeelt een pul* ARC boekt ruime zeg( SPORT QeidóaQowuvnt MAANDAG 10 SEPTEMBER 1990 PAGDj- EMMELOORD Van het gemak waarmee Quick Boys in de openingsfase van de vori ge competitie over elke tegenstander heen- denderde, is momenteel niets te zien. Na de tegenvallende seizoensopening tegen ARC, waren de cijfers tegen Flevo Boys opnieuw niet overtuigend te noemen, 3-2. Een wed strijd waarin een minuut stilte werd gehou den, ter nagedachtenis aan de vorige week overleden jeugdspeler Arie van der Plas. Dat de spelers van Quick Boys, spelend met rouw band, het in de slotfase van de aantrekkelijke wed strijd alsnog moeilijk kregen, weet trainer Melbi Raboen aan een verkeerde taktiek. „Bij een voor sprong van 2-0 en ook van 3-1 moet je de wedstrijd controleren, maar dan maak je het jezelf toch nog moeilijk door te veel naar achteren te voetballen. Terwijl Quick Boys gewend is om op de helft van de tegenstander te verblijven. Dan moeten er dus één of twee ménsen opstaan die gaan forechec- ken". De van Telstar gekomen Edwin Otte lijkt dan de aangewezen man om daartoe het initiatief te nemen. Ondanks dat de slanke middenvelder dat te weinig deed, toonde Raboen zich tevreden over zijn spel. Dit in tegenstelling tot vorige week. „Na de wedstrijd tegen ARC heb ik een hartig woordje met hem gesproken. Desalniettemin ver dient Otte krediet, omdat hij toch een produkt van het zondagvoetbal is en nog moeite heeft met het directe spel van de zaterdagamateurs". Het was niet de enige speech die Raboen hield. Voor aanvang van de partij tegen Flevo Boys beloofde hij zijn keurkorps, indien er niet gewonnen zou worden, een strafexcercitie op maandag. „Ik heb de jongens de sleutel in handen gegeven". Zijn spe lers (gelegenheids-laatste man Gert Aandewiel verving de geschorste Richard Hoogervorst) toon den vervolgens weinig moeite om de deur te ope nen. Al was de openingsfase van de wedstrijd ui termate mat te noemen. „Een bewuste keuze van mij om het wat rustiger aan te doen. In de eerste vijftien minuten wil die ploeg wel eens als een gek te keer gaan. Daarbij is Flevo Boys een onbekende voor ons". Maar na die eerste aftastende fase ging toch het tempo langzaam omhoog en speelde Edwin Otte de rol die van hem verlangd wordt. Halverwege de eerste helft stond het vizier van de Haarlemmer nog niet geheel op scherp, toen hij een voorzet van Hans van der Plas voor het inlopen had. In het tweede deel was de lange middenvelder daarente gen twee maal succesvol. Nadat wederom Frenk van der Kley zich opnieuw produktief toonde op een schitterende dieptepass van Leen van der Plas. gaf Otte met een wonderschone vrije trap zijn visi tekaartje af. De Haarlemmer, die tezamen met Jo- han Jonker eerder al voor een verrassing had ge zorgd bij een spelhervatting, krulde vanuit stand het leder van zo'n twintig meter in het kruis. Later mocht hij vanaf de penaltystip (Frenk van der Kley was door invaller Alex de Graaf onderuit ge haald) aanleggen voor zijn tweede competitietref fer. Dat Flevo Boys tot twee maal toe de aansluiting wist te forceren, rekende Melbi Raboen met name keeper Dirk Varkevisser aan. Eerst beoordeelde de Katwijkse sluitpost een afstandschot van Peter Jel- lema verkeerd en bij het tweede doelpunt greep hij t niet in bij een voorzet van Theo Zwemer,ee Henk Buimer al koppend profiteerde. Dop, ook waar niet al te veel op af te dingen vij* Flevo Boys, wanneer het kon, de aann schuwde, met goede kansen voor Wim Bee C Henk Buimer (op de lat). „Menige ploeg hier nog moeilijk krijgen", sprak Rafy waardering uit. In zijn hulde betrok scheidsrechter Kemkers. „Die man flo< geest van de wedstrijd". En daar was Qu wel aan toe, na vorige week. ert PETER VAN DEBt. r t h Scoreverloop: 40. Frenk van der Kley 0-1, 62. Ed' 80. Peter Jellema 1-2, 1 Edwin Otte 1-3, f Hen] Quick Boys: Varkevisser, Schaap, Aandewiel, Jofol van der Plas, Arie van Duyn, Otte, Floor van Dujfm Kley, Leen van der Plas, Kanbier RIJNSBURGSE BOYS BLIJ MET GELIJKSPEL RIJNSBURG Een echte winnaar kon zaterdag op Sportpark Middelmors niet worden aangewezen. Winstpunten worden nu eenmaal op basis van het aantal gescoorde doelpun ten verdeeld, zodat Rijns- burgse Boys en Noordwijk na negentig minuten aan trekkelijk, maar doelpunt loos voetbal beide een wedstrijdpunt in de boe ken mochten bijschrijven. Dat neemt echter niet weg dat Noordwijk zaterdag „op pun ten" tot morele winnaar kon worden uitgeroepen. De over wegend jeugdige en vooral heel erg nieuwe équipe van trainer John Eelman legde in Rijnsburg een uiterst fris spel letje op de grasmat en creëerde daarbij ook nog eens veruit de meeste doelrijpe mogelijkhe den. Iets wat ook Boys-trainer Arie Kurver niet was ontgaan. „We hebben vandaag alle zei len moeten bijzetten om niet te verliezen. Maar: het was een verademing om dit Noordwijk te zien voetballen". Een compliment dat door Eel man licht dollend, maar wel degelijk glunderend in ont vangst werd genomen. „Ik schat Arie erg hoog. Die zegt zoiets alleen maar als hij het meent". Nu dient ook te wor den gezegd dat Eelman dit sei zoen weer iets heel moois in handen lijkt te hebben. Deed het afhaken van de nodige ge routineerde krachten aan het eind van vorig seizoen het erg ste vermoeden voor de directe Noordwijkse voetbaltoekomst, de werkelijkheid is geheel an ders. Nieuwkomers en jeugd spelers werden probleemloos ingepast, werkten een perfecte oefenperiode af en vormen op dit moment een team dat op z'n minst veelbelovend kan worden genoemd. Het meest opvallende en direct meest aantrekkelijke punt van het huidige Noordwijk is dat de ploeg zo offensief is ingesteld. Vleugelverdedigers Martin van Kins en Gerard van Roon fungeerden vorig jaar nog als aanvallers en laten dat op de gepaste momenten merken, terwijl laatste man Joop Tege laar ook bepaald niet als ver dediger is opgegroeid. Aanval lende 'impulsen van achteruit dus, zoals ook het middenveld graag „naar voren" speelt. Middenvelders René van Sta veren, Jacques Scholten en Leonard van Utrecht versche nen zaterdag allen in kansrij ke positie voor uitblinker Jan Blankespoor. Met jeugdig ta lent Patrick Scheurwater, lin kerspits Fred Luesken en de opgebloeide Timo Gerlof in de voorste lijn, kan dus gespro ken worden van een elftal dat graag op de helft van de te genstander speelt. En dat deed Noordwijk zaterdag in Rijns burg dus ook een uur lang en in zo'n hoog tempo dat de thuisclub het er heel erg moei- Ron Carli haalt uit voor een schot, maar vindt Noordwijker Timo Gerlof op zijn weg. lijk mee had. Slechts omdat doelman Jan Blankespoor zich opnieuw onpasseerbaar toonde en omdat de roodwitten op de beslissende momenten elk for tuin ontbeerden, kwam Rijns burg die zestig minuten onge schonden door. De regerend zaterdagkampioen van Neder land werkte zich naarmate de tweede helft vorderde wel steeds meer in de wedstrijd (Noordwijk was wat al te kwistig met de krachten om gegaan), maar slaagde er ook in die fase niet in de tegen stander echt te overtroeven. De ploeg, waarvoor Leon Vonk zaterdag overigens wel twee riante mogelijkheden liet liggen, miste de benodigde vorm en moest het zaterdag zonder Huug Aandewiel doen. De chronisch aan zijn enkel geblesseerde Rijnsburger over weegt nu heel serieus met voetballen te stoppen. Rijns- burgse Boys zag tot overmaat van ramp binnen twintig mi nuten ook nog eens belangrij ke pionnen als Fred Bodaan (ziek) en Hennie Koet (enkel blessure) uitvallen. Een gang van' zaken die het mindere spel van Rijnsburgse Boys wel degelijk in de hand werkte, maar door Kurver niet als ex cuus werd gebruikt. „Dit Noordwijk speel je niet zo ge makkelijk weg. Ook niet als je eigen elftal wel compleet en in topvorm is". Een constatering die door Eelman slechts kon worden beaamd. Al waar schuwde de ervaren oefen- meester de eigen aanhang voor al te groot optimisme. „Begrijp me niet verkeerd, ik heb alle vertrouwen in deze ploeg. Het team heeft zeker op FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN termijn absoluut mogelijkhe den. Maar waar de ploeg op dit moment staat, hoe sterk het elftal mentaal is, dat zal de na bije toekomst moeten uitwij zen". GERT-JAN ONVLEE Rijnsburgse Boys: Blankespoor, Van Delft. Wendt, Koet (Zwaan), Heems kerk, Bodaan (Oosterlee), Hooymans, Carli, Janmaat. Vonk, Hermes Noordwijk: Van Dijk, Van Kins, Te gelaar. Smit, Van Roon. Van Utrecht, Van Staveren, Scholten (Pronk), Scheurwater (Van Berkel), Gerlof, Luesken. Voorschot^ en RCL du LEIDEN Hazi I Boys behaalde in c klasse zaterdag op e rein een 4-2 overwi|7" Sportlust '46. Voorsci* RCL deelden de pij een 0-0 gelijkspel. Hazerswoudse Boysl lust '46 4-2 (2-1) „Het was een leuke met veel kansen weer" aldus Rein Z£' leider van HazerswoqE Na twintig minutejtf opende Kees Tol thuisploeg de score'e vrije trap van Bert reet na de spelqoe maakte Sportlust-spfg< Groot de gelijkmal t voor het rustsignai e Koen Warnau Hazeill Boys wederom op ëG sprong. Na de theeg< Warnau zijn hattrick Cc Hazerswoudse Boys o voorsprong kwam. 1 ei maakte voor zijn tean 'r tweede treffer. ht( Voorschoten - RCLo De eerste helft speeh schoten iets beter en paar aardige kansjes£ni ter niet benut wen c enige doelpunt dat im werd door Hein de Gl- Voorschoten werd int hands afgekeurd. In d helft had het meer aët de RCL duidelijk hi g van het spel, maar oc*ai rdorpei ït. Vol] LEIDEN Ter Leede boekte zaterdag in de vierde klasse de tweede overwinning. De ploeg uit Sassenheim versloeg TAVV met 1-3. Oegstgeest liet twee punten liggen bij KRV, dat met 2-1 ver diend zegevierde. Oudewater/OVS - Zevenho ven 1-1 (1-0) Volgens Zevenhoven-speler Peter Kok was Zevenhoven „de betere ploeg". Toch nam Oudewater na een half uur spelen de leiding, door een foutje van keeper Alex Stol wijk, die de bal onder zich door liet glippen. Zowel in de eerste als de tweede helft mis te Zevenhoven veel kansen op de gelijkmaker. Pas vijf minu ten voor tijd bracht Leo Lips zijn ploeg op gelijke hoogte, dit maal door een foutje van de keeper van Oudewater. KRV - Oegstgeest 2-1 (2-1) In de eerste helft lieten beide ploegen leuk voetbal zien. Oegstgeest nam na een kwar tiertje de leiding door middel van een doelpunt van Rein Grooters. Fred Verboon zorg de voor KRV voor de aanslui ting en even later bracht Gijs Kraayenoord de Katwijkse ploeg op voorsprong. In de tweede helft werd er aan bei de kanten wat minder goed gespeeld en kwam geen van beide meer aan scoren toe, zo dat de eindstand 2-1 bleef. TAVV - Ter Leede 1-3 (1-1) Al in de vierde minuut bracht Mario Faber Ter Leede via een strafschop op voorsprong. De penalty werd toegekend wegens hands van een TAVV- speler. Een kwartier daarna kende de scheidsrechter ook aan de thuisploeg een straf schop toe, wederom wegens hands. Kees Hogenes miste niet vanaf elf meter. Na rust maakte Erik Grossman op aangeven van Hans Verkuy- len de 1-2 voor Ter Leede. Nog net voor het eindsignaal vergrootte Rocky Pitti de voorsprong tot 1-3 na een knappe individuele actie. De Jodan Boys - Kagia 0-2 (0-1) Het was een gelijkopgaande wedstrijd waarin Kagia vooral in de tweede helft iets de overhand had. Het eerste doel punt voor Kagia werd door Ri chard Trompert uit een straf schop gemaakt, nadat hijzelf in het zestienmeter-gebied onder uit was gehaald. In de blessu retijd maakte Richard Trom pert op aangeven van Gert Jan Breugel zijn tweede tref fer voor Kagia en verzekerde zo zijn ploeg van de 0-2 over winning. Rh Een druk gebarende Lisse-trainer Wim Eilander. Het mocht allemaal niet helpen. Zijn ploeg zou met 2-1 verliezen van WOG. FOTO: HENK SNATERSE LISSE FC Lisse heeft zaterdag een te zware kluif gehad aan WOG. Een weinig opmerkelijke gang van zaken, omdat de Eilander-formatie een ploeg tegenover zich kreeg die het vorig sei zoen lange tijd in de strijd om het kampioenschap was verwikkeld. Het klas- severschil werd uitge drukt in een 1-2 eind stand. WOG is in vergelijking met vorig jaar echter aanzienlijk gewijzigd. Topscorer Gerard van de Nooy verhuisde naar IJsselmeervogels, terwijl 'Etie' Jansen en spelbepaler Klaas- Jan Pfrommer geblesseerd zijn. Lisse kon nagenoeg in de sterkste opstelling beginnnen. Het begin van de wedstrijd gaf een rommelig spelbeeld te zien. WOG nam in de begin fase een ietwat afwachtende houding aan, maar was bijzon der snel in de counter. Met name Marcel de Haan, een nieuweling afkomstig uit de onderbond(l), toonde hierin zijn handigheid. Een goed werkende buitenspelval van Lisse voorkwam echter veel narigheid. Lisse probeerde met veel lange ballen van achteruit de lange Ron Kuilboer en de kopsterke Mark Ens te berei ken. Veel kansen werden hier niet uit geschapen. Tien minu ten voor rust nam de druk van WOG iets toe, hetgeen in de slotminuut van de eerste helft leidde tot de eerste treffer. Marcel de Haan gaf de bal vanaf de rechterkant voor en keeper Paul Veenboer van Lisse slaagde er niet in de bal goed weg te werken. Heimen Jansen had het leder toen voor het inschieten. Wim Eilander moet in de rust een donderspeech hebben ge houden, want zijn ploeg speel de na de pauze met dubbel zo veel energie. Lisse creëerde, mede door de voor Leon van der Zwet ingevallen Erik Kat- tenberg, kans na kans. De gro te hoeveelheid mogelijkheden mondde niet uit in doelpunten. Het was voor Lisse dan ook bijzonder spijtig dat het 'in de lucht hangende' doelpunt aan hun kant viel. Een snel geno men vrije trap van WOG, ge volgd door een rush aan de linkerkant van de snelle Ger lof Kwakkel, bracht de bal bij de vrijstaande Heimen Jansen, die zijn tweede doelpunt maakte. Positief punt is dat de Eloeg van Lisse daarna toch leef voetballen. Wim Eilan der: „Ondanks het miste kansen ben ik 1 juist toen hun 'koppie ten hangen; dat ge« hoop voor de toekom: Het spelen met oj hoofd leverde Lisse v ten voor tijd eindelijlf verwachte treffer Vermeulen schoot dé hard onder de lat, na- pen vart Ron Kuilff11 ploeg uit de bollenstrq de er nu, in tegenstb vorige week, niet in Q maker te scoren, al Iai valler Marcel Bremha een grote kans. Geziat gehele spelbeeld zou.i terecht zijn geweest.g derwijkers toonden technisch meer vaard te beschikken. rfc Tweede grote tegensk s! middag voor Lisse wi j de tweede helft uitvge keeper Paul Veenboeiw; derzoek in het zin werd een gebrokenje been geconstateerd. )aa is voor zeker acht wt t\ geschakeld. Le Scoreverloop: 45. Heimen f3' 76. Heimen Jansen 0-2, 85. meulen 1-2. p FC Lisse: Veenboer, Van i Van Rooyen, John Vermant merdam, Hoep, Van der *Te tenberg), Rob Vermeulen,! boer, Mulder (Bremmer). KATWIJK Katwijk heeft tegen debutant Urk laten zien dat het een jaar meer ervaring heeft in de eerste klasse. Met de 2-0 winst gaf Katwijk zijn te genstander niet zozeer voetballes, maar maakte wel duidelijk dat het ver kwanselen van kansen op dit niveau niet ongestraft blijft. Daarom trok Kat wijk dankzij twee fraaie treffers van Piet van Duyn verdiend aan het langste eind. Voetbaltechnisch en tactisch was het allemaal niet hoog staand zaterdagmiddag op de Krom. Katwijk moet leren le ven met het feit dat het zich vorig seizoen als een volwaar dig eersteklasser heeft ontwik keld. De ploeg wordt niet meer gezien als nieuwkomer en zal het spel derhalve zelf moeten maken. En daar had den de Katwijkers zaterdag middag nog knap veel moeite mee. In de laagste versnelling en weinig gebruik makend van de vleugels werd het vij andelijke doel gezocht. Vooral laatste man Henri Pouw bracht zichzelf en daarmee zijn ploeg herhaaldelijk in moeilijkheden. Pouw kon maar niet de simpele voetbal oplossing vinden en leed daar om ook constant balverlies. Eenmaal bracht dit zelfs Theo Scholte alleen voor Katwijk doelman Teun van Duyvenbo- de. De sterk keepende Katwij- ker bracht uitlopend niet zon der geluk met zijn scheenbeen redding. Niet alleen Pouw kon zijn draai niet vinden, ook zijn me despelers konden zich maar met moeite losmaken van hun tegenstander. „Er is vorige week al op gehamerd dat het tempo omhoog moet. En bij het aanbieden zullen enkele spelers toch brutaler moeten worden", aldus van Duyven- bode. Afgezien van een kleine kans voor Leon Meijs in de derde minuut moesten de Katwijkse supporters tot de veertigste minuut wachten op de eerste goede mogelijkheid. Uit een hoekschop schoot Piet van Duyn van dichtbij op doelman Peter de Boer. Met Piet van Duyn is meteen de man genoemd die in de loop van de (betere) tweede helft een hoofdrol zou opeisen. Met dank overigens aan Urk en scheidsrechter Baas. Het Katwijkse feestje had wellicht geen doorgang gevonden in dien Baas een zuivere straf schop niet had weggewuifd nadat Pouw de doorgebroken Lucas Hoekman had neerge legd. Daarnaast misten Hen drik Kramer en Jelle Loos man namens Urk nog twee dotten van kansen. Eenmaal was daar een snelle reactie van Van Duyvenbode voor no dig, die daarmee het schot van Loosman via de lat tot corner verwerkte. Aan de andere kant dwong Dennis Jan Mie ras met een bekeken schot Urk-doelman tot eenzelfde in spanning. Urk rook meer dan het punt waar het voor gekomen was en verliet steeds meer de ver dedigende stellingen. En dat werd de ploeg dan ook fataal. Toen Katwijk na zeventig mi nuten voor het eerst gas gaf, was het meteen raak. Een snelle spelhervatting bij het ei gen strafschopgebied van Leon Meijs bracht de bal bij Marco van der Plas (na rust ingeval len voor de licht geblesseerde Gijs Collé). Deze zocht de ach terlijn op waarna zijn op maat gesneden voorzet door Van Duyn met het hoofd werd af gerond; 1-0. Urk moest vervol gens wel komen, maar was niet meer bij machte een gaat je te vinden in de Katwijkse defensie. De thuisclub ver kreeg voorin nu echter de ruimte waar het zich prettig in voelt. Eerst was Marco van der Plas (hij bracht meer vaart in de Katwijkse aanvallen) dicht bij een goal. Alleen voor De Boer werd Van der Plas echter uit balans gebracht door Jacob Loosman. Baas paste de voor- deelregel (Loosman werd ech ter wel geboekt) toe, maar Van der Plas kwam niet meer ver der dan een balletje breed in niemandsland. Vijf minuten voor tijd vond hij echter wel Piet van Duyn. Vanaf 16 me ter krulde de Katwijkse spits a la Maradonna de bal in de kruising; 2-0. YVAN HERMANS rloop: 70 lyn 2-0. Van Pouw," De Kroon, Langeveld Mieras, Scholte,-Collé (Van der Plas), Van Duyn, Kraayenoord. ]v, LEIDEN Leiden kwam in de tweede klasse zaterdagf" der dan een 2-2 gelijkspel tegen 's-Gravenzande. Deha van Peter Ciere was weliswaar de meest aanvallen^r( maar zeker in de eerste helft verzaakte Leiden doelp z, maken. 's-Gravenzande kwam in de eerste helft opVe voorsprong door „van twee schoonheidsfoutjes in de veK van Leiden te profiteren", aldus Leiden-speler Rick l£r na de thee kwam Leiden ook aan scoren toe. Het eerstel werd gemaakt door Rob Bink, die de bal op de borst aaLg< deze vervolgens eenvoudig in kon schieten. Vervolgd Peter Bekkering zowel de verdediging als de doelmaLai Gravenzande op het verkeerde been om zo de tweec voor Leiden in te tikken. Daar Leiden verdere kanseiL liet bleef het 2-2. de Go Ahead (K.) het afgelopen weekeinde met een l laag naar huis. De ploeg uit Kampen nam aanvankelijk ding, maar na twintig minuten bracht René Bon ARCtie gelijke hoogte. Vervolgens nam Go Ahead opnieuw qy< sprong. Ook dit maal kwam ARC goed terug via een^n van Arjen van der Laan. Volgens trainer Bert Jansen team het zichzelf in de eerste helft moeilijk gemaakt do te verdedigen. Pas in de tweede helft kon ARC het o goed uitbouwen. Na een half uur bracht Wilco van Lef Alphenaren op de zo gewenste voorsprong. Jacques Kjg, zijn ploeg middels twee doelpunten tenslotte op een sprong.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 16