I Lucht is opgeklaard rond volleybalploeg lh iibatini is u allround Roeiploeg heeft nu grote ambities n QeidMQowuvnt Grootmeestertitel Kamski grijpbaar imeur voor Ayrton Senna Toeschouwers van modeshow weggesleurd fa PAG -RT MAANDAG 10 SEPTEMBER 1990 PAGINA 13 Ete verlies Burrell Leroy Burrell voelt de vermoeienissen zwaar seizoen. De Amerikaan verloor gis- Tieti voor de eerste maal dit jaar op de 100 irrell, die afgelopen vrijdag in Athene zijn ling in het Grand Prix-circuit beloond zag e icheque van 35.000 dollar, moest twee land- 149 laten voorgaan: Mark Witherspoon (10,13) Lewis (10,14). Burrell kwam uit op 10,25 se- Merlene Ottey bevestigde in Rieti haar levende positie op de sprint bij de vrouwen, jige Jamaicaanse, vrijdag in Athene ook pilar rijker geworden, won de 100 meter in inden. Evelyn Ashford, de Olympische 100 impioene van 1984, kon het dichtst bijblij- r verloor toch 0,22 seconden. 1P „Johnson, de beste 200 meter loper van het liep weer een uitstekende 400 meter. De lan kwam in zijn typische stijl tot 44,21 se- een persoonlijk record en de derde tijd van en. 3-36- lerX, «V TILBURG In het veertien de internationale schaaktoer nooi in Tilburg hield het nieu we Russische wonderkind Gata Kamski na de eerste drie ronden met remises tegen Short en Ivantsjoek het voor deel van de verbluffende winst uit de eerste ronde tegen Gelfand vast. De grootmees tertitel, die hem ondanks zijn torenhoge rating van 2650 nog ontbeert, ligt in Tilburg als het ware voor het grijpen. Ivants joek was gisteren van plan het beter te doen dan Gelfand. Hij ruilde in het verre eindspel de dame voor de torens, maar schoot daar nogal ongelukkig een pion bij in. Desondanks behield hij de betere kansen en gaf hij remise in een stand, die velen zouden hebben door gespeeld. Jan Timman was Gelfland zaterdag met zwart in een Catalaanse partij voor gebleven, waarbij de Neder lander van alle paardzetten net de meest subtiele vond. Timman maakte daarmee het verlies tegen Nikolic uit de eerste ronde goed. Zondag handhaafde hij die vijftig-pro- centsscore met een remise te gen Seirawan, die pas tegen de tweede tijdcontrole werd be vochten. Zettenverloop tweede ronde: Wit. Gelfand (Sov). Zwart: Timman (Ned): 1 d2-d4, Pg8-f6. 2 c2-e4. e7-e6. 3. g2-g3, d7- d5. 4 Lfl-g2. Lf8-e7, 5 Pgl-f3, 0-0. 6 Pbl- c3, Pb8-d7, 7. 0-0. d5xc4. 8 e2-e4. c7-c6, 9 a2-a4, e6-e5. 10 d4xe5. Pf56-g4. 11 Lcl-f4. Dd8-a5. 12. e5-e6. f7xe6. 13. Ddl-e2, Pg4-e5, 14 Pf3-d4, Pd7-b6, 15. Lf4-d2. Le7-b4, 16. Pd4-e2. c6-c5, 17. De2 - h5. Pe5-c6. 18 Pc2- e3, Lc8-d7. 19 e4-e5. Ldd7-e8, 20 Dh5-h3, Pc6-d4. 21 Lg2-e4. Le8-g6, 22 Le4xg6, c5xd4. 32. Ddl-d3, Pf3-e5, 33. Dd3- b5 Dd5xb5, 34 a4xb5. Pe5-d3, 35. Tcl-c2. e6-e5. 36 Pg2-el. Pd3-b4, 37. Tc2-c4, Pb4- d5, 38 Khl-g2, Te8-c8, 39. Tc4xc8. Tf8xc8, 40. Pel-f3, Tc8-e2. 41 Tfl-el. Pd5-e3+. 42. Kg2-gl. Pe3-g4, 43. h2-h3, Pg4xf2, Dubbele zege hardlopers KASSEL Voor de derde maal in het bestaan van de vierlandenwedstrijd 25 kilometer hardlo pen tussen Nederland, de Bondsrepubliek, Zwit serland en Frankrijk heeft Nederland een over winning behaald. Het werd zaterdag in Kassei zelfs een dubbele, individuele, zege voor de Ne derlandse lange afstandlopers. Tonnie Dirks en Bert van Vlaanderen bezetten de eerste en tweede plaats. Het tweetal bleef de Zwitser Daniel Böltz, die vorig jaar zegevierde, in de eindsprint voor. Een goede indruk maakte Jos Sasse, die na een langdurige blessure in 1.16.59 als dertiende eindig de, achter Jan van Rijthoven, die als zevende over de eindstreep kwam. Bij de vrouwen was Ute Pip- pig de snelste. De voormalige Oostduitse liep de ongeveer vijftien kilometer, doordat de mannen en vrouwen tegelijk liepen ontstonden enige pro blemen met de afstand, in 47 minuten en 45,4 se conden. Joke Kleijweg was als vijfde de beste Ne derlandse in 49.50.9. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 1, 23.20 uur Scha- 19.00 uur: AVRO's Sport- panorama. Veronique, 23.40 uur Match. Eurosport, 18.00-02.00 uur Sport. MORGEN Eurosport, 10.00-18.00 uur Sport. bterfarwick loopt ongedeerd weg na één van de meest spectaculaire crashes van het seizoen. ijn totaal vernielde bolide verwisselen voor een reserve-auto en opnieuw van start gaan. k FOTO: AP eehj l De 26e over- g in zijn 106e for- race was voor Ayr- i-i) ^na een bijzondere. op het Autodro- wiji(izionale di Monza. k* eerste keer sedert ,eg6|tree in 1984 in de ka<£ 1. ogen van de bonzen (ft-ari. De primeur in de iu rif rijs van Italië ver- ht®rde 30-jarige Braziliaan T uitzicht op zijn twee- ldtitel. De best betaal- eur aller tijden nam knalrode Ferrari ruim zes se conden na Senna als tweede over de streep stuurde. Monza was de twaalfde race in de cy clus van zestien. Het was Senna's zesde over winning in dit seizoen. De overmacht van McLaren werd geaccentueerd door de derde plaats van Senna's stalmaat Berger. Mansell, de bij Ferrari vertrekkende Brit, werd vier de. De eentonigheid in de formule 1 is reden voor de FISA de technische reglementen aan te passen. De snelheid moet wor den verminderd om de andere renstallen een kans te geven mee te doen. De bolides wor den zwaarder (540 kilo), de vleugels en spoilers kleiner, de carburateur aangepast. De wij zigingen gaan in bij de Grote Prijs van San Marino mei vol gend jaar. Na de eerste start stuurde Warwick zijn Lotus met een snelheid van circa 250 kilome ter per uur in de vangrails. Het wrak stuiterde terug, gleed op z'n kop over het weg- dëk en bezat bij stilstand nog een wiel. De 36-jarige War wick stapte wonder boven wonder ongedeerd uit de cock pit, deed zijn helm af, wiste het zweet van zijn voorhoofd en stapte ijskoud in de reser vewagen. st q Sabatini kust natuurlijk de beker, die behoort bij de Flushing Meadow roulo FOTO: AP lO-ijORK Gabriela Sa- leeft in New York de jitingen, die de tennis- >;as«al zo 'n jaar of zes arende, waargemaakt. Ze 80 M Flushing Meadow de idee^erikaanse titel. Op «fjrige leeftijd was de dee nnse in een grote finale mok de meerdere van |raf: 6-2 7-6 (7-4) in een die 1 uur 33 minuten etlca >por n '85 drong ze zeven lor tot de halve finales Kais« Grand Slam toernooi- L Btiie zes jaar won ze 14 ?o, i#en. De Westduitse was itraö ikatuur van de onge le®' e speelster, die in de item naar de eindstrijd No- B|yjn Sanchez geen schijn n 5-h kans liet. Alles wat riunèkte, mislukte in de id. De gewoonlijk zo fe combinatie van ser- forehandklap werkte 't dient gezegd: vele a^jran 's werelds nummer len door de Argentijn- jedwongen. Sabatini rde durfal, die te pas en ez *aan het net verscheen J I daar vrijwel niet liet t t Iken. Carlos Kirmayr, ?nc Buwe trainer, kon al- n' ar breed lachen bij zo- Wl "toon van macht. kwam bij hem te- 3/!/jtoen zij bij de Open kampioenschappen al Tyjheel vroeg stadium het koest ruimen. Ze liep als gevolg van een in Australië opgelopen enkelbles sure. In nog geen drie maan den kreeg de Braziliaan het voor elkaar van de aan de ach terlijn gekleefde Argentijnse een all-roundspeelster te ma ken. Gabriela Sabatini werkte kei hard. Ze onderwierp zich aan een loodzwaar conditie-pro gramma en ze nam een beslis sing, die waarschijnlijk aan de basis van het Amerikaanse succes lag. Ze verbrak de ja renlange samenwerking met Graf in het vrouwendubbel. Daarmee was het gedaan met het geestelijk overwicht van de Westduitse, die van de voorgaande 21 onderlinge con frontaties er niet minder dan 18 had gewonnen. Sabatini begon in theorie het meest vermoeid aan de finale. Ze had nauwelijks tijd gehad te bekomen van de zware driesetter tegen Mary Joe Fer nandez van de dag tevoren. Het speelde haar nauwelijks parten, hetgeen haar de hofd- prijs van 350.000 dollar ople verde. „Dit is het mooiste wat me ooit is overkomen. Ik heb al zo vaak gedroomd dat ik een Grand Slam zou winnen, dat ik het niet kan geloven, dat het vandaag werkelijkheid is geworden", jubelde de Ar gentijnse. Graf leek in de halve finale haar oude vorm hervonden te hebben door de Spaanse Arantxa Sanchez haar plaats in de schaduw te wijzen: 6-1 6- 2. Sabatini had het heel wat moeilijker met de Amerikaan se Mary-Joe Fernandez. Die boog na 5-7 7-5 pas in de derde set met 3-6, na twee uur en drie kwartier. Seriese terug met judogoud LEONDING De Nederland se delegatie heeft het sterk be zette internationale judo-toer nooi van Leonding verlaten met tien medailles. De meest aansprekende daarvan was die van goud, gewonnen door An- gelique Seriese in de klasse van de zwaargewichten. Serie se maakte in Oostenrijk haar rentree na meer dan een jaar uit de roulatie te zijn geweest. In juli van het vorige jaar raakte ze op hetzelfde toernooi in Leonding zwaar geblesseerd aan haar knie. Dat gebeurde enkele weken nadat ze in Hel sinki Europees kampioene was geworden in het zwaargewicht en in alle categorieën. Voor een opvallende prestatie bij de vrouwen zorgde ook Ve ronique Akkermans, die in de finale van de klasse tot 52 kg haar landgenote Jessica Gal versloeg. De andere Gal, Jen ny, maakte zich met een gou den medaille waar in de klasse tot 61 kg, waarin ze pas een jaar uitkomt. Haar tegenstand ster in de finale, de Tsjechoslo- waakse Sindlerova, trok zich met een armblessure terug. In de klasse tot 56 kg behaalde Gooitske Marsman haar eerste overwinning in een belangrij ke internationaal toernooi. Bij de mannen kon Theo Meij er met tevredenaheid terug zien op zijn prestaties in de ser Knorrek - onlangs win naar van de sterk bezette Goodwill-games - en de Tsje- choslowaak Sosna, die bij de wereldtitelstrijd in Belgrado goed was voor brons, te ver slaan. Anton Wurth, wegens een knie-blessure zes maanden op non-actief, won bij zijn rentree brons in de categorie tot 78 kg. In de klasse tot 86 kg was er eveneens brons voor Ben Spij kers. DEN HAAG De lucht rond de nationale man- nen-volleybalploeg is op geklaard. In figuurlijke zin een welkome meeval ler nu de afgelppen week einde tijdig gestopte regen geen spelbreker vormde voor de twee oefenwed strijden tegen Zweden die pal voor het paleis aan het Haagse Lange Voorhout ongestoord doorgang kon den vinden. Belangrijker dan deze demonstraties was echter de wetenschap dat de formatie van bondscoach Harry Brok king na alle problemen van de laatste weken een nieuwe, frisse start heeft gemaakt. Na de breuk met de nu ex-in- ternationals Peter Blangé, Rob Grabert en Ronald Zoodsma (die voor buitenlandse valuta kozen) was enige vrees om trent het voortbestaan van de volleybal-ambities gerecht vaardigd. „Ik heb mij ook af gevraagd of het nog wel zinvol was om door te gaan", beken de Ron Zwerver. „Het bouwen aan een nieuwe ploeg beteken de voor mij immers een stap terug van zo'n vier jaar. Moei lijk, hoor. Ik moest weer van voren af aan beginnen. En is het me dat allemaal wel waard? Daar heb ik dus wel een paar dagen voor nodig ge had". Gesprekken met lotge noten als Edwin Benne en Avital Selinger, onlangs bij de Goodwill Games in Seattle, hielpen Zwerver over z'n twij fels heen. „Ik wist toen dat er echte vrienden achter me stonden die hetzelfde voel den". Sindsdien wijzen alle neuzen weer in dezelfde richting: het wereldkampioenschap dat me dio oktober in Brazilië plaats vindt. „De tijd is kort", weet ook Zwerver, die des te opge- luchter is dat de ontwikkelin- DEN HAAG Volleybal in de open lucht, het blijkt nog im mer mogelijk. In het kader van de manifestatie „Zweden op de markt" speelde het Nederlands team het afgelopen weekeinde op het Lange Voorhout twee oefenwedstrijden tegen de sterk ste spelers uit het Scandinavische land. „En ik vond het schit terend", prees Oranje-bondscoach Harry Brokking zaterdag na afloop van de met 2-1 (setcijfers 1-15, 15-7, 15-10) gewonnen ouverture het Haagse initiatief. Na de moeizame start, duidelijk genoeg in cijfers uitgedrukt, pakte Oranje de zaken wel dege lijk serieus aan. „In het begin was ik wat bang. Een toch wat gladde vloer, die zon in je gezicht, soms een zuchtje wind", vond Ron Zwerver. Maar volgens Brokking („Ze liepen op eie ren") was daarvan geen sprake. „Ik heb na de eerste set gezegd dat ze rustig voluit konden gaan. Gewoon de afspraken nako men en lekker volleyballen". Aldus geschiedde en zo kregen de circa 2000 toeschouwers een aantrekkelijk duel voorgescho teld. „Dat was ook de opzet. We moeten het volleybal zo goed mogelijk verkopen. Ook aan toeschouwers als deze die waar schijnlijk nooit in een zaal komen en nu misschien ergens van een modeshow zijn weggesleurd". De tweede wedstrijd, giste ren, won Nederland met 3-0: 15-12, 15-11, 15-7. gen sneller gaan dan hij (en met hem Brokking) had ver wacht. „Natuurlijk hebben we aan kwaliteit ingeboet. De drie jongens die vertrokken, zijn gewoon betere volleyballers dan degenen die er nu staan. Maar het betekent ook weer een uitdaging om met deze nieuwe groep in zo korte tijd iets moois tot stand te bren gen". Compenseren Het vertrek van drie van de zes basisspelers hoeft, volgens de Amsterdammer, geen cata strofaal gevolg te krijgen. „Die mindere kwaliteit kunnen we compenseren door een betere sfeer. We hebben weer vreug de in het spel, plezier met el kaar. In de huidige groep we ten we ten minste wat we aan elkaar hebben. De sfeer is zó veel beter. Gaat er op een trai ning wat fout, dan weet je dat het onbewust gebeurt. Niet ex pres, geen kwestie dat er ie mand geen zin heeft of lui is. Zodat we nu weten waaraan we nog kunnen werken en daarmee is het klaar". Natrappen richting met name Blangé, die na zijn keuze voor het Italiaanse Catania strooide met kritiek naar z'n vroegere collega's, achten Zwerver en Brokking zonde van de tijd. „We hebben een heel leuke tijd gehad", houdt Zwerver vol. „We kijken nu alleen nog maar vooruit. Er valt nog heel veel werk te doen. Het duurt nog maanden voor iets elke keer perfect lukt". Deson danks beoogt Oranje bij het WK een plek bij de eerste zes. „Dat is de verwachting van het team, Ik heb persoonlijk een ander idee, maar dat houd ik lekker voor mezelf", lachte Zwerver met een blik vol ge heimzinnigheid. De geplaagde bondscoach Har ry Brokking zegt het „plaatje zo goed als rond te hebben De drastisch op de helling ge zette taakverdeling binnen het basisteam, dat in Den Haag de maximale speeltijd kreeg, be gint gestalte te krijgen. De eer dere hoofd-aanvallers Edwin Benne en Ron Zwerver moeten zich nu nadrukkelij ker op hun defensieve besog nes concentreren. Dank zij de middenpositie, waar Henk-Jan Held en Martin van der Horst elkaar aflossen, is volgens Brokking aan offensieve kracht gewonnen. „Wij zijn een minder voorspelbaar team geworden. Vroeger hoefde een tegenstander zich alleen op Benne en Zwerver te richten. Nu moet men met iedereen re kening houden", aldus Brok king die daarbij één ding niet uit het oog mag verliezen. „Zo lang de pass maar goed blijft". Want juist op dat onderdeel zal de eerstkomende weken nog volop geoefend moeten wor den. Na alle breed uitgemeten com motie rond het trio afvalligen, is Brokking blij dat de rust is weergekeerd. „De scheiding is een moeilijke beslissing ge weest, het heeft ons allen erg veel pijn gedaan. Maar daar kunnen we niet te lang bij stil blijven staan. Ja, dat is dan het harde van het bedrijven van topsport, het mag niet ten kos te gaan van de volgende stap". Daarvan is iedereen nu volle dig doordrongen. „De sfeer is anders geworden. Iets gemoe delijker en tegelijk tocl» erg agressief. De spelers eisen het uiterste van elkaar. Iedereen wordt bij elke situatie erbij ge sleurd, er wordt niet meer ge accepteerd als er eens iemand niet helemaal voluit gaat. Ze schreeuwen en desnoods schel den elkaar naar elke bal toe. Dat was met de oude groep in de loop der jaren duidelijk verflauwd", aldus Brokking, die de onmin onderling niet meer bij name wenst te noe men. Wel is de „nieuwe lei der" geen strikt geheim. „Avi tal Selinger. Hij gaat voorop in de strijd, hij motiveert de rest. In de oude groep werd niet ge tolereerd als er iemand op stond die een voortrekkersrol opeiste. Want iedereen had de zelfde achtergrond, dezelfde waarde voor het team, ieder een was zogenaamd even goed". DICK KIERS Ook buiten moet worden gedweild bij volleybal. Dat bleek afgelopen weekeinde bij de interlands tussen Nederland en Zweden op het Lange Voorhout. FOTO: MILAN KONVALINKA AMSTELVEEN Met Frans Göbel als aanvoer der gaat Nederland over zeven weken goudzoeken in Tasmanië. Na de Bos baan Regatta luidden de prognoses voor de komen de wereldkampioenschap pen roeien: zes medailles. Een prolongatie van de we reldtitel lichte skiff door Frans Göbel lijkt een zekere zaak na zijn indrukwekkende optreden op zijn thuisbaan in Amstel veen. In de finale lichte skiff speelde de IJmuidense arts met zijn tegenstanders, in de finale zware skiff sprintte hij naar de tweede plaats en of het niet op kon leidde hij de gelegenheids lichte-dubbel- vier naar de overwinning. Het kwartet Göbel, Hanning, Van Bekkum en Boddeke voer voor de tweede keer in deze samenstelling. Ook in de zware klasse toon den verschillende ploegen hun ambities voor de WK op Lake Barrington. De dubbel-vier, ti telverdediger, was met de van de ziekte van Pfeiffer herstel de slagroeier Rutger Arisz, weer in oude doen. Sovjetunie, Denemarken, Polen, Groot- Brittannië en Noorwegen kre gen klop in een evenwichtige race van het kwartet, dat weer van zelfvertrouwen blaakte. Lichte skiffeuze Laurien Ver- mulst versloeg haar Belgische rivale Rita Defauw. Dat bete kende een aardige opsteker voor de wereldtitelstrijd. „Ik weet nu dat ik haar kan heb ben", stelde Vermulst tevre den vast. „Een prettig teken te Lang niet alle - ver tevoren voor de WK aangewezen - ploegen presteerden optimaal op het druk bezochte tussen doortje. Nico Rienks en Ro- nald-Jan Florijn, de olympi sche kampioenen, haalden in de finale dubbel-twee een ze perd. De twee finishten als vijfde en voorlaatste in een streven tot perfect roeien te komen. Het ging slechts 500 van de 2000 meter goed. Een ander tegenvallend resul taat was skiffeuse Harriet van Ettekoven. De achtergrond was, dat ze een volkomen vreemde boot voer. Haar skiff is net als allen andere wed- strijdboten per schip op weg naar Australië. Zij hacf geen reserveboot meer. Daarom leende ze de skiff van Nico Rienks, een boot vöor iemand van 85 tot 90 kilo, terwijl ze een vaartuig voor 70-75 kilo gewend is. „Ik krijg deze skiff heel moeilijk op gang", lachte Van Ettekoven, „maar dat geeft niets, want dan ga ik in Tasmanië weer als een trein". Maassen beter tegen de klok dan Nijdam if Frans Maassen staat als win naar op het podium met rechts naast zich ploegmaat Jelle Nij dam. FOTO: EPA BRUSSEL Precies 1,54 seconde bedroeg het ver schil tussen Frans Maas sen en Jelle Nijdam na 57,4 kilometer tijdrijden in de Grote Prijs Eddy Merckx. De Limburger won met het schitterende gemiddelde van 47,208 km per uur. Eens te meer bleek België zijn terrein. Onlangs won hij voor de tweede keer de Ronde van België. Maassen zegevierde dit jaar ook in de eerste etappe van de Ronde van Frankrijk. „Maar dit is de mooiste overwinning uit mijn loopbaan", vond Maassen in Brussel. Maassen won voor de eerste keer een tijdrit over lange afstand. Hij was geïnspireerd door de aan wezigheid van de twee Belgen Dirk de Wolf en Rudy Dhae- nens, uitblinkers in het laatste wereldkampioenschap. Zij presteerden door vermoeid heid van allerlei recepties zeer matig. In de Ronde van Catalonië knoopte een andere Nederlan der weer aan met het succes. Matthieu Hermans won zater dag in een massasprint de tweede etappe. Het was zijn eerste overwinning sinds het voorseizoen. Zijn zomer werd gekenmerkt door ziektes, waardoor hij in een vroegtijdig stadium zowel de Ronde van Spanje als de Tour de France moest verlaten. Voor de de 26-jarige Spanjaard Miguel Indurain kwam zater dag een abrupt einde aan het wielerseizoen. Bij een valpartij brak hij zijn linker sleutel been. De Ronde van Catalonië werd gisteren gekenmerkt door nog een incident. Een in dividuele tijdrit over 12,5 kilo meter moest worden afgelast, omdat zich in een dichtbij de start in Tarragona gevestigde chemische fabriek explosies hadden voorgedaan. Een sepa ratistische guerilla-beweging werd hiervoor verantwoorde lijk gesteld. De Brit Malcolm Elliott boekte zondag zijn tweede etappezege nadat een vlucht van John Ta len met de Deen Rolf Sören- sen was mislukt. De Spaanse sprinter Alfonso Gutierrez werd de leider in het alge meen klassement met meer dan de helft van het peloton in dezelfde tijd achter hem. De Ronde van de Europese Gemeenschap deed gisteren Valkenburg aan. In het Zuid limburgse toeristenplaatsje, dat in de toekomst de grote Tour de France wil binnenhalen, zegevierde de Fransman Phi lippe Bouvatier. Zes jaar gele den heette Bouvatier de nieu we Anquetil te zijn. Hii relati veerde het beroepswielrennen te veel om door te breken. In Valkenburg behaalde hij na zes iaar zijn eerste zege bij de profs. Zijn landgenoot Martial Gayant werd leider in de alge mene rangschikking. Zaterdag won de Deen Jesper Skibby uit de ploeg van Cees Priem de derde etappe. Bij de vrouwen boekte Leon- tien van Moorsel in de Tour Feminin twee tweede plaatsen. De Francaise Catherine Mar- sal, wereldkampioene op de weg, won de derde etappe en veroverde de gele trui. Zondag zegevierde de Belgische Chris tel Werckx. In het algemeen klassement stond Van Moorsel gisteravond tweede op 38 se conden van Marsal. Tristan Hoffmann uit Groenlo stond er tijdens de Grote Prijs Wielerrevue, de klassieker waarmee het amateurseizoen werd afgesloten. In de finale, in 's-Heerenberg, na 205 slo pende kilometers, verraste hij Erwin Kistemaker uit Olden- zaal. Die baalde daar flink van, ook al kwam zijn eindze ge in het totaalklassement er niet door in gevaar. Kistema ker pakte de zevenduizend gulden, omdat de leiders in het klassement, Wilco Zuijderwijk en Remco Startman niet in de Achterhoek konden starten. Hoffmann, de kersverse mili tair kampioen, was zelf het meest verbaasd over het eind- schot. „De gehele wedstrijd ontbrak het ritme. Pas in de laatste kilometer kreeg ik het goede gevoel en omdat Kiste maker te vroeg op kop kwam na een schijnaanval van Jans Koers, vloog ik vol over hem heen".

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13