cfbaar Leiderdorp rwacht langdurig tstel stortplaats ALLER LEI(DS) Meer hulp voor gezinnen met thuiswonend gehandicapt kind e Seicbolie (Bou^cmt Tien maanden geëist tegen frauderende boekhouder Heineken )EN& OMGEVING CcidócSouocmt ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1990 PAGINA 17 tvijk maakt lotingskrant jjK Naar aanleiding uitkomen van de ge- jegroting heeft de af- roorlichting van de ge- Katwijk een begro- mt gemaakt. Het blad, titel „Katwijk be- draagt, wordt huis- 5 in de gemeente ver bant staat welk beleid de komende jaren wil iren en welke kosten zich meebrengt. Ook ,3 lezen hoe en op wel- 05, in de politiek over de jg vergadert. smet—- Secretaris Kindervreugd koninklijk onderscheiden LISSE N.S. Warmerdam uit Lisse is gister avond, bij zijn afscheid als secretaris van speel tuinvereniging Kindervreugd, koninklijk on derscheiden. Burgemeester G.J. van der Kroft van Lisse speldde Warmerdam de zilveren eremedaille in de orde van Oranje Nassau op in het gebouw van de speeltuinvereniging* Warmerdam heeft in de loop der jaren veel werk voor Kindervreugd verricht. Vanaf 1965 is hij bestuurslid geweest en sinds 1978 be kleedt hij de functie van secretaris. Ook op an der gebied is Warmerdam actief geweest. Zo was hij 13 jaar bestuurslid van jeugdclub St. Gabriël, 22 jaar penningmeester van het paro chiehuis van de H.H. Engelbewaarders en 7 jaar gastheer bij FC Lisse. Bij dezelfde vereni ging was hij van 1985 tot 1988 leider van het damesvoetbal. Trekkerwedstrijden in Zoeterwoude-dorp ZOETERWOUDE LTB-kring De Meerlanden houdt morgen de jaarlijkse trekkerbehendigheidswedstrijd. Vijftig tractorchauffeurs strijden om de titel „All Roun der". Titelhouder is Adrie van Santen uit Leidschen- dam die in de afgelopen acht jaar maar liefst vijf keer de titel greep. De trekkerbehendigheidswedstrijd wordt gehouden aan het Molenpad (achter het gemeentehuis) in Zoeterwoude-dorp, aanvang tien uur. Een speciaal spelonderdeel vormt de aanwezigheid van zes mobiele kranen. Evenzoveel kraanmachinisten zullen voor het eerst strijden om de titel „Beste kraanmachnist" van kring de Meerlanden. Om tien uur vindt de verkie zing plaats van de mooist of origineelst versierde trac tor, vervolgens beginnen de wedstrijden. Rond de klok van vier uur is het festijn ten einde. De prijsuitreiking vindt ook geheel volgens traditie 's avonds plaats tijdens het grote LTB-feest in Woubrugge. Bestuurder beklemd WASSENAAR De Wassenaarse brand weer moest er gisterochtend met groot mate rieel aan te pas komen om een bestuurder uit Boskoop uit zijn auto te bevrijden. Het perso- nenbusje met nog vijf inzittenden kwam van de boerderij Meijendell en reed richting De Kieviet. Ter hoogte van de kwekerij reed op dat moment een shovel met aanhanger van de groenvoorziening van de Duinwaterlei ding. Door de grote beweeglijkheid van de shovel schoot de koppeling tussen shovel en aanhanger los. De aanhanger kwam op het wegdek voor het tegemoetkomend verkeer waar op dat moment het personenbusje reed. Door de botsing raakte de bestuurder uit Bos koop met zijn benen tussen stuurkolom en zitting bekneld. De brandweer kon de man bevrijden door eerst de voorruit van de auto te verwijderen en met een hydraulische schaar het portier eruit te knippen. Parola is nieuwe naam Parochiehuis Langeraar LANGERAAR Parola is de nieuwe naam van het parochiehuis in Lange raar. De naam, samengetrokken uit de eerste vier letters van parochiehuis en de eerste twee letters van Langeraar, is gekozen uit een aantal inzendingen. In Ter Aar was voor de nieuwe naam een wedstrijd uitgeschreven. Parola heeft alles te maken met het Italiaanse woord voor spreken. En een praathuis-functie is voor een groot deel de bedoeling van het pas opgeknapte complex. De naam moet ook voorkomen dat mensen met een ander dan het katholieke geloof zich door de naam parochiehuis liever niet aanmelden voor hun feest of partij. Vandaag wordt er tot zes uur open huis gehouden tijdens de braderie. RDORP De öts in het Leider- Doesgebied zal er meer komen, na van de hing door de Raad te. Dat is de stelli- rtuiging van Riet Es van de Stichting [t Leiderdorp. Zij |niet dat op basis oude vergunning uwe procedure kan opgestart. Het •iaal bestuur is dat in, om zo snel mo- en nieuwe vergun- te kunnen geven. L, ieffing van de ver- 'g om een milieu- pportage te maken 1 ian gehandhaafd. 1 de gemeente Wou- moet dan nog in edure worden be- „De oude vergunning kan niet meer worden gebruikt. Daarin was sprake van een spoedei send belang, in het kader van de stort van de slakken van de Leidse vuilverbranding. Die slakken stapelden zich op en moesten snel gestort worden. De vuilverbranding is nu ech ter dicht, dus die noodzaak is er niet meer. Daardoor is de oude vergunning niet meer van toepassing en moet er een geheel nieuwe vergunning ko men. Het spreekt vanzelf dat die vergunning door ons zal worden aangevochten. Nor maal gesproken zal het dan ze ker weer vier jaar gaan duren. Het is zeer de vraag of het dan nog wel zin heeft om dan nog die relatief kleine Leiderdorp- se stortplaats te hebben, terwijl grotere stortplaatsen dan be schikbaar zijn. Daarbij is het bestemmingsplan voor het Doesgebied ook nog niet goed gekeurd, dus alle pogingen om die stortplaats er toch nog even snel doorheen te druk ken lijken mij tevergeefs", al dus Riet Dekkers. De heer T. Hofman, hoofd van het bureau afvalstoffenver- gunningen van de provincie heeft nog altijd goede hoop dat de vergunning er snel kan ko men. „Ik denk dat wij wel de gelijk van die oude vergun ning uit kunnen gaan. Er zou den bijvoorbeeld alsnog slak ken kunnen worden gestart van een andere vuilverbran ding". De gemeente Woubrugge is verheugd over het feit dat er alsnog bezwaren kunnen wor den ingebracht. „Wij hadden dat informeel al gedaan, maar het is natuurlijk veel beter als je dat als volwaardige partij kunt doen", stelt gemeente-se cretaris A. Meester. „Onze be zwaren zijn overigens niet veranderd. Wij willen water dichte garanties voor het mi lieu, dat niet mag worden aan getast door de stortplaats die vlak tegen onze gemeente grens aanligt. Een milieu-ef fectrapportage zou er naar ons idee in ieder geval moeten ko men", aldus Meester. Dressuur in Noordwijkerhout Een kijkje in de stallen van manege Bakker aan de Schulpweg in Noordwijkerhout die dit weekeinde geheel in het teken van de dressuur staat. Het evenement is gisteren begonnen, maar ook vandaag en morgen kan men nog in de manege terecht. FOTO: HENK SNATERSE Kim Weenink laat Piet Schrijvers totaal kansloos Kim Weenink was de beste schutter van het strafschoppentoer- nooi dat gisteren onder grote belangstelling op de velden van DOSR in Roelofarendsveen werd afgewerkt. De D-juniore van ROAC'79 liet doelman Piet Schrijvers volledig kansloos. Vijf keer moest de voormalige Ajax- en PEC Zwolle-goalie de trieste gang naar het net maken in het rechtstreekse duel met Kim. Totaal deden gisteren 37 jongens en meisjes van de Alkemadese voet balverenigingen Alkmania, DOSR, ROAC en SVOW mee. Zij wa ren tevoorschijn gekomen uit de voorronden die in mei en juni zijn gehouden. Het strafschoppentoernooi wordt georganiseerd door de Stichting Vakantiespelen en had dit jaar een extra fees telijk karakter omdat het voor de tiende keer werd gehouden. Bij de D-jongens vocht Arjan Bakker, ook bekend van de televisie- kwis Ciao Italia, een verbeten strijd uit met Joeri Bouwmeester van Alkmania. Pas na een aantal herkansingen trok Arjan aan het langste eind. Uitslagen: Meisjes, E: Dieke Straathof, D: Kim Weenink, C: Sabine Juffermans (Alkmania). Jongens, E: Roy Schouten (DOSR), D: Arjan Bakker (DOSR), C: Menno Willemse (ROAC). Op de foto passeert Arthij van der Veer (DOSR) Piet Schrijvers. Arthij zou twee keer scoren. FOTO: WIM VAN NOORT SASSENHEIM De Stichting Maatschappelij ke Dienstverlening Bol lenstreek gaat zich het ko mend jaar in toenemende mate inzetten voor het bieden van thuishulp aan gezinnen met een thuis wonend gehandicapt kind. Ans Willemze, staffunctio naris van de Stichting Maatschappelijke Dienst verlening: „Er is hier geen sprake van een nieuwe doelgroep maar we horen van belanghebbenden dat de huidige thuiszorg niet voldoet". Toen de provincie geld be schikbaar stelde om de gezins verzorging toegankelijker en geschikter te maken voor ge zinnen met gehandicapte kin deren besloot men een project te starten met de intentie de hulp uit te breiden en te inten siveren. Er werd contact opge nomen met de Stichting Prac- tische Thuishulp Noordelijk Zuid Holland aan de Lok horststraat 16 in Leiden die al drie jaar thuishulp verzorgt met een zestigtal vrijwilligers. Het ligt in de bedoeling dat het project Praktische Thuis hulp van de Stichting Maat schappelijke Dienstverlening wordt begeleid door de uni versiteit van Utrecht met name door de afdeling Alge mene Gezondheidszorg en Epidemiologie. „Interessant is ook dat er aan de hand van onderzoekingen zal kunnen worden vastgesteld hoe de behoeften liggen bij de betreffende gezinnen en of deze voorzieningen financieel en organisatorisch te realise ren zullen zijn", aldus Ans Willemze. Coördinator van het project Practische Thuishulp is Carin Haasbroek. Zij zal de hulpaanvragen in behandeling nemen: „De verzorgers van gehandicapte kinderen gaan er steeds minder toe over hen zo als vroeger gebruikelijk was naar instituten te sturen". Ans Willemze vult aan: „Dit kan leiden tot problemen in de be treffende gezinnen omdat er meer tijd nodig is. Daarbij is dikwijls ondersteuning nodig om overbelasting van de ou ders te voorkomen". Er zullen in het komend jaar tijdens de uitvoering van het project waar nodig ge zinsverzorgsters worden inge zet, die een extra opleiding achter de rug hebben voor deze specialistische hulpverle ning. Voor deze praktische thuishulp komen in aanmer king gezinnen in de bollen streek met een thuiswonend gehandicapt kind in de ge meenten Hillegom, Lisse, Sas- senheim, Warmond en Oegst- geest. Voor hulpaanvragen en informatie kan men zich tele fonisch of persoonlijk wenden voor een afspraak tot Carin Haasbroek, verbonden aan het hoofdbureau van de Stichting Maatschappelijke Dienstverle ning Bollenstreek, Emmalaan 2, Sassenheim, telefoon 02522- 19127. Onder redactie van Ton Pieters taaltje sowjet-i isstig jaar geleden. Op ag 1 september 1930 laarover in de Leidsche it het volgende bericht: el Engeland wordt met bonbons en lekkernijen uit Sov- fland. De verkoopprijs fi ligt ver beneden den jsprijs, vooral wanneer ekening houdt met de van verpakking en Deze bonbons wor- oral in de oudere buur- n Londen te koop aan- m. Zij liggen in dé éta- net het volgende op- j J „Russische bonbons, ice het ons. Werkelijke pences". De verpak- an deze bonbons draagt de USSR lofwaardige iften. De bond van 3n6e banketbakkers stelt nderzoek in naar dit i staaltje van oneerlijke rentie van de sovjets. I in Londen van mee- iat Rusland deze bon- aaniitvoert met het doel aris* arbeiders te toonen, i USSR geen gebrek an suiker, daar zij zelfs t blijkt te zijn suiker- lit te voeren. Onlangs de sovjets echter nog zaakt suiker uit Cuba oeren". in fruit' in Wasse- Door de politie zijn op laad gesnapt een vijftal J, die zich in den tuin fastoor Tholenaar te aden aan fruit. Het ble- zijn C.B., J.B., G.van j J.van den H. en H. en ,Een bloeiende wijn- tan verleidelijk zijn. Die eerste september '30 werd ook Koninginnedag gevierd. Op zondag 31 augustus was koningin Wilhelmina 50 jaar geworden. Reden voor een warme huldiging door haar onderdanen, hier en in „ons Indië". Heel bijzonder was „een uitnemende radio-uit zending". „Te Batavia week de warme dag voor den toch altijd eeni- ge verkoeling brengenden avond. Reeds begonnen de krekels hun gekir en de mus kieten hun gezoem. De tro pennacht zette in. Maar toch anders dan gewoonlijk. Want deze Zaterdag-vooravond was gewijd aan de huldiging van de koningin op haar vijftig sten verjaardag en hare ma jesteit zelve zou de korte golf- uitzending van dit eere-be- toon beluisteren. Dank zij den KRO kon Zater dagmiddag tusschen twee en drie gansch Nederland op de lange golf hooren, wat er op den Pasar Ganbir te gehoore werd gebracht, waarbij men bedenke, dat het te Batavia avond tusschen acht en negen 'was. In tropische stemming-waren ook wij hier inmiddels volko men, dank zij de hitte en zon neschijn. Aan de avondafkoe- ling waren wij echter nog lang niet toe... En ook waren wij in de stemming voor den Koninginnedag, want van de torens en de openbare gebou wen hingen de vlaggen reeds uit. 't Was prompt twee uur, toen het „Wilhelmus" uit onze ver re gebieden weerklonk, on middellijk gevolgd door de muziek van de militaire korp sen, reveille, taptoe en mar- schen en ook de krontjong- melodie van het Ambonnee- schen Volkslied Sajang Kené, uitgevoerd door het bekende fluit-orkest van de Ambon- neesche soldaten. De militaire muziekuitvoering stond onder leiding van kapelmeester Fuchs, van het derde regi ment infanterie; de korpsen van verschillende bataljons namen er aan deel. In totaal 225 man. Van fading werd bij de muziekuitzending zoo goed als geen last ondervonden, en ook het aantal op rekening van ons land komende atmos ferische storingen was uiterst gering. De toejuichingen van het pu bliek in Indië na de uitvoe ring der verschillende num mers vielen mede duidelijk te horen. Te 2 u.45 zong het ge mengd koor breed en machtig het eerste en tweede couplet van het „Wilhelmus", oude zetting, waarna een luid „Leve de Koningin", gevolgd door een driewerf hoera da verend weerklonk, waarmede te 2 u.50 de uitzending geëin digd was. Toen weerklonk duidelijk het stemgeluid van onze Konin gin. Hare Majesteit zeide, dat zij met groote belangstelling had kennis genomen van de mededeelingen omtrent de voornemens van het Comité en de voorstellen van het ANV ter feestelijke viering van haar 50sten verjaardag: „Een dankbaar gebruik ma kend van de mij geboden ge legenheid om het programma van de radio-uitvoering aan Koningin Wilhelmina richt zich tot haar volk via de ether. Naast haar prinses Juliana. Deze opname dateert uit 1927. In dat jaar sprak de koningin voor het eerst via de ether. FOTO: SP te hooren, is het mij aange naam hier te kunnen zeggen, dat de uitvoering volkomen duidelijk door mij en de mij nen gehoord is, dank zij de voortreffelijke inrichting van den draadloozen dienst. Ik be sluit met den oprechten wensch, dat zoowel hier als in Indië het streven moge blij ven naar innige samenwer king voor het gemeenschap pelijk doel waarnaar wij allen streven: het welzijn van 't land onzer inwoning en van het geheele rijk". De uitzending was een vol maakt succes. Technisch had men er ongetwijfeld alles op gezet om daartoe te geraken. Met daverende kracht weer klonken de horens, trompet ten en trommen van Java in onze Nederlandsche huiska mers en het waren voorzeker momenten van diepe ontroe ring voor de talloos velen, die daar als van vlak nabij de In dische hulde aan onze Konin gin mochten meemaken. Een demonstratie van nationale eenheid en ook eene van na- tionalen radio-triomf". Uit Leiden: „Hedenmorgen is op de R.K.Begraafplaats aan de Zijlpoort ter aarde besteld het stoffelijk overschot van Soeur Marie Chrétiennein de wereld mej.H.E.M.Dijk man. Soeur Chrétienné was onderwijzeres alhier van de R.K.Bewaarschool aan de Oude Vest, en behoorde tot de Congregatie der Zusters van O.L. Vrouw, Moeder van Barmhartigheid te Tilburg, in welke congregatie zij op 6 Mei 1923 haar intrede deed. Soeur Chrétienne is slechts ruim 30 jaar geworden. Vanaf 1924 was zij verbonden aan de Frö belschool alhier". Uit Zoeterwoude: „Naar wij vernemen zal vanwege de „Maranatha-Zending" te Rijnsburg binnenkort in deze gemeente een propaganda- tocht worden begonnen, ten einde meerdere bekendheid te geven aan het weekblad „Het Zoeklicht", staande on der redactie van Joh.de Heer. Men koope dat blad absoluut niet en aanvaarde het ook niet, wanneer men een pre sentexemplaar er van krijgt. Dergelijke anti-katholieke lectuur kan gevaarlijk zijn, vooral voor kinderen Papoea 's De werkgroep Missie en Ontwikkeling van de Matt- hiasparochie in Warmond houdt morgen een fietspuz- zeltocht. De opbrengst is bestemd voor de Limburg se missionaris pater J. Vriens, die onder de Ma- rindinezen (Papoea 's) werkt in Irian-Jaja. In het dorp Vendoe is dankzij Warmondse hulp een kerk gebouwd. Een school en een gemeenschapshuis staan nu hoog op de ver langlijst. De puzzel tocht gaat over 27 kilometer in de richting Rijnsburg. Startplaats is de ingang van Mariënhaven. Er kan van elf tot één uur worden ge start. Het werk van pater Vriens kan ook recht streeks worden gesteund: bijdragen kunnen worden gestort op bankrekening 367708035 van de Werk- groepe MOV, Van Ley den- straat 11 in Warmond, on der vermelding van fiets- puzzeltocht 1990. Open deur In de gerformeerde kerk aan de Julianaan in Sas senheim wordt morgen avond een open deur- dienst, uitgaande van de gezamenlijke Reformatori sche kerken, gehouden. Medewerking wordt ver leend door het christelijk gemengd koor Credo uit Haarlem onder leiding van Teke Bijlsma. Koor- en sa menzang worden op het or gel begeleid door Dirk Out uit Haarlem. Aanvang ze ven uur. Wedde Zwembad het Wedde aan de Wagnerlaan 85 in Voor schoten houdt morgen open dag. Het bad heeft een opknapbeurt gehad; er is geschilderd, de douches zijn vernieuwd en de en tree is verbeterd. De entree bedraagt op deze dag 1Er kunnen banen worden ge zwommen van 9.30 tot 11.00 uur, er is familie- zwemmen en daarna recre atief zwemmen. Verder zijn er allerlei activiteiten, zoals een kleurwedstrijd en waterspelen. Een uitgebrei de brunch kost f6 en is verkrijgbaar van elf tot één uur. Amazone De maandelijkse bijeen komst van de afdeling Leidschendam van de Kon. Mij. Tuinbouw en Plantkunde heeft maandag als onderwerp „Het be dreigde Amazonegebied in Zuid-Amerika Toegelich t met dia 's spreken dr. P.J.M. Maas, plantensyste- maticus aan de Rijksuni versiteit te Utrecht, en zijn echtgenote. Maas houdt zich speciaal bezig met de bestudering van de ver schillende plantengroepen uit tropisch Amerika. Hij heeft verscheidene botani sche expedities naar het Braziliaanse Amazonege bied gemaakt. De bijeen komst wordt gehouden in het Dienstencentrum Dui venvoorde aan de Graal Willem de Rijkelaan. Aanvang acht uur. DEN HAAG/ZOETER- WOUDE Tegen een 36- jarige Leiderdorper is gis teren bij de rechtbank in Den Haag, wegens ver duistering van meer dan zes ton bij Heineken in Zoeterwoude, tien maan den gevangenisstraf ge ëist. De man was bij Hei neken een soort contact persoon tussen de credi teuren en de computer. Uit hoofde van deze functie had hij toegang tot de compu ter. In 1986 begon de Leider dorper geld van Heineken te verduisteren. Hij had zijn ei gen gironummer in het credi teurenbestand getikt en ge bruikte de naam van een Zwitsers bedrijf dat klant bij Heineken was. De man wist dat de kans op controle op die manier klein was. In het begin onttrok de verdachte kleinere bedragen aan het bestand. Het begon met vierduizend gulden, maar toen hij juli vorig jaar werd gepakt, nam hij al bedra gen van dertigduizend gulden op. Gokschulden Aanvankelijk was de Leider dorper door gokschulden tot zijn daden gekomen. Hij kon de hypotheek van zijn huis niet meer betalen. Later kreeg hij ook nog de smaak van een luxe leventje te pakken. Hij ging een aantal malen met zijn vrouw naar de Verenigde Sta ten, boekte regelmatig dag vluchten naar een Europese bestemming - bij voorkeur naar Nice - kocht een auto en huurde regelmatig wagens op kosten van Heineken. De zaak kwam aan het licht, toen zijn vrouw naar het be drijf belde en bleek dat haar man een vrije dag had opgeno men, waar zij niets van wist. De chef ging een onderzoek instellen en bij de naspeurin gen kwamen de verdwenen bedragen naar boven. Terugbetaling Officier van justitie, mr. I. Klopper, dacht dat de zaak voor het gezin van de ver dachte nog vervelender was, dan voor hemzelf. Zij was te leurgesteld dat de man nog niet aan terugbetalingsregeling heeft gedacht. Hij heeft wel de auto en een bedrag van 25.000 gulden teruggeven, maar daar zal het voorlopig wel bij blij ven. „Ook terugbetaling aan een groot bedrijf is van be lang", aldus de officier, die geen moeite had met de be wijsvoering, maar wel met de strafmaat. „Het is erg gemak kelijk gegaan en heeft drie jaar geduurd. De mensen vra gen zich af, wat zo iemand nu kan krijgen". Wat haar betreft is dat tien maanden onvoor waardelijk zitten. De rechtbank doet 21 septem ber uitspraak.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 17